Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Hamarosan újranézem a Prometheust, mert már vagy 4 éve nem láttam. Lehet hogy most tetszeni fog. Viszont anno nekem nem azzal volt a legnagyobb bajom hogy idegesitettek a karakterek vagy hogy nem volt logika a tetteikben. Az már csak egy tünet, ha elkezdek szőrözni a részletekkel. Annak a jele, hogy a film nem vonzott be. Hiába a jó szinészek és a fantasztikus diszletek az egész kongott az ürességtől. Én öszintén mondom még egy Amerikai nindzsát is tudok élvezni. Csak legyen valami ami szórakoztat. Legyen teszem azt annyira rossz hogy az már mókás legyen. A Prometheus egyszerüen csak taszitott. Például azzal hogy sci-fi világépités cimszó alatt Daniken-szintü marhaságokkal kezdte kibélelni az Alien univerzumot. Lehet hogy mai szemmel jobb lesz. Meglátom.

 

Az Alien3 meg tipikus ellenpélda. Elolvastam hogy mik lettek felhozva mint logikai bukfencek és el is fogadom mindet. Ettől még baromi erős atmoszférája van az egésznek. Ennél fontosabb pedig nem igen van. Ha az Alien: Covenantnak az lesz a legnagyobb baja, hogy nem lesz teljesen koherens a többi epizóddal, meg lesznek benne logikátlanságok nem fog érdekelni. Csak nyújtson cserébe valamit. Legyenek benne emlékezetes pillanatok, a rendezés szippantson be, érdekeljenek a karakterek, mutasson valamit ami miatt végig érdekel hogy hova fog kilyukadni a film. Vagy legyen annyira béna hogy kiröhögjem a vakbelem. Bármi csak ne legyen középszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jövök a moziból.

Gyerekek, szerintem ez egy jó film! Lehet, hogy sok Alien rajongónál kiveri a biztosítékot, de

a) van egy egyedi, nyomokban mégis Alien-re emlékeztető hangulata,

b) 2 erős és néhány közepesen erős karaktere

c) Alien filmekhez illő sztorija

d) remek látványa

e) és jó kis zenéje.

 

A film tudott egyedit alkotni az univerzumban, nem éreztem azt, hogy másolná a korábbiakat. Nyilván voltak hasonlóságok, de ennyi. Nálam a Prometheusra köröket ver.

 

A filmnek persze van egy-két gyenge pillanata is, néha túlon túl vontatott, és az elfogadható tempó alá lassul

és maguk az Alienek sem szerepelnek túl sokat

, ezzel együtt nálam végig fenn tudta tartani az érdeklődést de nálam messze a pozitív elemek vannak túlsúlyban. Látatlanban is megmondom, hogy Riddicknek tetszeni fog. :D Ami még plusz nálam, hogy a Prometheushoz is bőven hozzáadott, így most már kerekebbnek érzem azt is. A vágással sem láttam gondot, a logikai bukfencek általában nem nálam szoktak kibukni, de így elsőre korrektnek tűnt a karakterek viselkedése és a sztori is.

A többit spoiler mögött.

 

Ami nekem lejött az egészből: David, mint első android, eléggé korlátozásmentesen aknázhatta ki a benne rejlő képességeket. És már az elejétől fogva nem a teremtője kérdése izgatta, hanem az, hogy ő is teremthessen valamit. Ez volt a fő motivációja a Prometheusban is és az új bolygón is. Kísérletezgetéssel előállított fejlettebbnél fejlettebb mutánsokat a szmötyi segítségével, majd végül megtervezte a tökéletes organizmust, ami lényegében az ember (de vajon miért nem a Mérnökök?) és a tojásból kikelt arctámadó keresztezése. Épp csak Elizabeth valszeg kevés volt, mint tesztalany, így kellettek újak. Ezért csapdát állított az embereknek, amibe 10 év után bele is sétáltak a Covenant utasai.

