Ugrás a kommentre

Jason Aaron: Star Wars (2015)


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Remélem legalább nagy vonalakban átvesznek dolgokat a Shadows of the Empire-ből az új érában. Nem vagyok az a fajta, aki mindenáron ragaszkodik a régi EU-hoz, de én az 5. és 6. epizódok közötti korszak említésekor nem tudok elvonatkoztatni Dash Rendartól, Xizortól, IG-88-tól, Boba Fett-től, és a többiektől. Dash és Xizor úgyis kanonizálva lett, és a Fekete Nap is.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Off: annyiszor hallottam már a Shadows of the Empire-ről. Elmagyaráznád? 

On

Egy multimédia projekt a 90-es évekből, aminek a keretében megjelent egy játék, könyv, és képregény. Az 5. és 6. rész közötti űrt tömte be, és Lucas is aktívan részt vett a megalkotásában. Maga a sztori nem volt egy nagy durranás és voltak inkonzisztenciák a különböző médiumok között, de behozott pár remek karaktert, akiket jó lenne átmenteni a kánonba.

 

Szerk.: 5. és 6. rész között

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 02. - 18:11, Whill írta:

Remélem legalább nagy vonalakban átvesznek dolgokat a Shadows of the Empire-ből az új érában. Nem vagyok az a fajta, aki mindenáron ragaszkodik a régi EU-hoz, de én az 5. és 6. epizódok közötti korszak említésekor nem tudok elvonatkoztatni Dash Rendartól, Xizortól, IG-88-tól, Boba Fett-től, és a többiektől. Dash és Xizor úgyis kanonizálva lett, és a Fekete Nap is.

Ezt én is szívből remélem. Dashről nem tudtam, hogy kanonizálva lett. Hol?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ezt én is szívből remélem. Dashről nem tudtam, hogy kanonizálva lett. Hol?

A Tales From Vandor című, Solo-hoz kapcsolódó naplószerű gyerekkönyvben. Egy lábjegyzetben van megemlítve, de ez épp elég a kanonizáláshoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nos, most hogy már egy jó pár hónapja végetért a széria, kedvem támadt kikérni róla a véleményeteket. Ti mit gondoltok a Star Wars-ról? Mi volt az ami tetszett nektek benne, számotokra mit adott hozzá az univerzumhoz és mi az amiért sajnáljátok hogy végetért? Bátran lehet bőlére eresztett értékeléseket írni, mert én is írok majd egyet, csak előtte még átrágom magam a teljes szérián. Benne vagytok?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Nos, most hogy már egy jó pár hónapja végetért a széria, kedvem támadt kikérni róla a véleményeteket. Ti mit gondoltok a Star Wars-ról? Mi volt az ami tetszett nektek benne, számotokra mit adott hozzá az univerzumhoz és mi az amiért sajnáljátok hogy végetért? Bátran lehet bőlére eresztett értékeléseket írni, mert én is írok majd egyet, csak előtte még átrágom magam a teljes szérián. Benne vagytok?:D

Összességében szerintem jó lett, és képes volt egy konzisztens minőséget tartani. Az elején kicsit zavaró volt az állandó rajzolóváltás, és nem tetszettek Larroca photoshoppolt arcai, de ezeken kívül minden jó volt. Külön pozitívum, hogy a Darth Vader és a Doctor Aphra sorozatokkal együtt haladt, és folyamatos utalgatások voltak a sorozatok között. A kedvenc történetszálaim (bár még nem olvastam végig, a magyar kiadással együtt haladok):

 

Skywalker Lesújt - Remek nyitány a sorozatnak, egy egyszerűbb történet, de jól működik. Aminek örülök, hogy nem csak egy sima harc a lázadók és a Birodalom között, hanem Luke és Vader karakterét is szépen építi. Jó, hogy foglalkoztak azzal, hogy Vader hogyan jött rá, hogy a fia robbantotta fel a Halálcsillagot, és azzal, hogy hogyan jutott el a 4. rész-beli énjétől a Birodalom Visszavágig.

