Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Fogalmam sincs, de állítólag volt egy regény amiben Obi-wan-nak volt egy nője.

Nekem csak Siri jut eszembe, de ő Jedi volt. Mindenestre ez nem zárja ki, hogy nem volt más is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik EU-ban szerepel Sateen?

Lentebb is szerepel, hogy a TCW is EU, szóval abban :)

 

Az meg ki?

Ep2-ben van szó róla, többit lásd lentebb, és még annyit róla, hogy Padmé szerelme volt anno :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora lenne már ha Ani féltékenységből kinyírná Pálót. Az AotC-ban láthattuk mennyire megkedvelte. Pár mondatnál többet nem bírt hallani róla. :)

Jó lenne majd olyan jelenet amiben Obi és a nője egy erkélyen andalognak mint Aniék a RotS-ben. A csajszi felvehetne egy szatén pongyolát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lesz ez az Obi 'szerelmi' szál. Erre én is kíváncsi leszek, bár sok mindent nem vonnék le az előzetesből. Itt még bármi lehet. És hogy a sorozat EU lenne? Nem tudom... Lucas nagyon benne van a projektben, és a sorozat nagy része a filmeket egészíti ki főként. Magam sem vagyok biztos a státuszában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Hivatalosan EU (persze ki hogyan kezeli), T-canon, alacsonyabb fokozatú, mint a hat film. Lucas benne van, de nem ő talál ki minden történetet, karaktert és világot, "csak bólogat" az elé vitt dolgokra, márpedig csak akkor lenne egyenértékű a filmekkel, ha mindent ő találna ki, és a fantáziája alapján kiszülnének. Mondhatni, nem ő csinálja, ő csak az utat mutatja :)

Viszont, ha már nem kezelnénk EU-nak, akkor azokat a könyveket, képregényeket sem kéne, amelyekből a TCW merít, mert rendesen épít ezekre a sorozat (és mondjuk hivatalosan fel is kúsznak T-szintre, mint ahogy a filmekbe szereplő EU dolgok G-szintre), és a Mandikkal a következő rész még jobban rácsap (hiszen csak a trailerben már ott volt az utalás a Knights of the Old Republic játékokra az utalás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy az ősi idők dolgaiba belemennének annyira, hogy Lucas áthuzza őket.

Meg aztán, ha jól tudom nem igazán Lucas találja kia történeteket, hanem Fiolini és csapata.

A második évadról azt mondták, hogy Lucas szinte minden részben benne volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a mester is beleszólt. Érdekes lesz. Mindenestre nem hiszem, hogy az ősi időket nagyon háborgatnák, max említés szintjén.

Én nem is a sorozatra gondoltam főképp hanem Lucas műveire. Ha ő majd ki fog találni jobbat, akkor úgy lesz. Nem fogja érdekelni ki mit írt egy SW regénybe. :) Lásd Fatték esete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a canonozás csak arra jó, hogy Lucas mit húzhat át egyetlen tollvonással ha úgy van kedve. :)

Áthúzhatja, de meg nem történtté tenni már nem tudja. Akik szeretik ezt vagy azt az EU-sztorit, ezután is fogják nagy valószínűséggel. Legalább is nekem aztán mondhatná, hogy mi nem tartozik az SW világába, nem számítana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áthúzhatja, de meg nem történtté tenni már nem tudja. Akik szeretik ezt vagy azt az EU-sztorit, ezután is fogják nagy valószínűséggel. Legalább is nekem aztán mondhatná, hogy mi nem tartozik az SW világába, nem számítana.

Hát, ha már itt tartunk, akkor Lucas már valami olyasmit húzzon át, amit tényleg át kéne, mint például a Max, és a Simon, The Killer Ewok féle baromságokat.

Ha már Maxnél tartunk... http://starwars.wikia.com/wiki/Max_(bunny)

Ő korábban a "Sam & Max" játékokban szerepelt. Leland Chee azt mondta, hogy Simonnal együtt abszolút canon. Tehát ha valakinek úgy adódna kedve, és Mickey egeret szerepeltetné egy játékban easter eggként, akkor ő is a Star Wars univerzum része volna? Bizarr... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem továbbá egy újabb kérdés...

