Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

De jó, hogy leírtdad! Én is az Alienst láttam először.

És sokáig utáltam az Alient, hogy milyen gyenge film. Semmi pörgés..

Hiába; fiatalság, bolondság. Már 15+ voltam mire felfedeztem az eredeti értékét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szintén a másodikkal kezdtem az idegen univerzummal való ismerkedést. 10-12 évesen láttam először. Akkor nem volt rám nagy hatással és úgy voitam vele hogy egyszer elég is volt belőle. Nem sokkal később mégis újráztam és akkor se volt nagy sikere nálam. 13-14 évesen letudtam a harmadikat és az már elsőre bejött. 16-18 évesen a második rész rendezőije is megvolt és az a fajta újrázás már el tudta érni nálam hogy jobban értékeljem Jimmy vízióját. A rendezőit azóta letudtam vagy ötször. Aztán jött majdnem menetrendszerűen a negyedik ami szintén elsőre bejött de azóta vesztett valamicskét nálam a népszerűségéből. Az első meg valamikor a retek klub által debütált nálam és az már nem jött be annyira mint az utódai. Első nézéskor nem jött be annyira mint első nézéskor a második de annak ellenére mégis tartottam néhány újrázást belőle. Idővel már az is jobban be tudott jönni mint először de mégse tudott az utolsó helyről elszabadulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég furcsa az ismerkedésem a franchise-zal, ugyanis én a Predator 2-vel kezdtem anno 8-9 évesen (akkor az Alienről még nem is tudtam), aztán amikor hallottam, hogy jön a egy új "predator film" az AVP keretében, akkor gyorsan letudtam a Predator első részét is (ami instant kalsszikus lett). Az Alien filmeket már csak az AVP után pótoltam. Az első nem is tetszett annyira, olyan lassú volt (azóta már ez a kedvenc), a második már bejövősebb volt, bár én Weaver kisasszonyt inkább néztem volna hosszabb hajjal (ez a mai napig nem tetszik :D ). A harmadik már akkor sem tetszett, és ez azóta nem is nagyon változott (plusz Ripley kopasz fejétől a mai napig kiráz a hideg - egyszerűen nem értem mi szükség volt erre...). A negyedik meg igazából komolyanvehetetlen, és minél többzör nézem, annál kevésbé tetszik, úgyhogy ha Alien lázban vagyok, akkor ezt és a hármat általában hanyagolom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég furcsa az ismerkedésem a franchise-zal, ugyanis én a Predator 2-vel kezdtem anno 8-9 évesen (akkor az Alienről még nem is tudtam), aztán amikor hallottam, hogy jön a egy új "predator film" az AVP keretében, akkor gyorsan letudtam a Predator első részét is (ami instant kalsszikus lett). Az Alien filmeket már csak az AVP után pótoltam. Az első nem is tetszett annyira, olyan lassú volt (azóta már ez a kedvenc), a második már bejövősebb volt, bár én Weaver kisasszonyt inkább néztem volna hosszabb hajjal (ez a mai napig nem tetszik :D ). A harmadik már akkor sem tetszett, és ez azóta nem is nagyon változott (plusz Ripley kopasz fejétől a mai napig kiráz a hideg - egyszerűen nem értem mi szükség volt erre...). A negyedik meg igazából komolyanvehetetlen, és minél többzör nézem, annál kevésbé tetszik, úgyhogy ha Alien lázban vagyok, akkor ezt és a hármat általában hanyagolom :D

Érdekes a sorrended. Alien 4: Engem mondjuk nagyon jókor talált el. 97-ben 14 évesen pont ilyen filmre voltam kiéhezve.

Legyen lendülete, legyen benne sok dög, mint az Aliensben, hozzon újat. Ezt mind megkaptam. A mai napig tudom hol ültem a moziban és azt is tudom milyen idő volt.