Leszámolás a Csempészek Holdján - A Nar Shaddaa az egyik kedvenc bolygóm (vagyis nem bolygó, hanem hold :D) a galaxisban, örülök, hogy itt viszontláthattuk. Ebben a számban látható az ikonikus panel, amelyen Han, Leia és Csubi fénykardot ragad. Összességében egy hangulatos és jó sztori, Grakkus pedig egy meggyőző főgonosz, aki talán még Jabbánál is ijesztőbb. Illetve itt láthattuk először Kreel őrmestert, aki számomra az egyik legérdekesebb karakter a képregénysorozatban.

Vader Lezuhan - Epikus crossover gyönyörű képekkel, és itt találkozik először Aphra a trióval. Egyik kedvenc Vader idézetem innen származik ("All I am surrounded by is fear and dead men"), és szerintem szépen megágyaztak itt a Rogue One-ban lévő jelenetének.

Yoda Titkos Háborúja - Eléggé elvont történet, de éppen ezért tetszett. Jó volt, hogy megismerhettük az Erő egy új aspektusát, és érdekesek voltak a kő-erő használók.

Sikolyok Fellegvára - A kedvenc történetem a sorozatból. Tudom, hogy sokan utálják, de nálam épp ezért működött, mert messze elvonatkoztat a szokásos felállástól. Remélem még viszontláthatjuk a Kthath'atn királynőt, esetleg pár évvel később, ahogy összeszedi az erejét, és egy nyílt háborút vív a Birodalommal vagy az Új Köztársasággal. Az egyetlen negatívum a folyamatos rajzolóváltás a számok között, és az egyes rajzolók élesen eltérő stílusa. Ha Checchetto rajzolta volna az egészet, akkor sokkal jobb lehetett volna, szerintem az ő stílusa illik a legjobban ehhez a történethez.

Múló Remény - Szintén grandiózus történet gyönyörű képekkel, és végre Larrocca leállt a photoshoppolt fejekkel.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az én szememben nem ért véget, hisz jön a második sorozat. Csak újraszámozzák az elejétől. Bizonyos szemszögből nézve a második sorozat első 6 száma a 76-81. számok.

Bizonyos szemszögből nézve. Van igazság abban amit írsz, és ez tényleg csak egyéni ízlés kérdése, de én inkább kezelem két külön szériaként. Erről nem akarok vitát nyitni szóval maradjunk az értékelőknél.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig egyébként elég jól teljesített. Kihasznált mindent az Új remény és A Birodalom visszavág közötti időkből. Nem hiszem, hogy a jövőben kéne érkeznie olyan sztorinak, amiben Luke-ék szerepelnek ebből az érából (Új remény és A Birodalom visszavág közötti időszak)

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Az én szememben nem ért véget, hisz jön a második sorozat. Csak újraszámozzák az elejétől. Bizonyos szemszögből nézve a második sorozat első 6 száma a 76-81. számok.

Van már topik az újaknak. Akkor most kell vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Jason Aaron: Star Wars (2015)
  • 3 hónappal később...

Star Wars 8: Lázadás Mon Calán

Kieron Gillen ebben a történetszálban a Mon Cala helyzetét mutatja meg az Egy új remény és A Birodalom visszavág között. A 44-49. számok egy hatrészes történetet ölelnek fel. Gillen jól bizonyított már az első Vader, az első Aprha sorozatoknál is. A Lázadás a Mon Calán jól ötvözi a kalandot, a drámát és a humort. Olyan dolgokat és eseményeket mutat meg, melyek üdítővé teszik ezt az egyébként elég kihasznált korszakot. A klónok háborúja sorozat Mon Calás részeivel és a Darth Vader: Lángoló tengerek című történeteivel együtt egy szép ívet zár le.

A felkelők már kezdik összeszedni az erejüket, de a flotta még erős fejlesztésre szorul. Így jönnek a képbe a mon calamarik, akik kiválóan tudnak hajókat építeni. Bár Ackbar és pár hű társa a lázadók  mellett harcol, de Leia feltett szándéka a bolygó teljes lakosságát az ügy mellé állítani.