 

Tetszett a szmötyi megmagyarázása, DNS átíró szerepük, ami magyarázat a különböző organizmusokra ld. Prometheus, Covenant... egyúttal az is jó, hogy az itt látott Xeno nem ugyanolyan, mint az Alienben vagy Aliensben látott Xenoval, gyorsabb az arctámadó bepetézése, leválása, máshogy néz ki a főlény, stb. Viszont feljönnek a kérdések hogy a) az Alienben látott tojások hogy keletkeztek? A mérnökök is kikísérletezték azt, amit David? És mondjuk épp a Föld felé akarták vinni, hogy megkreálják ők is a tökéletes lényt? Vagy ők egyszerűen csak bármivel akarták ezeket keresztezni és biológiai fegyvernek szánták? b) a fekete szmötyis lény a mérnökkel is interakcióba lépett a Promiban... itt a fekete szmötyi a mérnökökre való rázúduláskor miért fagyasztotta kővé őket? Miért nem mutálódtak, vagy ilyesmi? Gondolom David is erre számított volna... c) egy szem emberrel David hogy nyitott ki több tojást is? Ráadásul az arctámadók egy része szabadon garázdálkodott.

A vége pedig... nos igen, várható volt a csavar, főleg, miután páran írták itt is, hogy a vége... ehh... na ebből lehetett sejteni, hogy nem happy enddel zárul a dolog - ezért is érdemes az ilyeneket szépen spoiler mögé rakni, mint most én. David tehát legyőzte Waltert, sajnáltam, mert Walter szimpatikusabb volt, igaz David a legerősebb karakter az egész részben. A felbüfögött alien arctámadó embriók láttán azért felvontam a szemöldököm, az elég hülyén nézett ki és nem igazán illet az eddigi Alien világba, bár az kvázi az egész filmről elmondható.

 

 

Aki hajlandó lesz átértékelni az eddigi Alien univerzumra vonatkozó ismereteit, annak szerintem be fog jönni a film, kivéve, ha abszolút nem az ő világa... aki viszont ragaszkodik a korábbi szabályokhoz és emiatt a Prometheust sem tudta beilleszteni az univerzumban, annak szerintem ez se fog tetszeni.

 

Akkor jöhetnek a kérdések-kifogások-szájhúzások spoilerben:

Csolikám, tovább kellene gondolni a filmet! Nem fognak mindent a szádba rágni. :) Sok kérdésedre a film továbbgondolása adja meg a választ. A hsz-emben ezek egy részére ki is tértem.

 

Alien Covenant

 

Hát csalódás. Olyannyira vártam ezt a filmet, hogy már meg is néztem, de lehet kár volt :(

Ekkora unalmas filmet te jó ég.

Kb mint egy véresebb Prometheus, akinek az nem tetszett annak ez se fog. Pozitívum hogy tényleg nagyon brutál és látványos, amikor történik valami, ami ritka. Pozitívum még a zene. Tetszett, hogy az Alienből és a Prometheusból is csendülnek fel ismerős dallamok.

 

Ami teljesen kiakasztott: mi az, hogy az arctámadóval töltött randi utáni ébredéskor rögtön ki kel az áldozatból az alien, ez mi? Ezzel teljesen szembeköpi az alien3at, ahol ugye túl soká kel ki a lény. Csakhogy ezzel Scott a saját filmjét is szembeköpi mert ott se láttunk ilyet, de úgy látszik erre nem gondolt. Viszont megjegyzem az arctámadó feltűnése nagyon ötletes, kedvenc jelenetem lett. Hihetetlen hogy már annyiszor láttuk a tojást mégis milyen jól és váratlanul be tudták mutatni, ezért pirospont.

Ja és ha már alien, a cím csak nézőcsalogató, mert alig szerepel kedvenc fajunk. Simán lehetne Prometheus 2 is. Főleg hogy a Prometheus nélkül egy csomó dolgot nem lehetne itt érteni. Kíváncsi lennék azokra, mit gondolhattak akik azt a filmet nem látták.

