Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Az új blogomon mi is lehetne az első kritika, ha nem az ep7-é. Nagyjából ugyanaz, mint amit anno ide felraktam, csak ebben vannak képek, itt-ott javítottam a megfogalmazáson, hibákon, meg hozzáigazítottam ahhoz, hogy már március van, nem január.

http://lightspeed.blog.hu/2016/03/09/star_wars_episode_vii_the_force_awakens_az_ebredo_ero

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új blogomon mi is lehetne az első kritika, ha nem az ep7-é. Nagyjából ugyanaz, mint amit anno ide felraktam, csak ebben vannak képek, itt-ott javítottam a megfogalmazáson, hibákon, meg hozzáigazítottam ahhoz, hogy már március van, nem január.

http://lightspeed.blog.hu/2016/03/09/star_wars_episode_vii_the_force_awakens_az_ebredo_ero

Nagyon jó írás, elsőre nem is értem a végére! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nagyon jó volt eredeti hanggal! :clap:

Ami meglepő, hogy ez alapján kijelenthető, hogy a szinkron is nagyon jó illetve a szinkronhangok.

Snoke-hangja ütősebb eredetiben, a többi jó és aki jobb magyarul az Leia.

 

Egy szösszenet:

Mikor Kylo vallatni próbálja Rey-t, "Rey fejében" lát egy óceánt és a szigetet.

Ez a film végi helyszín kell, hogy legyen. Pedig Rey még a zöld fűre is rácsodálkozott.

Ha így el volt dugva a fejében egy rejtett emlékkép, fel kell tételeznünk, hogy járt ott, ami újabb utalás arra, hogy van közös múltja Luke Skywalkerrel, bármilyen kicsi lány is volt rég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így el volt dugva a fejében egy rejtett emlékkép, fel kell tételeznünk, hogy járt ott, ami újabb utalás arra, hogy van közös múltja Luke Skywalkerrel, bármilyen kicsi lány is volt rég.

Ez hányszor jön még elő? Attól, hogy Rey álmodik (nem emlékszik, álmodik!) Ahch-Tóról, még nem jelenti, hogy járt ott. Hadd idézzem be újra Yoda szavait: "az Erő által sok mindent láthatsz, a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Luke sem járt még azelőtt Dagobah-n és Bespinen, mégis felismerte mindkét bolygót, mert látta az Erőn át. Az egyiknek szemtanúi is voltunk. De Yoda is tanújelét adta már valahol, hogy Dagobah-ról figyelte Luke-ot, sőt, mintha lett volna arra utalás a Rebelsben, hogy figyeli Ezrát és Kanant is a Lothalon. ;)

És még Rey is látta Bespint, a Csillagpusztítót, a bolygót, ahol a Jedi ifjoncokat megölték, pedig nagy valószínűséggel ezek közül csak egyen járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hányszor jön még elő? Attól, hogy Rey álmodik (nem emlékszik, álmodik!) Ahch-Tóról, még nem jelenti, hogy járt ott. Hadd idézzem be újra Yoda szavait: "az Erő által sok mindent láthatsz, a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat." Luke sem járt még azelőtt Dagobah-n és Bespinen, mégis felismerte mindkét bolygót, mert látta az Erőn át. Az egyiknek szemtanúi is voltunk. De Yoda is tanújelét adta már valahol, hogy Dagobah-ról figyelte Luke-ot, sőt, mintha lett volna arra utalás a Rebelsben, hogy figyeli Ezrát és Kanant is a Lothalon. ;)

És még Rey is látta Bespint, a Csillagpusztítót, a bolygót, ahol a Jedi ifjoncokat megölték, pedig nagy valószínűséggel ezek közül csak egyen járt.

 

Aha, igen. De: Rey nem éppen transzban van abban az esetben, amit írtam, hanem Kylo turkál a fejében. Ez különbség az általad írt példákhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, igen. De: Rey nem éppen transzban van abban az esetben, amit írtam, hanem Kylo turkál a fejében. Ez különbség az általad írt példákhoz képest.