Urtya régens ebben eleinte nem partner. A visszautasítás után Leia fejében új terve fogan meg. Ki kell szabadítani Lee-Char királyt, akit már több mint 20 éve fogságban tartanak. A hercegnő azt reméli, hogy a mon calamari uralkodó fel tudja rázni a népét. Trios segítségével megszületik a terv is, ahhoz viszony szükségük lenne Tan Hubi moffra és egy dublőrre, aki helyettesíti a moffot, míg végrehajtják a küldetést. Itt jön a képbe Tunga Arpagion az életművész clawdite. Tunga nagyon szellemes és ötletes figura. Egy kicsit nárcisztikus és nagyképű, de ez számtalan poén forrása is. Az elmúlt évek egyik legjobb karaktere lett. Tunga feladata a moffot megszemélyesíteni a Moncaladrome-ban, egy opera előadás alatt. Tunga segítségére van Thripio és Artu. Itt megint csak rengeteg jó poén született, melyek kacagásra késztettek. Tunga fellépése Thripioval, hogy húzza az időt, a clawdite extrém módon próbálja álcázni a droidokat.  A Strokill Prime-on Luke-ék bejutnak a börtönbe, de Lee-Chart gépekre kötve találják. A szabadítás kudarcba fullad, de mon calamari uralkodó mond egy megható beszédet, melyet Leiáék felvesznek. A rohamosztagosok rajtuk ütnek és lelövik a királyt. Ez szintén rákerül a felvételre. Később Urtya elküldi a népének az üzentet. A mon calamarik mindezt megnézik és feldühödnek. Ezek rendkívül drámai pillanatok lettek. Mon Cala népének dühe nagyon jól érzékelhető. E mellett történik indirekt utalás Ferren Barr-ra is, ami megint csak növeli a történet összetettségét. A sztori végén lévő harcok fenomenálisak, a legjobb űrcsaták közé tartoznia. Az utolsó oldalakon kapunk egy kis felvezetőt a következő sztorihoz egy nagyon remek csattanó formájában. Trios Vadernek jelent. A jelszó is nagyon jó Nem volt más választásom. Egy kis utalás A Birodalom visszavágra. Tehát minden a Sötét Nagyúr tervei alapján halad.

Az író kiválóan tovább vitte az eseményeket. Salvador Larroca rajzai közül vannak nagyon jók, de olyanok is, ahol fura grimaszokban sikerült lerajzolni a szereplőket. Ettől függetlenül pompás történetet kap az olvasó, melyben remekel mind a humor, mind a dráma. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Star Wars 9. kötet: Múló remény

Kieron Gillen pont ezért a történetért vette át az alap Star Wars sorozat írását. A Birodalom itt kezdett el visszavágni. A felkelők szorongatott helyzete itt kezdődött igazán és ezek az események vezetnek majd a hothi csatához. Gillen kiválóan tölti ki az ötödik rész előtti űrt. Ezzel a hat részes történetszállal egy rendkívül epikus és drámai történetet kap az olvasó. Most nyer értlemet több minden, ami a Jedha hamvaitól indult.

