Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Kösz a felsorolást. Az általam kiemelt esetben, aztán foghatja az ember a fejét nem? Hogy kell ezt érteni?

Egyszerű: a mozis változatban az alien egy kutyából kel ki, a film végén pedig kitör Ripley-ből a királynő. A Special Editionban az alien egy ökörből kel ki, és a film végén nem születik meg a királynő, viszont van benne rengeteg új jelenet, új cselekményszál. Az új jelenetek és cselekményszál a kánon része, vagyis bezárták az idegent az atomhulladék-raktárba, ahonnét Golic kieresztette, Ripley jobban összebarátkozott Aaronnal, stb. Viszont az idegen továbbra is kutyából kelt ki, és a királynő is a világra jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat!

Tehát jól tudtam, hogy a Predator és az AvP filmek nem részei a kánonnak. Pedig a srác nagyon erősködött. :)

A kánon könyvek híre érdekes (és számomra új), mert sokáig abban a tudatban voltam, hogy a regények nem részei a hivatalos rendszernek. Ha kifogyok a SW-s olvasnivalóból, lehet, hogy beszerzem ezt a trilógiát.

 

Azt én sem gondoltam, hogy konkrétan "szemük" lenne, bár az 1. részben látott szemüreg elgondolkodtatott. Tudom, hogy a 2-3-4. részekre ezt elhagyták, de a xenók ugye felveszik a gazdatest főbb tulajdonságait. Ráadásul minek nekik szemüreg, ha nincs benne semmi vizuális tájékozódást elősegítő szerv. Korábban ezért is kérdeztem rá arra, miként tájékozódnak a lények. Mert a filmekből erre nem kaptunk egyértelmű választ. Viszont az, ahogy rátalálnak az emberekre arra utal, hogy egyáltalán nem, vagy csak részben látnak vizuálisan. Egyes elméletek szerint a denevérekhez hasonlóan tájékozódnak a visszavert hangok alapján, mások szerint az elektromos impulzusokat érzékelik (pl. szívverés), vagy a másodlagos szájuk segítségével hő alapján. De olvastam olyat is, amely szerint van szemük a kobakpáncél alatt, és amolyan "egyoldalú" tükörhöz hasonlatos: mi nem látunk át a fekete páncélon, de ők nagyon jól látnak onnan kifelé. :) Sajnálom, hogy ezekről egyelőre nincsenek egyértelmű infók, mert engem érdekelnek a válaszok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ha leírtad már korábban, kérlek egyszerűen csak navigálj engem oda. De ha nem: le tudnád írni, hogy mi a különbség az Alien két változata között? És az Aliens két változata között?

Szerintem ezt még nem írtam le.

Alien DC:

- Több jelenet is kurtább lett. Pl. Ripley kevesebbet foglalkozik az üzenet megfejtésével, Dallas nem beszél Anyával, mielőtt bemászik a szellőzőbe, Ripley nem faggatja Dallast Ash-ről. Ez a három legjelentősebb kivágás, a többi csak másodperces kurtítások, például Ripley nem csinálja végig a teljes procedúrát az Anyához való bejutáskor - jelentéktelen másodpercek.

- Néhány jelenet pár másodperccel hosszabb lett (pl.: a felderítők többet időznek a roncsban, Dallas jelenetei a szellőzőben hosszabbak - ezek újfent jelentéktelen másodpercek).

- A DC-ben a legénység meghallgatja az idegen adást, illetve Lambert elárul néhány dolgot az LV-426-ról. (Érdekesség: az idegen adás nem az eredeti hanganyag, a DC kedvéért újat vettek fel.)

- A leszállás után Dallas említi, hogy a felderítők vigyenek fegyvert is.

- A tojáskamrában Kane előhúzza a pisztolyát (Érdekesség: ezt a fegyvert később a Return of the Jediban is láthattuk Jabba egyik őrénél.)

- Lambert felpofozza Ripley-t, amiért nem engedte be őket. Parker igazat ad Ripnek.

- Miközben Brett Jonsey-t keresi, egy pillanatra megmutatja a kamera az alient.

- Brett elkapása után Ripley és Parker befutnak a tett helyszínére, és rájuk csöpög Brett vére.

- Ripley megtalálja a begubózott, de még élő Dallast és azt, ami megmaradt Brettből.

- Miután Ripley visszarohan, hogy lekapcsolja az önmegsemmisítőt, az alien megtámadja Jonesy-t.

