Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

kolmilan: Nem kell emiatt idegeskedni, Dzséjtnek igaza van, hogy a megszokott színészek miatt nem fognak bevárni. Itt egy példa, meghalt Dr.House (R.I.P.) "eredeti szinkronhangja", mellesleg, aki nagyon élvezetessé tette a sorozatot. Pokolian nem tetszett, hogy nagyon elütő hangot választottak neki. Utána fogtam magam, és azóta is az angolt nézem. Így van ez a TCW-vel, elsősorban az angol verziót fogom nézni, több okból is: 1. nem várom be a magyart, 2. nagyon eltaláltátok a feliratot! :hmm:

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan: Nem kell emiatt idegeskedni, Dzséjtnek igaza van, hogy a megszokott színészek miatt nem fogják a többieket bevárni. Itt egy példa, meghalt Dr.House (R.I.P.) "eredeti szinkronhangja", mellesleg, aki nagyon élvezetessé tette a sorozatot. Pokolian nem tetszett, hogy nagyon elütő hangot választottak neki. Utána fogtam magam, és azóta is az angolt nézem. Így van ez a TCW-vel, elsősorban az angol verziót fogom nézni, több okból is: 1. nem várom be a magyart, 2. nagyon eltaláltátok a feliratot! :lol:

Az más, mert ő meghalt. :hmm: Ők meg még életben vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez igaz. Figyeljük meg az RTL KLUB-ot, mit érdekli őket az SW rajongók, ők csak azt látják, hogy jé, egy újabb "gyerekeknek való" sorozat, adjunk neki szinkront azt kész. Ebben igazad van, de most azt nem lehet megtenni, hogy a szinkronstúdióhoz vasvillával megyünk, és porig égetjük a bagázst.

Szerintem nyugodj meg, ez a hosszú élet titka, meg amúgy is, lassan kezd eltérni a topic a témától...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább folytatom. Akkor miért tudták megcsinálni rendesen a filmben? A tavaly októberi klubnapon pedig azt mondták, hogy már kész vannak az első 10 résszel... Nehogy már nem tudták volna megvárni.

Mert valószínűleg akkor jött közbe valami, és NEM, nem tudják megvárni. Tudod a szinkronokat határidős megrendelésre készítik, amitől nem lehet eltérni. Nézz már utánna kicsit a szinkronmunkálatoknak, mielőtt ilyen banális dolgokat állítasz, vagy feltételezel. Ez a szinkronszakma ma, és ha tényleg vannak szinkronrendezői ambícióid, nagyon gyorsan jöjj vele tisztába, mibe akarsz belevágni, mert aztán pisloghatsz, mikor már téged fognak szidni, hogy ugyan, miért nem vártad meg a színészt, aki elment betegszabira.

Ráadásul úgy csinálsz, mintha ez csak ezt a sorozatot érintené, pedig nem. Nézd végig egy Stargate SG-1-t, vagy a Firefly-t, ne adj isten, nézd meg a hat Star Wars filmet. Darth Vadernek más a hangja az ep3-5-6-ban, mint az ep4-ben. Palpatine-nak aztán végképp. Obi-Want és Yodát már meg sem merem említeni (és ez csak az utolsó szinkronok, huj, milyenek az eredetik, részenként változik mindenki hangja). A harci droidok sem az ep1-ből megszokott hangjukon szólalnak meg az ep2-3-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem, valamelyik Star Trek sorozat volt...

Egy. Az is egy évad volt csupán, és a szinkron olyan rossz volt, hogy ahhoz képest bármilyen mai magyar szinkron pompás. Kapcsolja a romantika TV-re és megtudod, milyen volt (mert azok szinkronozták). Szóval, még véletlen se jusson eszedbe, hogy összehasonlísd azt a TCW szinkronjával, mert ahhoz képest ez a 20 perces szösszenet frenetikus. Szóval, ott volt ok, itt meg nincs. De legyen, még van kilenc :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen szinkronizálnám Aaylát :hmm: Talán hozzá illene legjobban a hangom az eredeti alapján... XD

Igen! Erre gondoltam én is. Ha pedig azt mondjátok, hogy honnan szerzem meg az eredeti hangot beszéd nélkül... nézzétek meg a Vektort. Ott meg tudták oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Tudom, tudom, rosszabb vagyok, mint Quarron... :hmm:)

Áá! Ezt a nevet kerestem! :lol::hmm:

Gyűjtés: Kisebb szerepeket adhatnánk rajongóknak, akiknek megfelelő a hangjuk.

Majd neked játszadoznak amatőrökkel, nyújtva a munkálatok idejét, amikor gyakorlott szinkronszínészekkel is megoldhatják... Az idő pénz. És ez a fő mozgatórugója mindennek, így a szinkronizálásnak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem felesleges. Ez a vita is hamarosan (1-2 nap) lecseng, mert megunjuk. Egyébként nem annyira off, mivel főleg a TCW szinkronjáról van szó...

Így van! kolmilan is mondta már, de feleslegesnek érzem. A szinkron szerves része a magyar TCW sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz is kell stúdió, meg színészek, meg hangmérnök, meg még egy csomó dolog, ami mind pénzbe kerül. Szóval felejtős...

Ezért hoztam fel példának a Vektort...

bár most, hogy újra nézem, nem tűnik olyan jónak.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.