Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem van egy ismerősöm, aki utálja a TLJ-t és emiatt nem volt hajlandó a Solo-t megnézni a premier hetén, mert ezzel akarja demonstrálni, hogy rossz az irány, amerre a Disney viszi a SW-t. Természetesen a jövőhéten meg fogja nézni a Solo-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, ha sok ilyen van, az megmagyarázza a gyenge nyitást :) kérdés mennyit fog esni. A film szájhagyományát én most jónak érzem, legalábbis, én most sokkal kevesebb negatív hangot hallok, mint decemberben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, hogy kizárólag miattuk van. Nyilván sok összetevős a dolog. A haterek munkáját a film forgatása körüli herce hurca és nem kis bonyodalmak is segítették, hogy 'mérgezzék' a neten az egyszerű filmnéző emberek 'lelkét'. 

Egyébként milyen más okot lehet még találni rá? A film jó... kifejezetten jó, szóval a film nem lehet hibás a távol maradásért, akkor mi? A készítés körüli bonyodalmak? Az egyszeri filmnéző lehet erről nem is tud, hacsak nem olvsott a témában cikkeket és a témák alatti TLJ és Disney haterekkel elárasztott a Solo-t előre lehúzó véleményirányító hangadók fröcsögését. 

Volt már példa rá, hogy a negatívkodók hazavágtak egy sorozatot. Én (bár ezzel nyilván lehet vitatkozni) javarészt az Alien Covenant buksát is annak tudom be. A Prometheus vegyes fogadtatása után Scott vagy a FOX (vagy mindkettő) berezelt a közvetlen Prometheus folytatásoktól, közben belengettek pár concept artot egy ALIEN 5-ról, szóval valamit tenni kellett... a láthatóan a népnek nem tetszett a xeno mentes ALIEN film, hát akkor dobjuk kukába az eredeti elképzelést a Prometheus folytatását illetően és csináljunk egy xeno-s ALIEN filmet, de azért a Promihoz is kapcsoljuk valamennyire hozzá. A végeredmény egy szerintem érdekes és izgalmas film lett (de nem az eredetileg tervezett Prometheus 2) ... nos még nagyobb bukás lett a pénztáraknál ... itt meg azért sírtak, mert nem a Prometheus irányát vitték rendesen tovább. (Persze a Prometheusnál meg a már említett xeno hiány volt a sírás oka elsősorban) szóval franc sem érti a nézőket vazze... és most ott tartunk, hogy nem lesz 3. rész, amiért elképesztően pipa vagyok! Oké, itt a FOX és Scott is hülye volt, de nem kellett volna hallgatni a Prometheuson picsogók sírására! SZVSZ! 

De talán mindegy is mindez... a lényeg, hogy a jelek nem bíztatóak és sajnos ebből én egy anyagi zakót is kinézek, sajnos :(

Yoda, a haverod logikája a demonstrálásában elég logikátlan :D LOL ... azzal demonstrálta volna, hogy SZERINTE (ezt fontos kiemelni) rossz az irány, ha egyáltalán meg sem nézni. Később sem veszi meg BD-n vagy DVD-n (ha letölti az az ő dolga, de ha már ennyire eltökélt a demonstrálásban a rossz irányt illetően, akkor én már a helyében le sem tölteném!!) Illetve nem vásárol semmiféle terméket, ami összekapcsolható a TLJ-vel vagy a SOLO-val! Na ezzel már demonstrálhat!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell

Jól látod a dolgokat, itt alapvetően nem a megítéléssel van a probléma, hanem az érdeklődés hiányával. A film szájhagyománya nem rossz, csak az átlagnézőket nem mozgatta meg.

 

Ennek sok oka van.

Az egyik kézenfekvő ok az a film jellege és megvalósítása. Ez egy előzmény film, egy ikonikus karakternek, akit más színész alakít. Ezt már külön külön is érdemes elemezni.
1) Az előzmény film mint műfaj sokak számára nem nagy kedvenc, tehát máris elveszett a potenciális vásárlói réteg egy (feltehetően kicsi) része. Főként a kocanézők morzsolódhatnak le, hiszen a komoly rajongók nyilván kíváncsiak rá.