 

Aliens DC:

- Ripley a Gateway Állomáson a tárgyalás előtt beszél Burke-kel, és megtudja, hogy a lánya, Amanda néhány évvel azelőtt halt meg, hogy ő előkerült.

- A tárgyalás végén hallható az ítélet is: Ripley-t felfüggesztik és pszichiátriai kezelésre ítélik.

- Láthatjuk üzem alatt a Hadley's Hope-ot, illetve azt is, hogy Nyuszi családja rálel a megrongálódott idegen űrhajóroncsra, és az apja lesz az alienek első áldozata.

- Amikor Gorman és Burke megpróbálja meggyőzni Ripley-t, hogy tartson velük, Burke elmondja, hogy a Weyland-Yutani a Gyarmatügyi Felügyelettel közösen finanszírozza a kolóniát, ezért megy ő is a csapattal.

- A Sulacón van egy, az Alient idéző jelenetsor, amiben végigmegy a kamera a még "alvó" hajón.

- Közvetlen a leszállás előtt Hudson henceg Ripley-nek. (Érdekesség: ez a jelenet valójában a kilövés előtt szerepelt volna, mert jól látható a háttérben Hicks, még ébren, miközben ő a kilövés után elaludt.)

- Hudson és Vasquez teljes erőbedobással és vakmerőséggel megrohamoz egy hörcsögöt.

- Láthatjuk az APC-t, amint megérkezik a fő komplexumhoz, és mielőtt Ripley bemenne az épületbe, egy pár pillanatra ledermed a félelemtől. Hicks siet a segítségére.

- A leszálló egység pusztulása utáni fegyvermustrán az őrszem fegyverek is előkerülnek.

- A védelem kiépítésének átbeszélésekor az őrszem fegyvereket elhelyezését is említik.

- Hicks, Hudson és Vasquez beüzemeli az őrszemeket a főkomplexumot az atmoszféra processzorral összekötő alagútban.

- Egy rövid snittben láthatjuk az őrszemeket őrködni.

- Ripley mesél Amandáról Nyuszinak.

- A megbeszélésen Hudson előáll a királynő teóriájával.

- Az idegenek megpróbálnak bejutni a szervizfolyosón a komplexumba. Az őrszemek visszatartják őket, míg ki nem fogynak, aztán az ajtón kezdenek dörömbölni a dögök.

- A komplexumba betörnek a dögök, de a másik két őrszem fegyver megállítja őket.

- Hicks eztán ráüvölt az embereire.

- Hicks és Ripley elárulják egymásnak a keresztneveiket, mielőtt Ripley megindulna a fészekbe.

 

Ezek mellett az Aliensben van még három apróság, amit a BD-re kijavítottak:

- Amikor Ripley megpróbálja a székkel kitörni az ablakot, megkarcolja az üveget, de az később nem látszódik. A karcolást eltávolították.

- Mikor Ripley vegyverkezik, hogy bemenjen a fészekbe, a jelenetek eredetileg így következtek:

1. Ripley levette a lángszórót.

2. Letette a gépfegyvert.

3. Levette a gépfegyvert.

4. Letette a lángszórót.

A BD-re a megfelelő sorrendbe vágták a jelenetet. Először leveszi és leteszi a gépfegyvert, majd leveszi és leteszi a lángszórót.

- Amikor Bishop elkapja Nyuszit a film végén, amikor a kislányt elkezdi kiszívni a vákuum, Lance Henriksen túl messze volt a lánytól, ezért fel kellett emelkednie. Így viszont láthatóvá vált alatta a díszletbe vájt lyuk. A lyukat a BD-re leradírozták.

 

 

Köszi az infókat!

Tehát jól tudtam, hogy a Predator és az AvP filmek nem részei a kánonnak. Pedig a srác nagyon erősködött. :)

A kánon könyvek híre érdekes (és számomra új), mert sokáig abban a tudatban voltam, hogy a regények nem részei a hivatalos rendszernek. Ha kifogyok a SW-s olvasnivalóból, lehet, hogy beszerzem ezt a trilógiát.

Csak ez a három könyv kánon, se az ez előttiek, se az ez utániak nem azok. Nem tudom, a Fox miért éppen ezeket pécézte ki. Én eddig csak az elsőt olvastam, az nekem - hosszú évek után először - nagyon tetszett, szóval annyira nem gáz. De tényleg rejtély, miért pont ez a három fogta meg a Foxot.

