Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Megnézve az EPIV -et azért fura, hogy egy kanyi utalás nincs ezekre a hősökre, ráadásul nem is látjuk őket. Ezt nem tudom majd hogy magyarázzák meg. :) De ha ez nem lenne elég, Dodonna Leiát nevezi meg annak aki megszerezte a terveket... Az egésszel nem lenne gond, ha az egész akció nem pont onnan indult volna ki. Kíváncsi leszek mit kezdenek ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézve az EPIV -et azért fura, hogy egy kanyi utalás nincs ezekre a hősökre, ráadásul nem is látjuk őket. Ezt nem tudom majd hogy magyarázzák meg. :) De ha ez nem lenne elég, Dodonna Leiát nevezi meg annak aki megszerezte a terveket... Az egésszel nem lenne gond, ha az egész akció nem pont onnan indult volna ki. Kíváncsi leszek mit kezdenek ezzel.

 

Igen Ody, ezen már én is agyaltam. Remélem ügyesen elvarrják ezt. Egyelőre érjük be azzal, hogy a főcím az ep4 elején korrektül utal rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felvezetőszövegből egyértelmű, hogy nem Leia szerezte meg a terveket. A film elején Vader szavaiból pedig kiderül, hogy a Tanitve IV-re a tervek csak át lettek sugározva. Dodonna pedig azt mondja: "An analysis of the plans provided by Princess Leia", ami inkább azt jelenti, hogy a terveket Leia szolgáltatta be. Ez így is van. Dodonna nem megy bele a részletekbe mert az eligazitás a támadásról szól.

Az utalás pedig ott van a nyitószövegben: "Rebel spaceships, striking from a hidden base, have won their first victory against the evil Galactic Empire. During the battle, Rebel spies managed to steal secret plans to the Empire's ultimate weapon". Vagyis a Lázadók titkos támaszpontjukról az űrhajóikkal támadást indítottak és learatták első győzelműket a Birodalom ellen, a csata alatt pedig lázadó kémek megszerezték a terveket. Az eddig látottak alapján pedig valóban kémakciónak indul a dolog, hisz láttuk Jynt és Cassiant is birodalminak öltözve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom elképzelni, hogy partizán akció az egész és nem kaptak rá engedélyt. Ráadásul a RO közvetlen folytatása az EPIV, így még bármit lehet kezdeni Jynékkel.

 

Bomarr ez ok, de még mindig lehet azon morfondírozni, hogy akkor hol vannak Jynék? Kétlem, hogy mind meghalnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem úgy tűnik a részletekből, hogy annak indul. :) Pl. amikor a Rouge One hívójelet mondja Bodhi, az nem úgy tűnik mintha legális dolgot csinálnának. Persze ez csak egy részlet, nem látjuk a nagyobb képet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem partizánakció lesz, ezért is lesznek ők a Rogue One. Már korábban kifejtettem, de a spotok alapján már biztos, hogy a film vége így fog menni:

A lázadó vezetők feladni készülnek a harcot a Halálcsillagot látva. Jyn megtartja a kis beszédét, hogy a lázadás a reményre épült, de nem lesz hatásos. Eztán Cassian és Jyn bevéve a többieket ellopja az Eaduról szerzett birodalmi tehersiklót, és azzal közelítik meg a Scarifot. Ekkor kérdezik meg, hogy "teherhajó, mi az azonosítója" (hallani, hogy cargo shuttle-et mondanak, szóval tuti nem a U-winggel mentek, ami amúgy láthatóan később fog csatlakozni a csatához). Ekkor bedokkolnak valamiért az űrállomásra (talán, hogy lokalizálják a tervek helyét vagy tönkretegyék a pajzsot), aztán lemennek a Skariffra, ahol beszivárognak a bázisra és megszerzik a terveket, de valami elcsesződik, és rájuk szakad az egész Birodalom.

A kis csapat már épp a végét járja, amikor megérkezik a lázadó flotta - akiket Mothma és Bail végül képes volt mozgósítani -, hozza az U-wing a gyalogosokat (de ezt a hajót végül lelövik az égről), Jyn pedig felverekszi magát a toronyba, ahonnét át tudja sugározni a terveket Leiának. A többit már tudjuk.

 