Ja és rengeteg megválaszolatlan kérdés vetődik fel itt is, és persze a vége megint folytatásért ordít.

 

Ég és föld a Prometheushoz képest. És szerintem teljesen jó az akció / lassú drámai rész arány, az egész filmben, csak bizonyos helyeken néha túlságosan belassul a film.

 

 

Az Alient semennyire sem köpi szembe. Ki mondta, hogy a David által kikísérletezett tojások PONTOSAN ugyanolyanok, mint a Derelict tojások? Azokat valszeg a mérnökök kísérletezték ki - nem lenne meglepő, úgy fest, az embereket is ők kreálták - ezt meg David. A Xeno sem ugyanúgy néz ki, mint az Alienes vagy Alienses Xeno, akkor miért várod azt, hogy az arctámadó ugyanúgy viselkedjen? Nem köpött itt senki sem szembe senkit, csak tovább kéne gondolni a filmet, de sokaknak az már luxus, egyszerűbb nyavalyogni, hogy szembeköpés, nem lehet beilleszteni, stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nem igazán találtam választ a hsz-edben kérdéseimre. Sőt néhány kérdésemet így vagy úgy de te is feltetted. ;)

 

Én nagyon erőltetettnek találnám, ha Mérnökök és David lényegében ugyanazt a tojást és arctámadót kisérletezik ki egymástól függetlenül.

És nem egyszerűen kővé váltak a mérnökök, ki-kitört a testükből valami miközben enyésztek és merevedtek egyszerre. David két felböfizett emriója közül, ha jól emlékszem, csak az egyik facehugger, a másik valami más.

 

Egyetértek, hogy megosztó a film, de én a Promi-t szeretem, és ezt sem kukázom, főleg egy megtekintés után, jól is szórakoztam nem is húztam le, de úgy érzem jogos kérdéseim voltak, és az Alien univerzumon belül nem kellene ellentmondásoknak lennie, főleg a "saga" atyjától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Miért lenne erőltetett? Amit David elért 10 év alatt, nehogy már a mérnökök ne tudtak volna elérni évszázadok vagy ki tudja mennyi idő alatt az ő fejlett technológiájukkal. Arról nem beszélve, hogy a két lény hasonló, de nem 100%ig ugyanaz. Ez még jobb is így, mert erősíti a realitását. Ha 100%-ig ugyanazzal álltak volna elő az valóban necces lenne hiszen több milliárd DNS mutáció közül kicsi az esélye, hogy mindketten pontosan ugyanazt készítik el. De nagyon hasonlót simàn alkothatnak, ha ugyanaz a céljuk.

 

A savas kérdésre egyszerű a válasz. A katona fickó arcára rátapadt az arctámadó egy kevés ideig. Figyelembe véve, hogy a parancsnok arcáról is gyorsan lejött, minden bizonnyal a David féle lénynek sokkal gyorsabb a szaporító képessége, mint a Delerict tojásoknak, amelyek tehát mégegyszer: a film alapján messze nem egyeznek meg ezekkel a tojásokkal. Egy szó mint száz, az őrmester (?) testébe belepetézett mire leszedték.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Miért lenne erőltetett? Amit David elért 10 év alatt, nehogy már a mérnökök ne tudtak volna elérni évszázadok vagy ki tudja mennyi idő alatt az ő fejlett technológiájukkal. Arról nem beszélve, hogy a két lény hasonló, de nem 100%ig ugyanaz. Ez még jobb is így, mert erősíti a realitását. Ha 100%-ig ugyanazzal álltak volna elő az valóban necces lenne hiszen több milliárd DNS mutáció közül kicsi az esélye, hogy mindketten pontosan ugyanazt készítik el. De nagyon hasonlót simàn alkothatnak, ha ugyanaz a céljuk.