Ren Rey emlékeiben turkál, és tételezzük már fel, hogy Rey emlékszik arra az álomra, amit minden éjjel lát. ;) És tudtommal az álmodáshoz nem kell transz. Sőt, őszintén szólva, a jövőlátáshoz, más helyek meglátásához sem feltétlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ren Rey emlékeiben turkál, és tételezzük már fel, hogy Rey emlékszik arra az álomra, amit minden éjjel lát. ;) És tudtommal az álmodáshoz nem kell transz. Sőt, őszintén szólva, a jövőlátáshoz, más helyek meglátásához sem feltétlen.

Szóval szerinted egy off-screen álom, ami erő-látomás tulajdonságú, amiről itt szó van? Az van Rey fejében, amit Kylo meglát? Nekem így is jó. Szinte egyről beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mit kell ezen túlkombinálni. Rey sokszor álmodott Ahch-Tóról, Kylo meg meglátja ezt az álmot az emlékei között. Pont. Ahogy Leia is emlékszik az anyjára, ahogy Luke is felismerte Dagobah-t, úgy Rey is álmodott egy bolygóról, amihez végül köze lett. És ez nem szerintem van így, hanem ez van a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mit kell ezen túlkombinálni. Rey sokszor álmodott Ahch-Tóról, Kylo meg meglátja ezt az álmot az emlékei között. Pont. Ahogy Leia is emlékszik az anyjára, ahogy Luke is felismerte Dagobah-t, úgy Rey is álmodott egy bolygóról, amihez végül köze lett. És ez nem szerintem van így, hanem ez van a filmben.

Gondolom, most leszek eltiporva, de meg kell jegyeznem, hogy az nincs a filmben, hogy Rey álmodik a vízről és a szigetről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"At night, desperate to sleep. You imagen an ocean. I see it. I see the island."

A második mondat már nem feltétlen vonatkozik arra, hogy mit álmodik éjszaka ;) Sőt, nem is azt mondja, hogy álmodik, hanem azt hogy képzel (imagine)

 

Viszont szerintem is csak a jövőre vonatkozik... (ettől függetlenül Rey Luke lánya szvsz)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többször nézem meg, annál zseniálisabb ez a film :D és még 1080p-ben se tűnik műnek (pedig ilyet gyakran tapasztalok látványos filmeknél, hogy nagy felbontásban nagyon műnek tűnnek egyes jelenetek)

 

Már az is megfordult a fejemben, hogy nem jobb-e a ROTS-nál és TESB-nél :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az is megfordult a fejemben, hogy nem jobb-e a ROTS-nál és TESB-nél :hmm:

 

Semmiféleképpen sem! :D Nagyon sokat kellene nyújtóznia, hogy elérje a ROTS szintjét, a TESB -hez hasonlítani pedig egyenesen szemtelenség! :D

 

De a film nem rossz. A végén van pár kimondottan gyér CGI, de az csak technikai aspektus. A történet és a karakterek nekem nagyon tetszenek. A zene is megült a fejemben, bár Dzséjthez hasonlóan magam is kritikus voltam kezdetben. Nem kimondottan azt kaptam, amire vágytam, de nem csalódtam (mínusz Luke, de az ő szerepeltetése ellehetetlenítette volna a történetet). Rendezés szempontjából jobb mint az EPI - II, de történet szempontjából jóval karcsúbb. Lucas sokkal (ezerszer) kreatívabb, mint JJA. A vágás és a történet dinamikája nagyszerű, csak a történet picit szűk. Így utólag hiányolom belőle a politikai szálat, de nem siratom.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno a moziban azt hittem, hogy azok valami állatok (még szerintem a kritikámba is beleírtam). Aztán most a HD-n láttam, hogy azok lépegetők. Amúgy látni őket jobb szélen a díszszemlén is, mielőtt Hux és a Csillagpusztító elsül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első posztom a fórumon mi is lenne, mint az én saját kis szösszenetem a filmről.

 

Decemberi premier óta hatszor láttam a filmet. Nekem összességében tetszett film, szerinte jó Star Wars movie lett és az se bántott, hogy sok elemet átvettek a eredeti trilógiából.

