Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Deadpool egy millióval hozott kevesebbet. És még ott az IW is. Remélem már nem dolgozik a Disney-nél aki ebbe a slotba rakta a SOLO-t. Egyébként a memorial day környékén mindig ad valamilyen filmet a Disney, de mindegyik bukta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az a jópofa, hogy kb. 10-20 éve rakták a Memorial Day-re a nagy filmeket, de egy ideje csak buknak a filmek ilyenkor, mert a Memorial Day-en mindenki megy kempingezni, meg lazitani. Igazából a Solo az elmúlt 8 évben magasan a legtöbbet hozta a 4 napos ünnepen.

Az a fura, hogy bár csak egy halovány sejtés volt, de még mi a totál amatőrök akik nem az iparban dolgozunk is sejtették hogy rossz ez a premierdátum. Nem értem hogy emberek akiknek a döntéseikért felelniük kell és olyan számokhoz férnek hozzá amiket mi nem is láttunk hogy jutottak arra hogy ez oké. Mondjuk nekem van egy tippem: most karácsonykor a Marry Poppins jön a Disney-től. Nem akartak konkurenciát, plusz az SW-ket már eleve próbálják egy ideje májusra tolni, és hát ott van az hogy túlbecsülték az SW brand erejét, amit az RO után nem csodálok azért annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen az a jópofa, hogy kb. 10-20 éve rakták a Memorial Day-re a nagy filmeket, de egy ideje csak buknak a filmek ilyenkor, mert a Memorial Day-en mindenki megy kempingezni, meg lazitani. Igazából a Solo az elmúlt 8 évben magasan a legtöbbet hozta a 4 napos ünnepen.

Az a fura, hogy bár csak egy halovány sejtés volt, de még mi a totál amatőrök akik nem az iparban dolgozunk is sejtették hogy rossz ez a premierdátum. Nem értem hogy emberek akiknek a döntéseikért felelniük kell és olyan számokhoz férnek hozzá amiket mi nem is láttunk hogy jutottak arra hogy ez oké. Mondjuk nekem van egy tippem: most karácsonykor a Marry Poppins jön a Disney-től. Nem akartak konkurenciát, plusz az SW-ket már eleve próbálják egy ideje májusra tolni, és hát ott van az hogy túlbecsülték az SW brand erejét, amit az RO után nem csodálok azért annyira.

Na ez az... Lemondtak erről a filmről már korábban. Ami kicsit érthetetlen, hiszen nem aprópénzbe került. 

6 perccel korábban, RacerX írta:

Off: mi ez a Memorial

Day? Olyan mint nálunk az október 23?

A hős katonákra emlékeznek ilyenkor. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időzítéssel kapcsolatban akár az is lehet, hogy a Disney szándékosan harapott ebbe az ujjába ekkorát. Ha reálisan felmérték a lehetőségeket, akkor simán lehet, hogy ők nincsenek fennakadva a jelenlegi eredményeken, sőt akár elégedettek is lehetnek vele. Megközelíthetjük úgy is a témát, hogy ha már valamilyen filmet össze kell ereszteni pl. egy IW-ral vagy Deadpoollal, akkor az legyen olyan, ami még így is megugorhatja a stúdió alapelvárását.

Azért az teljesen egyértelmű, hogy ez a film még így is simán visszahozza az árát. Ahogyan az is, hogy akármekkora bukásnak is könyvelje el a sajtó vagy a nézők, nem fogja megrengetni a SW-t és ezt a szálat. Ha valami tök új vagy kevésbé ismert filmet bedobnak egy ilyen darálóba, az simán elvérzik, amivel a Disney többet veszíthet. Akár anyagilag, akár más tekintetben. Így részben beáldozták a Solot, mert tudták, hogy még így is hozni fogja a szintet, más filmjeiket pedig megmenthettek ezzel. Majd látjuk.

 

Az már egy más kérdés, hogy talán ők se gondoltak arra, hogy ebből ekkora lejáratókampányt fog csinálni a világ, főleg a média. Nem tudom miért kell sok helyen úgy beállítani ezt a filmet, mintha valami óriási kasszasikert várt volna ettől a Disney és ezzel akart volna bankot robbantani. Most előadják mekkorát hasalt a film, miközben benne van a pakliban, hogy az eltervezett számokat bőven hozza.

