Ugrás a kommentre

Jason Aaron: Star Wars (2015)


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Na elolvastam a legújabb kötetet, a LÁZADÓK ÉS ZSIVÁNYOKAT. Ez a sorozat kvázi végjátéka, vészesen közel már A Birodalom Visszavág eseménye, rajzanak a kutasz droidok, és Vader Skywalkert keresi. Már angolul is olvastam ezt a sztorit, szóval nagy meglepetés nem volt benne, de tetszett ahogy rámegy a karakterekre. Hőseink három felé szakadnak, mindenki más más küldetésen dolgozik. Jó a képi ábrázolás, Phil Noto rajzai itt most jobban tetszenek mint a Chewbacca miniben vagy a Poe sorozatban. Ami a karaktereket illeti, nagyon jól kijön itt Luke tudásvágya, hogy meg akarja érteni az erőt, és a naivsága is, főleg Warba-val szemben. A bankrablós résznél a párbeszédüket egy kicsit már kínosnak éreztem, hogy mennyire nem látja át a helyzetet. Han és Leia küldetése a Lanz Carpon főleg a kettejük közti vonzódásra teszi a hangsúlyt. Meg kell jegyeznem, hogy ez a helyszín nagyon jó, kb ez a sorozat Canto Bight-ja. És végül a K43. Na ez a rész játsza a legfontosabb szerepet majd a történetben, kis spoiler, felmerül a kérdés, hogy mi az élő és mi nem. Illetve, hogy C-3P0 és Chewbacca elvégezheti-e a rájuk bízott küldetést. Itt ami a legjobban tetszett, az Vader és a droid közös jelenetei! Érdekes, de nekem úgy tűnik, mintha Anakin nem ismerné fel az egykori droidját. 

 

4/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy eljutottunk magyarul is az Empire Ascendant-ig, melyik képregények hiányoznak még az ep 4-5 közötti korszakból? Chewbacca, Leia, Lando és a Storms of Crait? Kár, hogy ezek kb. soha nem fognak megjelenni, mert teljes lenne egy komplett korszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Whill írta:

Chewbacca, Leia, Lando és a Storms of Crait?

Ha jól tudom igen. A Storms of Crait-ért kár, az bekerülhetett volna a sorozat valamelyik Tpb kötetébe. De nekem angolul megvan az a három mini, és hát, sokat nem vesztenek velük a magyar olvasók. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Iqvi írta:

Ha jól tudom igen. A Storms of Crait-ért kár, az bekerülhetett volna a sorozat valamelyik Tpb kötetébe. De nekem angolul megvan az a három mini, és hát, sokat nem vesztenek velük a magyar olvasók. 

Hát azért a Lando nyugodtan jöhetne. Szerintem érdekes lenne, már csak Momin miatt is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hát azért a Lando nyugodtan jöhetne. Szerintem érdekes lenne, már csak Momin miatt is. :)

Igen az igaz hogy jöhetne, mert az tényleg a három közül a legjobb. Legalább kapcsolódik a 2017-es Vader sorozathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bence1997 írta:

Hát azért a Lando nyugodtan jöhetne. Szerintem érdekes lenne, már csak Momin miatt is. :)

És Charles Soule írta, aki az egyik legjobb Star Wars-író. Sajnos sokan egy kalap alá sorolják a Landót a Leia és Chewbacca minikkel, pedig sokkal jobb ezeknél. Kánon toplistákon rendszerint dobogós helyen áll. Talán majd ha jövőre vagy 2023-ban jön a Disney+ sorozat, akkor Lando iránt is megnő az érdeklődés.

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

Talán majd ha jövőre vagy 2023-ban jön a Disney+ sorozat, akkor Lando iránt is megnő az érdeklődés.

Akko már egyszerre ki lehetne adni a Lando: Double or Nothing minivel együtt ami a Solo-hoz készült. Úgy lenne a legjobb üzleti megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Akko már egyszerre ki lehetne adni a Lando: Double or Nothing minivel együtt ami a Solo-hoz készült. Úgy lenne a legjobb üzleti megoldás.

