Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Nem tudni. A kritikák, amelyeket olvastam, erről nem írtak, de szvsz ezt a mezei emberek nem is veszik figyelembe. Úgy értem, ez a méretkülönbség olyan elem, ami inkább a rajongók csőrét batykurálhatják, az átlagembernek nem tűnik fel. Amúgy, ha a tömegjelenetek megnézed, ott is látni, hogy eléggé más náluk is a méret, vannak kisebbek, meg jóval magasabbak is. A Prometheus végén előkerült példány lehet, hogy az átlag méret, vagy akár az átlagnál alacsonyabb, ami meg az LV-426-on nyugszik békében, az meg egy colos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit azóta sem értek, hiszen emberből sem csak egyféle van, akkor miért elvárás, hogy az idegenekből csak egyféle lehet. :P (De gondolhatunk itt arra, hogy a xenomorphból is több változat van, de néhány Star Wars idegen is rendelkezik más változatokkal, pl. a twi'lekek). Pláne az egészben, hogy ama rajongói elmélet nem is arról szól, hogy egy fajnak van két alfaja, hanem két teljesen különböző fajról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lehetek egy kissé képzavaros magyarázattal; Mert bár nyitott vagyok sci-fire, azon belül már némileg érzékeny vagyok a változásokra.

Egyszerűséget igénylek, ha már a legtöbbször ahhoz szoktattak. A star wars-ban, ha például leszállnak egy bolygóra, rögtön oda teszik ahol dolguk lesz. (tisztelet a kívételnek; Maul-twin suns)

A Predatorok eddig nem túl nagy univerzummal lettek bemutatva (filmek) és hasonlítottak egymásra, amennyire két ember hasonlít.

Persze érthető a magyarázat és logikus is, hogy miért ne lehetnének alfajok, vagy más rasszok a fajokon belül, de a kiindulópont a mérnökök voltak és én azt sejtem, hogy nem lesz elválasztva egymástól Giant Engineer és Engineer..Főleg, ha már az "U" alakú hajó meg a telszkópterem is ugyanaz próbál lenni..Talán tényleg abban bíznak, hogy legtöbb néző nem tette a fel a kérdést méretkülönbségről.

Megjegyzem nekem is jobban tetszett igazi színésszel játszatva, mintha mondjuk egy Skorpiókirály szintű cgi-jal lett volna megoldva. Valószínűleg az emberekkel való közös mozgalmas jelenetek miatt lettek csökkentve az arányai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg közben folytatom a kritizálást. De míg az Alien és az Aliens esetében csak aktualizáltam a tíz évvel ezelőtti kritikákat - belevettem a Prometheusszal kapcsolatos gondolatokat, meg néhány új elképzelést -, addig az Alien3 esetében nem csak kibővítettem az eddigi tíz év új információival és gondolataimmal, de szinte teljesen újraírtam az egészet. Szóval készüljetek, ez az előző kettőhöz képest meglehetősen nagy lélegzetvételű anyag, mert a film megalkotásával is foglalkoztam kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg közben folytatom a kritizálást. De míg az Alien és az Aliens esetében csak aktualizáltam a tíz évvel ezelőtti kritikákat - belevettem a Prometheusszal kapcsolatos gondolatokat, meg néhány új elképzelést -, addig az Alien3 esetében nem csak kibővítettem az eddigi tíz év új információival és gondolataimmal, de szinte teljesen újraírtam az egészet. Szóval készüljetek, ez az előző kettőhöz képest meglehetősen nagy lélegzetvételű anyag, mert a film megalkotásával is foglalkoztam kicsit.

 

Köszi, ez is nagyon jó lett! Minden részlet érdekes és lebilincselő volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy magyar kritika végszava.

 

"Jól megcsinált rutinmunka, amely lesöpri az asztalról a Prometheust - ennek egyesek örülnek, mások nem annyira -, helyébe viszont vajmi keveset mutat a franchise legjobb pillanatainak modernizált kiadásánál. Olyan gyorsan átmegy majd rajtad, mint egy neomoroph."

 

Pontozása: 10/6 KORREKT Best of válogatás igazán merész dalok nélkül.