Engem csak az izgat, hogy a Disney miképp látja a dolgot. Ha ők reálisan felmérik a helyzetet és nem csalódottak vagy elégedetlenek a Solo miatt, akkor minden rendben van. Az MCU esetében is sokszor lehúznak egy-egy filmet a fanyalgók, aztán a franchise köszöni szépen, remekül van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, pb69 írta:

Az időzítéssel kapcsolatban akár az is lehet, hogy a Disney szándékosan harapott ebbe az ujjába ekkorát. Ha reálisan felmérték a lehetőségeket, akkor simán lehet, hogy ők nincsenek fennakadva a jelenlegi eredményeken, sőt akár elégedettek is lehetnek vele. Megközelíthetjük úgy is a témát, hogy ha már valamilyen filmet össze kell ereszteni pl. egy IW-ral vagy Deadpoollal, akkor az legyen olyan, ami még így is megugorhatja a stúdió alapelvárását.

Ebben van ráció, csak szerintem azért nem mindegy, mit tesznek be a darálóba. Egy no-name film elvérzése a kutyát sem érdekli, ha nem is volt nagy költségvetésű, akkor még a Disney-t sem üti meg. Ellenben itt azért a nagy költségvetésű filmről van szó, ami egyben a Disney egyik zászlóshajója, egyik fő márkája. Se a márka hírnevének, se a Lucasfilm pénztárcájának nem tesz jót, ha elvérzik a film, mert szándékosan belerúgták a cápáktól hemzsegő tengerbe, ráadásul felvágott erekkel (rossz hírek a forgatásról, gyenge marketing), hogy ha nem is zabálják fel, legalább biztos elvérezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69Ez is egy aspektus, ami simán lehet igaz is. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a Disney nem csak az SW-ből él. Nekem vegul is mindegy mennyit hoz ha az SW mint franchise nem szívja meg. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Egy no-name film elvérzése a kutyát sem érdekli, ha nem is volt nagy költségvetésű, akkor még a Disney-t sem üti meg.

Persze, de nem tudjuk mik a Disney tervei. Nyilván nemcsak a SW- és MCU-féle franchise-okat akarják csinálni, hanem lennének más irányok. Akár valamilyen "filmsorozat jellegű" vonal, akár teljesen önálló filmek. Ezeknél pedig sokkal fontosabb, hogy tiszta képet kapjanak. Egyrészt arról, hogy mennyire működőképes egy-egy koncepció. Másrészt pedig arról, hogy ténylegesen az adott film mennyi embert érdekelt.

Ha egy ilyen új filmet bedobnak a darálóba és megbukik, akkor akár az egész vonulatot lehúzhatják a budin, mert senkit nem fog érdekelni, ők is elbizonytalanodnak stb.. Ezzel szemben egy SW spin-off esetében annyira nem kritikus, hogy mennyire potens, mert anyagi bukta úgysem lesz, a SW-vonal meg nem fog belebukni egy ilyenbe.

 

A Solo körül még így is elég nagy a felhajtás, ami ilyen mezőnyben egyáltalán nem rossz. Még ha sokszor negatív vélemények is vannak, de mégis beszélnek a filmről, ami annyiból mindenképp fontos, hogy a visszajelzések könnyen eljutnak a Disney-hez. Ha a film megítélése egyébként nagyrészt pozitív, akkor levonhatják a következtetést, hogy nem önmagában annak minőségével van gond. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az időzítéssel kapcsolatban akár az is lehet, hogy a Disney szándékosan harapott ebbe az ujjába ekkorát. Ha reálisan felmérték a lehetőségeket, akkor simán lehet, hogy ők nincsenek fennakadva a jelenlegi eredményeken, sőt akár elégedettek is lehetnek vele. Megközelíthetjük úgy is a témát, hogy ha már valamilyen filmet össze kell ereszteni pl. egy IW-ral vagy Deadpoollal, akkor az legyen olyan, ami még így is megugorhatja a stúdió alapelvárását.

Ezt a gondolatmenetet egyáltalán nem értem. Miért kellett volna bármilyen filmet is összeereszteni pl. az IW-vel, ami szintén Disney tulajdon?

