Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Ezzel én is hasonlóan voltam hosszú éveken át. Viszont bő 20 év alatt volt időm megszokni a látványukat, így mostanra ők az egyetlenek, akiktől nem kapok frászt. Attól még én is azt mondom, hogy minden idők legfélelmetesebb szörnyei :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ha a képen levő Ripley szájába akarjuk adni: Get away from Me you BITCH! :D

 

Én most külsősként akartam szólni Ripley-t idézve, de ezúttal Ripley védelmében! ;)

 

De van it egy "magaslabda" is: Akár Ripley ellen is szólhat a felszólítás szegény Királynő védelmében! :lol:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első hivatalos behind the sceen, a film női főhőséről, Danielsről (Katherine Waterston)

Dzséjt, mint Alien fegyverszakértő, az milyen fegyver, amit magánál tart Daniels? :)

aliencovenant-waterston-firstlook-cropped.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma volt a Viasat 3-on az Aliens. Kajáltam épp ment de nem bírtam ki és végignéztem. Nálam ez a film Vissza a jővőbe szint. Bárhol bármikor megnézem és mindig izgulok a szereplőkért. Reménykedem benne hogy Hudsont nem húzzák le alulra, hogy Apone nem hal meg ha Vasqueznek több tára lett volna az M41A-hoz, ha Burke fejét szétlövik az árulása után. Izgulok a szereplőkért. A Rpley, Newt, Hicks hármas a kedvenceim. Helyén van a szivük. Amiért még rohadt jó film hogy minden nézés után vannak kérdéseim. Most ezek

 

Biológiailag mi a funkciója a Királynőnek? A végén már csak 3 ember azaz gazdatest maradt életben. Ripley, Hicks, Newt. Akkor minek és kinek tojta számolatlanul a tojásokat? Ha Ripley nem jár arra és nincs a nukleáris robbanás sem akkor meddig tojt volna? Az idők végezetéig? Aztán egy 4 héttel leszerelése elött lévő katona hogy lehet ennyire balfék(Hudson). Mikben vett részt eddig? Nyugdijas lázadás leverésében? Az antenna hogyan működik? A tankban volt egy az tönkrement(már az is érdekes mert abból kiszálltak és utána zuhant le a repülőegység ami a film szerint nem tett kárt a tankban). A telep antennájának kábelei meghibásodtak. De van hordozható. Tehát ami Bishopnál volt az egy hordozható antennavezérlőegység amivel minden antennát mozgásra lehet bírni? Burke kinek dolgozott? Magának vagy már eleve ki volt neki adva a Társaság részéről hogy kéne egy lény? Mert az hogy nem engedik át a karanténon a lényt az elég nagy marhaság, tekintve mekkora hatalma van a Weyland-Yutani térsaságnak. Simán behozhatták volna szerintem. Aztán a vesszőparipám. Csak annyi lény van amennyi lakos volt. Azaz 158 Newt kivételével. Ez egy katonai osztag számára nulla.

De ami szerintem a legnagyobb balf*szság azok a robotágyúk. Van egy olyan eszköz a kezemben ami távol tartja behatolókat úgy hogy én biztonságban vagyok. Erre rakok bele 50 lőszert? Egy ilyen fegyvernek csak akkor van értelme ha belülről újra tudom tölteni.. Azaz egy heveder vezet be a biztonságos helyemre ahol egy csatlakozón keresztül folyamatosan tudom ellátni lőszerrel a robotágyút ,így kitartva napokig hetekig az ostromlókkal szemben. Mert 50 lőszerrel sz*rt sem ér az egész fegyver.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A királynő funkcióját leírtad: az elpusztulása pillanatáig tojni és tojni a tojásokat futószalagon. :) Az alienek legfőbb lételeme önmaguk reprodukálása (ez is kicsit az ember perverz és szörnyű kifordítása), és ennek legfontosabb és legbiztosabb eleme a tojás. Bár ezek a legvédtelenebbek, ezek tudnak éveket, évtizedeket, talán évmilliókat is átvészelni, lásd: Alien. A lezuhant idegen hajón is lehetett anno egy királynő, talán egy kialakult boly is, és amíg a királynő élt, tojta a tojásokat. Évmilliókkal később Kane már csak ezekre talált rá (mondjuk van némi bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy a kék erőtér mi célt szolgált, mert lehet, az óvta a tojásokat - de az is lehet, hogy az gátolta meg, hogy a tojások érzékeljék a raktérben mászkálókat, legalábbis, amíg nem hatolnak az erőtér mögé).

