Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

A Prometheus sok mindent sugall, de a sugallás még nem tény, és ez nagy baj. A tény az, hogy abban xenomorph egy deka sincs, csak valami kulimáz, ami egy egyáltalán nem tervezett, igencsak sok véletlennek köszönhető folyamat végén létrehozott valamit, ami távolról emlékeztet egy xenomorphra, bár csak annyira, mint a Newborn az AR-ben (ami szintén nem tervezett, véletlenszerű teremtmény).

Illetve még az is biztos, hogy a xenók a Mérnökök kultúrájának valamilyen szinten része, hiszen a falaikon ott virít egy valódi királynő. Tehát ők a xenókat, a valódi xenókat már több ezer éve ismerik - erre amúgy az Alien is utal, hiszen az a hajó alsó hangon több ezer éve zuhant le az LV-426-ra.

 

Nekem az a változat tetszene igazán, hogy a Mérnökök megpróbálták újrateremteni a fajt, és ennek eredménye az a számtalan izé, ami a Prometheusban flangált. Szép párhuzam lenne, hogy a mi teremtőink ugyanazon fajt hajkurászta, mint mi, és mi is eljutottunk majdnem ugyanoda: újrateremtés közben mindenféle mutánst teremtettünk. A Mérnökök végül a Deacont, mi a Newbornt teremtettük meg a sok keresztezéssel.

Megjegyzem, Ridley Scott az Alien kommentárjában azt mondta, hogy a Space Jockey-k a xenókat biológiai fegyverként akarták használni egy ősi, ismeretlen ellenséggel szemben (ugye, az emberek is biológiai fegyvernek akarták használni - szintén szép párhuzam lenne). Mivel nagyon sok mindent megtartott Scott az eredeti koncepcióból a Prometheusra, így lehet, hogy ez is megmaradt. Ami érdekessé teszi azért ezt a dolgot. Talán erre is választ ad majd a Covenant.

 

Apró érdekesség, hogy most találtam olyan infókat, amely szerint a Mérnökök azért akarták elpusztítani a Föld lakosságát, mert 18-ban egy követet küldtek a a bolygóra, hogy az nevelgesse az embereket, ám a rómaiak megijedtek tőle és megölték. A Mérnökök erről 36-ban szereztek tudomást, és az ő kultúrájukban egy nagykövet megölése megbocsáthatatlan bűn, ráadásul úgy ítélik, hogy teremtményeik, az emberek túl agresszívek, és később veszélyesek lehetnek az univerzumra nézve. Ezért a kipusztításuk mellett döntenek. Erre hozzák létre a fekete lét (ami mit A0-3959x.91 – 15-ös kemikáliának nevezünk el) azon az előőrsön, ahol reményeik szerint egy szebb világban az embereket hívták volna, hogy ott vegyék fel velük először a kapcsolatot. Csak aztán jött a krach, kitört a járvány, és a Mérnökök meghaltak az LV-223-on. Négy túlélő próbálta meg elhagyni a bolygót azon a hajón, ami a Földre indult volna, de a karantén miatt nem tudtak felszállni, így hibernálták magukat. A következő 2000 évben aztán a négyből hárman meghaltak a hibernátorokban. A negyedik meg azért lett olyan morcos ébredés után, mert amikor lefeküdt, ez a veszélyes faj még a bolygóján építgette a civilizációját, most meg ott termett egy csapat mellette.

Ez amúgy egész tetszetős és betöm egy hatalmas nagy lyukat a film történetében, csak forrást nem találok. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért fejlődnének olyanná, ami simán elhagyja a természet adta érzékszerveiket?

 

Hogy minden környezetben tökéletes ragadozók legyenek ők legyenek a leghatékonyabb vadászok

 

 

Az "ici-picit" úgy értettem, hogy nem látszódnak külső vagy belső változások nyomai a gazdaszervezeten, és legjobb tudomásunk szerint a szervezet működésében sem okoz változást.

De épp a kiszabadulásuk módjuk miatt nem tudjuk, hogy hosszútávon milyen hatást gyakorol a gazdaszervezetre egy xeno embrió jelenléte. A sugárfertőzött emberek - akiknek a DNS-e gyakorlatilag elszaródik a halálos dózis megkapásának pillanatában - is elélnek pár órát, olykor napot is mire kijönnek az első tünetek. És tudjuk, hogy Kane elég szarul érezte magát amikor felkelt. Ez lehet annak az eredménye, hogy a sejtjei az idegen DNS hatására már kezdtek haldokolni (vagy lehet hogy az a tudat viselte meg, hogy egy pókpunciszörny napokig az arcán volt :P ).

