Ugrás a kommentre

2x02 - The Lost Commanders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pozitívum: Ezra karaktere. Nagyon tetszett, ahogy összefogja a csapatot, ahogy beáll Kanan és a klónok közé.

Negatívum: ahhoz képest hogy egy "visszahozó" epizód, kb bánatot nem tudtunk meg a három visszahozott karakterről. Félős Wolffe? :nana:

 

Nekem Kanan fénykardos jelenete úgy jött le, hogy azon hezitál hogy ő most Jedi (összerakott karddal) vagy bujdosó (szétszedett karddal).

Seelos valóban költséghatékony, de a lakólépegető hangulatos volt.

Ahsoka szövegétől viszont falkaparást kaptam. "Van egy barátom, bízzatok meg benne, a nevét viszont nem mondom el hogy meglepetés legyen a nézőknek!" Akik mellesleg pontosan tudták hogy kik várhatóak.... Viszont a számsoros-Kenobis utalás nagyon szépen működött.

A sok közt amire nem kaptunk választ: Rex szerintetek tudja hogy Anakin = Vader?

 

 

 

 

Ezt meg most találtam, és szerintem tökéket illik a hangulathoz:

"Ég s Föld között, bús-hazátlanul / Hajtja őket a Sors szele. / Gonosz, hűvös szépségek felé / Száguld az Illés szekere."

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még lesz két rész ebben a szálban így többet is megtudhatunk majd róluk.

 

Miért? Ahsoka -nak mit kellett volna mondania? Valószínűleg ha elmondja, hogy klón az illető parancsnok, akkor el se mennek Kanan -ék tudjuk miért. Szerintem pont, hogy jól cselekedett.

 

Rex szinte biztos, hogy nem tudja mi lett Anakin -nal. Már az EPIII -ban se volt mellette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gregor például láthatóan meg is zakkant kissé az eltelt évek alatt, ha nem mondják a nevét, rá sem jöttem volna, hogy ő. :D Talán a robbanásban gárgyult meg Abafaron.

Előtted csak egy páran írták, hogy Gregor a robbanás miatt lett idióta. :D Ja és megint csak egy páran linkeltek be egy oldalt, ahol Filoni nyilatkozta, hogy Gregor valóban a robbanástól lett hülye. :D

 

Ezra valóban szépen fejlődik, már csak egy valamit kellene (jól) megtanulnia. A vívást. Ha már fél kézzel elbánik két inkvivel, akkor lesz igazi jedi. :D

De szegény kitől tanulna vívni? Kanen sem egy profi, esetleg Ahsoka-tól de a legutóbbi emlékeink szerint ő sem profi. Mondjuk volt rá ideje gyakorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előtted csak egy páran írták, hogy Gregor a robbanás miatt lett idióta. :D Ja és megint csak egy páran linkeltek be egy oldalt, ahol Filoni nyilatkozta, hogy Gregor valóban a robbanástól lett hülye. :D

Általában a rész megnézése után rögtön írom a véleményemet, és csak aztán olvasom el a többiekét, hogy tényleg csak a saját benyomásom kerüljön leírásra minden befolyásolás nélkül. :) Azóta visszaolvastam, láttam, hogy több kérdésemre, feltevésemre már választ kaptam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában a rész megnézése után rögtön írom a véleményemet, és csak aztán olvasom el a többiekét, hogy tényleg csak a saját benyomásom kerüljön leírásra minden befolyásolás nélkül. :) Azóta visszaolvastam, láttam, hogy több kérdésemre, feltevésemre már választ kaptam.