 

Azt én sem gondoltam, hogy konkrétan "szemük" lenne, bár az 1. részben látott szemüreg elgondolkodtatott. Tudom, hogy a 2-3-4. részekre ezt elhagyták, de a xenók ugye felveszik a gazdatest főbb tulajdonságait. Ráadásul minek nekik szemüreg, ha nincs benne semmi vizuális tájékozódást elősegítő szerv. Korábban ezért is kérdeztem rá arra, miként tájékozódnak a lények. Mert a filmekből erre nem kaptunk egyértelmű választ. Viszont az, ahogy rátalálnak az emberekre arra utal, hogy egyáltalán nem, vagy csak részben látnak vizuálisan. Egyes elméletek szerint a denevérekhez hasonlóan tájékozódnak a visszavert hangok alapján, mások szerint az elektromos impulzusokat érzékelik (pl. szívverés), vagy a másodlagos szájuk segítségével hő alapján. De olvastam olyat is, amely szerint van szemük a kobakpáncél alatt, és amolyan "egyoldalú" tükörhöz hasonlatos: mi nem látunk át a fekete páncélon, de ők nagyon jól látnak onnan kifelé. :) Sajnálom, hogy ezekről egyelőre nincsenek egyértelmű infók, mert engem érdekelnek a válaszok.

Sőt, ott van még az auralátás képessége, a gondolatolvasás alapján történő tájékozódás, a mozgásérzékelés, stb. Nagyon sok teória van. Viszont a szemüregekkel Giger mindössze csak az ember kifordultságát akarta hangsúlyozni (halálfej motívum). Ha megnézed, az eredeti alien minden része valamilyen elemi ösztön torz, perverz kifacsarása (ami amúgy a királynőre is jellemző, szóval Giger és Cameron egyaránt megfelelően perverz ehhez a témához :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű: a mozis változatban az alien egy kutyából kel ki, a film végén pedig kitör Ripley-ből a királynő. A Special Editionban az alien egy ökörből kel ki, és a film végén nem születik meg a királynő, viszont van benne rengeteg új jelenet, új cselekményszál. Az új jelenetek és cselekményszál a kánon része, vagyis bezárták az idegent az atomhulladék-raktárba, ahonnét Golic kieresztette, Ripley jobban összebarátkozott Aaronnal, stb. Viszont az idegen továbbra is kutyából kelt ki, és a királynő is a világra jött.

Így már világosabb, csak a tehenes jelenetek is újak, így nem értettem hogy lehet elválasztani.

Egyébként miért került ki a kánonból a tehén és a zuhanás közbeni születés nemléte. Mondjuk utóbbi végképp nem értettem, hogy miért alakították ilyenre az SE-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem tud ugyanaz a lény egyszerre kutyából és ökörből (nem tehénből!) kikelni. :P

Az ökörrel egyszerű a helyzet: döglött volt. Az alienek élő szervezetben fejlődnek. Plusz, elég nehéz elhinni, hogy senkinek sem tűnt fel az arcára tapadt szuper arctámadó, amíg az ökör az összeeséstől felkerült a tálcára, onnan meg a vágóhídra. És amikor lecibálták, akkor is, egészen a jelenet végéig fel nem tűnne senkinek, hogy a tálcán ott hever egy idegen parazita. Plusz, az élő kutya agóniája dramaturgiailag sokkal ütősebb.

A királynő esetében meg szerintem csak annyi, hogy a királynő jelenete jobb. A kikeléssel is tudatosítják, hogy Ripley-t már a WYC sem menthette volna meg (nem mintha akarta volna, de ha esetleg talán mégis... :) ).

Azért került be az az SE-be, mert Fincher eredeti elképzelésében nem született volna meg a királynő. Ez az ötlet szerepelt a jegyzeteiben, ami alapján újravágták a filmet. Csak azt nem vették figyelembe, hogy Finher ezt később okkal változtatta meg. Dramaturgiai okokból, sokkal súlyosabb Ripley tragédiája, hogy végül nem menekül meg a rémálmaiból. Még az öngyilkosság sem tudta megmenteni attól, amitől a legjobban rettegett. Amúgy ugyanez a helyzet a kutyával is. Fincher első változata volt az ökör, csak később változtatta meg kutyára, az utóforgatások során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem tud ugyanaz a lény egyszerre kutyából és ökörből (nem tehénből!) kikelni. :P

Az ökörrel egyszerű a helyzet: döglött volt. Az alienek élő szervezetben fejlődnek. Plusz, elég nehéz elhinni, hogy senkinek sem tűnt fel az arcára tapadt szuper arctámadó, amíg az ökör az összeeséstől felkerült a tálcára, onnan meg a vágóhídra. És amikor lecibálták, akkor is, egészen a jelenet végéig fel nem tűnne senkinek, hogy a tálcán ott hever egy idegen parazita. Plusz, az élő kutya agóniája dramaturgiailag sokkal ütősebb.