 

Én azért nem mondanám, hogy az alien az A:I-ben hall. Igen, megjelenik a riasztók és lövések zajára, de lehet, hogy csak a hang a falakban keltette rezgéseket érzékeli. Mert viszont egyáltalán nem reagál, ha megcsikordul Ripley cipője, és azt sem veszi észre, amikor a szekrényben kuporogva Rip úgy fújtat, mint egy gőzmozdony, pedig a dög éppen befelé kémlel.Egy pisztoly dörrenése, a futás, a szirénázás, a visítozó zajkeltő, ezek azok, amikre reagál, és ezek könnyen kelthetnek rezgéseket a falakban, pláne a szellőzőben. Ami a látását illeti, könnyen lehet, hogy akárcsak az Alienben a mozgásérzékelő, ő is a levegő sűrűségének változásait érzékeli, amit már eltakarhat egy szekrényajtó

 

Arra meg viszont különösen érzékeny a kis édes, ha a szekrényben előkapom a csipogó mozgásérzékelőt. Épp a fújtatás miatt nem gondolom, hogy a levegő sűrűségváltozásait venné észre, hisz az Alienben láthattuk, hogy ha a dobozban lévő macskát kiszúrták vele, akkor miért pont a szellőzővel ellátott szekrény lenne az, ami Ripley-t elbújtatná? Én inkább azt mondanám, hogy a halk egyszeri hangokra nem mindig reagál (gondolok itt pl. a cipő nyikordulására), de a periodikus (mint a mozgásérzékelő vagy a riasztó) és a hangosabb hangokra (mint a pisztoly dördülése és a sikolyok) már érzékeny, ami annyiból logikus, hogy az űrállomás valószínűleg tele van egyszeri halk hangokkal/nyikordulásokkal és az idegrendszere ezeket ugyanúgy kiszűri, mint egy városi ember a folytonos forgalom zaját.

 

 

És persze akár át is veheti a gazdaszervezet érzékeit, csak én ezt erősen kétlem, hiszen nem ők alakulnak át emberivé, hanem ők alakítják át a gazdaszervezetet idegenné.

 

De kérdem én, minek a gazdaszervezetet megbuherálnia? Nincs semmi értelme, hisz a gazdaszervezet (normális körülmények között) onnantól halott, hogy az arctámadó rácuppant a delikvens arcára. Számomra csak akkor van értelme a géntranszfernek, ha az nem csak a xeno->gazda útvonalat követi, hanem a gazda->xeno útvonalat is. Eleve azt, hogy a gazda szervezetébe jutnak xeno gének én csak egy mellékzöngének tartom az igazi cél mellett. Az igazi cél pedig az, hogy a dög átvehessen néhány gént/tulajdonságot a gazdától, és emellett mellékhatásként a xeno néhány génje (talán az összes, talán az egész genomja) a folyamat során meg beépül a gazdába.

 

Azt is el tudom képzelni (bár ez már számomra is kissé necces), hogy az arctámadó nem is egy embriót juttat be, hanem egyszerűen csak ivarsejteket, amik a gazdaszervezet bizonyos sejtjeit "megtermékenyítik". Ugyan nem fele-fele alapon, mint az emberi szaporodásnál, de a kis "magzat" így kap valamit anyucitól (a gazdaszervezettől), de főleg apucira (a xenora) hajaz. De ezen a vonalon haladva az sem teljesen elképzelhetetlen, hogy az arctámadó "egyszerű" génterápiával átváltoztatja a gazdatest sejtjeit a mellkasrobbantó sejtjeivé. A fent említett két módszer magyarázatot adna a gyors fejlődési ciklusra, mert így csak át kell alakítani a már gazdaszervezetben meglévő sejteket, és csak minimális új szövetet kellene létrehozni

 

 

Ugyanakkor érdemes figyelembe venni azt a tényt is, hogy a lények sokkal ellenállóbbak a környezetükben, mint az ember. Az ember nem éli túl, ha forró ólmot öntenek rá. Egy kilót sem, nemhogy több tonnányit. Ugyanígy nem él meg a vákuumban sem, nem hat rá az űr hidege vagy a folyékony nitrogén sem. Ezeket a tulajdonságokat nem az embertől, vagy bármilyen másik gazdaszervezettől veszik át, ezek alap szkillek. Alapból túlél extrém mód élhetetlen környezetben, akkor minek kéne idomulnia az emberi környezethez, ami jóóóóóóóóval barátságosabb, mint a nyílt világűr?

