Ugrás a kommentre

Borítótervek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Nincs még prequel-díszdobozom, és a közeljövőben nem is várható, mert elég sok egyéb tervem van, és azok élveznek elsőbbséget. Ráadásul szerintem előbb a saga-díszdobozt kéne befejeznem (filmborítókkal)... Nekem is külön áll az EP3 a többitől, de ez nem is zavar, mivel ez a kedvencem, és ezt érem el a legkönnyebben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Csekély egy hónap után vettem észre, hogy új hozzászólások vannak a topikban... :rock:

 

Mina: A belinkelt képen csakugyan szép kollekció van. :) A díszdoboz az én doboztervem alapján készült, de egyszerűen csak felhasználták egyes elemeit. Az összhatás szerintem annyira nem mutat jól néhány változtatás miatt.

Amire viszont kíváncsi lennék, az az, hogy milyen alaprajz alapján készülhetett a doboz... Nagyon sokan kérik, hogy tegyem fel a doboz nyomtatható tervét, hogy el tudják készíteni, de amíg nem tudok szerezni egy ilyen alaprajzot, addig ez kicsit nehézkes lenne.

 

Egyébként ha már díszdoboz, valaki összedobott egy tervet a sagaposzterem alapján az Adywan-féle Revisited trilógiára, sőt, az egész sagára:

 

adywan-box.jpg

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hű, na egy ilyet szívesen megrendelnék. Lucasék felköthetik a kisnacit, és aki nemet mondott végül a poszteredre, az meg kereshet egy falat, hogy verhesse bele a fejét.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 DVD-s díszdoboz terv, de a méreteket növelve többet is bele lehet rakni.

Ez a palást

Ez pedig az alja, ill. a teteje

 

 

Az alján van a 77x80-as fül, ezt kell két oldalról beragasztani a 77 széles gerincbe belülről. Ha van olyan nagy karton, akkor ez a két ragasztás megspórolható, és ez esetben egy darabból összehajtható az egész doboz. A 95x135-ös szárnyak mennek belülre. Ezek egyrészt merevítik az egész dobozt, másrészt nem engedik szétesni. Erre hajlik rá a palást két vége. Az azokon látható 35x37-es kis fülek a nyílás rövid oldalára ülnek fel, és ezeket takarja le az alján/tetején lévő 35x77-es fül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hű, na egy ilyet szívesen megrendelnék. Lucasék felköthetik a kisnacit, és aki nemet mondott végül a poszteredre, az meg kereshet egy falat, hogy verhesse bele a fejét.

Remek ez a poszter, DE! Szerintem ez a lehető legnagyobb méretben az igazi. Ilyen kis dobozra összezsúfolva már nem mutat igazán jól szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 DVD-s díszdoboz terv, de a méreteket növelve többet is bele lehet rakni.

Ez a palást

Ez pedig az alja, ill. a teteje

 

 

Az alján van a 77x80-as fül, ezt kell két oldalról beragasztani a 77 széles gerincbe belülről. Ha van olyan nagy karton, akkor ez a két ragasztás megspórolható, és ez esetben egy darabból összehajtható az egész doboz. A 95x135-ös szárnyak mennek belülre. Ezek egyrészt merevítik az egész dobozt, másrészt nem engedik szétesni. Erre hajlik rá a palást két vége. Az azokon látható 35x37-es kis fülek a nyílás rövid oldalára ülnek fel, és ezeket takarja le az alján/tetején lévő 35x77-es fül.

 

Köszi szépen! Megspóroltad azt az időt is, amit a rajzok kibogozására kellett volna szánnom. :(

A hétvégén nem érek rá, de utána elkezdek majd szüttyögni vele. Először egy hatos saga box, aztán a trilógiák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Elkészültem a DVD díszdoboz próbaverziójának kinyomtatásával és összehajtogatásával. Mint a mellékelt ábrák mutatják, használatba is vettem a dobozt:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

A kivágás sajnos nem lett tökéletes, kézügyességben nem vagyok túl erős, de a végleges és a terv szerint pontosan vágott dobozon nem látszódnak fehér részek.

A tervek holnap kerülnek fel az oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen mindenkinek! :lol:

 

Oldie: a hatfilmes saga hatlemezes tokba való, egy hetedik lemezhely jobban bántaná a szememet, mint az, hogy mögötte van külön egy DVD. A Lucasfilm inkább csináljon duplalemezes (extrás) verziókat a régi filmekhez is, és minden passzolni fog. :D Eredetileg erről szólt a Saga Edition tervem: 6 duplalemezes mozifilm tartójának volt szánva. (Még a korongtervek is eszerint készültek el.)

 

Na, itt vagynak a tervek, pdf-ben.

 

És két képecske ízelítőnek:

 

simonz_saga_edition_double_dvd_box_outer.jpgsimonz_saga_edition_double_dvd_box_inner.jpg

 

Készült egy egydobozos, sima változat is, de a fenti két képen az eredeti terveknek megfelelő kétdobozos kiadás látszik. Részletes leírás és hajtogatási útmutató itt, az oldalamon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Én úgy csinálom majd, hogy az extralemezt és majd a TCW DVD-jét beleteszem a I-II. dobozába vagy a Musical Journey DVD-jével teszem össze az extra lemezt, mert szeretnék egy papírdobozt csinálni majd a TCW DVD-jének

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.