 

Így az előzetesek alapján hasonló a véleményem nekem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy magyar kritika végszava.

 

"Jól megcsinált rutinmunka, amely lesöpri az asztalról a Prometheust - ennek egyesek örülnek, mások nem annyira -, helyébe viszont vajmi keveset mutat a franchise legjobb pillanatainak modernizált kiadásánál. Olyan gyorsan átmegy majd rajtad, mint egy neomoroph."

 

Pontozása: 10/6 KORREKT Best of válogatás igazán merész dalok nélkül.

 

Így az előzetesek alapján hasonló a véleményem nekem is.

 

Akkor ez egy remek film lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Prometheust lesöpri, én már imádni fogom. Amúgy most írt az egyik kollégám - akinek az ízlése meglehetősen egyezik az enyémmel - is kritikát róla, és ő neki eléggé bejött a film. Ő sem tartja korszakalkotónak, de szerinte akinek tetszett az első két film, annak ez is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most már nem harapok rá a rossz illetve jó jelekre. Inkább megnézem a héten végre. :D

Vasárnap én is megyek - kicsit gáz, hogy itt csak pénteken este fél 11-kor van angol vetítés, emberi időben meg csak vasárnap délután fél 2-kor. Nem tudom, miért nem lehetett péntekre is betenni egy délutánit, vagy legalább kora estit... Vagy szombatra... Mindegy, már az nagy fordulat, hogy zsinórban a harmadik film, amit angolul is vetítene Veszprémben, így nem kell a szinkrontól rettegnem. :)

 

Kritikákat már én sem olvasok, kivéve a kollégákét, mert azt ugye el kellett, hogy korrektúrázhassam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor itt a negyedik rész is, Feltámad a Halál.

 

És miközben ezzel melóztam, esett le, hogy az Alien-franchise producereinek neve David Giler és Walter Hill. Kit játszik Fassbender a Covenantban? Davidet és Waltert! :)

 

Na most megyek, és olyat teszek, amit úgy öt éve nem: megnézem a Prometheust. Szorítsatok! :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor itt a negyedik rész is, Feltámad a Halál.

 

És miközben ezzel melóztam, esett le, hogy az Alien-franchise producereinek neve David Giler és Walter Hill. Kit játszik Fassbender a Covenantban? Davidet és Waltert! :)

 

Na most megyek, és olyat teszek, amit úgy öt éve nem: megnézem a Prometheust. Szorítsatok! :D:evil:

 

:D

Jó szórakozást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor itt a negyedik rész is, Feltámad a Halál.

 

És miközben ezzel melóztam, esett le, hogy az Alien-franchise producereinek neve David Giler és Walter Hill. Kit játszik Fassbender a Covenantban? Davidet és Waltert! :)

 

Na most megyek, és olyat teszek, amit úgy öt éve nem: megnézem a Prometheust. Szorítsatok! :D:evil:

 

 

Azt hittem, le fogod húzni, pedig ezt a részt is szeretem. Valahogy a 3.-4. rész nekem egyforma minőség, nem tudok különbséget tenni közöttük. Mindkettőt más és más miatt szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor itt a negyedik rész is, Feltámad a Halál.

 

És miközben ezzel melóztam, esett le, hogy az Alien-franchise producereinek neve David Giler és Walter Hill. Kit játszik Fassbender a Covenantban? Davidet és Waltert! :)

 

Na most megyek, és olyat teszek, amit úgy öt éve nem: megnézem a Prometheust. Szorítsatok! :D:evil:

"Lassan minden összeállt, már csak egy kérdés maradt: ki a túró legyen az?"

 

Hehh?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, le fogod húzni, pedig ezt a részt is szeretem. Valahogy a 3.-4. rész nekem egyforma minőség, nem tudok különbséget tenni közöttük. Mindkettőt más és más miatt szeretem.

Én is nagyon szeretem az AR-t, eszem ágában sem volt lehúzni. :)

 

"Lassan minden összeállt, már csak egy kérdés maradt: ki a túró legyen az?"

 

Hehh?

