Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

A The Force Awakens hat legjobb pillanata

 

6.) Az Ellenállás

qiM6DNl.png

Az Ellenállásról sokat hallunk a film alatt, de a feléig csak Poe képviseli őket, és ő is csak rövid ideig. Így, amikor hőseinket már éppen elfogták, hősként lovagolhatnak be, a halottnak hitt Dameronnal az élen. A jelenetsor, amiben az X-szárnyúak a víz felszíne felett, sorba rendeződve száguldanak az ellenség felé, alapjaiban semmiben sem különbözik attól, mint amikor Éomer a rohírok élén lerohanja az ork haderőt, vagy amit nem is olyan régen a Trónok harcában is láthattunk. A klasszikus „a lovasság megmenti az ellenséges erőktől a hősöket” felállás. Csak itt a megmentők lovak helyett X-szárnyúkon érkeztek. Nagyon hősies, nagyon látványos, nagyon ott van.

 

5.) Kylo hisztirohamot kap

sWhesnw.png

Talán szokatlan, hogy ez a humoros és a főgonosz ázsióját kicsit lejjebb rúgó jelenet nálam a top6-ban van, de számomra ez egy kulcsmomentum volt a moziban. Kylon ugyanis nagyon sokáig Darth Vader 2.0-nak tűnt, és amikor a tiszt odaállt mögé a rossz hírrel, szinte biztos voltam benne, hogy ezt most Kylo megöli, mert hát Vader is ezt tette, és milyen jó már Vadert mímelni. Ezután nem kicsit lepett meg, hogy Kylo csak a „bútort” amortizálta le, majd mintha mi sem történt volna, rákérdez: még valami? Aztán hirtelen az Erővel rántja magához a csávót és megtartja a markában, ami egy csapásra visszaállítja fenyegető renoméját.

Számomra ez a pillanat nem lerombolta, hanem kiemelte Kylo karakterét, megszűntette Vader-utánzatnak lenni. Ha ez a jelenet nem lenne, fele annyira sem kedvelném Kylót. Megjegyzem, ez a jelenet mutatja a legjobban, mennyire hasonlít Anakinra. Innentől voltam abban biztos, hogy Kylo az ő leszármazottja.

 

4.) Rey színre lép

prDDOBb.png

Magány, múlt és halál – Abrams mindössze néhány képbe mindezt belezsúfolta. A roncs csillagromboló szimbóluma az elpusztult Birodalomban, porba hullott fejként emelkedik ki a Jakku dűnéi közül. De tudat alatt azt is tudjuk, hogy amikor ez a monstrum becsapódott, több ezer embernek lett a kriptája. És ebben a néma csenddel átitatott, óriási kriptában Rey eltörpül, magánya mégis hatalmas. Külön kiemelkedő, hogy ezekkel a képsorokkal a rendező azt is eléri, hogy még véletlenül se azonosítsuk Jakkut Tatooine-nal. A roncs csillagromboló markáns karakterisztikája beleég az ember elméjébe.

 

3.) Az Erő pillanata

SL1t2oK.png

Rey megérinti a fénykardot, és az Erő erőnek erejével csap le rá. Amit eddig csak sejtettünk, most igazolás lel: Rey-jel ott van az Erő. A megelevenedő képsorok lehengerlik őt is, a nézőt is, és évekre elég beszédtémát biztosítanak. Nem árulnak el túl sok, nem rejtenek el túl sokat. Válaszokkal és újabb kérdésekkel szolgál, miközben régi ismerősök szólalnak meg és egy futó pillanatra még a múltat is megidézi. A Star Wars talán legmisztikusabb pillanata ez.

 

2.) BEN!

aDq2Gt8.png

Valószínűleg senkinek sem okozok meglepetést azzal, hogy Han Solo halálát is felteszem erre a listára. Ez a jelenet minden szempontból tökéletes. Nem csak méltó halált ad egy legendás karakternek, de képileg, hangilag, hangulatilag, dialógusilag is nagyon a helyén van. Hanon látszik, hogy tudja, ha fellép a hídra, nagy az esélye, hogy meghal. Ő talán csak egy pillanatig hisz fia megváltásában, mégis bevállalja Leia kedvéért. Ez mutatja, mennyire szereti a nőt. Kylóról már lemondott, de Leia kedvéért vállalja a próbát.

