Ugrás a kommentre

Jason Aaron: Star Wars (2015)


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Bomarr írta:

Fontos: ezen a ponton a Star Wars #13 előtt el kéne olvasni a Darth Vader #1-től a #12-ig. Utána pedig ebben a sorrendben: Vader Down Part I. (ez egy különálló speciel), Darth Vader #13 Vader Down Part II, Star Wars #13 Vader Down Part III, Darth Vader #14 Vader Down Part IV, Star Wars #14 Vader Down Part V, Darth Vader #15 Vader Down Part VI.

Köszi. :) Azt tudtam, hogy most a Vader Down kell, hogy következzen, de ez így leírva most bonyolultnak tűnik. :D

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nute, ha jól feltételezem a magyar, nyomtatott kiadást olvasod? Ha jól emlékszem azt írtad, sikerült beszerezni a tavaly megjelent képregény köteteket.

Igen. Gépen egyszerűen nem tudok képregényt olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Yoda titkos háborúja

A kötet a Star Wars 26-30. számait és a második éves különszámot tartalmazza. Hogy jöhet a képbe Yoda egy olyan sorozatnál, mely az Új remény és A Birodalom visszavág között játszódik? Jason Aaron ezt nagyszerűen megoldotta. Luke egy történetet olvas Obi-van naplójából, melyben Kenobi mester egy Yodával kapcsolatos történetet jegyzett le. Nincs semmi ellentmondás, Luke nem tudja, hogyan hívják a legendás Jedit, akiről Obi-van ír. Mi, olvasók viszont látjuk Yodát szerencsére. Nagyon üdítő volt ez a váltás a szériában. Ez egy olyan történet, mely nem viszi előre az eseményeket, de nagyszerű bepillantást ad Yoda életének egy szeletébe. Különleges érzést ad. Egyértelműen a fantasy vonal nagyon erős, amit cseppet sem bánok, mivel mindig is a Star Wars fantasy elemeit szerettem jobban. Az idős Jedi-mester a Vagadarr rendszerbe érkezik, ahonnan egy különös hívást érzékelt Erőben.

A Vagadarr különleges bolygó. Látszólag törzsi körülmények között élő gyerekek háborúznak egymással. Valójában csak folytatják azt a háborút, melyet a szüleik kezdtek el. Vagadarr népei a különleges hegy-lények miatt állnak harcban egymással. A hegy-lények különleges kapcsolatban állnak az Erővel. Az úgynevezett Kőerő hatalmát a bolygó lakói is birtokolják. Ezzel egy újfajta Erő-használatot látunk, amit csak díjazni tudok. Yoda mindent megtesz annak érdekében, hogy véget vessen a vérontásnak és megfejtse a Hegy Szívének titkait. Garro, az ifjú Sziklasólyom fontos szerepet játszik a történetben. Segít Yodának, hogy ráhangolódjon a bolygó különleges köveinek erejére. Fantasztikus volt Yodát tanulónak látni. Ízig-vérig igazi Jedi-mester. Minden döntésében, megszólalásában sikerült kitűnően ábrázolni ezt a legendás figurát. Garro karaktere nagyszerű lett. Vívódik, de erős benne a sötét oldal. A bolygón dúló harc alapvetően a világos és a sötét oldal háborújának része. Egyfajta spirituális Erő-harc. A történet hangulata a végletekig misztikus, és ez a rejtélyesség fantasztikus érzetet kelt bennem. A Vagadarr bolygóval egy újabb, nagyszerű helyszínnel bővült ez az univerzum. A történet pedig kiválóan átadja a Jediség érzetét és tanításait. A sztori végén maga Luke is bekapcsolódik az eseményekbe, így a klasszikus trilógia idejére is kihatással van Yoda titkos háborúja.

Abszolút elégedett vagyok mind az öt résszel. Ez egy újító szellemű, nagyszerű és hangulatos történet, mely jól bővíti ezt az univerzumot. Yoda ábrázolása kitűnő, a helyszín kitűnő, és az új Erő-képességek is mesések. Salvador Larroca rajzai fenomenálisak. Minden képkockáját nagyon élveztem.

A második éves különszámnál Kelly Thopmson sajnos nem tudott annyira remekelni.