Uh... hát ez a baj, ha az ember átírja a régi műveit, de nem alszik rájuk egyet. Összefolyik a kettő, és értelmes marad. :) A kérdés még egy teljesen más bekezdésből maradt ott, de természetesen "az" alatt a rendezőt értettem mindkét esetben. Szóval átírtam, köszi.

 

A Prometheus megvolt, és... hááááát... naaaa... Majd holnap zavarnám meg a nyugalmat. Mondjuk úgy, hogy a történelem picit ismétli önmagát. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nalam az elso 2 klasszikus isteni muremek.

A 3-4-et egyszer-egyszer lattam...tobbet nem is akarom.

Nekem Newt es Hicks mindig is hianyoztak...veluk kellett volna tovabb.

Mondjuk a 3 az meg elmegy kategoria.

De a negy...a klonok meg a bamba albino alienkorcs....

 

Vasarnap 16.00.Moziiiiiiii Szerkesztve: - ZoliZoltán

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien Covenant

 

Hát csalódás. Olyannyira vártam ezt a filmet, hogy már meg is néztem, de lehet kár volt :(

Ekkora unalmas filmet te jó ég.

Kb mint egy véresebb Prometheus, akinek az nem tetszett annak ez se fog. Pozitívum hogy tényleg nagyon brutál és látványos, amikor történik valami, ami ritka. Pozitívum még a zene. Tetszett, hogy az Alienből és a Prometheusból is csendülnek fel ismerős dallamok.

 

Ami teljesen kiakasztott: mi az, hogy az arctámadóval töltött randi utáni ébredéskor rögtön ki kel az áldozatból az alien, ez mi? Ezzel teljesen szembeköpi az alien3at, ahol ugye túl soká kel ki a lény. Csakhogy ezzel Scott a saját filmjét is szembeköpi mert ott se láttunk ilyet, de úgy látszik erre nem gondolt. Viszont megjegyzem az arctámadó feltűnése nagyon ötletes, kedvenc jelenetem lett. Hihetetlen hogy már annyiszor láttuk a tojást mégis milyen jól és váratlanul be tudták mutatni, ezért pirospont.

Ja és ha már alien, a cím csak nézőcsalogató, mert alig szerepel kedvenc fajunk. Simán lehetne Prometheus 2 is. Főleg hogy a Prometheus nélkül egy csomó dolgot nem lehetne itt érteni. Kíváncsi lennék azokra, mit gondolhattak akik azt a filmet nem látták.

Ja és rengeteg megválaszolatlan kérdés vetődik fel itt is, és persze a vége megint folytatásért ordít.

 

Szerkesztve: - Donát
Donát: Bevallom, csak gyorsba átfutottam, de jobbnak látom Spoiler gomb mögé rakni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit érdekel: öt év munkával összeraktam egy átfogó, a kánont figyelembe vevő időrendet az Alien univerzumhoz. Mivel tényleg baromi nagy anyagról van szó, így több részletben töltöm fel. Az első rész az Út a Prometheusig, ez a magát feláldozó Mérnöktől a Prometheust megelőző éveket fogja át, többségében a Weyland Társaság fejlődéséről szól (mivel eme szakasz nagy része a Weyland Társaság fantom honlapjáról van), de persze szó esik benne azért a Seegson felemelkedéséről, szereplők születéséről, stb. Meg szerencsére a Weyland Társaság és az emberiség fejlődése meglehetősen összefüggő. Szóval, erre tessék: Alien idővonal 1 - Út a Prometheusig

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Covenant spoilermentesen:

Önálló filmként, de főleg Promi folytatásként megállja a helyét, de az Alien univerumba sok ponton nem lehet beleilleszteni.

Néhány válasz és még több kérdés. Unalmasnak nem nevezném lekötött végig, de sajnos a kocsiban hazafelé, nagyon sok vitát igénylő kérdés vetődött fel, amiről majd késöbb itt is szót ejthetünk.

Holnap talán összeszedek egy spoileres hsz-re valót is.

Dzséjt! Kötsd fel a gatyát. Ez kemény menet lesz neked! ;)

Megesz a kíváncsiság addig is, hogy egyezik-e majd a véleményünk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.