Fia nevének elkiáltása beletör a némaságba, majd jön a beszélgetés, ami alatt talán egy pillanatra Han elhiszi, hogy fia tényleg meggyőzhető. De csak félreérti szavait. Kylo a Sötét Oldalt választotta, és eme választás kiteljesedéséért küzd, ennek utolsó lépésével van tisztába és annak meglépésétől retteg. De Han segít neki, segít megöletni magát – a tudtán kívül. Vagyis, az okot nem tudja. Ám halála pillanata előtt ráébred, amikor Kylo nem engedi el a kardot. Rájön tévedésére, hogy félreértette fia szavait. És az utolsó momentum: megérinti a szeme láttára meghalt Ben Solo arcát. Mert a fiát szerette, csak azt a szörnyeteget nem, akivé lett.

 

1.) Rey elkapja a Skywalkerek kardját

R1A5Ft5.png

Rövid pillanat, mégis, nálam ez az abszolút Star Wars-pillanat. A tetőpont, amitől kellemesen rázott ki a hideg, amikor azt mondtam: ez Star Wars-film a javából. Az egésznek az erejét a remek felvezetés adja meg. Rey kiütve, s bár látjuk, hogy magához tér, a hangsúly nem ezen, hanem Kylo és Finn párbaján van. Amit végig Kylo ural, játszik Finn-nel, alázza, kínozza. A gonosz dominál, ami végül abban csúcsosodik ki, hogy Ren Han Solo után Finnt is nemes egyszerűséggel levágja. Eztán elteszi kardját és az Erővel kinyúl nagybátyja és nagyapja egykori fegyveréért, de az – hála az Erőnek – kis híján pofán vágja, és egyenesen a képernyőn túl szintén a kardért nyúló Rey kezébe kerül.

Ekkor felcsendül a klasszikus téma, és Rey, elfogadva sorsát, aktiválja a kék pengét, aminek fénye belehasít a sötétségbe. Egy új Jedi lovag született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán szép kiragadások, jő összefoglaló.

Kylo jelenete abszolút illik ide, efelől kétség sem lehet.

Nálam a moziban a jelenet "hűbazmeg" kategória volt. Tudtam, hogy vele nem lehet packázni, nem rombolta a tekintélyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó összeállítás, szép gondolatokkal. Nálam is hasonlóan festene egy ilyen lista, így hirtelen csak a zárójelenetre tudnám azt mondani, hogy tuti helye lenne a saját toplistámon. Luke előkerülése, tekintete és kettejük "szempárbaja" nálam hatalmas pillanat. Emellett Dzséjt listájáról a TOP3 nálam is alap, ezeken felül én a Csillagpusztító elsülését, ill. a vallatós Kylo-Rey jelenetet választanám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6. Ez a jelenet nekem is hatalmas kedvencem. Igazi adrenalinbomba azok után, hogy épp most fejezték le a Köztársaságot és ejtették foglyul Hanékat. A "lázadás" mindig kéznél van ha nagy szükség van rá.

 

5. Óriási! Számomra főleg Mitaka főhadnagy miatt van a topon. :D Ahogy leveszi a sapkáját...és az az arc... :lol: Óriási! :) Persze Kylo reakciója is badass, pont ahogy Dzséjt is írta. A jelenetre a koronát az Erőhasználat teszi fel ami megint nagyon súlyos!

 

4. Hangulati szempontból ezek a képsorok borzalmasan nagyot ütnek. Az új főhős ahogy szinte a kriptába zárt múltból előtűnik - nekem mindig ez jut eszembe ezt nézve. A régi és új gyönyörű szinonimája az egész koncepció. És a zene....

