Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Obi itt is fair mint mindig. Simán leelmetrükközhette volna Hanit hogy vigye el őket ingyen de nem tette.

"Elvisz minket potyán, aztán megy és átértékeli az életét." :)

Ki tudja? Az is lehet, hogy nem érezte az elméjét elég gyengének...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik ebben a jelenetben Luke felháborodása, amikor megmondja Han, hogy mennyit kér a fuvarért. Ki gondolná ekkor még, hogy világra szoló haverok lesznek... :D

Han Solot egyébként én nagyon sokáig nem birtam... állandó flegmasága, ki-ha-én-nemsége inkább irritált és mindig csodálkozva láttam, hogyan viszi el a legjobb karakternek járó közönségszavazások első helyét az olyan figurák elöl, mint Vader, Yoda, Luke (vagy Jabba! :D). Aztán pár éve, egyik napról a másikra megváltozott a hozzáállásom... egyszercsak azt vettem észre, hogy nagyokat kacagok Han verbális szúrkálásain. Hogy ez részben az eredeti hang megismerésével is egybeköthető-e azt nem tudom.

Harrison Fordra egyébként mintha ráöntötték volna ezt a szerepet. Mert szinésznek nem egy nagy durranás, de csibészes mosolya és minden gesztusa olyan természetesen Hanos, mintha erre a szerepre született volna.

 

Miközben mutogat a csapos Obiékra egyébként érdemes nézni a bárpultnál álló kis szerzetet... szegény nem a szájába, hanem az állára önti az italt... sok lesz már a piálásból :D

 

Nos és innen vágták ki Han Solo barátnőjét Jennyt is. Csupán pár apró snitt, de mennyivel másképp néztünk volna Leia és Han bontakozó románcára :) (épp ezért jobb is hogy nem maradt bent):

 

60zk5.jpg

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja? Az is lehet, hogy nem érezte az elméjét elég gyengének...
Az elmetrükk azért nem tart olyan hosszan, hogy odavitesse magát egész az Alderaan-ig.

OFF

You don't know the power of the light side. :)

ON

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csupán pár apró snitt, de mennyivel másképp néztünk volna Leia és Han bontakozó románcára

Akkor Han lett volna az SW második szoknyapecérje. :)

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 22: Cornered by Greedo

Time: 0:47:55-0:49:07

 

Tartalom

 

Han Solo a bárból kifelé menet egyenesen egy pisztoly torkolatába sétál bele. A fegyver tulajdonosa egy rovarfejű, zöld rodiai, aki saját, érdekes nyelvén kérdezi, hogy siet-e valahová. Solo igennel felel, majd megemlíti Greedonak, hogy éppen a főnökéhez indult, megmondani, hogy megvan a pénz, amivel tartozik. Mindeközben visszahátrál a legelső boxig és hanyag tartásban letelepszik. Greedo szembe ül vele, fegyverét egy pillanatra se levéve róla.

A rodiai azonban nem enged, szerinte már túl késő. Jabba vérdíjat tűzött ki Han fejére, és az egész Galaxis őt keresi. Greedo pedig a szerencsés első megtaláló. Solo azonban tovább akaratoskodik, megismételve a pénz meglétének tényét. Ellenlábasa ajánlata erre, hogy adja oda neki és ő elfelejti a találkozásukat. A korelliai hetykén feleli erre, hogy ekkora összeget nem hord magánál, inkább meg kéne mondani Jabbának?

Ekkor Greedo dühösen közbevág. Mialatt kifejti, hogy Jabba torkig van az olyan csempészekkel, akik elszórják az árút egy birodalmi cirkáló megjelenésekkor, nem veszi észre, amint Solo az asztal takarásában elő húzza tokjából saját pisztolyát. Mialatt célba állítja, saját védelmére elmondja, hogy a birodalmiak át akarták kutatni, így nem volt választása. Greedo erre hetykén feleli, ezt Jabbának mondja, akkor talán csak a hajóját veszi el.

Solo arca elkomorul. Szerinte ehhez előbb meg kell ölni őt. Greedo nem akad fenn ezen, sőt, imigyen felel: ?Én vállalom. Régóta fenem rád a fogamat.?

