Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Tömény gúnnyal. Ha akarná, az egész tisztikart legyakhatná úgy, ahogy annak idején a Tanácsteremben a porontyokat. Csak itt már higgadtabb, és nem teszi.

Szerintem meg azért nem teszi, mert nem teheti meg... mert mint minden elnyomó rendszert ezt is az a félelem vezérelte Rend tartja össze, amiről Tarkin beszél... ha Vader nem akar kiesni a Császár pixiséből, akkor igenis meghunyászkodik... én egy deka gúnyt nem érzek ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tarkin nem áll Vader felett, hanem egy szinten vele. Talán mert ő a Halálcsillag főparancsnoka, néha kissé úgy tűnik, hogy parancsolgat Vadernek, de szerintem erről szó sincs. A folytogatásnál sem érzek ilyen pincsi effektust, csupán Tarkin leállítja Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy egyszinten állnak végig Tarkin ad ki minden parancsot amikor ketten vannak jelen... ebben a jelenetben például magának Vadernek is. Vader szinte mindig hátrahuzodik... itt például le se ülhet a tárgyalófelek közé, inkább csak halgatja, hogy Tarkin milyen célt szemelt ki neki (ő kell felkutassa a Lázadókat). A beleszólása is inkább filozofiai jellegü, de Tarkin csititása után újra visszavonul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Uralkodó mondta Vadernek, hogy teljesítse Tarkin parancsait.Gondolom azért mert Tarkin a Halálcsillag teljhatalmú ura, Vaderé meg a flotta.Ha nem lenne ez a fék, Vader simán megfolytaná Tarkint.Főleg azért mert megveti őket(Hiába büszkék a technológiai szörnyszülöttjükre....).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderé meg a flotta.

Motti nem azt mondja itt Tagge-nak, hogy " veszélyesek az ön csillagflottájára nézve". :cool: Lehet, hogy Vadernek nem is volt hatalom a kezében? :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen abból gondolom, hogy az EP V-ben is egy flottát írányított és az EP VI-ban pedig mondta neki, hogy:" Vidd a flottát az Endor mögé".Nekem a filmekből ez jön le.Nem olvastam sehol, csak erre a következtetésre jutottam a filmekben látottak alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen abból gondolom, hogy az EP V-ben is egy flottát írányított és az EP VI-ban pedig mondta neki, hogy:" Vidd a flottát az Endor mögé".Nekem a filmekből ez jön le.Nem olvastam sehol, csak erre a következtetésre jutottam a filmekben látottak alapján.

Ez kicsit odébb van még, de az EPV-re egyedül maradt, hisz a többi főtiszt a halálcsillaggal együtt elpusztult. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott arról van szó, hogy egy bizonyos flottát irányit... de azokon kivül még jó sok van valszeg.

Ebben van valami, de akkor ki a főparancsnok?Meg ugye a legnagyobb csillagromboló is Vaderé.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami, de akkor ki a főparancsnok?Meg ugye a legnagyobb csillagromboló is Vaderé.

Végülis a filmben nem mondják, hogy ilyen nagy csillagrombolóból csak egy darab van... ez már értelmezés kérdése. Mindenesetre mivel ebben a jelenetben Tarkin áll a flotta-parancsnokok felett, igy úgy tűnik most ő "vezér", de az EU biztos mást mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott arról van szó, hogy egy bizonyos flottát irányit... de azokon kivül még jó sok van valszeg.

Szerteszét. Néhány.

 

Megjegyzem amit Palpi Luke-nak tálal, az az, hogy ő eresztette a Halálcsillag helyét a Lázadók tudtára, és azt is, hogy csapda, továbbá hogy elküldte a flottát úgy, hogy ne legyen szembeötlő az érkező lázadóknak. Plusz hogy a lázadók úgy tudták (a Palpi által kieresztett (?) információkból) hogy a flotta nagyrészt szerteszét jár. Ezt összetéve nekem az jön le hogy Palpi azt szánta meglepetésnek, hogy mégis a közelben volt a flotta. Vagyis annyi volt (nagyrészt) amennyit látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes lenne kideríteni, hogy vajon hány csillagrombolója volt a birodalomnak.

Van valahol egy nagyfelbontású SW-galaxis térképem, abból ki lehet valamennyire kalkulálni. Azt belinkelhetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó ez a térkép Rog, bár pl. Coruscant nincs rajta!

Találtam egy Saga Insidereset, bár azt nem tudom mennyire teljes.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes lenne kideríteni, hogy vajon hány csillagrombolója volt a birodalomnak.Bomarral abban egyetértek, hogy több kisebb flotta lehetett, mint az amerikai haditengerészetnél(Csendes-óceáni,Földközi-tengeri flotta...stb).

A Birodalmi Flottának 25000 Birodalmi osztályú (ebben benne van az I-es és II-es osztály is) csillagrombolója volt az endori csata idején, valamint négy darab Szuper osztályú (ezek közül az egyik az Executor, ami egyes források szerint 4000 m-rel nagyobb, mint a hagyományos Szuper osztályúak, más források szerint ugyan úgy 8000 méteres. Minden esetre az ep6-ban Solo maga mondja, hogy van más parancsnoki hajó is). Vader pedig egy flotta parancsnoka volt az ep5-ben, amelyiket végig láttuk (ennek tagjai az Executor, az Avanger és még pár). Persze az egész flotta sok kis flottából áll, egy flotta 8 csillagrombolóból áll + kisegítő hajók (ilyenek nincsenek a filmekben, de ezek az Interdictorok, a Dreadnaughtok, stb).

Hivatalosan Tarkin a Birodalmi Hadsereg feje, fölötte már csak Palpatine van. A halála után nem lett újabb nagy moff, így nem volt összfőnök, kivéve a két Sithet. Ők mindenki felett állnak, nincs katonai rangjuk. Sidious azt tesz, amit akar, Vader meg azt, amit Sidious akar (és néha amit ő akar). Az ep5-6-ban meg Ozzell, uiletve halála után Piett lett a Flotta főparancsnoka (illetve vannak még a Főadmirálisok, de őket soroljuk most máshová :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.