Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Tényleg van benne biztonsági játék, de azzal nem értek egyet hogy ne lenne benne univerzum-építés. Sőt nekem pont az a film egyik legnagyobb előnye, hogy amellett hogy egy első-osztályú és élvezetes kalandfilm, remekül teszi le a folytatások alapjait. Az új érdekes figurák, konfliktusok már adva vannak, ahogy rengeteg kérdőjel is akad. Most már csak érdekes válaszokat kell adnia rájuk a folytatásoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg van benne biztonsági játék, de azzal nem értek egyet hogy ne lenne benne univerzum-építés. Sőt nekem pont az a film egyik legnagyobb előnye, hogy amellett hogy egy első-osztályú és élvezetes kalandfilm, remekül teszi le a folytatások alapjait. Az új érdekes figurák, konfliktusok már adva vannak, ahogy rengeteg kérdőjel is akad. Most már csak érdekes válaszokat kell adnia rájuk a folytatásoknak.

Én biztos vagyok benne, hogy merészebb folytatást kapunk. Reméljük, hogy a hangulatot is sikerül legalább így eltalálni, illetve a karakterépítés is rendben zajlik majd. Tényleg van egy kettősség bennem is, mert ha legalább olyan jó lesz, mint a 7, én már elégedett leszek, de reménykedem a merészségben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is csak első megnézésre volt hiányérzetem valamelyest, azóta viszont egyértelművé vált minden egyes megtekintéssel, hogy simán megállja a helyét az SW filmek sorában, ráadásul remekül továbbvitte a klasszikus trilógia humoros vonalát (egyszerűen megunhatatlanok a párbeszédei :)), szóval részemről már semmi kivetnivalót nem találok benne. :) Úgy sikerült feldobnia a labdát a folytatásoknak (minden alkalommal nézném már tovább, annyi a nyitott kérdés), hogy közben szórakoztató minden perce.

 

Ezzel párhuzamosan viszont én is azt gondolom, hogy a következő filmnek sokkal merészebbnek kell lennie. Jöjjön az univerzum építés magasabb szinten!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Decemberben láttam utoljára a filmet, úgyhogy így írok róla véleményt. Nem sok hozzászólást olvastam el az oldalon a témában, csak az első pár oldalon néhányat, de örömmel láttam, hogy egy-két kivételtől eltekintve pozitív kritikákat kapott a film. Más fórumokon kapott hideget-meleget.

Nekem tetszett, pont olyan volt, mint amire számítottam. Han Solo halála nagyon megrázó, Luke feltűnése a végén pedig óriási volt. Kylo Ren leírhatatlanul klassz gonosz volt, nem is értem, miért kapja a sok negatív kritikát a világhálón. Talán azért, mert sokan Darth Vaderhez akarják hasonlítani. Szerintem nem kéne, erre kitértem a szereplő topicjában is, hogy ő pont ettől kiváló gonosz, mert teljesen más karakter, mint Vader. Adam Driver első benyomásra olyannyira unszimpatikus volt, hogy belegondolni se mertem, mennyire gyenge Star Wars-film lesz, ha ő alakítja a főgonoszt. Aztán, amikor először leemelte a fejéről a sisakot, egyből megkedveltem, egy igazi elmebeteg idiótát láttam benne, aki azt se tudja, kicsoda és éppen hol van, de eléggé kíméletlen és kemény kisugárzása volt. Nálam simán veri Vadert. Ő valahogy félelmetesebbnek hatott annak idején, Kylo viszont sokkal vagányabb. Pont egy ilyen őrült, fiatal agybeteg gonoszt képzeltem el a VII. részhez.