 

2) Han Solo = Harrison Ford.  Legalábbis sokak számára mindenképpen. Hiába végzett meglepően jó munkát az új színész, csak az én ismeretségi körömben is van pár ember akik már ott elkaszálták a filmet , hogy kiderült új színész lesz benne. Erre lehet azt mondani hogy hülyeség, de ez egyáltalán nem meglepő dolog. Hasonló folyamatok minden recasting esetében lezajlanak, legyen szó akár James Bondról (George Lazenby esete), vagy a Doktorról (Doctor Who) mert sok ember a színésszel azonosítja a szerepet, nem pedig a karakterrel. Ezzel megint elmegy a célközönség egy része - Ez általában az idősebb korosztályt zavarta jobban.

3) Az hogy a film körüli hercehurcákról az átlagnéző nem tud, nem állja meg a helyét. Az SW hatalmas brand, a film körül kialakult helyzetről szinte heti rendszerességgel cikkezett minden fontosabb médium. Szinte lehetetlen volt elkerülni a kattintásvadász cikkeket ebben a témában. Ez a fajta negatív híráramlat sokkal alattomosabb mint bármi amit haterek csinálnak, mert ez beeszi magát az olvasó fejébe. Amikor zsinórban 4. hete olvasol arról hogy hogy tapsoltak a stábtagok mikor megtudták hog kirúgták a rendezőket, meg hogy a film 60%-át újra kellett venni, mert sz*r volt.... az már nem csak az átlagnézők, de a rajongók lelkesedését is letöri

4) Kevés idő telt el az előző rész óta és úgy tűnik az SW rajongók nem úgy működnek mint a Marvel rajongók. Nekik úgy tűnik több idő kell hogy feltöltődjenek, nem is beszélve a kocanézőkről, akik számára a TLJ elég SW tartalom volt a következő 1 évre.

5) Május van, nem December és komoly konkurencia van a mozikban. Jól látszik, hogy a Deadpool 2 és a Solo komolyan rontotta a másik teljesítményét, és azért még az IW és ott van hogy kihasítson magának egy 10+ milliós szeletet a tortából.

6) A TLJ utóhatása. Lehet mondani hogy a TLJ csak egy hangos kisebbségnek nem tetszett, de ez erős csúsztatás. Tény hogy többségben vannak akik kedvelték, de nem csak pár ember elhanyagolható csoportjáról van szó, mikor a nemtetszők táboráról beszélünk. Az IMDB alapján, a szavazók kb 20%-a 5 vagy az alattira értékelte a TLJ-t. Ez minden 5. szavazó. Csak viszonyításként, az RO esetében ugyanez az arány kb 6,5% a TFA esetében 8,5%, az eddigi legrosszabb fogadtatásban részesülő Ep1 esetében meg 25%.

Akárcsak az Ep1 után az Ep2, úgy a TLJ után a Solo esetében is várható volt, hogy a csalódott nézők közül majd lesz lemorzsolódás, hiszen idő kell, míg a csalódottságról túllépnek az emberek, most meg alig telt el 5 hónap.

7) A marketing kampány nem volt a toppon.
Az egy dolog hogy nekem mint rajongónak nagyon tettszett az előzetes, mert engem alapvetően meg lehet venni pár ha érzem hogy van SW kultúra, hangulatos helyek, bolygók, lények stb. De az átlag néző számára az előzetesek nem tartalmaztak semmi "tyűűűűha" pillanatot ami a kétkedő nézőt igazán meggyőzhette volna arról hogy érdemes ezt a filmet megnézni. 

Szerintem például

Spoiler

simán megérte volna betenni Darth Mault az előzetesbe. Ezzel egészen biztosan megnövekedett volna a várakozás a film iránt, mert az emberek kíváncsiak lettek volna arra hogy ez most mégis mi a f*?!
Valamint felkészítették volna az átlag nézőket arra hogy Maul életben van, így azok nem értetlenkednének dühösen a film után ezzel is csak negatív áramlatokat keltve ami szintén nem mellékes.

Nyilván a meglepetés erejének lőttek volna, ugyanakkor a film ezzel kimozdulhatott volna az "értelmetlen eredettörténet" kategóriából.

 

Mindezt figyelembe véve is be kell valljam sosem gondoltam volna hogy ilyen gyengén fog szerepelni a film. Kár érte, mert ez pont a "körülmények áldozata" kategória.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A májusi bemutató mellett egyébként egy fontos előny szól, ami lehet, hogy megmenti a bevéteket hosszabb távon: jön a nyár, a könnyű szórakoztató mozizások időszaka, amikor olyan filnekre is beülnek, főleg a diákok, amire év közben nem jutott eszükbe. Így lehet, hogy a gyengébb nyitás után hosszabb kifutás lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Mindezt figyelembe véve is be kell valljam sosem gondoltam volna hogy ilyen gyengén fog szerepelni a film. Kár érte, mert ez pont a "körülmények áldozata" kategória.