Sorry, nem tudtam. :) Én mindig elolvasom aztán írok, hogy ha valakinek válaszolni kell akkor azt egyszerre tegyem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka azért elég jól vív. :roll:

Kanan-ékhoz képest biztos, de amikor elhagyta a Rendet nem tartozott éppenséggel a legjobb vívók közé: az 5. évadban (ahol utoljára látthattuk harcolni) menekülnie kellett Grievous elől, és még Barriss is csúnyán helyben hagyta. Ha egy Dooku-val vagy egy Maullal kellett volna szembenéznie lehet, hogy otthagyja a fogát (vagy mivel az egyik főszereplőről beszélünk, inkább futásnak ered). Lehet hogy azóta fejlődött, bár a potenciális ellenfelek megcsappanásával kétlem, hogy ez lenne a helyzet (legalábbis az eddig látottakból nem úgy tűnik, hogy az inkvizítorok nagyon gyakran összefutnának vele).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átlagosan jó rész volt, örülök, hogy visszatért a sorozat. Jó volt újra látni a klónokat, újabb összekötőkapocsként a régi érával. Remélem, sor kerül Rexék múltjának további boncolgatására, mert eddig csak elszórt infómorzsákat kaptunk. Igaz, a legfontosabb tényekkel tisztában vagyunk, de érdekelnének a részletek is. Többek közt a Mandalore ostromával kapcsolatos események. Egyébként azt hittem, átveszik a Legendákból (RepCom) az öregedésgyorsítás okozta probléma megoldásának kérdését, de erre egyelőre nem került sor. A chipek eltávolítása nem okozott meglepetést, viszont azt hittem, Rex itt legalább utalás szintjén megemlíti Fivest. Tetszett Kanan merengése a háború végéről, egyértelmű utalásként a képregényre. Érthető a klónok iránt érzett ellenszenve, de úgy érzem, ez változni fog a jövőben.

Ahsoka magánnyomozása egy egyértelmű szálat vetít előre. Kíváncsi vagyok, fogja-e tanítani Kanant és Ezrát... mert Filoni többször is mondta, hogy Ahsoka nem Jedi. Örülnék, ha aktív mellékszereplő lenne, bár nyilván nem lesz benne minden részben. Amilyen lendületes és "szájas" volt régen, most annyira hallgatag, visszafogott, megfontolt és csak akkor beszél, ha tényleg szükségét érzi. Ez valamilyen szinten rendben is van, viszont nekem kicsit hiányzik a régi énje.

A Cápa c. filmre való utalások jók lettek, és nem csak a zenére gondolok. ;)

A klónok külsejét még szokni kell, de "reálisnak" tűnik, hogy hasonló módon nézzen ki egy kiöregedett, 56 éves katona, aki évtizedekkel korábban visszavonult a szolgálattól. Sabine új haja nem csak megszokható az első benyomások után, nekem tetszik is.

Kicsit off, de a Seelos világa remek példa rá, hány különböző módon lehet megvalósítani egy sivatagbolygó látképét... Tatooine, Geonosis, Abafar, Seelos... mindegyik első pillantásra jól elkülöníthető, egyedi világ. Roncsok és hiányzó sziklák ide vagy oda, a Jakku számomra továbbra is egy Tatooine 2.0.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kicsit off, de a Seelos világa remek példa rá, hány különböző módon lehet megvalósítani egy sivatagbolygó látképét... Tatooine, Geonosis, Abafar, Seelos... mindegyik első pillantásra jól elkülöníthető, egyedi világ.

Azzal értek egyet aki Seelos-t költség-hatékonynak nevezte. Ez lehetett az ok. De mondjuk miért nem csináltak egy új színezetet hozzá? Sivatag ok..De belefért volna egy más színű ég és akár vöröses "marsi talaj." Vagy ez meg Geonozis klón lenne? Abafar bejött a sósivataggal és a narancs éggel.

Itt meg a sztori miatt nem is érdekelt, csak azért írok erről mert szóbajött! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit off, de a Seelos világa remek példa rá, hány különböző módon lehet megvalósítani egy sivatagbolygó látképét... Tatooine, Geonosis, Abafar, Seelos... mindegyik első pillantásra jól elkülöníthető, egyedi világ. Roncsok és hiányzó sziklák ide vagy oda, a Jakku számomra továbbra is egy Tatooine 2.0.

