Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Önmagában miért hagyott volna bennük rossz emléket, hogy Anakin gyorsan elment? Az anyja meghalt, minek maradt volna? Azért hamari és lenézni való mert nem telepedett le vadidegen emberekkel és amikor egy barátja hivta elment (akinek mellesleg segitségre volt szüksége)? Ráadásul az anyja miatt rosszul is érezhette ott magát... ha Owenékben van egy kis emberség simán megértették, hogy elhuzott.

 

"Nem, Obi azért ment oda, hogy kitanítsa Luke-ot, de Owen akadékoskodása de főleg saját meghasonlottsága révén ezt nem tudta végigvinni. Végül úgy döntött (szerintem), hogy majd az Erő kijelöli számára, mit kell tennie: és ez így is történt, amikor az Erő azt súgta egy bizonyos napon, hogy induljun el a kanyonok felé."

 

Én egy az egyben ezt mondom egyébként. Mondjuk meghasonlottság nélkül. Az ep.3 végén elég optimistának tünik a helyzethez képest, plusz Qui-Gonnal is dumcsizhat, nagyobb jedivé válhat stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mindenki megy előre.... akkor én most elmondok valamit ami egy korábbi chapterről jutott az eszembe :lol:

 

Konkrétan arról, hogy C-3PO belerúg R2-ba. Nem volt egy olyan teóriánk, hogy a két robot a két szülőt jelképezi? "You're going down a path I can't follow..." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok véleményből szerintem egy egészséges mix lehet a valóság. Owen tudott dolgokat, beszélt is Obival, de nem mindenről volt tudomása, ez fix.

Én se gondolom, hogy mindenről tudott. A mostani chapterből nekem az jön le, hogy Anakin áttéréséről igen... hogy most mi lett, hogy hivják, miket csinál, ezek nyilván nem lettek érintve (vagy igen :lol:), ahogy a poltiikai háttér se, ami nyilván magas nekik. Ez az én vélemény :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se gondolom, hogy mindenről tudott. A mostani chapterből nekem az jön le, hogy Anakin áttéréséről igen... hogy most mi lett, hogy hivják, miket csinál, ezek nyilván nem lettek érintve (vagy igen :lol:), ahogy a poltiikai háttér se, ami nyilván magas nekik. Ez az én vélemény :lol:

Én még mindig azt mondom, hogy nem feltétlenül tudták, hogy Anakin él. A másik olvasat is megállja a helyét, miszerint Obi beadta nekik, hogy meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hohó! Bomarr :lol: Én nem azt mondom, hogy elitélik Anakint amiatt, hogy elrohant, csak nem szeretnék, ha Luke is olyan lenne, mint ő.

Igen, de úgy érzem Anakin az ep.2-ben erre semmi okot nem adott. Meghalt az anyja... kicsit sirt a garázsban, mondott egy erőteljes szpicset a sirjánál és amikor hivták, hogy dolog van odébb állt. Nem Owenéknél lakott, nem is volt róla szó, s mivel hivta a kötelesség az lett volna az igazán meglepi, ha közli Owenékkel, hogy bár dolga lenne, de még kicsit siránkozik itt velük... Ráadásul Anakin 3 évvel később halt meg, tehát tudhatják, hogy nem amiatt halt meg, ami miatt akkor elhivták. Vagyis nem rohant a vesztébe, ahogy irod...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owen felnőtt felelősségteljes ember lévén tudja, Luke-ot nem azért bízták rájuk hogy hagyják elkallódni. Mivel ő nem tud semmit az Erőről, a húsz éves dolgokról meg keveset vagy semmit, nem tudja felmérni Luke fontosságát.

Egyszerűen csak meg akarja óvni a srácot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owen felnőtt felelősségteljes ember lévén tudja, Luke-ot nem azért bízták rájuk hogy hagyják elkallódni. Mivel ő nem tud semmit az Erőről, a húsz éves dolgokról meg keveset vagy semmit, nem tudja felmérni Luke fontosságát.

Egyszerűen csak meg akarja óvni a srácot.

Most nem az óvásról, hanem az aktuális párbeszédről beszélünk, melyben Luke apjára tesznek megjegyzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owen felnőtt felelősségteljes ember lévén tudja, Luke-ot nem azért bízták rájuk hogy hagyják elkallódni. Mivel ő nem tud semmit az Erőről, a húsz éves dolgokról meg keveset vagy semmit, nem tudja felmérni Luke fontosságát.

Egyszerűen csak meg akarja óvni a srácot.

Meg akarja óvni az ismeretlentől. Ez is egy magyarázat, persze azért tudhatott valamit, ami végképp aggódó nagybácsivá tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

persze azért tudhatott valamit, ami végképp aggódó nagybácsivá tette.

