Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Abban szerintem sokan egyetértenek, hogy ezt a trilógiát valahová a prequels-részek és a klasszikusok közé vártuk/várjuk, az I. és a II. epizód bizonyos értelemben kicsit

csalódás volt és vártuk a szépségtapaszt.

Hát itt biztosan nem fognak veled sokan egyetérteni ebben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúúú Buja! Valami csinálj a tördeléseddel mert ez így számomra olvashatatlan. :(

 

Hogyhogy olvashatatlan? Ne már... direkt figyeltem, hogy legyenek közök, nem tudom mit

tehetnék még. De a legjobb lenne, ha elmondanád mi itt az elvárható standard, akkor

igyekszem mindenképp figyelembe venni. Köszi!

(ilyen terjedelmeset meg nagyritkán fogok írni szerintem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát itt biztosan nem fognak veled sokan egyetérteni ebben...

 

Az össznépi megítélés szerintem ez volt, bár lehet csak a hype miatt.

Szerintem a legtöbben jobbat vártak, mint a prequels. Hogy mit

kaptak az más kérdés :)

Azok száma feltételezem csekély volt, akik a klasszikusok szintjét

vagy azok meghaladását várták el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy olvashatatlan? Ne már... direkt figyeltem, hogy legyenek közök, nem tudom mit

tehetnék még. De a legjobb lenne, ha elmondanád mi itt az elvárható standard, akkor

igyekszem mindenképp figyelembe venni. Köszi!

(ilyen terjedelmeset meg nagyritkán fogok írni szerintem)

Pl. miért ütsz entert (azaz kezdesz új bekezdést) mondatok közepén?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. miért ütsz entert (azaz kezdesz új bekezdést) mondatok közepén?

 

Így szeretem, különben "túl széles", igaz így a jobb oldala kicsit cikcakkos ez igaz.

Ezek szerint itt "illik" végigvezetni? (mindig ilyen stílusban tördelek és még nem

volt szóvá téve sehol).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem fogod félreérteni, amiket írok, nem támadólag akarok fellépni, inkább csak segíteni. ;)

 

Abban szerintem sokan egyetértenek, hogy...

Az megint tiszta sor, hogy...

Úgy gondolom, hogy ismeretlenként belecsöppenve egy közössége, semmiképpen nem érdemes ilyen frázisokkal nyitni. Először inkább célszerű szétnézni kicsit, felmérni a terepet, értekezni egy keveset erről-arról. Aztán ha az itteni többségi véleménytől eltérő gondolataid vannak, akkor azokat is teljesen nyugodtan le lehet írni és "vitára bocsátani", de akkor már nem futsz bele semmilyen hibás feltételezésből fakadó következtetésbe. ;)

 

Abban szerintem sokan egyetértenek, hogy ezt a trilógiát valahová a prequels-részek és a klasszikusok közé vártuk/várjuk, az I. és a II. epizód bizonyos értelemben kicsit

csalódás volt és vártuk a szépségtapaszt.

Én nem igazán, ha a két trilógia közé vártam volna, akkor is ellenkező előjelekkel közelítve a dolgot. Nekem az Ep.1-2 nem volt csalódás, szépségtapaszt meg pláne nem vártam ezekre, mert nem volt rá szükség.

 

Az megint tiszta sor, hogy a klasszikus epizódokat egyszerűen képtelenség megugrani, nem csupán azért mert immár a

filmes legendárium és rajongói emlékezet szerves részei, hanem mert azok valóban zseniális filmek (elsősorban az Ep. V., mely a valaha készült legjobb mozifilm szerintem).

Filmtörténeti jelentőségét tekintve valóban nem, az adott korosztályra gyakorolt hatása szempontjából szintén nem, de minden más tekintetben szerintem simán meg lehet ugrani az OT filmjeit. Nagyszerű alkotásokról van szó, de számomra messze nem tökéletes egyik sem, az új SW filmeknél pedig nem irreális elvárásként tekintek arra, hogy adott esetben jobbak legyenek, mint mondjuk az Ep.4.

