Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Relaxálj kicsit. Épp azért kérdeztem rá konkrétan. Nem kell egyből hisztizni.

Nem rád értettem, hanem az utánad lévő két hsz szerzőjére. Nem tetszik a stílus. Ahogy a Werebazsé is hagy maga után kívánnivalót, természetesen

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom werebazs eljutott ennél a filmnél a kalap sz.r jelzőig és mivel imádom az ilyen magvas gondolatokat gondoltam megkérdezem már mi akkora probléma a TFA -val?

Nem kívánok belemenni, mert egy hétig tartana mire mindent felsorolok, ami szúrta a szemem, és nem azért van ez fórum. Azt elismerem, hogy erősen fogalmaztam, de emiatt egyből elnézést is kértem, mert tudom, hogy kisebbségben vagyok ezzel a véleménnyel. Legyen elég annyi, hogy nekem eleve nem hiányzott egy sequel trilógia (a Legendákban is az EP6 utáni cuccokat rühelltem a legjobban, szóval tény, hogy nem vagyok objektív), és hogy ebben a filmben, lépésről-lépésre pontosan azt csinálták, amit nem akartam, hogy csináljanak, ráadásul szerintem azt is rosszul. Ettől függetlenül (sőt, inkább pont ezért) reménykedve várom az EP8-at, hátha elfeledteti velem a sérelmeimet, és objektívebben tudok majd visszanézni erre a filmre.

 

Szerintem ez egy ritka fölösleges kérdés, mert úgyis az unalomig ismert dolgokat hozzák fel:

- az ep4 másolata

- Semmi új nincs benne

- Sok benne az új lény

- Újak a főszereplők

- Kylo Ren teljesen más, mint Darth Vader

- Nem tudni semmit a politikai oldalról

- Az elmúlt harminc évet nem mesélték el a nyitószövegben

- Eleve: harminc évvel később játszódik

- Han Solo meghal

- Han Solo gagyin hal meg

- Han Solo nincs benne az egész filmben

- Han Solo nem lesz benne a folytatásban

- Han Solót más játssza a róla szóló filmben

Most így kapásból ezek jutottak eszembe. Ha néhol önellentmondást véltek felfedezni, az nem a véletlen műve. ;)

 

Hát ezzel nagyon mellélőttél. Hogy mennyire, azt ezzel az egy példával illusztrálom: a bemutató előtt engem az egész filmben Han szereplése izgatott a legkevésbé. Soha nem voltam oda a karakterért, nekem mindig is ő volt a leggyengébb láncszem az eredeti trilógiában, és a halálát is fényévekről látni lehetett. És mindennek ellenére azt mondom, itt remek volt a karakter, és ha mást nem is azt az egy jelenetet, tényleg k*rva jól megcsinálták.

 

Részemről: bár minden kalap sz*r film olyan lenne, mint a TFA! És most, hogy olvasom a művészeti munkákkal foglalkozó könyvet, engem még inkább lenyűgöz ennek a filmnek a megvalósítása.

 

Jó, tényleg nem egy Amazing Bulk :P

De azt azért ne akard már bemesélni, hogy egy olyan filmnek lenyűgöző a megvalósítása, amiben egy olyan ősöreg klisét, mint az "elfelejtette kibiztosítani a pisztolyt" sikerült szétbarmolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó hát ha nem hát nem. Bár a hozzáállásod már azelőtt predesztinálta, hogy nem fog bejönni mielőtt bemutatták volna ( "nekem eleve nem hiányzott egy sequel trilógia" ). De akkor hagyjuk ennyiben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt azért ne akard már bemesélni, hogy egy olyan filmnek lenyűgöző a megvalósítása, amiben egy olyan ősöreg klisét, mint az "elfelejtette kibiztosítani a pisztolyt" sikerült szétbarmolni.

Nem bemesélem, állítom! Amúgy ennek a mondatnak sem értem az utolsó részét, de tök mindegy. Mondjuk lehet, hogy jobb is, mert addig legalább nekem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként belenéztem az imdb-s értékelésekbe és bár ne tettem volna... Egy dolog leszögezhető: mindenbe bele fognak kötni az emberek, plusz az újban azt hiányolják amit a régiben utáltak. Ilyenkor mindig Jay és Néma Bob híres jelenete jut eszembe. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mi akkora probléma a TFA -val?