Esett. Mert a mamut popcorn-os dobozokat tettük a fejünkre visszafelé menet a kollégiumba. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már címek, eléggé problémáim vannak a különböző epizódokkal és halálféleségekkel, így magyarul nem is tudom mindegyiket - főleg a negyedikkel vagyok bajban -, ezért hosszú ideje inkább maradok az angolnál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy kronológiai sorrendben nézhettem végig őket. Először láttam a Prometheust még itthon valamikor. Aztán az Alien meg az Aliens filmeket moziban láttam először nemrég az újra bemutatón. Bizony úgy ültem be mindkét filmre hogy sose láttam őket előtte se trailer semmi :D igazából csak kíváncsiságból ültem be az elsőre, hogy vajon mitől olyan nagy film meg milyen lehet egy régi filmet moziban látni. A másodikat már vártam, de nem akartam megnézni itthon gondoltam akkor már ezzel is moziban találkozzak először. Azután vártam hátha a harmadik negyedik részt is bemutatják, de sajna nem tették. Így nagy sokára megnéztem őket itthon. Meg azóta elolvastam az árnyékhajsza könyvet. De tervezem még, hogy jobban megismerkedjek a világgal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy most nagyon hülye kérdést teszek fel, de nekem a Prometheusszal kapcsolatban egy dolog még mindig nem tiszta.

Ugye a Prometheus az Alien előzménye, amiben arra kéne választ kapnunk, hogy milyen módon került az a bizonyos idegen űrhajó az LV-426-ra a Nyolcadik utas: a halál elején. Mert a filmből nem kapunk erre választ, hiszen az a hajóroncs már jóval azelőtt ott volt a bolygón, mielőtt Ripley-ék megérkeztek oda. Az előzményfilmnek meg erre a kérdésre kéne választ adnia.

Amikor a Prometheus végén látjuk lezuhanni a kifli alakú űrhajót, rögtön megörültem, mert sok év után végre választ kaptam arra, hogyan került az LV-426-ra. Aztán a film többszöri megnézése után rájöttem, hogy az LV-223-on járunk, vagyis a helyszínek nem egyeznek.

 

Tehát ha jól értelmezem, több ilyen lezuhanás is történt galaxis szerte, csak a készítők éppenséggel nem az LV-426-os zuhanást mutatták be, hanem az LV-223-ast. Akkor nem lett volna egyszerűbb, ha a Prometheus az LV-426-on játszódik, és konkrétan annak az űrhajónak a háttértörténetét tárják a nézők elé, amit Ripley-ék megtaláltak? Nekem ez az egész nem logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt az eredeti terv, hogy a történet azt meséli el, de ezt már a forgatókönyv korai változatában átszabták. Csak nagyon kevés dolog maradt meg (a lezuhanó hajó, a Mérnökből kikelő lény). A Prometheus végül NEM az Alien előzménye lett. Ez egy spin-off film, abban az univerzumban játszódik, de története nem kapcsolódik az Alien-sorozathoz. Az Alien: Covenant már elvileg szorosabb szálakkal fog fűződni a sorozathoz, de az sem az Alien közvetlen előzménye lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben beugrott hogy valamikor az "Éliensz" első megnézése előtt Fazekas Attila bá'ék képregénye is megvolt egyszer. Mondjuk a film megnézéséig elég kevés maradt meg belőle. Katonákra és mellkasból előbukkanó rémekre tutira emlékeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien: Covenant már elvileg szorosabb szálakkal fog fűződni a sorozathoz, de az sem az Alien közvetlen előzménye lesz.

Szuper. Akkor feltételezhetően abban sem fogok választ kapni arra a kérdésemre, miként került az idegen hajó az Acheronra. :( Pedig ez az a téma, ami leginkább foglalkoztat az Aliens univerzumában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egy trilógia ez mint anno az SW? Az első része annak sem kapcsolódott szorosan az EPIV -hez de az utolsó már igen.