Egyetértek, 2023 tavaszánál előbb nem számítanék a sorozatra, akkorra meg már nálunk is lesz D+. :)

 

12 perccel korábban, Whill írta:

Kánon toplistákon rendszerint dobogós helyen áll.

Anno '18 októberében csináltam egy listát az addig megjelent képregényekről, számszerint 18 volt akkor. 1-2 képregény kimaradt - tkp. a filmek képregényei - és a Lando nálam a 9. helyen szerepelt, az Obi-wan&Anakin/Darth Maul mini után nálam akkor a 3. legjobb volt. Most még több képregény van, lassan illene egy újabb listát csinálnom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Sokan szerintem már rég el is felejtettétek ezt a sorozatot, de én még küzdök a tetemes lemaradásom ledolgozásáért. :) Valahogy képregényeket csak időnként szeretek olvasni, ez általában évente egy-két alkalommal jön el.

 

#6 Csillagok között: viszonylag semmilyen, unalmas történetek, az Artu-történetet meg már túlzásnak éreztem. Ha már egy-egy filler történetről van szó, talán jobb lett volna, ha nem a főszereplők kerülnek előtérbe, hanem a Lázadás egyéb figurái. 3/5

 

#7 Jedha hamvai: ez viszont már sokkal jobban tetszett, jó volt látni, mi lett a Jedhából és az Ellenállók maradékából. Rendkívül jók a színek, ahogy a végóráit élő bolygót bemutatják, miközben a Birodalom továbbra is szipolyozza az erőforrást. Az Erő-szegmenset kissé összecsapottnak éreztem. 4/5

 

#8 Lázadás a Mon Calán: nagyon jól összekapcsolódott a korábbi Mon Cala-történetekkel, amelyek végig vezetnek az óceánbolygó elnyomatásán. Olyan morális kérdések merültek fel, hogy lehet, hogy Ackbar lelép a mon calamari flottával, de mi lesz a hátramaradottakkal? A quarreneket hiányoltam. A beszivárgási akció tetszett, mint ahogy a tragikus Lee-Char király sorsának elrendezése is. 4,5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Sokan szerintem már rég el is felejtettétek ezt a sorozatot, de én még küzdök a tetemes lemaradásom ledolgozásáért. :) Valahogy képregényeket csak időnként szeretek olvasni, ez általában évente egy-két alkalommal jön el.

 

#6 Csillagok között: viszonylag semmilyen, unalmas történetek, az Artu-történetet meg már túlzásnak éreztem. Ha már egy-egy filler történetről van szó, talán jobb lett volna, ha nem a főszereplők kerülnek előtérbe, hanem a Lázadás egyéb figurái. 3/5

 

#7 Jedha hamvai: ez viszont már sokkal jobban tetszett, jó volt látni, mi lett a Jedhából és az Ellenállók maradékából. Rendkívül jók a színek, ahogy a végóráit élő bolygót bemutatják, miközben a Birodalom továbbra is szipolyozza az erőforrást. Az Erő-szegmenset kissé összecsapottnak éreztem. 4/5

 

#8 Lázadás a Mon Calán: nagyon jól összekapcsolódott a korábbi Mon Cala-történetekkel, amelyek végig vezetnek az óceánbolygó elnyomatásán. Olyan morális kérdések merültek fel, hogy lehet, hogy Ackbar lelép a mon calamari flottával, de mi lesz a hátramaradottakkal? A quarreneket hiányoltam. A beszivárgási akció tetszett, mint ahogy a tragikus Lee-Char király sorsának elrendezése is. 4,5/5

A következő történet a Remény halála szerintem még ennél is jobb lesz. Aztán jön egy limonádék sztori, majd egy nagyon ütős zárása a Gillen-féle SW-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

#9 Múló remény

 

@Darth Revan9, már értem mire gondoltál, nem is tudom, hány éve olvastam utoljára ennyire téttel bíró, a saga-hoz jelentős mértékben hozzáadó képregényt. A mon calamariak sikeres beugrasztása a polgárháborúba jól láthatóan elbizakodottá teszi a lázadókat, már-már komolyan elhiszik, hogy a győzelem nem is kérdés. Hát most akkora kijózanító pofont kapnak, hogy csoda, hogy innen talpra álltak. Ez nagyobb bukta volt, mint később a Hoth vagy bármi, amit eddig láthattunk, olvashattunk (de lehet, hogy csak nem jut eszembe megfelelő ellenpélda).