 

A savas kérdésre egyszerű a válasz. A katona fickó arcára rátapadt az arctámadó egy kevés ideig. Figyelembe véve, hogy a parancsnok arcáról is gyorsan lejött, minden bizonnyal a David féle lénynek sokkal gyorsabb a szaporító képessége, mint a Delerict tojásoknak, amelyek tehát mégegyszer: a film alapján messze nem egyeznek meg ezekkel a tojásokkal. Egy szó mint száz, az őrmester (?) testébe belepetézett mire leszedték.

 

 

Sajnálom cimbi, nem nagyon fogunk akkor egyetérteni :(

 

Az első bekzdésedben írtak persze lehtségesek, de nagyon izzadtságszagú, hogy a végeredmény 90%-ban ugyanaz lesz. Nekem ez erős.

A másodikban írtak sem győznek meg, sajnos nem fogadom el, hogy volt idő beültetni Damien Bichir-be. Ha egy arctámadó elvégzi a beültetést -tegyük egy pillanatra az időtől függetlenné- akkor el kellene pusztulnia, ez meg még szaladgált, sőt támadott. Vagy ez is különbség. Nem elég, hgy gyorstüzelő, még kétlövetű is? :hmm: Erre azt találtam, ki, hogy David volt az aki ellátta a sebet, talán beültetett egyet a mini embrióiból?

Persze ez sem tetszik, mert megbontja a sorrendet, kivonva a xenó-képletből az arctámadót..

Összegezve, eljutni a klasszik-xenóig, nem klasszik úton; számomra még egyelőre problémás.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Most már tudjuk, hogy a xenok genetikai kísérletezgetés eredményei. Szerintem nevetséges lenne ha az egész galaxisban egyetlen android lenne képes csak eljutni a xeno végtermékig miközben neki csak 10 éve van kísérletezni, a mérnököknek meg lehetett akár több 1000 is. Ez olyan mintha excel szakértőként adnék neked kezdő felhasználónak egy excellel felruházott számítógépet hogy elemzd vele valamilyen cég adatait, te 1 hónap után előállnál egy fasza kis programozott makróval aztán meglepődnél hogy amit te kitaláltál, már én is kitaláltam - évekkel ezelőtt. Valahogy elfeleditek, hogy a szmötyi eleve az embernél fejlettem mérnökök játékszere volt ráadásul régestelen régóta - az Alien alapján - ergo nem meglepő, hogy bármi, amivel David előáll, már kifejlesztésre került korábban a szmötyi keverésben mindenképpen mesteri szinten lévő mérnökök által.

 

A másik kérdésnél pedig... egy abbol indulsz ki hogy ezek az arctámadók pont ugyanúgy viselkednek mint az Alienbeliek noha erre semmi garancia sincs kettő nekem ugy rémlik, hogy leválasztás után elernyed az arctámadó. Rosszul emlékszem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Most már tudjuk, hogy a xenok genetikai kísérletezgetés eredményei. Szerintem nevetséges lenne ha az egész galaxisban egyetlen android lenne képes csak eljutni a xeno végtermékig miközben neki csak 10 éve van kísérletezni, a mérnököknek meg lehetett akár több 1000 is. Ez olyan mintha excel szakértőként adnék neked kezdő felhasználónak egy excellel felruházott számítógépet hogy elemzd vele valamilyen cég adatait, te 1 hónap után előállnál egy fasza kis programozott makróval aztán meglepődnél hogy amit te kitaláltál, már én is kitaláltam - évekkel ezelőtt. Valahogy elfeleditek, hogy a szmötyi eleve az embernél fejlettem mérnökök játékszere volt ráadásul régestelen régóta - az Alien alapján - ergo nem meglepő, hogy bármi, amivel David előáll, már kifejlesztésre került korábban a szmötyi keverésben mindenképpen mesteri szinten lévő mérnökök által.

