Ugrás a kommentre

Jason Aaron: Star Wars (2015)


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

27 perccel korábban, Bence1997 írta:

Te is követed a Rebels & Rogues történetet? Ha igen, hogy tetszik?

Tetszik a történe amit elkezdtek. Kiváncsi vagyok hogy összefut-e a nagy trió a történet végére. Ja és még a rajzok is szebbek.:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Star Wars 9. kötet, Múló Remény.

 

Ebben a történetben összeérnek a szálak, Trios belépője a Jedha Hamvaiban, és a Mon Calamári flotta megszerzése. Itt a Birodalom tényleg visszavág. A történet nem sokkal a 8. kötet vége után veszi fel a fonalat. A lázadók ünnepelnek, 1,5 évvel a halálcsillag elpusztulása után létrejött, a talán az endori csatáig, a legerősebbnek számító flotta a Mako-ta bázisnál. Az űrállomáson Lázadó vezetők, és szimpatizánsok tartózkodnak, lényegében a lázadás gerince. Az alkalom jobb se lehetne a birodalom számára, és ezt meg is ragadják. Pont akkor, amikor Mothma felszólítja a hajókat a hipertérbe ugrásra, csődöt mondt minden, és Darth Vader az Ececutorral az élen be is fut.:vader: És meg is kezdődik a lőgyakorlat. Mert hogy ez az elején nem volt ám más! Egy komplett flotta mondott csütörtököt, nem működött a kommunikáció, a fegyverek a meghajtás..semmi csak a pajzsok meg a létfentartás maradt. A Birodalom egyesével irtja a flottát, és ebbe fut be Han Solo, aki szembe találja magát Darth Vaderrel. Sokáig, ő au egyetlen aki az űrben szembeszáll a birodalommal. Hőseink szerencséjére, Leiának és egy kommandónak sikerül elfoglalnia Trios hajóját, ahol rájönnek hogy hogyan indíthatják el a vadászokat, és hogy hogyan menthetik meg a flottát. Ám ez utóbbihoz, át kell jutniuk az Executorra, ugyanis ott tárolják a felülíró kódokat. Hőseink sikeresen dokkolnak is, kihasználva Leia uralkodói tudását, aztán jött Vader, a csapat a kódokkal megindul egy hangár felé, remélve hogy találnak ott egy hajót. Találtak is. Egy Tie vadászt, nos mivel egy olyan időszalban játszódik a sorozat ahol a hősök túlélése biztosított, így egyértelmű hogy kivel szállt fel a Tie. Vader a többiekkel pedig szabájszerűen végez, pár rohamosztagos segítségével. A történetben nagyon jelentős dolgok mentek végbe. Leamortizálódott a Falcon, megalakult a Zsivány osztag, és a lázadás, beleértve hőseinket szétszóródnak, egyszóval a Birodalom jött, látott, győzött. Az egyik legjobb történet volt ez a sorozatban, a nagy trió tagjai, megkapják az ep5-ben lévő rangjaikat. Még Salvador Larrocca rajzai is megjavultak, bár én nem bánom hogy a következő történetekben már mások a rajzolók. 

5/5 

 

A 4. éves különszám egy egyszerű kis történet volt, ahol újabb infókat csepegtettek az ősi időkről, a végén még a sztori két fénykardján kívül, amikre épült a történet, láthattunk még pár más dolgot is. Jó volt. 

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars széria a 75. számával befejeződik! A jelenlegi, Rebels & Rogues történetszál az utolsó, amely pont belevezet minket a TESB eseményeibe!