Na, Kylo Rent már túlságosan is kibeszéltem, most következzenek a többiek. John Boyega, alias Finn például ugyanúgy nem volt szimpatikus, mint Driver. Mondjuk Boyega a film alatt se nyűgözött le teljesen, de végül is egy szerethető karaktert alakított, csak szerintem találhattak volna jobb színészt is a helyére. Daisy Ridley volt szerintem a legjobban alakító színész Adam Driver után. Engem kicsit Padméra emlékeztetett, csak Rey jelleme valamivel határozottabb. Főszereplőnek szerintem pompás volt, az egyik kedvenc jelenetem, amikor összetűzésbe került Kylo-val. Úgy vélem, az a mű egyik legütősebb momentumai közé tartozik. Poe Dameron is egy kedvelhető karakter volt.

De akárhogyan is nézzük, Han és Chewie nélkül sokat veszített volna fényéből a film. :D Ők nagyon kellettek, az egész SW-univerzum legnagyobb párosa.

Engem Snoke teóriája foglalkoztat leginkább. Róla elég kevés információ jutott el hozzánk, ami engem zavar. De ha a jó oldalát nézzük, legalább lesz miért izgulni a következő részig.

Összességében tetszett a film, egy picit sem okozott csalódást, J.J. Abrams remek alkotást hozott össze. Egyszer még azért megnézem, mert a decemberi premier óta nem láttam. Már le is van töltve angol nyelven. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Most fejeztem be (még fut a cast lista). Az a nagy büdös helyzet, hogy ez a film még mindig nem romlott el. Imádom minden percét és tök jó, hogy vadonatúj dolgok sokaságát lehet minden egyes új megnézéssel felfedezni. Az ep1-6-ból sajnos ez 10-20 év alatt kiveszett. Bár néha még azokban is fedezek fel újat (főleg az ep1-3-ban, mivel azok jelentősen részletgazdagabbak elődeinél), mégis, azért már nem új filmek. Az ep7 még másfél év után is bőven tartogat újdonságot. És egek, hát még most jön a Rogue One. Ez az érzés, az újdonság varázsa egy ideig nem fog elmúlni, hála az égnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohan az idő, de nem ennyire! ;)

Részemről már jó ideje tervben van az ep VII, de valahogy nem jutok oda. Nyugiban akarom nézni megszakítások nélkül.

Az az igazság, hogy messze nem néztem meg annyiszor újra, ahányszor szerettem volna, vagy ahányszor ennyi idő elteltével anno a PT-filmeket.

4x láttam moziban és lehet, hogy csak 2x, mióta megvan a BD. De csúnya ez leírva.. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt a fórumon is van olyan, aki még ennél is kevesebbszer látta.

Igen én csak 3xor teljesen de bizonyos részeket sokszor láttam. Nekem elég is ennyi egy darabig. Van bőven mit néznem (filmek,sorozatok,sport) hogy ne legyen rá kapacitásom.

Én majd a többi filmmel nézem sokszor újra így önmagába nekem annyira nem üt még. Túl sokk hiányérzetem van a sok megválaszolatlan kérdés miatt. Majd ha minden helyére kerül akkor majd jobban fogom tudni értékelni ezt a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma az hogy amit te tényként állitasz be az valójában ellentmond a valódi tényeknek. A film kolosszális siker lett és nem csak a bemutatója miatt: az első hétvégi forgalom többszörösét hozta ami egyértelmű jel arra hogy ez pont olyan film amit a közönség különösen imádott. Annyira, hogy ilyesfokú rajongásra kifejezetten ritka példát találni a közelmúltban. És ennek még a franchise-hoz sincs köze, mert az új film a számtalanszor bemutatott első filmen kivül az összeset simán lealázta a pénztáraknál.

 

Ez persze csak pénzügyi oldala és bár ez is rendkivül beszédes, de ott van még a kritikai megítélés, ott vannak az amerikai mozik előtt készült közvélemény-kutatások és igy tovább. Ennél a filmnél a fogadtatás kiemelkedően pozitiv volt. Ez tény. Ez adatokkal alátámasztható. Az ilyen megfoghatatlan állitások hogy "sokan nem szerették" (több száz millióan látták a filmet... mi az a sok?) csak levegőben logó tényként előadott állítások, amik semmit se jelentenek.