Mint ahogy írtam, valóban nagyon sok összetevős ez az egész, de Jar Jar nagyon szépen végigvette a dolgokat. Egyet is értek vele. A végén pedig a fent tőle idézett konklúzió.

Egy ponton túl a miért talán már annyira nem is lényeges, hanem inkább csak a végeredmény BO szempontból. És annak fényében a Stories filmek jövőbeni sorsa.

 

Reméljük, hogy így lesz Pildi! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem leginkább a 7-es pont környékén kell keresgélni. Minden szempontból szerencsétlen időben lett bemutatva. Nagyjából leírtátok az okokat. A IX előtt nagyon jól jön a másfél éves szünet. Az megint nagyot kaszálhat majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 04. - 20:48, Ody Mandrell írta:

Szerintem BO szempontból ez a film halálra van ítélve. Valószínűleg már a Lucasfilm se tartja jó ötletnek, hogy megcsinálták. Nagyon helyesen nem pakolgatják már, inkább összeengedik az Infinity War-ral. :facepalm::lol: Nagyon-nagyon jónak kell lennie ahhoz, hogy emberes bevételt hozzon. Tippem:

 

Domestic: 310.000.000

Foreign: 350.000.000

 

Összes: 660.000.000

 

Amíg még így is szép pénz lenne. :D 

 Olyan jól megtippelted a film sorsát Ody még januárban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

4 napos hétvégére a Disney korábban 130-150 milliót becsült, ehhez képes most már a 100 millió is kétséges.

Csak pici pontositás de a Disney sose becsült ennyit. A túloptimista előrejelzők mondták ezt de szombaton már ők is 100 millió környékét mondtak. Így utólag egyébként pont az előrejelzőket értem a legkevésbé. Mi SimonZ-vel nézegettük a Google Trend-et úgy bő egy hónapja és az látszott, hogy a Solo film kb. soha senkit nem érdekelt. A premier előtt több embert érdekelt a Rogue One -egy másfél éves film- mint az a spin-off ami épp bemutatásra várt. Emlékszem akkor egymás között beszéltük hogy ez olyan kolosszális bukás lesz mint az atyaúristen. Ráadásul látszott hogy a promóanyagokat is alig nézi valaki. De engem valamennyire megnyugtattak azok az optimista becslések hogy majd 170 millióval nyit. Na gondoltam ha 20-30 milliót tévednek akkoris jók vagyunk. Aztán pár napja innen finomitottak 130-150 millióra. Aztán most látszik hogy ezt is benézték. Kár volt rájuk hallgatni. 

Abban biztos vagyok hogy a Disney ezt jóval előrébb látta. Látniuk kellett hogy a kutyát nem érdekli, kis túlzással.

 

Egyébként Jar Jar pontokba szedett elemzése nagyon jól rávilágit mi volt a probléma. Annyi hogy mondjuk én az imdb-ben meg a többi aggregátor site-ban nem annyira bizok mióta kiderült hogy mindegyiknél voltak visszaélések. Igazából az egész filmről sokat elmond, hogy MI az egyik legnagyobb hardcore fanok is csak a vállunkat vonogattuk egy nappal a bemutató előtt. Ha minket se érdekel az egész akkor a többséget miért érdekelné?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy egy picit a dolgok napos oldalát nézzük: a Solo film három nap alatt két és félszer többet hozott mint a TCW mozifilm 4 hónap alatt :D Ja és az első vasárnapján többet hozott mint tavaly az Igazság Ligája az első vasárnapján :D Pedig az nem egy spin-off volt, hanem a nagy betűs eseménye a DCU világnak :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy próbálkozás hogy a gyenge számokat könnyebb legyen lenyelni :P Néhány képregényfilm amik kisebb összeggel nyitottak az első hétvégén mint a Solo (ugye most 83 millióról beszélünk):

X-men: First Class (55 millió)

The Wolverine (53 millió)

Amerika Kapitány (65 millió)

X-men: Apocalypse (65 millió)

Ant-Man (57 millió)

Thor (65 millió)

The Amazin Spider-Man (62 millió)

Batman Begins (48 millió)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha mást nem a Blu-rayel meg fog térülni. Az SW mag egyébként is híres róla hogy rengeteget költ merchandisingra. Ha nekik tetszik akkor olyan nagyon szerintem a bukástól nem kell tartani. Legalábbis a Forbes számitásai szerint a merchandising az SW-nél mindig sokkal többet hoz mint a moziforgalom. Nyilván el kell kerülni, hogy a többi film is igy produkáljon de szerintem a Disney-t nem éri igazán kár ezzel a filmmel. Ez nem olyan mint a John Carter, ami hozott 70 millió össz-vissz a teljes kifutása alatt, kb. zéró merchandising-al.