Amúgy az, hogy Jynéket nem említik, sokat nem jelent. Kananéket sem emlegetik az ep4-ben, pedig most már azt is tudjuk, hogy a Ghost ott lesz a csatában, sőt, a Hammerheadek alapján az egész Főnix-sejt ott lesz. Jynék később simán szolgálhattak egy másik sejtben. Már ha nem halnak meg mind. Bár én kétlem. Aztán majd későbbi történetekben megjelennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra számitok hogy Jyn meg fog halni. Még azt is eltudom képzelni, hogy eredetileg ezt nem merték bevállalni. Aztán látták, hogy milyen pozitivan fogadta a közönség Han halálát és az újraforgatásoknál Jyn is kapott egy egyértelműbb lezárást. De ha életben marad remélem az utolsó jelenete kellően egyértelművé teszi hogy miért nem látjuk a filmekben. A trailerekben a Yavinon igazitják el. Miért nem ide tér vissza a győzelem után? És ha visszatér hogy lehet hogy a Lázadás egyik legnagyobb hőseként nem harcol Luke-ék oldalán? Egyáltalán nem tetszene ha egy képregényben vagy regényben halna meg. Az gyáva dolog lenne. Ha kiakarják nyirni akkor tessék szépen felvállalni a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem úgy tűnik a részletekből, hogy annak indul. :) Pl. amikor a Rouge One hívójelet mondja Bodhi, az nem úgy tűnik mintha legális dolgot csinálnának. Persze ez csak egy részlet, nem látjuk a nagyobb képet. :)

A hívójel is csak úgy jött. Ha már "Bódi" jobb híján nem tudott mást benyögni. Sokat mulatok azon ahogy kitalálja. Az összegzés a legjobb. :D

 

- Zsivány egyes. Nincs is Zsivány egyes!

- Nos most már van.

- Zsivány egyes. Akkor húzzunk.

 

Hatalmas. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is támogatom, részben, másrészt kicsit sajnálnám, ha Jyn egyepizódos karakter lenne. Szerintem az, hogy nem harcol Luke-ék oldalán, azzal még simán magyarázható, hogy ő nem pilóta. Ezzel az ep4 már ki is van ütve, és lényegében az ep5 is, hiszen bár voltak ott földi alakulatok, nem rajtuk volt a fókusz. Az ep6 már más tészta, hiszen Hanék csapata pöcre ugyanolyan feladatot lát el, mint Jyn csapata. De az még négy évre van innen, bármit be lehet mesélni.

 

Hogy miért nem tért vissza a Yavinra? Lehet, hogy a flotta még nem ért vissza, hanem bevették a Scarifot és ha már találtak maguknak egy ilyen fontos létesítményt, megkísérlik megtartani. Ha sikerül a bolygót bevenni, semmi okuk, hogy aztán mindenki távozzon és védtelenül maradjon.

 

Érdemes figyelembe venni, hogy az ep4-ben a Yavin IV meglehetősen védtelen. Mindössze 30 vadászgépük van, azt csókolom (ha több lenne, kétlem, hogy azokat nem küldenék fel). Az evakuáció sem indul el, pedig azért a Lázadóktól az elég nagyfokú hülyeség, hogy közeledik a harcállomás, de ők a legfőbb vezetőiket (még ha Mothma már nincs is ott) nem viszik biztonságos helyre. Nem lehetetlen, hogy azért nem tesznek ilyen megelőző lépéseket, mert minden hajót elküldtek a Scarifra, és még nem értek vissza - ottmaradtak védeni a bevett bolygót, vagy nem akarták visszavezetni a Birodalmat a Yavinra.

 

Vagy eleve a Lázadók úgy döntenek, hogy a hajók ne térjenek vissza, ezzel is megóvva a Szövetséget. Ha a Birodalom még rájuk is talál, a flotta gerince épségben marad. Valahol még ironikus is lenne, ha ez lenne, míg harminc évvel később az új Köztársaság azért veszti el a hadereje gerincét, mert egyetlen bolygó mellett állomásoztatta.

 

De ezek mellett még meg is sérülhet, vagy annyira megviselheti ez az egész, hogy ő inkább már nem folytatja. Például az apja szinte biztos meghal, Saw is meghal, és ha a csapata nagyja is fűbe harap, az elég trauma lehet, hogy kiszálljon a buliból. Sőt, akár azt is megcsinálhatják, hogy az RO-t túléli, de közlik, hogy a csapatnak kell visszakísérnie Bailt az Alderaanra, és a zárójelenetben látjuk Jynt, amint nézi az Alderaanon a napnyugtát, aztán feljön egy új hold. Az milyen g*ci húzás lenne. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért kétlem, hogy a lázadóknak akkora hadereje lenne, hogy be tudnának venni egy olyan bolygót, amin komoly birodalmi jelenlét van. Szerintem eleve csak 3-4 U-wing fog átjutni a pajzson, és abból se mind fog "szabályszerűen landolni". :D

A flotta sem bírhatja sokáig, hisz a Birodalomnak semmibe se telik átcsoportosítani 10 csillagrombolót, innentől meg reszeltek a hajóknak.

 

Viszont az alderaan-os forgatókönyv tényleg besz*rás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, akár azt is megcsinálhatják, hogy az RO-t túléli, de közlik, hogy a csapatnak kell visszakísérnie Bailt az Alderaanra, és a zárójelenetben látjuk Jynt, amint nézi az Alderaanon a napnyugtát, aztán feljön egy új hold. Az milyen g*ci húzás lenne. :lol:

Valahogy így. Azután stáblista. :D

tumblr_nqxcppK3oc1rp0vkjo1_500.gif

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért kétlem, hogy a lázadóknak akkora hadereje lenne, hogy be tudnának venni egy olyan bolygót, amin komoly birodalmi jelenlét van. Szerintem eleve csak 3-4 U-wing fog átjutni a pajzson, és abból se mind fog "szabályszerűen landolni". :D

A flotta sem bírhatja sokáig, hisz a Birodalomnak semmibe se telik átcsoportosítani 10 csillagrombolót, innentől meg reszeltek a hajóknak.

