Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Oké, Donát, de ha a Fox ügyvédei kopogtatna az ajtómon, akkor hozzád irányítom őket. Rendben? :D

 

Valójában írtam még '97-ben két fan-ficet, füzetben. Az első nem volt nagy szám, tulajdonképpen újrírtam az Alien Resurrectiont. A sztori szerint a USM elfogta volna a Betty-t (ugye akkor még nem Párizsban fejeződött be a sztori), és a legénységet a USM Auriga testvérhajójára szállították, ahol folytatták a kísérletet. Aztán valahogy megint felkevert egy kalózbanda a hajóra (már nem emlékszem, hogy a Betty legénységét mentek menteni vagy újabb utasokat szállítottak le alienbaba-gyárnak), újra elszabadultak a dögök, stb. Az AR cselekményvonalát követtem.

A második már spirálfüzetbe készült, ráadásul kockásba és száz oldalas lett. A marha frappáns Alien 5: Földre száll a Halál címet adtam neki. Ebben a USM Auriga a felrobbanása előtt kilő egy adatmentő kapszulát, amint nem csak a kutatási adatok, hanem egy tojás is van. De valamiért meghibásodik és Los Angeles közelében zuhan le, ahol néhány (azt hiszem) turista rátalál. Mondanom sem kell, a dög Los Angelesben kel ki egy Dreddhez hasonló toronyban, így hamar elszaporodnak. Ebben a sztoriban lényegében végigvettem, hogyan foglalják el a dögök Los Angelest - és mindezt egy rendőrnyomozó szemszögéből, aki kezdetben a rejtélyes eltűnések és gyilkosságok ügyében nyomoz (még autósüldözés is van a sztoriban :D). Később befut a USM és Ripley 8 is. (Halványan emlékszem olyanra is, hogy New York is fertőzött lett, legalábbis írtam egy fejezetet, amiben egy repülőgép utasából kelt ki a dög.)

 

Emellett még négy sztori van a fejemben. Az egyikben a USS Sulaco hazatérte után a USCMC az egyik ezredest bízza meg, hogy végezze el a vizsgálatot az ügyben. Bár hajlik arra, amit a fekete doboz elárul (ami távolról sem az igazság), rájön, hogy a Sulacón kicserélték a padlót, majd megtalálja az eredetieket, rajta a savmarta lyukakkal. Ezután kezdi el a valódi nyomozást. Nagyjából eddig jutottam a dologgal, illetve még annyit kitaláltam, hogy a Fury-n összeszedte volna Bishop maradványát, majd a memóriáját átöltötte volna egy másik 341B-be, meg kihozta volna Morse-t a börtönből, és nekik hála jött volna rá a teljes igazságra. Végül azért nem haladtam tovább a kidolgozásával, mert igazán nem lehet az alieneket belekeverni (a nyomozás egy WYC kutatólaborba vezetett volna, ahol sikeresen tanulmányozzák a dögöket). Ez inkább a WYC összeesküvéséről szólt volna, semmint magukról a dögökről. Plusz azóta az Aliens: Colonial Marines is megjelent, ami részben ugyanez.

A második ötletemben egy édeni bolygón játszódik a történet (ennek néhány fejezetét meg is írtam). 10-20 évvel járunk a Hadely's Hope pusztulása után, és már bevett eljárás a kolóniákon, hogy legalább egy tengerészgyalogos osztagot állomásoztatnak azokon. Ez a kolónia egy kutatótelep, a bolygó burjánzó élővilágát tanulmányozzák, miközben pár kilométerrel arrébb már épül a WYC gigantikus üdülőtelepe. De a kutatók és a katonák is élvezik a helyet, mint írtam, maga a paradicsom. A sztori azzal indult, hogy néhány kutató eltűnik egy barlang átfésülése közben, erre kimegy az osztag. Rájuk is lelnek a barlangban, egy évszázadok óta kihalt fészekben (rengeteg idegen és xeno csontot találnak), meg egy rakat még élő tojás között. Ennek a története lényegében arról szólna, amit az Aliensben nem láthattunk: mit csinálnak a telepesek az idegenek felfedezésétől a mentőosztag megérkezéséig, miközben egyre csak nő a xenomorf populáció. Két okból nem írtam meg végül. Egyrészt, az akkori tudásommal képtelen voltam kézben tartani egy több hetet átölelő, többszereplős történetet, másrészt, hiányzott belőle valami plusz.

