Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Bezony az idegenes játékok főleg FPSes formában szeretik játszatni magukat. Egy nem nagy szám TPSes Alien3 eresztéshez köthető az egyetlen másfajta műfajú tapasztalatszerzésem az idegenek játékvilágán belül.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ott van a kutya elásva, hogy inkább konzolpárti vagyok/voltam. Ezek meg jórészt fps-ek nem?

Nos azokat én nem nagyon élveztem konzolon.

A gépen mostanában meg időm nem engedi, hogy játszak. Mondjuk nem túl izmos. Nem egy gamer-pc..

Annak ellenére, hogy az Isolation FPS, szerintem nyugodtan ki lehet próbálni konzolon, mert lövöldözni nagyon nem kell benne (vagy inkább nem érdemes). A PC-s verzió eleve egy konzol átirat, mégha a jobbik fajtából is. A hangulat nagyon ott van a szeren, a történet beleillik a filmekbe és néhány apróság ellenére tényleg jó játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony az idegenes játékok főleg FPSes formában szeretik játszatni magukat. Egy nem nagy szám TPSes Alien3 eresztéshez köthető az egyetlen másfajta műfajú tapasztalatszerzésem az idegenek játékvilágán belül.

 

 

Annak ellenére, hogy az Isolation FPS, szerintem nyugodtan ki lehet próbálni konzolon, mert lövöldözni nagyon nem kell benne (vagy inkább nem érdemes). A PC-s verzió eleve egy konzol átirat, mégha a jobbik fajtából is. A hangulat nagyon ott van a szeren, a történet beleillik a filmekbe és néhány apróság ellenére tényleg jó játék.

Viszont konzolban is le vagyok maradva ám. amiről beszéltem az még a PS2 világa és évtizede, tehát 2004-5 maximum. Aztán már megszüntem gamer-nek lenni, bár lehet, hogy addig sem voltam az a szó szoros értelmében.

Konzolon (PS2) a Battlefrontot és annak második részét tudtam élvezni ami FPS volt, de azt is csak úgy, hogy az irányítást analógra tettem, a jobbos volt az előre-hátra, a balos meg a pásztázó körülnézés.

De ott ment az irtás.

Nem tudom, egy sötét bujkálós játékban ez hogy ment volna. De az a tapasztalat, hogy mégis könnyebb ezt 'A-S-D-W'-vel és egérrel csinálni PC-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez valóban eszméletlen jó lett! És hadd spoilerezzek: Még Boba dicsőségét is visszahozták.

Mostmár szeretni fogom! :lol2:

Amúgy meggyőződésem, hogy ez egész egyszerűn az AVP-R volt, csak felcsavarták a fényt. Az eredetiben csak a sötétség miatt nem láttuk Bobát és a Sandtroopert! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam 4-5 éves lehettem, amikor először láttam az ep4-et, és hét, amikor az Alienst (érzek némi erőszakbeli különbséget a két film között), aztán én is olyan normális lettem, mint Csoli is. Ugye? :D

Basszus én is 6 max 7 voltam, mikor az aliens-t megnézhettem a Pro 7-en?

Normális volt apám/anyám? hogy van ez? :hmm:

Persze nem mertem elmondani, hogy rosszat álmodtam, vagy hogy félek este, pedig volt gond ezekkel is. De hát ki akart várni az újrázással 10 éves koráig? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, aki korán érik meg a félelemre. :D

Nekem az Aliens nem okozott rémálmokat. Tulajdonképpen egyáltalán nem emlékszem arra, hogy valamilyen film is rémálmokat okozott volna, vagy olyan hatást gyakorolt volna rám, hogy még a befejezése után is féljek. Az egyetlen, amit sokáig csak a fotel mögül mertem nézni (de akkor is néztem, csak jó katonához méltón fedezékből :) ), az a film elején Ripley álomjelenete (neki persze volt rémálma).

Mondjuk lehet, hogy azért, mert nekem az Alien-franchise sosem volt horror, mindig is sci-fiként gondoltam rá, ahol a szörnyek csak idegen lények, mint a rancor vagy gorn. Mivel nagyjából 4-5 éves korom óta szocializálódtam sci-fiken (Star Wars ep6, Star Trek TOS/TMP - nem tudom, melyiket láttam előbb, ezt anyámék már nem tudták megmondani), így az idegen lények sosem rémisztettek. Az alienek meg hát na, idegenek, benne van a nevükben, igaz, akkor még nem tudtam, hogy az alien szó mit jelent. :)

A zombikat, vámpírokat, szellemeket, vagyis a mitológiai szörnyeket kevésbé preferálom. De, ha az űrből jött, akkor nem tud izgatni. Persze a film alatt izgulok, a hangulat beszippant, de nálam ez mulandó, csak a film idejére kitartó érzés, és akkor sem igazán a szörny az, ami beparáztat. A The Thingnél például a lény lenyűgöz, de az antarktiszi éjszakától parázok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is sci-fi. De álmdtam bujkálásról xenók elől meg hasonlók.

