Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Mintha az Aliensben elhangzott volna a robbanás hatótávolsága. Bár az szerintem csak a ledobott bomba verzióra vonatkozott, de lehet rosszul emlékszem. :)

A közeli reaktor instabillá vált. Erre modják, hogy 40 megatonna..jelentsen ez bármit is..

 

Én nem emlékszem sehol teljes bolygó megsemmisülésre!!!

 

De majd jön Dzséjt és rendet tesz! :D

Hát lehet, hogy egy nagy tévedésből leszek most felrázva..hisz diskurálnak arról, hogy "felrobbantjuk az egész bolygót...nincs más biztos megoldás.."

Aztán lehet, hog csak az a rektor pukkan el. De hát a végső menekülés jelenetben nekem úgy jött, le, hogy a bolygó durrant el..

aliens2_jul2012-a2.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közeli reaktor instabillá vált. Erre modják, hogy 40 megatonna..jelentsen ez bármit is..

Viszonyításképpen: a Little Boy 15 kilotonnás volt, a Fat Man pedig 21. Ebből én azt mondanám, hogy a 40 megatonnás robbanás 2000-szer erőteljesebb hatású, mint amit ledobtak Nagasakira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam már egy párszor a filmet... gyerek fejjel is, de soha nem asszociáltam a teljes bolygó megsemmisülésére a robbanáskor. Azt az ACM csak megerősítette. Jó, ott meg negatív értelemben túlozták el a robbanás mértékét, de hogy a teljes bolygó pukkant volna? Neeem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam már egy párszor a filmet... gyerek fejjel is, de soha nem asszociáltam a teljes bolygó megsemmisülésére a robbanáskor. Azt az ACM csak megerősítette. Jó, ott meg negatív értelemben túlozták el a robbanás mértékét, de hogy a teljes bolygó pukkant volna? Neeem!

Hát már kezdem érezni, hogy világ dőlhet össze bennem egy 30 éves film kapcsán, amit 20onpár éve ismerek szeretek és rongyosra néztem.

Szégyen ide-szégyen oda ez a helyzet.

Abban voltam, hogy a bolygónak kampec..hihetetlen..

De már az is meglepett, hogy képet alig találtam meg, már nem tudtam mit beírni, mire: az "aliens reactor blowing up" keresés hozott eredményt. Hát ez van.. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azthiszem, hogy az egyik magyar szinkronban hangzik el a bolygó felrobbanása (tévesen!).

Amúgy a legnagyobb ember által robbantott bomba a Tsar bomba volt, ami 50 megatonnás volt (az is fúzió alapú volt, mint a reaktor a filmban). Ez még 100 km-rel messzebb is tudott harmadfokú égési sérüléseket okozni, 55 kilóméterre a robbanás helyétől elsöpört egy fából készült falut (ennél messzebb már komolyabb épületek esetében csak tetőket szedett le). Én azt mondom, hogy ha a Derelict 100~150 km-re volt a reaktortól, akkor komolyabb gondok nélkül megúszhatta

 

Most megnéztem a régi szinkronban (nyuszis) Ripley az egész bolygót fel akarja robbantani, de az eredetiben csak azt mondja, hogy "...nuke the entire site from orbit", ami közelsem egyenlő a teljes bolygó felrobbnatásával. Az új szinkronban ezt már jól fordították ("Én azt mondom szálljunk fel, és dobjunk a telepre egy atombombát")

 

Később Bishop viszont konkrétan mondja is (a magyarban is mindkét szinkronban), hogy a reaktor csak 30 km-es körzetet érint

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azthiszem, hogy az egyik magyar szinkronban hangzik el a bolygó felrobbanása (tévesen!).

