Ugrás a kommentre

2x02 - The Lost Commanders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már itt is lesznek. :D

 

Szóval ismét előkerült kedvenc klónom Rex. Pontosan azért nekem is ő a szívem csücske amiért Pildinek. Mert önzetlen, bátor és hihetetlen jó katona.

Ashoka nem véletlenül mondta Kanannak hogy bízzon benne mert ismerte a 66-os parancsot.

Az is tök jó ötlet hogy Rexéktől kérnek támaszpontokat a Peremvidéken, hisz ő aztán tudja hol vannak a háborúból. Talán még fegyverek is maradtak ezen helyeken.

Hőseink megérkeznek a sivatagos bolygóra és kiderül hogy itt éldegélnek 3-asban, Rex, Gregor és Wolffie egy cigánykaraván lakókocsijának kinéző AT-TE-vel ami az otthonuk.

Az mekkora már hogy füstöl is mint egy ház kéménye ami igazolja hogy otthon is. :D

Aztán a találkozás feszültsége. Hát a Kanan-képregény után nem csodálkozom hogy nem bízott Kanan a klónokban.

Wolffie-t is megértettem miért jelzett a Birodalomnak. Gondolom tényleg az van ha valaki nem jelent egy Jedit azt azonnal agyonlövik.

A húsvadászat egyfajta betekintést nyújtott a klónok mindennapjaiba. Zeb mint csali hatalmas volt. :D

Kiderült az is hogy a klónokat leszerelték ,kivéve azokat akik hűségesek a Birodalomhoz és ők kiképzők lettek.

Egyszóval jó rész volt. Imádom az ilyen a múlt előjön a jelenben tipusú részeket.

Filoni ezért is zseniális. Elkaszálták a TCW-t? Nem baj visszahozunk pár kulcsfigurát belőle a Rebelsben. És nem erőltetetten, hanem mindenkinek van funkciója.

Már az mekkora lesz amikor ezek a vérprofi katonák, akiket háborúra tenyésztettek, akik végigharcolták a 3 éves klónháborút olyan csatákban ahol csoda hogy volt túlélő, harcolni fognak a rohamosztagosok ellen, akiket "béke" idején soroztak.

Már most boritékolom az eredményt. :D

Na de a rész rengeteg kérdést vet fel bennem.

Az világos hogy Rex Fivesnak elhitte amit mondott a chipről, és kivetette magából. Na de hol vetette ki, ki vállalta ezt el? Mert egy orvos csak gyanakodni kezd hogy egy klón azt mondja hogy egy chip van a fejében, amit ki kéne operálni, illetve kellemetlen kérdéseket tehet fel magasabb szinteken. Vagy Rex vette ki maga, de hogyan, mert azért kétlem hogy ért az orvostudományhoz.

Wolffie, honnan tudott a chipről? Rextől vajon? Miért hitte el neki?

Gregor apánk a legrejtélyesebb. Egy robbanásban láttuk utoljára. Ezek szerint túlélte. Hogyan találkozott Rex-el? Visszakerült az alakulatába vagy lefokozták és Rex alatt szolgált az 501-eseknél? Mert gondolom kommandósnak már nem vették vissza. A Rex-el való találkozó után valahogy tudomást szerzett a chipről, gondolom Rextől, de miért hitte el neki. Mert elhitte hisz ő is kivetette. Vagy ha nem Rextől tudta meg kitől és szintén a fő kérdés mi volt az amiért elhitte hogy van egy chip az agyában ami ha aktiválódik akkor kinyír minden Jedit a közelben.

Azt mondta Rex hogy leszerelték a klónokat a Birodalom megalakulása UTÁN nem sokkal. Ez ok, de ő még a 66-os ELÖTT lelépett hisz már a Jedi Templom ostrománál nem volt ott. Ezek szerint akkor Rex dezertőr. Kivetette a chipet majd lelépett a Grand Armyból.

Na de miért nem kereste a hadsereg, miért nem körözték dezertálás miatt? Anakin vajon hogyhogy nem vette észre hogy kedvenc katonája akivel sülve-főve megvoltak sőt szerintem baráti kapcsolatban álltak, eltünt? Mert az azért csak feltünt neki hogy a Templom ostrománál Rex nincs ott.

