Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ahol én néztem ott is meglepően pozitivak voltak a reakciók. Mintha a rajongók ezzel a filmmel messze jobban kibékültek volna, mint az ep.8-al. Komoly esély van rá hogy jövő héten keveset fog esni. Pláne hogy egyetlen nagy film se jön június elején. Az első komolyabb kihivó két hét múlva érkezik és az is a női Ocean's lesz. Az igazi nagyágyú a Hihetetlen család 2 csak három hét múlva érkezik. Addig remélhetőleg kicsit megtudja szedni magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen esélytelen az amcsi 400. Egyébként jó sok minden szól a Solo ellen: a bejelentése óta gyakorlatilag az a mantra, hogy ezt a filmet senki nem várta. Még itt a fórumon mi a hardcore fanok is vonogattuk a vállunkat még a bemutató előtti napon is, hogy hát ez pöppet fölösleges. Emellett mindössze fél év telt el az utsó SW film óta, ráadásul nem elég hogy a média figyelem teljesen az Infinity Warra összpontosult de mindössze egy héttel a premier előtt még a Deadpool 2 is debütált amit egyértelműen jobban várt a közönség. És akkor ehhez vegyük hozzá, hogy a TLJ ráadásul sok negatív PR-t hozott az SW-nek, mert akárhányan is voltak azok akik utálták, a közösségi oldalakon és a hagyományos médiában is óriási figyelmet kaptak.

 

A már jól ismert okokon csak azért zongoráztam végig mert kiváncsi vagyok hogyha a vártnál rosszabbul teljesit a film akkor mi lesz a konkluzió a Lucasfilmnél. Nem lesz több spin-off? Vagy lesz csak hanyagolni fogják a prequeleket? Vagy Rian trilógiája kerül veszélybe? Vagy csak átrendezik a bemutatónaptárt és mostantól minden SW film legalább egy évvel az előző után kerül mozikba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Vagy csak átrendezik a bemutatónaptárt és mostantól minden SW film legalább egy évvel az előző után kerül mozikba?

Szerintem ez lesz, és marad a decemberi bemutató... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lenne a legpozitivabb forgatókönyv. Azt hiszem mi is jobban fel lettünk volna spanolva a Solora, ha fél évvel később kerül mozikba. Ja egyébként a fenti felsorolásból lemaradtak a forgatás körüli balhék, amikhez hasonlót még nem láttunk. Az eredeti rendezőpáros utolsó előtti pillanatban történt kihajitása után rengeteg olyan "bennfentes" cikk született, hogy a filmet a Disney is szégyelli. Utólag jó nagy marhaság, de nyilván ez sem dobott olajat a várakozás tűzére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálnám, ha maradna az évi 1 film, bár a 3 évente 1 filmhez képest ez is csoda, de nem értem, hogy 2-3 MCU filmet, hogy bír el a franchise, félévente egy Star Wars filmet meg nem. 

 

De ami szerintem még nagyobb katasztrófa, az amivé a Star Wars vált a közösségi médiában. Persze, ez volt az irány az előzmény trilógia idején is, akkor is utáltam, de már messze meghaladja az akkori helyzetet, nyilván mert az internet is változott. De az nem normális dolog, hogy már nem lehet egy Star Wars hírt elolvasni, mert 99%, hogy epehányás lesz a tartalma, a cikkek alatti kommentekről, bejegyzésekről végképp nem is beszélve, és ilyen mértékben azért más franchise-nál ez nem folyik. (Talán politikában lehet ezt tapasztalni minden oldalról, ami szintén baromság, de könyörgöm, csak filmekről beszélünk...)

Én SW tartalmú dolgot már évek óta csak itt nézek, szuper ez a fórum, de mégsem természetes állapot, hogy máshol már nem érdemes olvasni, ráadásul pont abban az időszakban, aminél jobb még nem is nagyon volt Star Wars-rajongónak lenni.

