Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Látod, nekem a hétköznapokon sok minden másra kell az idő, csak szabi alatt jut idő igazán sorozatot nézni, a TCW-n kívül mást nem is nézek, még az is necces néha. :)

Nekem is csak azért van, mert nincs saját családom, csak tesók meg szülő, azért ez nagy különbség :D Én inkább mozis filmekre gondoltam, tele a gépem mindenfélékkel, amire a sorozatok mellett már nincs időm :D Meg lehetne egy-két SW-t is nézni, rég láttam bármelyik filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt Te az előzetesek kommentátorára gondolsz ugye? Mert annak a faszinak tényleg nagyon érdekes hangja van...

Ja, arra gondoltam :)

 

Erről mesélhetnél bővebben is mert engem érdekelnek a benyomásaid.

Óhajod számomra parancs (persze néha hazudok :D ). No, két dolog nagyon szembetűnő volt számomra. Az egyik, hogy hatványozottan feltűnő, melyik rész mikor készült, előbb vagy később. Pl. olyan apróságokat vettem észre, hogy a korábban készült részekben a hologramoknak még nincs szemgolyója, a Twilight néha kidolgozottabb, meg ilyenek. A másik, hogy egyben hasítva nem olyan szembetűnő a hullámzás, azaz a komoly és komolytalan részek váltakozása. A komoly részek (mint a Malevolence trilógia) után kifejezetten jól esett lazítani egy-egy komolytalanabb epizódon. A bevezető film után az Ambush ilyen lazítós, a Malevolence után a Rookies (bár nem komolytalan, könnyedebb), illetve a Droid duo után a Bonbad (ami ráadásul egyhuzamra levezeti az addigi viszonylag komolyabb hangvételt). Ráadásul, mintha lenne egy ív a történetben, ami a Bombadnál szabályos hurokká fejlődik, és minden elindul negatív urányba. Bár ezt még nem igazán lehet megállapítani, mivel csak két rész volt eddig utánna. Legalábbis nekem egyben nézve, nem heti lebontásban sokkal jobban összefűzöttnek tűnt a sztori, nem csak a ténylegesen összekapcsolt epizódok, de a különállók is. Mintha lenne benne koncepció, és nem csak egymás mellé lennének dobálva az epizódok (eddig az volt az érzésem, hogy a két-három összefüggő epizódot kövesse mindig egy önálló, aztán újra jöjjön az összefüggés, szóval nem éreztem, hogy lenne emögött tudatosság).

Az eddigi részek tetszési indexe is változott, első helyen most a Duel of the Droids (nagyon ütős rész, és a végén diktált iram engem teljesen magába szív, aminek koronája Goldy és R2 csatája, ahol a zene is frenetikus, és a végén én nagyon sajnálom R3-at). Aztán jön a Shadow of Malevolence (ep4-es feeling miatt), utánna meg a Rookies (klónok a fókuszban, és szvsz ebben voltak eddig a legjobb poénok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most végre nekem is összejön majd talán. :) A legtöbb részt csak egyszer láttam, egy-két kivételtől eltekintve, de most szeretném majd megnézni mind a tizet egymás után (ha nem is egyfolytában). Két hét szabiba bele kell férnie. :D

Én a 4-5-6 mellett erre is szeretnék sort keríteni. A Grivis részt már legalább 6 -szor láttam eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Pont ezen érzések miatt akarom én is egyben megnézni. A készítők gondoltak ezekre a fanokra is, hiszen egyfolytában ugyanolyan hangulatú epizódokat nézni nem túl kellemes. Szerintem is jól el volt osztva eddig a komolyabb/viccesebb részek aránya. Még történet szálon belül is tudtak hatalmas különbségeket produkálni. Gondoljunk csak a Bombaddal kezdődő Gunray szálra, ami eljut a Grievous féle sötét hangulatig.

 

Azt írtad a Grivis részről, hogy TOP 3-as, a listádba viszont nem tetted bele. :) Nálam magasan a LOG vezet, majd a Rookies és a Rising of M. jön. De ezt nyilván az évad végéig még jó párszor át fogom gondolni. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt írtad a Grivis részről, hogy TOP 3-as, a listádba viszont nem tetted bele. :) Nálam magasan a LOG vezet, majd a Rookies és a Rising of M. jön. De ezt nyilván az évad végéig még jó párszor át fogom gondolni. :D

Top5-ös már "csak", miközben írtam a lenti sorokat, átgondoltam. Igazság szerint, még nem láttam annyiszor, hogy igazán eldönthessem, a top5-ben mindenképpen benne van, de a másik három eddig jobban bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Top5-ös már "csak", miközben írtam a lenti sorokat, átgondoltam. Igazság szerint, még nem láttam annyiszor, hogy igazán eldönthessem, a top5-ben mindenképpen benne van, de a másik három eddig jobban bejön.

Nálam kimagaslik a mezőnyből. Szerelem első látásra. :) Egyébként ezek a részek nem kisgyerekeknek valók szerintem. És itt jön a képbe a Lucas által említett komolyabb hangvétel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem veszek észre különbséget.

Nem vagy egyedül. :clap: Szerintem csak hozzászoktunk ehhez a stílushoz. Nekem nagyon tetszik az egész. Ja és már többször is akartam mondani, hogy Obi hangja nagyon jó!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem ismét a Malevolence trilógiát, és felmerült bennem egy kérdés. Hogy az még rendben van, hogy Plo Koon el tudja viselni a nyomást, de azt viszont nem értem, hogy miért nem fagy meg, több mint mínusz kétszáz fokon... Vagy az a gázóriás fűtötte a környező űrt?

Továbbá azt továbbra sem értem, hogyha Anakinék csak a hajó egyik oldalán rongálták meg az ionágyút, akkor miért robbant fel mindkét oldalon?

 

Spoiler:

A "Dooku Captured"-ben szerintem ütős fordulat lenne, ha kiderülne, hogy az űrkalózokat maga Jabba bérelte fel, hogy bosszút álljon a fiáért. Habár, ez mégiscsak valószínűtlen, mert Jabba talán személyesen nyiratná ki, nem ilyen módon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű pedig a válasz Plo Koon ügyben. :clap: Ugyanazért nem fagy meg amiért elbírja a ritka nyomást. :D

 

A Malevolance esetében pedig gondolom láncreakciót indítottak el. Olyan súlyos találatot értek el, mely továbbgyűrűzött a két ágyút tápláló, közös energirendszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem, hogy már megvannak az epizódcímek és a vetítési időpontok a 45. részig:

 

Ejha!

 

Lesz itt egy pár nagy pillanat!

44 "Darth Plagueis the Wise" August 29,2009

Darth Sidious has visions of his past of his training with Darth Plagueis and his death.

 

Azért ez nem semmi.

 

Ody: Már nem merek konkrétumot igérni, de hamarosan lesz egy kis kritika... remélem még a héten :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepedián megint meghirdették a Miss és Mister Star Wars versenyt. Szavazzatok Ahsokára! (Regelni kell.)

 

Ezt bele kell szerkeszteni:

 

# a kommented [[user:felh.név|felh.név]] idő (óra:perc, greenwichi idő), nap December 2008 (UTC)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma sikerült megnéznem a sorozat eddigi részeit. El se hiszem mennyire jó volt! Teljesen a helyén volt az összes momentum, remekül fel van építve a ritmus is. 240 perc után még nézni akartam tovább, ez azért elárul valamit. Az SW TV-s történelmében ez magasan a legjobb projekt. Csak így tovább. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.