[​IMG]

Pletykálják, hogy a 75. szám után újraindul a széria - vagy más néven, vagy ugyanúgy simán SW lesz - de többet egyelőre nem tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, erre nem tudom mit mondjak. Ha akarnának, akkor még szerintem tudnának belőle kihozni pár dolgot. Lenne még benne kraft. Nem azt mondom hogy menjen az idők végezetéig, de ez nekem nagyon hirtelen befejezés. De ha bedejezik akkor ajánlom hogy jól kapcsolódjona TESB-hez és ne indítsák újra! Remélem a Marvelnek már van terve egy következő húzócímre, négy évig ugyanis ez volt a kánon képregények zászlóshajója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes hír. Még csak most volt íróváltás, úgy gondoltam, hogy elviszik legalább a 100-ig.

Egyébként én is arra voksolok, hogy jön egy új sorozat, mely közvetlenül ezt folytatja, csak A Birodalom visszavág után. Vagy simán újra számozás lesz, vagy kap egy alcímet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát, erre nem tudom mit mondjak. Ha akarnának, akkor még szerintem tudnának belőle kihozni pár dolgot. Lenne még benne kraft. Nem azt mondom hogy menjen az idők végezetéig, de ez nekem nagyon hirtelen befejezés. De ha bedejezik akkor ajánlom hogy jól kapcsolódjona TESB-hez és ne indítsák újra! Remélem a Marvelnek már van terve egy következő húzócímre, négy évig ugyanis ez volt a kánon képregények zászlóshajója.

Kraft lenne benne, csak szerintem az OT -ból pont elég egy ideig. És minő meglepetés, decemberben véget ér a Skywalker Saga, így jövőre az OT-ST közti tér kitöltésre vár. Csaknem elkezdik feltölteni? De a TESB-ROTJ közti teret is tölthetik, bár azt nehéz lesz több történettel feltölteni, mert Han keresésén és Luke tréningjén kívül nagyon más dolog nem történt ott.

De azt is olvastam, hogy a Doctor Aphra - azáltal hogy eme széria befejeződik - lehet a Marvel ongoing szériája a SW kiesésével, amely felvet néhány kérdést: a Doctor Aphra nem fejeződik be a következő számmal? Vagy mi a helyzet? :hmm:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez érdekes hír. Még csak most volt íróváltás, úgy gondoltam, hogy elviszik legalább a 100-ig.

Valszeg Greg -gel lezárják a ANH-TESB közti korszakot és elindítanak egy újat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezt a sorozatot akarják húzónévnek akkor az a kérdés, hogy a doktor aphra tud-e annyi olvasót hozni mint a Star Wars. Az tény, hogy egy nagyon népszerű sorozat lett, de ez a sorozat az új generáció rajongóit célozza meg inkább, míg a sima Star Wars, az OT-n felnőtt generációnak szólt inkább, igazi nosztalgiabomba volt az elején. 

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Doctor Aphra nem fejeződik be a következő számmal? Vagy mi a helyzet?

Na ez jó kérdés, de erre választ ad a Rogue's End szinopszisa amiben elég nagy hangsúlyt kap Vader. Amúgy nem kicsit lenne fura Vadertől hogy harmadjára se tudna végezni Aphrával, ami számára nagyon fontos, mert ő kulcsfontosságú, információkat tud a nagyúr ténykedéseiről. A legújabb számokban is vadászik már rá a Birodalom. 

Én húzónévként, akkor tudnám elképzelni az Aphrát, ha olyan sztorikat tudnának írni, mint a mostani URS, vagy amiket még Gillen írt.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha ezt a sorozatot akarják húzónévnek akkor az a kérdés, hogy a doktor aphra tud-e annyi olvasót hozni mint a Star Wars. Az tény, hogy egy nagyon népszerű sorozat lett, de ez a sorozat az új generáció rajongóit célozza meg inkább, míg a sima Star Wars, az OT-n felnőtt generációnak szólt inkább, igazi nosztalgiabomba volt az elején. 

Nos, kicsit utánanéztem, hogy kb. mennyire is fogytak az egyes képregények az elmúlt években.