Az hogy valamit túlélsz, és hogy te vagy ott a csúcsragadozó, az két külön dolog. Azt egyszer sem állítottam, hogy minden szempontból idomul a gazdaszervezet környezetéhez. A túléléshez szükséges gének megmaradhatnak gazdától függetlenül, mint a savas vér, a kemény páncélzat, vagy a jó hő illetve nyomástűrés, mert ezek környezettől függetlenül jól jönnek. De az olyan tulajdonságok, amik elengedhetetlenek a vadászathoz, mint amilyenek az érzékszervek, a testméret (nyilván ha csak macskákon élnének, akkor a nagy test hátrányt jelentehet már csak táplálkozás szempontjából is), a testtartás stb. eredhetnek a gazdaszervezetből is

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Michael Fassbender nyilatkozott a Prometheus 2 kapcsán:

 

http://filmbuzi.hu/archives/2016/08/30/fassbender-szerint-ijeszto-lesz-a-prometheus-2/

 

Kár volt a kommenteket is elolvasnom. Pedig megfogadtam már, hogy kommentet nem olvasok, mert csak felb*szom magam a sok gyökéren. Ugyan az a helyzet a prometheussal, mint a star wars prequellel: a sok fikagyáros. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, a nyáriszünet utolsó napjaiban kipörgettem az Isolationt közepes fokozaton. Az elején kellett egy kis idő, hogy belejöjjek, és a kórházas résznél majdnem hagytam az egészet a fenébe, mert annyiszor megtalált ok nélkül, de végül nem adtam be a derekam. Néhány dologról spoiler mögött, nehogy valakinek elrontsam a napját

 

Előszöris a bolt gun nekem teljesen haszontalan volt. Háromszor is fejbe kaptam vele az androidokat (mielőtt valaki megjegyzi, igen feltöltöttem tüzelés előtt), de semmit sem használt, mondhatni röhögtek a pofámba... Még jó hogy a reaktorhoz elegendő lőszerrel mentem, mert azok a Maintence Joe-k elég kemények

Másodszoris játék sokkal könnyebb lett a molotov koktél, de főleg a lángszóró megszerzése után. Úgy érzem kicsit el is vette a játék élét. Nem volt akkora a fosatós faktor.

És ha már a molotov koktél szóba került: a craftolható dolgok közül egyedül ezt és a medikitet használtam (leszámítva azt a részt, ahol a játék el akarta hitetni velünk, hogy megszabadultunk a dögtől, mert ott nyugodt szívvel dobáltam mindenfélét az androidokra), mert egyszerűen nem éri meg. A dög ellen csak a molotov használ, a többi meg másra sem jó, csak hogy odacsalja őt hozzánk. Füstbombát az egész játék során egyszer sem használtam, és flashbanget is csak egyszer.

A sztori alapból nem rossz, de sokszor nagyon időhúzó jellegű. Mondjuk úgy, hogy átéreztem Amanda érzéseit ("Ugye most csak szivatsz" és társai)

 

 

Összességében jó kis játék lett, aminek az eleje keményen fosatós, de a közepe felé már meg lehet szokni a szituációkat. Ezúttal csak egyszer dobott ki a játék magától (és nem is vagyok biztos benne, hogy az grafikai hiba volt), de a végén néha-néha beszaggatott, így a reakció időm sem volt mindig a legjobb. Előtte direkt megnéztem az Alient, és így még lenyűgözőbb az hangulat, amit a játék teremtett.