Amúgy a legnagyobb ember által robbantott bomba a Tsar bomba volt, ami 50 megatonnás volt (az is fúzió alapú volt, mint a reaktor a filmban). Ez még 100 km-rel messzebb is tudott harmadfokú égési sérüléseket okozni, 55 kilóméterre a robbanás helyétől elsöpört egy fából készült falut (ennél messzebb már komolyabb épületek esetében csak tetőket szedett le). Én azt mondom, hogy ha a Derelict 100~150 km-re volt a reaktortól, akkor komolyabb gondok nélkül megúszhatta

 

Most megnéztem a régi szinkronban (nyuszis) Ripley az egész bolygót fel akarja robbantani, de az eredetiben csak azt mondja, hogy "...nuke the entire site from orbit", ami közelsem egyenlő a teljes bolygó felrobbnatásával. Az új szinkronban ezt már jól fordították ("Én azt mondom szálljunk fel, és dobjunk a telepre egy atombombát")

 

Később Bishop viszont konkrétan mondja is (a magyarban is mindkét szinkronban), hogy a reaktor csak 30 km-es körzetet érint

Én a Nyuszison nőttem fel. (Ripley - Farkas Zsuzsa) Akkor ennyi! ;)

 

Az ncore -on melyik verzió az eredeti szinkronos az Aliens -ből?

Nekem a jelenleg kedvenc változatom a javarészt eredeti szinkronos, majd a bővített jeleneteken jön az új szinkron. Ilyet is találsz a core-on..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én talán egyszer anno láttam szinkronosan (hogy melyikkel, az már nem rémlik), és azóta vagy 6-szor eredetiben. Ezt az "egész bolygó felrobbnatós" ferdítést is csak onnan tudom, hogy Dzséjt sok kört lefutott már miatta, és nem egyszer fejtette ki a szinkron hibáit - nem csak az eredetiét, hanem az újét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Később Bishop viszont konkrétan mondja is (a magyarban is mindkét szinkronban), hogy a reaktor csak 30 km-es körzetet érint

Én is eredetiben néztem. Nekem is ez a 30 km rémlett, köszi, hogy beírtad.

 

Amúgy másik kérdés: ha a céget annyira érdeklik az Alienek, akkor miért kellett Ripley beszámolója ahhoz, hogy Burke odaküldje a telepeseket az idegen űrhajóhoz? Elvileg az továbbra is figyelmeztetést sugárzott, ergo a jelet Ripley beszámolója nélkül is befoghatták volna a telepesek, ha a cég úgy kívánja. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli... Felrobban az egész bolygó (ami amúgy egy hold) egy 40 megatonnás (fizikából nem ártana tudni, mi a megatonna) robbanástól, miközben ennél nagyobbat robbantottak már a Földön is, ráadásul Bishop elmondja, hogy csak 30 km-t tarol le, és a FILMBEN TÖKÉLETESEN LÁTSZIK, hogy az LV-426-nak SEMMI BAJA? Ezt hogyan sikerült kikombinálni? :) Szerinted, ha felrobban egy hold, akkor a felhőréteg (ami a linkelt képeden JÓL LÁTSZIK, ahogy az is, hogy a robbanás mennyivel kisebb, mint a felhőréteg), a légkörből menekülő űrhajó és az orbitálisan álló Sulaco miért maradt meg? Józan paraszti ésszel is kizárt, hogy az egész LV-426 felrobbant volna... ;) Ráadásul egyik magyar szinkronban sem mondanak ilyet (a Farkas Zsuzsásban Ripley csak a bombázáskor említi, de az atmoszféra processzor robbanásakor Bishop minden nyelven kristálytisztán elmondja, hogy 30 km-es körzetnek lesz gatter).

Bár megjegyzem, nem te vagy az első ismerősöm, aki ebben a kutyatudjahogyankitalálható hitben élt. Viszont jó hír, az A:CM szerint az LV-426 azért megsínylette a robbanást, mivel az földalatti volt, ezért megszaporodtak a földrengések.

 

Amúgy a Derelict mindenképpen megmaradt, A:CM ide vagy oda. 30 km-es körzetet tarolt le a robbanás (vagyis a processzortól minden irányba 15 km), s bár nem tudni, mennyire van a Derelict a Hadley's Hope-tól, azt tudjuk az SE óta (mi magyarok alsó hangon is '97 óta), hogy a Jordan család napok alatt talált rá, és azt is tudjuk, hogy egy hegység mögött rejtőzik - ami feltehetően megvédi a lökéshullámtól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy másik kérdés: ha a céget annyira érdeklik az Alienek, akkor miért kellett Ripley beszámolója ahhoz, hogy Burke odaküldje a telepeseket az idegen űrhajóhoz? Elvileg az továbbra is figyelmeztetést sugárzott, ergo a jelet Ripley beszámolója nélkül is befoghatták volna a telepesek, ha a cég úgy kívánja. :hmm:

A Derelict akkor már nem adott jelet. Az Isolation szerint, ami szintén kánon

roncsvadászok jutnak el az LV-426-ra a Nostromo flight recordere alapján, és ők lekapcsolják a jelet, nehogy más is megtalálja a roncsot, amíg ők ki nem fosztják fel nem tárják. Csak a roncsvadászok is hasonlóan járnak, és kapnak egy idegent az arcukba. Ezzel mennek el a Sevastopol állomásra, ahol később elszabadul a pokol

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy másik kérdés: ha a céget annyira érdeklik az Alienek, akkor miért kellett Ripley beszámolója ahhoz, hogy Burke odaküldje a telepeseket az idegen űrhajóhoz? Elvileg az továbbra is figyelmeztetést sugárzott, ergo a jelet Ripley beszámolója nélkül is befoghatták volna a telepesek, ha a cég úgy kívánja. :hmm:

A telepesek csak 37 évvel a Nostromo pusztulása után értek oda, addigra a jeladó már nem működött. Cameron eredeti elképzelései szerint azért, mert abban a 37 évben egy tektonikus mozgás összetörte a Derelictet. Jól látható a sérülés az Aliensben. Itt mindkét szár a magasban áll (Alien):

1284586690_korabl.jpg

Itt az egyik már a földön van, és látható, hol tört ketté:

aliensspecialscenes10.jpg

Azóta az Alien: Isolation ezt kibővítette annyival, hogy a Nostromo fekete dobozát megtaláló, és az idegen adást szintén lekövető Anesidora kapitány, Marlow lekapcsolta a jelet, hogy más roncsmentők ne találják meg, és ne szipkázzák el a jutalmukat. Ez 15 évvel a Nostromo pusztulása után történt, vagyis még volt 22 év, mire a telepesek megalapították a Hadley's Hope-t. Viszont könnyen lehet, hogy pont emiatt küldték oda a telepeseket. Űrhajót nem küldhettek, hiszen akkoriban elég sok zűr volt a Zeta Reticulliban (eltűnt a Nostromo, az Anesidora, megsemmisült a Szevasztopol), de sejthették, hogy a telepesek idővel rá fognak találni a jel forrására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli...

...Bár megjegyzem, nem te vagy az első ismerősöm, aki ebben a kutyatudjahogyankitalálható hitben élt. Viszont jó hír, az A:CM szerint az LV-426 azért megsínylette a robbanást, mivel az földalatti volt, ezért megszaporodtak a földrengések.

...

Háááát..igen..Ilyen egy felületes Alien rajongó..Égek. :facepalm:

Szóval. Önpszichológiai analízisem után talán "köpnék" egyet újra a címferdítés miatt is.

Mert a "Bolygó neve: Halál" Eléggé bolygóra enged asszociálni, sőt némi párhuzamot is vonhat a bolygó sorsával a címből az ember tudat alatt..

Na mindegy nem magyarázkodom, benéztem..igen évtizedekig.. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a cím eléggé gáz ilyen téren, miközben az Alienben (és most már a Prometheusban) is nagyon jól látszódik a Calpamos. Mondjuk az Alien bővített változatában Lambert kisbolygónak titulálja, az LV-223-at már holdnak írják le, és az a nagyobb.

Amúgy a magyar címek közül többel is van gond:

A nyolcadik utas: a Halál - technikailag Jonsey, a macska a nyolcadik utasa a Nostromónak.

A bolygó neve: Halál - még ha el is tekintünk attól, hogy az LV-426 neve Acheron, akkor sem bolygó.

A végső megoldás: Halál - alig spoileres...

 

A nemrég megjelent A Harag Háborúja Predator-Alien trilógiával mi a helyzet? Ezzel kapcsolatban nem találtam infókat. Amit biztosan tudok: az új trilógia eseményei A Bánat Tengere című Alien regényre építenek- ez az, amit a Fox kánonként kezel, legalábbis jelenleg - bár Tim Lebbon sajnos eltolta az évszámokat.