 

Ami biztos, hogy újra kell gondolni kicsit az SW jövőjét. Új bemutatónaptár kell, át kell gondolni hogy van-e értelme prequeleket forgatni ahogy azt is hogy jó-e az a hozzáállás ami ilyen nagy szabadságot ad a készitőknek. Jelenleg a Marvel egy kijelölt úton halad, ehhez képest az SW elég ad-hoc. Rian-el úgy szerződtek le, hogy irjon egy trilógiát valamiről. Tök mindegy miről. Majd ő kitalálja. Kasdan is azért írt a Solo-ról mert ehhez volt kedve. Lehet hogy nem ez a legjobb taktika hogy mindenki csinálja amihez kedve van. Nekünk rajongóknak ez érdekes. A nagyközönségnek nem biztos hogy annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont szerintem a Solóból önmagában ilyen messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

- A prequelek nem ítélhetőek meg, hiszen az ötből ez az egy gyenge. Az ep1-2-3 és RO jól teljesítettek.

- "Ad-hoc" filmként sem ítélhető meg, hiszen a másik ilyen, a Rogue One nem teljesített gyengén a kasszáknál.

- Karakterfilmként sem vonható le hosszú távú következtetés, mert ez az első az SW-ben. Egy Obi-Wan film McGregorral lehet jobban megmozgatja az embereket.

Szinte semmilyen aspektusból nem lehet a Solóból hosszú távú következtetéseket levonni, mert önmagában áll. És pláne nem annak tükrében nem hiszem, hogy érdemes ebből újragondolnia a Lucasfilmnek a teljes SW jövőjét, hogy mind a forgatása, mind a premier dátuma igen szerencsétlen volt. Ha ezt is decemberben mutatják be, egy évvel az ep8 után, olyan ponton, amikor nincs körülvéve közönség kedvenc filmekkel, máris mások lennének a számok. A rajongók jobban ki lettek volna éhezve, a sima közönségnek is kevesebb választása lett volna, stb. És még a marketing is jobban pöröghetett volna, hiszen nem egy tíz éve várt Infinity War és egy abszolút közönségvonzó Deadpool 2 és Jurassic World: Fallen Kingdom trailer közé kellett volna beszuszakolni a Solo trailerét. És persze nem vet rá árnyékot az ep8.

 

Solo egyelőre szerintem egy anomália, ráadásul még nem is lefutott, hiszen még csak most került a mozikba. Még egy hete sincs ott. Miért hantoljuk már most el, amikor még simán hozhat valami tisztességeset hosszú távon? Nyilván nem robbant kasszát és ez lesz a legkevesebbet hozott film az SW mozifilmek sorában (nem számítva a TCW-t), de még nem bukott meg.

 

Az egyetlen dolog, amit szerintem is érdemes a Lucasfilmnek átgondolnia, az a premierdátum. Az SW a '90-es évek végén, a 2000-es évek elején már önmagában eladta magát, mert volt olyan erős márkanév. De azóta nagyot fordult a világ, már más erős márkanevek is vannak, amik tetszik vagy sem, felveszik vele a versenyt. Régen a Star Wars volt A Franchise, ma már csak egy franchise a sok közül. Viszont speciális abból a szempontból, hogy elég mereven összefüggőek a filmek.

Mert bár korábban többször is írtam, hogy eljutunk majd oda, ahol az MCU tart, hogy 2-3 film lesz évente, de az csak akkor lesz lehetséges, ha az MCU-hoz hasonlóan más karakterekre és közegekbe helyezik a filmeket. Mert azért az MCU-nál sokkal nagyobb a difi két film között, mint az SW-nél. Mennyire más a Thor: Ragnarok, a Black Panther és az Avengers: Infinity War. Viszont az ep3-RO-ep4 nem bír ekkora különbséggel (technikai megvalósítás terén nyilván, de nem arra gondolok). Ráadásul az MCU-filmeken átívelő fősodor valójában egy laza mellékszál. Az SW-vel ezzel szemben még a TCW és a Rebels is kapcsolódott a fősodorhoz, a Rogue One meg tekinthető egy 3,5. résznek, vagy az ep4 túlnyújtott prológusának. Az ep3 utolsó jeleneteiben feltűnt Halálcsillag sztoriját szövi tovább, és az ep4-be torkolló jelenettel zárul. A Solo az első, ami tényleg levált a fősodortól és mást mutatott be történetében, közegében, minden téren.

