Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A New Hope

Chapter 14: ?Your Father?s Lightsaber?

Time: 0:31:14-0:33:27

 

Tartalom

 

Obi-Wan Kenobi háza egy sziklaszirten fekszik. Luke X-34-ese a kőépítmény mellett áll békésen. Odabent Luke éppen C-3PO karját szereli vissza, miközben határozottan hitetlenkedve veti oda Kenobinak, hogy az ő apja nem harcolt a háborúban, csupán pilóta volt egy teherhajón. Ben nem lepődik meg a hallottakon, állítása szerint ezt csak Owen mondta, mivel szerinte Anakinnak otthon lett volna a helye, nem holmiféle háborúban. Ekkor Luke odafordul az öreghez és megkérdi, harcolt-e a klón háborúkban. Obi-Wan igennel felel, hiszen hajdan ő is Jedi lovag volt, mint egykor Anakin. Luke bánattal teli vágyakozással maga elé pillant, és azt kívánja, bárcsak ismerte volna. Ben a szakállát birizgálva elmondja neki, hogy nem volt nála jobb pilóta a Galaxisban, sem ügyesebb harcos. Közbeszúrja, hogy a hallottak alapján Luke is remek pilóta lett. Az ifjú büszkén mosolyog vissza rá, ám Obi-Wan a múltba réved, onnét jegyzi meg: ?Jó barátok voltunk.?

Ekkor szinte felugrik, mintha álmából ébresztették volna fel és az egyik szekrényhez lép. Miközben átkutatja, elmeséli Luke-nak, hogy van valami, amit még az apja hagyott rá, de Owen megtagadta az átadást, mert félt, hogy Luke követi majd az öreg Obi-Want valami világmegváltó őrültségbe, pont mint Anakin. Ezzel előhúz egy fényes, fémes, hengeres tárgyat. C-3PO ekkor Luke felé fordul, és jelzi, ha rá nincsen szükség, akkor kikapcsolná magát. Gazdája megengedi magát, és a protokoll droid álomba szenderül. Az ifjú pedig Ben mellé lép, s ámulattal veszi át az öregtől a szerkezetet. Mikor megkérdi, mi is az, Kenobi imigyen felel: ?Apád fénykardja. A Jedi lovagok fegyvere.? Luke életre kelti a kék fénypengét, zümmögő hang tölti be a szobát, ahogy az ifjú megforgatja apja fegyverét. Obi-Wan közben folyamatosan mesél a kardról. Elmondása szerint az nem olyan otromba, mint egy sugárvető, hanem fürgébb, elegánsabb. ?Emberibb fegyver, emberibb időkre való.? Aztán áttér a Jedi lovagokra, akik emberöltők ezrein át voltak a régi Köztársaságban a béke és az igazság őrzői, még a sötét idők, a Birodalom előtt. Luke lekapcsolja a kardot és leül Ben mellé. Rákérdez, hogy hogyan halt meg az apja. Obi-Wan a fiúhoz fordul, nem kezd bele mondandójába, átgondolja szavait. Majd belefog. Elmondása szerint egy ifjú Jedi lovag, Darth Vader, aki a tanítványa volt még el nem csábította a gonosz, segített a Birodalomnak felkutatni és kiirtani Jedi lovagokat. Az ő árulása lett Anakin veszte is. A Jedik kipusztultak, szinte az utolsó szálig. Vader engedett az Erő Sötét Oldalának. Luke ekkor rákérdez, ugyan mi is az az Erő. Obi-Wan szinte tanári hangon adja elő, hogy az Erő az, ami felvértezi a Jedit. Egy minden élő által alkotott energiamező, mely körülvesz és áthat, összetartja a Galaxist.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Újabb jelenet, ami tovább erősödött az ep1-2-3 óta, de szerintem ebben a filmben nincs is olyan, amiről ez nem mondható el. Mégis, talán ez a legjelentősebb. Régen hogyan is mehetett ez. Hiába mondta el Obi-Wan ezeket, az ember nem sokkal lett okosabb. Nem tudtuk, mi az a klón háború (aki magyarul látta csak, az azt sem tudta, hogy az a háború klón J). Hogy hogyan is pusztultak ki a Jedik. Hogyan halt meg Luke apja, akiről ugye itt még nem lehetett tudni, hogy az Anakin névre hallgatott. És leginkább semmit sem tudott az ember. De most. Ahogy Obi-Wan mesél arról, hogy Anakin volt a legjobb pilóta, az embernek sorban beugrik a fogatverseny, a nabooi csata, a coruscanti csata. Az ügyes harcos jelzőre geonosisi hejtállása, vagy éppen a Darth Tyranus ellen vívott csatája ugrik be. S mikor jó barátjaként emlegeti, eszünkbe jut az ep2-ből a lift jelenet, a búcsúzkodás a coruscanti űrkikötőben, az ugratások a coruscanti üldözésben, vagy a geonosisi találkozáskor, a búcsúzkodás az ep3-ban, és az abban tett ugratások. Aztán jön a nagy koppanás. Ha az ember sorban nézi, szerintem álmában sem gondolná, hogy Obi-Wan ennyire elferdíti a tényeket. Mikor Luke rákérdez, a filmet sorban néző már lelkiekben rákészülhet, hogyan fog Luke reagálni apja áttérésére, hiszen most derült ki, hogy az egyszeri teherhajó pilóta hős Jedi volt, és végül jöhet a forró leves, egyben ő a Galaxis egyik legrettegettebb embere. De nem, Obi-Wan nem mondja el neki. Sőt, egyenesen külön választja Anakint Vadertől és az utóbbit teszi felelőssé az előbbi haláláért. S itt fülünkbe csenghet Yoda szava: ?A fiú, akit tanítottál nincs többé. Elemésztette őt Darth Vader.? Puff neki, itt a csavar a történetben.Az eddigi kérdések sokasága megduplázódott és jöhet a tanakodás, vajon mikor lepleződik le ez a nem éppen apró lódítás? Vajon hogyan fog rá Luke reagálni? Anakin elvégre nem éppen jól reagált, mikor valamit elhallgattak előle. Vajon a Jedik újabb hibát követnek el? De persze, ahogy Ben tovább mesél, az emberben újabb képek villannak be. Vader ténykedéséről, az Uralkodóról.

