Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

JJ többször elmondta hogy Lucasnak tetszett az ep.7. Vagyis pont ugyanaz a helyzet mint a Rogue One-al. A rendező itt is elmondta ugyanezt. Nem látom mivel lenne bármivel is másabb most a helyzet.

Én ilyet nem olvastam de lehet hogy volt.

Ellenben ilyeneket mondott Lucas. “They wanted to do a retro movie,” Lucas said. “I don’t like that. Every movie I work very hard to make them completely different, with different planets, with different spaceships, make it new.”

 

Nekem eléggé az jött át az ilyen és hasonló mondatokból hogy többet várt a filmtől. Igazából szerintem azért van a két film közötti vélemény különbsége, mert a VII. estében neki voltak ötleti és azt kidobták és egy teljesen mást csináltak. Ezért biztos volt benne egy ilyen "ettől én jobbat tudtam volna csinálni" attitűd.

 

Rogue One esetében mivel nem voltak saját konkrét ötleti egy ilyen filmre valószínűleg így könnyebben tudja értékelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben ilyeneket mondott Lucas. “They wanted to do a retro movie,” Lucas said. “I don’t like that. Every movie I work very hard to make them completely different, with different planets, with different spaceships, make it new.”

De ezt vagy fél évvel a film elkészülte előtt mondta és csak a papíron (vagy még azon sem?) létező tervekre alapozva! Hiszen ő már azelőtt kiszállt a projektből (amiben igazán benne sem volt), hogy az érdemi dolgokat fel tudott volna mutatni.

 

Amúgy Kennedy is mondta, hogy Lucasnak tetszett az ep7. Viszont értékelést Lucastól azon kívül az egy "szerintem a rajongók szeretni fogják" (amit amúgy úgy mondott el, hogy megállították a vörös szőnyegen és vankétmásodpercethogymondjvalamit alapon rákérdeztek) megjegyzésen túl nem mondott semmit a filmről. Ennyiből azt sem lehet levonni, hogy nem tetszett neki, és azt sem, hogy igen. Persze, a sorok közé bárki beleláthat bármit, amitől azt hiszi, hogy igazolja magát. Én például azt, hogy ez csak egy ténymegállapítás volt, ami igaznak is bizonyult.

 

De jellemző a sajtóra, hogy ma már olyan címekkel van tele a net, hogy Lucasnak jobban tetszik a Rogue One, mint a TFA. Aztán hol mondott bárki is bármi ilyet? Mégis, egy év múlva tuti bedobja majd valaki ezt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyet nem olvastam de lehet hogy volt.

Ellenben ilyeneket mondott Lucas. “They wanted to do a retro movie,” Lucas said. “I don’t like that. Every movie I work very hard to make them completely different, with different planets, with different spaceships, make it new.”

 

Nekem eléggé az jött át az ilyen és hasonló mondatokból hogy többet várt a filmtől. Igazából szerintem azért van a két film közötti vélemény különbsége, mert a VII. estében neki voltak ötleti és azt kidobták és egy teljesen mást csináltak. Ezért biztos volt benne egy ilyen "ettől én jobbat tudtam volna csinálni" attitűd.

Pont azokat a mondatokat idézed amiket azelőtt nyilatkozott hogy megnézte a filmet. Erről beszéltünk alább: nagyon szkeptikus volt. De ez a szkepticizmus elült miután megnézte a filmet. Utána már nem volt kritikus. A zavart pedig az okozza, hogy az interjút, amit te is idéztél a premier után hozták nyilvánosságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont értékelést Lucastól azon kívül az egy "szerintem a rajongók szeretni fogják" (amit amúgy úgy mondott el, hogy megállították a vörös szőnyegen és vankétmásodpercethogymondjvalamit alapon rákérdeztek) megjegyzésen túl nem mondott semmit a filmről. Ennyiből azt sem lehet levonni, hogy nem tetszett neki, és azt sem, hogy igen.

