Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kiváncsi vagyok ez a 300+ hogy terjedt el.

A Box Office Mojo számolt korábban ilyen értékkel egy cikkben, én azóta használom ezt az értéket mint hivatkozási alapot. (300 milla + marketing)

 

De való igaz, a Business Insider cikke alapján is érdemes átgondolni a helyzetet, ők 250 milliós költségvetéssel és közel ugyanennyi marketing költséggel számolnak, tehát kb 450 millás tényleges kiadásokkal.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Szerintetek meglesz?

Szerintem nincs benne ennyi. Amerikában elmehet 220-ig, de a grafikon alapján akkor foreign 200-210 kéne, ami nem hiszem hogy meglesz. És most már erős konkurencia is lesz a JW2, Ocean's 8 és az Incredibles 2 személyében, nem is beszélve az apróbb filmekről. És a Deadpool 2-ről. Eddig kellett volna a filmnek megszednie magát, innentől jóval nehezebb lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A film készítési költségébe, amit feltüntetnek, nem szokták beleszámolni a marketinget.

 

Ez a 200 millió elég soknak tűnik ahhoz képest milyen silány reklám kampány volt. 

Én sem a készítési költségbe számoltam bele. De a teljes képhez nagyon is hozzátartozik. Amikor a film anyagi bukásáról cikkeznek (nyilván a komolyabb oldalak) ott nem pusztán a 250-300 milliós tényleges munkaköltségről van szó, hiszen ezt már most majdnem visszahozta a film. Ahhoz hogy a film ténylegesen null szaldós legyen, a teljes kiadásokat fedeznie kell, ebben pedig a (Business Insider szerinti) 200 milliós marketing költség éppen úgy benne van.

 

Hehe... egyébként én is pont azon nevettem, hogy túl lettek itt fizetve a merketingesek ahhoz képest hogy milyen munkát végeztek. :)

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a végelszámolásnál ezek is számítani fognak. Nagyon kíváncsi leszek. A TLJ a tavalyi év legjövedelmezőbb filmje lett, ezek után érdekes lesz látni hogy teljesít egy kevesebb bevételű SW film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a végelszámolásba azt is bele kell számolni, hogy a bevétel nem egyenlő a box office teljesítménnyel, főleg nem egy SW film esetében. Persze, az az ideális ha már BO-szal összeszedi a gyártási költségeket (esetleg a többszörösét), de a mozis bevétel nem minden

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Én sem a készítési költségbe számoltam bele. De a teljes képhez nagyon is hozzátartozik. Amikor a film anyagi bukásáról cikkeznek (nyilván a komolyabb oldalak) ott nem pusztán a 250-300 milliós tényleges munkaköltségről van szó, hiszen ezt már most majdnem visszahozta a film. Ahhoz hogy a film ténylegesen null szaldós legyen, a teljes kiadásokat fedeznie kell, ebben pedig a (Business Insider szerinti) 200 milliós marketing költség éppen úgy benne van.

 

Hehe... egyébként én is pont azon nevettem, hogy túl lettek itt fizetve a merketingesek ahhoz képest hogy milyen munkát végeztek. :)

De a BO összege nem teljesen a stúdióhoz kerül a mozik és a forgalmazók is leszedik belőle a maguk részét. Azaz ebben az esetben marketinggel ugye 450 millió a költségvetés. Namost ha összesen 450 millió dollárt hoz az még nem nullszaldós, hanem bukta mert a 450 millió nem mind a stúdióhoz kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BusinessInsider a Hollywood Reporter számait vette át és kicsit belezavarodtak. A HR azt állitja, hogy 250 milliós büdzsé mellett ha hoz 400 milliót WW-ben akkor kb. 50 milliót buknak a filmen. Legalábbis nekik ezt nyilatkozta egy Wall Street elemző. Ebből a Business Insider téves következtetéseket vont le és azt hitték, hogy azért, mert 450 millió a teljes büdzsé a marketinggel együtt. Közben nagyon nem, úgy van ahogy te írod: a teljes bevételen több szereplő osztozik.

Nem véletlen hogy a komolyabb elemző site-ok -például Boxofficemojo- amikor megtérülésről beszélnek egyáltalán nem beszélnek a marketingről. Mert az egyébként is egy olyan kiadás amit nagyjából kivált a DVD/Blu-ray eladás. Sőt általában túlszárnyal. Plusz sosem nyilvános, így egyébként is inkább találgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatjuk jócskán túlszárnyalta a becsléseket Amerikában, ahol a végleges hétvégi adat $15,748,575. Érdekesség, hogy amcsiban már most csökkentek a moziszámok, azaz két héttel a bemutató után elkezdték szanálni a filmet. Igaz csak -46 mozi volt a differencia de eddig minden SW film egy hónapot ment premier moziszámmal.

 

Összes domestic: $176,700,049

Összes foreign: $136,741,709

 

Worldwide: $313,441,758

 

Idehaza már $1,144,152 hozott ami igen szép eredmény, főleg ha összehasonlítom a többi országgal. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Örülök hogy picit még javitott is. Egyébként a megtérülés kapcsán úgy érzem Donát grafikonja eddig a legprofibb. Ezaz egyetlen olyan ami figyelembe veszi hogy más a megtérülés az USA-ban és más külföldön. 

Megérte tavaly kielemezni az SW számokat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 08. - 22:29, Ody Mandrell írta:

Csütörtök domestic: $2,465,595

Összes domestic: $160,951,474

 

Összes foreign: $115,397,526

 

Összes worldwide: $276,349,000 

 

Hétfő domestic: $1,803,047

Összes domestic: $178,503,095

 

Összes foreign: $136,741,709

Összes worldwide: $315,244,805 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig második, pedig a múlt héten bemutattak pár új filmet. Ez a lista szép, nem egy közülük igen tetszett! Az Amerika kapitány, de főleg a Thor! Nem is olyan rossz teljesítmény ez a Solotól. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.