Plussz kérdés. Honnan fújtak meg egy AT-TE-t ? OK mondjuk Hondótól szereztek egyet. :D

Szóval a fenti kérdésekre szeretnék választ kapni mert így egy nagy darab hiányzik a történtek ismeretében a múltjukból.

Ashoka kapcsán meg az hogy honnan tudta hogy Rex-ék ezen bolygón vannak? Ha kiderítette miért nem lépett kapcsolatba velük?

Mit csinált Ashoka a Rendből való távozása és a 66-os között, majd utána? Vajon kereste-e Anakint? Hisz ő is úgy tudhatta hogy a Jedik árulók lettek és szinte mindet megölték. Tud-e Ashoka a 66-osról? Tudja-e hogy Palpatine a Sith?

Egyelőre ennyi. A következő résznél is lesznek kérdéseim, de azt majd később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex, Gregor és Wolffie egy cigánykaraván lakókocsijának kinéző AT-TE-vel ami az otthonuk.

Az mekkora már hogy füstöl is mint egy ház kéménye ami igazolja hogy otthon is. :D

Most hogy írod eszembe jut Pyrego mutatványos járgánya. az hasonlított erre. :D

 

Az világos hogy Rex Fivesnak elhitte amit mondott a chipről, és kivetette magából. Na de hol vetette ki, ki vállalta ezt el? Mert egy orvos csak gyanakodni kezd hogy egy klón azt mondja hogy egy chip van a fejében, amit ki kéne operálni, illetve kellemetlen kérdéseket tehet fel magasabb szinteken. Vagy Rex vette ki maga, de hogyan, mert azért kétlem hogy ért az orvostudományhoz.

Valószínűleg valamilyen orvos droidra bízták a kiszedést. Sajnos ezt az időszakot nem ismerjük pedig akkoriban sok minden történhetett amire Te is választ vársz alant.

 

Wolffie, honnan tudott a chipről? Rextől vajon? Miért hitte el neki?

Mint írtam ezt nem tudhatjuk a fentiek fénylében, de nagyon valószínű, hogy Rex avatta be Fives halála után. Rex magas rangú és köztiszteletnek örvendő parancsnok volt így nem kétlem, hogy Wolfee hitt neki. Talán volt más meggyőzésre alkalmas bizonyítéka is, de ezt nem tudhatjuk. Ami ebben igazán furcsa, hogy Kanan is tuda chip létezéséről, mégpedig a klónoktól!! Ebből még az is következik, hogy a seregben egy idő után (valószínűleg a 66 -os után) elterjedté vált a hit a chipben.

 

Gregor apánk a legrejtélyesebb. Egy robbanásban láttuk utoljára. Ezek szerint túlélte. Hogyan találkozott Rex-el? Visszakerült az alakulatába vagy lefokozták és Rex alatt szolgált az 501-eseknél? Mert gondolom kommandósnak már nem vették vissza. A Rex-el való találkozó után valahogy tudomást szerzett a chipről, gondolom Rextől, de miért hitte el neki. Mert elhitte hisz ő is kivetette. Vagy ha nem Rextől tudta meg kitől és szintén a fő kérdés mi volt az amiért elhitte hogy van egy chip az agyában ami ha aktiválódik akkor kinyír minden Jedit a közelben.

Valóban Gregor a kakukktojás. Miként került az isten háta mögötti Abafar -ról Rex -ékhez? Ráadásul kettyósan? Szerintem Gregor már nem harcolt később, ott más lehet a megoldás. Egyébként erre a szálra egy egész sztorivonalat fel lehetne húzni. :D

 

Azt mondta Rex hogy leszerelték a klónokat a Birodalom megalakulása UTÁN nem sokkal. Ez ok, de ő még a 66-os ELÖTT lelépett hisz már a Jedi Templom ostrománál nem volt ott. Ezek szerint akkor Rex dezertőr. Kivetette a chipet majd lelépett a Grand Armyból.