Most úgy olvasom ezt a bekezdést, mintha a Disney egy konkurens gyártó lenne, és muszáj lett volna neki is virítani valamit a Memorialos időszakban. Miért is? Az IW-t épp csak pár hete mutatták be, nem lennék meglepve, ha a Solo nemcsak magát nyírná, de az IW számait is bántaná valamelyest. 

 

Teljesen fölösleges volt ide besűríteni a filmet. Az meg külön röhej, ha az SW franchise a Mary Poppins filmhez igazodott. Ne már... Volt egy jól bevált ütemterv, EpVII óta minden évben egy film. Semmilyen kényszer nem volt a Disney-n, hogy kicsinálja az egyik nagy költségvetésű filmjének a bevételeit. Csak azt tudom elképzelni, hogy kísérletezni akartak, hogy a franchise erejét reálisabban felmérjék. Ha ez volt a cél, akkor sikerült, de elég nagy árat fizettek érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, pb69 írta:

Persze, de nem tudjuk mik a Disney tervei.

De annyit azért tudunk, hogy milyen filmeket ereszt ki idén. Most komolyan, a Disney-nek decemberre van a Mary Poppins Returns, nem hiszem, hogy franchise-nak tervezik, és azt sem, hogy önmagában hatalmas sikert fog elérni, értem ez alatt, hogy nem fog milliárdot hozni, mint amit egészen a Solóig az összes új SW film hozott. Nem vagyok üzleti lángész, de szerintem a Solo emellett vígan el lett volna, pláne annak tükrében, hogy eleve nincs nagy választék a karácsonyi szezonban. De ugyanígy nem hiszem, hogy a Disney franchise-t tervezne a The Nutcracker and the Four Realms-szel vagy a Wreck it Ralph 2-vel. Utóbbi szerintem tök mindegy, hová kerül, akkor is örülhet, ha nullára kijön, mert már az első sem süvített nagyon.

Ráadásul az egészben az a pláne, hogy megtehették volna, hogy egyáltalán nem mutatnak be filmet a Memorial Day-en. Belerokkantak volna? Még futott az Infinity War, jött a Deadpool 2 és a The Incredibles 2. Most komolyan, az egész nyarat ők uralják a Box Office-on, hát most komolyan be kellett küldeni a Solót ebbe a darálóba, hogy inkább az vérezzen el, ne valami más, ami porondon sincs? 

Szóval szerintem eleve rossz az elképzelés, mert nem volt kényszer, egyáltalán nem volt muszáj bármit is elvéreztetni. Erre bevágták az amúgy is vérző Solót a cápák közé, amikről nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a saját cápáik voltak. A halálba küldték, és a saját állatkáikkal zabáltatják fel.

 

Szerk.: na, közben Donát megelőzött. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Dzséjt írta:

De annyit azért tudunk, hogy milyen filmeket ereszt ki idén. Most komolyan, a Disney-nek decemberre van a Mary Poppins Returns, nem hiszem, hogy franchise-nak tervezik, és azt sem, hogy önmagában hatalmas sikert fog elérni, értem ez alatt, hogy nem fog milliárdot hozni, mint amit egészen a Solóig az összes új SW film hozott. Nem vagyok üzleti lángész, de szerintem a Solo emellett vígan el lett volna, pláne annak tükrében, hogy eleve nincs nagy választék a karácsonyi szezonban. De ugyanígy nem hiszem, hogy a Disney franchise-t tervezne a The Nutcracker and the Four Realms-szel vagy a Wreck it Ralph 2-vel. Utóbbi szerintem tök mindegy, hová kerül, akkor is örülhet, ha nullára kijön, mert már az első sem süvített nagyon.

Ráadásul az egészben az a pláne, hogy megtehették volna, hogy egyáltalán nem mutatnak be filmet a Memorial Day-en. Belerokkantak volna? Még futott az Infinity War, jött a Deadpool 2 és a The Incredibles 2. Most komolyan, az egész nyarat ők uralják a Box Office-on, hát most komolyan be kellett küldeni a Solót ebbe a darálóba, hogy inkább az vérezzen el, ne valami más, ami porondon sincs? 

