Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lassan akkor a szereplőkről is megtudunk valamit.

Ezek szerint akkor az már biztos, hogy sivatagos helyszín tuti lesz a sorozatban :lol:

Én bízom benne! Mos Espa amúgy is hemzseg a bűnözőktől, jó bevezető helyszín lehetne. Remélem nem kamu a hír, a TFN -en olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bízom benne! Mos Espa amúgy is hemzseg a bűnözőktől, jó bevezető helyszín lehetne. Remélem nem kamu a hír, a TFN -en olvastam.

Én valahogy új helyszíneket is várnák. Gondolom abban a galaxisban nem csak Tatuinon vannak sivatagok. :lol: De majd meglátjuk, hogy valóban valami Tatuinos helyszínre készítik el az épületeket, vagy más díszletet pakolnak fel az alapokra. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmes karakterek, de ha erősíteni akarják a kapcsolatot a filmek és a sorozat között, a legkönnyebben előhalászható karakterek közé tartoznak. A CGI modellek megvannak, max egy kis ráncfelvarrás kell az ep4-es Jabba és az ep2-en Watto modelhez, aztán máris mehetnek a sorozatba, mi meg megnyalhatjuk mind a tíz ujjunkat, amiért filmes szintű trükköt látunk a szériában :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a kék hátteres jelenetek, űrhajó és egyéb díszletek épülnek majd meg Sydney-ben, míg kevésbé földöntúli helyszíneket továbbra is igyekeznek valódi helyszínen forgatni, mint mindegyik filmben (bár tudjuk, hogy az ep3-hoz már csak egy ilyen jelenet készült, és azt is az ep2 alatt vették fel). Ez mondjuk szerintem dicsérete lenne, mert mégis csak jobb lenne a tunéziai díszleteket látni, mint egy digitális Mos Espat (bár az ellen sem lenne kifogásom). Vagy esetleg, ha visszatérnének Spanyolországba, meg Olaszországba a "Naboora". Na jó, egyelőre nyerjen igazolást a hír, és aztán ráérünk álmodozni :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ők mellékszereplők a sagában, talántán van rá esély, bár csak egy kicsi. Mert azért mégiscsak filmes karakterek.

Én nagyobb esélyt látok a szerepeltetésükre. Úgy hallottam az első epizódokban még az ismertebb filmes mellékkarakterek is szerepet kaphatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rajtam múlna, hogy hogyan indulna a sorozat, akkor én is a Tatooine-nal kezdeném. Nem egy sokoldalú világ, de a filmek szempontjából kulcsfontosságú. A Birodalom Visszavág kivételével minden filmben láthattuk, sőt, még a TCW-ben is. Rengeteg lehetőség rejlik benne, még a mai napig is. A sorozat elején mindenképp igyekeznek több kapcsolatot is megtartani a filmekkel, ez látszik abban, hogy előveszik a díszleteket. Watto, Jabba... Minden gond nélkül szerepeltetni lehetne őket. Ráadásul ha igaz, amit ígérgetnek, akkor lesz fogatversenyzés. És ha lesz fogatversenyzés, nos... Számítok Sebulbára, és a többiekre. Sőt, ha Jabba feltűnik, akkor ott lesz a sarkában Boba Fett is.

A sorozat elején igenis szükségeltetik a filmes kapcsolat. Ha már megismertük a szereplőket, akkor szép lassan eltávolodhatunk a filmek világától, az új hősök történetén...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én azt minimum elvárom, hogy a Galaxis szempontjából fontosabb bolygók előbb-utóbb megjelenjenek a sorozatban is. Mint pl. Coruscant, ami szerintem kihagyhatatlan világ, előbb-utóbb fel kell tűnnie (mondjuk a Birodalmi Főparancsnokság épületének, vagy a Császár Palotájának). Persze az olyan világok, mint Dagobah, Hoth, Endor, Yavin IV, stb. már nem fontosak, de azt is eltudnám viselni, ha megjelenne Alderaan, Felucia, meg hasonló fejlett, de nem túl sok szerepet kapott világok is. És természetesen sok új bolygó, mert azért főleg azokból építkezzen a széria.

Mellékszereplők tekintetében is számítok olyan alakok felbukkanására egy-egy "guest star" erejéig, mint Bail Organa, Mon Mothma, Palpatine, Cody, stb... akiket olyan színészek keltenek életre, akik amúgy is inkább sorozatokban vagy színpadon játszanak, és a szerepük is beilleszthető a történetbe. Mert azért mégis csak feelinges lenne, ha mondjuk egy birodalmi tiszt egyszer csak holotelefonálna Palpatine-nak, és újra megjelenne McDiarmid a megaszalt maszkban :) Vagy egy klón lekapná a sisakját, és Jango Fett arca köszönne vissza ránk. És persze, egy cameo erejéig még a nagy Darth Vader is feltűnhetne fénykardot suhogtatva, hiszen a jelmezbe csak egy megfelelően magas fickót kell találni, James Earl Jones meg bármikor kapható szinkronizálásra. Persze eme szereplők véletlen se legyenek állandóak, de néha-néha hosszabb-rövidebb időre jó lenne, ha megjelennének. Egyrészt kapcsolaterősítésnek a filmek és a sorozat között, másrészt melyik rajongónak ne tetszene :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg már ugye Birodalom, akkor Carida kihagyása vétek lenne. Jöhetnek az újoncok a kiképzőbázisra. :) A híres neves Akadémia is ugye. :)

De pl Nar Shaddaa is igazi kedveskedés lehetne a rajongóknak. A csempészek tanyája. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pl Nar Shaddaa is igazi kedveskedés lehetne a rajongóknak. A csempészek tanyája. :)