Nekem Abafar 2.0-nak tűnt. Amivel nincs bajom, de eredetiséget nem találtam benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, nagy öröm volt látni Rex-et és társait, akik méltóképpen öregedtek meg, nincs mit szégyellniük az alkatukon, és most sokkal kevésbé tűntek klónnak, mint anno, az egyéniségük a katona fegyelem lazulásával, parancsok híján és gondolom a napi kötelező feladatok megfogyatkozásával szabadabban kibontakozhatott, mint aktív éveikben, és ez jól áll nekik nagyon. :) Nekem mindig Rex volt a kedvenc klónom, örülök, hogy a többiek mellett őt hozták vissza a sorozatba. :)

 

Ezra és Kanan kapcsolatában az a szép, hogy mindkettőjüket erősíti a másik hatása, mindketten nyitnak a világ felé, csak máshogy. : Ezra egyre magabiztosabb és jó döntéseket hoz, mert támogatják és bátorítják (nem mindig Kanan személy szerint, de az egész csapaton keresztül azért ő is), mert végre nincs egyedül, és azért néhány dolgot arról, mit jelent Jedinek lenni, Kanan mutatott meg neki. Ezra nagyon fiatal még és könnyen alkalmazkodik, és a legjobb helyen van most.

Kanan este nehezebb, mert ő pont hasonlóan fiatal korában kemény traumán ment keresztül, nehezen tette túl magát a 66-os parancson és a Jedik lemészárlásán (talán nem is sikerült neki igazán), ebben a tudatban lett felnőtt, így érthető a bizalmatlansága ezzel kapcsolatban (no és ott van még az is, hogy a saját csapatán kívül bárki mással szemben gondjai vannak a bizalommal úgy általában). Az ő kihívása az, hogy ezen felülemelkedjen, Ezra pozitív gondolkodásán keresztül ő is le tudja győzni a maga félelmeit, és így igazi Jedivé válhasson maga is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok külsejét még szokni kell, de "reálisnak" tűnik, hogy hasonló módon nézzen ki egy kiöregedett, 56 éves katona,

Gondolom átszámítva annyi mert különben 32-33 körül járhat. :)

 

Kicsit off, de a Seelos világa remek példa rá, hány különböző módon lehet megvalósítani egy sivatagbolygó látképét... Tatooine, Geonosis, Abafar, Seelos... mindegyik első pillantásra jól elkülöníthető, egyedi világ. Roncsok és hiányzó sziklák ide vagy oda, a Jakku számomra továbbra is egy Tatooine 2.0.

Ezzel maximálisan egyetértek. Seelos max. a talaját tekintve hasonlít Abafar -ra, semmi másban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Abafar 2.0-nak tűnt. Amivel nincs bajom, de eredetiséget nem találtam benne.

Na, örülök, hogy nem csak én asszociáltam arra. Nagyon örülök, hogy visszatért a Rebels a képernyőre. Tökéletesen ültek a TCW-s utalások, és külön öröm, hogy plusz infókat kaptunk a klónok leszereléséről, amire legalább annyira foglalkoztatott, minthogy mit csináltak anno a szabadidejükben (erre a TCW hozott remek példát). Amennyire tartottam Rextől a trailerek alapján, annyira jó volt most, minden kételyem tovaszállt, remek karakter lesz a Rebelsben is. A dilinyós Gregor és a paranoid Wolfe néhol kizökkentett, de nagyjából jó magyarázatok születtek itt (vagy Filoni által) a változásukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ideig nem volt új Rebels rész, ennyi kihagyás után letaglózott mennyire remek a látványvilága és a hangulata. A TCW-s utalások zseniálisak, a két animációs sorozat közti kötések annyira erősek, hogy a PT-OT felemásra sikerült egységét nagyban erősíti. A két éra végre kezd tényleg minden tekintetben összeérni. Sabine haja tök jó, eléggé tartottam tőle az előzetes képek alapján, de szerencsére sokkal részletesebb és szebb lett, mint amire azokból lehetett volna gondolni. A páncél is vagány, de úgy általában jól sikerültek a grafikai váltások. Ahsoka is kifejezetten hiteles így mindent (pl. hang, gesztusok, animáció stb.) egybevéve.