A harmadik történet az első végéből burjánzott ki, vagyis a WYC az LV-426-on fellelt tojásokat sikeresen használta és felépített egy működő, biztonságos labort. Ez inkább lett volna elmélkedős sztori, főleg, hogy egy idegen létformákkal foglalkozó tudós lett volna a főszereplő, így inkább a xenók létezésével foglalkoztam volna, létük és az emberek hozzájuk való viszonyának morális kérdéseit feszegetném, illetve azt a kérdést is körbejárnám, hogyan szökhetnének meg a dögök a számukra tervezett tökéletes börtönből. A megírást pont ez lehetetlenítette el, mert emberi beavatkozás nélkül nem tudnának megszökni. Az emberi beavatkozás viszont pocsék és elcsépelt ötlet.

A negyedik történetet nem is olyan régen, az Alien moziban történt megtekintése és az Alien: Isolation kijátszása után ötlöttem ki, ezt fejben az elejétől a végéig "megírtam." Ebben teljesen a klasszikus alapokra helyeztem a sztorit, vagyis egy idegen egy (két) űrhajón egy 11 fős legénységgel szemben. A történet azzal indítana, ha megírnám, hogy a Karain nevű mély űri roncsvadász hajó rálel a WYC egy 200 éve eltűnt felderítőhajójára, a USCSS Cadmusra (ami a Prometheus egyik testvérhajója). A fedélzetén hőseink egy királynő maradványaira és tojásokra lelnének. Az egyiküket meg is fertőzik, és amikor átviszik a Karainra, a lény kikel (itt betartják a 24 órás karanténprotokollt, amit az Alienben Ash megszegett). Számomra ez a sztori a legizgalmasabb, mert tényleg a végletekig kidolgoztam (több oldalas jegyzet készült hozzá), a legénység tagjai, az űrhajók története, minden megvan, még az a sztori is, ami tulajdonképpen igazán ki sem derül, vagyis, hogy hogyan kerültek dögök a Cadmusra. És főleg azért tetszik, mert itt egy családias legénység kerülne szembe a dögökkel - mintha a Fireflybeli Serenity legénysége venne a fedélzetére egy xenót. Plusz jó poén volt elkerülni, hogy ne egy Alien 2.0 legyen belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Utólag rájöttem. Sajnos az Alient már nagyon régen láttam, a Prometheus-t pedig csak tegnapelőtt.

 

 

Más. Tegnapelőtt megnéztem a Prometheus-t. Hihetetlenül jó lett. Az Aliens mellett most már a Prometheus lett a kedvenc Alien-es filmem.

 

Más.

Új Alien Predator trilógia jön a Titan Books-tól. A szerző. Tim Lebbon. 1. kötet: Predator: Incursion (várható amerikai megjelenés 2015. szeptember 29. )

2. kötet: Alien: Invasion

3. kötet: Alien vs Predator: Armageddon

Az epikus trilógiában egy csapat Ragadozó behatol az ember lakta űrbe. Az emberek hamarosan megtudják, hogy a ragadozók ezúttal nem vadászni jöttek, hanem menekülnek egy olyan ellenség elől, mely megtanulta fegyverként felhasználni a xenomorphokat. Az idegen erő célpontja a ragadozók után maga a Föld lesz.

 

 

Még csak most láttad? :-) Szerintem kihagyhatatlan film. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, Donát, de ha a Fox ügyvédei kopogtatna az ajtómon, akkor hozzád irányítom őket. Rendben? :D

 

Valójában írtam még '97-ben két fan-ficet, füzetben. Az első nem volt nagy szám, tulajdonképpen újrírtam az Alien Resurrectiont. A sztori szerint a USM elfogta volna a Betty-t (ugye akkor még nem Párizsban fejeződött be a sztori), és a legénységet a USM Auriga testvérhajójára szállították, ahol folytatták a kísérletet. Aztán valahogy megint felkevert egy kalózbanda a hajóra (már nem emlékszem, hogy a Betty legénységét mentek menteni vagy újabb utasokat szállítottak le alienbaba-gyárnak), újra elszabadultak a dögök, stb. Az AR cselekményvonalát követtem.