És akkor, jön az, ami már az ep1 óta csípheti az egyszeri néző csőrét. Mi az az Erő? Tudjuk, hogy a használója emberfeletti képességekkel fog rendelkezni, hogy képes életet teremteni, és hogy a midi-chlorianokkal tartjuk vele a kapcsolatot, de mégis mi a túró az? És íme, itt Ben már röviden ki is fejti. Lényegében egy energiamező, melyet az élőlények alkotnak.

A jelenet talán csak egyetlen egy pontban veszti el kicsit a súlyát. Mikor Luke bekapcsolja a fénykardot. Eredendően ez a jelenet a fénykard első bemutatkozása, de aki sorban nézi, az ekkor már nem fogja újnak látni a kardot. Már hétköznapi, megszokott. Ellenben, ezt kompenzálja, hogy ezzel kapcsolatban is lódít Ben, hiszen Anakin nem is tudja, hogy megszületett, akkor meg hogyan akarhatta volna neki adni. Másrészt eszünkbe jut, hogyan is került eme fegyver Benhez (és én spec ránéztem az övére, és feltűnt, hogy az övé is vitrinbe kerülhetett, mert nem lóg az övén J). És végül, tényleg tudjuk, hogy elegáns fegyver, hogy akik ezt kezelik, azok nem akárkik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a részből ez mindig is kedvenc jelenet volt, már amikor anno láttam az első két-három nézésnél, nagyon legendaszagú volt ez a Jedis dolog :) Mindig is lestem, mint egy tanuló az Öreg meséjét egy letűnt korról.