 

Viszont az alderaan-os forgatókönyv tényleg besz*rás lenne.

Az előzetesben látunk X-szárnyúakat a Scarifi támadás felszíni részében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetesben látunk X-szárnyúakat a Scarifi támadás felszíni részében. :)

De azok kevesek ahhoz, hogy bevegyék a földi létesítményeket. Ahhoz katonák kellenek, amihez meg U-wing-ek, ezért nem is említettem az X-wingeket ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért kétlem, hogy a lázadóknak akkora hadereje lenne, hogy be tudnának venni egy olyan bolygót, amin komoly birodalmi jelenlét van.

Én azért nem írnám le a Lázadókat. Eleve, a polgárháború megfogalmazás az ep4 nyitószövegében azt sugallja, hogy ez nem elszigetelt dolog, mint ami jelenleg a Rebelsben van, hanem teljes körű háború. Ahhoz viszont nagy haderő kell. Emellett Tagge aggódik amiatt, hogy a Lázadók veszélyesek, és bár Motti lefitymálja, azt még ő is elismeri, hogy a birodalmi csillagflottára veszélyesek. Ez is azt sugallja, hogy a Lázadók azért vannak annyian, hogy az már fejfájást okoz nem egy szektorkormányzónak, hanem a Birodalmi Szárazföldi Haderő főparancsnokának.

Aztán, a trailerben nem egy kis sejt van, elég tisztességes flotta köszön be a Scarifra. Azt meg tudjuk a TCW-ből, hogy egy bolygó bevételéhez elég két Acclamator és egy Venator (Ryloth). Ehhez képest a Lázadó flotta a Scarifnál sokkal-sokkal nagyobb. És akkor még vegyük hozzá, hogy már a Főnix-sejt is szép terebélyes flottával bír, két évvel az RO/ep4 előtt. És ők is simán kitartanak már egy kisebb birodalmi flottával szemben.

Persze nyilván nincsenek annyian, mint a KNH vagy a szeparatisták, vagy a Birodalmi Hadsereg, nem galaktikus méretű hadsereg, de az eddigiek alapján egy bolygó bevétele már nem feltétlen okozhat nekik gondot, és talán még a megtartása sem. Pláne, hogy a birodalmiak bár nagyobb haderővel bírnak, nincs olyan eleme, aminél a Lázadók hadereje ne lenne jobb.

Kicsit olyan a helyzet, mint harminc év múlva az Első Rend és a Köztársaság között volt. Előbbi rendelkezik az ütőképesebb hadsereggel, de az utóbbinak sokkal nagyobb a hadereje. (Hasonló a helyzet a Térségben is, ahol a Mars modernebb, erősebb flottával bír, de a Földnek sokkal több hajója van.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig úgy tűnt, hogy a lázadó bázisok csak akkor életképesek ha a kilétük teljes titokban van. Amint kiderül hol vannak annyi nekik hisz a Birodalom katonai fölényben van és ledozerolja őket. Ahogy azt megtették a Yavin-i bázissal is és megtették a Hoth-ival is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó de mégis csak ez lesz az első sikeres támadás a Birodalom ellen. Akkor olyan nagy ütőerőt nem képviselhettek eddig. Talán most állnak össze a sejtek aminek a Rebels megágyaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb-n semmiféle ellenőrzés nincs hogy a szavazó látta-e a filmet. Ilyenkor mikor nincs kint a film a szavazók nagy része látatlanban pontoz épp ezért semmi jelentősége nincs.

 

Az ep7 (jóval) magasabbról indított, pedig akkor se volt még kinn a film, mikor lehetett kezdeni a pontozást

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó de mégis csak ez lesz az első sikeres támadás a Birodalom ellen. Akkor olyan nagy ütőerőt nem képviselhettek eddig. Talán most állnak össze a sejtek aminek a Rebels megágyaz. :)

Ott a mondandód végén a lehetséges magyarázat: itt állnak össze először a sejtek egy egységes haderővé, és ez már veszélyes lehet a birodalmi flottára. Külön-külön csak bosszantóak, de összeállva már veszélyesek. Végül is ezt akarja ugye Thrawn is elkerülni a Rebelsben. Az más kérdés, hogy az ep4-5-6 alapján a flotta újra szétválik, sejtekre bomlik, ami a biztonság szempontjából nem hülye ötlet.

 

És vajon Krennic miért megy le a Scariff-ra?

Mondjuk mert eleve ott a munkahelye. Vagy személyesen akarja ellenőrizni a tervek biztonságát. Vagy éppen oda ment üdülni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.