Pont ez az ha valóban tetszett volna neki igazán akkor azt mondja azt kész és lezárja a dolgot ez meg ilyen terelő válasz. Mert az ilyen vörös szőnyeges interjúk erről szólnak hogy ki tudja jobban dicsérni a filmet. És nem csak ebből vontam le de az ilyen mondatok jelzés értékűek.

 

Pont azokat a mondatokat idézed amiket azelőtt nyilatkozott hogy megnézte a filmet. Erről beszéltünk alább: nagyon szkeptikus volt. De ez a szkepticizmus elült miután megnézte a filmet. Utána már nem volt kritikus. A zavart pedig az okozza, hogy az interjút, amit te is idéztél a premier után hozták nyilvánosságra.

Tudom de sztem ezen a mondaton a film megtekintése változtat és nyáron is volt egy hasonló mondata csak annak nem volt ilyen nagy hírverése.

 

Sztem neked mint szakmabelinek nem nagyon kell ecsetelni hogy ezeknek az utólagos magyarázkodások, nyilatkozatok arról hogy amit mondtam mégse úgy mondtam bla bla.... nem sokat ér. Ezek a tipikus PR dolgok.

 

Lezárva sztem a dolgot. Nekem Lucas nyilatkozataiban amit a EP VII-ről tett soha nem éreztem rajta hogy igazán tetszene neki csak ilyen tessék lássék mondom beszélt róla és a most olvasott Gareth Edwards interjúból sokkal jobban érzem rajta hogy ez valóban tetszett neki. Ez az én véleményem majd remélem egyszer Lucas tesz egy egyértelműbb nyilatkozatot ahol megerősít. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez az ha valóban tetszett volna neki igazán akkor azt mondja azt kész és lezárja a dolgot ez meg ilyen terelő válasz. Mert az ilyen vörös szőnyeges interjúk erről szólnak hogy ki tudja jobban dicsérni a filmet.

De ez nem egy film vörös szőnyege volt, hanem egy gála, amin éppen átvette az életműdíját. Az ilyeneken nem szokás más filmjét fényezni, miközben te vagy a díjazott. És az utólagos magyarázatok sokszor azok, amik: utólag megpróbálják megmagyarázni, hogy nem azt gondolták, mint ahogy azt a sok hülye, a szavait kontextusból kiragadó és kifordító újságírók azt átadták. Lucas pont így járt. Egy fél éves nyilatkozatából kiragadtak egy mondatot, és totál kifordították az értelmét. Nézd meg az eredeti interjút, akkor tudni fogod, hogy Lucas valójában miről beszélt, mit miért mondott. Persze, hogy ezalatt fényezi is a Disney-t, muszáj, de attól még a szavai őszinték.

Az újságírók a szenzáció miatt rohadt nagyot hibáztak, és most mindenki ebből a hibából ítél.

 

Hogy tetszett neki avagy sem, azt nem tudom. Senki sem fogja megtudni mostanában. Mert Lucas legalább jó diplomata, és nem fog ebben a kérdésben nyilatkozni, hiszen tudja, hogy a szavai mennyit számítanak. Ezek már nem a saját filmjei, nem teheti meg, hogy a nyilatkozataival befolyásolja a megítélésüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg az eredeti interjút, akkor tudni fogod, hogy Lucas valójában miről beszélt, mit miért mondott. Persze, hogy ezalatt fényezi is a Disney-t, muszáj, de attól még a szavai őszinték.

 

Hogy tetszett neki avagy sem, azt nem tudom. Senki sem fogja megtudni mostanában. Mert Lucas legalább jó diplomata, és nem fog ebben a kérdésben nyilatkozni, hiszen tudja, hogy a szavai mennyit számítanak. Ezek már nem a saját filmjei, nem teheti meg, hogy a nyilatkozataival befolyásolja a megítélésüket.

Láttam és tudom hogy valójában miről beszél csak hülyén fogalmazta meg. De ha láttad az egész interjút akkor tudod hogy elég sok mindenről beszél amiből le lehet szűrni hogy mihez hogy viszonyul és mit gondol. Pl. retro movie amit lejjebb írtam.