 

A másik kérdésnél pedig... egy abbol indulsz ki hogy ezek az arctámadók pont ugyanúgy viselkednek mint az Alienbeliek noha erre semmi garancia sincs kettő nekem ugy rémlik, hogy leválasztás után elernyed az arctámadó. Rosszul emlékszem?

 

 

 

De ki mondta, hogy xenó a végcél? A covenant alapján David lesz ami lesz alapon kísérletezett és lett ami lett.

Sem a mérnökök sem David nem tudhatja a mutagén látszólag végtelen felhasználású módjait és végeredményeit. David biztos, hogy nem látott xenót míg meg nem alkotta. Így, hogy különböző úton ugyanoda jussanak el hajszál különbségekkel..hát ha ez a magyarázat, azt még emésztenem kellene sokáig.

 

A fachugger meg igen, elernyed, sőt elpusztul..de ezt én is írtam. Jól emlékszel. Miért kérded?

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a filmet nem láttam, és csak az alapján ötletelek, amit spoiler mögött írtatok, de itt az én véleményem:

 

Mivan ha a xeno nem a végcél hanem a kezdet? Értem ez alatt, hogy a mérnökök a xeno genetikai állománya alapján csinálták meg a trutyit, David ezt meg csak visszafejtette a xenoig. Így már kevésbé elképzelhetetlen, hogy hasonló lények legyenek jelen mind a Covenantban, mint az Alienben.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo:

 

 

A visszafejtést nem tartom valószínűnek. David teremteni akart, a visszafejtés pedig nem igazán a legjobb megoldás erre, hiszen akkor teremteni nem tud, csak az eredetkérdésre tudja megadni a választ. Épp ezért azt gondolom, hogy előre fele haladt a szmötyiből, amiről tudjuk, hogy különböző organizmusokkal keresztezve különböző lényt hoznak létre. Ez történt a Promiban, és ez történt a Covenantban is. David addig próbálkozott - tehette, hisz őt nem támadták - amíg meg nem találta a tökéletes lényt.

 

 

Csoli

 

Merthogy emlékeim szerint az androidok közül az első - Ash - így hivatkozik az Alienre a filmben. Már ha jól emlékszem. A tökéletes organizmus. És valami hasonlót kereshetettek a mérnökök is, hiszen elég komoly Alien kultusz fedezhető fel a Delericten is és a Promi űrhajón is - Dzséjt talán majd kijavít, ha tévedek - ergo a cél közös volt: megtalálni a tökéletes organizmust, ami elképesztő védekező mechanizmussal rendelkezik, okos vadász és így kiváló vegyi fegyvert jelent az ellenségre nézve.

 

A másik téma - gyorsan történtek az események, ezért próbáljuk már meg rekonstruálni. Nem úgy volt, hogy az arctámadó ráakaszkodott a katona fickóra - akinek a neve egyébként Lope - ezután késsel lefejtette róla a társa, ezután a sav kimarta a fickó arcát, majd a lefejtett arctámadó elernyedt? Mert ha így van, akkor nem többlövetű, csak egy. De lehet valami itt kimaradt, mert gyorsak voltak a történések.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A tökéletesség viszont elég relatív. Az AR-ben a tudós az alien-ember hibrid borzadályt még tökéletesebbnek ítélte, mint a sima xenokat. Ha ez igaz, akkor David miért nem azt teremtette meg a Covenantban? Igaz így, hogy még nem láttam a filmet nincs sok értelme beszállnom a vitába, viszont abban csolival értek egyet, hogy elég valószínűtlen, hogy két szinte teljesen független kutatás fejlesztési folyamat ilyen hasonló végeredménnyel járjon (igaz nem lenne példa nélküli a valóságban sem).