A második már spirálfüzetbe készült, ráadásul kockásba és száz oldalas lett. A marha frappáns Alien 5: Földre száll a Halál címet adtam neki. Ebben a USM Auriga a felrobbanása előtt kilő egy adatmentő kapszulát, amint nem csak a kutatási adatok, hanem egy tojás is van. De valamiért meghibásodik és Los Angeles közelében zuhan le, ahol néhány (azt hiszem) turista rátalál. Mondanom sem kell, a dög Los Angelesben kel ki egy Dreddhez hasonló toronyban, így hamar elszaporodnak. Ebben a sztoriban lényegében végigvettem, hogyan foglalják el a dögök Los Angelest - és mindezt egy rendőrnyomozó szemszögéből, aki kezdetben a rejtélyes eltűnések és gyilkosságok ügyében nyomoz (még autósüldözés is van a sztoriban :D). Később befut a USM és Ripley 8 is. (Halványan emlékszem olyanra is, hogy New York is fertőzött lett, legalábbis írtam egy fejezetet, amiben egy repülőgép utasából kelt ki a dög.)

 

Emellett még négy sztori van a fejemben. Az egyikben a USS Sulaco hazatérte után a USCMC az egyik ezredest bízza meg, hogy végezze el a vizsgálatot az ügyben. Bár hajlik arra, amit a fekete doboz elárul (ami távolról sem az igazság), rájön, hogy a Sulacón kicserélték a padlót, majd megtalálja az eredetieket, rajta a savmarta lyukakkal. Ezután kezdi el a valódi nyomozást. Nagyjából eddig jutottam a dologgal, illetve még annyit kitaláltam, hogy a Fury-n összeszedte volna Bishop maradványát, majd a memóriáját átöltötte volna egy másik 341B-be, meg kihozta volna Morse-t a börtönből, és nekik hála jött volna rá a teljes igazságra. Végül azért nem haladtam tovább a kidolgozásával, mert igazán nem lehet az alieneket belekeverni (a nyomozás egy WYC kutatólaborba vezetett volna, ahol sikeresen tanulmányozzák a dögöket). Ez inkább a WYC összeesküvéséről szólt volna, semmint magukról a dögökről. Plusz azóta az Aliens: Colonial Marines is megjelent, ami részben ugyanez.

A második ötletemben egy édeni bolygón játszódik a történet (ennek néhány fejezetét meg is írtam). 10-20 évvel járunk a Hadely's Hope pusztulása után, és már bevett eljárás a kolóniákon, hogy legalább egy tengerészgyalogos osztagot állomásoztatnak azokon. Ez a kolónia egy kutatótelep, a bolygó burjánzó élővilágát tanulmányozzák, miközben pár kilométerrel arrébb már épül a WYC gigantikus üdülőtelepe. De a kutatók és a katonák is élvezik a helyet, mint írtam, maga a paradicsom. A sztori azzal indult, hogy néhány kutató eltűnik egy barlang átfésülése közben, erre kimegy az osztag. Rájuk is lelnek a barlangban, egy évszázadok óta kihalt fészekben (rengeteg idegen és xeno csontot találnak), meg egy rakat még élő tojás között. Ennek a története lényegében arról szólna, amit az Aliensben nem láthattunk: mit csinálnak a telepesek az idegenek felfedezésétől a mentőosztag megérkezéséig, miközben egyre csak nő a xenomorf populáció. Két okból nem írtam meg végül. Egyrészt, az akkori tudásommal képtelen voltam kézben tartani egy több hetet átölelő, többszereplős történetet, másrészt, hiányzott belőle valami plusz.

A harmadik történet az első végéből burjánzott ki, vagyis a WYC az LV-426-on fellelt tojásokat sikeresen használta és felépített egy működő, biztonságos labort. Ez inkább lett volna elmélkedős sztori, főleg, hogy egy idegen létformákkal foglalkozó tudós lett volna a főszereplő, így inkább a xenók létezésével foglalkoztam volna, létük és az emberek hozzájuk való viszonyának morális kérdéseit feszegetném, illetve azt a kérdést is körbejárnám, hogyan szökhetnének meg a dögök a számukra tervezett tökéletes börtönből. A megírást pont ez lehetetlenítette el, mert emberi beavatkozás nélkül nem tudnának megszökni. Az emberi beavatkozás viszont pocsék és elcsépelt ötlet.