 

Teljesen oké ha valaki utálta a filmet vagy csak simán nem szereti és természetesen lehet érvelni ellene. Az a vélemény hogy a film rossz semmivel sem ér kevesebbet mint az a vélemény ami az ellenkezőjét állitja. Revan szerintem se érdemel beszólást. Viszont ettől még a filmet a közönség túlnyomó része imádta. Ez tény. Természetesen nem muszáj ezzel foglalkozni (és végülis a saját itéletünket ez ugyse befolyásolja igy lényegtelennek is lehet nyilvánitani), de ha már előkerül a film megitélése akkor ne állitsuk az ellenkezőjét. Aki nem dolgozott még statisztikával annak talán nem ennyire egyértelmű, de az hogy "sokakat ismerek akik igy gondolkodnak" az nem egy releváns érv egy ilyen léptékű globális jelenség megitélésénél.

 

Én a rajongókról beszéltem nem az átlagnézőről és én nem mondtam hogy nem lett sikeres csak azt hogy bizonyos szempontból nem lett erős se a film se a könyv és ez okozta sok rajongó csalódottságát.

 

Azért osztja meg a rajongókat sztem mert a Disney azt akarta hogy minél nagyobb siker legyen átlagnézők körében és ezért a filmben sok mindent beáldoztak hogy ez teljesüljön. Olyanokra gondok mint pl. nincs politika, sok a copy régi filmekből, kevés információt közöl a film az elmúlt 30 évről és a jelenlegi erőviszonyokról, kreatív világépítés stb. és ezek mellett mindent úgy csináltak hogy minél egyszerűbb gördülékeny szórakoztatóbb legyen. Ezt nem negatívumként mondom mert működött a film főleg az átlagnézők körében de ha megnézed bármelyik filmes oldal Star Wars kritika alatt a hozászolásokat vagy rajongói oldalakon a véleményeket ami tudom hogy nem reprezentatív de a filmrajongók és a Star Wars rajongók körében jóval megosztott a film mint ahogy az átlagnézők véleménye és a pénzügyi sikere mutatja.

 

És pont Rogue One az ellen példa mert az említett fórumokon sokkal pozitívabb véleményeket olvasni trailerkől, szinte alig van negatív hozzászólás ami tudom hogy felesleges szembe állítani egy film értékelésével szemben de valahogy a rajongók körében pozitívabbnak érzem közhangulatot eddig Rogue One kapcsolatban ami persze majd a film után változhat. Aminek sztem az a oka hogy Rogue One sokkal inkább egy történetet akar elmesélni és csak aztán szórakoztatni és sztem inkább rajongóknak készül mint az átlagnézőknek.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a rajongókról beszéltem nem az átlagnézőről és én nem mondtam hogy nem lett sikeres csak azt hogy bizonyos szempontból nem lett erős se a film se a könyv és ez okozta sok rajongó csalódottságát.

Nehéz megítélni, hogy mit jelent ezesetben a "sok rajongó".

Legjobb, ha leírom erre, hogy nagyon-nagyon soknak meg nem okozott csalódást.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a rajongókról beszéltem nem az átlagnézőről és én nem mondtam hogy nem lett sikeres csak azt hogy bizonyos szempontból nem lett erős se a film se a könyv és ez okozta sok rajongó csalódottságát.

Én ezt teljesen elfogadom, hogy van egy rakás ember, aki szerint nem lett erős és csalódás lett. De valahogy kétlem, hogy ez a rajongók többségének lenne a véleménye.

De persze ehhez eleve tisztázni kéne hogy kiket értünk rajongók alatt. Azokat akik a rajongói vagy filmes fórumokon/oldalakon hozzászólnak? Mert akkor félek, hogy ezzel a rajongói bázisnak rögtön úgy a 95-99 százaléka kiesett. Ez hasra-ütésszerű szám, de nagyon kevés ember van jelen még a legnagyobb és legforgalmasabb rajongói fórumokon is. Durva lenne ha csak ennyi SW fan lenne a világon.