Amíg ilyen egybefüggőek a sztorik, addig veszélyes ilyen közel tenni egymáshoz két filmet, még akkor is, ha az a két film nem áll kapcsolatban egymással. Persze pont a Solónál erről szó sincs, viszont az SW még nem állt át erre a fajta tematikára. A Solo lehet az első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzsèjttel értek egyet. Erősebb korrelációt gondolok az előző film óta eltelt idő és a nyitó számok között, mint bármelyik másik faktor kapcsán. Reális lépésnek látnám, ha innentől max. évente jönnének filmek és decemberben. De ha erre a prequelek leépítésével válaszolnábak, szerintem az elkapkodott a RO miatt is többek között. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádnék egy Obi-Wan filmet szóval legyen nektek igazatok. Én szerintem is a premier dátum az egyik fő faktor, de a másik meg az hogy egyszerüen ez a téma nem érdekelte az embereket (most nyilván sarkitok). Ennek már a TLJ előtt is voltak jelei. Önmagában csak a közeli premierdátumok miatt nem volt törvényszerű hogy a Deadpool 2 jobban érdekelje az embereket. Az is közrejátszott hogy ez a téma nem volt igazán jól eladható. És talán ezért a jövőben jobban meg kell válogassák hogy minek szentelnek külön filmet.

 

Emlékszem az RO döbbenetes sikere után úgy voltam vele, hogy az SW bármit el tud adni. Ha az RO után pár hónappal nekem valaki azt mondja, hogy a Han film nem lesz kolosszális siker, nem értettem volna hogy miről beszél. És nem lepne meg ha a Disney-nél is hasonlót gondoltak volna. Egy klasszikus és imádott figura előzmény filmje nem üt nagyot miközben a rakás vadidegenről szóló RO meg kaszált? Ugyan már. Most viszont szerintem legalább kicsit át kell értékelni hogy pontosan mi is érdekli az embereket. Mit várnak egy SW filmtől? Miért volt nyilvánvaló hónapok óta hogy pont ez a film érdektelen (lásd Ody januári bejegyzését)? 

Biztos hogy decemberben többet hozott volna a Solo, de nagy siker szerintem sose lett volna (már ami a nyitóhétvégét illeti... a többit majd meglátjuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A december szerintem is ideálisabb dátum lett volna a film kiadására, de valamiért nagyon ragaszkodtak a Disney -nél a májusi premierhez. 

Persze 3 nap után nem kéne ilyen következtetéseket levonni, de többetek leírta, hogy miért is volt ilyen a nyitóhétvége: erős konkurencia, a májusi premierdátum, és a visszafogott marketing (ugye "big shot gangster putting together a crew" :P)

Szvsz. a december több szempontból is jobb lett volna:

1. Marketing: jobban felhypolta volna az embereket. Jó, kb. az emberek a filmet mindvégig unnecessary filmként emlegették, és kb. mi mind a fórumon is, de ez főleg azért volt, mert egyrészt Solo -ról nem nagyon akartunk filmet, másrészt pedig az,

2. hogy nemrég volt a TLJ. Az előző hónapban adták ki a filmet dvd -re, bd -re és miegymásra, és hát persze hogy az ember agya még mindig a körül pereg. Még emlékszem is, ahogy kijött a Solo előzetes, 1 hét múlva már nem is nagyon gondoltam a Solo -ra, mert ott volt a TLJ normális minőségben, azt lehetett is nézni, és még valamennyire friss élmény volt.

3. Konkurencia: ha decemberben jött volna ki a film, akkor az Aquaman amivel szembetalálja magát. Mivel Aquaman főleg csak az amcsiknak mond valamit, sokkal könnyebb lett volna a Solonak pénzt hoznia, bár feltételezem, akkor se hozna sokkal többet, de nem lenne nagy blockbuster dömping körülötte. Most is van kb. 3 film, amivel szembekell jelenleg néznie a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Bomarr írta:

Imádnék egy Obi-Wan filmet szóval legyen nektek igazatok. Én szerintem is a premier dátum az egyik fő faktor, de a másik meg az hogy egyszerüen ez a téma nem érdekelte az embereket (most nyilván sarkitok). Ennek már a TLJ előtt is voltak jelei. Önmagában csak a közeli premierdátumok miatt nem volt törvényszerű hogy a Deadpool 2 jobban érdekelje az embereket. Az is közrejátszott hogy ez a téma nem volt igazán jól eladható. És talán ezért a jövőben jobban meg kell válogassák hogy minek szentelnek külön filmet.