Még felnőtt fejjel is volt már Predatoros rémálmom is.

Hiába, ha valami jól ki van találva az félelmetes.

A sima horrort én sem szeretem. Hogy Lucast idézzem, bár nem szó szerint;", nem attól félelmetes valami, ha a kifordult beleit hordja az arca helyén. Hanem ha az jut eszünkbe: vele sem szetetnénk találkozni egy sötét sikátorban. Egyszerűen csak félelmetes."

És számomra az Alienek azok. Modjuk az x-aktás gumiember is okozott pár rossz éjszakát, de ez már off.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félelmetesek, az nem vitás, nem szívesen találkoznék velük egy sötét sikátorban, már csak azért sem, mert talán három másodpercem maradna, hogy éljek még kicsit. És azért álmodtam is már velük, az más kérdés, hogy én imádtam ezeket az álmokat - úgy pedig nehéz rémálomként tekinteni rájuk. Mondjuk, én komplett történeteket képzeltem el velük, a szobámban tíz példány is van belőlük, gyerekkoromban pedig rengeteget játszottunk alienest haverral. :)

A gumiembertől engem is a frász kerülgetett, meg a zöld bogaraktól, meg a nyakból kinövő gombától. Brrr...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sirály, hogy már szerinte is. De vajon miért nem tudok hinni az ilyen "azt mondjuk, amit hallani akartok" nyilatkozatoknak? :roll:

 

Megjegyzem, ez a sok "ettől aztán besz*rtok" nyilatkozat tök jól rezonál Scott, a Prometheus idején tett nyilatkozatával, ami szerint az alienek már nem félelmetesek, ezért nem szerepelteti őket. Mi is szerepel a Covenantban? Hát most nagy hirtelen újra félelmetes az alien? Scott papa, megint sikerült segget csinálni a szájából? Ideje lenne megtanulni nem megszólalni. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fassbender szerint nagyon fogunk félni az Alien Covenantól, szóval talán most tényleg rettegve néztek majd egy Alien filmet :);)

Nem akarok ünneprontó lenni, de majd figyeljétek a PG-13-at, és úgy szarjunk majd be? Nehéz lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PG-13-tól még össze lehet hozni fosatós jeleneteket. ;) A korhatárbesorolás a vér mennyiségét, a szex nyíltságát és a fuckok számát nézi, nem a hangulatot.

Igaz, de az lenne a jó előjel, ha R besorolást kapna, csak erre próbáltam célozni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVP fiaskó után nem fog a Fox még egyszer olyan bakit elkövetni, hogy egy Alien-filmet PG-13-as besorolással próbál eladni. Már annak a bővített változata is R-es lett, az AVPR meg már a címében is R-es. :) És a Prometheus is az volt, szóval efelől szerintem nincs okunk aggódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi csoli, elvileg annyira véres és brutális lesz, hogy a mozi felénél már nem fogod bírni idegekkel, és kitámolyogsz a moziból...este magzatpózba próbálsz elaludni, és megkéred az asszonyt, hogy most az egyszer a kislámpa legyen felkapcsolva az éjjel... :para::hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi csoli, elvileg annyira véres és brutális lesz, hogy a mozi felénél már nem fogod bírni idegekkel, és kitámolyogsz a moziból...este magzatpózba próbálsz elaludni, és megkéred az asszonyt, hogy most az egyszer a kislámpa legyen felkapcsolva az éjjel... :para::hmm:

Na ez a vágyam! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lévén ez egy nagy költségvetésű film nem is engedheti meg magának, hogy túl ijesztő vagy túl hátborzongató legyen. Ezeket a nyilatkozatokat semmiképp sem érdemes túl komolyan venni. Az se lepne meg ha a nyilatkozók - például Fassbender- egyáltalán nem láttak volna igazán félelmetes filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gyűrűk ura óta a legkidolgozottabb világot láthatjuk az Alien Covenantba?

Itt beszél egy podcastbe egy a filmen dolgozó manusz a filmről.

 

Kb a 10 perctől kezdi isteníteni a filmet.

hogy az idegen világ, ahol játszódik a film, annyira részletes és kidolgozott, amit a Középfölde óta nem látott az ember :yeah::cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.