Ugrás a kommentre

Vicces és kedves dolgok


lipi

Ajánlott hozzászólás

De valamit mindig elszúrhat, hiszen újra és újra elkapják :evil:

Meglehet, hogy kicsit már sok neki az egész telket körbekerítő, három méter magas betonkerítés. :)

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hogy ne csak offoljak...

 

Délután öt óra volt, és néhány ember társaságában álltam a vasútállomáson. Ahogy azt a pénztárostól megtudtam, még hozzávetőlegesen 1,5 órát kellett várnom a vonat indulásáig, de én már ennek is örültem. Sztrájk ide vagy oda, a modern világ csak megoldja valahogy, ami 160 éve Petőfinek is sikerült: eljutni Debrecenből Szolnokig.

 

 

 

A másfél óra azonban bosszantó dolog volt, többek között azért, mert 5 kilós táskával a vállamon és mindenfajta ülőlehetőség hiányában nem egy leányálom ennyit várni. Ekkor döntöttem el, hogy felszállok a villamosra. Akik nem lennének otthon Debrecenben (akadhatnak ilyenek, valljuk be), azok kedvéért most elmondom, hogy a villamos a Nagyállomástól (vasút) indul, és oda is érkezik, azaz körbemegy, s mindezt 35 perc alatt teszi meg. Nekem ugyebár 90 szabad minutumom volt, úgyhogy a döntés adta magát.

 

 

 

Legalább ülőhelyem volt. Persze a villamosozásra is hamar ráun az ember, pláne ha legszívesebben már otthon ülne egy csésze meleg teával a kezében, s mivel magam is ember vagyok (de legalábbis én személy szerint annak tartom magam), ez nálam is bekövetkezett, körülbelül 20 perc után, de valahogy csak tartottam magam. Figyeltem, ahogy emberek színes kavalkádja száll le, s fel a sárga vilóra, s közben beszélgetnek, ecsetelik ilyen-olyan problémáikat egymásnak. A tekintetem aztán egy szomorú képű, gyanúsan hajléktalannak kinéző öreg bácsin állapodott meg.

 

 

 

Az öreg nem szólt egy szót sem, csak ült, bánatosan, nézett maga elé, nem zavart senkit, s őt sem zavarta senki. Egy ideig figyelgettem, mígnem észrevettem, hogy belenyúlt az egyik zacskójába (kettő volt neki), és kivett belőle egy sárga csomagolású apró szaloncukrot, s mint aki a világ legdrágább ételébe harap bele, olyan gondoskodással, olyan óvatosan majszolgatni kezdi. Fogalmazzunk úgy, éltem a gyanúperrel, hogy a napi elemózsiája nem sokkal többet tesz ki ennél.

 

 

 

Hirtelen ütött szöget a fejemben a gondolat. Bár igencsak reménytelenül indultam neki a vasútnak (elvégre sztrájk van, nem hittem, hogy járnak is vonatok), azért amikor gyorsan összecsapkodtam a holmijaimat a táskámba, azt a négy kókuszos szaloncukrot (amit már idejét sem tudom, mióta őrizgettem a hűtőmben) csak beledobtam a cuccaim közé, hátha jól jön még később. Úgy emlékeztem, hogy a táskám oldalsó részébe csúsztattam, mert az utolsó pillanatban akadtak csak a kezeim közé.

 

 

 

Rövid kutakodás után meg is találtam, és még rövidebb hezitálást követően odanyújtottam a bácsinak. Talán senki sem látta, s azt is valószínűsítem, hogy a Föld sem állt meg forogni e nemes tettől, de ahogy a meglepettség és a hála keverékével rám nézett az öreg, s hitetlenkedve annyit mondott, hogy "Köszönöm... Boldog karácsonyt", attól olyan melegség és boldogság csapott meg, amilyen életemben sosem (pedig volt már részem egysmásban, elhihetik!) Még most is beleborzongok az érzésbe, s a tudatba: nemcsak tanúja lehettem egy csodának... hanem én magam tettem azt.

 

 

 

Úgy hiszem, erről szól a karácsony.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó szívű vagy, Donát. :lol:

És tényleg, sokszor az ember nem is hiszi, milyen könnyű örömet okozni, főleg olyanoknak, akik egyébként leginkább csak az élet sötét oldalát látják. Pénzt adni nem megoldás, de egy kifli, vagy akár egy pár szaloncukor olyasmi, amit nem is lehet pénzzel kifejezni. Mert az már ajándék. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetves Mikulás!

Na ide figyelj te kis rohadék dagadt törpe! Eddig minden évben segítettem neked, és eljátszottam a Tökéletes Karácsonyi Ajándék szerepét, majd befagyott a s*ggem azokban a fürdőruhákban a fagyban, belefulladtam a sok műteába a sok teadélutánon. Jobb lesz, ha változtatsz valamit a jelenlegi helyzeten az idén Karácsonykor, máskülönben nemzeti katasztrófát fogok előidézni - és nekem elhiheted, az elég sz*r lesz. Itt van hát az én karácsonyi kívánságlistám:

 

1. Egy kényelmes, megkopott melegítőruha. Elegem van már abból, hogy mindig úgy nézzek ki, mint egy k*rva. Mekkorára zsugorodnak még ezek a fürdőruhák? Van fogalmad arról, milyen érzés az, amikor a nejlon belevág a s*ggedbe?