A fene sem tudja, éppen most hol járnak. Már eleve vagy 15 forgatókönyv változata van a Covenantnak - szóval az biztos, hogy előre ezek semmit sem találtak ki. Azon, hogy az LV-426-on az űrhajóroncs alsó hangon is több ezer éve van ott, semmi sem tud változtatni - márpedig a Prometheus is csak 29 évvel játszódik az Alien előtt. Elvileg még 2 film lesz, és a Covenant 10 évvel a Prometheus után veszi fel a fonalat. Valahogy kétlem, hogy 19 év alatt bármi is képes megkövülni, és akkor még lehet, hogy a harmadik epizód még később fog játszódni. Szóval, ha azt fogják elmesélni, hogyan zuhan le az LV-426-ra az űrhajó, akkor már eleve kapufát lőttek, hiszen lazán ellentmondásba kerülnek az Aliennel. Persze, ez már csak a sokadik lenne a sorban, mert azt még az előtt meg kéne magyarázni, hogy hol van az LV-426 a Prometheusban, amikor a Calpamos holdja az LV-223 is? És miért nem veszi senki a jeladót adását a Prometheusban? És a telepesek miért a lakhatatlan LV-426-on települtek le, miért nem akart senki a közel élhető LV-223-ra menni, ami ott kering mellettük? És ha már odaküldték a Nostromót a Calpamoshoz, a Társaság miért nem nézette meg velük mindjárt a Prometheus leszállóhelyét is? És amúgy, mit csinált a Társaság a Prometheus és a Nostromo között eltelt 29 évben? Senkinek nem jutott eszébe visszamenni a Zeta II Reticuliba?

 

Nagyon sok megválaszolatlan kérdés van itt, amire illene választ adni, mielőtt elmesélik azt, hogyan zuhant le az a hajó több ezer évvel korábban, minthogy Shaw egyáltalán elgondolkodott az emberek teremtésén. Mondjuk kezdhetnék azzal, hogy közlik: az LV-223 és az LV-426 nem ugyanott van - máris megoldódnak jó pár rejtély és feloldódna nem csekély ellentmondás.

 

Meg sajnos Scott papa megint alkot. 2013 októberében kijelentette, hogy kész a forgatókönyv. 2014 márciusában kiderült, hogy az öreg pöppet tévedett, mert Michael Green még dolgozik rajta, éppen átírja Jack Paglen forgatókönyvét, aki átírta Damon Lindelof vázlatait, amit Lindelof Jon Spaihts eredeti Prometheus (nem ez volt a címe, de ez volt az eredeti, közvetlen előzménynek szánt film) szkriptje alapján alkotott meg. Megjegyzem, 2014 szeptemberében is még azt mondta Scott, hogy írják a filmet - akkor állítása szerint már 15(!!!) forgatókönyvön voltak túl.

Ugyanebben az interjúban mondta, hogy a xenomorfok nem térnek vissza, mert négy film után (az AVP-ket elfelejtette vagy éppen most olyanja volt, hogy legalább az eszébe jutott, hogy négy film van - jobb napjain csak az Aliensre emlékszik...) nem tud újat mutatni. Pár hónappal később meg közli: lesz benne klasszikus xenomorf. Mi a szösz? Csak nem bekerült a 16. forgatókönyvbe? :o:roll:

 

Szóval én nem érzem, hogy ez a trilógia, ha elérünk oda, hogy trilógia legyen, olyan marha jól fog csatlakozni az Alienhez, mint mondjuk az ep3 az ep4-hez (vagy naprakészebben fogalmazva, remélhetőleg a Rogue One-hoz). Igazán az Alien: Covenant is aggaszt, a fentiek semmiféle bizakodásra nem adnak okot. Arra sem számítok, hogy megmagyarázzák a Prometheus nyitva hagyott kérdéseit vagy ellenmondásait az Aliennel, nem, hogy sima átvezető legyen.

 

Közben beugrott hogy valamikor az "Éliensz" első megnézése előtt Fazekas Attila bá'ék képregénye is megvolt egyszer. Mondjuk a film megnézéséig elég kevés maradt meg belőle. Katonákra és mellkasból előbukkanó rémekre tutira emlékeztem.