Nem részei a kánonnak. Bár kánon könyvekre épül, mivel az Alien-univerzumnak nem részei a predatorok, így ezek már nem lettek kánoni könyvek. Kicsit olyan ez, mint az Eredendő bűn esete, ami az Alien Resurrectionra épül, de az sem része a kánonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép felsorolás. Én is agyaltam rajta már.

De ezekben, úgymond még van ötlet.

A 4. filmtől az AvP filmekig viszont már Mintha az Alien szó közvetlen fordítása volna a 'Halál', ami már a vérgagyi kategóriába ejti a magyar címeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negyedik részt én még nem sorolom a gagyik közé - bár tény, már ott is az alien "szinonimájaként" használják a halált -, ahhoz még azért illik, pláne a harmadik rész magyar címének tükrében. Ott a cím szerint bekövetkezett a halál, a negyedikben feltámadt. És még passzol is a sorozat addigi címei közé.

Az AVP-knél már egyértelműen a halál szóval helyettesítik az idegent.

 

De már előre félek, mi lesz az Alien: Covenant címe. Prometheus 2: A Halál szövetsége...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A negyedik részt én még nem sorolom a gagyik közé - bár tény, már ott is az alien "szinonimájaként" használják a halált -, ahhoz még azért illik, pláne a harmadik rész magyar címének tükrében. Ott a cím szerint bekövetkezett a halál, a negyedikben feltámadt. És még passzol is a sorozat addigi címei közé.

Az AVP-knél már egyértelműen a halál szóval helyettesítik az idegent.

 

De már előre félek, mi lesz az Alien: Covenant címe. Prometheus 2: A Halál szövetsége...

Nekem már kezdett sok lenni a 4-nél is..Paradoxonszerű zagyvaság, szójátéknak elmegy, de én sosem emlegetem így.

Ugye nálunk hivatalosan: Alien 4: Feltámad a halál volt a cím?..Be is mondják és asszem plakát és vhs/dvd is volt így, bár utóbbiban nem vagyok biztos.

 

Remélem tartunk már ott, hogy hagyják ezt, és futhat eredeti címen. Ha egy Mission Impossible békén volt hagyva mindig is, lassan már az alien is megérdemli, hogy ne a "Halál"-lal csábítsanak moziba.

De ha belegondolok és erőltetni akarják, van bennem egy kis perverz kíváncsiság, hogy mit hoznának ki belőle, mert jobban fel van adva a lecke, mint egy újabb Die Hard-nál lenne.. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a hivatalos magyar címe Alien 4: Feltámad a Halál. Bár az AVP és az AVPR címe még "frappánsabb" hivatalos magyar változatban, bár angolul sem kutyák.

Angolul: AVP: Alien vs. Predator

Magyarul: Alien versus Predator - A Halál a Ragadozó ellen

A második rész angolul: AVPR: Aliens vs. Predator - Requiem

A második rész magyarul: A Halál a Ragadozó ellen 2 - Aliens versus Predator

 

Én egyiknél sem használom a magyar címeket, mondjuk alapból semmilyen filmnél, kivéve, ha cikkben használom őket (bár például az Alieneket még ott sem, ahogy a Doctor Who, a Resident Evil és a The Big Bang Theory címét sem vagyok még cikkben sem magyarul használni). Az angol címek tökéletesen megfelelnek: Alien, Aliens, Alien3 és Alien Resurrection.

Én is remélem, hogy ezúttal elmarad a halál, de tuti benne lesz valahogy. Nem állják meg, és szerintem valahogy azt is bele akarják majd erőltetni, hogy ez a Prometheus folytatása. Ja, hogy ebben már nem szerepel az űrhajó? Nos, okuljunk a Támadás a Fehér Ház ellen 2: London ostroma címből. Az értelmetlenség netovábbja... Szóval készüljünk arra, hogy valami hasonló címet kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is remélem, hogy ezúttal elmarad a halál, de tuti benne lesz valahogy. Nem állják meg, és szerintem valahogy azt is bele akarják majd erőltetni, hogy ez a Prometheus folytatása. Ja, hogy ebben már nem szerepel az űrhajó? Nos, okuljunk a Támadás a Fehér Ház ellen 2: London ostroma címből. Az értelmetlenség netovábbja... Szóval készüljünk arra, hogy valami hasonló címet kapunk.