Ezt nem tudjuk! Lehet, hogy lefokozták a chip kivétel miatt. Ne feledjük, hogy Fives esete után azt a konklúziót vonták le, hogy a chip kell a katonáknak és a meghibásodást egy vírus okozta ami Ringo Vindán került bele Fives -ba. Na most ha Rex önhatalmúlag kivette a chipjét akkor le is fokozhatták vagy akár le is szerelhették a seregből. Bár ez túl humánus lett volna Palpatine módszereihez. :D Itt sok minden elképzelhető tehát, de a dezertőr dolgot kizárnám, hisz láttuk, hogy Kallus nem emleget ilyesmit Wolfee esetében.

 

Plussz kérdés. Honnan fújtak meg egy AT-TE-t ? OK mondjuk Hondótól szereztek egyet. :D

Szerintem a háború után egy Rex -hez hasonló katonának nem volt nehéz szerezni egyet. Főleg ha a roncstelepre kerültek mert jöttek az új harci járművek. :)

 

Ashoka kapcsán meg az hogy honnan tudta hogy Rex-ék ezen bolygón vannak? Ha kiderítette miért nem lépett kapcsolatba velük?

Ahsoka azt mondja, hogy az utolsó ismert tartózkodási helyük a Seelos. Próbált kapcsolatba lépni Rex -el de Wolfee szabotálta az üzeneteit, ez benne is van a részben. :) Ezért gondolhatta Ahsoka, hogy már nincsenek a Seelos -on.

 

Mit csinált Ashoka a Rendből való távozása és a 66-os között, majd utána? Vajon kereste-e Anakint? Hisz ő is úgy tudhatta hogy a Jedik árulók lettek és szinte mindet megölték. Tud-e Ashoka a 66-osról? Tudja-e hogy Palpatine a Sith?

Szerintem ezekre a kérdésekre a sorozat fog választ adni a későbbiekben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfontolandó válaszok. Elképzelhetőek a megoldásaid. Bár az hogy Rex kiveszi a chip-et és leszerelik a 66-os elött az nem jön be. Palpatine-nak a tervet titokban kellett tartania. Semmi biztosíték nincs rá hogy Rex nem pletykálja el idő elött a leszerelése után. Simán kinyírták volna mint Fives-t.

Ráadásul ebben Anakinnak benne kellett lennie(mármint a 66-os elötti lelépésben). Ha Rex a tudta nélkül lép le Anakin tuti kerestette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad teória, de mi van, ha Rex titokban szedette ki a chipet? Láttuk, hogy a klónok is elmennek eltávra, egy ilyen szabadság alatt lehet, hogy Coruscant mélyén talált egy orvost, és először leellenőriztette a chip létezését, majd kiszedette. Egy ilyen alvilági figura amúgy sem kérdezősködne, hogy mi az, el sem árulná valószínűleg - pláne, ha Rex sem közli vele a gyanúját -, és Rex is tovább szolgálhat. A sebhelyet meg el lehet adni akár egy elfajult éjjeli mulatozásnak is. Mondjuk részegen levette az asztal sarkát fejjel. :)

Aztán ezután bevonta valahogy Wolffe-t és Gregort is.

Amúgy az is érdekes, hogy miért pont Wolffe és Gregor. Sajnos, a háttérről nem tudtuk meg sokat, de mi van, ha ők ugyanúgy barátok voltak, mint a Domino osztag tagjai. Együtt nőttek fel, jó haverok voltak, csak más-más osztagban szolgáltak. Oké, ennek semmi nyoma a sorozatban, de ettől még nem elvetendő lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen Gregor a furcsább eset. Rex és Wolffe a seregben szolgáltak, rengeteg helyet bejártak, biztos voltak tipikus klón törzshelyek, ahova eltávokon vagy hasonló szituban jártak. Ha előtte nem is nagyon találkoztak, a leszerelésük után rendszeresen járkálhattak ezekre a helyekre, így ott olyan klónok is összefuthattak és haverkodhattak, akik amúgy a háborúban nem egy osztagban voltak.

Gregor már érdekesebb, mert ő eleve elég furcsa és izolált szituban volt már a háború idején is. Amúgy érdekes trió ez. Gregor az elitkommandó tagja volt, így katonailag tán ő volt a legképzettebb, Rex Anakin mellett szolgált és nagy sikereket ért el, mégis mintha ehhez képest alacsony rangban lett volna, Wolffe-ból meg nem sokat láttunk, de előrébb tartott a ranglétrán, ha jól tudom.