 

Szerintem itt a fórumon is bőven voltak olyan viták amikből leszűrhető a válasz erre a kérdésre. Én nem nagyon tudok semmi olyat írni, amit eddig ne írtam volna le. De akkor összefoglalva.

 

- Információ hiány az elmúlt 30 évről, az erőviszonyokról, a galaxis helyzetéről stb.

- Starkiller base: továbbra is a legkínosabb ötletnek tartom.

- R2D2 sztori: ennél jobbat is kitalálhattak volna.

 

Több hiba szerintem nem volt, vagy legalábbis nem olyanok amik felett nem tudnék szemet hunyni, de SW film esetében ennyi hiba is sok. A maradék 7 filmből (6+RO) összesen nem tudnék ennyi súlyos hibát kiemelni.

 

Hogy szar film-e a TFA? Nem! Nem az! A jakkui rész kiváló, a karakterek fantasztikusak, és a hangulat is végig nagyon jó. DE a hibái miatt számomra az eddigi leggyengébb SW film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bemesélem, állítom! Amúgy ennek a mondatnak sem értem az utolsó részét, de tök mindegy. Mondjuk lehet, hogy jobb is, mert addig legalább nekem jó.

Meg van az a jelenet, amiben Han Rey kezébe nyomja a sugárvetőt, és megkérdezi, hogy tudja-e használni, amire a csaj rávágja, hogy "Persze!"? Ezt rendszerint az követi, hogy a karakternek szüksége van a pisztolyra, de nem sikerül elsütnie, mert nem biztosította ki. Na ez az "elfelejtette kibiztosítani a pisztolyt" klisé, aminek rendszerint az a "csattanója", hogy legközelebb mikor a karakternek lőnie kell, figyelmezteti magát a korábban megtanult a leckére. És (számtalan egyéb mellett) ezt a baromi egyszerű és fájdalmasan régi képletet is képesek voltak elbarmolni, azzal, hogy a közepét kivágták. Benne van a "persze, hogy tudom használni" és benne van a "Biztosítsd ki", de nincs benne, amikor elfelejtette. És ezt nem csak bemesélem magamnak, mert a regényváltozatból nem vágták ki ezt a jelenetet: Unkar Plutt vagy mit tudom én hogy kell írni felbukkan Maz-nál, és fenyegetőzni kezd, amiért Rey ellopta tőle a Falcon-t. Rey-nek ekkor kellett volna lőnie, de nem tudott, mert nem biztosította ki a sugárvetőt, és csak Chewie közbeavatkozása mentette meg.

Na most értem, hogy miért vágták ki a jelenetet, ami zavar, hogy nem maradtak következetesek, és nem vágták ki sem a felvezetését, sem pedig a csattanóját.

 

Ráadásul, mondom, ez egy ősöreg klisé. A felvezetésen emlékszem a szememet forgattam, hogy "komolyan?", a csattanón pedig a fejemet vakartam, hogy "most akkor elaludtam és lemaradtam a jelenetről, vagy mi"? Mindkettő teljesen kizökkentett a filmből, ami egyben arról is tanúskodik, hogy alapból mennyire nem tudott lekötni.

És ez csak egy példa, az irgalmatlan sok amatőr hiba közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 6 és 7 között pont az a kérdéses, mennyire voltak sűrűek az események. Sok minden fontos történt, de lehet 4-5 évente voltak ezek, a Saga eddigi történetmesélésébe meg nehéz lenne egy ilyet beilleszteni. Olyasmit lehetne, hogy 3 film, két nagyobb időugrással vagy ilyesmi. Persze nem arról van szó, hogy akkor félóráig nézhessük Leia és Han civódását vagy vágjanak be többórás szenátusi vitákat és üléseket a politikai lépések kapcsán. Ügyesen ezeket is bele lehetne szőni, ahogyan azt a PT-ban tették. De azért az új Jedi Rend működése vagy Kylo átállása, Snoke feltűnése és aknamunkája nehogy ne adjon elég teret min. egy filmre.