 

3. Talán nem véletlen, hogy ez a jelenés pont akkor játszódik le amikor a galaxis sorsa épp kezd megfordulni. Egyébként valóban misztikus jelenet, ami ezer és egy kérdést vet fel Luke fénykardjától kezdve Obi-Wan hangjáig bezárólag. Rey menekülni próbál a sorsa elől, de nem futhat el.

 

2. Sokat nem lehet hozzátenni. Han ezzel a jelenettel vált igazán naggyá a szememben. A régi önző énjétől ez olyan távol állt volna mint Makó Jeruzsálemtől. De itt már nem. Ettől a Han -tól, aki hisz az erőben és a Jedikben, már nem. Fantasztikus a rendezés egyébként, a zenéről nem is beszélve.

 

1. Nálam a Ben jelenet lenne talán az első, de ez se sokkal marad le mögötte. Fantasztikus az egész. Komor de mégis érzelmes, játék megint a fényekkel és árnyakkal. Lucas maga se csinálhatta volna jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A falu lerohanása nagyon intenzív. Azok a mélyek ahogy dobog a lerohanó rohamosztagosok lába a rámpán....valahogy súlya van az egésznek. A csúcspont az amikor Kylo megérkezik, majd utána a beszélgetése Lor San Tekka -val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron vélemenyézte az Ébredő Erőt.

"George Lucas jó barátom, és a múltkoriban pont erről beszélgettem vele. Nem szeretnék túl sokat mondani a filmről. Nagyon tisztelem J.J. Abramst, és azt is szeretném látni, hogy mit alkotnak legközelebb. De meg kell mondjam, hogy úgy érzem, hogy George hat filmjében több vizuális újítás volt. Ez a mostani rész csak azokat a dolgokat és karaktereket hasznosította újra, amiket már láthattunk korábban, és csak néhány nagyon apró lépést tett előre az új karaktereivel. Egyelőre még nem tudom ezt a filmet hová tenni. Szeretném látni, hogy hogyan folytatják a dolgokat."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Cameron vélemenyézte az Ébredő Erőt.

"George Lucas jó barátom, és a múltkoriban pont erről beszélgettem vele. Nem szeretnék túl sokat mondani a filmről. Nagyon tisztelem J.J. Abramst, és azt is szeretném látni, hogy mit alkotnak legközelebb. De meg kell mondjam, hogy úgy érzem, hogy George hat filmjében több vizuális újítás volt. Ez a mostani rész csak azokat a dolgokat és karaktereket hasznosította újra, amiket már láthattunk korábban, és csak néhány nagyon apró lépést tett előre az új karaktereivel. Egyelőre még nem tudom ezt a filmet hová tenni. Szeretném látni, hogy hogyan folytatják a dolgokat."

Az utolsó mondatával szerintem mindenki egyetért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egésszel egyet tudok érteni. Tény, hogy első osztályú vizuális effekteket láttunk, de technikai előreugrást vagy valami látványos fejlődési elemet nem mutatott fel. Persze az manapság már nehéz is - azért Lucasnak messze egyszerűbb dolga volt a maga idejében, de pl. azért már az ep3 sem olyan kiemelkedő a technikai újítások terén, inkább finomította a már meglévőket. A többit meg valóban meglátjuk majd az ep7-8-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből az idézetből nagyjából látszik is, hogy sokadik nézésre miért olyan középszerű az Avatar. James újabban különösen odavan a technikai újitásokért, a többi elem meg egyre kevésbé érdekli. Kár, hogy fele olyan érdekes szereplőket se tud írni mint Rey vagy Kylo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a mai napig nagyon szeretem az Avatart. Szerintem hihetetlen jó hangulata van. De az más. Ezzel a véleményével is egyet lehet érteni, bizonyos mértékig. Egyre inkább az a véleményem, hogy ez egy klasszikus, nagybetűs Star Wars film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron nem szereti azokat az újításokat, amiket nem az a rendező valósít meg, aki megálmodta az egészet. Nem véletlen, hogy a Terminátor harmadik epizódját újra le akarja forgatni, ha visszaszerzi a jogokat.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap este éjfélkor csak úgy unaloműzésből meg akartam nézni néhány jelenetet. A falu ostromával kezdtem, aztán valahogy beletekerés nélkül eljutottam a film végéig. Úgy beszippantott, hogy nem volt szívem beletekerni. Szóval nem, nem gondolom úgy, mint a premierkor. Sokkal pozitívabb a véleményem róla. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát így a 8. megtekintés környékén szeretném az 5-ös szavazatomat 1-esre módosítani :D .... Na jó... hülye poén.