Imádtam azt a képregényt, de sajnos az enyém elveszett. :)

 

Szuper. Akkor feltételezhetően abban sem fogok választ kapni arra a kérdésemre, miként került az idegen hajó az Acheronra. :( Pedig ez az a téma, ami leginkább foglalkoztat az Aliens univerzumában.

Kitört a pilótából az alien baba, emiatt a hajó lezuhant. :)

 

Amúgy érdekes, hogy ennyi embert foglalkoztat ez a kérdés. Engem sosem érdekelt, ez is egy több ezer éves rejtély volt, ami megadta az egésznek a misztikumot és hátborzongást. És ebből az űrtarfej már jól elvett... :( De ha már meg akarják magyarázni, legalább csinálják jól és érdekesen, ne úgy, hogy unalmas a megoldás és több kérdés marad hátra, mint az előtt, hogy egyáltalán magyarázni kezdtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

Annyit dumálunk itt a napokban, hogy megnéztem a Prometheus-t és az Alien-t. Most az Aliens-t nézem éppen.

Hogy áll a kérdés a "keményvonalasok" közt, hogy miért sokkal nagyobb az Alien-beli mérnök?

Basszus, az óriási nagy.. amúgy a Prometheus annyit emelt a dolgon, hogy azóta, hogy létezik imádom nézni az Alien Derelict-es képsorait.

Ripley amúgy miért akarta visszavonni az önmegsemmisítést 5 percnél?

A kép amit linkeltél a törött Derelict-ről, most ráébresztett, hogy a törésnél sétálnak be Nyuszi szülei.

De jól látom, hogy a Derelict modellje (ép állpotban) sem egyezik a Promiban és az Alienben? Körívesebb a banán a Promiban..

A Weyland-Yutani cég Ripley beszámolója alatt ismeri már a lényeket? (más off-screen sztoriból(Promi+Covenant) vagy Ash jelentéseiből, legalább meg van az ok, hogy miért kívánják Calpamos-i kalandokat?)

Tehát játszák a hülyét, vagy egyesek tényleg tudatlan papírtologatók?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A méretbeli jelentős különbségre nincs magyarázat, a keményvonalas Alien-rajongók ezért sem szeretik különösebben a Prometheust. Egyebek mellett ez az egyik inkonzisztenica a két film között, amit fel kellene oldani ahhoz, hogy jó előzmény legyen. Az én személyes véleményem amúgy az, hogy a Mérnökök és az Űrzsokék nem ugyanaz a faj, csak lehet valami közük egymáshoz (mondjuk a Mérnökök rabszolgafaj volt, akik aztán fellázadtak az Űrzsokék ellen).

 

Ripley azért akarta leállítani az önmegsemmisítőt, mert az idegen épp Narcissusra nyíló folyosón jelent meg és elállta az útját. Mivel jogos volt a félelme, hogy nem fog tudni átjutni rajta, inkább visszasietett, hogy leállítva az önmegsemmisítőt megússza a dolgot. Ez nem jött be, de "szerencséjére", az idegen nem ment utána és nem maradt a folyosón sem. :)

 

Az idegen űrhajó modellje tulajdonképpen mindegyik részben más. Az eredeti modell ugyanis Bob Burns gyűjtőhöz került (a figura az Alien-filmek forgatásán használt modelleket, jelmezeket és kellékeket gyűjti, egyebek mellett megvan neki az Aliensbeli királynő, amit később az AR-ben is használtak), nem sokkal az Alien leforgatása után. Az évek során viszont igencsak lerongyolódott (sajnos a '70-es években még nem készültek igazán tartós filmes dolgok, így az állásban is tönkremennek - a Narcissus modellje pl. teljesen elpusztult, aztán Cameron úgy alkotta újra, hogy a modellkészítőknek az Alien képkockái alapján kellett újra megtervezni a kompot kívül és belül). Eme rossz állapot miatt nem merték átszállítani Angliába, ahol az Alienst forgatták, hanem az Államokban készítettek pár felvételt, aztán Cameron építtetett egy újat, immár a megrongálódott szárral. A Prometheusra természetesen újratervezték, s bár nagyon hasonlít az eredetire, észlelhetőek az eltérések - megjegyzem, ezt nem vélem hibának, könnyen lehet két hasonló típusú hajó, de az is lehet, hogy ugyanaz a helyzet, mint a Földön: még két egy osztályba tartozó tengeralattjáró vagy csatahajó sem egyezik meg egymással 100%-osan. Amúgy itt a két hajó felülnézetes koncepciója, balra a Derelict, jobbra a Juggernaut.