 

Esetleg egy élőszereplős sorozat keretében ki lehetne bontani a most még homályos időket. Könnyebb lenne benne időt ugrani. Úgy is régóta terveznek egyet.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg van az a jelenet, amiben Han Rey kezébe nyomja a sugárvetőt, és megkérdezi, hogy tudja-e használni, amire a csaj rávágja, hogy "Persze!"? Ezt rendszerint az követi, hogy a karakternek szüksége van a pisztolyra, de nem sikerül elsütnie, mert nem biztosította ki. Na ez az "elfelejtette kibiztosítani a pisztolyt" klisé, aminek rendszerint az a "csattanója", hogy legközelebb mikor a karakternek lőnie kell, figyelmezteti magát a korábban megtanult a leckére. És (számtalan egyéb mellett) ezt a baromi egyszerű és fájdalmasan régi képletet is képesek voltak elbarmolni, azzal, hogy a közepét kivágták. Benne van a "persze, hogy tudom használni" és benne van a "Biztosítsd ki", de nincs benne, amikor elfelejtette. És ezt nem csak bemesélem magamnak, mert a regényváltozatból nem vágták ki ezt a jelenetet: Unkar Plutt vagy mit tudom én hogy kell írni felbukkan Maz-nál, és fenyegetőzni kezd, amiért Rey ellopta tőle a Falcon-t. Rey-nek ekkor kellett volna lőnie, de nem tudott, mert nem biztosította ki a sugárvetőt, és csak Chewie közbeavatkozása mentette meg.

Na most értem, hogy miért vágták ki a jelenetet, ami zavar, hogy nem maradtak következetesek, és nem vágták ki sem a felvezetését, sem pedig a csattanóját.

 

Ráadásul, mondom, ez egy ősöreg klisé. A felvezetésen emlékszem a szememet forgattam, hogy "komolyan?", a csattanón pedig a fejemet vakartam, hogy "most akkor elaludtam és lemaradtam a jelenetről, vagy mi"? Mindkettő teljesen kizökkentett a filmből, ami egyben arról is tanúskodik, hogy alapból mennyire nem tudott lekötni.

És ez csak egy példa, az irgalmatlan sok amatőr hiba közül.

Na jó, ez a quarroni szint... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az benne van amikor Rey nem tudja elsütni a pisztolyt. A csatában. Még meg is húzza a ravaszt de semmi nem történik, majd emlékezteti magát, hogy ki kell biztosítani.

Igen! Ennyi. elképedve olvastam Werebazs sorait, mert nekem is rögtön beugrott, hogy volt sikertelen lövése a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézettem barátnőmmel a filmet, még nem látta :) Tetszett neki, annak ellenére, hogy sok mindenre (majdhogynem semmire :P ) nem emlékszik az első 6-ból. Viszont nagyrészt így is teljesen érthető volt neki a film :)

 

Ami külön érdekesség, hogy ő is shippelte Poe-t és Finnt... :D (ehhez hozzátartozik, hogy nagyon szereti a yaoi műfajt, aminek egyik fő témája a homoszexuális férfiak kapcsolata)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritkán írok már a fórumra, de visszaolvastam a vitát az ep7-ről és úgy éreztem el kell mondanom nekem is így egy év távlatából, hogyan látom a filmet.