 

Hudson nem balfék volt, csak pánikba esett. Ezen mindegyik katona átment, csak mindegyik máshogy reagálta le. Nyilvánvalóan a kiképzésüket nem savas vérű, intelligens, gyilkos űrszörnyekre kapták. A gyarmatügyi tengerészgyalogság emberek ellen lett kiképezve, a James Cameron által kidolgozott háttérsztorik szerint főleg kolóniák lázadásait verték le, vagy más országok ellen harcoltak. Nagy ritkán, ha olyan bolygón volt gond, ahol élet is volt, akkor az ottani idegeneket is ők kezelték, de ezek csak állati szintű, egyszerű létformák voltak, semmivel sem volt több vadászni rájuk, mint egy oroszlánra. Ezekhez képest a xenomorfok olyasmik, amikre nem készültek. Hudson ezért akadt ki - de lehet, ő sem akadt volna ki, ha Gorman nem fegyverzi le. Mielőtt elkapták, pont ez lett a gond, már volt fegyvere és elkapta a "visszavágás huzata". Szóval, Hudson jó katona lehetett, csak olyan helyzetbe került, amit nem tudott kezelni. Megjegyzem, igazán csak Hicks tudta kezelni ezt, mert mindenki más kiakadt a katonák közül valamilyen szinten.

 

Az APC azért semmisült meg, mert rázuhant a gép. Ha visszaemlékszel, két robbanás van. Az első a UD-4L leszállóegységé, a második az APC-jé (megjegyzem: de rühellem ebben a második szinkronban a "tank" ferdítést, mert ez egyértelműen nem tank, hanem egy APC - ráadásul angolban és az eredeti szinkronban is az... oké, ezt a szinkront amúgy is tokkal-vonóval gyűlölöm). A jelenetet közelebbi felvételben is leforgatták, de a végeredmény nagyon nem tetszett Cameronnak, ezért nem került bele a filmbe, csak a második robbanás.

 

Igen, azzal a "laptoppal" minden antennát működésre lehet bírni. Sőt, valószínűleg többre is képes, érzésem szerint, az egy laptop volt, csak a '80-as években még így képzelték el a hordozható számítógépeket. De az elv ugyanaz, odaviszik az antennához, rákötik és vezérelhetik. Bármilyen antennát. Ha ma forgatnák a filmet, már tuti tablet lenne wireless kapcsolattal. :D

 

Burke a Weyland-Yutaninak dolgozott, nekik kellett a lény. Egyedül amúgy sem tudott volna mit kezdeni velük, hiszen nem volt saját cége, nem volt biológus, semmi ilyesmi. Ami kevésbé köztudott tény, hogy Burke nem egy mezei hip-hop embere a Társaságnak, hanem az igazgatótanács tagja, a Különleges Projektek igazgatója (rá van írva a névkártyájára, amit Ripley-nek adott). Ez a részleg szerzi meg a különlegesebb dolgokat a Társaságnak, így például a xenókat a Fegyverrészlegnek.

 

A Társaság hatalmát mindig eltúlozzátok - pedig már annyiszor leírtam, hogy ők nem korlátlan hatalmúak. A filmekben is benne van, hogy nem azok. Nem tudom, honnan jön ez az általános tévhit... Illetve tudom: a regények, a képregények és a szinkron hibái miatt.

A Társaság nem áll a kormány felett. Ha így lenne, nem kellett volna a trükközés sem a Nostromóval, odamennek egy csapat tudóssal, majd zsebre vágják a tojásokat és hazaviszik a Földre, és senki sem kérdez semmit. De ez az egész sorozat alap kiindulópontja, hogy ezt nem tehetik meg, mert az Egyesült Államok szervezetei kicakkozák a valagukat. Ezért küldtek egy civil teherhajót, ami "véletlen" talál rá a lezuhant hajóra, és amire "szerencsétlen" módon kerül fel az idegen. És ez az Aliensben és az Alien3-ban is fennáll. A Ripley kihallgatását végző bizottságban résztvevő emberek közül csak egy képviseli a WYC-t, Burke, és minden más tag, különösen a bizottság feje, Ven Leuven olyan szervezetek képviselői, akik a WYC fölött állnak. A Társaságnak nincs hatalma a kormányok, a vámosok, a többi felett. Különösen veszélyes a WYC-re az ICC (Csillagközi Kereskedelmi Bizottság - őket képviseli Van Leuven) és az ECA (Naprendszeren Túli Gyarmatügyi Felügyelet - ezt meg a károgó nő). Ha Ripley ott a tárgyaláson be tudta volna bizonyítani, hogy léteznek a szörnyek és a WYC miatt pusztult el a Nostromo, az a bizottság ott helyben az asztalra fekteti Burke-öt és végigmennek rajta, aztán meg a WYC lehúzhatja a rolót.