Leia a Skorii-Lei bolygóra kerül. Egy létfontosságú információt próbál kijuttatni. Súlyos sérülést kap és kénytelen rászorulni Pash Davane, a volt mérnök segítségére. Pash egy a Birodalomból és a Felkelőkből is kiábrándult figurát testesít meg. A Felkelők árnyalt ábrázolását több, másik mű jól bemutatta, ennek sajnos ez nem sikerült. Sőt, kissé unalmas is lett a sztori. Leia és Pash kijutnak, Pash pedig átértékeli Leiát és a Lázadókat. Bruce, a droid viszont tetszett.

Ez egy átlagos történet, közepes. Emilio Laiso rajzai sem lettek túl jók.

Ennek ellenére a Yoda titkos háborúja kötet így is nagyszerű lett. Négy és fél (a 2. éves különszám egy kissé lehúzta).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Azokhoz lenne kérdésem, akik olvasták eredetiben a Jedha hamvai történetet.  Star Wars 38-43. szám. Feltűnik a sztoriban a Benthic nevű Tognath harcos a Zsviány Egyesből. Amikor beszél az ő alapszövege a buborékban furcsa jelek formájában jelenik meg, jelezvén, hogy a saját nyelvén beszél. A rendes angol szövege pedig halványkék szögletes buborékokban kéne, hogy megjelenjen. A helyzet az, hogy most nézem a fordítást és összevetem az eredetivel. Az eredetiben viszont nálam a halványkék szögletes dobozok tök üresek. A röhej az,  hogy Benthic szövegeinek fordítása viszont megvan. Nem igazán értem mi történt. Ahogy azt sem hogy fordították le így a szereplő szövegét. Talán külön szöveges formában kapták meg képregény szöveganyagát.  Ez eredetiben ott kéne lennie a halványkék szögletes buborékokban Benthic angol szövegének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Star Wars: A Sikolyok Fellegvára

A Sikolyok Fellegvára története egy újabb úgynevezett crossover széria, mely a Vader lezuhan című képregényhez hasonlóan két sorozatot keresztez: a Star Wars-t és a Doktor Aphrát. Itt is egy külön füzetben indult a történet – A Sikolyok Fellegvára 1. - , majd a Star Wars 31., a Doktor Aphra 7., a Star Wars 32., és a Doktor Aphra 8. számai viszik végig. Mindkét szériára kihatással lesznek az események, elsősorban inkább Aphrára. Luke-kékat kevésbé érintette, bár ki tudja, ugyanis az utolsó oldalak elég érdekesen értek véget.

Az olvasónak a gyűjteményes kiadásban nem kell bajlódnia azzal, hogy hogyan olvassa a történetet, ugyanis a füzetek szépen, kronológiai sorrendben követik egymást. Így nem lehet eltévedni. Azoknak, akik Amerikában füzetes formátumban követték az eseményeket bizony fejfájást okozhatott a sorrend.

A történetet Kieron Gillen és Jason Aaron közösen írták. Megint a Csillagok háborúja misztikus vonala volt erős, hasonlóan a Star Wars 5. kötetéhez (26-30. szám: Yoda titkos háborúja); valamint a Doktor Aphra 1 kötetéhez (1-6. szám: Aphra). Kifejezetten élveztem Ktath’atn Fellegvárában történteket. A helyszín abszolút magával ragadó és hangulatos. Kész kísértet kastély. Ktath’atn lakosai pedig tovább bővítették a Star Wars világának különös, egyedi és újító vonásaival rendelkező népeinek sorát. A királynő képességei újra megmutatják, hogy az Erő nem csak a Jediké, vagy a Sith-eké lehet, illetve azt is, hogy számtalan megnyilvánulási formája van, sok új lehetőséggel. Bár a sztoriban nem olvasható konkrétan, hogy az uralkodónő az Erőt használná, de a dathomiri Éjnővérekhez hasonlóan ő is a rejtélyes energiamező valamely ismeretlen szeletét használhatja. Szóval ebben a történetben is az egyik kedvend univerzumom fantasy vonala kerül előtérbe, és ezt nagyon imádom.

A történet akció dús, pergős és kalandos. Luke-ékért persze nem kell aggódnunk, de nem is volt a lényeg, hanem az, hogy egy újabb nagyszerű, könnyen olvasható, kalandot kapjunk, mely kikapcsolja az embert. Ezt A Sikolyok Fellegvára maximálisan teljesíti. Legalábbis nálam biztosan.