 

Dzséjt, mint Alien rajongótól és PC Guru szerkesztőtől kérdezem, folyatásról nem suttognak a Sega berkein belül? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Creative Assembley nagyon szeretné folytatni, a SEGA meg baromira nem, mert szerintük nem hozott elég pénzt. Igaz, a 2014-2015-ös üzleti évükben a több mint kétmillió példányban eladott játék csak az egész SEGA legsikeresebb címe volt, de ez nekik kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kipörgettem újra a Colonial Marines-t is, ezúttal a DLC-kkel, és így elég nehéz elhinni, hogy e között és az Isolation között cirka másfél év van. Látványilag ég és föld a kettő, annak ellenére, hogy az Isolationban Amandának nincs árnyéka, miközben Winter már rendelkezik eggyel :D Tudom, hogy a CM-t sokkal régebben kezdték el fejleszteni, mire végre kiadták 2013-ban, de ez akkoris elég gáz. Nem csodálom, hogy a játékosok ki voltak akadva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hogyan juttatta ki Burke az üzenetet a WY-ank, ha a bolygón lévők még csak segélykérő üzenetet sem tudtak küldeni? A főgecinek miért volt olyan fontos, hogy a Ripley-ben lévő királynőt megszerezze, ha akkorra a már megtalálták a Derelictet arról nem is szólva, hogy a Legato helyét is átvette a Sulaco mint keltető? Az A3-ban amikor Bishop arról beszél, hogy tűz ütött ki a hibernáló kabinoknál (ami a játékból kimaradt), illetve, hogy volt egy arctámadó a fedélzeten, miért nem mondja el Ripleynek azt is, hogy a Sulacot elözönlötték a WY fegyveresek? Miért csak 17 héttel később érkeztek meg a tengerészgyalogosok az LV-426-hoz, ha már 17 nappal azután kellett volna jönniük, hogy nem kapnak hírt az osztagtól (mert azt tudjuk, hogy Hicks üzenete is már csak az A3 után jutott el hozzájuk)?

 

Annyiból jó a sztori, hogy találtak magyarázatot arra, hogy hogyan jutott fel egy tojás a Sualcora az A3 elején, de még csak a Derelict és a bolygón maradt dögök sztoriját sem zárták le rendesen, viszont rendesen telehányták ellentmondásokkal a történetet

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Burke még az LV-426-on küldött egy üzenetet a WY-nak, hogy "baj van, mert azok a majmok fel akarják robbantani az egész hóbelevancot, és el kellene neki egy kis segítség". Erre a Legato nevű kutatóhajót a WY az LV-426 felé irányította, de már csak a robbanás után értek oda. Ennek ellenére megtalálták a Derelict roncsait és a Legatot átalakították egy keltetővé (amellett, hogy a bolygón is létrehoztak egy vizsgáló állomást), majd a Sulaco után küldték a hajót, hogy varrja el az elvarratlan szálakat. A Legato a Fury-161 közelében érte utol a Sulacot, de akkora már a Legaton elszabadult a pokol. WY fegyveresek, xenok és néhány Legaton lévő áldozat (akiket keltetésre használtak) átjutottak a Sulacora. Az áldozatok felkeltették Hicks-t, de addigra Ripley-n már rajta volt az arctámadó. Rögtön az ébredés után tűzharc tört ki, és az egyik áldozat bennragadt Hicks hibernátorában. A tűzharcban egy golyó eltalálta a Ripley-n lévő arctámadót, ami elindította a hibernátorok katapultálását, amit már az A3-ban is láthattunk. (A Legatot közben az egyik áldozat felrobbantotta)

Hicks ezután Ripley után indult, de csak 2 nappal később ért oda, pont akkor, hogy láthassa Ripley halálát, majd pillanatokkal ezután elkapták a Fury-n lévő WY kommandósok.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Burke még az LV-426-on küldött egy üzenetet a WY-nak, hogy "baj van, mert azok a majmok fel akarják robbantani az egész hóbelevancot, és el kellene neki egy kis segítség". Erre a Legato nevű kutatóhajót a WY az LV-426 felé irányította, de már csak a robbanás után értek oda. Ennek ellenére megtalálták a Derelict roncsait és a Legatot átalakították egy keltetővé (amellett, hogy a bolygón is létrehoztak egy vizsgáló állomást), majd a Sualcu után küldték a hajót, hogy varrja el az elvarratlan szálakat. A Legato a Fury-161 közelében érte utol a Sualcot, de akkora már a Legaton elszabadult a pokol. WY fegyveresek, xenok és néhány Legaton lévő áldozat (akiket keltetésre használtak) átjutottak a Sulacora. Az áldozatok felkeltették Hicks-t, de addigra Ripley-n már rajta volt az arctámadó. Rögtön az ébredés után tűzharc tört ki, és az egyik áldozat bennragadt Hicks hibernátorában. A tűzharcban egy golyó eltalálta a Ripley-n lévő arctámadót, ami elindította a hibernátorok katapultálását, amit már az A3-ban is láthattunk. (A Legatot közben az egyik áldozat felrobbantotta)