Igen, ez a jelenet sok újat kapott, és izgalmasabb lett azáltal, hogy tudjuk az előzményt. Ha nem ismerném, egyfolytában azt várnám dobogó szívvel, hogy mit fog mondani Ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó jelenet, eddig is pörgött a szemünk előtt az ep1-2-3 de most már fel is pörög. 20 év után újra fénykardzúgás :)

 

Viszont kicsit bezavar az 123456 sorrendnél h csak itt kapjuk meg h mi az Erő. 456123 sorrendnél persze OK volt... de hát ezért kell tövbbször nézni :D

 

 

Obi-wan hazugságai meg vízfolyás a sivatagban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, eddig még nem is igazán kaptunk ilyen elméleti tanítást az Erőről. Láttuk, hogy Yoda kardozni tanítja a kölköket, stb. A gyakorlati oldalát. De ilyesmi magyarázatot még nem, és még hozzájön majd a Dagobah :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont kicsit bezavar az 123456 sorrendnél h csak itt kapjuk meg h mi az Erő. 456123 sorrendnél persze OK volt... de hát ezért kell tövbbször nézni :D

Így nyújthat újat az ep1-2-3 után az ep4-5-6, és ez igazán bravúros :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz hogy ez a jelenet is sok új jelentést kapott, de nekem speciel adott is valamit.

Amikor az EP3 nosztalgia trailerjét először megnéztm és nyomta Ben a szöveget, akkor gondoltam először arra hogy jó lenne a régi részeket angolul megnézni. Aztán meglett DVD-n és azóta csak angolul nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az a jelenet ami elválaszthatatlanul összeköti a két trilógiát!

Ez volt az a jelenet amiért én a legjobban akartam az új részeket!

Imádtam Ben minden egyes szavát, elképzeltem egyes dolgokat, és Lucas mindet felül tudta múlni az 123-al.

Elképzeltem én gigantikus háborút! Nem volt akkora, mint a Geonózisi, vagy a Coruscanti űrcsata. Elképzeltem a barátságot, Anakint, mint jó pilóta, de meg sem közelítette a végeredményt.

Jedik kiírtásást is, ami mindig földbe döngöli az embert.

Egyszerűen én látni akartam ezeket a dolgokat, és kész. Tehát én azt kaptam amit vártam, Klón háborút, jó pilótát, Jediket, aki a köztársaság őrei, és elegánsak. Aki nem ezt várta, nem tudom mit...

Egyedül az hiányzik, hogy felkutatta, és levadászta a Jediket, de majd a sorozatra marad. :)

 

Az, hogy Ben nem mondja el a teljes igazságot, majdhogynem természetes. Nem tehetett mást szerintem. Itt van ez a fiú, aki élete legnagyobb változása előtt áll, ha most mindent rázúdít, lehet, hogy összeomlik. Azért küldték a családjához, hogy könnyebb sorsa legyen, mint Anakinnek, Aki család nélkül, rabszolgaként csak az anyjával tengette nem éppen felhőtlen napjait. A családi közeg után nem lehet ekkora dolgokat mondani neki, pláne, hogy reggel még együtt ettek. Aztán Ben mondja, és most velem jössz otthagyod Larsékat, Jedi leszel, hogy megöld apádat, és az uralkodót, vagy hogy???