Szóval szerintem eleve rossz az elképzelés, mert nem volt kényszer, egyáltalán nem volt muszáj bármit is elvéreztetni. Erre bevágták az amúgy is vérző Solót a cápák közé, amikről nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a saját cápáik voltak. A halálba küldték, és a saját állatkáikkal zabáltatják fel.

Szóról szóra. (Solo-ra :D )  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Donát írta:

Miért kellett volna bármilyen filmet is összeereszteni pl. az IW-vel, ami szintén Disney tulajdon?

Nem ismerem a helyzetet, mert nem annyira követem az eseményeket. Nem lehet, hogy annyi filmjük lesz idén, hogy muszáj átfedésnek lennie?

1 órával korábban, Donát írta:

Semmilyen kényszer nem volt a Disney-n, hogy kicsinálja az egyik nagy költségvetésű filmjének a bevételeit. Csak azt tudom elképzelni, hogy kísérletezni akartak, hogy a franchise erejét reálisabban felmérjék. Ha ez volt a cél, akkor sikerült, de elég nagy árat fizettek érte.

Ezt majd év végén lehet reálisabban értékelni. Ha a Disney melléfogott és megszívatta magát, akkor biztos vagyok abban, hogy tanulnak belőle. Egyébként a Solo szerintem a körülményekhez képest box office sem teljesít rosszul. Ha sokat is buktak vele, lehet még mindig kevesebbet, mint más menetrenddel és kombinációval.

58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Most komolyan, a Disney-nek decemberre van a Mary Poppins Returns, nem hiszem, hogy franchise-nak tervezik, és azt sem, hogy önmagában hatalmas sikert fog elérni, értem ez alatt, hogy nem fog milliárdot hozni, mint amit egészen a Solóig az összes új SW film hozott. Nem vagyok üzleti lángész, de szerintem a Solo emellett vígan el lett volna, pláne annak tükrében, hogy eleve nincs nagy választék a karácsonyi szezonban.

Csak pont ezért nem feltétlenül érdemes összeereszteni ezt a két filmet. Kis túlzással ki nézné a Mary Poppins-t, ha van egy SW mozi is? Most a rajongóktól nyilván tekintsünk el, ők úgyis megnézik a maguk filmjét. Ha szűkös a decemberi kínálat, akkor akár egy kevésbé potens filmre is "ráfanyalodhat" a közönség. És inkább bukjanak valamit a SW-on, ami még így is nyereséges lesz, mint a Mary Poppins-on, ami akár komolyabbat is zakózhat.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De ugyanígy nem hiszem, hogy a Disney franchise-t tervezne a The Nutcracker and the Four Realms-szel vagy a Wreck it Ralph 2-vel. Utóbbi szerintem tök mindegy, hová kerül, akkor is örülhet, ha nullára kijön, mert már az első sem süvített nagyon.

Na ez az, hogy ezeket a filmeket jól kell időzíteni, mert akár veszíthetnek is rajta, ha rosszkor jön ki. Arról nem is beszélve, hogy ha egy ilyen film megbukik (mert pl. kutyát sem érdekel), akkor könnyen bedőlhet az egész téma meg irány. Nem kell franchise-t tervezni, de ki tudja, betalálhatnak egy-egy ilyen alkotással is, aztán egy folytatást be lehet húzni. Vagy kiderülhet, hogy milyen téma, világ, karakterek, műfajok stb. érdekelhetik az embereket. Ezért is fontosabb, hogy minél tisztább képet kapjanak ezekről az alkotásokról. Egy SW-ról sokkal könnyebb felmérni mindent, előzetesen és utána is, még akkor is, ha egy spin-off.

 

Nyilván nem értek hozzá, csak találgatok, és szerintem ebben is lehet logika. Nem hinném, hogy a Disney a saját ellensége lenne. Nem is 1 vagy 2 ember döntött ezekről, kellett legyen valami oka, valami tudatos szándék, ami meghúzódott mögötte. Persze lehet kapitális balfékség is, láttunk már ennél cifrábbat is, de nem biztos, hogy ha a teljes filmpalettát nézzük, akkor sokkal jobb opcióik lettek volna. Nyilván, ha a Solo-ból indulunk ki, akkor igen, ez a film járhatott volna sokkal jobban, de stúdiószinten lehet nem jöttek volna ki belőle jobban.