Hicks ezután Ripley után indult, de csak 2 nappal később ért oda, pont akkor, hogy láthassa Ripley halálát, majd pillanatokkal ezután elkapták a Fury-n lévő WY kommandósok.

 

Mivan? Hicks-et nem egy tartógerenda nyomta össze, míg hiperálomban volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mivel a CM is kánon, ezért az is, hogy Hicks a katapultálás előtt "helyet cserélt" a Legato egyik túlélőjével. A tartógerenda ugye földetéréskor nyomta össze a hibernátort, benne a Legato túlélőjével, Turkkel. Később Hicks-t a CM fősztorijában meg kell menteni a WY-s zsoldosoktól, majd az ő segítségével hagyjuk ott a bolygót egy WY úrhajóban

 

Szerk.: Itt az említett jelenet

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Mivel a CM is kánon, ezért az is, hogy Hicks a katapultálás előtt "helyet cserélt" a Legato egyik túlélőjével. A tartógerenda ugye földetéréskor nyomta össze a hibernátort, benne a Legato túlélőjével, Turkkel. Később Hicks-t a CM fősztorijában meg kell menteni a WY-s zsoldosoktól, majd az ő segítségével hagyjuk ott a bolygót egy WY úrhajóban

 

Szerk.: Itt az említett jelenet

 

Aha, értem. Hát köszönöm a válaszokat, leseggeltem. De én maradok a filmes eseményeknél, azthiszem..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hogyan juttatta ki Burke az üzenetet a WY-ank, ha a bolygón lévők még csak segélykérő üzenetet sem tudtak küldeni? A főgecinek miért volt olyan fontos, hogy a Ripley-ben lévő királynőt megszerezze, ha akkorra a már megtalálták a Derelictet arról nem is szólva, hogy a Legato helyét is átvette a Sulaco mint keltető? Az A3-ban amikor Bishop arról beszél, hogy tűz ütött ki a hibernáló kabinoknál (ami a játékból kimaradt), illetve, hogy volt egy arctámadó a fedélzeten, miért nem mondja el Ripleynek azt is, hogy a Sulacot elözönlötték a WY fegyveresek? Miért csak 17 héttel később érkeztek meg a tengerészgyalogosok az LV-426-hoz, ha már 17 nappal azután kellett volna jönniük, hogy nem kapnak hírt az osztagtól (mert azt tudjuk, hogy Hicks üzenete is már csak az A3 után jutott el hozzájuk)?

 

Annyiból jó a sztori, hogy találtak magyarázatot arra, hogy hogyan jutott fel egy tojás a Sualcora az A3 elején, de még csak a Derelict és a bolygón maradt dögök sztoriját sem zárták le rendesen, viszont rendesen telehányták ellentmondásokkal a történetet

 

Jó kérdések, sajnos, az A:CM kidolgozatlan sztorija miatt nem mindenre akad válasz. Bár van, ami magyarázható:

 

- Burke üzenete: a katonák tudtak volna üzenni, ha az APC nem semmisül meg. Éppen ez volt a bökkenő, Hudson maga mondja, hogy az adójuk az APC-ben volt, de azt ugye elsodorta az UD-4L. Ezért kellett később kimennie Bishopnak a telep adójához. Burke pedig az APC-ről küldte az üzenetet, hiszen a beszélgetésben hallani, hogy Vasquez beszól neki, hogy segítsen nekik cipelni Gormant - megjegyzem, a filmben tényleg Burke az egyik, aki viszi Gormant.

