Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Unalmasnak nem nevezném lekötött végig.

Talán, ha önálló filmként néznénk tényleg leköt, de egy alien filmnél nem ezt várja az ember hogy zenélgessenek benne stb. Pont amikor már azt hinnéd, hogy beindulnak a dolgok.

Ettől az első film is izgalmasabb.

Csakhogy önálló filmként meg nem állja meg a helyét mert a prometheus nélkül kb a film harmada érthetetlen.

A vége is olyan hogy fogalmuk sincs szerintem hogyan tovább, kb mint a resident evil filmeknél, beigérnek valami nagyot aztán a következőkben nem tudnak vele mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány válasz és még több kérdés.

Sok helyen olvastam ezt a mondatott a filmmel kapcsolatban. :D

Amúgy az új tervek szerint még 2 filmet terveznek úgy hogy lesz még idejük megválaszolni a kéréseket.

 

A vége is olyan hogy fogalmuk sincs szerintem hogyan tovább, kb mint a resident evil filmeknél, beigérnek valami nagyot aztán a következőkben nem tudnak vele mit kezdeni.

Ridley azt nyilatkozta hogy a következő rész forgatókönyve már kész. Szóval pontosan tudták hogy hogyan tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jöhetnek a kérdések-kifogások-szájhúzások spoilerben:

 

A gond tehát az -Dzséjt legbelső félelme valóra vált- hogy David kutyulja ki a xenomorph fajt kísérletei során.

De ki rakta David tojásait?

A Billy Crodupból kikelt xenó, miért olyan, mint egy kifejlett, csak kicsiben? Miért tornázik rögtön, úgy mint David?

Miért AvP-s az inkubációs idő?

A Damien Bichirből kikelt xenó miért xenó? Neki egy marás volt az arcán..Persze David látta el, de mit adott neki, hogy arctámadó nélkül xenót szült?

Szóval a legkevesebb gond pont a Neomorh-fal volt. Ő egy újdonság, jól is kezelték, nem is rovom fel, hogy szemünk láttára nőtt meg fél kilósból 5 kilósra, ezzel már nincs gond.

A mérnökökről ennyit? A nagy teremtők egy főtéren voltak és kész? Eddig tartott a faj? Amik belőlük keltek ki, egy pillanat alatt, azok rögtön elenyésztek?

Persze David említí, hogy mutagén kissé rapszódikusan viselkedik, de akkor is.

Miért nem akart a film az Alien felé mozdulni?

Ha David csinálta a fajt és a tojásokat, akkor hogy lehet, hogy egy mérnök hajó tojásokkal rakva zuhant le az LV-426-ra?

Majd a következő rész megmagyarázza? Ja, persze.

Miért nem lehetett a mérnököké a xenó faj? (Nem volt a Promi egyik freskójában olyan mérnök akire arctámadó mászik?) Akkor ez nem ellentmondás?

Na ennyit a biológiáról.

Színészpocsékolás:

-Guy Pearce- ? Rendben, belefér, de mással jobban jóllaktunk volna. lásd 3. bekezdés..

-James Franco - persze, egy ilyen meglepetés még elmegy.

-Noomi Rapace - Ha már a prológus egyik fele mégis belefért a filmbe, nem érdemelte volna meg ezt a flashback-et a karakter? Szemétség! Android furulyázásra meg buzulásra azért jutott idő..:facepalm:

És azért fájó Shaw szinte teljesen off screen sorsa, mert akármilyen is volt a Promiban, mégis jobban kötődtünk hozzá, mint itt bárkihez.

Súlytalan az egész legénység! Az AvP:R-ben volt utoljára ennyire csak hús az emberi közeg. Ti kihez kötődtetek?

egy ötlet Shaw-ra: az lett volna igazán groteszk és ütős, ha valami Alien királynő hibrid-ként élve rátalált volna valaki és éppen az -amúgy is másképp kinéző- tojásokat Ő rakta volna. (egy gyonorforgató "ölj meg! jelenet)

 

Szóval a film Davidé. Aki jó karakter. Illetve jó is meg nem is. Egy android viszi a hátán az Alien Saga-t! Nem hittem volna.

És Ő lerendezte a teremtőket, és megalkotta a többé-kevésbé humanoid Alien fajt melynek alapja valahol mégiscsak az emberi DNS?

Ez olyan, mintha, ha a kutyám gumicsirkje ölne meg engem. Van értelme a maga perverz valójában, de ki az aki erre számított?

Ki az akinek ez a film maradéktalanul tetszik?

 

Én próbáltam szeretni. És jól eltelt a két óra. Jó a látvány, még a sztori váza is elmegy. De fent említett apróságok miatt felmerül a gyanú, hogy Scott nem tudja mit csinál és nem akar következetes lenni a saját világán belül.