HRGigeroriginalvsPrometheus_zps79f10094.jpg

 

A WYC ismeri a lényeket, sőt, az alapsztori már az Alien előtt ismerték. A Földön vették az üzenetet és teljesen meg tudták fejteni - ezt Ash mondta volna el a filmben, de a jelenetet törölték, viszont olvasható a könyvben -, ami leírja a xenók mibenlétét. A Prometheus miatt egyelőre kétséges, hogy ez az alapsztori megmaradt-e, de az Aliens idejére már akkor is megismerhették a lényeket, hiszen a Szevasztopolon elég jó rálátásuk volt - bár megjegyzem, az Alien: Isolation is arra enged következtetni, hogy már a Nostromo eltűnése előtt tudatában voltak a lények mibenlétével.

Szóval Burke igazgató úr csak a hülyét játssza, szándékosan hagyja Ripley-t lejáratni (a többiek pedig nem a WYC emberei).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm válaszokat. Bőséges magyarázatok.

Az a helyzet, hogy mind kielégítő, de az az elmélet, hogy a Mérnökök és az Űrzsokék nem ugyanaz a faj -nem először hallom- ez nem tetszik.

Hisz egyes dolgok annyira megegyeznek, mint két tojás. ez így nem oké. Ráadásul nem magyaráz ez az elmélet, hanem bonyolít..

(Nálam a Predators-ban is a "legkukább" ötlet az volt, hogy kétféle Predator van..)

Inkább elfogadom azt, hogy a Derelict nagyon öreg már és Juggernaut azért tér el, mert miért ne létezne egy kis járgány-evolúció az idegen kultúrákban is?

Amúgy a hajóval kapcsolatban még az lepett meg ahogy a Promi-ban elrepült. Én mindig ellenkező írányba képzeltem, hogy merre megy előre..-na ezt most jól megaszontam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádtam azt a képregényt, de sajnos az enyém elveszett. :)

Ha annak idején jobban megfogott volna az a füzet akkor talán megpróbáltam volna én is szert tenni egy példányára és valszeg most is ott pihenne a fontosabb képregényeim között. Ahelyett viszont maradt a jpg formátum és az abból kinyomtatott verzió. Annak az esetében már nem álltam le egy kiolvasásnál.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem múlt héten a Promit,az Alienből még 20 perc van.

Tegnap pedig megjött a két könyv is. :)

 

Amúgy a Tervezők tuti nem egyenlő Űrutasok.Már beszéltünk róla,hogy rajtuk nem sisak volt....az Alienben világosan látszik,hogy kint van a fogsoruk.

 

Amúgy az LV223 nem lehet,hogy megsemmisül?(Ezért nem oda mennek LV426 helyett)

Lehet,hogy visszatérünk oda,mondjuk a Deacon miatt.

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem múlt héten a Promit,az Alienből még 20 perc van.

Tegnap pedig megjött a két könyv is. :)

 

Amúgy a Tervezők tuti nem egyenlő Űrutasok.Már beszéltünk róla,hogy rajtuk nem sisak volt....az Alienben világosan látszik,hogy kint van a fogsoruk.

 

Amúgy az LV223 nem lehet,hogy megsemmisül?(Ezért nem oda mennek LV426 helyett)

Lehet,hogy visszatérünk oda,mondjuk a Deacon miatt.