- Ripley: itt talán arra bazíroztak, hogy Ripley-ben van egy fix királynő. Amikor a Legato még képben volt, az Origin komplexum még csak épült, az LV-426 második királynője pedig szabad volt, míg a Legatón nem született királynő. A Sulaco csak az A:CM-ben vette át a keltető szerepet, a Stasis Interrupted viszont hónapokkal előbb játszódik. A DLC-ben csak annyi dög van a Sulacón, amennyi átszökött a Legatóról. Szóval, ha Ripley-ből ki tudták volna operálni a királynőt - vagy elfogják kicsiként -, az könnyebb helyzet lett volna, mint a már kifejlett példányt befogni. A WYC szerencséjére, ez végül összejött.

- Bishop: erre a kérdésre nem lehet választ adni, szimplán logikai baki. Tudjuk be annak, hogy Ripley nem kérdezett rá, Bishop meg túl üzemzavaros volt ahhoz, hogy ilyesmiket még elmondjon. A filmben amúgy, ha Ripley nem kérdez rá, magától azt sem árulja el, hogy volt idegen a hajón.

- Napok: a Sulacóról kaptak hírt, a tengerészgyalogság tudta, hogy a hajó a Fiorina 161-ig eljutott. Ezt az A:CM legelején elmondják, Reid hadnagy külön rákérdez. Éppen ez az egyik, amit Cruzék nem értenek: ha a Fury mellett tűnt el, miért bukkant fel újra az LV-426 mellett? Amúgy, az A:CM 19 héttel játszódik az Aliens után, nem 17 héttel. A Stasis Interrupted harmadik fejezete meg nagyjából 16-17 héttel játszódik az Aliens után és 2-3 héttel az A:CM előtt. Az első két fejezet meg az A3-mal egyazon időben zajlik, vagyis 11-12 nappal az Aliens után.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki ne akarjon az én kobakomba benézni, nem csak kupi van, de olyan dolgok is, amiket épeszű ember nem láthat. :) Amúgy én könnyen boldogulok, de hát ez az én kupim. :D

Áh eszembe sem jutna! Hisz én sem vagyok ép.. ;) Kell nekem más "hülyesége"? :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

- Napok: a Sulacóról kaptak hírt, a tengerészgyalogság tudta, hogy a hajó a Fiorina 161-ig eljutott. Ezt az A:CM legelején elmondják, Reid hadnagy külön rákérdez. Éppen ez az egyik, amit Cruzék nem értenek: ha a Fury mellett tűnt el, miért bukkant fel újra az LV-426 mellett? Amúgy, az A:CM 19 héttel játszódik az Aliens után, nem 17 héttel. A Stasis Interrupted harmadik fejezete meg nagyjából 16-17 héttel játszódik az Aliens után és 2-3 héttel az A:CM előtt. Az első két fejezet meg az A3-mal egyazon időben zajlik, vagyis 11-12 nappal az Aliens után.

 

 

De ha a Fury felett eltűnt, akkor miért nem kezdték el keresni? Gondolom csak feltűnt valakinek, hogy az egyik csatahajójuk nem futott be időben. Nem lett volna egy bonyolult vállalkozás a nyomozás sem: kiküldenek egy osztagot a Fury-ra, ha azok nem találnak semmit, akkor mennek tovább az LV-426-ra, hátha ott utal valami arra, hogy mi történt, és bumm, meg is lett volna az eltűnt hajó.

 

Akkor Hicks-et és a fekát 14-15 hétig faggatták? Miért? Addigra a WY csak azt nem tudta meg a xeno-król, amit nem akartak. Bármit is akartak tőlük, az a két jómadár együtt nem tudott annyit a dögökről, mint egy legalja takarító, aki a laborokban dolgozott...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Aligha lehet egy orbitálison maradt űrhajó csillagközi útjára egy kihalt bolygón bármiféle utalást találni. Meg minek keresnék a visszafelé úton, amikor automatizált hajó, oda megy, ahová kellett, és az útvonaláról nem tért le, mint például a Nostromo. A Titanicot sem kezdték el Anglia mellett keresni, amikor tudták, hogy elhagyta Cherbourg kikötőjét. ;) Arról nem beszélve, hogy a Patna odament a Fury-ra mindenkinél előbb, valószínűleg a WYC azért gondoskodott arról, hogy a USCMC ne akarjon visszamenni az LV-426-ra. Vicces lenne, ha erről az apróságról megfeledkeztek volna, miután annyira gondosan eltusoltak addig mindent. A Nostromót, a Hadley's Hope-ot, a Sevastopolt.

