Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem biztos, eleve a csehó vendégei miért sikoltanának fel úgy, mintha épp egy halálsugár tartana feléjük?

Az esemény és a döbbenet láttán? Talán hallottak a Halálcsillagról a történelem órákon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végignézve az eseményeket az @Iqvi által felvetettek tükrében, szerintem sokkal valószínűbb, hogy nem a kocsmatöltelék sikítozott, hanem Finn "meghallotta, amint milliók kiáltanak fel rémületükben".

Egyrészt, Maz vendégei akkor még a kocsmában vannak, nem láthatták az épületből a sugarakat. Ráadásul egyik sem tűnt annak a pánikolós sikoltozós fajtának. :) 

Másrészt, csak Finn reagál a sikoltozásra, a Meson Martinet másik két tagja tök nyugodtan pakolászik.

Harmadrészt, a sikolyok, amikre Finn reagál, majdnem teljesen ugyanolyanok, amiket Hosnian Prime robbanása előtt hallhattunk. Nem mellesleg, baromi hangos a sikoly a Takodanán, mintha a tömeg ott lenne a Meson Martinet mellett, pedig korábban láthattuk, hogy a leszállóhely jó pár száz méterre van a kastélytól.

Negyedrészt, ha a sikolyok a kocsma felől jönnének, Finn arrafelé pillantana először, és csak, miután látja, hogy mindenki felfelé néz, akkor pillantana ő is fel. Az ember ösztönösen abba az irányba néz, ahonnan a hirtelen érkező hangok jönnek. Ezzel szemben Finn nem hátra, nem jobbra vagy balra, hanem azonnal, gondolkodás nélkül az égre tekint.

És ötödrészt, a jelenet folytatásában látható, hogy a kocsmából csak a rendszer felrobbanása után kezdenek kisorjázni a vendégek. És senki sem sikoltozik, meglehetősen csendben, döbbent csendben, csak egy-egy halk suttogást hallatva szemlélik az eseményeket. És, hogy mennyivel később értek ők ki, minthogy Finn felnézett, azt jól példázza, hogy Finn visszaért a leszállóhelyről, és a tömeg még csak akkor kezdett gyűlni a kastély előtt. Han is csak akkor ért ki.

 

Kronológiailag tehát így néz ki a dolog a film alapján:

- Finn sikolyokat hall, erre azonnal felnéz az égre.

- A Hosnian Prime-on és a szomszéd bolygókon a lakók észreveszik az égen a feléjük tartó sugarakat, és az apokaliptikus esemény hatására sikoltozni kezdenek.

- Felrobbannak a bolygók a Hosnian-rendszerben.

- Kanata kastélyából elkezdenek kijönni az emberek, köztük Han is, és döbbent csendben figyelik az eseményeket. Ugyanekkor ér vissza Finn is a pár száz méterre lévő leszállóhelytől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Félelmetes hogy mennyire jól öregedett ez a film. Csak berakod és képtelenség abbahagyni annyira magával ragadó. Lehet itt jönni az EpIV copyval és társaival, de az igazság az, hogy ez a film sokkal jobb mint a IV. Eddig az SW maratonomon csak egy számozott epizód ért fel a VII-hez (a III.). Mondjuk ez a következő résszel bővülni fog villám gyorsan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2021. 11. 13. - 1:10, Donát írta:

Félelmetes hogy mennyire jól öregedett ez a film. Csak berakod és képtelenség abbahagyni annyira magával ragadó. Lehet itt jönni az EpIV copyval és társaival, de az igazság az, hogy ez a film sokkal jobb mint a IV. Eddig az SW maratonomon csak egy számozott epizód ért fel a VII-hez (a III.). Mondjuk ez a következő résszel bővülni fog villám gyorsan. 

Tegnap én is rácsodálkoztam mennyire remekül összerakott és kiváló film ez. Nem véletlen lett annyira sikeres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Kicsit visszás, hogy megint én írok ide, de.... :P az Andor után nagyon jólesett kicsit felmenni a felső szintre. ami még kellemesebb volt, hogy annyira de annyira harmóniában van a folytatásokkal, hogy végig csak vigyorogtam. Klasszikus Star Wars lesz ebből, ha már most nem az. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hétfőn SW kocsmakvízre megyek, és ezzel készülök fel, mert a többi trilógiát (szerintem) ismerem eléggé :) ezt pedig a legkevesebbszer láttam (meg valószínű mások is, így jól jöhet ezt felfrissíteni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Tegnap hosszú idő után újra megnéztem ezt a filmet. Még mindig baromi jó! Valahányszor belekezdek, lehetetlen abbahagyni. Abrams nagyon odatette magát ennél a filmnél. Komolyan mondom, baromi nehéz lenne rangsorolnom a VII. és a VIII. között, mert mindkettő nagyon jó. A hangulata, a ZENE, a karakter, a látványos helyszínek (Takodana zöldje Maz kastélyával, vagy Illum havas fái), de még a nem látványos Jakkunak is olyan hangulatot sikerült varázsolni, hogy ihaj!

 

Reyt és Daisyt imádom ebben a filmben, annyira kis ártatlan és bár tehetséges, de érezhetően nyers, kiforratlan, hibákkal és önbizalomhiánnyal. De ebben a filmben Finn is sziporkázik! Annyira bátor, gondoljatok bele: elszökik az Első Rendtől ahelyett, hogy teljesítené a parancsot, pedig tudja, hogy mivel áll szembe. Elmegy a Starkiller bázisra, hogy kikapcsolja a pajzsot pedig dunsztja sincs, hogy kell. Kiáll Kylo ellen egyetlen fénykarddal, pedig tudja, hogy esélytelen. És mindemellett hatalmas szíve van. Ebben a részben Finn egy tök jó pályára került. A későbbi filmekben neki húzott ívről már nincs ilyen jó véleményem, de hátha majd a mostani nézésnél ez megváltozik. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.