Han reakciója: ?Csak vigyázz, belém ne törjön.?

Greedo fegyvere sül el először, Han azonban elmozdul a célból és alig fél pillanattal az első lövés után eldördül a második is. Olyan gyorsan zajlik le a jelenet, hogy a fültanuk csupán egy lövést hallhattak. Greedo feje füstölve a pultra huppan. A bárban lévők közül többen is a boksz felé pillantanak, ki kérdőn, ki elismerően, egy talz a fejét vakarva. Solo feláll, elteszi a fegyverét, és a pult felé indul. Elhaladtában egy érmét dob oda a csaposnak, mondván: ?A takarítóknak.? Azzal elhagyja a Cantinát.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Azt hiszem, nincs olyan jelenet a Star Wars történelmében, amely annyi huzavona áldozata volt, mint ez. Han lőtt először, Greedo lőtt először, egyszerre lőttek, nem is lőttek csak Greedo rosszul lett. Bevallom, a Greedo lőtt először felállás nekem sem tetszett, mert képtelen voltam elhinni, hogy egy fejvadász ekkora időréssel ilyen orbitálisan mellé lőjön egy tőle alig fél méterre lévő, mozdulatlan célpontnak. Ilyen a mesében sincs. A jelenet így gáz volt. Aztán jött Lucas, intett és helyrerakták. Solo bemozdul, és szinte egyszerre lőnek, így Greedonak már van oka kapkodni és elszúrni a lövést, ráadásul nincs esélye a második lövésre sem, mint az azelőtti verzióban (az SE-ben a szünetben legalább még egy lövést leadhatott volna).

A másik történelmi érzés pedig ennek a jelenetnek a fergeteges magyar szinkronja. Greedo, bár eredetileg idegen nyelven szólalt meg, a magyarok egy rendkívül komikus magyar hangot és szöveget írtak neki, ami, ha az eredeti nyelven beszélő rodi szöveget nem is, de az angolra átfordítást veri, a hangsúlyozás pedig fergeteges. A ?Régóta fenem rád a fogamat.? És a ?Csak vigyázz, belém ne törjön.? Mondatok igazi vadnyugati vagányságot adnak a feszült pillanatnak, mikor már mindenki azt várja, hogy a két szereplő lőjön. Az egész jelenet amúgy is színtiszta western párbaj, csak ülve (és ennek az érzésnek tett igazán jót a felújítás felújítása), végletekig idegesítve az embert, attól a pillanattól kezdve, hogy Solo előhúzza az asztal alatt a fegyverét. Aztán bumm. Ráadásul az újravágott jelenet sokkal áttekinthetőbb és a felvillanó lézercsíkok miatt látványosabb is. Végül a hős lelép a színhelyről, de előtte még beszó egy vagányat a csaposnak. Ja, és megint látható, hogy a bár látogatóit baromia nem izgatják az ilyen csetepaték. Mindennapos eset lehet errefelé :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kantina jelenet megkoronázása ez a kis csetepaté, hisz Lucas itt teszi fel a koronát a western feelingre. :lol: Én soha nem problémáztam ki mikor lőtt, mert feleslegesnek érzem ezt a dolgot. Han így is megmarad kemény csávónak, főleg amikor kifelé odaszól a csaposnak, az nagyon laza. :lol: Eljátsza a kemény legényt. Érdemes a vágás legvégéig őt követni. Olyan kéztartása (és testartása) van, mintha éppen most lőtte volna halomra a bárban található összes lényt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, Dzséjt jó hogy mondod a régi magyar szinkront... az tényleg nagyon muris volt :lol: Én anno mindig igyekeztem utánozni, s ennek olyan nagy sikere volt, hogy bátyám néha társaságban is kérte, hogy "beszélj úgy mint Greedo"... én meg kis hülyeként nem éreztem, hogy ez milyen ciki és elmondtam azzal a furcsa hangsúllyal a hires mondatokat :lol:

 

Ki lött előbb kérdésben: persze, hogy egyszerre lőttek. Benne van az eredeti forgatókönyvben is :lol: Biztos Lucasék elfelejtették berajzolni először. A három verzióból nekem is a legutolsó a kedvenc... Leone is megnyalná a tiz ujját, ha látná :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Greedo: Már régóta várok erre.