Azok közé tartozom, akik már az első pillanatban nagyon örültek annak, hogy lesz új trilógia, felvillanyozott, hogy megint Star Wars lesz a mozikban és várhatunk az új filmek készülésére. Amikor először láttam a filmet csalódottan jöttem ki a moziból, legfőképp a párbaj miatt amivel nagyon nem értettem egyet, ezt le is írtam anno a fórumon. Aztán mikor másodjára néztem már nagyon tetszett és őszintén lelkesedtem érte, bár hiányoltam azt a régi érzést, de úgy voltam vele, hogy talán én változtam. Viszont sokszor nem bírtam, szabadulni a negatív érzésektől, de mivel a Star Wars mindig is kiemelt helyet foglalt el az életemben ezért nagyon akartam, hogy szeressem és, hogy ne legyenek negatív érzéseim, de idővel elengedtem és tiszta fejjel voltam képes gondolkodni róla. Mindenekelőtt leszögezem, az ep7-et egyáltalán nem tartom kalap sz*rnak. A karakterek nagyon jók lettek, az egész film legnagyobb erőssége, hogy minden új szereplőt remekül kezeltek és jól elmélyítettek. Maz Kanata az egyetlen akit nem bírok, ő számomra a legrosszabb karakter az egész Star Warsban, az rendben van, hogy egy karakter aki nem jedi, sith vagy ren ismeri az erőt, de nála ez nagyon hiteltelen volt, és az, hogy ezer éves.... ez tipikusan az, hogy sz*rjunk minél nagyobbat. Egyértelműen Yoda pótlék akart lenni, de egyrészt ez felesleges volt, másrészt nagyon rosszul sült el. Ez a minél nagyobbat alkossunk mentalitás egyébként a Starkiller bázisnál is megvan, de azzal nem volt különösebb bajom. A párbajt tekintve még mindig azt mondom, hogy szörnyű a végkimenetele. Teljesen irreális, hogy Rey legyőzze Kylót ráadásul ilyen megalázó módon, hiába sérült meg Ren, hiába van hatalmas potenciál a lányban ez egyszerűen hiteltelen és nagyon rossz az üzenete. Úgy érzem mintha J.J. Abrams egy óvodás fejével gondolkodott volna, hogy a rossz semmiképp sem győzhet. Ami pedig még nagyobb baj ennél az a hangulat. Csak nyomokban volt meg az az igazi Star Wars feeling, ez a zene miatt is van, John Williams sajnos most nem alkotott akkorát mint korábban. De nem csak ezen múlt, egyrészt nagyon kapkodós a film, nincsnek meg azok a jelenetek amiknél leáll és felvezeti az eseményeket, fokozza a feszültséget, ha van is, abban a pillanatban megtöri valami. Még a legakciódúsabb Ep3-nál is volt erre idő. A másik, hogy a galaxis teljesen olyan mintha üres lenne. Az OT-ban sem volt hatalmas nyüzsgés, de ott érezhető volt, hogy ebben a galaxisban van népesség és élet, nem csak úgy odatesznek lényeket meg embereket, hogy legyenek, hanem tényleg érezteti, hogy megvan a mélysége. Beszédes, hogy a kihalt néptelen Jakkut éreztem a leginkább életteltelinek. Az Ellenállás és az Első Rend is olyan volt mintha egy bandaháború résztvevői lennének nem egy galaktikus konfliktusé. J.J. Abrams csak mint preciz rendező érti a Star Warst, de azt nem, hogy miért fogta meg az embereket annyira, az átlag mozinéző le se tojja, hogy mit építettek meg és mi CGI, a PT-nél is csak a fikázás miatt hozták fel. És még egy nagy hiba, erre egy barátom hívta fela figyelmem, a film végén mikor a Falcon visszaér az Ellenállás bázisára és Rey meg Leia találkoznak, ott látható, hogy Chewie simán elsétál Leia mellett. Ez hatalmas hiba Han halála után, hogy ez a két szereplő akiknek Solo a legtöbbet jelentett és ők is közeli barátok egy ilyen eseménynél nem is törődnek egymással. Tudom most ezek alapján úgy tűnhet mintha gyűlölném a filmet, pedig nem így van, de tény, hogy nem a kedvencem. Szívesen megnézem és nem kezelem külön a többi filmtől, de nem éri el az első 6 rész szintjét. Inkább olyan a filmek szintjén mintha a TCW-ből vagy a Rebelsből vennénk egy filler epizódot. Természetesen a Star Warstól egyáltalán nem vette el a kedvemet, a nyolcadik részt nagyon várom így is és bizakodó vagyok, valamint örülök, hogy nem Abrams lesz a rendezője. Ellenben a Rogue One első nézés után megadta ugyanazt az érzést, mint a régi filmek, teljesen felvillanyozva boldogan jöttem ki a moziból, mint egy gyerek úgy tudok érte rajongani, azt a filmet egy nézés után egyenrangúan szeretem a többi filmmel, ugyanígy megadta az igazi Star Wars érzetet a TCW-ből pl. a sorozatzáró vagy a Rebels második évadának fináléja. A hetedik részt sajnos nem tudom így értékelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás Palpi. ;)

 