Nézzük a rajzokat. Három különböző művész készítette az öt füzetet, eltérő stílussal. Marco Checchetto és Salvador Larroca rajzaival teljesen elégedett voltam. Andrea Broccardo rajzai is nagyon szépek, de a stílusa gyökeresen más. Talán ez pár olvasót zavarhat, hogy füzetenként változnak a stílusok. Eleinte fura volt nekem is, de végül is ez nálam nem vont le semmit a végső értékelésből.

Aphrára nagyobb hatást gyakorolt Luke a tetteivel és az őszinteségével. Az ifjú Jedinek sikerült felébresztenie Chelli Aphrában a lelkiismeretet, melyet jó mélyen eltemetett magában. Érdekes párhuzamot állítottak Luke és a simlis doktor között. Mindkettejüket a múltban nagy csapások érték és ez kihatással volt rájuk. Luke a megpróbáltatások ellenére megmaradt a jó oldalon, míg Aphra inkább a sötét oldal szövetségeseinek sorait bővítette. E mellett Luke is kapott leckét a Jediségből és a világ dolgaiból. Valahogy úgy éreztem, hogy a történet végére a naivitása mintha csökkent volna. Jól teljesítette a próbát, a királynővel vívott párbaj emlékezetes lett, Obi-van és Yoda biztos büszkék lehetnek rá. (Obi-van, ha a figyelte Luke-ot a túlvilágról, Yoda pedig később tudomást szerezhetett az eseményekről, már ha Luke beszámolt neki.)



Leia is kapott leckét. Megtanulta, hogy fontosak a barátai. Amikor Tripazéró párhuzamot von közte és Leia között azzal kapcsolatban, hogy másokat eszközként használnak a céljaikhoz, a hercegnő nagyon elszontyolodott. Érezhette, hogy talán van némi igazság a gyilkos droid szavaiban.



A történet látványvilága is teljesen rendben van. A ktath’atn-iakat megkedveltem. A Sikolyok Fellegvár bebizonyította, hogy nem kell állandóan a Birodalom ellen harcolni, ez a galaxis nagy és széles, lehet itt még találni bőven ellenséget és gonoszt. E mellett a misztikus vonal is tovább erősödött.

Egy újabb üde színfolt. Nagyon élveztem elejétől a végéig. Remélem még sok ilyen történet vár ránk a jövőben. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
9 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintetek milyen hamar éri el a sorozat az EST-t, és utánna még folytadódni fog? Milyen történeteket látnátok még szívesen a sorozatban?

Hogy kérdésedre válaszoljak: jelenleg külföldön az 58. számot adták ki, és már tudjuk, hogy a 67. -ig számig mindenképpen menni fog a sorozat. Van egy gyanúm, hogy a Marvel a 100+ számra hajt.

Jelenleg ugye az a helyzet, hogy az 1 évvel ezelőtti Jedhás történettől vagyunk 1 évvel a Yavini csata után - ergo, mégha az utóbbi néhány számban néha-néha időt ugrottunk - például a 49. számban a végén úgy volt kiírva, hogy hónapokkal később. Aztán most pedig hőseink egy búvóhelyen töltik az idejüket, és itt is azért 1-2 hét biztos eltelt, továbbá én úgy érzem, hogy a következő történetszál lesz majd a vízválasztó: ha jól sejtem, akkor a következő sztori kb. féltávon fog játszódni a ANH és a TESB között.

Hogy utána lesz-e? Elképzelhető, bár ők azt mondták, hogy ez a széria csak a 4. és az 5. részt köti össze. Az, hogy az 5-6 -ot összekötik-e? Van benne ráció, bár megmondva őszintén, annyi minden nem történhetett abban a kb. 1 évben. Luke képzése meg Han keresése lenne a két történeti elem. Mondjuk ha 2 miniszéria érkezne ide, ami ezekkel foglalkozna, örülnék neki. :)

 

Milyen történeteket látnék a sorozatban? Na lássuk: a 67. számig tudjuk, hogy mi a szitu, de utána. Én ezekre vagyok kíváncsi:

1. Luke, Wedge és a Zsivány osztag. Annyi spoilert elmondok, hogy a Zsivány osztag a Hope Dies c. történetben születik meg. Kíváncsi vagyok, hogy milyen küldetéseket kaptak. Egy 4-5 részes történet, amely rájuk koncentrál. Ennek örülnék. :)

 

2. Kreel őrmesterről és a SCAR osztagról is szeretnék többet megtudni. Ha egy újabb történetet kapnánk, hasonlóan a 37. számhoz, annak örülnék.