 

Részemről semmit nem változott a film megítélése. Sőt, azon kapom magam, hogy még mindig nem hiszem el, hogy ÚJ SW! korszakot élünk. Szóval még nem tudtam felocsúdni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még én se nagyon, valahogy úgy vagyok vele, hogy mikor nézem néha eszembe ötlik, hogy Te jó ég ez új SW. :D Egyébként nálam is magasan van, bár rangsorolni nem tudom a többivel egyelőre. Végig nagyon jó, nincs benne üresjárat, mindig van valami ami tovább hajtja a nézőt, pl. akkor ha csak bele akar nézni. :D Előtte is úgy gondoltam, hogy Abrams lenne a legalkalmasabb jelölt a rendezésre, és ez fényesen be is igazolódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan fura ez az egész Ody. Nem tudom, valahogy (bár egy egészséges aggódás mellett) meglehetősen optimista voltam már a LucasFilm eladásának kiderülésekor, mégis hihetetlen volt (főleg akkor) ez az egész helyzet. Új SW filmek, új SW animációs sorozat(ok) új SW játékok, könyvek, stb.... Egyelőre az optimizmusom az EP VII-el és a Rebels-el bebizonyosodott, hogy valóban nem volt szükség az egyébként meglévő kételyeimet táplálnom, de annyira az elején vagyunk még ennek az új érának, hogy hazudnék, ha azt mondanám, hogy full nyugodt vagyok... inkább az eladáshoz hasonló "örülök az új filmeknek, de azért valahol legbelül fosok, hogy lesz*rják" érzés van még most is bennem. Úgy érzem le kell még menni legalább 2 filmnek, egy spin-off-nak (Rouge One) és egy epizodikusnak (VIII) hogy abszolúte teljesen nyugodt legyek! De a tendencia és az irány jónak tűnik, szóval azt mondom, amit erősebbnek érzek magamban is... nem lesz itt gond később sem... remélem :P:)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem voltam túl optimista, és az egész VII előkészületi időszakot kicsit pesszimistán néztem végig. Hiába kapom meg mindig, hogy "úgy is tetszeni fog mit rinyálsz", ez nincs így. Mindig ott az esély, hogy nem lesz jó. De hála égnek eddig minden rendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét hónap eltelt a bemutató óta. Ma is úgy látjátok a filmet mint akkoriban? Mennyire változott a véleményetek? :) Vagy ezt a kérdést nem kellett volna feltennem? :lol:

Szégyenszemre azóta se írtam róla hosszabb kritikát, pedig már egy jó része megvan csak sose érek a végére. Még mindig nem tudom távolságtartással kezelni. Ha most kéne rangsorolni simán első helyre tenném, de tudom hogy ebben közrejátszik az újdonság ereje is. Szerencsére ez az a film ami minden nézésnél javul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. A moziban való ötszöri megtekintés mindegyikénél olyan érzés volt (sőt ez valóban nézésről nézésre fokozódott) mintha ténylegesen egy másik dimenzióban lettem volna, olyan szinten magába szippantott a film minden értelemben. Ez az új éra felütésének, úttörő zászlóshajójának mindenképpen kiemelkedő és nagyon erős kezdése volt! Még akkor is, ha az előző mondatot nem sikerült úgy megfogalmaznom, ahogy szerettem volna :P

 