Bár amiket felhozol negatívumnak azok olyan motívumok amiket már megbeszéltünk korábban. Ezek inkább az egyéni ízlésekből fakadnak. In-universe mindent el lehet fogadni. Sokszor leírtam már és most se hagyom ki: a StarWars egy szórakoztató termék és mint ilyent élvezni kell. Ez a"tiszta fejjel" gondolkodás nekem valahogy nem áll össze. Most vagy tetszik vagy nem. Ez nem egy egyenlet amit hideg racionalitással kell megoldani. Ez egy érzelmi bomba. Megnézi az ember aztán vagy tetszik neki vagy nem. Az önbecsapásnak nem igazán van értelme: csak azért ne szeressük a TFA-t mert pl. a régebbi részek bejöttek vagy mert oda van írva, hogy Star Wars.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az írásod Palpi! A pàrbajban talàn a Kylo és Rey közé állhatott volna a Falcon, így Chewie is kapott volna egy erősebben árnyalt megmentő szerepet.

De Kylo meg is lepődhetett az autodidakta jedin, nem kis testlövéssel bajlódott, de nem akarom kimagyarázni.

Átrágtuk a helyén már.

De gondolj bele. Kissé bosszúszomjasan érkezik majd a visszavágóra nem? ;)

A 8 nagyon rendbe fogja rakni a 7-ben kifogásolt dolgokat, ebben biztos vagyok, bár magad is leírtad, hogy ezt se utálod és várod a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a filmet lehet szeretni, tele van szívvel, és jó karakterekkel. Ha a fénykard párbaj nem is sikerült túl star wars-osra, én azt mondom, hogy "hál Istennek". Ezek tinédzserek, akik először fognak olyan fegyvert a kezükben, amiről csak hallottak, vagy még azt sem. Cool módon próbálják megfogni, forgatni, de egy erősebb ellenféllel szemben csak bénáznak, ha betalál egy-két csapás, az inkább a dühödt vagdalkozásnak köszönhető, mintsem a tudatosságnak. Maz karaktere, csak egy híd Luke felé, aki majd Yoda karakterét veszi fel, aki kiképzi, a reményeim szerinti "nem kiválasztottat". Bár a Jedi útja "legendák" könyvet olvasva több kiválasztott is lehet, de minden esetben a midiclorianok nemzik. Rey szüleinek kiléte még ugye tisztázatlan, de nem sokáig. Szóval Maz elvégezte szerintem a dolgát az VII részben, szerintem nincs rá szükség tovább, de fel fog bukkanni a VIII-ban is. Ami mellet viszont nem lehet elmenni, annélkül, hogy ne vessen szét a düh, az a Starkiller bázis. A Starkiller bázis egy feloldhatalan paradoxon, amelynek ilyetén formában még "in universe" sem lenne szabad helyének lennie a SW világában. A SK tipikusan egy Star Trekkes blődség, amit ott én elfogadok és akár szeretnék is, nem ütne szíven a hülyesége, mert az a ST, és én nem vagyok ST rajongó. Nekem nem mondja senki, hogy az ismeretlen régióban annyi erőforrást össze tudott szedni az Első Rend, ami ennek az építéséhez kellett. Szemfényvesztés. A Birodalomnak 20 év kellet, és egy egész galaxisnyi erőforrás, ahhoz hogy sikerüljön, valami sokkal kissebbet összehozni. Nagyon, nagyon, nagyon jól ellenpontozza ezt a gigantikus fost a Rogue One. Olvasom a RO Képes enciklopédiáját, és rá kellet jönnön, hogy a Galen tudóscsapatának bemutatásán, a HCS történelmi előzményeinek bemutatásán , a konkrét keresztmetszeti vázrajzokon át, valamint a film által kivállóan bemutatott hatalmas véráldozattal történő tervrajzlopás bemutatásán keresztül, mennyire - még leírni is képtelenség - ÉLŐBB, VALÓSÁGOSABB, MŰKÖDÖBB a HCS, mint az az idióta Starkiller. A HCS valódi fenyegetés. Egy autonom mozgásra képes bolygópusztitó, amelynek a működése nincs kiszolgáltava annak, hogy van e valami (még leírni is nevetséges) nap közel, s távol. És amilyen bugyuta a Starkiller maga , olyan vacak, minden, ami hozzá kapcsolódik: fénysebességgel átmenni a pajzson, hú de fantázia dúsan, megint "árokban repülve" berepülni az oszcillátorba, hányaveti haditanács, ki tudja honnan szerzett tervrajzok alapján (vajon meghalt érte valaki, vagy tálcán kínálták?), és Poe, aki jediket megszégyenitően egyből rárepül a célokra, és láss csodát egyből el is találja őket. A működéséről már ne is beszéljünk, mert kábé annyira értelmes, mint egy szingularitást létrehozni a Vulkán bolygó magjában. Ha érzékeltetni akarták volna - mert a SK-val gondolom az volt a céljuk - , hogy az Első Rend tényleg veszélyes, akkor bármit kitalálhattak volna (Hosnian Prime, vagy az Ellenálás megtaámadást flottával, sereggel, bombázni a szenátus épületét), valami kevesebbet, valami szerényebbet, ugynazon hatás elérése érdekében. A kevesebb több lett volna. Nem is csoda, hogy nem készült, vagy legalábbis én nem láttam "fantasztikus gépezetek keresztmetszett" az SK-ról. Valahogy már meg sem próbálják kimagyarázni ezt az óriási képtelenséget, amit ez a bázis jelent. Az hogy Pablo twitteren irkálgatja, hogy mozog, meg stb. az nekem nagyon kevés.