A felkelők Mako-Tán ünnepelnek, felállt a flotta. Most már készen állnak, hogy komolyabb hadjáratot indítsanak a Birodalom ellen. A lázadóka megrészegíti a hatalmas flotta jelenléte. Még Luke is azt érzi, hogy szét tudják verni az ellenségeiket. Még mielőtt szétszórnák a galaxisban új erejüket még ünnepelnek egyet. Leiát is bizakodás tölti el. És ekkor történik a baj. A hiperűrből kitör az Executor, Vader zászlóshajója egy rakás csillagrombolóval együtt. A lázadók nem tudnak elmenekülni, A hajtóművek nem reagálnak, a hangárajtók nem nyílnak, nincs kommunikáció. Trios csapája bezárult. A Shu-Torun királynője végig Vader ügynöke volt és a cél, hogy a lázadókat egy helyre tereljék, majd végzetes csapást mérjenek rájuk, most megvalósulhat. Willard tábornok hajója volt az első, mely áldozatul esik a csillagrombolók sortüzének. Egy kiegészítő sztoriban – Shu-Torun tovább él – magyarázatot kapunk Vader tervére. A Sith sötét nagyura Trios királynőt használta fel a céljai elérése érdekében. Ravasz, Sithhez méltó terv. Trios a Birodalomtól való félelmében hajlandó mindenkit feláldozni, csak, hogy a Shu-Torun ne jusson az Alderaan sorsára. Aztán visszaugrunk a Mako-Tára. Leia kétségbeesetten üldözi Triost, hogy a felülíró kódokat visszaszerezze. Az áruló királynő elmenekül. Úgy tűnik, hogy a lázadóknak befellegzett, mikor megérkezik Han Solo. Csak ő tudja eljuttatni a hírt, hogy a hangárkapuk baráti erőket észlelve kinyílnak. A szerelmes Han itt nyilvánul meg a legjobban, hisz, ha ez sikerül, akkor jól be tud vágódni a hercegnőnél. Ez nagyon tetszett. Vader viszont közbelép és alaposan megszorongatja a Falcont. A hajó súlyosan meg is sérül, és miután egy hangárban landol, harcképtelen lesz. Nagyon látványos lett Vader és Han űrcsatája. Vader visszavághatott a Halálcsillag feletti ütközet miatt. Luke és a vadászok kirepülnek, ekkor alakul meg a Zsivány osztag, Jyn és csapata emlékére. Ez megint csak a képregény legjobb részei közé tartozik. A csata még így is vadul tombol. Leia, Draven és csapat katona átszáll az Executorra, ahol aztán Vader kergeti őket. Leia elindul, de a Sith nagyúr lecsap és újabb mészárlást rendez a katonák között. Draven is itt hal meg. Úgy látszik, az elmúlt két évben megbánta, amit a yavini csata előtt tett és vezekelni akart bűneiért. A harci jelenet egyértelműen a Zsivány Egyesre utal, kiváló párhuzam. A hajók közül Dodonna cirkálója elindul, de Luke és Leia nyomására visszatérnek. Jan Dodonna szép áldozatot kap. Így végül el van varrva egy jelentős szál. Jan Dodonna, Willard és Draven eltűntek a képből, itt magyarázatot kap a hiányuk a későbbi filmekben. Luke, Leia, Han és a droidok el vannak vágva a lázadó erőktől. Mon Mothma elő is lépteti őket. Leia így kapja meg a tábornoki rangot - újabb jó kikacsintás a folytatás trilógiára - , és Luke parancsnok lesz. A remény viszont még mindig él.

Mind a hat füzet kiváló lett. Talán a széria egyik legjobb történetszála. A mellékszereplők közül Meorti lett az egyik kedvencem. Valahogy Rose-ra emlékeztet.

A negyedik éves különszámot Cullen Bunn írta. Nem hittem volna, hogy ilyen jó lesz, a legutóbbi két különszám elég lapos lett. De ez az egyik legjobb egy füzetes történet, amit olvastam. Kiválóan ötvözte az előzmény, a klasszikus és a folytatás trilógiát.  Luke a Hradreeken épp a felkelőknek szerez egy kis pénzt, mikor belecsöppen Sana Starros egyik ügyébe. A csempész Sana Darth Atrius, egy ősi Sith nagyúr fénykardjait próbálja értékesíteni, csak hát a Birodalomnak és egy műgyűjtő alvilági személynek is, így hatalmas kalamajka keveredik a dologból. Atrius egyik fénykardja Luke-hoz, a másik Vaderhez kerül. Az ősi kardok valami gyűlöletes erőt árasztanak magukból és őrjöngő harcossá változtatják a forgatóját. Luke megszabadul tőle és fogatverseny keretében próbál elmenekülni. Vader lerántja a fogatját, de az ifjú Skywalker így is elmenekül. A múló remény is kiváló volt, de az a történet csak még inkább emeli a kötet fényét. Hera ismét szerepelt a lázadókból. Utalások a Solora és a Zsivány Egyesre. Keresztpengés fénykard, utalás  a folytatás trilógiára, és fogatverseny, utalás a Baljós árnyakra. Remélem a jövőben minél több ilyen képregény születik. Kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik, hogy azok a lázadó tábornokok, akik a későbbi filmekben (5 és 6) már nem szerepelnek, szépen-lassan elhullanak, hiszen ez így életszerű. Leiáék rengeteg bajtársat veszítenek el az évek alatt (a régi Legends-ben mindenki élt és virult, csak Crix Madine-nel végzett egy hutt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Star Wars 3: Lázadó börtön