 

Karakterek tekintetében nekem a sötét oldalé mindenképpen csalódás, Adam Driver legalábbis számomra nem tudta megjeleníteni sem Ben Solot, sem Kylo Rent igazán.

Ha ez volt a koncepció akkor sikerült... a sötét oldal egész egyszerűen túl hangsúlytalan maradt még ahhoz képest is, hogy ezúttal sarjad újra a Birodalom hamvaiból.

A castingos(ok) egyáltalán nem álltak a helyzet magaslatán Daisy Ridley szerepeltetését leszámítva és ez komoly hiba.

Ezekkel nem értek egyet, szerintem a karakterek nagyon jók lettek, nálam egyértelműen a film erősségeiként jelentkeznek, a casting is rendben volt. Kylo-nál nem igazán értem mire gondolsz, hiszen egy teljesen új szereplőről van szó, semmi viszonyítási alapunk nincs, így mihez képest nem tudta megjeleníteni Ben Solo-t vagy Kylo Ren-t? Egyikőjükről se tudjuk milyennek kéne lennie, szóval azt se, hogy Driver-nek vagy a készítőknek mennyire sikerült ezt átadni.

 

A többi dologgal kapcsolatban amúgy hellyel-közzel egyetértek a gondolataiddal.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát itt biztosan nem fognak veled sokan egyetérteni ebben...

 

Donát szerintem itt arra gondolt, hogy ez a fórum (ellenben az "általános?" vélekedéssel) a Star Wars kapcsán SAGA-ban gondolkodott már korábban is. Ez azt jelenti, hogy mi itt lényegében NAGYON szeretjük a Prequel Trilogy-t is, sőt, többségünk a 6 filmet (most már 7) egy nagy koherens egésznek fogjuk fel és nem rangsoroljuk részekre (trilógiákra) bontva azt.

 

Véleményünk szerint tehát sem az Baljós árnyak sem pedig a Klónok támadása nem volt csalódás, sőt, van itt a fórumon olyan, akinek pl a Klónok támadása a kedvenc epizódja, de mondhatom azt hiszem mindannyiunk bevében, hogy bizony nagyon szeretjük az EPI-II részeket is, és számunkra semmiféle szépségtapaszra nem volt szükség!

 

A másik a hozzászólásod tördelése, én tökéletesen jól el tudtam olvasni, nem tudom másnak mi a gondja vele, de azt tudom javasolni, hogy nyugodtan írd le folytatólagosan amit szeretnél! :)

 

A film értékelésedet én a magam részéről köszönöm szépen. Sok dologgal egyetértek, de legalább annyival nem. De kész vagyok a tisztességes "vitára" ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb69:

 

Kösz a reflexiót! Nem vagyok sértődős típus. A válaszom, hogy csak a fórum szerkezetét néztem át, tartalmilag teljesen tudatosan nem. Pontosan azért nem, hogy ne tudjam, mi az "elvárás". Befolyásolhatott volna a véleményalkotásban, így persze fel kell vállalnom a nemtetszés esetleges következményeit. Majd itt-ott nyilván én is megírom a tartalmi nemtetszéseket, ha lesznek. Az általánosító minősítéseket visszavonom, csak a saját véleményemet vegyétek figyelembe. Én az előzménytrilógiánál jobbra vártam és naivitásomért kicsit haragszom is magamra. A klasszikusok szintjét elérni valaha legalábbis nem lesz könnyű, kedvezőtlen mozis trendek érvényesülnek ehhez mostanság, Hollywoodot pedig nagyon hajlamos elkényelmesíteni manapság a franchise-bűvölet. És az ilyesmi különben is meglehetősen retrospektíve derül ki, bár annak idején a '70-es-'80-as években akkor és ott közvetlenül is látszott, hogy legendás filmek vannak születőben. Lehet az én arányérzékem romlott vagy sokat öregedtem, de manapság nehezebben realizálom az ilyeneket.