 

A Mako-Ta lerohanása súlyos következményekkel jár, a veszteséglista brutális. A tehetetlen és mozdulatlan lázadó hajókat egymás után lövik ki a birodalmi rombolók, mintha csak lőgyakorlaton lennének. Az RO-ban illetve az EP4-ben látott katonai fejesek egymás után hullanak el. Jan Dodonna, Draven tábornok vagy éppen Vanden Willard, nem is beszélve azokról, akiket éppen csak egy-két másodpercekre láthattunk a filmekben. Szerencsére Ackbar és Hera Syndulla túlélte, de ők tényleg a kevés kivételnek tűnnek. És valóban, most már sokkal érthetőbb, hogy a Hoth idejére miért is láthatjuk hőseinket olyan magas rendfokozatokon. A felsővezetést annyira megtizedelték, hogy Mon Mothma nem igazán válogathatott. Ez a megoldás sokkal konzekvensebb és logikusabb, mint anno a Legends-nél, ahol az írók nem igazán foglalkoztak ezekkel a karakterekkel (mintha eltűntek volna a döntéshozatalból), és jószerivel mindenki túlélte a Birodalom elleni polgárháborút. Az új EU ezen a téren is sokkal tetszetősebb számomra.

 

Amellett, hogy a Lázadás története legsúlyosabb vereségét éli meg, azt is képes megmutatni, hogy miért is jelent komoly fenyegetést permanens jelleggel a Birodalom számára. Ez pedig a bajtársiasság, találékonyság és hősiesség. Utóbbira jó példa Draven, akinek hősies halála megérintett; akármennyire is volt ellenszenves a RO-ban, azért a céljai mindig is nemesek maradtak, ez már akkor is egyértelmű volt. De ugyanígy Dodonna is méltó halált halt, akinek mondatai a vehemens és tapasztalatlan Luke irányába nagyon is példamutatóak a felelős vezető mibenlétéről. Találékonyságra ott van Han, aki - ahhoz képest, hogy csak félig-meddig érzi magáénak a Lázadás ügyét - rendesen kiveszi a részét az ütközetben, és a Millenium Falcon legyalulása után nem rest X-szárnyúba ülni. Elég szürreális páros voltak R2-vel ők ketten. Egyébként is tetszett, hogy itt most senki sem statisztált, mindenki aktívan kivette a részét, legyen az C-3PO vagy Chewbacca. Vagy akár a Meorti nevű technikus.

 

Valahol egyébként megértem Trios motivációját is. Az Alderaan példája nem mindenkit sarkalt arra, hogy akkor most még inkább lázadni kell. Akármilyen kegyetlen alattvalóival szemben, Trios szorult helyzetben van és csak saját bolygóját akarja védelmezni, hogy elkerülje azt a sorsot, amelyre a Vader által oly figyelmesen küldött ajándék (az Alderaan egy meteoritdarabkája) emlékezteti. Szóval valahol megértem őt, ha ezen révén tud békét garantálni a bolygójának, akkor semmilyen áldozathozatal nem lehet sok.

 

5/5, nem is kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Star Wars Lázadók és zsiványok

A 12. gyűjteményes kötet a 68-72. számokat tartalmazza. Greg Pak vette át az alap Star Wars sorozat írását. Neki már csak annyi feladat jutott, hogy írjon még pár számot, hogy aztán a 75. szám után ugorhassanak A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti időkbe. Valahogy azt éreztem, hogy a Marvel szeretett volna kerek 75 füzetet az Egy új remény és A Birodalom visszavág közötti időket bemutató sorozatának, hogy kerek legyen a szám. Paknak pedig valamit kell írnia ide, tök mindegy mit. Ő úgy döntött, hogy ír egy extra hosszú, 8 részes történetszálat, melynek első öt részét tartalmazza ez a gyűjtemény.