 

A chipet kivetethették droiddal vagy akár élő orvossal is valami kevésbé forgalmas "klinikán", ahogyan azt előttem írták is. Biztos megvoltak az erre megfelelő helyek, cifrább dolgokat is el tudtak intézni sunyiban a SW világában.

 

Az már sokkal érdekesebb kérdés, hogy mikor történt meg a találkozásuk, a chip kivétele, esetleg a hivatalos leszerelés előtti lelépésük. Rex-et elvileg már nem látjuk Anakin/Vader mellett a 3-ban. Lehet áthelyezték, lehet lelépett, ki tudja. Azt se felejtsük el, hogy találkozott anno azzal a másik klónnal (most nem ugrik be a neve), aki dezertőr volt és a családjával letelepedve élt. Eleinte el is ítélte, de a végén megértette és nem köpte fel, sőt kifejezetten szimpatizált vele. Szóval látott már olyat, hogy egy klón meg tudta oldali a nemhivatalos kilépést a seregből. Lehet, hogy ennek semmi jelentősége, csak most eszembe jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfontolandó válaszok. Elképzelhetőek a megoldásaid. Bár az hogy Rex kiveszi a chip-et és leszerelik a 66-os elött az nem jön be. Palpatine-nak a tervet titokban kellett tartania. Semmi biztosíték nincs rá hogy Rex nem pletykálja el idő elött a leszerelése után. Simán kinyírták volna mint Fives-t.

Ráadásul ebben Anakinnak benne kellett lennie(mármint a 66-os elötti lelépésben). Ha Rex a tudta nélkül lép le Anakin tuti kerestette volna.

Az még furcsább, hogy Kanan is tudott a chipről mert "a klónok elmondták neki". Ha ez így volt akkor a klónok körében elég közismert volt a dolog. Kérdés, hogy mikor lett az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még furcsább, hogy Kanan is tudott a chipről mert "a klónok elmondták neki". Ha ez így volt akkor a klónok körében elég közismert volt a dolog. Kérdés, hogy mikor lett az?

Lehet, hogy a 66-os után néhány klón puskával vonta kérdőre a kaminóiakat, hogy mégis, mitől lettek parancsszóra bábok. Az identitásukért is küzdő klónok szerintem zokon vehették, hogy értelemmel nem bíró droidokká avanzsálták le őket, és talán elkezdtek ennek a végére járni.

Vagy Rex és mások, akik rájöttek az igazságra, elkezdték terjeszteni az igét. Esetleg ennek a kettőnek a kombinációja.

Bár én nem hiszem, hogy a klónok mondták el Kanannek. Eleve, nem hiszem, hogy Kanan beszélő viszonyban volt a történtek után a klónokkal. Azt mondja, hogy "lather they said they had a chip in their heads, that made them do it." A they-be akárki beletartozhat, nem csak a klónok. Mások is megtudhatták az igazságot, akikkel Kanan találkozott az évek során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mondjuk igaz. Én a szövegkörnyezetből egyből a klónokra asszociáltam.

 

Röhögnék ha Rex -ék fejéből AZ vette volna ki a chipet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. Azt mondja, hogy "lather they said they had a chip in their heads, that made them do it." A they-be akárki beletartozhat, nem csak a klónok. Mások is megtudhatták az igazságot, akikkel Kanan találkozott az évek során.

 

Az idézett szöveg arra utal, hogy a klónok később arra hivatkoztak, hogy egy chip miatt kellett végrehajtaniuk a parancsot. Nincs benne a mondatban, hogy a klónok Kanannak mondták ezt, sokkal inkább az lehetett, hogy a klónok galaxis-szerte erre hivatkoztak, ami eljutott Kanan fülébe is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért indítottam lehettel, mert amíg nem tudunk biztosat - mondják vagy látjuk -, addig több szkennárió is lehet és belőlem hiányzik a Zééébiztosság, így szeretek nyitva hagyni kapukat ezeknek. :evil:

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy továbbviszik-e ezt, például, találkozunk-e olyan klónnal, aki tud a chipről, de nem szabadult meg tőle, sőt, a Birodalomban is ottmaradt. Egy ilyen klón és Rex találkozója még felfedhetne pár érdekességet. Pláne, ha mondjuk az a valaki szintén egy ismert klón, és olyan, aki rá is lőtt a Jedi parancsnokára. Mondjuk Cody vagy Neyo, vagy esetleg behozhatnák a történetbe Grey parancsnokot, aki Kanan mellett volt a 66-os kiadásakor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne, ha mondjuk az a valaki szintén egy ismert klón, és olyan, aki rá is lőtt a Jedi parancsnokára. Mondjuk Cody vagy Neyo, vagy esetleg behozhatnák a történetbe Grey parancsnokot, aki Kanan mellett volt a 66-os kiadásakor.

 

 

Greyt már nem, ő kinyiffant a képregénysorozatban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idézett szöveg arra utal, hogy a klónok később arra hivatkoztak, hogy egy chip miatt kellett végrehajtaniuk a parancsot. Nincs benne a mondatban, hogy a klónok Kanannak mondták ezt, sokkal inkább az lehetett, hogy a klónok galaxis-szerte erre hivatkoztak, ami eljutott Kanan fülébe is.

 

 

De a klónok honnan tudtak a chipről? Fives halott. A többi ott lévő klón meg szerintem bolondnak tartotta. Rex-nek volt annyi sütnivalója hogy elhitte és mivel csak 3 klónt látunk chip nélkül(hisz ha többen is kivették a chipet akkor Rexék mellett lettek volna) ezért szerintem ennyi is van. De tényleg mi lett a többivel. A chip az biztos végleg olyanná tette őket hogy gondolkodás nélkül lelőnek egy Jedit akár évek múlva is( Kanan-képregényben benne van) azaz árulónak tartják őket. Szerintem a chipben ez a legdurvább. Nem csak arra kellett hogyha meghallják a 66-ost az ott lévő Jediket öljék meg, és utána visszaáll minden az agyban, hanem örökre megváltoztatta a klónok szemályíségét.

Ha mutatnak egy ilyen klónnak egy felvételt amint Jedik oldalán harcol a háborúban szerintem el sem hiszi amit lát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mindenképpen érdekes teória, és bár a képregényekkel le vagyok maradva, a film és a TCW is arra utal, hogy a művelet tovább üzemel. Cody "üldözőbe vette" Obi-Want, Yodát is hajkurászták, a Jedi Templomban maradtak is folytatták a 66-ost, amikor Yoda és Obi-Wan befutott, és bár nála meghibásodás volt, de Tup chipje sem állt le.

Viszont érdekes kérdés, hogy minden klón megkapta-e a parancsot? Mert az ep3 alapján csak a parancsnokok (amúgy is nehéz lett volna több millió klónnak szólni), akik aztán leosztották a feladatot a többi klónnak is. De mi van azokkal a klónokkal, akik nem voltak Jedi közelében? A Kashyyykon a frontvonalban harcolókkal? Az olyan bázisokon állomásozókkal, mint a Rishi. Ezek a klónok nyilván nem kaptak chipaktiváló utasítást, de ők hogyan látták akkor a dolgot? Elhitték Palpatine állításait?

Azt fejtegettem alább, hogy sokféleképpen tudomást szerezhettek a chip létezéséről a klónok. Többen is lehettek olyanok, mint Fives, aki a történtek után kutakodni kezdtek. Rex is elkezdhette terjeszteni a hírt, és nyilván voltak, akik hittek neki, és ők is elkezdték terjeszteni. Kívülállók is kutakodhatni kezdhettek, például Bail, Mothma, vagy bárki, aki annak idején ismerte a klónokat és hihetetlennek találta, hogy a Jedik ellen fordultak.

Szerintem nem feltétlen lenne minden klón Rex mellett, aki kivetette a chipet. Ahányféle személyiség, annyiféleképpen élné meg ezt, szerintem. Azért a Rexék választotta élet nem éppen olyasmi, amire minden klón vágyhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x02 - The Lost Commanders

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.