Valamit biztos tudtak Owenék, mert Beru is mondja hogy Luke-ban az apja vére van. Csak épp az nem volt előttük világos hogy az a vér mennyire tenné Anakinhez hasonlóvá Luke-ot.

 

Ezzel csak kijavítottam magam hogy beírtam a "vagy semmit" az előzőbe.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A modemem az ide való gépelés közben döglött meg, de Bomarr így is szépen leírt mindent, amit akartam :lol:

Donát révén felmerült, hogy Obi-Wan nem akarta tanítani Luke-ot a meghasonlottsága miatt. Viszont szerintem ez csak elodázó tényező volt, és más miatt nem állt neki Luke azonnali tanításának:

1. A jól ismert, azaz Owen bácsi, aki akár puskával is elkergette volna Bent, hogy nehogy magával rántsa valamilyen világmegváltó őrültségbe.

2. Ha Luke-ot közvetlen születése után kezdik el nevelni, akkor túl korán jutott volna el arra a szintre, ahol már az Uralkodó megérzi (ep5). Ha pedig, még a Jedi üldözés idejében találnak rá Luke-ra és Kenobira, ők is a többiek sorsára jutottak volna. Ezért is várhattal annyi ideig, hogy a Jedikre már senki (még az Uralkodó is csak halványan) se emlékezzen. És akkor, mint derült égből villámcsapás, megjelenik a megmentő.

3. Ha Luke-ot még fiatal korában neszeli meg az Uralkodó és legfőbbképpen Vader, biztos üldözőbe veszik, mint az ep5-ben. Fiatalon viszont nem tudta volna megvédeni magát, mint ahogy Ben és Yoda sem lett volna képes rá, így érthető, hogy idősebb korában kezdték el a tanítását, amikor már tud gondoskodni magáról.

4. AMit Donát mondott, vagyis Kenobi egyszer már megbukott, mint mester. A hibáját a Galaxis szívta meg. Nagy teher lehet ez neki, így nem csoda, ha ennyi ideig nem akart újabb tanítványt, pláne ha az Skywalker. Tehát inkább figyelte az úrfi és a saját maga fejlődését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Ha Luke-ot közvetlen születése után kezdik el nevelni, akkor túl korán jutott volna el arra a szintre, ahol már az Uralkodó megérzi (ep5). Ha pedig, még a Jedi üldözés idejében találnak rá Luke-ra és Kenobira, ők is a többiek sorsára jutottak volna. Ezért is várhattal annyi ideig, hogy a Jedikre már senki (még az Uralkodó is csak halványan) se emlékezzen. És akkor, mint derült égből villámcsapás, megjelenik a megmentő.

3. Ha Luke-ot még fiatal korában neszeli meg az Uralkodó és legfőbbképpen Vader, biztos üldözőbe veszik, mint az ep5-ben. Fiatalon viszont nem tudta volna megvédeni magát, mint ahogy Ben és Yoda sem lett volna képes rá, így érthető, hogy idősebb korában kezdték el a tanítását, amikor már tud gondoskodni magáról.

Szerintem is emiatt várt Ben a tanítással, de amikor el akarta kezdeni, akkor jött Owen és nem engedte. Ekkor elépett életbe Dzséjt első pontja a puskával való kergetés. Addig Ben egy rokonszenves nagybácsi volt, utánna lett hóbortos öreg, hogy nem engedte elkezdeni a tanítást. (Csak a nagybátyád nem engedte, hogy megkapd.)

Onnantól kezdve az öreg nem kívánatos személy volt.

 

Az más kérdés, hogy pont Owen tiltása miatt érte el Luke azt a kort ami a legideálisabb lett (Ez dzséjt 3-as pontja.), különben valszeg korábban kezdődik a tanítás.

 

5-ös pontra reagálva, szerintem Obi-Wan nem is akarta tanítani Luke-ot. Csak az alapokat adja meg neki (Mint Yoda a younglingeknek), Mint a Falconos gyakorlás, aztán ahogy lehet elküldi Yodához. Ezt az alapján gondolom amit a Jediben mondott: "Azt hittem lehetek olyan jó mestere, mint Yoda." . Meg persze a kudarcélmény is közrejátszott abban, hogy nem vállalta a Luke tanítását.

Halála miatt kicsit késett a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet abban valami, amit írsz, de szerintem Yodát kényszer megoldásként alkalmazta Obi, hiszen ő meghalt. De ez már egy másik chapter.