 

 

Amikor megmosolygok egy főgonosznak szánt karaktert, akkor legalábbis azt érzem, hogy nem igazán volt jó az a casting. De nem voltam még casting director, ez is igaz :)

 

 

Gyakoroltam a tördelést, ezúttal jobb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A válaszom, hogy csak a fórum szerkezetét néztem át, tartalmilag teljesen tudatosan nem. Pontosan azért nem, hogy ne tudjam, mi az "elvárás". Befolyásolhatott volna a véleményalkotásban, így persze fel kell vállalnom a nemtetszés esetleges következményeit. Majd itt-ott nyilván én is megírom a tartalmi nemtetszéseket, ha lesznek.

Nincsenek ilyen értelemben vett elvárások. Nem kell befolyásolja a véleményed semmi, nyugodtan leírhatsz bármit, amit gondolsz és témába vág. Ebben a közösségben ezt szeretjük, rengeteg tér van a konstruktív vitákra (erről Dzséjttel sokat tudnánk mesélni :D), szóval ne fogd vissza magad. :);) Tényleg csak arra érdemes figyelni, hogy ne általánosíts le dolgokat, pláne olyanokat ne, amik itt pont nem jellemzőek. De ezt már vissza is vontad, úgyhogy nem is boncolgatom tovább.

 

Gyakoroltam a tördelést, ezúttal jobb?

Határozottan. Bár nekem annyira nem szúrta a szemem az előző módszer se, de azért így sokkal jobb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát szerintem itt arra gondolt, hogy ez a fórum (ellenben az "általános?" vélekedéssel) a Star Wars kapcsán SAGA-ban gondolkodott már korábban is. Ez azt jelenti, hogy mi itt lényegében NAGYON szeretjük a Prequel Trilogy-t is, sőt, többségünk a 6 filmet (most már 7) egy nagy koherens egésznek fogjuk fel és nem rangsoroljuk részekre (trilógiákra) bontva azt.

 

Véleményünk szerint tehát sem az Baljós árnyak sem pedig a Klónok támadása nem volt csalódás, sőt, van itt a fórumon olyan, akinek pl a Klónok támadása a kedvenc epizódja, de mondhatom azt hiszem mindannyiunk bevében, hogy bizony nagyon szeretjük az EPI-II részeket is, és számunkra semmiféle szépségtapaszra nem volt szükség!

 

A másik a hozzászólásod tördelése, én tökéletesen jól el tudtam olvasni, nem tudom másnak mi a gondja vele, de azt tudom javasolni, hogy nyugodtan írd le folytatólagosan amit szeretnél! :)

 

A film értékelésedet én a magam részéről köszönöm szépen. Sok dologgal egyetértek, de legalább annyival nem. De kész vagyok a tisztességes "vitára" ;)

 

Darth Riddick:

 

Kösz az észrevételeket. Mentségemre, még nem vettem részt SW fórumon csak általános filmes fórumokon, ott pedig ez a közvélekedés amit írtam. Egyértelműen alulértékelik sőt szidják is nagyon sokan az előzménytrilógiát ezeken a helyeken. A magam nevében tudok nyilatkozni és lehetséges, hogy hibás ez a trilógiákban gondolkozás - hajlamos vagyok rá magam is - ennélfogva én a Baljós árnyakhoz véltem viszonyítani ezt az új részt, mint egyfajta nyitányt. Hogy valamiféle objektivitást is bele vigyek, számszerűsítem: Baljós árnyak 7-7,5 pont; A klónok támadása dettó, A sithek bosszúja 9 pont, a IV-VI. pedig mind tízes, a legújabb mint írtam 7,5-8 között. A komplett SAGA-ban való gondolkozás aláírom, hogy sokkal szerencsésebb. De igazából tökmindegy kinek mennyi az a bizonyos pontszáma, amíg élvezi amit lát...és az nem vitás, hogy mind a 7 film különösen élvezetes, nem érdemes ezért birokra kelni. Sokkal szerencsésebbek különben azok a fórumszekciók, ahol nincs szükség véleményütköztetésekre. Én a legaktívabb a behind the scenes és a filming locations témákban leszek úgyis, előtte azonban az új film értékelését sajna nem bírtam kihagyni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát szerintem itt arra gondolt, hogy ez a fórum (ellenben az "általános?" vélekedéssel) a Star Wars kapcsán SAGA-ban gondolkodott már korábban is. Ez azt jelenti, hogy mi itt lényegében NAGYON szeretjük a Prequel Trilogy-t is, sőt, többségünk a 6 filmet (most már 7) egy nagy koherens egésznek fogjuk fel és nem rangsoroljuk részekre (trilógiákra) bontva azt.