 

Minden más az EP VII-ben teljesen rendben van. Nagyon kiemelném, hogy Ben és Han konfliktusa mennyire jól, és fájdalmasan van bemutatva. Ford és Driver nagyon hitelesen játssza az apa fiú kapcsolatot. És ez a többiekre is nagyon igaz. Látszik, hogy inkább a karakterek kidolgozására fordítottak nagyobb figyelmet, és a körülöttük lévő galaxis inkább díszlet, mintsem egy jól kidolgozott, élő, működő világ. Egy kivétel van ez alól a Jakku, ahol Rey és az ott ragadt szerencsétlenek nyomora, nagyon átjött, és jó volt látni egy letünt világ mementóit. Nekem egyáltalán nem sír a szám hogy már ki tudja hanyadik sivatag bolygót kapon. Lucas gumicukor világai jobban zavartak a prequelben. Nagyon várom, hogy a VIII - IX. rész egy nyugodtabb, ideges kapkodásoktól már mentes, a karakterek hátteréül szolgáló világ hihetőbb bemutatására éppúgy törekvő alkotás lesz. De sajnos Fisher halálával, ez nem biztos hogy összejön, de nagyon remélem, hogy nem így lesz. Ezt az írásomat nem értsétek félre, nekem nem az EP VII, nem tetszik. Nekem csak a Starkiller nem tetszik, különösen a kiválló Rogue One fényében. Be kell látni a HCS két filmen keresztül van bemutatva, minden aspektusából. Ezt az alaposságot hiányolom az SK-val kapcsolatban. Ha nem is sikerült a filmben kimunkálni az SK-t, mint életképes, tecnológiaia értelemben is működő "izét", ezt a fájó hiányosságot az azóta eltelt 1 évben már mindenféle képen pótólniuk kellet volna valamilyen háttéranyag kiadásával.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy dolog van amit nem ezidáig sem tudtam lenyelni ebben a filmben... a végén Leia és Rey ölelkezése, miközben Chewie meg csak elsétál Leia mellett, mintha mi sem történt volna Han-nal. Már nem emlékszem pontosan, hogy Abrams milyen magyarázatot adott ennek, de arra igen, hogy nagyon erőltetettnek éreztem azt. Ennek a Leia-Rey jelenetnek semmi értelme nem volt, főleg hogy semmi közös nem volt a múltjukban, erre most először találkoznak, és minden ok nélkül összeborulnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt már egy Leia Csubi ölelkezés a filmben. Most minek boruljanak össze megint? Főleg, hogy Leia kb. a combjáig ér Csubinak. Ott esetleg annyit lehetett volna, hogy Csubit nem teszik bele abba a snittbe. Leia és Rey Erőérzékeny. Miért ne borulhattak volna össze?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Han meghalt... És ők ketten álltak hozzá legközelebb. Rey meg ekkor még egy tök idegen személy Leiának. Az meg hogy Erőérzékenyek, még nem ok az ölelkezésre :) Ahogy az sem ok arra, hogy miért nem Chewie-hoz ment oda, hogy már volt Leia-Chewie összeölelkezés a filmben. Nekem ez az egész jelenet erőltetett hülyén veszi ki magát

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.