 

 

Amit még a tegnapihoz: Ugye írtam, hogy megfogtál Bomarr. Aztán este még gondolkodtam egy kicsit, és rájöttem, hogy Anakin természetét nemcsak az Obi-wanra irányuló megmentésből szűrhették le, hanem abból is, ahogy a fiú elment az anyjáért. Nézd Owenék szemszögéből. Több tucat farmer indult útnak, alig négyen jöttek vissza, Clieg sérülten. Na most ennek tükrében az egyedül elinduló Anakint teljesen jogosan tarthatták vakmerőnek (és őrültnek), aki a vesztébe rohan, s erre (+ az Obi-wan megmentősdi, ami ennek fényében azért nagyobb nyomatékot kaphat) utalhat Beru megjegyzése (Az apja vére csörög az ereiben). Ráadásul a szövegkörnyezet is ehhez passzol, hiszen Beru itt nem Anakin Vaderi vonásaira céloz, hanem a nyughatatlanságára (Nem tarthatod itt örökké, Owen)

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hanem abból is, ahogy a fiú elment az anyjáért. Nézd Owenék szemszögéből. Több tucat farmer indult útnak, alig négyen jöttek vissza, Clieg sérülten. Na most ennek tükrében az egyedül elinduló Anakint teljesen jogosan tarthatták vakmerőnek (és őrültnek), aki a vesztébe rohan

De ők farmerek voltak, és egy Jedi azért mégiscsak más. Olyanokra is képes lehet, amire ők nem, pl. az Erőre hagyatkozva simán megtalálja az anyját, nekik meg nem volt ilyen keresési segítségük. És láss csodát, tényleg hazahozta az anyját :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy van. Ha valami vakmerőség volt, akkor az Owen faterja meg a többi akciója... pusztán a puskáikra hagyatkozva belerohantak egy csapdába. Anakin viszont sértetlenül visszajött, igy igazolva láthatták azt, amit a jedikről hallottak: hogy valóban sokkal többre képesek.

 

A Róma sorozatban zajlik le egy ilyen párbeszéd Caesar és Antonius között: Caesar vakmerő hadi-cselre készül, mire hadvezére igy reagál:

-De hisz ez vakmerőség!

Mire Caesar: -Csak, ha elbukom!

 

Ezt csak azért irom, mert valóban igy müködik: vakmerőség az ha valaki nem méri fel eléggé sajátt erejét és túlvállalva magát csap bele valamibe. De Anakin semmit nem vállalt túl: azt mondta elmegy az anyjáért és elment és visszatért vele, ugy hogy rajta egyetlen karcolás sem volt. Hol itt a vakmerőség? Csak megcsinálta azt amit ők is megakartak csak nekik nem sikerült!! Ezért emlegetnék negativan Anakint az asztalnál 20 évvel később? Aligha... maximum hálásak lehetnek, hogy Anakinnak köszönhetően eltemethették a nevelőanyját.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedikről soha nem az volt a birodalmi propaganda hogy tehetetlenek, hanem, hogy veszélyesek. Anakinból azt látták, hogy egymaga megreggelizte azt a buckalakó-csapatot Cliegg-ék szomszédságával simán elbánt. Megértem ha nem voltak oda Benért. (én ne érteném? :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedikről soha nem az volt a birodalmi propaganda hogy tehetetlenek, hanem, hogy veszélyesek. Anakinból azt látták, hogy egymaga megreggelizte azt a buckalakó-csapatot Cliegg-ék szomszédságával simán elbánt. Megértem ha nem voltak oda Benért. (én ne érteném? :lol: )

Ahhoz képest nem ijedtek meg tőle, mikor megjelent egy állitolagos családon-belüli gyerekkel... sőt Beru mosolyogva vette el tőle a kisdedet. Ha mást nem a gyermek-áldásért érezhetnek valami pozitivat is iránta, ráadásul az ep.4-ben már 20 éve laknak egymás mellett és láthatták, hogy jedi nem jedi Obi-Wan egyáltalán nem az a veszélyes tipus és nem gyilkol le senkit... nem véletlen hogy Owen is hobortos remeteként utal rá... az ember nem igy jellemzi azt akitől fél. Szerintem te az Obi-Wannal szemben táplált rossz érzéseidet vetited ki Owenékre :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, talán így már nem vakmerőségnek hat, de ettől még félthetik Luke-ot, hogy hasonlóan hajlamos a kalandokra. Vakmerőség ide vagy oda, Anakinről nem lehet azt mondani, hogy egy helyben ülő típus, és emiatt félthetik Luke-ot is. És akkor erre utal Beru :lol:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, talán így már nem vakmerőségnek hat, de ettől még félthetik Luke-ot, hogy hasonlóan hajlamos a kalandokra. Vakmerőség ide vagy oda, Anakinről nem lehet azt mondani, hogy egy helyben ülő típus, és emiatt félthetik Luke-ot is. És akkor erre utal Beru :lol:

De vajon honnan gondolják, hogy Anakin hajlamos a kalandokra? Onnan, hogy megkereste az anyját vagy hogy egy barát hivására elment (onnan ahová már csak fájdalmas emlékek kötötték)? Ezekből még nem tünik feltétlenül kalandozó tipusnak...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy egyedül szembeszegül egy buckalakó táborral (még ha győztesen kerül is ki belőle) szerintem rögzíti bennük (nem is tévesen) Anakin ezen jellemzőjét. Ehhez még hozzájárulhat az is, hogy nem habozik megmenteni Obi-Want, bár tény,hogy nagyon mást nem tehetett.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Owenék végülis nem sokat tudnak az anyja megtalálásáról... csak Padmé tudja, hogy megölte őket. De akár ki is csenhette vagy kiáshatta valahonnan... elvégre pont a nagy emberi veszteség (sokan meghaltak plusz Cliegg lába) talán nem is jutna eszükbe, hogy a srác ennyire erős....

 

...de végülis már túl van tárgyalva :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most kicsit magam ellen tennék. Ti végig csak az ep2-re hagyatkoztok, hogy ott elment az anyját keresni egy falkányi buckalakóval szemben, akik már eleve egy hónapőos távolságra voltak, meg hogy elszaladt Obi-Wannak segíteni. Nade Shmi mesélt a kis Anakinról is, aki fogatversenyzett, a Tatooine és talán a Galaxis legveszélyesebb sportját (talán csak a Sabacc veszélyesebb :peace:) űzte. És Luke meg T-16-ossal röpköd a Koldus kanyonban mindenféle buckapatkányokra lődözve, végül vagy a pokolian szűk Diablo résen, vagy a a Tűfokon át távozik (aki játszott a Rogue Squadronnal, mindkettőt ismerheti, de elméletileg a fogatverseny pályája is átvezeta Koldus-kanyonon). És ez már eléggé vakmerőség, főleg, hogy Watto siklóját összetörte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most kicsit magam ellen tennék. Ti végig csak az ep2-re hagyatkoztok, hogy ott elment az anyját keresni egy falkányi buckalakóval szemben, akik már eleve egy hónapőos távolságra voltak, meg hogy elszaladt Obi-Wannak segíteni. Nade Shmi mesélt a kis Anakinról is, aki fogatversenyzett, a Tatooine és talán a Galaxis legveszélyesebb sportját (talán csak a Sabacc veszélyesebb :peace:) űzte. És Luke meg T-16-ossal röpköd a Koldus kanyonban mindenféle buckapatkányokra lődözve, végül vagy a pokolian szűk Diablo résen, vagy a a Tűfokon át távozik (aki játszott a Rogue Squadronnal, mindkettőt ismerheti, de elméletileg a fogatverseny pályája is átvezeta Koldus-kanyonon). És ez már eléggé vakmerőség, főleg, hogy Watto siklóját összetörte.

Na de ezaz: az élet-veszélyes versenyződsi Luke-nak se volt tiltott. Nyugodtan repkedhetett a Beggar kanyonban és lödözhette a buckapatkányokat is. Ez nem volt baj Owenék. Még az öreg Ben fülébe is eljutott, hogy milyen jó pilóta... ezért mondom, hogy önmagában a veszélyes élettől nem tartanak Owenék hisz maguk is napról napra élnek: odakint buckapatkányok, buckalakók és még kitudja miféle népségek élnek... pusztán azzal, hogy a sivatagban élnek és nem a városban gyak. ők is a saját életüket veszélyeztetik. Kiteszik magukat az olyan portyázásoknak, mint amilyen miatt Shmi is elvesztette az életét.

S lám Owenék milyen rugalmasak: még emellett elengedik repkedni is. Ráadásul a Birodalmi Akadémiát se zárták ki... tehát alapvetően nem hiszem, hogy begyöpesedettek lennének. Épp ezért Owen szavaiból azt veszem ki, hogy Anakinról, mint emberről van rossz véleménnyel. Nem vakmerőségről, bátorságról, kalandvágyról (hisz ezekkel maguk is rendelkeznek, illetve engedik kibontakozni Luke-ban, lásd repkedés), hanem jellem-hibára utal, amikor az asztalnál megteszi azt a megjegyzést... ami akár Luke-ban is előjöhet ahogy elöjött Anakinból is... tehát mintha ismerné a story-ját...

 

De lassan jöhetne az új chapter, mert ezt már nagyon megrágtuk....

 

u.i.: Ráadásul Shmi történeteiből elsősorban mint tehetséges fiú jöhet ki Anakin, nem mint vakmerő: nem történt semmi baja, sőt megnyerte azt a bizonyos futamot.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.