Ha elmondja, hogy az apja a legrettegettebb Ura a Galaxisnak, hogy veszi rá, hogy kövesse, hogy Jedi legyen. Szerintem akkor el sem kezd tanulni.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem értem, hogy miért tekintenek úgy Obi1-ra, hogy kamuzik. Ráadásul az ep3 óta Lucas ismét megerősítette ezt a jelenetet, amikor Yoda szemlélteti Obi1-nak Anakin ill. Vader kapcsolatát. Mindössze arról van szó, hogy nem mondta el egyértelműen az igazat. Nekem ez még a kegyes hazugság kategóriát sem érinti. Obi1 indítékai helyesek voltak és ez a lényeg. Különben meg, ha megmondja a frankót Luke-nak mi lett volna már? Az ep6-ban mondja Yoda Luke-nak az ep5-ös bespini párbajról, hogy akkor még nem ért meg erre a próbatételre, pedig az még arrébb van a mostani eseményekhez képest. Mi lett volna, ha most megtudja/megérinti őt a teljes, mély és kegyetlen igazság? Már az is kemény, hogy megtudta: az apja nem semmi ember volt, de megölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, az Új Remény legjobb mesélős jelente. :) Az öreg visszaemlékezései most már képeket is kaptak, az eddigi homály helyett.

 

Nekem is az tetszik, ahogy Obi láthatóan elferdíti az igazságot. Vagyis bizonyos szemszögből nézve igazat mond. :D Luke-ot is érdemes megfigyelni, akit láthatóan megérintenek az új infók, de mivel egy másik generáció tagja, lövése sincs miről hablatyol Ben. Jó példa erre, amikor Obi közli vele, hogy az apja Jedi volt. Egy pillanat múlva már újra C3PO-t szereli... Igazából nem hatotta meg. Csípem Luke-nak ezt a fajta naivitását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül az hiányzik, hogy felkutatta, és levadászta a Jediket, de majd a sorozatra marad. :)

Szerintem nem is lett volna szükségszerű olyan részletesen bemutatni az EP3-ban azt amit Obi a Jedi-vadászatról mond.

A vadászatban való besegítés ott van a holoakármiben amit Obi és Yoda megnéz, előtte meg lehetett egy kis kutakodás is.

Én úgy gondolom hogy Obi ezt azért adja elő Luke-nak olyan "kaotikus" stílusban, hogy ragadjon meg a srác fejében és ha eljön az ideje könnyebben tudja majd kinyírni Vadert, a gonoszt. Elvégre Obi és Yoda később rávilágít hogy Vadernek mindenképp vesznie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Order 66 a Templomos résszel bőven elég volt, ami a Jedi-vadászatot illeti  :D

Én is ezt vallom.

Elég volt hogy Maximus Darthus Vaderus Anakinus hadvezér vezette a sereget. :)

Meg kinyírt pár Jedit meg gyereket. Utóbbiakkal jó mélyre süllyedt. :D

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy ragadjon meg a srác fejében és ha eljön az ideje könnyebben tudja majd kinyírni Vadert, a gonoszt.

Itt a pont. Nem azért kamuzik hogy Luke lelkére mi hogy fog hatni, hanem kőkeményen elkezd Vader ellen lázítani. Yoda meg folytatja. Csak mielőtt még 100%-ig telebeszélhetnék Luke fejét, közbejön nekik a Bespin. Püfff :)

 

Igazán művészi hogy a SW legnagyobb és legklasszikusabb elmesélős jelenete egy oltári nagy hazugság, bizonyos másik szemszögből nézve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán művészi hogy a SW legnagyobb és legklasszikusabb elmesélős jelenete egy oltári nagy hazugság, bizonyos másik szemszögből nézve :)

Szerinted tényleg el kellett volna mondani Luke-nak, mit tett az apja korábban? Inkább hálás lehetnél neki, mert csupa jókat mondott Anakinról! Vadert külön kezelte, pedig mondhatta volna úgy is, hogy "a fater jó ember volt, de egyszer bekattant, aztán lemészárolta a fél galaxist. Szóval ilyen volt a faterod. Akarsz Jedi lenni? Nem? Ok."

 

Ne legyen már ez olyan nagy hazugság. Még ha utálod Ben-t, akkor se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ha Luke-nak egy kicsi érzéke is volt a jó megkülönböztetésére a rosszról, akkor Ben az őszinteségével még inkább ellene lázította volna, hiszen alapból meggyűlöli a férfit, aki megölte az anyját, aki elhagyta őt (és a testvérét) egy vén f*sz, meg a karrierje miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon jó fejezet! Már egy csomó dolgot leírtatok, amit szerettem volna, úgyhogy én csak beillesztem ide Ben szavait.