Szerintem a Deacon akkora zsákutca minden szempontból, hogy vele nem is fognak és nem is érdemes foglalkozni..

Az Űrutas/Mérnök vitát meg nem is merem beindítani, egész egyszerűen kényelmetlen lett a helyzet a Prometheus miatt.

Sajnos az az érzésem, hogy a Prometheus/(Scott) -"bevállalósan"- hibázott egy qrva nagyot ez ügyben és mi próbáljuk elsikálni elméletekkel.

Szerintem egyértelmű, hogy az eredeti derelict-es dolgokat óhajtották felpiszkálni csak nem elég tisztelettel kezelték. Pedig nem lett volna nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy mind kielégítő, de az az elmélet, hogy a Mérnökök és az Űrzsokék nem ugyanaz a faj -nem először hallom- ez nem tetszik.

Hisz egyes dolgok annyira megegyeznek, mint két tojás. ez így nem oké. Ráadásul nem magyaráz ez az elmélet, hanem bonyolít..

(Nálam a Predators-ban is a "legkukább" ötlet az volt, hogy kétféle Predator van..)

Pedig szerintem a predatoroknál is nagy ötlet volt ez, hiszen a Földön még az emberek sem teljesen ugyanolyanok, nálunk is vannak különböző rasszok, idegen lényeknél miért ne lehetnének? A dolog még a Star Warstól sem idegen, gondoljunk csak a két különböző gungan fajra, vagy a két lekkus twi'lekekre és a négy lekkus twi'lekekre. A Rogue One meg most vezeti be

 

a mon calák új rasszát.

 

Ami az Űrzsokékat és a Mérnököket illeti, csak azzal lehet magyarázni a jelentős méretbeli különbséget, ha ez a két faj nem ugyanaz. Azért na, az Űrzsokénak csak a karja olyan hosszú, mint egy ember állva. A Mérnök ezzel szemben egy, másfél fejjel magasabb egy embernél. Ez még ahhoz is túl nagy eltérés, hogy esetleg azt mondjuk, náluk is vannak méretbeli különbségek. Vagy a Prometheusban egy törpenövésű Mérnököt láttunk, az Alienben meg egy kifejezetten colos figura csontvázát találták meg. :) Bár sajnos ezt a hologramok kizárják.

A hasonlóságot viszont magyarázhatja az, hogy a Mérnökök az Űrzsokék technológiáját használták, ellopták a hajóikat, azok alapján építették meg a sajátjaikat, stb. Ez sem szokatlan jelenség, a Földön is tapasztalható, de ugyanígy jelen van más sci-fikben is, például a Stargate-ben, amire nem egy ponton nagyon hasonlít a Pormetheus (idegenek segítették az ember fejlődését, akiket isteneknek véltünk, mi vagyunk a második evolúciós ciklus, az idegen isteneink ki akarnak minket irtani, csillagkép alapján találjuk meg a célállomást, stb).

Ami még e mellett szól: Scott eredeti elképzelései szerint az Űrzsokék jóságos lények voltak, akik törődtek minden civilizációval - ezért is hagyták az üzenetet, hogy senki se tegye a lábát az LV-426-ra. Ezzel a képpel a Mérnökök jelenleg nem igazán egyeztethetőek össze - márpedig a Prometheus nagyon sokat merít Scott régi elképzeléseiből. A másik, hogy az A:CM-be bekerült egy easter egg, amiben a patkó hajó lövi a koronghajót (a film elejéről), és ez elvileg azután került be, hogy a készítők beszéltek Scott-tal az elképzeléseiről. Illetve még az is utalás, hogy Scott eredeti elképzelései szerint az Űrzsokék háborúban álltak egy másik fajjal.