Lehet, hogy jobb volt egyszerű rejtélynek az Space Jockey és a Derelict világa. Mert azzal, hogy nem magyarázzák meg, de körüljárják ilyen barbár módon, sajnos eljutunk odáig, hogy feltételezzük; nem is lehet már megmagyarázni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Kötsd fel a gatyát. Ez kemény menet lesz neked! ;)

Megesz a kíváncsiság addig is, hogy egyezik-e majd a véleményünk!

Majd vasárnap délután visszatérünk rá, amikor már én is láttam. De egyelőre nagyon nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük az Aliens óta a legjobb Alien-film. Aztán vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük meg csak a Prometheust veri. Mondjuk akármelyik is az igaz, ha a Prometheust veri, még úgy is jól járok, hogy... COMMING SOON :whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd vasárnap délután visszatérünk rá, amikor már én is láttam. De egyelőre nagyon nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük az Aliens óta a legjobb Alien-film. Aztán vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük meg csak a Prometheust veri. Mondjuk akármelyik is az igaz, ha a Prometheust veri, még úgy is jól járok, hogy... COMMING SOON :whistle:

A spoiler mögé legalább 20 kérdést raktam, remélem nem marad mind költői, szóval majd figyelj oda! Én próbáltam ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd vasárnap délután visszatérünk rá, amikor már én is láttam. De egyelőre nagyon nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük az Aliens óta a legjobb Alien-film. Aztán vannak ismerőseim, akiknek adok a szavára, és szerintük meg csak a Prometheust veri. Mondjuk akármelyik is az igaz, ha a Prometheust veri, még úgy is jól járok, hogy... COMMING SOON :whistle:

Én is így vagyok ezzel, bár én nem igazán vagyok rajongó, szóval nálam kisebb a tét. :) Ma éjszaka megnézem. Horrort csak 22:30-tól!!! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem valami közbe jött, és nem a negatívabb felhangok miatt. Mindenki nézze meg, mert érdemes! Aztán a ránk gyakorolt hatását majd itt kibeszéljük.

Úgy ismersz mint akit elriaszt egy filmtől mások véleménye? :D Nem ér rá az akivel mentem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az egyik legfélelmetesebb horror film,ami valaha készült, ahogy azt az alkotók állították korábban?

:hmm: :hmm:

Miért olyan ismerősek ezek a nyilatkozatok? :hmm:

 

Szerk.: a videó a Prometheus forgatása közben készült

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a nyilatkozatokat sose vettem komolyan. Persze, egy újszülöttnek minden horror és horrorelem brutális, de szerintem el sem marad, de nem is szárnyalja túl az elődöket félelmetességben.

 

 

Szerintem a legfélelmetesebb még mindig az Alien. Attól még mindig fosok, akkor is, amikor csak olvasom a könyvet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az egyik legfélelmetesebb horror film,ami valaha készült, ahogy azt az alkotók állították korábban? ?(főleg Fassbender mondogatta)

:hmm: :hmm:

Igen Jake, az, ezt ki merem jelenteni úgy, hogy nem is láttam. :P

 

Ezeket a nyilatkozatokat sose vettem komolyan. Persze, egy újszülöttnek minden horror és horrorelem brutális, de szerintem el sem marad, de nem is szárnyalja túl az elődöket félelmetességben.

Sokszor felteszem a kérdést: miért elvárás, hogy korszakalkotó legyen? Miért elvárás, hogy túlszárnyalja az elődöket? Miért baj, ha egyszerűen egy film csak jó? Mikor vállt a jó jelző sz*rrá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor felteszem a kérdést: miért elvárás, hogy korszakalkotó legyen? Miért elvárás, hogy túlszárnyalja az elődöket? Miért baj, ha egyszerűen egy film csak jó? Mikor vállt a jó jelző sz*rrá?

Abszolút jogos.

 

Az elején pár helyen LV-233 van LV-223 helyett :peace:

Ez a számokkal való kavarás amúgy az Alien univerzum sajátja, nem Dzséjt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, napról napra a posztjaidat olvasva kedvet kaptam az első részhez, azonban nem tudom, hogy van-e olyan rajongói vágás a szociális megosztóhelyeken, amelyikben benne vannak a rendezői változat jelenetei, viszont azok is, amelyek ki a DC-ből kikerültek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a számokkal való kavarás amúgy az Alien univerzum sajátja, nem Dzséjt? :D

LV-426 -> LV-233 -> LV-223

Fiorina Fury 161 -> Fury 16

3 holdas Calpamios -> 2 holdas Calpamos

Ellen Ripley fedélzeti tiszt ID# 759/L2-01N -> Ellen Ripley hadnagy B5156170 -> Ellen Ripley első osztályú hadnagy 36706.