 

3. A Ghost hajó, Hera, Chopper megjelenése. Rex, Kallus. Róluk egy történet, talán egy olyan, ahol a Ghost és a Falcon versenyzik is, így a Ghost mondjuk nyer. A Forces of Destiny egyik része a 6. rész után játszódik, és ott Hera nagyon győzködi Hant, hogy vallja be: a Ghost jobb, gyorsabb, mint a Falcon. Erre jó lenne egy bizonyíték. Akár még Rae Sloane is felbukkanhatna a sorozatban, talán pont abban, amikor Heráék is. :)

 

4. Han hazatér a Koréliára! A Solo után szerintem lenne egy érdekes táptalaj egy ilyesfajta történetre, ahol mondjuk a lázadóknak el kell pusztítaniuk ott egy gyárat. Így Han múltja is előtérbe kerülhetne, cameozhatnának a Korélián ténykedő gazfickók.

 

5. Ja meg hát persze egy olyan történetet, amely összeköti a szériát az 5. résszel, nevezetesen, hogy megtalálják a Hoth bolygót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Star Wars 6: Csillagok között

A Star Wars kötetének füzetei mind önállóan olvasható egyrészes sztorik. Olyan hű de nagy dolgot senki ne várjon. Apróbb kalandok, melyek egy-egy rövid sztorit mesélnek el. A történetek elég változatosak lettek. Nem mindegyik történet nyerte el maradéktalanul a tetszésemet.

Lázadók a vadonban

Luke és Leia egy elhagyatott bolygón szenvednek „hajótörést” Bepillantást nyerünk, milyen a túlélés egy ilyen helyen. Nem volt valami nagy szám. A bolygón élő vízi élőlények voltak a legérdekesebbek és az ahogy Luke és Leia elterelték róluk a Birodalom figyelmét.

Jó volt, de nem több.

A tizenhárom láda

Az egyik legjobb füzet.

Sana Starros-ról kiderül, hogy ő sem olyan szőrős szívű csempész, mint amilyennek mutatja magát. Egy nagyon furfangos akciósorozattal fegyverek eladásával szerez pénzt egy nar shadda-i kórháznak. Szépen átvágja a kalózokat, a birodalmiakat és Jabbát is. Ráadásul nincsenek is nála a fegyverekkel teli ládák.

Nagyon furfangos és fordulatos történet, Sanát még jobban megkedveltem.

A hutt futam

Hant az egójánál fogva kihasználva ráveszik arra, hogy csempéssze biztonságba Grakkust a huttot, aki időközben a lázadók kezére került. Grakku megpróbál Solora hatni. Látszólag sikerül, de végül is Han tartja a kezében az ütőlapokat. Ügyesen átvágják a huttot. Plusz jár Dravits tábornok behozásáért.

Egész jó volt.

Az asztrodroid bosszúja

A másik kedvencem lett.

Artu behatol abba a csillagrombolóba, ahol Thripiót őrzik. Nagyon sok vicces és üdítő pillanatnak lehetünk tanúi, ahogy a kis R2-es átrázza a birodalmiakat és kihozza a zsémbes protokoll droidot. Ezzel végre lezárásra kerül a Harbinger utolsó útjának félbemaradt szála.

Birodalmi büszkeség

A KMFK osztag egyenlíteni próbál a harbingeri kudarc után. Megtudjuk hogyan söpörték el a Horox III-on található bázist. Nem volt túl nagy szám a történet. A birodalmi álláspontot már rég ismerjük, ezt elég jól kifejtették, itt már feleslegesen van ragozva.

A homok ajándékai

Az utolsó Obi-van naplós történet. Ez sem volt túl érdekes. Csak azt tudjuk meg, hogy

Obi-van még a taszkenek sorsát is a szívén viseli

Az oldalbővítés jól sikerült, de sajnos más funkciója nem igazán volt.