 

Véleményünk szerint tehát sem az Baljós árnyak sem pedig a Klónok támadása nem volt csalódás, sőt, van itt a fórumon olyan, akinek pl a Klónok támadása a kedvenc epizódja, de mondhatom azt hiszem mindannyiunk bevében, hogy bizony nagyon szeretjük az EPI-II részeket is, és számunkra semmiféle szépségtapaszra nem volt szükség!

Ezt én is megerősítem. :)

A klasszikus trilógián nőttem fel, de ami sok-sok év után visszahozott ebbe az univerzumba, az az EpIII, és rajta keresztül az egész előzmény trilógia volt, amely ma már összességében jobban tetszik, mint a régi. Aztán ezen a fórumon megtanultam koherens egészként látni a Saga-t, ami a megismerés új szintjét és élményét nyújtotta. Kívánom neked is, Buja Féreg, hogy itt új látószöggel gazdagodjál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakoroltam a tördelést, ezúttal jobb?

Igen így nagyszerű, köszi a megértést! :) A véleményedet meg írd le nyugodtan, max. majd vitázunk kicsit. Ennyire normális stílusban szinte bármit lehet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani írásod jobb, mint az előző, viszont én az előzőt is el tudtam olvasni, Buja.

Különben meg úgy nagyjából egyetértek az irományoddal. Annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem úgy összesítve nagyon tetszett a film, de ez biztos annak (is) köszönhető, hogy én egy generációval fiatalabb vagyok, mint Te. Engem a ROTS után szívott be igazán az univerzum, úgyhogy már meg volt mind a 6 film, mikor rajongó lettem. Egyébként mikor Kylo levette a sisakot, valaki benyögte, hogy "vedd vissza!" :D Valahol egyetértek vele, mert míg femt volt a maszkja, volt tekintélye, de miután levette, már nem volt. És hiába vette később megint fel, akkor már nem jött vissza a tekintélye. Csak egy "lázadó" tinit láttam.

Különben meg a véleményedet leírhatod mindennel kapcsolatban, mindenre van topic, csak a politikát mellőzd. ;)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani írásod jobb, mint az előző, viszont én az előzőt is el tudtam olvasni, Buja.

Különben meg úgy nagyjából egyetértek az irományoddal. Annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem úgy összesítve nagyon tetszett a film, de ez biztos annak (is) köszönhető, hogy én egy generációval fiatalabb vagyok, mint Te. Engem a ROTS után szívott be igazán az univerzum, úgyhogy már meg volt mind a 6 film, mikor rajongó lettem. Egyébként mikor Kylo levette a sisakot, valaki benyögte, hogy "vedd vissza!" :D Valahol egyetértek vele, mert míg femt volt a maszkja, volt tekintélye, de miután levette, már nem volt. És hiába vette később megint fel, akkor már nem jött vissza a tekintélye. Csak egy "lázadó" tinit láttam.