Han: Csak vigyázz, belém ne törjön.

:lol:

Amúgy remekül bemutatja ez a jelenet, hogy milyen is az élet a Galaxis azon részében, ahol mindenki büntetés nélkül lövöldözhet, és nincsenek szabályok.

 

A prequelben talán egyedül Jango volt ilyen keménylegény, de őt hamar elintézték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se csináltam abból soha gondot, hogy ki lőtt először :lol: Az az igazság, hogy igazán fel sem tűnt, mert jobban lekötött a remek szópárbaj :lol:

Egyébként érdekes, hogy Han nem tehetett mást, mint kidobja az árut, mikor át akarták kutatni a birodalmiak. Valahogy erről szegény Lando jut eszembe, aki szintén nem tehet majd bizonyos dolgokról (mert kopogtat nála is a Birodalom, méghozzá nem véletlenül) :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 23: Death Star Destination

Time: 0:49:08-0:50:31

 

Tartalom

 

Két TIE/In vadászgép távolodik a Halálcsillagtól. A harcállás hídján Tarkin kormányzó, Darth Vader és Tagge tábornok tanácskozik. A Sith éppen kifejti, hogy lenyűgözi, Leia mennyire ellent tud állni a gondolatszondázásnak, mikor Motti lép közel hozzájuk és jelenti, hogy a végső ellenőrzést befejezték, minden rendszer működik. Majd megérdeklődi, milyen célpontra álljanak rá. Tarkinnak hirtelen új ötlete támadt, amivel meggyőzhetik a hercegnőt. Vader érdeklődve kérdez rá. A Nagy Moff erre annyit válaszol: ?Azt hiszem itt az ideje demonstrálni a támaszpont ütőképességét.? Eztán kiadja a parancsot, vegyék célba az Alderaant.

Messze a Halálcsillagtól, a Tatooine nevű porfészek egyik városában, nevezetesen Mos Eisley-ban, annak is egyik eldugott utcáján C-3PO behúzódik egy ajtó mögé, majd megkéri barátját, R2-D2-t, hogy zárja be. A kis asztrodroid imigyen tesz. Pár pillanattal később négy homoki rohamosztagos, és egy Mark IV típusú droid járőrözik arra. A narancssárga váll-lappal ékesített vezető kiadja a parancsot az ajtók ellenőrzésére, majd megkocogtatja az ajtót, amely mögött a két szökevény droid rejtőzik. Elégedetten megállapítja, hogy zárva, aztán osztaga élén, a Mark IV társaságában eltűnnek a sarkon.

Az ajtó újra feltárul és egy aranyozott gépfej bukkan ki mögüle, mely a rohamosztagosok után pillant. Miután meggyőződött az ellen távozásáról, R2-hoz intézi szavait. Morogva fejti ki, mennyivel szívesebben lenne ?Luke gazdával?, mint vele, mert szerinte bármi is ez a cécó, csak R2 lehet az oka. Az asztroszer méltatlankodva csipog, erre C-3PO megrója, hogy válogassa meg a szavait.

Mos Eisley egy másik csücskében Luke és Ben egy fura külsejű siklókereskedővel alkudozik az X-34-esről. Az ifjú Skywalkernek nem tetszik a kapott összeg, szám szerint 2400 Credit, de végül mégis oda adja annyiért. Aztán felkapja ponchoját, s Ben oldalán nekiindul az utcáknak. Menet közben elmondja Obi-Wannak, hogy mióta az XP-34-est piacra dobták, az ő siklója már senkinek sem kell. Ben azonban megnyugtatja, a lényeg, hogy elég lesz. Ahogy az utcák fergetegében utat törnek maguknak, észre sem veszik, hogy egy csuklyás, ormányos, sötétszemüveges kubaz árnyék, aki Garindan néven vált ismerté, szegődött a nyomukba.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Újra a Halálcsillagon és újabb újdonságok. Először láthatjuk a Galaxis legbénább, egyben egyik legfeelingesebb vadászgépét, a TIE/In vadászt, röviden TIE. Elsőre leszűrhetjük, hogy a hajdani Eta-2 Actis és a V-Szárnyú utóda. A hangja pedig bámulatos, nagyon eltalálták. Egyszerre egyedi, könnyen felidézhető és lehengerlő. Szerintem a fénykardok hangja mellett a TIE-ok hangját sikerült a legjobban eltalálni (na meg a szeizmikus töltetét).

