Ugrás a kommentre

Borítótervek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

A rövid kommentár:

 

A képek szerintem jól érzékeltetik a különbséget a két trilógia között. Az első három epizód színpompásabb, nagyobb léptékű, komplex, sok karakterből áll, sokoldalú. A 4-5-6. részek egyszerűbbek, dísztelenebbek, kevesebb szereplővel. Az 1-2-3 igazi szépsége nem az űrben mutatkozik meg, hanem a bolygók felszínén, míg a 4-5-6 sava-borsát az űrjelenetek adják.

Az első trilógia szereplői távolabb vannak egymástól a képen, hiszen ez a 3 film 13 évet ölel fel. A 4-5-6. részek főszereplői ezzel szemben szoros csoportot alkotnak.

 

Az első három rész képén a Vader és Obi-Wan között feszülő ellentét van a középpontban. Padmé és Qui-Gon képei mintha végigtekintenének Anakin sorsán az EP3-ig. Kicsit vádlón néznek középre, amolyan "Miért tetted ezt?" kifejezéssel. Obi-Wan zordan néz szembe a helyzettel: "Teszem, amit tennem kell." Vader elfordul Padmétól és Qui-Gontól, és lentről néz fel Obi-Wanra, bekapcsolt vörös karddal. Padmé és Qui-Gon mögött békés kék-zöld háttér van. Obi mögött sárgás naplemente, ami még reményt kelt, de lentebb ez a Mustafar vörösessárgájába fordul, ahol már nincs remény, és csak Sidious röhög az árnyékban. A kék és a vörös fénykard által befogott ív Anakin és Obi-Wan végső szembehelyezkedését illusztálja: Sidious és a párbaj látható ebben a képrészben, ahol egyértelműen a vörös színárnyalatok dominálnak. A kép bal oldalán Padmé körül a Naboo fenti zöldje középtájt a sárga Coruscant-ra vált, ami aztán Mustafar lávamezőjébe torkollik lentebb, Vader magasságában. Qui-Gon és Obi-Wan feje között egy kék-sárgásvörös váltás van, ez is a dolgok szétválására utal. Ami olyan egyszerű és tiszta volt Qui-Gon idején, az később elromlik. Qui-Gon enyhe szellemszerűsége (ez inkább nagyfelbontásban látszik) "régiesíti" a figurát, és utal arra, hogy ő az első Erő-túlélő.

(Nekem ez a kép az egyik kedvencem, mert ezen a képen a színek sokat mesélnek. Nem csak hangulatot adnak, jelentésük is van. Általában szeretek a színekkel meséltetni, és úgy érzem, itt sikerült. :) )

 

A 4-5-6 képe egyszerűbb. A háttérben csak két szín van: barnásvörös és kékesfehér. Jók és rosszak egyértelműen elválnak, ezen a képen nincs szükség sokatmondó színátmenetekre. Csak egy kard van, ami zöld, és egy lőfegyver - egész más kor ez. A hangsúly itt az űrjeleneteken van, alul pedig a Tatuin és az Endor látszik: ahol elkezdődik és ahol befejeződik a 4-5-6. rész. A kép egyszerű, semmi túlcicomázás nincs benne. Egyedül Vader esetében vittem bele két apró "trükközést", de az szerintem felismerhetetlen. Egyrészt, ez a kép annak a pillanatnak a képe, amikor az Uralkodó Luke-ra szórt villámai megvilágítják Vader maszkját. Apró utalás, hogy a jó énjét világítják meg, miközben ő maga nagyrészt mégiscsak sötétben van. Másrészt az a csillag nem véletlenül került a maszk bal szemrésze alá: könnycseppként csillog. Ezt a két dolgot szinte lehetetlen észrevenni. (De én tudom, és ez a lényeg. :) ) És nem is szükséges az észrevételük a kép megértéséhez, sőt, enélkül egyszerűbb, koherensebb és letisztultabb a kép. Tisztábban átjön az üzenete. Viszont nem bírtam ki, hogy legalább ennyire rejtve ne tegyek bele valami ilyesmit. :)