Más kérdés, hogy ezt elég nehéz lenne elmesélni, hitelesen tálalni. Egyszerűbb lett volna, ha eleve nem emberek a Mérnökök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem a predatoroknál is nagy ötlet volt ez, hiszen a Földön még az emberek sem teljesen ugyanolyanok, nálunk is vannak különböző rasszok, idegen lényeknél miért ne lehetnének? A dolog még a Star Warstól sem idegen, gondoljunk csak a két különböző gungan fajra, vagy a két lekkus twi'lekekre és a négy lekkus twi'lekekre. A Rogue One meg most vezeti be

 

a mon calák új rasszát.

 

Ami az Űrzsokékat és a Mérnököket illeti, csak azzal lehet magyarázni a jelentős méretbeli különbséget, ha ez a két faj nem ugyanaz. Azért na, az Űrzsokénak csak a karja olyan hosszú, mint egy ember állva. A Mérnök ezzel szemben egy, másfél fejjel magasabb egy embernél. Ez még ahhoz is túl nagy eltérés, hogy esetleg azt mondjuk, náluk is vannak méretbeli különbségek. Vagy a Prometheusban egy törpenövésű Mérnököt láttunk, az Alienben meg egy kifejezetten colos figura csontvázát találták meg. :) Bár sajnos ezt a hologramok kizárják.

A hasonlóságot viszont magyarázhatja az, hogy a Mérnökök az Űrzsokék technológiáját használták, ellopták a hajóikat, azok alapján építették meg a sajátjaikat, stb. Ez sem szokatlan jelenség, a Földön is tapasztalható, de ugyanígy jelen van más sci-fikben is, például a Stargate-ben, amire nem egy ponton nagyon hasonlít a Pormetheus (idegenek segítették az ember fejlődését, akiket isteneknek véltünk, mi vagyunk a második evolúciós ciklus, az idegen isteneink ki akarnak minket irtani, csillagkép alapján találjuk meg a célállomást, stb).

Ami még e mellett szól: Scott eredeti elképzelései szerint az Űrzsokék jóságos lények voltak, akik törődtek minden civilizációval - ezért is hagyták az üzenetet, hogy senki se tegye a lábát az LV-426-ra. Ezzel a képpel a Mérnökök jelenleg nem igazán egyeztethetőek össze - márpedig a Prometheus nagyon sokat merít Scott régi elképzeléseiből. A másik, hogy az A:CM-be bekerült egy easter egg, amiben a patkó hajó lövi a koronghajót (a film elejéről), és ez elvileg azután került be, hogy a készítők beszéltek Scott-tal az elképzeléseiről. Illetve még az is utalás, hogy Scott eredeti elképzelései szerint az Űrzsokék háborúban álltak egy másik fajjal.

Más kérdés, hogy ezt elég nehéz lenne elmesélni, hitelesen tálalni. Egyszerűbb lett volna, ha eleve nem emberek a Mérnökök.

Nem naívság a sok hiba ellenére ennyi tudatosságot kinézni Scottékból? Amúgy a korong és a patkó alakú hajó is a mérnököké a Promi-ban nem?

Akkor ez miben járul hozzá ahhoz, hogy ki-kinek az ellensége?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jol megbonyolitottak az egedz univerzumot az tuti... :-/

De azt se felejtsd el, hogy csak az avatott és az igényes szemeknek.

Tapasztalatból tudom, hogy az átlagnéző úgy megette a hibákat és ellentmondásokat, ahogy scotték szerették volna.

Még én sem vagyok kivétel ez alól.

Tegnap rá kellett jönnöm, hogy az LV-426 nem robbant fel.

Ma meg, hogy a Derelict különbözik a Juggernaut-tól.

Mi lesz holnap? ;)

 

Ja és fájó szívvel írom le, hogy szerintem nagyon sok ember számára a Deacon egyezik a Xenomorph-al..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem naívság a sok hiba ellenére ennyi tudatosságot kinézni Scottékból? Amúgy a korong és a patkó alakú hajó is a mérnököké a Promi-ban nem?

Akkor ez miben járul hozzá ahhoz, hogy ki-kinek az ellensége?