 

Nem voltam lenyűgözve, a rajzok nem tetszettek (az Obi-Wan remeteségével foglalkozó különszám élethűnek szánt photosphoppolt ábrázolása sem jön be, ettől a technikai megoldástól viszolygok). A sztoriban sem találtam semmi extrát. 3/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sikerült letudni a 11.kötetet is. Nagyon közel már a sorozat vége. Sajnos a Shu-toruni Megtorlás nem épp a legerősebb történet a sorozatban. Voltak jobbak is, mint a Múló Remény, Leszámolás a Csempészek holdján, és a Yoda Titkos Háborúja. A sztoriban Leia, és a társai csapást akarnak mérni a Shu-torun gazdaságára, de Benthic beleköp a levesükbe, mert el akarja pusztítani a bolygót, hogy igazságot szolgáltasson a Jedha-ért. A rajzol az elején nem igazán tetszettek, de szerencsére utánna javultak. A történet is egy kicsit lassan indult be. Gillen lezárt minden szálat, amit még a 2015-ös Darth Vader szériában indított el, Trios meghalt és a Shu-torun is eljelentéktelenedett. Bírtam az utalást a Solo filmre, akkor mégis csak Benthic volt a szellemlovas. Kiváncsi leszek Tunga sorsát előveszik-e a jövőben. 3,5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Star Wars: A szökés

Amióta Kieron Gillen átvette az alap Star Wars képregény sorozat írását Jason Aarontól ismét jó pályán van a széria. Aaron sajnos nagyon hamar kimerült és egyre több gyengébb füzetet hozott. (Nekem tőle a kedvencem a Yoda titkos háborúja és a Sikolyok Fellegvára volt, bár ez utóbbi is Gillennel közös.) A szökés című kötetben a Mako-Tán történtek következményeit nyögik hőseink. Ez a sztoriszál lassabb tempójú és karakter orientált. Míg Aaron a Csillagok között kötet füzeteiben már egyértelműen nem tudott mit kezdeni Luke-ékkal, addig Gillen A szökésben megmutatja, hogy még mindig tud hozzá tenni ezekhez a ma már agyonhasznált karakterekhez is.