Mondjuk a Jedi Knight széria és a KotOR II miatt én picit unom Nar Shadat, de azért a sorozatban szívesen megnézném azt a nagyon kedvesnek és békésnek tűnő világot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meg már ugye Birodalom, akkor Carida kihagyása vétek lenne. Jöhetnek az újoncok a kiképzőbázisra. :) A híres neves Akadémia is ugye. :)

De pl Nar Shaddaa is igazi kedveskedés lehetne a rajongóknak. A csempészek tanyája. :D

Nar Shaddaa az egyik nagy kedvencem már a Jedi Knight sorozat óta... :P

Meg szerintem hatásos lenne a sorozat elején, ha ilyen egyszerű emberek beszélnének a Klónháborúkról, hogy ők miként élték meg. Vagy a véleményüket a mostani rendszerről, hogy számukra mit jelent, hogy Köztársaságból Birodalom lett...stb.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: ezzel én is így vagyok, annyival toldanám ki, hogy egy-egy cliffhanger erejéig is visszatérhetnének, hogy jobban üssön pl. egy-egy évad vége :)

Na igen, egy cliffhangerben évad végén mondjuk a főhősök már nagyon a Birodalom bögyében vannak, erre egy - mondjuk "főhős" - birodalmi admirális megszólal, hogy az üldözésükre egy különleges embert küld az Uralkodó. Aztán leszállna a hajó, kinyílna a kiszállórámpa, és meghallanánk a jellegzetes mechanikus légzést. Az admirális meg megszólalna: "Welcome, Lord Vader." Aztán záróképnek Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, egy cliffhangerben évad végén mondjuk a főhősök már nagyon a Birodalom bögyében vannak, erre egy - mondjuk "főhős" - birodalmi admirális megszólal, hogy az üldözésükre egy különleges embert küld az Uralkodó. Aztán leszállna a hajó, kinyílna a kiszállórámpa, és meghallanánk a jellegzetes mechanikus légzést. Az admirális meg megszólalna: "Welcome, Lord Vader." Aztán záróképnek Vader.

Hát ütne, az hétszentség... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rajtam múlna, hogy hogyan indulna a sorozat, akkor én is a Tatooine-nal kezdeném. Nem egy sokoldalú világ, de a filmek szempontjából kulcsfontosságú. A Birodalom Visszavág kivételével minden filmben láthattuk, sőt, még a TCW-ben is. Rengeteg lehetőség rejlik benne, még a mai napig is. A sorozat elején mindenképp igyekeznek több kapcsolatot is megtartani a filmekkel, ez látszik abban, hogy előveszik a díszleteket. Watto, Jabba... Minden gond nélkül szerepeltetni lehetne őket. Ráadásul ha igaz, amit ígérgetnek, akkor lesz fogatversenyzés. És ha lesz fogatversenyzés, nos... Számítok Sebulbára, és a többiekre. Sőt, ha Jabba feltűnik, akkor ott lesz a sarkában Boba Fett is.

A sorozat elején igenis szükségeltetik a filmes kapcsolat. Ha már megismertük a szereplőket, akkor szép lassan eltávolodhatunk a filmek világától, az új hősök történetén...

Sebulba, tényleg. Jó lenne őt is viszontlátni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én azt minimum elvárom, hogy a Galaxis szempontjából fontosabb bolygók előbb-utóbb megjelenjenek a sorozatban is. Mint pl. Coruscant, ami szerintem kihagyhatatlan világ, előbb-utóbb fel kell tűnnie (mondjuk a Birodalmi Főparancsnokság épületének, vagy a Császár Palotájának). Persze az olyan világok, mint Dagobah, Hoth, Endor, Yavin IV, stb. már nem fontosak, de azt is eltudnám viselni, ha megjelenne Alderaan, Felucia, meg hasonló fejlett, de nem túl sok szerepet kapott világok is. És természetesen sok új bolygó, mert azért főleg azokból építkezzen a széria.

Mellékszereplők tekintetében is számítok olyan alakok felbukkanására egy-egy "guest star" erejéig, mint Bail Organa, Mon Mothma, Palpatine, Cody, stb... akiket olyan színészek keltenek életre, akik amúgy is inkább sorozatokban vagy színpadon játszanak, és a szerepük is beilleszthető a történetbe. Mert azért mégis csak feelinges lenne, ha mondjuk egy birodalmi tiszt egyszer csak holotelefonálna Palpatine-nak, és újra megjelenne McDiarmid a megaszalt maszkban :) Vagy egy klón lekapná a sisakját, és Jango Fett arca köszönne vissza ránk. És persze, egy cameo erejéig még a nagy Darth Vader is feltűnhetne fénykardot suhogtatva, hiszen a jelmezbe csak egy megfelelően magas fickót kell találni, James Earl Jones meg bármikor kapható szinkronizálásra. Persze eme szereplők véletlen se legyenek állandóak, de néha-néha hosszabb-rövidebb időre jó lenne, ha megjelennének. Egyrészt kapcsolaterősítésnek a filmek és a sorozat között, másrészt melyik rajongónak ne tetszene :)

Vajon magyar hangban ki lenne jó Darth Vadernek? A magyar verzióban ez talán problémát jelent majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetiben is kellene találni egy új Vader hangot, JEJ nem hiszem, hogy elvállalná...

Már miért ne vállalná el? Örökös Vader hang, és kismillió dologhoz (film, sorozat, rajzfilm, rajzfilmsorozat) adta már a hangját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.