BB-8 -et nagyon eltalálták. Rey és Finn karaktere szerintem jó lett. Kylo Ren sokak szerint puhány, sokak szerint badass, nekem valahol a kettő között. Poe Dameron nem sokat szerepelt nem tudok róla mit mondain. Snoke igaz nem szerepelt sokat, de tetszett a karakter és már nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg egy teljesen új karakter vagy lesz e valami meglepetés a kilétét illetően. Hux nekem teljesen átlagosnak tűnt, nem láttam benne semmi kiemelkedőt csak azt vettem észre, hogy nem épp puszi pajtás Kylo-val. Viszont volt egy nagyon erős és jó jelenete, a fegyver elsütése előtti beszéde, a film egyik legjobb jelenete.

 

Látvány, képi világ, zene, hangok... mindegyik rendben volt szerintem :)

 

Pár észrevétel:

- Érdekelt volna, hogy ki az az öregember, aki átadta a térkép részletet Poe-nak.

- Phasma-nak nagyon kevés jelentősége és szerepe volt a filmben.

- Finn körül se nézett, hogy Poe nem ért e földet a roncstól messzebb, mint ő.

- Semmit sem tudtunk meg a megboldogult Új Köztársaságról.

- Rey mindenféle előképzettség nélkül nyomott egy Mind Tricket. Lehet, hogy szerencséje volt. Lehet, hogy nagyon vele van az erő, de szerintem túlzás volt.

- Több Csillagrombolót a népnek!!!

- Várom a történetet hogyan szerezte meg Maz Kanata Luke levágott kezéből a fénykardot.

- Kylo Ren honnan tudta milyen fénykard van Finn-nél? Honnan ismerhette azt fénykardot?

- Erre valószínűleg nem lenne logikus magyarázat, de R2D2 miért pont akkor ébredt föl a energiatakarékos üzemmódból?

 

Más most nem jut eszembe :)

Szerkesztve: - Infy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első posztom a fórumon mi is lenne, mint az én saját kis szösszenetem a filmről.

 

Decemberi premier óta hatszor láttam a filmet. Nekem összességében tetszett film, szerinte jó Star Wars movie lett és az se bántott, hogy sok elemet átvettek a eredeti trilógiából.

BB-8 -et nagyon eltalálták. Rey és Finn karaktere szerintem jó lett. Kylo Ren sokak szerint puhány, sokak szerint badass, nekem valahol a kettő között. Poe Dameron nem sokat szerepelt nem tudok róla mit mondain. Snoke igaz nem szerepelt sokat, de tetszett a karakter és már nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg egy teljesen új karakter vagy lesz e valami meglepetés a kilétét illetően. Hux nekem teljesen átlagosnak tűnt, nem láttam benne semmi kiemelkedőt csak azt vettem észre, hogy nem épp puszi pajtás Kylo-val :D

 

Látvány, képi világ, zene, hangok... mindegyik rendben volt szerintem :)

 

Pár észrevétel:

- Érdekelt volna, hogy ki az az öregember, aki átadta a térkép részletet Poe-nak.

- Phasma-nak nagyon kevés jelentősége és szerepe volt a filmben.

- Finn körül se nézett, hogy Poe nem ért e földet a roncstól messzebb, mint ő.

- Semmit sem tudtunk meg a megboldogult Új Köztársaságról.

- Rey mindenféle előképzettség nélkül nyomott egy Mind Tricket. Lehet, hogy szerencséje volt. Lehet, hogy nagyon vele van az erő, de szerintem túlzás volt.

- Több Csillagrombolót a népnek!!!

- Várom a történetet hogyan szerezte meg Maz Kanata Luke levágott kezéből a fénykardot.

- Kylo Ren honnan tudta milyen fénykard van Finn-nél? Honnan ismerhette azt fénykardot?

- Erre valószínűleg nem lenne logikus magyarázat, de R2D2 miért pont akkor ébredt föl a energiatakarékos üzemmódból?

 

Más most nem jut eszembe :)

Üdv itt! :D Reagálnék egy párra...

 

"- Érdekelt volna, hogy ki az az öregember, aki átadta a térkép részletet Poe-nak."

 

A neve Lor San Tekka, és az Erő Egyházának tagja, akikről annyit lehet tudni, hogy hisznek a Jedi Rend visszatérésében, és abban, hogy ez elengedhetetlen az Erő egyensúlyának helyreállásához.

 

"- Phasma-nak nagyon kevés jelentősége és szerepe volt a filmben."