 

"Your father's lightsaber. This is the weapon of a Jedi Knight. Not as clumsy or as random as a blaster. An elegant weapon for a more civilized time.

For over a thousand generations the Jedi Knights were the guardians of peace and justice in the Old Republic. Before the dark times, before the Empire.

...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil, helped the Empire hunt down and destroy the Jedi Knights. He betrayed and murdered your father. Now the Jedi are all but extinct. Vader was seduced by the dark side of the Force.

...

Well, the Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together."

 

Ha tehetném, betenném a szinkronos hangsávot is, de azt nem tudom. :D "Emberibb fegyver, emberibb időkre való..."

 

Obi itt nemigen tehetett mást, mint amit tett. Eléggé félrementek volna a dolgok, ha rögtön kitálal a srácnak...

 

Régen mindig azt gondoltam, van (az előzmények ismeretében lesz) valami jelentősége annak, hogy Thripio kikapcsolja magát ezalatt a beszélgetés alatt.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen mindig azt gondoltam, van (az előzmények ismeretében lesz) valami jelentősége annak, hogy Thripio kikapcsolja magát ezalatt a beszélgetés alatt.

Maximum élénken csodálkozhatott volna :D

 

Bár a a "robotok szimbolizálják a szülőket" elméletet vesszük, akkor van jelentősége, hiszen Anakin éppen hogy eltűnik a képből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 15: Leia?s Message

Time: 0:33:28-0:35:23

 

Tartalom

 

R2 hangos füttyögéssel a beszélgetők szavába vág. Ben öregesen mellé lép, s közben odamondja a droidnak, hogy lássák, ki is ő és honnan is jött valójában. Luke C-3PO-t szerelgetve feleli erre, hogy volt benne valami üzenet, de addigra R2 már az asztalra vetíti a garázsban látott hologramhölgyet. Obi-Wan mintegy figyelmeztetve Luke-ot, hogy figyeljen oda jegyzi meg, hogy szerinte az lesz az. A hologram ekkor megszólal: ?Kenobi tábornok, Ön atyám oldalán harcolt a klón háborúban. Most azt kéri, segítsen harcolni a Birodalom ellen is. Sajnálom, hogy nincs alkalmam személyesen átadni apám üzenetét, de űrhajómat támadás érte, így nem mehetek Önért, hogy elvigyem az Alderaanra. A Lázadás számára létfontosságú információt tápláltam ennek az R2-es egységnek a memóriájába. Atyám érteni fogja. El kell juttatni hozzá a droidot az Alderaanra. Szorongatott helyzetben vagyunk. Segítsen Obi-Wan Kenobi. Ön az utolsó reményem.? Azzal a hologram elenyészik, s csend telepszik a szobára. Ben az ámuló Luke-ra sandít elmélkedésében, majd váratlanul kijelenti: ?Meg kell ismerned az Erőt, ha velem jössz az Alderaanra.?

Luke, mintha rugóra ült volna, felpattan, és közben hevesen tiltakozik, hogy dehogy megy ő az Alderaanra, sokkal inkább haza. Obi-Wan azzal próbálja meg meggyőzni, hogy mind neki, mind Leia-nak szüksége van rá, valamint, hogy ő már öreg az ilyesmihez. Luke láthatóan elgondolkodik a hallottakon, ám mégis ellent mond. Szerinte rá itt van szükség. Persze nem mintha nem gyűlölné a Birodalmat, de úgyse tud ellenne semmit sem tenni. És túl messze is van. Ben erre rávágja, hogy ezek Owen szavai. Luke kontrázik, inkább ne is emlékeztessék rá, hiszen azt sem fogja tudni megmagyarázni, miért késett el. Ben hajthatatlan, továbbra is az Erő megismerésére buzdítja a fiút. Luke újra gondolkodóba esik, végül odafordul Benhez, s felajánlja neki, hogy elviszi Anchorhead, ahol találhat hajót, amivel eljut Mos Eisley-ba, vagy ahová akar. Obi-Wan hátra dől székében, összefonja mellkasa előtt kezeit és annyit mond Luke-nak, hogy tegyen úgy, ahogy gondolja.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

