Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

AZ Alien 3-ban nagyon tetszik az atmoszféra teremtés, és a karakterek. Plusz a zene. És ebben a részben van a legnagyobb drámai pillanat első osztályú zenével párosítva.

 

Húha , szerintem lassan tartok egy Alien maratont. Hétvégén dara lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ Alien 3-ban nagyon tetszik az atmoszféra teremtés, és a karakterek. Plusz a zene. És ebben a részben van a legnagyobb drámai pillanat első osztályú zenével párosítva..

Csatlakozom. Szerintem az A3-nak baromi jó hangulata van, sokkal élvezhetőbb számomra, mint a francia izé a 4-ben. Ha értékelnem kéne 8-9-7-5 nálam az első 4 rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért valami jobbat várok szeretnék, mint az A3 és az AR. Mondjuk az AR még viszonylag élvezhető is, de jó filmnek semmiképp sem mondanám

Ja, bocsi, félreértettelek, úgy érzettem, hogy az Aliensnél nem nehezebb jobb filmet csinálni. :)

 

Én mindegyik részt szeretem, bár tény, hogy a harmadik és a negyedik a leggyengébb, főleg az éktelen lyukak miatt a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocsi, félreértettelek, úgy érzettem, hogy az Aliensnél nem nehezebb jobb filmet csinálni. :)

 

Én mindegyik részt szeretem, bár tény, hogy a harmadik és a negyedik a leggyengébb, főleg az éktelen lyukak miatt a történetben.

Bocsesz, de olyan elfogultan tekintek a filmekre, mik is ezek a lyukak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsesz, de olyan elfogultan tekintek a filmekre, mik is ezek a lyukak?

Alien3:

- Máig nem tisztázott, hogy hogyan kerültek a tojások a hajóra. A legjobb feltételezés, hogy a királynő tojta őket, de hogyan kerültek a Sulaco padlója alá egy gerendára feltapasztva? Ha az UD-4L talpszekrényében lettek volna, nem lenne gond. (A dolgot persze magyarázza az Aliens: Colonial Marines, de az sem mentes a lyukaktól, ráadásul nem is teljesen harmonizál az A3-mal.)

- Hány arctámadó volt akkor? Eredeti változat szerint legalább háromnak kellett lennie. Egy, amelyik Ripley-re tapadt, egy, amelyik megsérült Nyuszi kamrájának feszegetése közben, és egy, amelyik lejutott a Fury-ra. De ha volt három arctámadó, Hickset miért nem támadta meg egy sem? Az SE változat ez még jobban megcsavarja, mert aszerint kettő volt, de azok közül az egyik mindjárt kétlövetű.

- Az implantáci 24 óra, mégis, mire kiemelik az EEV-t (vagy az új változatban Ripley partra úszik), hősnőnk arcáról eltűnt az arctámadó. Ennek ellenére napok telnek el, mire a királynő kikel.

- Az új változatban miért nem veszi észre senki, hogy az elpusztult ökör arcán ott az arctámadó?

- Egyáltalán, miért pusztult el az ökör?

- És mióta fejlődnek a xenók döglött szervezettben?

- Ripley miért nem jön rá, hogy benne van a dög? Nyusziban nem találta az emberiót, Hicksben sincs, és az ő hibernációs kamráján van a savmarta lyuk. Ráadásul még mondja is, hogy kapar a torka és fáj a mellkasa.

- Hogy a bánatba élhette túl az alien a rázuhanó 20 tonna ólmot, amikor korábban a 14,5 tonnás APC meg simán agyonnyomott egyet.

 

Alien Resurrection:

- Hogy klónozták a királynőt? Ripley vérmintái voltak meg, nem az aliené. (A könyv ezt azzal magyarázza, hogy az idegen DNS beleeszi magát a gazdatest DNS-ébe - erre utalnak az Alienben is -, de a filmben ez konkrétan nem hangzik el.)

- Ripley 8 miért öregebb, mint mikor Ripley meghalt? Eleve, miért kellett felnőnie? A gyerek klónban nem volt benne a királynő? Növekedés közben jelent meg a királynő, varázsütésre? És miért nem kelt ki? Ez az egész klónozásdi totál zagyvaság.

- Call hogyan előzte meg a csapatot, miután Wren lelőtte? Tudott egy rövidebb, szárazabb utat, csak a csapatnak nem szólt erről? Hadd pusztuljon a férgese? Akkor kolosszális lehet a programja, mert állítása szerint az emberek védelmére programozták be.

- Amit nemrég fejtegettük: Christie miért ölte meg magát?

- Összesen nyolc telepest szállított le a Betty legénysége, akkor hogy lehet mégis egy tucat alien? Még a királynővel együtt is csak kilenc lehet.

- Gediman miért Fury 16-nak nevezi a bolygót, amikor a neve Fironia 161?

- Az Auriga az alienek tenyésztésére és kutatására lett berendezve, de senki sem tudta, hogy a dögökben sav folyik? De még ha saválló cellákat nem is építettek, miért tettek három xenót egy cellába?