 

Erről bizony itt már voltak kemény viták, de én is úgy gondolom, hogy egyelőre nagyobb volt a füst, mint a láng. De szerepel a következő részben is, még bizonyíthat. :D

 

"- Finn körül se nézett, hogy Poe nem ért e földet a roncstól messzebb, mint ő."

 

Szerintem biztos volt benne, hogy elsüllyedt.

 

"- Várom a történetet hogyan szerezte meg Maz Kanata Luke levágott kezéből a fénykardot."

 

Én is, nagyon! Lehet, hogy a kéz is megvolt neki. :D

 

"- Kylo Ren honnan tudta milyen fénykard van Finn-nél? Honnan ismerhette azt fénykardot?"

 

Erről írtam korábban: ha máshonnan nem, akkor talán onnan, hogy gondolom Darth Vadert elég alaposan tanulmányozta, és a fénykard, amit Vader használt, a markolat designjában szinte teljesen megegyezett az Anakin által az Ep2-ben használt fénykarddal, és erős hasonlóságot mutat a most már 4 epizódon át is szerepelt rekorder Skywalker-karddal is. :D

 

"- Erre valószínűleg nem lenne logikus magyarázat, de R2D2 miért pont akkor ébredt föl a energiatakarékos üzemmódból?"

 

Gyanítom, pont azért, amiért a bombákat 00:01-nél szokták hatástalanítani. Amiért Han Solo pont időben ért oda a Halálcsillaghoz. Satöbbi... :D De Abrams ezt mondta:

 

"BB-8 comes up and says something to him, which is basically, ‘I’ve got this piece of a map, do you happen to have the rest?’. The idea was, R2 who has been all over the galaxy, is still in his coma, but he hears this. And it triggers something that would ultimately wake him up… While it may seem, you know, completely lucky and an easy way out, at that point in the movie, when you’ve lost a person, desperately, and somebody you hopefully care about is unconscious, you want someone to return.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"- Érdekelt volna, hogy ki az az öregember, aki átadta a térkép részletet Poe-nak."

 

A neve Lor San Tekka, és az Erő Egyházának tagja, akikről annyit lehet tudni, hogy hisznek a Jedi Rend visszatérésében, és abban, hogy ez elengedhetetlen az Erő egyensúlyának helyreállásához.

facebook-like-xl.png

 

 

"- Kylo Ren honnan tudta milyen fénykard van Finn-nél? Honnan ismerhette azt fénykardot?"

 

Erről írtam korábban: ha máshonnan nem, akkor talán onnan, hogy gondolom Darth Vadert elég alaposan tanulmányozta, és a fénykard, amit Vader használt, a markolat designjában szinte teljesen megegyezett az Anakin által az Ep2-ben használt fénykarddal, és erős hasonlóságot mutat a most már 4 epizódon át is szerepelt rekorder Skywalker-karddal is. :D

Van benne realitás, valószínűleg erről lehet szó :)

 

"- Erre valószínűleg nem lenne logikus magyarázat, de R2D2 miért pont akkor ébredt föl a energiatakarékos üzemmódból?"

 

Gyanítom, pont azért, amiért a bombákat 00:01-nél szokták hatástalanítani. Amiért Han Solo pont időben ért oda a Halálcsillaghoz. Satöbbi... :D

Igen, pont ezért írtam, hogy valószínűleg nem lesz rá logikus magyarázat :D

 

De Abrams ezt mondta:

"BB-8 comes up and says something to him, which is basically, ‘I’ve got this piece of a map, do you happen to have the rest?’. The idea was, R2 who has been all over the galaxy, is still in his coma, but he hears this. And it triggers something that would ultimately wake him up… While it may seem, you know, completely lucky and an easy way out, at that point in the movie, when you’ve lost a person, desperately, and somebody you hopefully care about is unconscious, you want someone to return.”

Hmmm. Érdekes :) Ez talán egy kicsit logikusabbá teszi a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is, a Star Warsban elég gyakran tapasztalhattuk azt, hogy a droidok személyiséget alakítanak ki, érzelmeket mutatnak, félnek, stb., szóval nem elképzelhetetlen, hogy R2 afféle droid-depresszióba zuhant, amiből BB-8-nek sikerült a kérdésével felébresztenie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Rey mindenféle előképzettség nélkül nyomott egy Mind Tricket. Lehet, hogy szerencséje volt. Lehet, hogy nagyon vele van az erő, de szerintem túlzás volt.