 

Emlékszem az RO döbbenetes sikere után úgy voltam vele, hogy az SW bármit el tud adni. Ha az RO után pár hónappal nekem valaki azt mondja, hogy a Han film nem lesz kolosszális siker, nem értettem volna hogy miről beszél. És nem lepne meg ha a Disney-nél is hasonlót gondoltak volna. Egy klasszikus és imádott figura előzmény filmje nem üt nagyot miközben a rakás vadidegenről szóló RO meg kaszált? Ugyan már. Most viszont szerintem legalább kicsit át kell értékelni hogy pontosan mi is érdekli az embereket. Mit várnak egy SW filmtől? Miért volt nyilvánvaló hónapok óta hogy pont ez a film érdektelen (lásd Ody januári bejegyzését)? 

Biztos hogy decemberben többet hozott volna a Solo, de nagy siker szerintem sose lett volna (már ami a nyitóhétvégét illeti... a többit majd meglátjuk).

Ebben egyetértünk, de miért nézőcsalogatóbb egy Zsivány egyes cím és téma mint az SW ikonikus Han Soloja? Vagy egyszerűen Ford nélkül Solo kevés? 

Mert nem a minőségről van most szó - az mindkettőnél pöpec - úgy fest az átlagembert nem sikerült eddig kellő számban a mozikba vinni. Márpedig ez a Zsivány egyesnek egy zavaros kontextussal (első spinoff, nem az EpVII folytatása, stb.) együtt is sikerült. És ha emlékeztek a baljós hirverés ott is megvolt az utóforgatás miatt. 

 

Ui.: az előzőt nem félkövérrel akartam, valaki esetleg vissza tudná változtatni? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit szerintem az RO mellett szólt:

-A nézők tudták, hogy kapni fognak egy nagy csatát. Vagyis nagyon hasonló lesz a megszokott SW filmekhez képest a felépítés. A hősök ringbe szállnak a gonoszok ellen és végül egy epikus ütközetben le kell őket győzni

-Prequel volt de a karakterek szintjén nyitott volt a végkimenetele. Ki hal meg ki marad életben? - ez még a legfontosabb szereplőknél is kérdés volt

-83 óta először került vászonra a Galaktikus polgárháború, az SW egyik legismertebb eleme

-Darth Vader. Aki maszkban van tehát mindegy ki játssza

 

A Solo ezzel szemben olyan zsánerbe vitte az SW-t ami idegen volt az eddigi filmektől. Egyértelmű volt hogy a főhősöknek kutya baja se lesz, nincs galaktikus tét, hisz arról szól az egész hogy Han miként kalandozik, nincs igazi meglepetés hisz tudni hogy lesz kessel futam, találkozás Csubival és lesz sabacc játszma amit előbb-utóbb megnyer Han. Tehát nem csak azt tudjuk hogy nem hal meg de nagyjából azt is hogy mi történik vele a filmben. Egy ősfannak lehet érdekes a hogyan, de nem biztos hogy a nagy átlagnak is.

Han és Lando mellett egyetlen közönségkedvenc se bukkant fel, róluk meg hamar kiderült, hogy értük az átlag olyan nagyon azért nincs oda. Nem Darth Vader kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálnám ha nem lenne folytatása Solo (és Qira) történetének, na és Maul... bár ha nem is Solo 2, de Fett filmben, illetve Mault Kenobiban lehet "mutatni". Solo 2 így már nem valószínű, pedig kijött volna még egy nagy utazás. :( De ezek után egy Fett film szerintem nem sok eséllyel áll jelenleg.

 

Fontos, hogy a Disney is tudja: a filmre nem tudták bevinni a tömegeket, viszont akik látták szeretik. Ha ez tényleg így van, akkor nincs dráma, csak megoldandó marketing probléma, és társai. Nagyobb baj lenne, ha sok néző van de rossz a megítélése egy filmnek. Hát, reménykedjünk...

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindezek (májusi bemutató, promózás hiánya) hatását a Disney-nek is tudnia kell, tehát ha ennek ellenére olyan a film vége, ami valamilyen folytatásért kiált, akkor a szerényebb bevételek nem eshetnek végzetes súllyal a latba, én azt gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.