A negyedik történetet nem is olyan régen, az Alien moziban történt megtekintése és az Alien: Isolation kijátszása után ötlöttem ki, ezt fejben az elejétől a végéig "megírtam." Ebben teljesen a klasszikus alapokra helyeztem a sztorit, vagyis egy idegen egy (két) űrhajón egy 11 fős legénységgel szemben. A történet azzal indítana, ha megírnám, hogy a Karain nevű mély űri roncsvadász hajó rálel a WYC egy 200 éve eltűnt felderítőhajójára, a USCSS Cadmusra (ami a Prometheus egyik testvérhajója). A fedélzetén hőseink egy királynő maradványaira és tojásokra lelnének. Az egyiküket meg is fertőzik, és amikor átviszik a Karainra, a lény kikel (itt betartják a 24 órás karanténprotokollt, amit az Alienben Ash megszegett). Számomra ez a sztori a legizgalmasabb, mert tényleg a végletekig kidolgoztam (több oldalas jegyzet készült hozzá), a legénység tagjai, az űrhajók története, minden megvan, még az a sztori is, ami tulajdonképpen igazán ki sem derül, vagyis, hogy hogyan kerültek dögök a Cadmusra. És főleg azért tetszik, mert itt egy családias legénység kerülne szembe a dögökkel - mintha a Fireflybeli Serenity legénysége venne a fedélzetére egy xenót. Plusz jó poén volt elkerülni, hogy ne egy Alien 2.0 legyen belőle.

 

Nem semmi Dzséjt! Majd szólj ha már kreatív konzultáns vagy Blomkamp-nél. Nem járnánk rosszul! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, Donát, de ha a Fox ügyvédei kopogtatna az ajtómon, akkor hozzád irányítom őket. Rendben? :D

 

A negyedik történetet nem is olyan régen, az Alien moziban történt megtekintése és az Alien: Isolation kijátszása után ötlöttem ki, ezt fejben az elejétől a végéig "megírtam." Ebben teljesen a klasszikus alapokra helyeztem a sztorit, vagyis egy idegen egy (két) űrhajón egy 11 fős legénységgel szemben. A történet azzal indítana, ha megírnám, hogy a Karain nevű mély űri roncsvadász hajó rálel a WYC egy 200 éve eltűnt felderítőhajójára, a USCSS Cadmusra (ami a Prometheus egyik testvérhajója). A fedélzetén hőseink egy királynő maradványaira és tojásokra lelnének. Az egyiküket meg is fertőzik, és amikor átviszik a Karainra, a lény kikel (itt betartják a 24 órás karanténprotokollt, amit az Alienben Ash megszegett). Számomra ez a sztori a legizgalmasabb, mert tényleg a végletekig kidolgoztam (több oldalas jegyzet készült hozzá), a legénység tagjai, az űrhajók története, minden megvan, még az a sztori is, ami tulajdonképpen igazán ki sem derül, vagyis, hogy hogyan kerültek dögök a Cadmusra. És főleg azért tetszik, mert itt egy családias legénység kerülne szembe a dögökkel - mintha a Fireflybeli Serenity legénysége venne a fedélzetére egy xenót. Plusz jó poén volt elkerülni, hogy ne egy Alien 2.0 legyen belőle.

:D

 

A negyedik verzió egyértelműen a legkecsegtetőbb mind közül. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Prometheusban legfeljebb a falakon láthatsz xenomorphot domborműként, azon kívül egy deka nincs benne. Hogy az honnan jön, jó kérdés, bár mivel beépült a Mérnökök művészetébe, valószínűleg ők már nagyon régóta ismerik e fajt. A filmben előforduló többi lénynek meg köze nincs a xenomorphokhoz. Legalábbis faji köze. Az én elméletem szerint a Mérnökök próbálták reprodukálni a xenókat, mint 300 évvel később mi, hasonló sikerrel. Nekik is mutáns szutykaik lettek, nekünk is mutáns szutykaink lettek. Persze ez csak az én ötletem, a Prometheus erre sem ad semmiféle választ. Az biztos, hogy xenomorph nincs a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Én amikor láttam a filmet egyből arra gondoltam, hogy a látott lények is xenomorphok, csak más típusúak. Valahogy az élt bennem, hogy az összes ilyen bestiális idegen teremtményt gyűjtőnéven xenomorphoknak hívják és nem csak az Alien univerzumban, hanem más sci-fikban is. Most olvasom a Tűzkeresztség című StarCraft regényt újra és itt a Zerget is xenomorph jelzővel illetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem. A zergeket azért hívják a könyvben xenomorphnak, mert a zerg faj egy mocskosul pofátlan lenyúlása a xenóknak. És erre a pofátlanságra utalnak a könyvben azzal, hogy még a nevüket is lenyúlta. Poén, bár nekem sohasem jött be ez a vicc... Ha már plagizál az ember, legalább ne reklámozza.