 

Azt hogy nem tudni tetszett neki vagy sem azzal egyetértek. Ezért nem értettem azzal egyet amikor Ody azt írta: "a kész film nagyon tetszett neki."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam és tudom hogy valójában miről beszél csak hülyén fogalmazta meg. De ha láttad az egész interjút akkor tudod hogy elég sok mindenről beszél amiből le lehet szűrni hogy mihez hogy viszonyul és mit gondol. Pl. retro movie amit lejjebb írtam.

 

Azt hogy nem tudni tetszett neki vagy sem azzal egyetértek. Ezért nem értettem azzal egyet amikor Ody azt írta: "a kész film nagyon tetszett neki."

Viszont ha nem szereti a retrót, akkor a Rogue One sem tetszhet neki, hiszen ez talán még retróbb lesz. Edwards épp a minap mondta el, hogy olyan technológiákat próbáltak alkalmazni, ami '77-ben is a készítők rendelkezésére álltak. Emellett szó szerint az ep4 kütyüi és díszletei köszönnek majd vissza a filmben. X-szárnyúak, Y-szárnyúak, a lázadó flotta hajói, rohamosztagosok, TIE vadászok, Imperial I osztályú csillagrombolók, maga a Halálcsillag kívül-belül. Tarkin, Vader, Leia, C-3PO, Dodonna, valószínűleg R2. Emellett a komplett yavini díszlet. Szerintem ez a film a választott korszaka és témája miatt még retróbb lesz, és Edwards szavai alapján a megvalósítása is az. És most ez tetszik neki?

Nyilván, Lucas tök más ep7-et csinált volna - bár megjegyzem, az általa az évek során felvázolt koncepció-rengeteg közül nekem egyik sem tetszett, szóval én azért valahol örülök, hogy nem ő csinálta meg. A végén azért voltak megkérdőjelezhető ötletei. Főleg látvány terén lett volna nagyon más, az is hót ziher. De a nyilatkozatait egyszerűen nem lehet tényként kezelni, mert ahogy Nabo írta, többször változtat véleményt, mint néhány ember alsógatyát. Nem tetszett neki a projekt elején az elképzelés, de attól a kész film már tetszhetett neki, és ha Abrams és Kennedy igazat szólt, tetszett is neki. Márpedig igazat kellett szólniuk, mert azért Lucast nem olyan embernek ismertük meg, aki hagyja, hogy mások a nevében olyat állítsanak, amit ő nem mondott.

De az is lehet, hogy holnapra már a Rogue One sem fog tetszeni neki. Vagy éppen elkezdi élő adásban ajnározni az ep7-et. Vagy az ep8-at. Lucast egyszerűen ilyen téren nem lehet komolyan venni. Az tény hogy olyat sosem mondott ő, hogy tetszik neki. De olyat sem, hogy nem, tehát az az állítás is fals, hogy:

nem igazán tetszett neki a film

Ezt csak te gondolod, nem Lucas véleménye.

 

Az sem teljesen helytálló, hogy Lucas ötleteit nem használták, hiszen az ep7 több ponton is egyezik Lucas ötleteivel. Elég csak visszaolvasni Lucas korábbi ötleteit. Mark Hamill 1983-ban azt mondta, hogy Lucasszal beszélgettek a folytatásról, amiben Luke már "Obi-Wan Kenobiként" jelenne meg, aki kitanítja a Jedik következő generációját. Már az poén, ami Hamill szerint Lucas mondott neki: "You’ll just be like a cameo. You’ll be like Obi-Wan handing the lightsaber down to the next new hope." Bár Lucas ezt az ep9-re mondta, az ep7-ben a új remény szó szerint ugyanazt a fénykardot kapta meg, amit Luke, és Luke maga tényleg csak cameozott... Annyi változott az eredeti ötlethez képest, hogy Rey nyújtja a fénykardot oda Luke-nak. :)

Lucas azt is meghatározta, hogy a trilógiák között nagyjából 20 év telik el. Ezzel sem lőtt nagyon mellé, hiszem az ep6 és 7 között 30 év telt el, tehát a nagy időintervallum ötlete is tőle jött. Ezt amúgy 1980-ban mondta.