Kutatni meg azért nem érdemes, hiszen ez nem a Star Trek, ahol az űrhajók komplett csillagrendszereket látnak át és fényéveket tesznek meg órák alatt. Itt hetekbe telik A-ból B-be eljutni, közben a legénység hibernálva van, az érzékelők meg semmit nem lelnek meg, ami nem sugároz valamiféle energiajelet, rádiójelet vagy akármilyen jelet. Ha valami elveszik az űrben, azt a jóisten sem leli meg.

A Patna odament a Fury-ra, az WYC aztán jelenthette a velük amúgy szerződésben álló CMC-nek, hogy sz*rt sem találtak. A hajó eltűnt, leírva, báj.

 

Hát, ezt már kérdezd meg az alkotóktól, hogyan képzelték el. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No a kolonista tengerészgyalogosos game nálam az "érdekel de egyelőre mégsincs kedvem kijátszani" kategória. Első alkalommal beszereztem és elkezdtem majd kábé tíz perc után töröltem a gamét és a képfilét. Második alkalommal jó hosszú idő után megint kedvem támadt hozzá így megint beszereztem és valamivel hosszabb játék után töröltem a gamét és a képfilét. Egy esélyt talán adok még neki hátha akkor lesz kedvem kitolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azt valahogy nehezen hiszem el, hogy a USMC csak úgy veszni hagyna egy teljes úrhajót, holmi társaság szavára hagyatkozva. Azért ennél biztosan drágábbak azok a kis hajócskák, nem beszélve a legénységről, és az LV-426 továbbra is nyitva hagyott sorsáról. Eleve a küldetés az LV-426-ra egy katonai küldetés volt, és nem hiszem hogy csak úgy lezáratlanul hagynák a legénység és a telepesek sorsát, csak azért mert holmi WYC valamit állít.

 

Arról nem is beszélve, ha valami meghibásodás történne egy ilyen hajóval és azért tűnne el (pl. tönkremegy a hosszútávú komm. rendszer és a hajtómű), akkor biztos küldenek egy másik hajót a keresésére legalább ugyanazon az útvonalon, amerre az eltűnt hajó eredeti útja volt. Így eljuthatnak a Fury-ig ahol már ott kering/lebeg a Legato roncsa, ami megintcsak arra utal, hogy nincs itt minden rendben, és máris lehet tovább kutatni egészen az LV-426-ig

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No a kolonista tengerészgyalogosos game nálam az "érdekel de egyelőre mégsincs kedvem kijátszani" kategória. Első alkalommal beszereztem és elkezdtem majd kábé tíz perc után töröltem a gamét és a képfilét. Második alkalommal jó hosszú idő után megint kedvem támadt hozzá így megint beszereztem és valamivel hosszabb játék után töröltem a gamét és a képfilét. Egy esélyt talán adok még neki hátha akkor lesz kedvem kitolni.

Nálam érdekes ellentmondás van. Mert imádom az Alien-univerzumot, a játékokat sem vetettem meg soha, főleg régebben nem, de Alien-es játékot, még csak soha ki sem próbáltam.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az a holmi WYC szerződéses partnere és beszállítója a Gyarmatügyi Felügyeletnek (Burke maga mondja, hogy közösen finanszírozzák a telepeket), nem utolsó sorban, ők a Hadley's Hope és a Fury 161 tulajdonosai. Anélkül a holmi WYC nélkül az emberek még a Földön kucorognának, a Gyarmatügyi Flotta meg a seggét vakarászhatná. Nem egy sarki ABC-ről van szó.

 

Az lehet, hogy drága a Sulaco, de az űrben akkor sem lehet előkeríteni azt, ami elveszett, csak isteni szerencsével. A keresés ezerszer többet vihetne el, mint amennyit az a tízéves éves hajó ért a teljes legénységével együtt.