Nekem amúgy már az fura volt, hogy az IW és a Deadpool 2 egyszerre megy. Arra is kíváncsi leszek, hogy egy IW után kit fog igazán megmozgatni az új Hangya-film. De majd látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, pb69 írta:

Csak pont ezért nem feltétlenül érdemes összeereszteni ezt a két filmet. Kis túlzással ki nézné a Mary Poppins-t, ha van egy SW mozi is?

A karácsony kellős közepén? Tippre: mindenki, akinek kisgyereke van, ami máris nem egy, hanem minimum két jegyet jelent családonként. ;) 

41 perccel korábban, pb69 írta:

Nem ismerem a helyzetet, mert nem annyira követem az eseményeket. Nem lehet, hogy annyi filmjük lesz idén, hogy muszáj átfedésnek lennie?

Ha nem ismered, miért...? Na mindegy...

Az a helyzet, hogy az SW-vel és az MCU-val együtt sincs egy tucat nagy költségvetésű filmjük idén. Ha minden hónapra egyet tesznek, akkor sincs tumultus. Szóval ismételten: hibázik a teóriád, mert senkinek sem volt muszáj a saját maga által felállított húsdarálójába beküldenie a Solót vagy bármilyen más filmjüket. Ráadásul ha az Infinity War és a Solo elfértek egymásra két-három hét különbséggel, miért nem fért volna el más film mellett is? Ez az elképzelés alapból rossz!

 

41 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem amúgy már az fura volt, hogy az IW és a Deadpool 2 egyszerre megy. Arra is kíváncsi leszek, hogy egy IW után kit fog igazán megmozgatni az új Hangya-film. De majd látjuk.

Abban semmi fura nincs, elég messze esnek egymástól, ráadásul jelenleg még konkurenciája egymásnak. Amikor a Fox meghatározta a Deadpool 2 premierjét, valószínűleg nem azzal számoltak, hogy majd mire az lefut, addigra már Disney tulajdonban lesz.

 

41 perccel korábban, pb69 írta:

Na ez az, hogy ezeket a filmeket jól kell időzíteni, mert akár veszíthetnek is rajta, ha rosszkor jön ki. Arról nem is beszélve, hogy ha egy ilyen film megbukik (mert pl. kutyát sem érdekel), akkor könnyen bedőlhet az egész téma meg irány.

Már látom is magam előtt, ahogy a Wreck it Ralph 2 bukása után nyilvánosan kivégzik Bob Igert az okozott katasztrófa miatt, ami után bedőlt a világviszonylatban imádot és 40 éves múltra visszatekintő Wreck it Ralph franchise és visszafordíthatatlan károkat szenvedett el a Disney. :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából csak most gondoltam bele: elmehetnek a hatttalmas amcsi SW fanok és átlag nézők is a kesseli bányák rottyant tocsakos mélyére ezzel a Solo faképnél hagyásukkal! :angry: 40 év után egy Solo, de bármilyen SW első héten itt tartson?! Háhogy?! De tényleg bammegh... :( 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikán kivül még rosszabbul teljesit, szóval viszonyitás kérdése. A nemzetközi számokhoz képest még a rossz amerikai adatok is kimagaslóak. Ez a film egyszerüen nem érdekli a közönséget. Az tök jó hogy a fanoknak tetszik de ettől sajnos nem kezdenek el ömleni az emberek a mozikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt tudom legfeljebb elképzelni emellett a pocsék időzítés mellett, hogy esetleg a stúdió fel akarta mérni, hogy mekkora ereje van egy SW filmnek, még akkor is, ha minden gajra megy. Mennyit hoz, ha a forgatás során rossz hír rossz hírt követ; mennyit hoz ha összeeresztenek egy SW filmet az év többi nagyágyújával; mennyit hoz, ha a reklámokra csak mérsékelt összeget költenek? 

Egyébként nehezemre esik elképzelni, hogy a fejeseknél bárki is azt hihette, hogy ez bomba siker lesz figyelembe véve a körülményeket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.