A királynő esetében meg szerintem csak annyi, hogy a királynő jelenete jobb. A kikeléssel is tudatosítják, hogy Ripley-t már a WYC sem menthette volna meg (nem mintha akarta volna, de ha esetleg talán mégis... :) ).

Azért került be az az SE-be, mert Fincher eredeti elképzelésében nem született volna meg a királynő. Ez az ötlet szerepelt a jegyzeteiben, ami alapján újravágták a filmet. Csak azt nem vették figyelembe, hogy Finher ezt később okkal változtatta meg. Dramaturgiai okokból, sokkal súlyosabb Ripley tragédiája, hogy végül nem menekül meg a rémálmaiból. Még az öngyilkosság sem tudta megmenteni attól, amitől a legjobban rettegett. Amúgy ugyanez a helyzet a kutyával is. Fincher első változata volt az ökör, csak később változtatta meg kutyára, az utóforgatások során.

Értem már, de persze nincs olyan változat ami kutyával kezdődik "Golic"-kal folytatódik és királynővel ér véget..

Általában azért csinálnak SE-t, mert jobbnak érzik a végeredményt. Miért erőltettek bele gyengébb ötleteket a filmbe akkor? Csak azért hogy megtoldhassák.

Így menőbb lett a Qudlilogy dvd? Van Fincherbe akart még egyet rúgni a Fox? Ez tipikusan az az eset, mikor az "ökör"-részeket (;)) csak extraként kellett volna felpakolni, nem pedig beollózva, nem?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Dzséjt kijavit ha rosszul mondom, de úgy tudom mindegyik filmnek volt egy rendezői változata és úgy érezték hogy hiányérzete lenne a vásárlónak ha ebből a harmadik rész kimaradna. Mivel Finchernek eszébe se volt újra foglalkozni az Alien-el, ezért a stúdió rakta össze a "directors cut"-ot. Ami az ökröt illeti: az hogy többféle egymásnak ellentmondó ötleteket is felvesznek egy filmhez az nem annyira ritka. Az ep.3-nak vannak olyan jelenetei aminél Anakin végig Palpatine mellett áll amikor megjönnek Winduék. Előfordul hogy forgatás közben változik a koncepció csak általában az ilyen alternativ jeleneteket nem mutatják meg a nagyközönségnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Dzséjt kijavit ha rosszul mondom, de úgy tudom mindegyik filmnek volt egy rendezői változata és úgy érezték hogy hiányérzete lenne a vásárlónak ha ebből a harmadik rész kimaradna. Mivel Finchernek eszébe se volt újra foglalkozni az Alien-el, ezért a stúdió rakta össze a "directors cut"-ot. Ami az ökröt illeti: az hogy többféle egymásnak ellentmondó ötleteket is felvesznek egy filmhez az nem annyira ritka. Az ep.3-nak vannak olyan jelenetei aminél Anakin végig Palpatine mellett áll amikor megjönnek Winduék. Előfordul hogy forgatás közben változik a koncepció csak általában az ilyen alternativ jeleneteket nem mutatják meg a nagyközönségnek.

Szerintem nagyjából jól tudod, nekem megvan az általam is említett díszdoboz és abban minden filmnek van egy másik változata.

Mondjuk azthiszem, hogy csak az 1. rész ami hivatalosan is rendezői változat Ridley Scott bevetője alapján.

Az Aliens az egy SE.

A "3" is.