Itt jegyezném meg, hogy ezért baj, hogy ennek a két filmnek nincs pontos szinkronja - a Farkas Zsuszásak jobb szinkronok, de sajnos azokban is elvesznek a párbeszédek fontos részletei. A fent említett két szervezet fontossága kiderül az Alienből és az Aliensből, de a magyar szinkronban egyiket sem említik.

Összegezve: a Weyland-Yutaninak nincs nagyobb hatalma, mint mondjuk a Microsoftnak. Tudják befolyásolni a játékot, de ha szabályszegésen kapják őket, bizony kizárásra kerülnek. Gyilkos szörnyeket pedig senki sem engedne be az ICC-től vagy az ECA-tól a Földre, vagy bárhová máshová, és senki nem nézné el, hogy ezért a projektért a Társaság embereket gyilkol. A WYC-nél is vannak hatalmasabbak, más társaságok, és maga a kormány is.

 

Nem, több idegen volt, mert a Hadley's Hope-on is voltak állatok, akárcsak a Fiorina 161-en. Egy komplett farmja volt, sok-sok állattal, hiszen 158 embert kellett ellátniuk évtizedekig. Az idegenek azok közül is betakarították a gazdatestnek valót.

Amúgy az a 158 is fennakadást okozhat egy katonai osztagnak, ha nincs náluk töltény. Ez volt a fő baj. Az APC nem ment le páncélos támogatásul, majd Gorman gyakorlatilag lefegyverezte az embereit. Utána már jött a Titanic effektus, beütött a krach, és az egy kis gond katasztrófává növelte a többi apró tévedést. Mert nézd csak meg, a legtöbb ember más emberek miatt halt meg.

Frostot felgyújtotta Dietrich. A Frostnál összegyűjtött tárak lángra kaptak, a lőszer berobbant és megölte Crowe-t és Wierzbowskit. Három ember azért esett el, mert a töltényeket egynél gyűjtötték össze, akit a pánikroham kellős közepén felgyújtott egy másik ember. És Drake is hogyan halt meg? Vasquez keze által, mert bár tudták, hogy a lények vére savas, a csaj mégis közvetlen Drake mellett robbantott szét egy lényt. Négy katona halt meg anélkül, hogy az idegenek hozzájuk értek volna, pusztán emberi hülyeségből.

Utána meg jött a többi: lezuhant az UD-4L, ami elpusztította az APC-t és a készleteiket. Mert ha az APC és az ott tárolt arzenál megmarad, akkor sem lett volna gond. De még valószínűleg akkor sem, ha a csapat parancsnokai, Gorman és Apone pöppet rátermettebbek, és nem csúszik ki a kezükből az irányítás. Mert bármilyen keménykezű is volt Apone, a baj beütésekor csak tehetetlenül forgolódott - és ez a poén, hogy Gorman nagyon jó parancsot adott, amit ha Apone rendesen kiad, a csapat kijuthatott volna.

Szóval igen, 158 idegen nem ellenfele egy csapat katonának, akiket rátermett katonák vezetnek és a bajban nem fegyvertelenül állnak. Sajnos Gorman elcseszte azzal, hogy lefegyverezte a katonáit, és a csapat sorsa megpecsételődött, amikor először az őrmesterük, majd a hadnagyuk is elvesztette az irányítást. Így viszont esélyük sem volt, hiszen legfeljebb az éles nyelvükkel védekezhettek. Az meg vajmi kevés egy olyan lénnyel szemben, aminek a nyelve még élesebb, mert hát harap. :D

 

Ami az őrfegyvereket illeti, ennek szerintem fuss neki még egyszer, mert mindegyikben 500 lőszer volt. Nyilván újra lehetett őket tölteni, de mint minden, a tartalék hevederek is az APC-n voltak, ami ugye jóvátehetetlenül felrobbant, vele együtt a készletek nagy része is megsemmisült. 2000 lőszer meg azért nem kevés, csak hát ezek gyorstüzelő fegyverek és nem precíziós mesterlövészpuskák, vagyis egy sorozattal sok golyót köpnek ki és addig lőnek, amíg a bemért célpont mozog. A xenók meg hajlamosak ellőtt végtagokkal is mocorogni. :)

Arról nem beszélve, hogy oda sem mehettek újratölteni, hiszen az A és B ágyú a folyosóban volt, amit lezártak. Ha felnyitják, azt kockáztatják, hogy a dögök beözönlenek rajta. Ráadásul, valószínűleg azt a két ágyút a lények szét is tépték, miután meg tudták közelíteni. A másik két fegyvert még újra tudták volna tölteni, hiszen azok ott álltak közvetlen a vezérlő melletti folyosón, de azoknak sem vehették volna már hasznukat, hiszen a lények többet nem próbálkoztak abból az irányból.