Valóban túlzás volt kicsit, de szerintem azért tudta nagy nehezen összehozni, mert korábban Kylo próbált kutakodni a fejében, ill. rávenni az infó kiadására. Ahogyan Rey ellenállt az "erőszaknak", úgy a nagy erőfeszítései eredményeképp képes volt visszavágni és belelátni Kylo érzéseibe, gondolataiba. Innen jöhetett neki a sugallat, hogy ilyesmi manipulációt meg lehetne próbálni egy gyengébb egyeden is.

 

- Kylo Ren honnan tudta milyen fénykard van Finn-nél? Honnan ismerhette azt fénykardot?

Egyrészt a nagyapja egykori kardja volt, Vader meg láttuk mennyire sokat jelentett neki, konkrétan a megszállottja volt. Emellett később Luke-é volt a fegyver, őt meg nagyon keresték Kylo-ék, szóval nyilván róla is minden lehetséges infót összeszedtek. Ezek alapján már egyértelmű honnan ismerhette a kardot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vérbeli SW rajongó lévén erős elfogultsággal tudok a filmről nyilatkozni, a mozi után újfent megnéztem a minap és már sokkal kritikusabb szemmel látom át,

azt nem mondom, hogy teljesen objektív tudok lenni de már látom a gyengébb pontokat is :)

 

Abban szerintem sokan egyetértenek, hogy ezt a trilógiát valahová a prequels-részek és a klasszikusok közé vártuk/várjuk, az I. és a II. epizód bizonyos értelemben kicsit

csalódás volt és vártuk a szépségtapaszt. Az megint tiszta sor, hogy a klasszikus epizódokat egyszerűen képtelenség megugrani, nem csupán azért mert immár a

filmes legendárium és rajongói emlékezet szerves részei, hanem mert azok valóban zseniális filmek (elsősorban az Ep. V., mely a valaha készült legjobb mozifilm szerintem).

Amikor tehát meghallottuk, hogy Larry Kasdannak köze lesz a forgatókönyvhöz, örömünkben dobtunk egy hátraszaltót. Számomra legalábbis ebben a tekintetben volt a

legnagyobb az elvárás, még a rendező személyéhez képest is.

Előzetesen minden adva volt, hogy idővel legalábbis egy újabb legenda születhessen (bár a kialakult hype rendesen elfedi a realitásérzékünket), ámde ez nem sikerült,

"csak" egy tisztességes iparosmunkát kaptunk és néhol kisebb-nagyobb bírálatokra is okot adó művet. De előtte kezdeném a pozitívumokkal:

kiváló a látványvilág (nekem a legjobban a Falcon jelenetei tetszettek) és amire az egész koncepciót kihegyezték: nosztalgikus visszautalások a klasszikus epizódokra.

Részben sajnos ez a törekvés már negatívumként is szerepel, hiszen túlzásba vitték, túlságosan biztonsági talajon mozogtak az alkotók. Emiatt van sokaknak az az

érzése (jogosan), hogy mindezt elemeiben annakidején láttuk már egyszer (Ep. IV., nem sorolnám fel mert kb. mindenki észrevette, némely esetben bántó másolásig fajult

ez a tevékenység).

 

Bár voltak hírek milyen nagy mértékben kooperált egymással Abrams és Kasdan, valamelyikük visszahúzta ezek szerint a másikat mert igazán forradalmi nem született ami pedig

elvárás egy SW mozifilm esetében (úgy vélem innen a karosszékből, hogy ebben a rendezőnek lehetett nagyobb szerepe). Sőt, mindezen túl sem volt valami izmos ez a forgatókönyv:

sem a storyline, sem pedig a dialógusok. Utóbbira különösen érzékeny vagyok, nem szeretem ha értelmetlen vagy kínos töltelékszövegekkel bombáznak pl. "Miért mész vissza?