- A Weyland-Yutanit felvásárolta a Walmart... Komolyan? Ez olyan, mintha a Disney-t felvásárolná a Tesco... :facepalm:

- Mi a tököm az a kígyófészek?

- Hirtelen miért a tojásokat vitték a gazdatestek elé, miért nem a hagyományos módon a gazdatesteket vitték a tojásokhoz?

 

Na, most csak ennyi jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak? Elég lesz..

Egy részére az sajnos csak off screen válasz van, pl.: Ripley öregedése, de a legtöbb jó észrevétel, és persze olyan is van közte amin már magam is elgondolkodtam, de aztán tovább kellett lendülni! ;)

Köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Horner amúgy is szereti átmenteni a zenéit, mert az Avatarban is felcsendül néha az Aliens taktusa. Mondjuk ott nem ilyen "látványos".

Most néztem meg a Die Hardot, a legvégén, amikor Karl ki akarja nyírni McClane-t, Michael Kamen az Aliens zenéjét használta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a harmadik rész mozis verziója a legbejövősebb az eddigi négy muvi közül.

A legbejövősebb alienes beszólás is ahhoz köthető: "Hé faszikám! Gyere! Kapj el!"

Na nálam az instant klasszik lett. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak? Elég lesz..

Csak még egyet, a furcsaságok margójára - és ez inkább általános jelenség. Nem feltétlen hiba, de meglehetősen érdekes értelmezése a mentőjárműnek. Lásd:

 

Alien/Aliens - bár Ripley-nek hat héten belül el kellett volna érnie a lakott űr határát, a Narcissus 57 évig bolyongott a csillagok között.

Alien3 - a Sulaco 337-es típusú EEV-je olyan jól szuperál, hogy a megmentettek kétharmada belehalt a landolásba. (Viszont ezt már fel lehet róni hibának: milyen mentőjármű az, ami megöli az utasait?)

Alien Resurrection: azt hiszem, nem kell részletezni, mi történik, ha a mentőkapszuládon egy aliennel kell osztoznod. :)

Prometheus: Vickers FTL mentőcsónakja leszállás közben összetörik, ezáltal hosszú távon valószínűleg használhatatlanná vált.

 

Konklúzió: inkább maradj az anyahajón, több esélyed van a túlélésre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kemény Alien Covenant kritikát várok tőled Dzséjt. :):P

Ne kíméld Ridley papát :D

A Prometheus esetében sem kíméltem. Azóta sem kímélem. :D

De esélyes, hogy előtte lesz egy "retrospektív" kritikám a Prometheusról, mert a Covenant miatt az új blogomra áthelyezem az Alien-kritikákat is (most épp az MCU-kat mentem), viszont a Promiról az SFportalra írtam, azt meg nem hozhatom át. Szóval a Covenant előtt még befigyelhet egy új kritika, de azt nem ígérem, hogy az előzőnél pozitívabb lesz. Bár, a filmet nem láttam már öt éve, szóval ki tudja, lehet megtetszik. :lol2::lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egyet, a furcsaságok margójára - és ez inkább általános jelenség. Nem feltétlen hiba, de meglehetősen érdekes értelmezése a mentőjárműnek. Lásd:

 

Alien/Aliens - bár Ripley-nek hat héten belül el kellett volna érnie a lakott űr határát, a Narcissus 57 évig bolyongott a csillagok között.

Alien3 - a Sulaco 337-es típusú EEV-je olyan jól szuperál, hogy a megmentettek kétharmada belehalt a landolásba. (Viszont ezt már fel lehet róni hibának: milyen mentőjármű az, ami megöli az utasait?)

Alien Resurrection: azt hiszem, nem kell részletezni, mi történik, ha a mentőkapszuládon egy aliennel kell osztoznod. :)

Prometheus: Vickers FTL mentőcsónakja leszállás közben összetörik, ezáltal hosszú távon valószínűleg használhatatlanná vált.

 

Konklúzió: inkább maradj az anyahajón, több esélyed van a túlélésre. :D

 

 

Remélem, jól emlékszem: Ripley mentőkapszulája elérte időben, hat hét alatt a határt, csak senki sem vette észre, hogy átsodródik a magrendszereken. Ezt valahogy így emlegették az Aliensben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérte, csak nem hat héten belül. Akkor még üzemeltek volna a rendszerei, és a Hálózatra rákapcsolódhatott volna. De valami történt, mert mire elérte a magvilágok határát, a Narcissus már kénytelen volt lekapcsolni a rendszereit, hogy működésben tartsa a hibernáló kapszulát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap a londoni premieren avgalaxys Hicks megnézte a filmet.

Tetszett neki összességében, jobb mint mint az AVP Requiem azt mondta.

Néha fogta a fejét facepalm jelleggel, mert Ridley olyat tett az alienekkel, amit sok hardcore rajongót ki fog akasztani.

 

Ajjaj, megint egy megosztó a film, amit a társaság egyik fele anyázni fog, a másik meg bejövősnek találja majd.. :)

Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.