Megjegyzem, nincs olyan lőfegyver, amit hetekig használhatsz folyamatosan. Pláne nem géppuska, vagy ez esetben, gépágyú. Ezek egy-egy sorozattal olyan hőmennyiséget adnak le, hogy pár ezer kilőtt golyó után le kell cserélni a csövet, mert használhatatlanná váli.

 

Ami a legfontosabb: ezeket a katonákat ne úgy képzeld, mint egy ideális helyzetben harcoló elitalakulatot, hanem egy olyan osztag tagjait lásd, akik a lehető legszarabb körülmények közé estek be. Rossz parancsnokaik voltak, akik rossz döntéseket hoztak, ami megölt több emberüket is. Elvesztették a felszereléseiket, a fegyvereik javát, a páncélos támogatást, durván korlátozottá vált a lőszerkészletük. Minden tartalékuk, az új páncéloktól az őrfegyverek tartalék lőszeréig megsemmisült az APC-vel. Nem volt erősítésük. Nem volt menekülési lehetőségük. Szóval nem csoda, ha egyikük-másikuk összeroppan, ha a fegyvereket nem lehet újratölteni, ha csak néhány lőszerük van, és ha 150-200 gyilkolásra termett lény képes őket legyűrni.

Illetve, azt is érdemes figyelembe venni, hogy azért eléggé megritkították a fészekaljat. Ripley azért tudott olyan könnyen besétálni a fészekbe, mert már csak annyi dolgozó maradt, amennyit ő lelőtt. Szóval, ha nem jött volna az a takaros termonukleáris robbanás, hőseink lehet, hogy végül ki tudták volna irtani a dögöket és nyugodtan megvárhatták volna, míg a mentőosztag odaér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biológiailag mi a funkciója a Királynőnek? Minek és kinek tojta számolatlanul a tojásokat?

Az Alien óta tudjuk, hogy a tojások több ezer évig képsek túlélni, ezért nyilván azoknak akik a következő pár évezredben meglátogatnák a Hadley's Hope-ot. Plusz a dögök nem tudták, hogy nincs másik település a bolygón.

Mikben vett részt eddig? Nyugdijas lázadás leverésében?

A filmben is elhangzott, hogy "bogár irtással" már többször is foglalkoztak (csak azokan nem xenomorph-oknak hívták). Ezenfelül az általad is említett lázadások leverése is szerepelhetett a repertoárukban, de én még kalózok és csempészek elleni fellépést is el tudok képzelni (bár az Alien univerzumban annyira nem vagyok jártas)

Tehát ami Bishopnál volt az egy hordozható antennavezérlőegység amivel minden antennát mozgásra lehet bírni?

Szerintem az csak egy egyszerű hordozható számítógép volt. Eleve ott volt a bibi, hogy az antennát nem tudták a vezérlőben lévő számítógépekről működtetni, ezért Bishop a "Mohamed és a hegy esetéből" tanulva, inkább az antennához vitt egy számítógépet

Burke kinek dolgozott? Magának vagy már eleve ki volt neki adva a Társaság részéről hogy kéne egy lény?

Burke a Weyland-Yutani Társaság Speciális Projektekkel foglalkozó részlegének volt az igazgatója. A lény úgymond nem feltétlenül a Társaságnak kellett, hanem neki, az ő részlegének

Mert az hogy nem engedik át a karanténon a lényt az elég nagy marhaság, tekintve mekkora hatalma van a Weyland-Yutani térsaságnak. Simán behozhatták volna szerintem.

Azért a WY sem tejhatalmú. A látszattal ellentétben nem irányítanak mindenkit, nem hiába próbálták mindkét esetbe (Alien és Aliens) balesetként és véletlenként eljuttatni a dögöket a Földre. Csak azokat az embereket irányítják, akik az ő alkalmazottaik, mint a Nostromo legénysége, vagy a Hadley's Hope telepesei.

Aztán a vesszőparipám. Csak annyi lény van amennyi lakos volt. Azaz 158 Newt kivételével. Ez egy katonai osztag számára nulla.