 

A DA mégha a 2016 -os indulást nem is számoljuk (akkor kb. 80.000 eladást aposztrofáltak) az utóbbi 2 évben közel 40 és közel 30 ezer eladható képregényt bocsátottak ki. Az idei meg lehet még kisebb - tekintve az egyes történeteket. :|

A SW fő széria - mely jelen topikunk is szól - a következő eladásokat produkálta - mondjuk itt first issue van:

 

  • Average Marvel Star Wars first issue 2015: 301,656
  • Average Marvel Star Wars first issue 2016: 122,866
  • Average Marvel Star Wars first issue 2017: 60,034
  • Average Marvel Star Wars first issue 2018: 37,026

Igaz, az idei adatokat nem tudjuk, de kikövetkeztethető, hogy kb. egálban áll a két széria, talán egy kicsivel jobb a szénája a fő szériának. Ebből az elemzésből simán kijön, hogy a DA mint húzónév könnyen folytatódhatna, mint a Marvel fő szériája - a SW után természetesen. Meglátjuk, hogy mit takar a jövő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Average Marvel Star Wars first issue 2015: 301,656

Average Marvel Star Wars first issue 2016: 122,866

Average Marvel Star Wars first issue 2017: 60,034

Average Marvel Star Wars first issue 2018: 37,026

A számok láttán nem lehet csodálkozni, hogy megszüntetik a képregény sorozatot. Nem szeretem ezt a szemléletmódot, ha valami veszteséges, akkor fel kell számolni vagy a film esetében nem kell folytatni.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A számok láttán nem lehet csodálkozni, hogy megszüntetik a képregény sorozatot. Nem szeretem ezt a szemléletmódot, ha valami veszteséges, akkor fel kell számolni vagy a film esetében nem kell folytatni.  

Szerintem nemcsak amiatt lesz vége a sorozatnak, mert az eladások egyre kisebbek. Inkább azt gondolom oknak, hogy a sorozat elérte a TESB -et és innen tovább már nincs mit mesélni - mert ha jól tudom végig az volt a terv, hogy a Birodalom eseményeit elérje a sorozat, nem? -, pedig az 5-6 közti tér még szabad a számukra. Vagy új címmel ott folytatják, vagy a TROS után végre feltérképezik a 6-7 közti időintervallumot és akkor egy új címmel ongoingolnak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem nemcsak amiatt lesz vége a sorozatnak, mert az eladások egyre kisebbek. Inkább azt gondolom oknak, hogy a sorozat elérte a TESB -et és innen tovább már nincs mit mesélni - mert ha jól tudom végig az volt a terv, hogy a Birodalom eseményeit elérje a sorozat, nem? -, pedig az 5-6 közti tér még szabad a számukra. Vagy új címmel ott folytatják, vagy a TROS után végre feltérképezik a 6-7 közti időintervallumot és akkor egy új címmel ongoingolnak. :D

De azt ugyanúgy lehetett volna folytatni ugyanazzal a címmel, még ha más időszakba is léptek. Az eredeti Marvel Star Wars sorozat is végig követte az OT időszakát. Igaz abban közrejátszott a filmek megjelenése is. Új képregény megjelenését nem jelentettek be ezzel az időszakkal. 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, tomcsi80 írta:

De azt ugyanúgy lehetett volna folytatni ugyanazzal a címmel, még ha más időszakba is léptek. Az eredeti Marvel Star Wars sorozat is végig követte az OT időszakát. Igaz abban közrejátszott a filmek megjelenése is. Új képregény megjelenését nem jelentettek be ezzel az időszakkal.