Ott a családod? Vagy a pasid? Jóképű?" Utóbbi volt mondjuk a mélypont. Oké, hogy a tiniket ki kell szolgálni, de ez nívón aluli mindenképpen. A visszautaló poénok jó része ült,

de kicsit túlzásba vitték pl. Han karaktere esetében. Apropó karakterek. Rey-é nagyon tetszett, kisebb túljátszásokat leszámítva Daisy Ridley üde színfoltot jelentett,

James Cameron óta pedig kifejezetten szeretjük a női főhősöket :)

Harrison Ford ismét kiváló volt, nem véletlenül kapott központi szerepet Han Solo, bár összességében lehetett volna többet a vásznon. Igen kicsiny szerepe ellenére nagyon jó volt

Max von Sydow (persze őt még sosem láttuk rossznak), számára egy jelentősebb karaktert kellett volna írni, de az hogy feltűnt a kezdőjelenetben számomra legalábbis

méltóságteljesebbé tette azt. A legtöbb kívánnivalót úgy gondolom a Finnt megszemélyesítő John Boyega hagyta maga után, számos esetben idegesítően túljátszotta a szerepét.

Karakterek tekintetében nekem a sötét oldalé mindenképpen csalódás, Adam Driver legalábbis számomra nem tudta megjeleníteni sem Ben Solot, sem Kylo Rent igazán.

Ha ez volt a koncepció akkor sikerült... a sötét oldal egész egyszerűen túl hangsúlytalan maradt még ahhoz képest is, hogy ezúttal sarjad újra a Birodalom hamvaiból.

A castingos(ok) egyáltalán nem álltak a helyzet magaslatán Daisy Ridley szerepeltetését leszámítva és ez komoly hiba. A Star Warsnak karakterekben nagyon erősnek

kell(ene) lennie és persze az új világok teremtésében és színrevitelében, összességében utóbbiakkal végülis elégedett voltam - persze itt is sok volt az ismétődő "felhang",

megkaptuk a sivatag-erdő-havas táj szentháromságot közte kedvencünket a Tatooine-t is, csak ez esetben Jakkunak hívták :) Utóbbi volt a legjobb helyszín számomra,

annak ellenére, hogy immár nem Tunézia köszönt vissza, hanem az UAE területén forgatták.

 

Fájó pont volt számomra, hogy egy Star Wars fimhez képest mennyire csekély számú volt az űrben játszódó jelenet (jut eszembe a nyitány szerintem nagyon jó volt, imádtam).

A film másik végpontja, a záróképsor szintén nagyon ütős volt és gyönyörű csúcspont, ezért nagy dícséret illeti Abramsékat. Tehát voltak nagyszerűbbnél nagyszerűbb jelenetek

a gyengébben sikerültek mellett. Az összképet nézve ez egy SW mozifilmnél még mindig kevés, hiszen mi is e tekintetben az alapelvárás? A film és a történet szippantson be

és ne eresszen a legelejétől a legvégéig, a klasszikus epizódoknál legalábbis ezt éltük át, jelen esetben egy hullámvasútra voltunk felültetve.

 

Utólag derül majd ki persze, hogy a brand átpasszolása a Disney-nek több kárt jelent-e mint hasznot, remélem nem így lesz, egyelőre sajnos úgy tűnik nem bánnak mértékletesen

vele mert irgalmatlanul beindult a gépezet, csak aztán nehogy devalválódás legyen a vége. Persze, a klasszikusokat már senki nem írhatja felül, tehát a rajongás megmarad :)

 

Összegezve: a film hozta a kívánt hatást és jó szórakozást nyújtott, ámde számos balul sikerült koncepciója miatt nehezen hiszem, hogy klasszikussá válhatna majd

a rajongói emlékezetben. De összességében lehet szeretni a filmet, semmi tragédia nem történt, azon a bizonyos 10-es skálán olyan 7,5-8 közé pozícionálnám ezt az epizódot.

 

Ezúttal minden rajongói szempár Rian Johnsonra szegeződik, akinek immár hatalmas súly van a vállán: át kell vinnie a Star Warsot napjaink mozijának világába és

(finoman szólva nem a legkedvezőbb) trendjeibe, ezért valami komoly plusszt hozzá kell tennie. A bizakodásra okot adhat, hogy szerzői filmről lenne szó, tehát a rendező maga a

forgatókönyvíró is, de ez persze egy kétélű dolog és eddig Rian Johnson még nem dobott nagyot, adódik a kérdés miért éppen most tenné?

A költői kérdésre 2017 végén kapjuk meg a választ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.