A játékokban viszont sohasem hívták őket xenomorph-nak, ott mindig is zergek voltak. A hivatalos oldalakon még csak említés szintjén sincs meg a xenomorph szó. És semmilyen más sci-fiben sincs semmi, amit xenomorphnak hívnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a xeno- szóösszetételek előtagjaként (egyébként ókori görög eredetű) az utótag idegen voltát jelöli az összetett szavakban. Van pl. xenofóbia -beteges félelem az idegenektől, xenokrácia -idegen uralom.

De most jobban belegondoltam és más sci-fi univerzumban is használják a xenonorph kifejezést, vagy a xeno- szavacska valamilyen formáját. Pl. Warhammer 40.000 univerzum. Az idegeneket itt is több alkalommal xenoknak, vagy xenimorphoknak hívják. Az inkvizíció idegenekkel foglalkozó részlegét Ordo Xenos-nak nevezik.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván mindkettő létező szó, Cameron anno nem az ujjából cumizta ki. De akkor is csak és kizárólag az Alien-franchise savas vérű, banánfejű, ötfázisú fejlődési úton átmenő, látható érzékszerv nélküli, második állkapoccsal bíró lényeit fogják xenomorphnak nevezni. Üsd be a google-be, és láss csodát, mi fog kijönni. Hidd el, nem a Zergek, nem a Tyranidok, semmi olyan, amire csak ráaggatták az elplagizált nevet. Mint ahogy a fénykard is Star Wars név marad, hiába van fénykard a Mysterious Universe-ben is. Attól még nem lesz minden kicseszett energiapengés kardnak a gyűjtőneve a fénykard.

És nem, soha a büdös életbe nem volt a xenomorph gyűjtőnév a sci-fi műfaj összes létező szörnyére. Ez maximum annyit jelent, hogy a Starcraft és a Warhammer alkotói kevéssé bírnak önállót alkotni és mocskosul pofátlanok (mindkettő teljes mértékben megállja a helyét, soha nem is tagadták).

 

Megjegyzem, a Tyranidokat a Warhammerben szintén azért hívják xenomorph-nak is nagy ritkán, mert akárcsak a zergek, pofátlan lenyúlásai az Alien szörnyének. Nem tűnik fel véletlen, hogy csak azokra a lényekre aggatják rá - ráadásul csak a könyvekben, még nem is az alapművekben - ezt a nevet, amik egyértelműen a VALÓDI xenomorphokról lettek mintázva? Íme egy Tyranids, alig alien klón.

tyranids.jpg

Itt egy zerg, le sem tagadhatná, miről mintázták.

Hydralisk_(StarCraft).png

Sőt, még egy Warhammeres, a Genestealers, de ez is nehezen tagadhatná le, miről lett lemásolva:

genestealers-in-the-grass.jpg

 

Xenónak meg bármit nevezhetnek, xenophilia is van, de a xeno nem neve a xenomorphoknak, csak a nevük szimpla rövidítése, becézése, mert lusta nép a rajongó és ezért nem írja ki állandóan, hogy xenomorph. Egyszerűbb, hogy xeno, vagy alien.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tartom rossz dolognak, hogy a Warhammer 40.000-ben és a Starcraft-ban néha xenónak, vagy xenomorphnak hívják a Zerget, vagy a Tyranidot. Megjegyzem, személy szerint nekem ez a két faj jobban bejön, mint az Alien univerzum xenomorphjai. És őszííntén szólva a Warhammer 40.000 univerzum történeteit még sokkal jobban is kedvelem, mint az Alien franchise sztorijait. Amíg így érzem, addig lényegtelen számomra, hogy mire használják, vagy mire nem használják a xenomorph kifejezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel semmi gond nincs, csak azzal volt, hogy megpróbáltál meggyőzni arról, hogy a xenomorph a sci-fi szörnyek gyűjtőneve, nem az Alien-franchise szörnyeinek exkluzív neve. Az ízléssel semmi gondom, a valótlanság állításával annál több. Megjegyzem, én is jobban csípem a Starcraft univerzumát, de a bizergeket nem szeretem jobban a xenomorphoknál. Na jó, a Queen of Blade azért dögösebb, mint Regina Horribilis. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Dzséjt!