Az rendben van, hogy az 501es Légió Anakin parancsnoksága alatt áll... De akkor miért Rex a rangidős klón? Egy százados? És hol a rákban marad a légió parancsnoka, Appo?

És ha Rex csupán egy százados, akkor miért van neki is egy ugyanolyan sorozatszáma (CC-7567), mint a többi klónparancsnoknak? És a klónparancsnokok mindig ott voltak, ahol lenniük kellett, gondolok most Cody-ra, Wolffe-ra, Ponds-ra, és Gree-re.

Bár ugyanez a helyzet áll fenn Thire esetében is. Miért csak hadnagy? Neki is ugyanúgy parancsnoki sorszáma van (CC-4477). Mondjuk, ez esetben sokkal valószínűbb, hogy később léptették elő a légió parancsnokává, és csak utána kapta meg ezt a sorszámot. Rexnél továbbra sem értem a helyzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem továbbá egy újabb kérdés...

Az rendben van, hogy az 501es Légió Anakin parancsnoksága alatt áll... De akkor miért Rex a rangidős klón? Egy százados? És hol a rákban marad a légió parancsnoka, Appo?

És ha Rex csupán egy százados, akkor miért van neki is egy ugyanolyan sorozatszáma (CC-7567), mint a többi klónparancsnoknak? És a klónparancsnokok mindig ott voltak, ahol lenniük kellett, gondolok most Cody-ra, Wolffe-ra, Ponds-ra, és Gree-re.

Bár ugyanez a helyzet áll fenn Thire esetében is. Miért csak hadnagy? Neki is ugyanúgy parancsnoki sorszáma van (CC-4477). Mondjuk, ez esetben sokkal valószínűbb, hogy később léptették elő a légió parancsnokává, és csak utána kapta meg ezt a sorszámot. Rexnél továbbra sem értem a helyzetet.

Appo a légió parancsnoka, Rex egy századé. Anakin mindig azzal a századdal dolgozik, nem az egész légióval. Ez valószínűleg azért van így, mert állandóan együtt van Obi-Wannal, akinek saját légiója van, és semmi szükség két légiót mozgatni. Anakin kvázi egy speciális alakulat parancsnoka ami Obi-Wan parancsnoksága alatt ténykedik. Majd ha a komplett 501-es légió lesz egyszer bevetésen (mert teszem azt, Anakin egy hadműveletet Obi-Wan nélkül hajt végre), akkor ott lesz Rex mellett Appo parancsnok.

Thire azért hadnagy, mert ő csak egy hadnagy. Az ő légiójának (a shocktroopereknek) Fox a parancsnoka (a mozifilmben és az utolsó részben szerepelt). Valószínűleg majd Fox meghal a sorozat folyamán, Thire pedig szépen felkúszik addig a ranglétrán, így az ep3-ra ő lesz a coruscanti légió parancsnoka.

A CC meg azért van a számukban, mert tisztek. Hadnagy, százados, parancsnok, ezek mind parancsnoki beosztások. A Commander nem csak a rangot jelenti, de a beosztást is. Thire szakaszparancsnok volt (illetve, az Ambushban csak rajparancsnok), Rex századparancsnok, Fox, Gree, és a többiek pedig légióparancsnokok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam egyértelmüen EU a TCW is. Az első évad is tele volt olyan out-of-character jelenetekkel (pl. Dooku lefegyverzése) ami egyszerüen nem paszol bele nálam a filmekbe. Pont az a jó, hogy nem is akarja azt a szintet hozni mert annak csak nyögés lenne a vége. Másképp kezel karaktereket, szituáciokat, itt ott kicsit fel is turbozza pl. néhány jedi képességét (Windu majdnem kvázi egyedül betör egy bázisra)... ezek a canon dolgok hidegen hagynak, de a hat film az nálam mindig külön lesz a többi SW-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.