 

És én azt vettem észre, hogy a rajongói oldalak mágnesként vonzzák a negatív kommenteket. Én az SW mellett Doctor Who és Trónok harca oldalakat szoktam még látogatni. Mindkettőben dominálnak a negativ hangok. Főleg a Trónok harcában. Ott az ősfórum a westeros.org már olvashatatlan (ott sokkal durvább az egész mint az SW-nél: például George RR Martin egyik irótársa hülyézi azokat akik szeretik a TV-sorozatot... képzeljük el mi lenne ha valaki a Lucasfilm belső köreiből osztana minket, mert ott ez van). Van egy kvázi menedékhely a sorozat fanoknak a WotW és majd hogy nem ennyi.

 

Az SW fórumokat úgy 2000 tája óta követem és a helyzet roppant hasonló. Most te azt mondod, hogy például baj hogy nem volt politika. Én évekig azt olvastam a rajongói fórumokon hogy minek van politika. Miért nem kihalt helyeken játszódnak a filmek, minek vannak ezek a nagy városok stb. Ez a Saga fórum ahova most irunk eleve létre se jön ha nincs ez a jelenség. Hisz ott volt a sokkal nagyobb felhasználói bázissal bíró starwars.hu. Csak ott a többség szivből és szenvedélyesen utálta a filmeket. Voltak akik igyekeztek az észérveknél maradni, de ez egy kisebbség volt. Ezért csináltunk egy saját fórumot.

 

Nekem határozottan azaz érzésem, hogy amikor az ember egy rajongói oldalra vagy filmes site-ra megy akkor egy nagyon erősen szűrt képet kap. Mert ezek alapján én azt látom hogy minden franchise-t szivből gyűlölnek a saját rajongói. Kivéve ha relative kevés mű született és nincsenek új hajtások pl. Firefly, mert ott nincs semmi ami megossza a netes fanokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt teljesen elfogadom, hogy van egy rakás ember, aki szerint nem lett erős és csalódás lett. De valahogy kétlem, hogy ez a rajongók többségének lenne a véleménye.

De persze ehhez eleve tisztázni kéne hogy kiket értünk rajongók alatt. Azokat akik a rajongói vagy filmes fórumokon/oldalakon hozzászólnak? Mert akkor félek, hogy ezzel a rajongói bázisnak rögtön úgy a 95-99 százaléka kiesett. Ez hasra-ütésszerű szám, de nagyon kevés ember van jelen még a legnagyobb és legforgalmasabb rajongói fórumokon is. Durva lenne ha csak ennyi SW fan lenne a világon.

 

Szerintem nagyon jól látod. Saját példa: kb talán 22000 fővel bír Mohács. 1 tag van itt a fórumon.

33 munkatársam van. Ebből velem együtt 6 igazi fan van, és még laglább 10 aki nagyon szereti és csak a maradék az átlagnéző és az esetleges ignoráló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt teljesen elfogadom, hogy van egy rakás ember, aki szerint nem lett erős és csalódás lett. De valahogy kétlem, hogy ez a rajongók többségének lenne a véleménye.

Nem azt nem is mondtam hogy többen lennének. Az egyértelmű sokkal többen vannak akiknek tetszik mint akiknek nem. És azt is tudom hogy negatív kommentek mindig hangosabbak.

 

De hogy mégis szemléltessem a példát ne csak a levegőbe beszéljek

 

Itt 377 hozzászólás található így ránézésre 50/50 a pozitív-negatív arány

http://filmbuzi.hu/archives/2015/12/18/kidumalo-star-wars-the-force-awakens/

 

Ez Rogue One trailere ugyan arról az oldalról 69 hozzászólással és szinte 100% pozitív

http://filmbuzi.hu/archives/2016/08/12/starr-wars-rogue-one-itt-az-uj-trailer/

 

A többi hasonló helyeken is ilyeneket látni. És több facebook-os Star Wars csoportban is nagy fröcsögések voltak. Igazából az egészből azt akarom kihozni sztem ettől lehetett volna kevésbé megosztó filmet is csinálni így elsőre és hogy nem egy olyan film amit csak imádni lehet (ha léteznek ilyen filmek akkor A Birodalom visszavág egy ilyen) és ha valakinek nem tetszik The Force Awakens az nem egy ördögtől való dolog mert nincs egyedül és nem kell leszólni ezért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, de Bomarr és én is azt fejtegettük, hogy a net erre rossz tükör.