Elég csak belegondolni, hogyha 3 független webdesignernek adod ki ugyanazt a feladatot, lehet hogy ugyanolyan minőségű és hatékonyságú weboldalakat fogsz kapni, de szinte biztos, hogy első ránézésre 3 teljesen más weboldat kapsz majd (hacsak nem mindhárman ugyanazt a sablont használják :D )

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A tökéletesség viszont elég relatív. Az AR-ben a tudós az alien-ember hibrid borzadályt még tökéletesebbnek ítélte, mint a sima xenokat. Ha ez igaz, akkor David miért nem azt teremtette meg a Covenantban? Igaz így, hogy még nem láttam a filmet nincs sok értelme beszállnom a vitába, viszont abban csolival értek egyet, hogy elég valószínűtlen, hogy két szinte teljesen független kutatás fejlesztési folyamat ilyen hasonló végeredménnyel járjon (igaz nem lenne példa nélküli a valóságban sem).

Elég csak belegondolni, hogyha 3 független webdesignernek adod ki ugyanazt a feladatot, lehet hogy ugyanolyan minőségű és hatékonyságú weboldalakat fogsz kapni, de szinte biztos, hogy első ránézésre 3 teljesen más weboldat kapsz majd (hacsak nem mindhárman ugyanazt a sablont használják :D )

 

 

 

Ez világos, és megértem az álláspontotokat, de én így tudom csak beilleszteni a filmben látottakat az univerzumba. Kicsi a valószínűsége, de megtörtént már korábban is a való életben, én így csak emiatt nem mondanám azt, hogy a filmben látottak nem illeszthetők be az eddigi ismereteinkbe. De igen, csak van egy jókora egybeesés David kutatásai és a mérnökök kísérletezgetései között. Mivel ők már több ezer éve csinálják, így nekem elfogadható volt, hogy már "feltaláltak" ahhoz hasonlót, amivel David előállt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi több, most én is beszállok látatlanban :D

 

 

 

Nem lehet, hogy azért a hasonlóság, mivel ahogy írjátok a tökéletes fajt akarták megalkotni mivel abból egy van így a DNS láncnak egy bizonyos formája és elemei vannak. Ahogy haladtak egyre tökéletesebbek lettek a lények evidens, hogy egyre jobban hasonlítanak egymásra. Olyan ez, mint az evolúció, hogy bizonyos paramétereknek megfeleljenek egyes fajok hasonló tulajdonságokat fejlesztettek ki (lásd halak áramvonalas teste) csak ott a természeti körülmények határozták meg a paramétereket itt viszont mesterséges standardokat tartottak szem előtt. Amit Donát is írt lejjebb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az egy nagyon nagy egyszerűsítés, hogy a tökéletes fajból csak egy van, akkor "egy DNS láncnak egy formája és elemei" definiálja azt. A tökéletesség eléréséhez nem csak egy út vezet, mivel a tökéletes is lehet relatív. Való életben a polipok látása nagyon hasonlít az emberéhez, mégis ha megnézzük a felépítését és a genetikáját teljesen más a kettő, ergo ugyanazon (vagy legalábbis nagyon hasonló) eredményhez teljesen más utakon is el lehet jutni.

 

És nem csak ez sántít nálam a xenoval kapcsolatban. Eleve egy olyan fajról beszélünk, amelynél a fenotípus attól is nagy mértékben függ, hogy éppen milyen élőlényt használ inkubátornak (a dogalien teljesen más, mint a korábban látott xenok). Arról nem is beszélve, hogy az emberből kikeltek is filmenként/játékonként változtatják az alakjukat. Egy olyan lénynél, amelyik genetikailag ennyire instabil piszkosul valószínűtlen, hogy ennyire hasonló végeredményre jussanak.

 

Eleve mi haszna van a csöveknek a hátán? A dogalien tök jól elvolt nélkülük. Mi volt az az indok, ami miatt David elhatározta, hogy ezek is legyenek a "tökéletes organizmusán"? Ráadásul ugyanúgy 4, ugyanazon a testtájékon, kb. ugyanolyan formában, mint a negyedik filmben. És ezt még pár tulajdonságával el lehetne játszani a dögnek.