Szintén ekkor említette, hogy az új történetben az új Köztársaság is benne lenne. És ki tudja még, mit vettek át. Állítólag a fiatal főszereplők is tőle származnak, noha Lucas tiniket akart, Rey és Finn pedig fiatal felnőttek. Ezekre a kérdésekre valószínűleg csak évek múlva kapunk választ. Tény, hogy a Disney az ep7 kampányában főleg azt mondta, amit az ep1-2-3-ban csalódottak hallani akartak, és nagyjából azt is nyújtották, legalábbis látványban. Lucas alatt biztos nem lett volna ilyen, de az sem biztos, hogy az jobb lett volna.

Még egy érdekesség. Két évvel az ep6 befejezése után ezt mondta: "The next trilogy will be all someone else’s vision." Gyártási sorrendben ugyan ő csinálta a kövi trilógiát, de időrendben... :)

 

Amúgy abban is biztos vagyok, hogy fejben voltak neki ötletei a Halálcsillag terveinek megszerzésére. Történetmesélő, és mint ilyen, nem csak a sztori közepét találja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha nem szereti a retrót, akkor a Rogue One sem tetszhet neki, hiszen ez talán még retróbb lesz. Edwards épp a minap mondta el, hogy olyan technológiákat próbáltak alkalmazni, ami '77-ben is a készítők rendelkezésére álltak. Emellett szó szerint az ep4 kütyüi és díszletei köszönnek majd vissza a filmben. X-szárnyúak, Y-szárnyúak, a lázadó flotta hajói, rohamosztagosok, TIE vadászok, Imperial I osztályú csillagrombolók, maga a Halálcsillag kívül-belül. Tarkin, Vader, Leia, C-3PO, Dodonna, valószínűleg R2. Emellett a komplett yavini díszlet. Szerintem ez a film a választott korszaka és témája miatt még retróbb lesz, és Edwards szavai alapján a megvalósítása is az. És most ez tetszik neki?

Jaj ne má. Ezt most komolyan gondoltad? Ne keverd már össze a szezont a fazonnal.

 

Az EP VII. és RO teljesen más kávéház mind2 a magunk kategóriájukba kell értékelni. Az EP VII. egy trilógia kezdete egy új korszak egy teljesen új irány ami tovább viszi a SAGA-t. És ő a retro dolgot erre értette hogy az új film nem hoz elég teljesen eddigiektől különböző új dolgokat (bolygó, hajók stb.) és hogy egy korszakában új filmet retro dolgokkal akarják eladni.

 

RO meg ön magában egy retro movie amit retroval akarják eladni. Kettő nagyon nem ugyan az. Ezáltal egy ilyen filmnek mások az elvárások. Sőt itt pont az lenne a baj ha túl sok új dolgok hozna be mert akkor könnyen ellentmondásba kerülhet az OT-val.

 

Ezt csak te gondolod, nem Lucas véleménye.

Igen ezt utána le is írtam hogy ez az én véleményem. Mert sehol nem olvastam olyat ahol egyértelműen azt mondta volna hogy igen neki tetszett a film. Ez vagy így van vagy nem az más kérdés.

 

Az sem teljesen helytálló, hogy Lucas ötleteit nem használták, hiszen az ep7 több ponton is egyezik Lucas ötleteivel.

"The ones that I sold to Disney, they came up to the decision that they didn’t really want to do those. So they made up their own. So it’s not the ones that I originally wrote…"

http://www.csillagokhaboruja.hu/?p=481

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ne má. Ezt most komolyan gondoltad? Ne keverd már össze a szezont a fazonnal.

Nem keverem a szezont a fazonnal és komolyan gondoltam. Ez is retro, az is retro. Persze, igazíthatod a kontextust úgy, hogy az neked adjon igazat, de Lucas nem fejtette ki, hogy neki azért nem tetszik a retro az ep7-ben, mert az egy új trilógia kezdése és ennek ellenére retro. Ilyen sehol sincs, ezt te magyarázod bele. Megjegyzem, még ez sem jelenti azt, hogy a kész film nem tetszhetett neki. Ez még mindig csak egy évekkel a film elkészülte előtti vélemény.