Az lenne, de én speciel nem feltételezem ezt. Épp ellenkezőleg, én azt feltételezem, hogy a Prometheuson túl semmi sincs kitalálva. Soha nem voltak az abban felmerült kérdésekre válaszok, semmit nem képzeltek el, még annyit sem, amennyit Lucas tudott az ep1-2-3-ról az ep4 forgatásakor. Ezt bizonyítja a 15 forgatókönyv is a Covenanthoz. Ha ezek előre kitalálták volna legalább a történet ívét a trilógiára, nem került volna három évbe elkészíteni egy forgatókönyvet, és nem lenne belőle 15 változat. Ad hoc összeszórtak egy ellentmondásokkal teli filmet, és most próbálják kiizzadni azokat a válaszokat, mik talán, de csak talán megnyugtatóan hozzá fogja tudni kapcsolni a Prometheust az Alienhez.

Mindaz, amit alant összehordtam, csak egy feltevés tőlem. Én így javítanám ki Scotték hibáját. Hogy ők hogyan teszik meg, egyáltalán, megteszik-e, azt nem tudom, de félek, hogy az eredmény még annyira sem lesz jó, mint a Prometheus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem volt bajom a címekkel, sőt a Bolygó neve Halál kifejezetten badassnek tűnt. Mikor először hallottam alig vártam, hogy lássam milyen filmnek van ilyen címe. Az hogy "Idegenek" valószínűleg kevésbé spanolt volna fel.

Nekem nem tetszenek az Alien-sorozat magyar címei, nem is sűrűn használom őket, általában az eredeti címeket emlegetem. Az viszont tény, hogy sokkal hatásosabb, figyelemfelkeltőbb a Bolygó neve: Halál, mint az Idegenek, ami ugye a film szó szerinti magyar fordítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem tetszenek az Alien-sorozat magyar címei, nem is sűrűn használom őket, általában az eredeti címeket emlegetem. Az viszont tény, hogy sokkal hatásosabb, figyelemfelkeltőbb a Bolygó neve: Halál, mint az Idegenek, ami ugye a film szó szerinti magyar fordítása.

Egyértelműen a kreativitás és a hangzatosság volt a vezérelv. De a széria előrehaladtával viszanyalt a fagyi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt megköszönöm.

Bár nem tudom, mennyire számít hivatalosnak a regénybeli infó. Az SW-s filmregényekben is bőven akadnak ellentmondások a filmekkel.

 

 

Ma sikerült két kiadásban is megnézni az említett dolgot. A régi, Galaktika Fantasztikus Könyvek sorozatában megjelent könyvben, amit Nemes Ernő fordított, ez a mondat szerepel: "Mindannyian tudták, hogy az idegeneknek gyenge a hallásuk, és a szag vezette őket hozzájuk."

 

Viszont, tavaj megjelent mind a 4 könyvnek az újrafordítása. Ma olvastam bele egy könyvesboltban. A Bolygó neve: Halál könyv fordítója Farkas Veronika. Nála ugyanez a mondat teljesen máshogy olvasható. Sajnos nem tudom idézni, de a fenti fordítással ellentétben már teljesen bizonytalan a dolog. Valahogy úgy írja, hogy akár hallás útján, akár szaglás után találnak rájuk az idegenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Dean Foster írja az Alien Covenant regényt!

http://www.avpgalaxy.net/2016/09/26/alan-dean-foster-pen-alien-covenant-novelization/

 

Nagyszerű hír. Ki tervezi majd elolvasni, ha megjelenik? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Dean Foster írja az Alien Covenant regényt!

http://www.avpgalaxy.net/2016/09/26/alan-dean-foster-pen-alien-covenant-novelization/

 

Nagyszerű hír. Ki tervezi majd elolvasni, ha megjelenik? :)

Én biztos, remélem jobb alapanyagból (forrásból, nem a történetet minősítem) hagyják dolgozni, mint a TFA esetében.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.