Azért az a tényező, hogy az első találkozásukkor a katonai osztagot megfosztják az éles lőszerüktől rögtön azelőtt, hogy vagy 30 dög rajtuk üt, szerintem mentségére szolgálhat Gormanéknak. Ezután a lőszerük és az osztaguk kb. 75%-a ott is marad, nem beszélve a löveghajó elvesztéséről, ami szintén nem egy előnyös szituáció. Ha tudják mi vár rájuk és elbarikádozzák magukat a főépületben szerintem is túlélhették volna, de a felkészületlenségük megpecsételte a sorsukat

De ami szerintem a legnagyobb balf*szság azok a robotágyúk. Van egy olyan eszköz a kezemben ami távol tartja behatolókat úgy hogy én biztonságban vagyok. Erre rakok bele 50 lőszert?

Ha jól emlékszem 500 lőszer volt bennük, és a legtöbb esetben bőven elegendő: emberek ellen nyilván, hisz őket a puszta jelenlétük elriasztja, bármilyen más lény meg amint meglátja, hogy az a "villámló kő" bármire lő, ami megmozdul szintén meggondolja magát. Ok, a xenokat huzamosabb ideig kellett győzködni, hogy nem ez az a bejárat amit keresnek, de ha jól rémlik bejött, hisz még kifogyás előtt sikerült elrettenteni őket.

 

Szerk.:Na látom Dzséjt megelőzött :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiderült, hogy Katherine Waterston kit fog játszani az Alien Covenant filmben

http://theplaylist.net/exclusive-katherine-waterstons-role-alien-covenant-revealed-actress-joins-logan-lucky-20160609/

 

 

Sources close to film and actress tell us the Waterston will be playing Ellen Ripley’s mother in “Alien: Covenant,” which is an amazing twist and true to Ridley Scott’s promise that the post-“Prometheus” prequels will eventually lead right up to the first “Alien” movie

 

 

Hoppá, micsoda fordulat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Alien 3(most volt tv-ben) de egy nulla a 2-höz képest. Baromira nem így kellett volna folytatni. De nem megyek bele bővebben mert a múlt héten is totál félre lettem értve(mintha nem érteném a filmet) a reakciókból itélve pedig holt nem úgy értettem ahogy a a válaszaitokból lejött hisz nem vagyok hülye. mert hülye az aki nem érti a filmet. Mármint az Alienst alias Alien 2-őt. Holt nem úgy értettem az egészet ahogy leírtam. Na egyszer majd jól leírom mert nem a szinkron miatt voltak a kételyek, mert már vagy 50-szer láttam az Alienst, és először a nyolcvanas években, moziban pedig az Alient. Nagyon szeretem a világot. És igen értem is hisz nem vagyok hülye. Amiket múlt héten írtam azt ideális esetben gondoltam. Azaz ha van lőszer akkor 200 dög ennyi katonának nulla. Főleg Vasquez és Drake fegyverével ami automatikusan céloz. Így legyőzhetetlenek lennének ha van lőszer meg ha hülye góré nem veszi el a lőszert és nem olyan balfékek hogy egymást gyújtják fel lángszóróból mert a plafonról lelóg valami.Az APC-t is tudom hogy nem tank de hadd hivatkozzak már rá így. Lsd lézerkard=fénykard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értett félre senki, csak válaszoltunk legjobb tudásunk szerint a kérdéseidre. Te értesz félre, pontosabban szólva magyarázol bele már megint a válaszainkba olyat, ami nincs is ott, de legalább sanyargathatod vele magadat. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg is sötét hajú volt, nem? David saját magának festette be a haját a film elején, ha jól emlékszem. Egyébként nagyon érik már egy újranézés és Ody-nak is adós vagyok a Promi írással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg is sötét hajú volt, nem? David saját magának festette be a haját a film elején, ha jól emlékszem. Egyébként nagyon érik már egy újranézés és Ody-nak is adós vagyok a Promi írással.

A David viral videókban is szőke hajú volt. Vagy az pont ugyanaz a David, amelyik a Prometheus űrhajón utazott? Nem tudni

De nekem jobban tetszik most így fekete rövid hajjal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujj... Nagyon nem szimpatikus nekem ez a csaj. Se a színésznő, se a karakter. Shaw kihagyása eddig jó pont volt. De ha csak cameozik, akkor nem bánom.

Azért remélem, karakter/színész szinten most szimpatikusabb csapatot állítanak össze, mint a Prometheusban. Jó, ott is voltak szimpi arcok, de Davidet leszámítva eléggé háttérbe szorultak (Vickers, Janek, Chance és Ravel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.