 

Ha mondjuk egy deacon szerű lény lett volna David végső műve, akkor azt mondanám, oké. Hasonlít annyira, hogy elhiggyem tényleg, hogy mindkét projektnél ugyanazokat a szempontokat tartották szem előtt, ezért lettek hasonlóak. Viszont különböznek annyira, hogy látszódjon az, hogy 2 külön projekt keretein belül hozták őket létre. Viszont jelen helyzetben bántóan kísérteties a hasonlóság.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az egy nagyon nagy egyszerűsítés, hogy a tökéletes fajból csak egy van, akkor "egy DNS láncnak egy formája és elemei" definiálja azt. A tökéletesség eléréséhez nem csak egy út vezet, mivel a tökéletes is lehet relatív. Való életben a polipok látása nagyon hasonlít az emberéhez, mégis ha megnézzük a felépítését és a genetikáját teljesen más a kettő, ergo ugyanazon (vagy legalábbis nagyon hasonló) eredményhez teljesen más utakon is el lehet jutni.

 

És nem csak ez sántít nálam a xenoval kapcsolatban. Eleve egy olyan fajról beszélünk, amelynél a fenotípus attól is nagy mértékben függ, hogy éppen milyen élőlényt használ inkubátornak (a dogalien teljesen más, mint a korábban látott xenok). Arról nem is beszélve, hogy az emberből kikeltek is filmenként/játékonként változtatják az alakjukat. Egy olyan lénynél, amelyik genetikailag ennyire instabil piszkosul valószínűtlen, hogy ennyire hasonló végeredményre jussanak.

 

Eleve mi haszna van a csöveknek a hátán? A dogalien tök jól elvolt nélkülük. Mi volt az az indok, ami miatt David elhatározta, hogy ezek is legyenek a "tökéletes organizmusán"? Ráadásul ugyanúgy 4, ugyanazon a testtájékon, kb. ugyanolyan formában, mint a negyedik filmben. És ezt még pár tulajdonságával el lehetne játszani a dögnek.

 

Ha mondjuk egy deacon szerű lény lett volna David végső műve, akkor azt mondanám, oké. Hasonlít annyira, hogy elhiggyem tényleg, hogy mindkét projektnél ugyanazokat a szempontokat tartották szem előtt, ezért lettek hasonlóak. Viszont különböznek annyira, hogy látszódjon az, hogy 2 külön projekt keretein belül hozták őket létre. Viszont jelen helyzetben bántóan kísérteties a hasonlóság.

 

 

 

 

 

Ez nem egyszerűsítés hanem ez így van, hogy két vagy több különböző fajról beszéljünk el kell térnie egyes tulajdonságoknak, ha ez megvan akkor az egyik gyengébben teljesít valamiben a másiknál ergo nem tökéletes.

 

Tökéletes faj vagy tökéletes példány, nem mindegy. Ha valóban a xeno a tökéletes faj akkor annak minden egyede felül emelkedik a többi fajon viszont fajon belül lehet egyik jobb, mint a másik. Pl. kutyák, mindegyiknek jó szaglása van, de mégis a véreb a legjobb ha vércsapa mentén kell utánkeresni a sebzett vadat vadászat során.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerettem volna előbb megvalósítani, de sajnos terjedelme és egyéb elfoglaltságaim miatt csak most jutottam a végére. 8 oldalas kritika/elemzés a Prometheusról az újranézés után. Nem olyan, mint amire számítanátok tőlem az eddigiek után. ;)

Prometheus - A harmadik esély

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most reggel kicsit Alieneztem. 15:09-nél az egyik monitoron ott virít a társaság neve a hajóéval egyetemben. :) Weyland Yutani Nostromo

Ez újdonság volt nekem, mert azt hiszem a Weyland-Yutanival az Aliensben meg a regényváltozatában találkoztam először.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.