3. éves különszám

Itt egy újabb Han és Leia kalandot kapunk, melyben további csipkelődéseknek lehetünk tanúi. Átlagos. A vége megmosolyogtatott, de nem volt olyan különleges.

Nekem A tizenhárom láda és Az asztrodroid bosszúja nagyon tetszettek, a többi olyan átlagos lett, úgyhogy négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars 7: Jedha hamvai

A Jedha hamvaival Kieron Gillen átvette a Star Wars sorozat írását, ami az előző kötet számai után azt hiszem jót tett a sorozatnak. Gillen elmondása szerint azt is be akarja mutatni, hogy lett Luke-ból olyan fontos parancsnok A Birodalom visszavágra. Nem csak ezt, hanem Han parancsnoki helyzetét is sikerült megalapozni. E mellett ez volt az első olyan jelentős történet, mely összekapcsolódott a Zsivány Egyes történetével. Méghozzá nagyszerűen. Itt látszódik, hogy Jynék áldozata nem volt hiábavaló.

A birodalmiak ki akarják bányászni a maradék kyber kristályt még mielőtt a haldokló Jedha holdja végleg összeomlana. Igénybe veszik Trios királynő és a shu-toruniak segítségét. Kanchar parancsnok személyében egy újabb igazán kíméletlen és kegyetlen birodalmit ismerhetünk meg, aki méltó ellenfele lett hőseinknek. Luke még mindig Jedi akar lenni. Igyekszik Jedihez méltó módon viselkedni. Az Al-Jed városában az akciózása fantasztikus volt. A Végső Szem kultusztól fontos dolgot tanult a türelemről. És furfanggal még Karnchart is sikerült kiütni. Han ismét bebizonyítja, hogy van szíve és megfordítja a dolgok rossz állását a sztori végén. Parancsnokként nagyszerűen helytáll. Kirángatja Ubin Dest az öngyilkos hajlamaiból. Leia is jobban megtanulja becsülni Luke-ot és Hant. A Triios-szal kapcsolatos fordulat egy érdekes helyzetet teremt. Meglátjuk Trios milyen lesz a lázadók titkos támogatójaként. Saw Gerrera ellenállói is előkerülnek, köztük Benthic, a jobb keze. Plusz pont jár A lázadás hajnalára való utalásért.

Nagyon élvezetes lett a Jedha hamvai. Egy olyan nagyszabású dolgot vetít előre mely közelebb visz bennünket A Birodalom visszavághoz. E mellett kiváló volt az összekötés a Zsivány Egyessel. Még több ilyen. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A tizenhárom láda

Nekem ez volt a kedvencem a Csillagok között kötetből. Sana triplaátveréses trükkjeit elnézve Han és Lando irigykeedhetnek, vannak még tehetségek a "szakmában". :) Az pedig szép meglepetés volt tőle, amit a végén tett a jutalommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
11 perccel korábban, Iqvi írta:

Én is sajnálom hogy befejezték ezt a sorozatot is, de mége egy marvel/dc szuperhős képregény sorozatról van szó, ami 500 részen is túlvan. Ezek a történetek legalább alkotnak egy kerek ívet.

Én úgy hiszem, hogy ez a sorozat se fog elmenni olyan sokáig. Mivel Kieron a nyáron lelép, valaki más fog érkezni. Namármost van egy olyan teóriám, hogy ahány író dolgozik a fő szérián, annyi évvel vagyunk az EpIV után. Jason Aaron 37 számig ment - a Yavini csata éve - míg Kieron a 67. számig fog menni - azaz 1 évvel Yavin után. Ha Charles vagy valaki más jön, akkor tippre már 2 évvel leszünk az EpIV eseményei után, amivel felvezethetik az EpV -öt - mostmár csak 1-2 apróság kell, hogy történjen, Kieron nagyban elintézte az EpV -beli állapotokat. :)

Ha bejön a tippem, akkor talán elmegy a sorozat a 100. részig, de az is lehet hogy nem.