Nem lehet vele reprezentálni.

Azért ez se teljesen igaz.

Mert amúgy ezeken a helyeken a hozzászólások nagyjából tükrözi film megítélését. Pl tavalyról Mars mentőakció-nál nagyon pozitívak voltak a hozzászólások de mondjuk a Marvel filmeknél is ugyen ez a helyzet.

 

És azért tudja szemléltetni hogy sokan csalódtak a filmben és hogy Rogue One-nál pozitívabb eddig a vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi hasonló helyeken is ilyeneket látni. És több facebook-os Star Wars csoportban is nagy fröcsögések voltak. Igazából az egészből azt akarom kihozni sztem ettől lehetett volna kevésbé megosztó filmet is csinálni így elsőre és hogy nem egy olyan film amit csak imádni lehet (ha léteznek ilyen filmek akkor A Birodalom visszavág egy ilyen) és ha valakinek nem tetszik The Force Awakens az nem egy ördögtől való dolog mert nincs egyedül és nem kell leszólni ezért.

A Birodalom visszavágot csak most évtizedek távlatából imádja mindenki: a bemutatásakor meglepően sok lehúzást kapott.

Egyébként csak magamat tudom ismételni: az a tapasztalatom, hogy azok a franchise-ok amiknek nagy rajongói bázisa van rengeteg savazást kapnak a neten. A savazás különösen nagy egy olyan franchise-nál ahol több korszak vagy több domináns médium van. Doctor Who-nál a Moffatt vs. Russell ellentét tematizálja a vitákat. Trónok harcánál a regény vs. sorozat az ami tüzeli a kedélyeket az SW-nél a különböző korszakok, amik között kellően sok idő telt el, hogy kialakuljanak rajongói csoportok akiknek egy vagy több korszak a nonplus ultra és ami utána jön az már csak sz*r lehet. Az külön vicces, hogy ami most elvárásként van felhozva az hosszú évekig üldözendő volt (pl. politika az SW-ben).

 

Mindenesetre az imdb-n még mindig 8.2 ponton áll az ep.7. Több mint fél millió szavazat után. És oda már az megy akit legalább minimálisan érdekelnek a filmek. Az imdb-ről amikor az RT-ről ment a vita pedig pont te mondtad a múltkor hogy releváns ha egy film megitéléséről van szó.

 

A Rogue One meg szerintem egy nagyon fura példa, hisz egyelőre ez egy film, amit nem láttunk ezért mindenki azt lát bele amit akar. Pont mint az ep.7-nél a bemutatás előtt. Komolyan meglepne ha a neten az idézett felületeken nem válna megosztóvá a bemutató után függetlenül attól hogy a film milyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tavalyról Mars mentőakció-nál nagyon pozitívak voltak a hozzászólások de mondjuk a Marvel filmeknél is ugyen ez a helyzet.

Hát igen, pedig én megtettem mindent, hogy ne ez a látszat alakuljon ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom visszavágot csak most évtizedek távlatából imádja mindenki: a bemutatásakor meglepően sok lehúzást kapott.

Akartam is kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy ez hogy volt anno..

Mindenesetre az imdb-n még mindig 8.2 ponton áll az ep.7. Több mint fél millió szavazat után. És oda már az megy akit legalább minimálisan érdekelnek a filmek. Az imdb-ről amikor az RT-ről ment a vita pedig pont te mondtad a múltkor hogy releváns ha egy film megitéléséről van szó.

Hát ja, most akkor hogy is van net? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.