 

A doboz gerincén, a két trilógiakép között a robotok láthatóak: ők alkotják a hidat a két trilógia között. Az arany szegélyköröket összekötő vízszintes arany vonalak is a hexalógia egységét hivatottak kifejezni, azt, hogy a két epizódhármas elválaszthatatlanul egybetartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli, Ody, MissKarrde: köszi. :)

 

MissKarrde: rövidnek indult a kommentár, de ez lett belőle. :D A hozzászólás elküldése után jutott eszembe, hogy ez a "rövid" jelző tán nem egészen korrekt. :D

 

Ody: kiemeli, hangsúlyosabbá teszi Vader figuráját. Ez azért fontos, mert Vader a kör alsó részén helyezkedik el, és utalni akartam rá, hogy ő a legfőbb szereplő. Emellett a bekapcsolt kardból nem sok látszana, ha nem lógna ki a keretből, így, kilógatva pedig agresszívabbá válik Vader figurája. (Obi-Wan kardjának nem kell kilógnia, oda neem kell ez a plusz. :D ) Én úgy vagyok vele, hogy ha ránézek erre a kardra és Vaderre, megszólal a fejemben a fénykard hümmögő hangja is. Ha nem látnám az egész kardját, nem szólalna meg a hangja sem. :P

Emellett gyakran lógatok ki dolgokat a képek kereteiből: hol egy-egy figurát, hol csak a fénykardokat. Itt is ezt az utat követtem. Két kép, két kard lóg ki: apa és fia kardja.

 

Az űrhajók kilógásának oka egyszerűbb: (szerintem) így jobban néz ki, és szépen elkülöníti egymástól a két trilógiaképet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, Fuge: köszi!

 

Fuge: Ha elég nagy méretű a 3D-s kép, akkor igen... többé-kevésbé. Viszont nem biztos, hogy jól fog kinézni a végeredmény, mert erősen torzítani kell az eredeti képet. Már a saját dobozom 3D-s képéből indulva is elég rondán nézne ki, ha visszaalakítanám kétdimenziósakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: persze. :D Ezek a lenti dobozképek is megvannak már 2D-s, nyomtatható verzióban, csak azokat még nem tettem fel a netre. Ez a 3D-s nézet csak az ízelítő. :)

 

Fuge: küldd át mailben! De ha nyomtatni akarnád, nagy kép legyen, különben szinte biztos, hogy ronda lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
(Egyébként ilyen korrigálásokat nem szeretek csinálni. Ne is legyen rá szükség...!)

Hát igen, ez is a hazai hozzánemértés tanúsítványa. :) Joda és Dark Vader - Istenem...

 

Csak ugye én magam nem igazán tudnék sajátot csinálni.

 

Egyébként, ha már itt tartunk, nem úgy volt, hogy tőled is kijön majd egy új sorozat? Vagy rosszul emlékszem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Talán még nem szólok későn, de aborítóterv-kérésem paraméterei változtak. Letettem arról, hogy díszdobozt kérjek a korongjaimhoz (bár persze ha lesz, akkor nem utasítom vissza :) ellenben a másolat DVD -k egy-egy slim CD-tokba lesznek majd véglegesítve, és ehhez kérek szépen burkolatot.

 

Ráérősen,. persze, úgysem kapom vissza őket egyhamar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
Már van ilyen díszdoboz, Mina, igaz nem Prequel, hanem Saga (vagyis mind a hat filmnek), SimonZ honlapján meg is nézheted, itt a link:

http://simonz.co.hu/cover_hun.html

A honlap egyébként a fórum főoldaláról is elérhető :pfff:

 

Tudom, hogy saga díszdobozt készít, ami tök jó dolog lesz. De én egy Prequel díszdobozra gondoltam addig is, amíg nem készíti el a Sagá-ét, mivel elég hülyén néz ki a polcon a két SW díszdoboz között a ROTS DVD :yeah:

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.