Most olvastam az avpuniverzumon pàr cikket.

Szóval megvan a cím Scott folytatàsàhoz, és àllítólag a 2 föszereplő is visszatér.

Emberi szempontból, lehet, hogy 2 szereplős film lesz?

Te hogy képzeled a folytatàst? Vàrod-e? Képes lesz e csorbákat köszörülni, vagy csak mélyíti a sz@rt szerinted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy automatikusan lefutó, genetikai szinten kódolt üzenet, bizonyos témát érintő kérdések feltételekor játszódik le:

 

Ahogy az már korábban jelezve lett a fórum közössége felé: a köznyugalom megtartása érdekében a hír hallatán, mely szerint további három Prometheus-film készül és a xenomorfok eredete megmagyarázásra kerül, Dzséjt egy másik bolygóra emigrált. Én Dzséjt klónja vagyok, aki majdnem teljesen megegyezik az eredeti Dzséjttel, de a tudatomat célzottan az ilyen és ehhez hasonló hírek ignorálására kondicionálták, szintén a köznyugalom megtartása érdekében. Azonban, Dzséjt eléggé előrelátó módon rögzített egy sor választ, amiket specifikus, a lentiekhez hasonló kérdésekkel lehet aktivizálni. A lenti kérdések a következő válaszokat aktivizálták:

 

Kérdés: "Emberi szempontból, lehet, hogy 2 szereplős film lesz?"

Rögzített válasz: Már a Prometheus is az volt, hiszen Shaw és David egyaránt főszerepet töltöttek be.

 

Kérdés: "Te hogy képzeled a folytatàst?"

Rögzített válasz: Sehogy.

 

Kérdés: "Vàrod-e?"

Rögzített válasz: Te éppen merre császkáltál elmúlt három évben, amikor szóba került a Prometheus?

 

Kérdés: "Képes lesz e csorbákat köszörülni, vagy csak mélyíti a sz@rt szerinted?"

Rögzített válasz: Sajnos nem vagyok jós, és jobban bízok egy süket-vak sofőrben a volán mögött, mint Scottban a kamera mögött, de hiszek a csodákban.

 

Köszönöm

 

Ez egy automatikusan lefutó üzenet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy automatikusan lefutó, genetikai szinten kódolt üzenet, bizonyos témát érintő kérdések feltételekor játszódik le:

 

Ahogy az már korábban jelezve lett a fórum közössége felé: a köznyugalom megtartása érdekében a hír hallatán, mely szerint további három Prometheus-film készül és a xenomorfok eredete megmagyarázásra kerül, Dzséjt egy másik bolygóra emigrált. Én Dzséjt klónja vagyok, aki majdnem teljesen megegyezik az eredeti Dzséjttel, de a tudatomat célzottan az ilyen és ehhez hasonló hírek ignorálására kondicionálták, szintén a köznyugalom megtartása érdekében. Azonban, Dzséjt eléggé előrelátó módon rögzített egy sor választ, amiket specifikus, a lentiekhez hasonló kérdésekkel lehet aktivizálni. A lenti kérdések a következő válaszokat aktivizálták:

 

Kérdés: "Emberi szempontból, lehet, hogy 2 szereplős film lesz?"

Rögzített válasz: Már a Prometheus is az volt, hiszen Shaw és David egyaránt főszerepet töltöttek be.

 

Kérdés: "Te hogy képzeled a folytatàst?"

Rögzített válasz: Sehogy.

 

Kérdés: "Vàrod-e?"

Rögzített válasz: Te éppen merre császkáltál elmúlt három évben, amikor szóba került a Prometheus?

 

Kérdés: "Képes lesz e csorbákat köszörülni, vagy csak mélyíti a sz@rt szerinted?"

Rögzített válasz: Sajnos nem vagyok jós, és jobban bízok egy süket-vak sofőrben a volán mögött, mint Scottban a kamera mögött, de hiszek a csodákban.

 

Köszönöm

 

Ez egy automatikusan lefutó üzenet volt.

 

:D Köszi!

 

Egy klónt viszont lehet gyötörni!