A kötet az 56-61. számokat tartalmazza.  Leiáék menekülnek. Sana Starros bújtatja őket. Elviszi őket egy rendszerbe, ahol egy mentőkabinnal hőseink elérik az elszigetelt Hubin holdat. A sztori hangulata ötvözi A Birodalom visszavágot és A klónok támadását. A Yavin hősei egy idilli paradicsomba kerülnek, ahol a harcias, ám vendégszerető és tisztességes Markona klán látja őket vendégül. Markona thán, a klán vezére emlékezetes figura lett. Ízig-vérig becsületes és jószívű. Bár ez nem mindig így. Korábban klántársaival zsoldos munkákat vállaltak be. Egyik munkájuk jutalmaként kapták a holdat. Markona meg akarja tudni milyen emberek is ezek a lázadók. Gyakorlatilag próbának veti alá őket. Han jól kezel egy helyzetet, melyben párbajoznia kéne egy helyivel. Luke tettre kész, nem tud ülni és várni. Meg akar építeni egy jeladót, hogy minél hamarabb visszajussanak a felkelőkhöz és folytathassák a harcot. Gillen itt fantasztikusan jól eltalálta A Birodalom visszavág Luke-ját. A thán a szárnyai alá veszi a fiút és edzi a fénykard vívó tudását. Kiderül, hogy a thán anyja egykor Jedi volt még a Köztársaság idejében, aki szerelmes lett és kilépett a Rendből. Ez érdekes elem, remélem majd megtudunk erről valamit később. Tula, a thán lánya szintén központi szereplő. Luke és Thula között romantikus kapcsolat kezdődik. A lány szeretné, ha a fiú maradna. Luke viszont folytatni akarja a harcot. Ez egy idő után konfliktust eredményez kettejük között. A végén felbukkannak a KMFK osztag tagjai, habár ez nem Luke hibája volt, mivel a thán blokkolta a jeladót. Kreel és társai felforgatják az itteniek életét. A Markonák távozásra kényszerülnek. Kreel és Luke ismét összecsapnak. Markona megmenti Luke-ot és feláldozza magát. Markona utolsó szavai kiemelt jelentőségűek a jövőt illetően. A thán arra buzdítja az ifjú Jedit, hogy nézzen szembe a hibáival. A múltat nem lehet meg nem történtté tenni, de jót cselekedni sosem késő. Ebben felismerhető az a későbbi igyekezet, mely során Luke igyekszik megtéríteni Vadert, ami végül is sikerrel jár. Jó volt látni itt egy olyan szituációt, mely során Luke-ban gyökeret ereszt ez a gondolat, és ez ugyebár a kulcsa lesz a klasszikus trilógia lezárásának és Anakin Skywalker megváltásának. Bár hőseink elmenekülnek, Tula és a Markona harcosok külön utakon akarnak járni. A lányt valahogy Luke mindig az apja halálára fogja emlékeztetni. Kár, sajnáltam szegény Luke-ot. A sztoriban természetesen tovább folytatódik Han és Leia kapcsolatának alakulása. Kedvenceim, amikor Leia megpillantja a favágó Hant. Vagy az, amikor Leia beinvitálja Han a szobájába este, de csak azért, hogy a Shu-Torunt illető terveket megbeszéljék. Han hogy örült már, hogy a hercegnő behívja magához, aztán jó nagyot csalódott. De az a jelenet sem volt semmi, mikor Leia kidobta a szobából. Leiát már itt a bosszúvágy fűti, meg akarja torolni, amit Trios tett. Persze a Shu-Torun tönkretétele a felkelők számára is hasznos lenne. E szál kibontása a következő kötetre vár.

Eleinte féltem, hogy ez gyengébb történet szál lesz és az 56. füzet még ezt az illúziót keltette. Szerencsére füzetről füzetre egyre jobb lett. Újabb bónuszpont jár a Solos utalásokért. De az eleje egy kissé lehúzta. Négy és fél lett az eredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Star Wars: A shu-toruni megtorlás

Fináléjához érkezett Kieron Gillen történetszála, melyet a Jedha hamvaival kezdett el, és bizonyos szemszögből nézve az első Darth Vader szériában megkezdett shu-toruni történetszál is elérte végkifejletét. Hasonlóan a Játszámák végéhez, mely az első Darth Vader sorozat vége lett, A shu-toruni megtorlás is tele akcióval és drámával. Grandiózus befejezés lett. Kieron felvonultatta az elmúlt öt gyűjteményes kötet összes fontosabb szereplőjét.

Abszolút nem lehetett unatkozni a képregényt olvasva. És bár nyilvánvaló volt, hogy bizonyos hősök úgyis túlélik, azért lehetett izgulni még mások sorosáért is.