 

Ez vagy így van vagy nem az más kérdés.

Vitánkat tekintve ez az egyetlen fontos kérdés, hiszen a vita tárgya, hogy Lucasnak tetszett-e vagy sem. Se a te, se Ody véleménye nem megalapozottabb. Illetve, rosszul mondom, Ody-é megalapozottabb, mert a Lucashoz közelállók szerint tetszett neki, ellenben az, hogy nem tetszett, csak a te gondolatod. Azt sehol sem mondta ki se ő, se mások, hogy nem tetszett neki. Azt, hogy tetszett neki, mások kimondták helyette.

 

"The ones that I sold to Disney, they came up to the decision that they didn’t really want to do those. So they made up their own. So it’s not the ones that I originally wrote…"

http://www.csillagokhaboruja.hu/?p=481

“You know, when I first did this, it was four trilogies,” Mark Hamill recalled in 2004, speaking of their conversation in 1976. “Twelve movies! Out on the desert, any time between setups… lots of free time. And George was talking about this whole thing… ‘Um, how’d you like to be in Episode IX?’ ‘When is that going to be?’ ‘2011.’ […] I said, ‘Well, what do you want me to do?’ He said, ‘You’ll just be like a cameo. You’ll be like Obi-Wan handing the lightsaber down to the next new hope.'

The Long, Winding, and Shapeshifting Trail to Episodes VII, VIII & IX

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem keverem a szezont a fazonnal és komolyan gondoltam. Ez is retro, az is retro. Persze, igazíthatod a kontextust úgy, hogy az neked adjon igazat, de Lucas nem fejtette ki, hogy neki azért nem tetszik a retro az ep7-ben, mert az egy új trilógia kezdése és ennek ellenére retro. Ilyen sehol sincs, ezt te magyarázod bele. Megjegyzem, még ez sem jelenti azt, hogy a kész film nem tetszhetett neki. Ez még mindig csak egy évekkel a film elkészülte előtti vélemény.

Vagy te úgy hogy neked adjon igazat.

 

Vitánkat tekintve ez az egyetlen fontos kérdés, hiszen a vita tárgya, hogy Lucasnak tetszett-e vagy sem. Se a te, se Ody véleménye nem megalapozottabb. Illetve, rosszul mondom, Ody-é megalapozottabb, mert a Lucashoz közelállók szerint tetszett neki, ellenben az, hogy nem tetszett, csak a te gondolatod. Azt sehol sem mondta ki se ő, se mások, hogy nem tetszett neki. Azt, hogy tetszett neki, mások kimondták helyette.

Egy linket kérhetnék erről?

 

“You know, when I first did this, it was four trilogies,” Mark Hamill recalled in 2004, speaking of their conversation in 1976. “Twelve movies! Out on the desert, any time between setups… lots of free time. And George was talking about this whole thing… ‘Um, how’d you like to be in Episode IX?’ ‘When is that going to be?’ ‘2011.’ […] I said, ‘Well, what do you want me to do?’ He said, ‘You’ll just be like a cameo. You’ll be like Obi-Wan handing the lightsaber down to the next new hope.'

The Long, Winding, and Shapeshifting Trail to Episodes VII, VIII & IX

Most nem azért de ez nagyon messze van az EPVII.-től. Ez csak egy apró szösszenet amit ő nem is az EP VII-re tervezett hanem az EP IX-re. És ezt Lucas mondta:

"The ones that I sold to Disney, they came up to the decision that they didn’t really want to do those. So they made up their own. So it’s not the ones that I originally wrote…"

 

Most akkor Lucas szava ellen akarsz mondani? Mert ha igen akkor beszéljétek meg. De sztem ő ezt jobabn megtudja állapítani mint te innen.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy te úgy hogy neked adjon igazat.

Nyilván, bár most nem én alapozok olyanra teóriákat, ami sosem hangzott el. De éppen ez a lényeg, hogy félvállról odavetett szavakból és kiragadott mondatokból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket, azt meg pláne nem lehet tényként kezelni.