A Resurrection-nél meg először hallottam, egy nagy rendezői igazságot Jean-Pierre Jeunet kiváló akcentussal vezette elő, hogy a "direktorsz-küt" az amit a moziban lát az ember. Minden utolagos dolog maximum "szpesül edisün vörzsün" :)

 

Érdekes, hogy ezt a szöveget Ridley Scott a Gladiátor-bővített változatának bevezetőjében már "átvette". :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd Dzséjt kijavit ha rosszul mondom, de úgy tudom mindegyik filmnek volt egy rendezői változata és úgy érezték hogy hiányérzete lenne a vásárlónak ha ebből a harmadik rész kimaradna. Mivel Finchernek eszébe se volt újra foglalkozni az Alien-el, ezért a stúdió rakta össze a "directors cut"-ot. Ami az ökröt illeti: az hogy többféle egymásnak ellentmondó ötleteket is felvesznek egy filmhez az nem annyira ritka. Az ep.3-nak vannak olyan jelenetei aminél Anakin végig Palpatine mellett áll amikor megjönnek Winduék. Előfordul hogy forgatás közben változik a koncepció csak általában az ilyen alternativ jeleneteket nem mutatják meg a nagyközönségnek.

Jól tudod.

 

Mondjuk azthiszem, hogy csak az 1. rész ami hivatalosan is rendezői változat Ridley Scott bevetője alapján.

Az Aliens az egy SE.

A "3" is.

A Resurrection-nél meg először hallottam, egy nagy rendezői igazságot Jean-Pierre Jeunet kiváló akcentussal vezette elő, hogy a "direktorsz-küt" az amit a moziban lát az ember. Minden utolagos dolog maximum "szpesül edisün vörzsün" :)

Az Aliens annyira DC, hogy azért Sigourney Weaver és James Cameron is harcolt, hogy elkészülhessen. Weaver odáig ment, hogy az egyik feltétele a folytatásban történő részvételének az Aliens DC elkészülése volt. És mindketten ezt az egy változatot ismerik el, mint kész film.

Az Alien is DC, de Scott a mozis változatot tekinti az ő víziójának (ezért is utálom ezt a beképzelt pöcshuszárt, mert ennek ellenére beszólt a folytatásokra, újravágásokra: pont ő, aki ezerszer vágja újra a filmjeit, az Aliennél meg ráadásul csak a pénzért csinálta, és mintha a szerializáláshoz is lenne mostanában egy hangyányi köze).

Lehet rosszul emlékszem már, régen néztem meg a bevezetőt, de emlékeim szerint Jean-Pierre Jenuet azt mondta, hogy számára az AR-nek az a rendezői változata, ami a moziban ment, az SE meg érdekesség - na nem mintha hozzá adna vagy elvenne a filmből az SE, szóval lényegében tök mindegy. Ez nem azt jelenti, hogy szerinte minden filmnek a mozis változata a DC.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aliens annyira DC, hogy azért Sigourney Weaver és James Cameron is harcolt, hogy elkészülhessen. Weaver odáig ment, hogy az egyik feltétele a folytatásban történő részvételének az Aliens DC elkészülése volt. És mindketten ezt az egy változatot ismerik el, mint kész film.

 

Isten ments, hogy veled kötekedjek és érdekes infók, de annyi biztos, hogy Cameron a bevezetőben is SE-nek nevezi, és a dvd menüjében és a füzetkében is így jegyzik.

Lehet, hogy e kiadvány után változott bővített film titulusa?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az infókat!

Tehát jól tudtam, hogy a Predator és az AvP filmek nem részei a kánonnak. Pedig a srác nagyon erősködött. :)

A kánon könyvek híre érdekes (és számomra új), mert sokáig abban a tudatban voltam, hogy a regények nem részei a hivatalos rendszernek. Ha kifogyok a SW-s olvasnivalóból, lehet, hogy beszerzem ezt a trilógiát.

 

Azt én sem gondoltam, hogy konkrétan "szemük" lenne, bár az 1. részben látott szemüreg elgondolkodtatott. Tudom, hogy a 2-3-4. részekre ezt elhagyták, de a xenók ugye felveszik a gazdatest főbb tulajdonságait. Ráadásul minek nekik szemüreg, ha nincs benne semmi vizuális tájékozódást elősegítő szerv. Korábban ezért is kérdeztem rá arra, miként tájékozódnak a lények. Mert a filmekből erre nem kaptunk egyértelmű választ. Viszont az, ahogy rátalálnak az emberekre arra utal, hogy egyáltalán nem, vagy csak részben látnak vizuálisan. Egyes elméletek szerint a denevérekhez hasonlóan tájékozódnak a visszavert hangok alapján, mások szerint az elektromos impulzusokat érzékelik (pl. szívverés), vagy a másodlagos szájuk segítségével hő alapján. De olvastam olyat is, amely szerint van szemük a kobakpáncél alatt, és amolyan "egyoldalú" tükörhöz hasonlatos: mi nem látunk át a fekete páncélon, de ők nagyon jól látnak onnan kifelé. :) Sajnálom, hogy ezekről egyelőre nincsenek egyértelmű infók, mert engem érdekelnek a válaszok.