Jujj, tényleg!

De szerinted mi az oka ennek? Ki a felelős ezért? Hisz ezek valódi gyökérségek.

Nem találkoztam még emberrel akik szerint ezek a ferdítések jó ötletek.

Te is írod, hogy "nem állják meg".. -amúgy szerintem sem. De miért? Milyen elcseszett üzletpolitika tehet erről, vagy milyen 100 éves aggastyán ül egy olyan székben ahol ezek a döntések születnek?

Miért nem nyugdíjas már?

Tényleg csoda, hogy a Promi nem kapott alcimet, pl.: Prometheus - Megfogan a halál..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem valahogy bejön az első 4 Alien magyar címe. :D Tudom, nonszensz, de valahogy a szocreál valóságra emlékeztet, és 7-8 éves fejjel így találkoztam vele először, így megragadt. Bár így belegondolva, tényleg elég spoileres a 3. címe... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem valahogy bejön az első 4 Alien magyar címe. :D Tudom, nonszensz, de valahogy a szocreál valóságra emlékeztet, és 7-8 éves fejjel így találkoztam vele először, így megragadt. Bár így belegondolva, tényleg elég spoileres a 3. címe... :D

Régen mégnem volt olyan, hogy "spoiler".. ;)

De komolyan. Ez az első Alien amit moziban láttam, és egy szót sem bosszankodtunk azon, hogy mi a címe..

Hisz csak a film után vált biztossá, hogy egyeltalán kire/mire vonatkozik..

De nem akarom védeni azért túlságosan..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, nem spoilernek nevezték, de akkoriban sem szerették, ha a poénokat előre lelőtték. Nekem volt olyan ismerősöm, aki bosszankodott emiatt, mert bár a film előtt nem tudta, de amikor kiderült, mi van Ripley-ben a cím miatt egyből összeállt neki a kép. Az meg ugye azért azt jelentette, hogy az ember a film felétől már tudja, mi lesz a főhős sorsa. Utána kiért izguljanak, az ágyútöltelékekért? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, nem spoilernek nevezték, de akkoriban sem szerették, ha a poénokat előre lelőtték. Nekem volt olyan ismerősöm, aki bosszankodott emiatt, mert bár a film előtt nem tudta, de amikor kiderült, mi van Ripley-ben a cím miatt egyből összeállt neki a kép. Az meg ugye azért azt jelentette, hogy az ember a film felétől már tudja, mi lesz a főhős sorsa. Utána kiért izguljanak, az ágyútöltelékekért? :)

Persze, érthető! Csak a saját példámat írta!m le. Minket nem zavart.

De persze merész húzás volt, hogy tartsák a címek "frappánsságát".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyáltalán nem emlékszem, hogyan reagáltam anno a címek hallatán. 7 évesen láttam az Alienst, 8-9 évesen az Alient és az Alien3-at. Azt tudom, hogy akkoriban még az Alienst A bolygó neve: Halálnak hívtam, az Alien3-at pedig csak szimplán Végső megoldásnak, de az Alien mindig Alien volt, talán néha hívtam Nyolcadik utasnak, ha beszélgettem róla valakivel. Az AR meg már Alien 4 volt, de hát akkor már 12 voltam, meg voltaképpen ez részben a magyar címe. :)

Szerintem, ez is olyan, mint Vader kiléte: túl fiatalon láttam, így mire igazán felfogtam a címek jelentését, már mindegy volt. Az Aliens esetében megkockáztatom, hogy nem is tudtam a film címét, amikor először láttam. Az előzményt és a folytatást meg már a téma miatt akartam látni - ráadásul, azon túl, hogy marhára meglepett, hogy az Aliens nem önálló film, az Alien esetében a folytatásnak hála minden részletet pontosan ismertem, hiszen Ripley annyira jól elmondja a sztorit (spoilerezett a mocsok! :D), hogy anélkül is teljesen érthető az Aliens. Én akkoriban szentül meg voltam győződve, hogy nincs másik rész (nemhogy kettő, bár belegondolva, amikor először láttam az Alienst, akkor az Alien3-at még javában forgatták).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.