 

Ment hajó, a Patna, egészen a Fury-ig repült, ahol a Sulaco volt a USCM tudta szerint (jól tudták). De a Legato nem a Fury mellett keringet, Hicksék két napig utaztak, mire elértek a Fury-ig, ez az akkori sebesség mellett tuti, hogy nem orbitálisról indulást jelent (ami mellesleg látszik is a játékban). Kettő, a Legato roncsa, - már ha megtalálnak hetekkel később az űrben, ami mondjuk igencsak esélytelen, mert ugye az a mocskos tehetetlenség az örökkévalóságig fogja vinni a darabokat - miért is jelentené azt, hogy hé, akkor biztos a visszafelé úton kell keresni a Sulacót? A Legato bármikor odakerülhetett, semmi jel nem mutat arra, hogy bármi köze is van az incidenshez. Eleve fel kéne hívniuk az WYC-t, hogy mi a helyzet ezzel a hajóval. Ők meg simán hazudhatják, hogy egy évekkel azelőtt megsemmisült hajójukról van szó, ami még ellátmányt vitt anno az üzemelő Fury-ra.

Ugyanígy, ha a WYC azt mondja, hogy a kolóniájuk megsemmisült, miért is ne tudhatna erről a CM? A telep a WYC-é, nem a flottáé. Még a nyüves atmoszféraprocesszor is a WYC-jé volt. Nincs olyan aspektusa ennek a témának, amiben a Gyarmatügyi Felügyeletnek akárcsak kételkednie kéne a WYC szavában és vissza kéne mennie az LV-426-ra, ahol semmilyen logika szerint sem találhatnának semmi nyomot a Sulacóra, de azt pontosan tudják, hogy a hajó onnan eljött és fényévekre arrébb tűnt el. Az eltűnt dolgokat ott szokták keresni, ahol eltűnt, nem ott, ahol hetekkel korábban volt.

De még az óceánon is nehéz megtalálni valamit, ha eltűnik, az űr meg egy icipicit nagyobb. Pláne, ha a partner mindent el tud tusolni, mert az öv az ismert űr nagy része és mindenre előbb tud reagálni. Hát még telefonálni sem lehet egyik bolygóról a másikra, hogy az nem a WYC-n menjen keresztül, hiszen a ComCon Hálózat is az övék.

 

Amúgy, a kom rendszer meghibásodása senkit sem zavarna, attól a hajó még hazamenne. Automaták, így max. nem kommunikál. Ha viszont a hajtómű döglik meg, akkor nagy valószínűséggel elszáll a francba, hiszen FTL-lel fog továbbsodródni. Mert ugye, az űrben minden addig megy, amíg valami az útjába nem áll. Ha csak nem hajszálpontosan a Földet célozták meg - márpedig ezt kétlem -, akkor az a hajó addig fog FTL-lel száguldani hajtóműhiba esetén, amíg valami elébe nem kerül, és amin szét nem kenődik. Ez viszont akár évmilliókkal később is lehet.

És feltételezhetően azért néha a hajók útvonalat is módosítanak, hogy lehetőség szerint mégis csak a lakott területeken repüljön át, rossz hajtóművel meg ez lehetetlen, a hajó már jóval azelőtt letér az útvonaláról, hogy a Földön hallanának az eltűnéséről. Szóval megint csak nincs értelme keresgélni.

Egyszerűen itt hatalmas távokról van szó, akármi történik, mire odaér valaki, már semmi sem lesz ott. A hajók fénysebességgel sodródnak el, a roncsok sem lassabban, ha FTL felett robban a hajó. De még ha nem is, az űrben a robbanásból származó roncsok akkor is percek alatt akkora távot tehetnek meg, hogy azt már a senki sem találja meg. Az űrben nincs értelme keresgélni, mert nagy és ott minden mozgásban van. Az egyetlen, amit tehetnek, hogy az utolsó ismert helyre kimennek, ez meg megtörtént a Patna képében.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam érdekes ellentmondás van. Mert imádom az Alien-univerzumot, a játékokat sem vetettem meg soha, főleg régebben nem, de Alien-es játékot, még csak soha ki sem próbáltam.. :hmm:

Valamelyest tényleg szokatlan tényállás. Amúgy én se viszem túlzásba. Eddig ötöt próbáltam be de csak kettőt vittem közülük végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyest tényleg szokatlan tényállás. Amúgy én se viszem túlzásba. Eddig ötöt próbáltam be de csak kettőt vittem közülük végig.

Talán ott van a kutya elásva, hogy inkább konzolpárti vagyok/voltam. Ezek meg jórészt fps-ek nem?

Nos azokat én nem nagyon élveztem konzolon.

A gépen mostanában meg időm nem engedi, hogy játszak. Mondjuk nem túl izmos. Nem egy gamer-pc..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.