Leia le akar csapni a Shu-torunra. Nekem úgy tűnik, hogy elsősorban a személyes bosszúvágy hajtja. Leia ezzel egy kis kirándulást tett a sötét oldal felé. Bármennyire is próbálja magyarázni, hogy a lázadás érdeke is azt diktálja, hogy tegyék tönkre Trios bolygóját, nem tudja leplezni: ez bizony személyes ügy is. Luke-ot, Hant, Csubit és a droidokat is veszélybe sodorja. Plusz csatlakozik hozzájuk Meorti, a technikus lány, Tunga, az alakváltó, és Benthic szélsőséges ellenállói. Tunga feltűnésének nagyon örültem. Az egyik legjobb arc volt A lázadás Mon Calán történetben. Itt is hozta a formáját. Természtesen a mon calai eseményeket színre vitte. Luc Swordswinger és hasonló vicces nevek kerültek a színpadra. Ezeken jót lehetett nevetni. Tunga fontos szerepet kap. Triostól meg kell szerezni a szemének szkennelt képét, hogy bejuthassanak a Tüskébe. Szerintem itt Leia hibát követett el, hogy az álcázott Tungával utaltatott arra a mondatra, amit a királynő mondott Alderaan hercegnőjének. Ezzel már felkeltette a gyanúját. Szerencsére sikerült behatolni a Birodalmi Szállásra és a Tüskébe is. Miután a felkelők lelepleződtek, Trios mindent elkövet, hogy megakadályozza Leiáék tervét. Természetesen Benthic ellenállói a saját tervüket szövögetik. Ők a bolygó teljes pusztulását akarják, nem elégszenek meg annyival, hogy tönkre teszik. Luke és Artu szembe kerülnek Benthic csapatával. Artu meg akarja védeni Luke-ot. Nagyon megható a kis droid aggodalma. Ha már egyszer tehetetlen volt Anakin és Padmé tragédiájakor, akkor most mindent megtesz, hogy megvédje a fiukat. Jó volt olvasni, hogy Artu hisz az Erőben. Benthicet végül Leia józanítja ki: ha ezt megteszik, akkor hiába győz a lázadás, az új kormány semmivel sem lesz különb a Birodalomnál. Jó húzás volt. Nagyon értékeltem ezt a részt. Az egyik legélvezetesebb jelenetsor volt Leia és Trios párbaja. A hercegnő győzelme után a haldokló királynő mintha minden tettét megbánta volna. Leia teljesíti utolsó kívánságát azzal, hogy leállítja Benthicet. Kanchar is visszatér. Be van pöccenve, amiért Vader kihagyta őt a terveiből, így mikor lehetőség kínálkozik rá, elkezdi bombázni a Shu-Torunt. Kanchar megint jól hozza a birodalmi fanatikus tisztet, aki minden áron el akarja pusztítani ellenségeit. Természetesen Luke-éknak sikerül elmenekülni. Kanchar Vader színe elé kerül. Megesküszik a Sötét nagyúrnak, hogy elpusztítja Leia hercegnőt és csapatát. Természetesen ezt Vader nem hagyhatja, így kinyírja Kanchart. Ez megint bekerült a kedvenceim közé. Tunga szerepét imádtam. Főleg a végén. Látszólag elmenekül, de aztán inkább egy csellel feláldozza magát. A felkelők azt hiszik hősi halált halt. A Legvégső Szem követői mégis megtalálják az alakváltót. Tunga áldozata is bekerült a kedvenc jeleneteim közé. Remélem, még találkozunk vele.

A roppant izgalmas és akciódús befejezés méltó zárása lett Kieron Gillen történetszálának. Remélem, a következő két kötet is lesz ilyen jó. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Star Wars #5 - Yoda titkos háborúja

 

Próbálom behozni tetemes lemaradásomat a képregények terén. Ez a történet tetszett, bár maga a 2015-ös  Star Wars képregénysorozat meglehetősen vegyes képet mutat. Itt most azonban az Erő misztikuma van terítéken, Luke anélkül olvas Yoda egy régi megtapasztalásáról, hogy megtudná a nevét. Talán soha nem is tudta meg, hogy ebben a legendás történetben szereplő névtelen Jedi nem más, mint Yoda, akit majd csak később fog megismerni. Mivel rövid időre Qui-Gon és a már fiatal felnőtt Obi-Wan is felbukkan, maximum pár évvel lehetünk az EP1 eseményei előtt.

 

A történet nagyon jól indult, igazi rejtéllyel álltunk szembe, azért a közepe felé ez ellaposodott (sok esetben zavarosnak is tűnt), a vége meg kissé csalódás volt. Tetszett, hogy Yoda ezúttal tanítványi szerepbe kényszerült. A rajzok itt nagyon szépek voltak.

 

A Leiás extra-történet egynek elment, ott inkább a bolygó volt az érdekes. Viszont tetszett, hogy mélyebben is bontogatták Leia érzelmi hozzáállását és felelősségtudatát az Alderaan pusztulásával kapcsolatban. A hihetetlenül kigyúrt Pash Davane szemüvegén keresztül azt is láthatjuk, hogy egy átlagpolgár miként is vélekedik a Birodalom vs. Lázadás konfliktusról. Pont ezért a végét, amikor csatlakozik a felkelők ügyéhez, kicsit sziruposnak éreztem.

 

A kötet összességében 4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.