 

 

Ha jól emlékszem, az Aliens könyv változatában van egy olyan rész, amikor azt írta A.D.Foster, hogy Ripley-ék rájöttek, hogy az idegenek a szaguk alapján találják meg őket.

Nincs most nálam a könyv, de igérem, megkeresem.

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nemrég megjelent A Harag Háborúja Predator-Alien trilógiával mi a helyzet? Ezzel kapcsolatban nem találtam infókat. Amit biztosan tudok: az új trilógia eseményei A Bánat Tengere című Alien regényre építenek- ez az, amit a Fox kánonként kezel, legalábbis jelenleg - bár Tim Lebbon sajnos eltolta az évszámokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, az Aliens könyv változatában van egy olyan rész, amikor azt írta A.D.Foster, hogy Ripley-ék rájöttek, hogy az idegenek a szaguk alapján találják meg őket.

Nincs most nálam a könyv, de igérem, megkeresem.

Azt megköszönöm.

Bár nem tudom, mennyire számít hivatalosnak a regénybeli infó. Az SW-s filmregényekben is bőven akadnak ellentmondások a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniálisan jó az Alien Covenant forgatókönyve, állítja egy hollywoodi belsős :yeah:

 

Annyit még elárult, hogy a film egyik központi karaktere fantasztikus gonosszá fog válni. :cool:

 

Szerintem Fassbender androidja lesz a bajok okozója, erős a gyanúm.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniálisan jó az Alien Covenant forgatókönyve, állítja egy hollywoodi belsős :yeah:

 

Annyit még elárult, hogy a film egyik központi karaktere fantasztikus gonosszá fog válni. :cool:

 

Szerintem Fassbender androidja lesz a bajok okozója, erős a gyanúm.

Újabb jó hír! David, már az Promiban is enyhén szólva kétélű karakter volt, de mégis, valahogy nem érzem, hogy igazi gonosszá lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, egy kérdés: az Alien 1-3-at újranéztem az elmúlt hetekben. A négyre még nem tudtam sort keríteni, szóval lehet ezt megválaszolják benne, nem tudom. Az LV-426-on lévő régi űrhajót a tojásokkal megsemmisíti az Aliens végi robbanás? Ha igen, akkor a cég tudott még más Alien "lerakatokról"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mivel a Colonial Marines kánon, ezért nem. Sőt, nem sokkal az Aliens után a WY egy egész kutatóbázist hozott létre mellette. A telep a játék után is nagyjából ép maradt, de legalább már a bolygó is tele volt dögökkel. Viszont maga a játék azt sugallja, higy Hicks-éknek elég bizonyítékuk van arra, hogy tönkretegyék a WY-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. filmben elhangzó infók szerint (ha jól emlékszem) nem mondják ki egyértelműen, hogy a Derelict megsemmisült volna a robbanásban, csak a beszélgetésből lehet arra következtetni, hogy valószínűleg igen... bááár....

 

1. Azért volt szükség 200 év elteltével Ripley vérmintájára szert tenni a büntetőtelepen, mert ugye a WYC tudta, hogy Ripley-ben nem akármilyen dög növekedett, hanem egy királynő, amihez a Derelictből nem jutottak hozzá...

 

vagy

 

2. A Derelict valóban elpusztult a robbanásban és nem maradt más út csak Ripley vére és a klónozás.

 

Tehát emlékeim szerint egyértelműen nem mondják ki a Derelict pusztulását a 4. filmben!

 

DE!

 

Az Aliens: Colonial Marines játékban (ami a kánon része) viszont egyértelműen kiderül, hogy a...

 

 

... Derelict nem csak hogy nem pusztult el, de frankón be is "lakták" a WYC emberei!

 

 

Nabo megelőzött! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek alapján szerintem nem maradhatott meg.

De jaj ez a Colonal Marines.. Tényleg komolyan gondolható, hogy egy bolygó teljes megsemmisítését megússza egy űrhajóroncs?

Hogy van ez?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.