Itt hallhatunk egy kis eszmecsevelyt, amiben kiderül, hogy Leia annyira képes ellenállni a gondolatszondának, hogy az még Vadert is lenyűgözi. Na most egy újabb pillanat, ami az ep1-2-3 fényében (bár anno már az ep6 tükrében is) érdekes. Azon túl, hogy ez már attól is fura helyzet, hogy Vadert voltaképen a saját lánya ellenállása nyűgözi le, az ember már bólinthat is, hogy nem csoda, ha ellent képes állni bármilyen vallatásnak, hiszen Jedi vér folyik az ereiben. Mert szerintem Leia az anyja akaraterejével és a Jediségnek köszönhetően tudott kitartani. A jelent végére aztán Tarkin kimondja a varázsszót, célozzák be az Alderaant. Újfent hála az ep2-3-nak, megint gazdagodtunk. Az Alderaan már nem csak egy név, és másodszori nézéskor egy Földszerű bolygó, hanem már el tudunk képzelni városokat, völgyeket, egy idilli, békés tájat, s mi már Leia előtt kiálthatunk fel: Micsoda?!

A másik, ami pluszt jelent, az pedig, hogy már tudjuk ki van az Alderaanon. Az ep2-3-mal embert kapcsolhatunk ahhoz a személyhez, akit ebben a filmben Leia csupán úgy emleget, hogy ?apám?. Egy szimpatikus arc tartozik Bail Organahoz, akárcsak a nejéhez, Brehahoz. Má tudjuk, kiknek a halála fog eljönni, bár ekkor, aki sorban nézi, még csak sejtheti, mire képes a Halálcsillag.

Eztán vissza Mos Eisley-be. Jópofa látni, hogy a droidoknak önmaguktól is van annyi esze, hogy elbújjanak a rohamoszik elől. Meg ahogy Luke egy ócska siklókat áruló figurával alkudozik, mintha csak Qui-Gon alkudozna Wattoval. Ezen a bolygón senkinek sincs rendes boltja, csak ócskasága? :hmm:

És végül, hőseinkért még aggódhatunk is, hiszen egy nem éppen bizalomgerjesztő figura lohol a nyomukban. Az ember belegondolhat, vajon hogyan jár majd pórul, mikor Obi-Wan megérzi :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fénykardok hangja mellett a TIE-ok hangját sikerült a legjobban eltalálni (na meg a szeizmikus töltetét).

OFF

Szerintem a hiperugrós hangok is nagyon ott vannak.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt remekül leírt mindent. Ezek tulajdonképpen átvezető jelenetek, de ennek ellenére itt is kapunk jó dolgokat. Leia-Vader párhuzam tényleg remek, az Alderaanal megspékelve pedig tökéletes. Szinte nincs olyan jelenete a filmnek, ami ne kapcsolódna valamilyen szinten a 'korábbi' filmekhez. Imádom ezt!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából C-3PO-nak igaza van abban, hogy Artu miatt van felfordulás :hmm: Elvégre a kis droid birtokolja a HCS terveit :oops:

Artu valami ilyet szólhat be 3PO-nak: Itt én vagyok a lényeg te meg csak ballaszt lehetsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alderaan... és Tarkin szerintem legjobb jelenete.

Vadernél meg... van egy tragikus felállás, hogy a néző többet tud mint a szereplők, és ez itt nagyon jól átjön, hogy nem tudja hogy a saját lányáról van szó... komolyan, szerintem kellően sok megnézés után ez már komolyan übetreli Greedo jelenetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alderaan... és Tarkin szerintem legjobb jelenete.

OFF

Szerintem Traki legjobb jelenete amikor a HCS nagy bummja előtt a profilját mutatják. :)

Akkor tapsolni tudnék hogy kinyiffan mert ezzel az Alderaanos húzással nem tett rám jó benyomást.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.