Különben meg a véleményedet leírhatod mindennel kapcsolatban, mindenre van topic, csak a politikát mellőzd. ;)

 

A SW esetében az adott illető saját szubjektív értékelése igencsak függ az életkortól, főleg attól, hogy először mikor találkozott vele. Ha nem is húzódik jelentős "lövészárok" mondjuk a korai huszonévesek vagy a késeibb harmincasok között (a tizenéveseket most hagyjuk, az ő világukat nem ismerem), de azért valamennyire biztosan van. Nyilván nem véletlenül vagyok eléggé elvakult IV-V-VI fan :) De egyben érdemes rátekinteni valóban, úgy meg már kit érdekelnek az esetleges kisebb hibák...Igen, erre akartam célozni, a következő epizódban kiderül, hogy a kontraszt miatt csinálták-e így vagy akkor sem lesz kellően fajsúlyos a karakter, remélem az előbbi lesz az igaz. Nincs mit tenni, eddig ugyebár el voltunk kényeztetve Vaderrel meg Palpatine-nal, ez is benne van :)

 

Politika nem lesz, legfeljebb galaktikus politika, Köztársaság + Birodalom, miegymás :D

 

Ezt én is megerősítem. :)

A klasszikus trilógián nőttem fel, de ami sok-sok év után visszahozott ebbe az univerzumba, az az EpIII, és rajta keresztül az egész előzmény trilógia volt, amely ma már összességében jobban tetszik, mint a régi. Aztán ezen a fórumon megtanultam koherens egészként látni a Saga-t, ami a megismerés új szintjét és élményét nyújtotta. Kívánom neked is, Buja Féreg, hogy itt új látószöggel gazdagodjál. :)

 

Lehet egy kicsit úgy jött le ez a dolog, mintha bármi bajom lenne az előzményekkel, de nincs. Imádtam azokat is, de a filmes referencia mindig is a Birodalom marad nekem ezügyben. Lehet kissé torz lesz a szemüveg de így már mindent azon keresztül látok :) Az Ep III.-at én is nagyon imádom, majdnem tökéletes :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak azt kell megtanulnod ifj tanítványom, hogy Ody (de lehet más is nem csak ő :D) nem nagyon szereti, ha egymás után írod a hozzászólásokat. Inkább használd a szerkesztés gombot, és ha egyszerre több embernek akarsz kommemtelni, akkor pedig a multiidézés gombot használd. Ez esetben már másik topicba is átvihető a válasz, ha egy adott téma kezd off lenni, mint ez. Persze nem tiltott dolog egymás után dobni a hsz-t, de ha nem szügséges, inkább ne tedd. :D

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rajmesz:

 

Oké, ha megszólítanak mindig válaszolni fogok (magamtól csak az elemzést írtam volna de aztán eléggé folyamatosan jöttek rá a vélemények), a multiidézés egyelőre nem tudom micsoda, még sosem használtam. A fórum az fórum, nem? Szóval szükséges volt válaszolnom - íme Neked is, túl jólnevelt vagyok :) Sok elemzést nem fogok írni az biztos...elsősorban úgyis más területek érdekelnek igazán, azt már leírtam, hogy mik nem ismételném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a multiidézés egyelőre nem tudom micsoda, még sosem használtam.

Ennek és minden posztnak a jobb alsó sarkában van három "gomb". Szerkeszt, válasz, multidézés. Ha minden posztnál, amire reagálni akarsz, rányomsz a multidézésnél, aztán a topic legtetején lévő sárga Új válasz gombra, akkor beidézi az össze posztot - természetesen egymástól elkülönülve -, így egyetlen hozzászólásban reagálhatsz rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek és minden posztnak a jobb alsó sarkában van három "gomb". Szerkeszt, válasz, multidézés. Ha minden posztnál, amire reagálni akarsz, rányomsz a multidézésnél, aztán a topic legtetején lévő sárga Új válasz gombra, akkor beidézi az össze posztot - természetesen egymástól elkülönülve -, így egyetlen hozzászólásban reagálhatsz rájuk.

 

Köszönöm az ismertetést. Nem tudom lesz-e még valaha ekkora válaszcunami egyáltalán :D

 

Egyébként a fentiek ismeretében is bajosan használhattam volna, mivel realtime jött(ek) a válasz(ok), így legtöbbször csak egy volt amire éppen megválaszolhattam, mivel én is realtime voltam jelen. Az meg eszembe se jutott, hogy kivárjam amíg "felgyűlik" esetleg, aktuálisan sokkal jobb számomra megválaszolni ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.