Lehet a Marvel most másképp játszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Igaz, az idei adatokat nem tudjuk, de kikövetkeztethető, hogy kb. egálban áll a két széria, talán egy kicsivel jobb a szénája a fő szériának. Ebből az elemzésből simán kijön, hogy a DA mint húzónév könnyen folytatódhatna, mint a Marvel fő szériája - a SW után természetesen. Meglátjuk, hogy mit takar a jövő. :)

Itt vannak havi lebontásban:

https://www.comichron.com/monthlycomicssales.html

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyebár azért azt is meg kell jegyezni, hogy minden létező hosszabb képregény sorozatnál sokszor vannak nagyon nagy visszaesések évről évre. Ezt egy ismerősöm mondta, aki mindenfajta eladásokat követ.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Íme a Star Wars v2, by Charles Soule, első kötetének fülszövege. Sokminden nem derül ki belőle, de legalább azt megtudhatju belőle, hogy az első történet arról szól hogy Luke-ék hogyan jutottak vissza a szövetséghez. 

 

Fülszöveg: In the wake of the events following The Empire Strikes Back, it is a dark time for the heroes of the Rebellion. The Rebel fleet...scattered following a disastrous defeat at the Battle of Hoth. Han Solo...lost to the bounty hunter, Boba Fett, after being frozen in carbonite. And after being lured into a trap on Cloud City and bested in a vicious lightsaber duel against the evil Darth Vader, Luke Skywalker...learned the horrible truth about his noble Jedi lineage. Vader did not kill Luke's father Anakin - Vader is Luke's father! Now, after narrowly escaping the dark lord's clutches, wounded and reeling from the revelation, Luke, Princess Leia, Lando Calrissian, the Wookie Chewbacca, and the droids C-3PO and R2-D2 must fight their way back to the Rebel Alliance! The greatest space adventure of all time continues!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
9 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@Darth Revan9: Ha jól számolom, akkor a szökésen kívül még két kötet lesz a sorozatból ugye? 

Nem egészen.

Star Wars Volume 11: The Scourging of Shu-Torun (62-67. számok)

Star Wars Volume 12 Rebeles and Rogues I. (68-72. számok)

Star Wars Volume 13 Rebels and Rogues (73-75. számok + Empire Ascendant)

Így lesz vége az első sorozatnak. A SW Vol 13-hoz én még szükségét érzem az Empire Ascendant miatt a Han Solo Imperial Cadet és a Target Vader későbbi magyar kiadását is. Ebben az Empire Ascendant-ban bukkan fel Beilert Valace is, a kiborg fejvadász, és az ő cselekmény szálát is elvarrják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a képerények korábban részletezett megjelenési sorrendjét el lehet felejteni. A Disney digitális adatbázisában a legtöbb még fel se került, így módosítani kell majd a sorrendeken. Egyelőre nem lehet tudni mi mikor jön. Csak az biztos, hogy a következő évet a Doktor Aphra 4-gyel és az Age of Rebellion Heroes-zal indítjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Még nem. Most kicsit elvagyok havazva ezzel-azzal, így az ebben a hónapban megjelent képregényeket még nem is olvastam. Valamikor majd sor kerül rájuk. :)

Oké, csak annyit mondok hogy: Kőember és bolygóméretű kőember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a Múló remény kötetet. Rendesen meglepett, hogy

Spoiler

olyan oszlopos Lázadókat vontak ki benne a forgalomból, mint Davits Draven vagy Jan Dodonna. :o A Zsivány-osztag megalakulása és Jyn Erso említése is jól sikerült. Tetszett az utalás a Kessel-futamra. Hera Syndulla egyre sűrűbb feltűnéséért pedig jár a piros pont. Amikor Vader jelent az Uralkodónak, az a II. Halálcsillag trónterme? Nagyon úgy fest, viszont még csak 1 évvel járunk az Ep4 után... máris megépült volna az új csodafegyver egy része? Trios motivációi érthetőek, ennek ellenére a tettei elítélendők... remélem, kinyírják.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Amikor Vader jelent az Uralkodónak, az a II. Halálcsillag trónterme?

Nagyon ahhoz hasonlatos volt. Végülis a 2.HCS a hatodik részben már nagyon előrehaladott állapotban volt. Gondolom a tróntermet kifejezetten Palpatine miatt fejezték be ilyen hamar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.