+1 ... én is szívesen olvasnám Bomarr, az írásodat a témában!!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újráztam párszor a filmet és kialakult egy elég furcsa helyzet. Ahogy telik kicsit az idő és ülepszenek a dolgok, úgy feltör bennem egy kisebbfajta csalódottság. Nem azért, mert hogy ne lenne egy jó film az Ep.7, csak van néhány olyan keserű pirula, ami visszatart attól, hogy új ujjongjak érte, mint mondjuk a prequel részeiért. Ott minden filmre jutott 1-1 konkrét olyan motívum, ami nem jött be (1: Jar Jar, 2: Anakin és Padmé néha túltolt szerelmes önlengései, 3: Sidious vs Tanácstagok jelenet), a 7-nél viszont több ilyen is van.

A legfőbb gond, hogy túlságosan biztonsági játéknak érzem a filmet, nem voltak elég bátrak a készítők. Ha utólag belegondolok, akkor nem látom az igazi univerzumbővítést. Kaptunk zseniális karaktereket, ez viszont az eddigi keretekbe is befért volna. Az új helyszínek és fajok nem adtak sokat a dologhoz, az új frakciókról szinte semmit nem tudunk meg. Ezen majd a 8-9 sokat segíthet, de egyelőre hiába frankó Snoke, a Ren-ek és az Új Köztársaság, csak néhány szereplő jut belőlük a filmre. Az ER meg eléggé a Birodalom nyomdokain lépked.

 

Viszont ha leülök megnézni a filmet, akkor mindig beszippant. Fantasztikus a látványvilág, erős a SW hangulat, nagyon jók a karakterek. Ezen kívül van néhány olyan jelenet, ami már most felnő a kedvenceim közé, ugyanez igaz a szereplőkre is. Korábban is írtam, hogy ilyen szempontból engem az Ep.5-re emlékeztet. Azzal jártam úgy, hogy jó pár kultikus jelenet van benne, ami bármikor meghozza a katarzist, ellenben az azokat összekötő szegmensek annyira nem fognak meg (természetesen SW skálájával mérve).

Szóval összességében továbbra is egy jó filmnek tartom a 7. részt, méltó a Saga-hoz. Hiányérzetem viszont van, mert ki lehetett volna ebből többet is hozni, nem is kellett volna nagy csoda hozzá. Azt nem annyira tudom, hogy egy elvileg teljesen új érát mennyire sikerült jól felvezetni ezzel, nem vagyok meggyőzve e téren. Részletesebben nem mennék bele a dologba, mert korábban már bőségesen kifejtettem a véleményem, ami ilyen mélységekben nemigen változott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ébredő erőt majd csak a két folytatás tükrében tudjuk igazán értékelni, hiszen egyelőre nagyon sok minden homályos előttünk, épp hogy csak felvezették a szálakat.

 

Én annak idején nagyon furcsa, ambivalens érzésekkel hagytam el a mozitermet, és ez valamelyest még most is fennmaradt (bár a kiegészítő könyvek, információk stb. hatására ez már mérséklődött, és a film nézésekor már rendelkezek azokkal a háttérinformációkkal, amelyet a film sajnos sok helyen nem fejtett ki), véleményem inkább pb-éhez áll közel, már ami a biztonsági játékot illeti pl. Ha rangsorolnám, egyelőre nálam egyértelműen az utolsó hely (4-est adtam a filmre, és ezt fenn is tartom), de ez a trilógia kiegészülésével még bőven változhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ébredő erőt majd csak a két folytatás tükrében tudjuk igazán értékelni, hiszen egyelőre nagyon sok minden homályos előttünk, épp hogy csak felvezették a szálakat.

Engem pontosan ez zavar. Hogy nehezen áll meg önmagában a film az előző 6-ra ez nem jelző.

Hasonló véleménnyel vagyok mint pb. Bennem is van egy kis csalódás a túlzott biztonsági játék miatt és az univerzum építés hiánya miatt. Ezért is szavaztam 4 ponttal és azt tartom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.