A cselekmény A Birodalom visszavág előtt játszódik, és a szerkezet is pont olyan. A hősök szétszélednek különböző küldetésekre, utakra, hogy aztán a végén újra egy pontban fussanak össze. Csak ezúttal háromfele szélednek szét.  Han és Leia a Lanz Carpora mennek,  hogy ott egymásnak ugrasszák a helyi bűnbanda főnököt, Carpot és a Birodalmat. Leia régi ismerőse, Dar Champion összekuszálja a szálakat, és végül még a terven is módosítani kell. Luke és Artu a Sergiára mennek biztosítani egy felkelő csapat menekülését. Luke összeakad Warbával, aki szintén érzi az Erőt. A fiú úgy érzi, talán mestert talált. Persze hamar kiderül, hogy mégse. Thripio és Csubakkal a K43 bolygón próbálják tőrbe csalni a Birodalmat, megpróbálják felrobbantani a vulkanikus bolygót. Csakhogy sziklalények lakják ezt a világot, és Thripio morális dilemma elé kerül. Valamint feltűnik Darth Vader is, és próbálja elfogni Luke-ot.

Ismerős formulák. Pár izgalmas dolog feldobta. Főleg a Lanz Carpo eseményei voltak igazán jók és Thripio dilemmája. Luke egyre jobban érzi az Erőt, de semmi érdekes nem történik vele.

Míg Gillen egy érdekes történetszálat mesélt, addig Pak csak egy A Birodalom visszavágra hajazó sztorit szállított, hogy meglegyen a kellő füzetmennyiség. Kár érte. A történet első öt füzete így nem nagy szám. Három és felet adok rá az érdekes ötletek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: A lázadók végzete

Eljött ez az idő is. A Marvel befejezte az Egy új remény és A Birodalom visszavág közötti időszak kivesézését, ami nagyon időszerű volt. Amit lehetett, kifacsartak ebből a három évből, három fő sorozat és több minisorozat keretében. Egy időre jó is lenne, ha ezt az időszakot elfejtenék. Luke-ék kalandjairól itt már nincs mit elmesélni. A kötet első felében olvashatjuk a 73-75. számokat, mely lezárja Greg Pak 8 részes történetét. A hősök útjai ismét keresztezik egymást és egy nagy összecsapás keretében menekülnek el. [spoiler] Tetszett a Vader elleni harc és a sziklakények segítsége. A vége már egy kissé szürreális lett, ahogy a nagy, feléledt sziklabolygó rásújt a csillagrombolóra. [/spoiler] A Birodalom győzelemre tör bónusz füzetben  pedig 4 rövid történetet olvashatunk, melyek bevezetik a második Star Wars, a harmadik Darth Vader, a második Doktor Aphra és a Fejvadászok sorozatok eseményeit. A győzelem visszhangja című történetben Kes és Shara kerülnek bajba a Hothon egy beomlott jégbarlangban. A lázadás reménytelensége kerül elő, mint téma. A Birodalom szolgálatában fanatikus és mindenre elszánt halálosztagosok kerülnek középpontba, akiknek hűségét Darth Vader megjutalmazza. A Minden bevetésnek két oldala van című történetben Beilert Valance ismét megmutatja kemény, mindenre elszánt, de érzelmes énjét is. Az Epilógus a kedvencem, mely Doktor Aphra első sorozatát zárja. Ebben Aphra egyéni látásmódját és bölcsességét ecseteli egy búcsúüzenetben, melyet az apjának, Tolvannak és Vulaadának küldött.

Pak fő sztorija azért lehetett volna izmosabb. A maradék négy kisebb történet felhúzza a végső eredményt, így megadom rá a négyest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.