Ja, elmondhatjuk, hogy a számokkal hadilábon állnak. :)

 

Dzséjt, napról napra a posztjaidat olvasva kedvet kaptam az első részhez, azonban nem tudom, hogy van-e olyan rajongói vágás a szociális megosztóhelyeken, amelyikben benne vannak a rendezői változat jelenetei, viszont azok is, amelyek ki a DC-ből kikerültek?

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen az Alienből, pedig kutattam utána. Az Alien3-ból sem találtam ilyet. Egyedül a Prometheusból találtam egy majdnem jól vágott változatot, a Giftbearer Extended Cutot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor felteszem a kérdést: miért elvárás, hogy korszakalkotó legyen? Miért elvárás, hogy túlszárnyalja az elődöket? Miért baj, ha egyszerűen egy film csak jó? Mikor vállt a jó jelző sz*rrá?

'Úristen ez a film. Egyszerűen nem is tudom hol kezdjem, mert valójában eléggé összetett a válasz a “jó?” kérdése."

https://filmbuzi.hu/archives/2017/05/19/alien-covenant-ezt-miert-kellett/

 

Olvasva ezt a kritikát és alatta a komenteket. Ridley Scott-nak megint sikerült rendezni egy megosztó filmet. Nem az a baj Dzséjt a mai filmekkel hogy nem korszakalkotók hanem hogy sokszor még a jó szintet se érik el. Szerintem nem ilyen egyszerű ez a kérdés hogy valami azért szar mert nem korszakalkotó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem adok egy olyan portál véleményére, ami nyíltan vállalja, hogy b*zi... Sok film eléri ma is a jó szintet, csak a sznobizmusba beleb*zult nézők, akik ettől tartják többre magukat, nem képesek a kibebaszottkultuszkorszakalkotóüberfaszakurvajónál alább adni. Mert mindenki egy kib*szott filmesztéta és kultúrf*sz, és k*rvára elfelejtette a nézők dicső s*gglyuka, hogy a filmek nem kultúrára, hanem szórakozásra valóak. Scott az Alient sem korszalkotónak sz*rta ki, csak megrendezett egy összelopkodott elemekből álló filmet. James Cameron még ennyire sem törte magát, megfilmesítette a Starship Trooperst, azt csókolom. Jó filmek ezek, jó filmek vannak most is, csak a nézőknek nem kéne olyan pofát vágnia hozzájuk, mintha büdöset szagolnának.

A kommentelő marhákkal meg tessék szépen békén hagyni. 10 baromra jut 9 s*ggfej, amiből 8 IQ csökevény, a maradékhoz képest meg a pöcsöm hétdiplomás pedagógus. De mindegyik tudja a tutit, és mindegyik tudja, hogy az egész világ egy selejt, jót itt már nem lehet alkotni, mert nekik az már világfájdalom, és amúgy is nekik van igazuk, mert ők 10 évesen már mindet megéltek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell, hogy nagy szám legyen! Nem érdekel, hogy a "szakma", a "kritikusok" és a hangos nézők hogy vélekednek, ... ha nekem tetszik, akkor már elérte azt NÁLAM, amiért készült! Ugyan így vagyok a Prometheus-al is.

 

------

 

Remélem a hétvégén sort tudok keríteni a megtekintésére... lesz mit bepótolni, hisz még a Galaxis őrzői 2-t sem láttam!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én nem lepődnék meg annyira ha kiderülne, hogy tényleg nem egy nagy szám ez a film.

Én sem, de most általánosságban gondolkodtam. Mondjuk őszintén szólva, a Prometheus sem olyan rossz film. Objektíven nézve, semmivel sem összeszedetlenebb, mint az Alien3 vagy az AR. Ezekben is vannak idiótán viselkedő szereplők, tömör logikai bukfencek, vagy olyan karakterek, akiktől az ember hidegrázást kap. Én hülyét kapok a Prometheus tudósaitól, más az Alien3 rabjaitól, de olyan is van, aki az Aliens tengerészgyalogosaitól kap idegrázást. Ez persze szubjektív, de sok objektív hiba, amit felrovunk a Prometheusnak, megvan az utolsó két (utolsó előtti kettő) Alien-filmben is. A két AVP-hez képest meg mestermű a Prometheus és látatlanban gyanítom, az Alien: Covenant is az (a kritikákból ennyi lejött).

 

Dzséjt! Ez az év kommentje! :clap: :clap: :clap:

Nem a múltkor kaptam meg az év kommentje díjat egy másik "kezd kiégni a hülyéje" kifakadásra? Sok lesz ám a jóból. Vagy csak rosszul emlékszem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a múltkor kaptam meg az év kommentje díjat egy másik "kezd kiégni a hülyéje" kifakadásra? Sok lesz ám a jóból. Vagy csak rosszul emlékszem? :D

 

Nem nem! De ez most egy megosztott díj! :D;) És mindkettőt te kaptad!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.