Sőt, szerintem ha elérik a Hothot, befejezhetik a szériát és jöhet egy rövidebb ongoing - Poe vagy a két Vader szériához hasonló 25-30 számmal - az EpV-VI között és ha azzal is végeztek, jöhet az igazán hosszú ongoing széria az OT hőseivel a 6-7 között. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek, már a magyar kiadásban is 1 évvel vagyunk yavin után. Az usa-ban most a 67. számmal már 2 év. Tippre olyan 4-5 sztori és vége ennek a sorozatnak is, és ha ez bejön akkor is már 80+füzet, különszámokat nem számolva. Utánna bizots jön egy rövidebb ongoing, talán a 8-9 között egy, aztán, amúgy én egy luke-al foglalkozó szériát szeretnék, hogy mit csinált a 6 után és hogy hogyan szerveztr újjá a jedi rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Tippre olyan 4-5 sztori és vége ennek a sorozatnak is, és ha ez bejön akkor is már 80+füzet, különszámokat nem számolva.

Én is ezzel számolok. Hiszen Kieron is 5 történetet írt - a márciusban kezdődő történettel együtt - így tippre megint lesz 5-6 történet, amely ha 5-6 részesek lesznek, akkor további 30 szám, ergo talán meglehet a sorozatnak a 100. darabja, amely szép lenne. :)

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Utánna bizots jön egy rövidebb ongoing, talán a 8-9 között egy,

Inkább egy 5-6 közötti érkezhet szerintem, talán már jövő év végefelé vagy 2021 -ben. A 8-9 közti eseményeket szerintem a Resistance fogja boncolgatni még, majd utána jöhet oda is más anyag. :)

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

amúgy én egy luke-al foglalkozó szériát szeretnék, hogy mit csinált a 6 után és hogy hogyan szerveztr újjá a jedi rendet.

Biztos vagyok benne, hogy lesz erről szó később. Na nem hinném, hogy egy ilyet most a Celebrationön bejelentenek, de lassan eljön az idő, amikor igen. De én még 1-2 évig nem számolok ezzel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Bence1997 írta:

Inkább egy 5-6 közötti érkezhet szerintem, talán már jövő év végefelé vagy 2021 -ben.

Ez esetben amúgy nem is kéne az ep V után befejezni a sorozatot. Ott is lehetne a nagy trió kalandjait mesélni. Viszont(és ez a valószínűbb) ha befejezik a hothra érkezés után, akkor kíváncsi vagyok hogy milyen szereplőkkel tudnának egy V-VI közti szériát indítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez esetben amúgy nem is kéne az ep V után befejezni a sorozatot. Ott is lehetne a nagy trió kalandjait mesélni.

Na igen, én is gondolkodtam ezen, hogy a SW ongoing nem a 4-5 hanem a 4-5-6 eseményei alatt játszódik és közöttük. De tudtommal megerősítették, hogy a Star Wars a 4-5 közötti eseményeket meséli el. De nem lennék meglepve, ha folytatnák. :D

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Viszont(és ez a valószínűbb) ha befejezik a hothra érkezés után, akkor kíváncsi vagyok hogy milyen szereplőkkel tudnának egy V-VI közti szériát indítani.

Vagy az lesz, hogy ez a Star Wars az OT szériája lesz, vagy valóban lesz 2 történet. Azt eltudom képzelni, hogy 20-25 részen keresztül elmesélik azt, hogy Luke hogyan vált bölcsebbé - plusz a fénykardja megépítése - továbbá Vadert se hagyják ki a buliból. Na meg Han kiszabadítására a terv minden egyes részlete. Van itt mesélni való, akár új karaktereket is behozhatnak főszereplőnek, míg az OT hősei - mivel Han kiszabadítása a céljuk - csak cameoznak ,de a fontosabb eseményeket azért látjuk az új szereplőkkel együtt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Vagy az lesz, hogy ez a Star Wars az OT szériája lesz, vagy valóban lesz 2 történet. Azt eltudom képzelni, hogy 20-25 részen keresztül elmesélik azt, hogy Luke hogyan vált bölcsebbé - plusz a fénykardja megépítése - továbbá Vadert se hagyják ki a buliból. Na meg Han kiszabadítására a terv minden egyes részlete. Van itt mesélni való, akár új karaktereket is behozhatnak főszereplőnek, míg az OT hősei - mivel Han kiszabadítása a céljuk - csak cameoznak ,de a fontosabb eseményeket azért látjuk az új szereplőkkel együtt. :)