 

2. Igazi fehérnemű, amit tényleg fel és le lehet venni. Lehetőleg fehér. Melyik s*ggfej találta ki a Mattelnél azt, hogy az olcsóság kedvéért imitált fehérneműt FRÖCCSÖNTENEK rám??? Tisztára úgy néz ki, mint a cellulitisz.

 

3. Egy IGAZI férfi... mondjuk GI Joe. Vagy a fenébe is, beérem egy hupikék törpikével is ahelyett a köcsög Ken helyett. És különben is, minek neki az a fülbevaló? Ha már ezzel a nyomoronccal kell szenvednem, legalább intézd úgy, hogy MINDEN testrészünk meglegyen.

 

4. Igazi, behajlítható karokat, lábakat is akarok!

 

5. Mellkisebbítő műtét. Nem érdekel, hogy kit kell érte megölnöd, csak intézd el!

 

6. Egy sportmelltartó. Addig is amíg a műtétet el nem intézed.

 

7. Új állás. Az állatorvos és a tanárnő már valahogy nem jön be. Mit szólnál mondjuk a rendszeranalitikushoz? Vagy inkább a PR menedzserhez?

 

8. Egy új, a kor szelleméhez jobban illő szerep. Mondjuk "Depressziós Barbie", a megfelelő doboznyi csokireszelékes jégkrémmel és egy zacskó chipsszel. Vagy "Állatvédő Barbie", saját festékszóróval és műszőrme bundával. Vagy "Leszokó Barbie" nikotintapasszal és néhány csomag rágóval.

 

9. Vedd tudomásul, hogy nem leszek többé játék a McDonald's-nál. A zsír tönkreteszi a műanyagomat.

 

10. Mattel dolgozói részvénycsomag. 50 év munka után ennyit igazán megérdemlek.

 

Oké Mikulás, egyelőre ennyi. Tekintettel a társadalomban betöltött fontos szerepemre, nem hinném, hogy kéréseim túlzóak lennének. Ha ezzel mégsem értesz egyet, akkor jövő Karácsonyra kereshetsz magadnak egy másik k*rvát. Ez ilyen egyszerű.

 

Üdv, Barbie

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz Barbienak :) :

 

Kedves Barbie!

Köszönöm, hogy írtál nekem! Mindig szívesen olvasgatom a kívánságleveleket, mint ahogy a tiédet is.

Na idefigyelj, te rácosodó bőrű kis fruska! (Ja, nem is tud rácosodni a műanyag pofikád? mindegy) Először is a törpét visszautasítom! 170 cm magas vagyok, ami egyáltalán nem mondható törpe magasságnak! Másodszor, sajnálom kisanyám, de rossz hírem van: a sikerért meg kell dolgozni, méghozzá keményen. Neked még szerencséd van, a törpék napi 12 órát güriznek a bányában. Harmadszor, amekkora trutyiban ülünk mostanság, kétlem, hogy bármiféle ?nemzeti katasztrófával? rontani tudnál a helyzeten.

És akkor lássuk a kívánságaidat:

1. Gőzöm sincs milyen, amikor a nejlon belevág a s*ggembe, ugyanis pamut boxeralsót hordok. A kopott melegítőt felejtsd el! Mégis kinek kellenél úgy? Különben is, tavaly, vagy tavaly előtt kaptál egy gyönyörű rózsaszín szabadidőruhát. Szóval ez kilőve?

2. Igazi, levehető fehérnemű? Mi van? Nem elég, hogy ?mindig úgy nézek ki, mint egy k*rva?, már az is akarsz lenni?! Bocsika kedves! DE A NUDIZMUST NEM ENGEDÉLYEZEM!!!

3. Igazi férfi? Hehe! Majd akkor kisanyám, ha TE igazi nő leszel, nem pedig ez a nyivákoló hisztihalmaz!

4. Behajlítható kezek és lábak? Hmm? Erről azt hiszem lehet szó? Az ?igazitól? most tekintsünk el, maradjunk a hagyományos műanyag változatnál?

5. Mellkisebbítő műtét?! Mégis mit gondolsz hány nőt kellett lefizetnem, hogy megmutassa a mellét, amire megtaláltam a legjobb méretet és formát?? Felejtsd el!

6. Sportmelltartó. Tekintsd elintézettnek! (A fene a jó szívem?) De csak sportoláshoz használhatod!

7. A PR menedzser elfogadhatónak tűnik. Egy rendszeranalitikus senkit sem érdekel, azok unalmasak?

8. Mit szólnál a ?Hisztis Barbie?, ?IQ-bajnok Barbie?, vagy az ?Agyatlan Barbie? szerepekhez? :)

9. Hogy mi leszel és hol, azt egyelőre még én határozom meg! A Mekiben különben sincs zsír, legfeljebb olaj. Legalább ennyit megtanulhattál volna az évek során!

10. Esetleg 250 ezer nem kellene a saját eladott részvényeim után? He?!

Szóval kisanyám húzzál vissza melózni, és ne zaklass többé a hülyeségeiddel! Ha meg nem tetszik valami, mehetsz, amerre látsz! Száz másik k*rva áll sorban, hogy a helyedre léphessen. Szóval nem pofázni, dolgozni! Ez ilyen egyszerű.

 

Üdv, Mikulás

 

Ui: Ja! Tetves ám a jó anyukád! Az az áldott lélek? A fene a lapos tetveit, még mindig rám jön a viszketés, ha rá gondolok!

 

(Remélem sikerült mindent kicsillagoznom. Ha mégsem, akkor előre is bocsi!)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.