 

Egy linket kérhetnék erről?

Parancsolj:

Kennedy: "he really liked it"

Abramst most nem találom, emlékeim szerint az egy tweet volt. Vagy valami ilyesmi. Majd ha már nem dolgozom, feltúrom. Esetleg, ha valaki más rálelne, bedobhatja.

 

Most nem azért de ez nagyon messze van az EPVII.-től. Ez csak egy apró szösszenet amit ő nem is az EP VII-re tervezett hanem az EP IX-re. És ezt Lucas mondta:

"The ones that I sold to Disney, they came up to the decision that they didn’t really want to do those. So they made up their own. So it’s not the ones that I originally wrote…"

 

Most akkor Lucas szava ellen akarsz mondani? Mert ha igen akkor beszéljétek meg. De sztem ő ezt jobabn megtudja állapítani mint te innen.

Egy, azt írtam, hogy felhasználtak Lucas ötletei közül is (több ponton egyezik: fiatal főszereplők, Obi-Wan jellegű Luke, Luke cameo, új Köztársaság). Ha ez neked egyenlő azzal, hogy az ötletei alapján készült az ep7, az nem az én hibám. ;)

Kettő, Lucas ellen beszélni a világ egyik legkönnyebb feladata. Öt évvel ezelőtt még tagadta, hogy bármikor az életében tervezett ep7-8-9-et, miközben több interjúban is állította, hogy 10-11-12. részt is tervezett, és ez csak egy az ezer olyan állításából, amihez képest évekkel később tök mást állított. A másik ilyen jellegzetes példa Maul. Az ep1 után igen szépen leírta, miért volt szükséges konkretizálni a kettévágással és a mélybe taszítással, hogy Darth Maul meghalt és nem tér vissza. Erre fel ki az az ep1-es szereplő, aki még a Rebelsben is ott tinglitanglizik? És miért? Mert Lucas a szavaival ellentétben feltámasztotta. George Lucas szavát csak annyira szabad elhinni, mint Rick McCallumét, pedig neki azt sem hiszem el, hogy az eső nedves. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván, bár most nem én alapozok olyanra teóriákat, ami sosem hangzott el. De éppen ez a lényeg, hogy félvállról odavetett szavakból és kiragadott mondatokból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket, azt meg pláne nem lehet tényként kezelni.

Még hányszor írjam még le hogy ez a saját véleményem?

 

Parancsolj:

Kennedy: "he really liked it"

Abramst most nem találom, emlékeim szerint az egy tweet volt. Vagy valami ilyesmi. Majd ha már nem dolgozom, feltúrom. Esetleg, ha valaki más rálelne, bedobhatja.

Nem kell ez is elég. Ez a Kenndy-s rémlett de így látva a tuti.

 

Egy, azt írtam, hogy felhasználtak Lucas ötletei közül is (több ponton egyezik: fiatal főszereplők, Obi-Wan jellegű Luke, Luke cameo, új Köztársaság).

Nagyjából minden EP VI. utáni ideőket feldolgozó művekben a cameo-t leszámítva mind megtalálhatóak ezek szóval nem biztos hogy Lucas-tól vették. Én inkább Lucasnak hiszek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok. Elnézést, hogy beleszólok, de mostmár: uuncsííí.. (szvsz) és jó részben off is..

Csoli szólt

Bocsánat nincs

A vita off

Lezárás sincs

 

Álljunk hát le

Az RO legyen a téma

Lássuk inkább be

Hogy úgy jobban szól a fáma

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes tavaly nem volt ilyen. Most meg ez már vagy a negyedik.

Legalább kettő tavaly is volt. Az egyik az volt, amikor Rey és Finn szaladnak a Quadjumper felé és a TIE szétlövi. A másodikra nem emlékszem, mert azt már nem néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a hajó nem kicsit emlékeztet a Ghostra, az a GHOST! :o Vagy legalábbis ugyanolyan VCX-100-as, de miért raknának be csak egy VCX-100-ast, ha a Ghostot is berakhatják? Úristen, lemegyek békába és elkezdek kvartyogni!!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.