Ez mondjuk tetszene, annyit még hogy ezt úgy tudnám elképzelni hogy luke leia és chewie mellé érkezne 1-2 új szereplő társnak, mint most sana(csak nem alkalmiban:P). Annak viszont örülnék ha vader-re rágyúrnának, mert az utóbbi időben nem nagyon találkoztam vele. Jó volna ha lenne egy történet ami kifejezetten rá fókuszálna, hasonlóan mint a yoda történet. De ezt majd megtudjuk egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én el tudnék képelni egy olyan helyzetet is, melyben a Disney vezetősége megvizsgálja a Sithek létrejöttének feldolgozási lehetőségét, - ez ugyebár a Százéves Sötétség - úgy ítélnék meg, hogy ezt filmekben nehezebben tudnák jól visszaadni - túl nagy időintervallumot ölel fel, túl réteg a téma - és ezen indokok miatt átdobják a képregényeknek, regényeknek a téma teljes kidolgozását.

 

E mellett a Dark Horse-nál a saját indulásuk után három évvel már hozták az első régi időkben játszódó sztorit.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt én is kétlem hogy a száz éves sötétséget egy filmben mutatnák be. A filmekben én inkább magára a a háború fő eseményeire, coruscant elfoglalása meg ilyesmiket látnék. 

 

Amúgy a dark horse korszakot nem igazán lehet összehasonlítani a mostanival, itt most sokkal inkább a részletekről van szó, nem pedig a főbb események bemutatása a cél. Viszont én nem tudom összehasonlítani a dh-s korszakot és a mostani mert én csak az új kánont olvasom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért mert mondjuk 2-3 éven belül nem lesz olyan film vagy TV-sorozat, ami a Százéves Sötétség idején játszódik attól még nem lehet kizárni hogy mondjuk 10 éven belül lesz olyan produkció ami pont ebben az érában foglal helyet. Még akkoris ha most nincs rá terv megvan rá az elvi esély és akkor senki nem akarja megkötni egy 200 milliós projekt vezetőjét azzal hogy igazodjon néhány képregényhez. Azt, hogy egy teljesen új érát ne egy mozifilm vagy egy TV-sorozat dolgozzon ki az szinte lehetetlen szerintem (még egyelőre a TV-s éra építés is kicsit meredeknek tünik, de az szerintem hosszútávon elképzelhető). Most is látszik mennyire tojáshéjon járnak ahányszor csak a régmúltra utalnak. Például az egyik képregényben úgy hoztak be egy ősöreg sith lovagot, hogy rendesen kihangsúlyozták: az ürge totál renegát. Tehát semmiféle következtetést nem lehet belőle levonni hogy milyenek voltak régen a sithek.

A Százéves Sötétség kapcsán én is ezt tudom elképzelni amit Iqvi ír. Egy film bemutat egy fontos momentumot, a képregények/könyvek pedig utána, arra alapozva kidolgozzák a köritést.

Egyébként meg ahogy nézzük. Az első sith-jedi képregények a Lucas-éra 16-dik évében jöttek. Innen nézve nem vagyunk lemaradva :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lenne a baj, ha egy korszakot átdobnának a könyveknek és a képregényeknek hogy az sokkal kevesebb emberhez jutna el. A filmeket több ember megnézi, nem csak a rajongók hanem az egyszeri mozi néző is. Ez a korszak amúgy is inkább kívánkozik mozivászonra és képernyőre mint könyvekre és képregényekre. Sokkal látványosabb egy nagyszabású jedi-sith harc vizuálisan, a képregényekben is megoldható, de itt is fennáll az hogy elég kevesen vennék meg. Teljesen ismeretlen korszakról, és szereplőkről lenne szó, és ez egy filmnézőt eléggé eltántorítana. Persze én is szeretnék old rep. és más régi időkben játszódó műveket, de el kell ismerni hogy ennek még nincs itt az ideje.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézőpont kérdése. Nekem egyáltalán nem lenne probléma, ha egy korszakot csak regényekből és képregényekből ismernék meg. A lényeg számomra, hogy legyen valamilyen történet, a formátum számomra már lényegtelen. Azzal nem értek egyet, hogy nem érkezett el az ideje a Régi Köztársaság Jedi-Sith háborúinak ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.