Tehát:

Mivel ketten maradtak és a történet egy újabb idegen világ felé mozdult el, ezért merült fel bennem a kérdés, hogy be lehet-e hozni, és ha igen hogyan; további földi embereket a sztoriba?

Világos, hogy nem szívlelte Dzséjt a Promit és itt voltam az elmúlt 3 évben is, gonolom azért meg fogja nézni a "Paradise"-t is, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én még azt sem tudom, hogy a Prometheus befejezéséből hogy lehet egyáltalán bármilyen értelmes sztorit összehozni. Mivel az alapmű is zagyva és csak ment bele a vakvilágba, én semmi értelmesre nem készülök. Mert szép, hogy Shaw és a kétfelé hasított David elindult a Mérnökök bolygójára, de mi lesz ott? Meg hogyan tálalják ezt? Shaw a hóna alatt rohangászik az űrskinheadek elől? Vagy mi? És igen, hogyan csatlakozik ide be több ember?

 

Megnézni persze, hogy megnézem, különben hogy a fityfenébe szidalmazhatnám úton útfélen? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert szép, hogy Shaw és a kétfelé hasított David elindult a Mérnökök bolygójára, de mi lesz ott? Meg hogyan tálalják ezt? Shaw a hóna alatt rohangászik az űrskinheadek elől? Vagy mi? És igen, hogyan csatlakozik ide be több ember?

 

 

Igen, hasonlóan vélekedek, ezért is kérdeztem. Mert az az egy szál Mérnök is nem azt mondta, hogy "hú, kedves alattvalóim, de örülök", hanem berágott és elseggelt mindenkit majd a Föld ellen akart vezényelni egy biológiai fegyvert. Szóval: Ha mérnökök bolygóján landol egy szem nő, nem tudom, hogy feltételezhet-e ott vendégszeretetet.

Logikám azt diktálja, ahogy én viselkedek, ha bejön egy döglégy a konyhába:

"-hát Te?? Ez hogy kerül ide?" Csattt! :fuckoff:

Vagy itt is jön egy "Mentőexpedíció" Shaw-ért? :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az űrhajóról valahogy hívnak társakat!

 

Na az még komoly lenne! Meddig is tart az út a Földtől az LV 223-ig(vagy esetünkben ki tudja meddig is, mert ki tudja milyen messze van a Paradicsom)? Bajos lesz ez!

És amúgy én elbírok egy flotta dögléggyel is! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikám azt diktálja, ahogy én viselkedek, ha bejön egy döglégy a konyhába:

"-hát Te?? Ez hogy kerül ide?" Csattt! :fuckoff:

Vagy itt is jön egy "Mentőexpedíció" Shaw-ért? :death:

És amúgy én elbírok egy flotta dögléggyel is! ;)

:lol2: :laugh:

Shaw megáll a szerencsepatkójával a Föld mellett, felveszi 12 utast, így a film végére meghalhatnak majd 24-en, aztán megy csak a Paradicsomba. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát annyira nem vagyok Alien szakértő, de mivel a Prometheus még messze az Alien filmek előtt játszódik így az emberek még nem nagyon szédelegnek szanaszét a galaxisban. A Prometheus expedíciójához is kellett egy milliárdos aki eléggé örült/elszánt, hogy pénzeljen egy ilyen projektet.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D na mindegy...valahogy biztos lesz! :)

 

Jovo heten jelenik meg itthon a Fajdalom folyoja konyv.(A bolygo neve:Halal elozmenye)

A telepesek szemszogebol ismerjuk meg a torteneseket!

 

Az Arnyekhajsza nagyon tetszett!Ez is tuti vetel! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg Riddick, tőled már meg akartam kérdezni, nem olvastad a Fire and Stone képregénysorozatot? Ez négy-négy füzet négy témában: Aliens, Prometheus, Aliens vs Predator, Predator (ez a kronológiai sorrend is). A négy témát összekötő történetszál a Prometheushoz kötődik, de részben kapcsolódik az Alienshez is. A fő helyszín pedig az LV-233. Szerintem neked kifejezetten érdemes lenne elolvasni ezeket - természetesen, ha még nem tetted -, mert még az én anti-Prometheus-fan lelkemnek is egész bejött a sorozat.

Ezekről csak régebben hallottam....(érdemes volt visszaolvasni most,hogy megint rákattantam a témára)

Nincsenek fent valahol magyarul esetleg???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.