No, kezdődik a kaland J Ben ebben a fejezetben meglátja a lehetőséget, a jelet, hogy a rég szétválasztott Skywalker ikrek, ha virtuálisan is, de újra találkoztak és talán eljött az idő arra, hogy harcba szálljon az oldalukon a Birodalom ellen. Eljött az idő, amiről Yoda beszélt az ep3 végén. Kertelés nélkül közli is Luke-kal, hogy nosza gyere velem, Jedit faragok belőled. De Luke nem olyan kalandvágyó, mint az apja, legalábbis jobban kötődik a családjához, és erősebb a kötelesség tudata. Ez máris egy szembetűnő különbség apa és fia között. Anakin egy ilyen ajánlatra már ugrott is volna, ellenben Luke vacillál.

Az is tetszik, hogy Leia monológja közbe Obi-Wan R2-ra sandít, mintha az öregnek bevillant volna, ki és honnan jött az a droid.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke, mintha rugóra ült volna, felpattan, és közben hevesen tiltakozik, hogy dehogy megy ő az Alderaanra, sokkal inkább haza. Obi-Wan azzal próbálja meg meggyőzni, hogy mind neki, mind Leia-nak szüksége van rá

Itt is felmerül hát az igazság érthető elhallgatása.

Luke bezzeg rögtön ment volna segíteni ha Ben apó közölte volna vele az igazat Leiáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt vártam! Szerintem ebben a jelenetben esik le Ben-nek, hogy kik is ezek a robotok valójában. Pontosan az, amikor R2-ra néz, ott van a felismerés a szemében: "úristen ez az az R2-es!" Az üzenet végére már teljesen tisztába volt a dolgokkal, és ahogy Luke-ra néz, az sokat mondó. "Eljött az időd fiú". :) Persze Luke értetlenül bambul de ezt megszokhattuk már. :cry: Az szimpatikus még az öregben, hogy nem erölteti a dolgot (bár lehet, hogy előre érezte, hogy Owenéknak kampec?).

 

Az is mekkora mondat már, hogy "she need your help"! Mennyire igaz...Leiának csak Luke tud segíteni igazából.

 

Itt az R2-es kép.

 

obi-r2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok jelenetre mondtuk már ebben a Cinematography-ban hogy a prequel tette igazán fontossá, de ez a csúcs.

 

Pláne amikor kiderül hogy R2 az előző gazdáját kéri számon Obitól... végülis amikor Anakint utoljára látta, akkor épp Obival értekezett. :)

Szóval nagy jelenet, Obi pofája önmagában megérne két-három esszét, R2 meg teszi a dolgát és folynak folynak a cselekmények.... :cry::)

 

R2 vajon mennyit tudott Vader nagyúr magánügyeiről?

Mindenesetre kedvesen hallgatott és nem javította ki Obi szövegelését...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon mit mondhatott Leiának Organa szenátor Obi-Wan-ról.Úgy történhetett, hogy az üldözés közben, Leia tartotta a kapcsolatot Organával és amikor tájékoztatta a szenátort , hogy a Tatooine felé mennek, akkor az öreg Bail mondta neki, hogy ott lakik Obi-Wan aki valaha Jedi volt...stb?Vagy már eleve Kenobinak akarták eljutattni a tervrajzokat?

Azt is érdekes lenne tudni, vajon mi járhat az öreg Ben fejében miközben a felvételt nézi.Gondolom egyből réismert Leiára.Érdeklődhetett vajon titokban a sorsa iránt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.