 

A klónok nekem kicsit furcsák voltak, főképp az összetétel. Rex alap, ő szuperált a legjobban. Wolffe elment egynek, Gregor viszont nekem nem klappolt annyira. Jópofa ez a félőrült viselkedés, de egyelőre nem látom, miért kellett őt így visszahozni. Nyilván túlélhette a robbanást, de ezeket a "csodás feltámadásokat" nem kéne átvenni a TCW-ből. Valahogy összehozta hármójukat a sors, hát legyen, remélem Rex majd még fog komolyabb szerepet kapni. Az nagyon tetszett, ahogyan Kanan viszonyulását felvázolták, ebben Ahsoka és Hera kiegészítései is pozitív szerepet játszottak.

 

Érdekes volt, hogy a rész során elsikkad Ahsoka távozása az elején, pedig valószínűleg ennek lesz a legnagyobb súlya és legfontosabb következménye a későbbiekben. Jól építkezik a sorozat. Az is elég elgondolkodtató, hogy az anno Anakin körüli szereplők mennyire meghatározó pozitív karakterek. Padmé, Obi-Wan, Leia, Luke, Ahsoka és most Rex is. Anakin-ból Vader lett, miközben (Palpi-n kívül) minden körülötte lévő a kétségtelenül jók táborát erősíti, noha nem feltétlenül ez a sors nézett ki nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mos néztem meg!

Sok minden nem történt benne...de újra látni Rexéket nagyon jó volt.

Már a találkozás pillanatában lehetett látni,hogy Wolffeval nem stimmel valami...hmm.

Várom a folytatást! :)

 

Mondjuk elég hamar megtaláltál őket! :D

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dilinyós Gregor és a paranoid Wolfe néhol kizökkentett, de nagyjából jó magyarázatok születtek itt (vagy Filoni által) a változásukra.

Úgy érted furák voltak? Szerintem ez volt bennük a különleges. Talán az is mutatja Rex "erejét", hogy csak ő maradt meg teljesen "tisztának".

 

Nem biztos hogy baj. Ez a öreg após szinkron passzol a külsőhöz.

Nekem abszolút nem jött be. Az eredetiben a hang is kötődést adott a karakterhez a szinkron viszont ezt elvette. Így tényleg olyan mintha másik karakter lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell annak a chipnek azért akkora jelentőséget tulajdonítani, hogy ha kiveszik, már meggajdulnak. Fives és Rex sem hülyült el ettől. Egyszerűen eltelt tizenöt év, és nem ezért vagy azért, de ezek nem emberek. Klónok, akiket specifikusan háborúra tenyésztettek. Tizenöt éve nincs háború, tizenöt éve funkciójukat (életcéljukat) vesztve tengődnek. Még jó, hogy megváltoznak, esetenként meggajdulnak.

Ettől függetlenül szerintem Wolffe-fal nincsen baj. Azután, amit a klónok a Jedikkel tettek, jogosan fél a megtorlástól a Jedik részéről, és amellett, hogy hogyan viszonyul a Birodalom a Jedikhez, jogosan fél a megtorlástól a Birodalom részéről. Láthatóan csak szeretné nyugodtan leélni hátralévő életét, megjegyzem, jogosan. Hogy a tizenöt évvel ezelőtti Wolffe nem csinált ilyet? Nos, nem csoda, ici-pifit mások voltak a körülmények. Még nem kényszerítették rá őket, hogy lőjék hátba a Jediket, még nem volt céltalan a létezésük, még nem volt Birodalom, ami legjobb esetben is életfogytiglanra küld Kessl bányáiba, ha Jedikkel bratyizol. Aligha összehasonlítható a két helyzet, és így, a két Wolffe. Arról nem beszélve, hogy nem éppen ő az a parancsnok, akit olyan marha nagyon megismerhettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, valószínűleg így van. Kicsit belekavarodtam mert Fives -ra gondoltam de ott se a chip hiánya miatt volt kótyagos hanem attól a szertől amit Nala Se beadott neki. Szóval ez így ok nekem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.