Fogalmam sincs, hogy mit lehet ez ellen tenni, ha egyáltalán lehetséges, de valószínűsítem, hogy van hatása a bevételre.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én különösebben nem aggódom a további spin-offok sorsa miatt. A fent felsoroltak igazak, de a Disney-nél és a Lucasfilmnél ugyanúgy tisztában vannak ezekkel a hátrányos elemekkel, és ennek tudatában döntöttek a filmmel és a további spin-offokkal kapcsolatban. Sőt szerintem ők azzal is kalkulálnak, hogy a rendezőcsere miatti újraforgatásból jött valószínűleg alaposan megnövekedett költség miatt a Solo még ennél kedvezőbb körülmények között is nehezebben tudná visszahozni az árát és profitot termelni. Ilyen körülmények között meg lehet, hogy eleve a legoptimistább forgatókönyvnek tartják, ha nullára kihozzák a dolgot és még valamennyit keresnek is rajta.

 

Ami viszont szerintem jobban fog számítani ebben az esetben, az a fogadtatása a filmnek. Ha pozitív, márpedig én úgy veszem észre, hogy a negatív hangok ellenére (amik megléte természetes) a Solót többnyire pozitív megítélés kíséri kritikai és nézői közökben. És bár a rajongók önmagukban egy mozifilmet nem tesznek nyereségessé, a pozitív megítélésük annyiban nagyobb súllyal nyom a serpenyőben, hogy ők a merchandise felvásárlói, amivel a Disney és a Lucasfilm akár sokszorosát is megkeresheti a film árának. Ha nekik nem tetszik a Solo, nem vásárolják meg hozzá a legót, bögrét, figurát, dzsekit, akármit, és akkor van gond, pláne, hogy ez már tényleg kihathat a következő film megítélésére mozi és merchandise szintjén is.

 

Úgyhogy én most úgy gondolom, hogy a Disney-Lucasfilm páros a Solót a vesztesek magabiztosságával küldte moziba. Ők sem számolnak anyagi sikerrel, bár nyilván örülni fognak neki, de pont emiatt nem is a Solo anyagi sikerétől teszik függővé a további spin-off filmek sorsát. Ugyanakkor, ha mindez után a film még ha szolidan is, de sikeres lesz, az igen komoly pozitív üzenet lesz a készítők felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami viszont szerintem jobban fog számítani ebben az esetben, az a fogadtatása a filmnek. Ha pozitív, márpedig én úgy veszem észre, hogy a negatív hangok ellenére (amik megléte természetes) a Solót többnyire pozitív megítélés kíséri kritikai és nézői közökben. És bár a rajongók önmagukban egy mozifilmet nem tesznek nyereségessé, a pozitív megítélésük annyiban nagyobb súllyal nyom a serpenyőben, hogy ők a merchandise felvásárlói, amivel a Disney és a Lucasfilm akár sokszorosát is megkeresheti a film árának. Ha nekik nem tetszik a Solo, nem vásárolják meg hozzá a legót, bögrét, figurát, dzsekit, akármit, és akkor van gond, pláne, hogy ez már tényleg kihathat a következő film megítélésére mozi és merchandise szintjén is.

Azt hiszem ezzel megfogtad a lényeget. Pont a korábbi merchandising adatokból tudjuk, hogy a jegybevételeknél sokkal többet hoznak a különféle kapcsolódó termékek és az SW például a játékfigurák közt még mindig a legnépszerűbb brandnek számít legalábbis Amerikában. A rajongói visszajelzések kifejezetten pozitivak. A TheForce.net-en 92 százalékon áll a tetszési index. Márpedig ez a törzsmag az aki költeni fog az SW-re a filmeken túl is.

 

Mindemellett azért fontos, hogy a Solo korrekt eredményt hozzon a BO-ban. Remélem a következő két hétben 50% alatt fog esni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Világszinten annyinak meg kellene lennie. 

 

@Brodie Tősgyökeres rajongói fórumokon korántsem olyan rossz a helyzet. A filmes blogokra meg egyéb fröcsögő helyeken rengeteg szociopata írogat. A filmek sikeresek, ebből látni, hogy ez a hangos kisebbség. Amikor valaki alázza a TLJ-t és azt veti fel, hogy a régi Thrawn trilógiát kellett volna megfilmesíteni, aminek a végén Luke a saját klónjával küzd meg az szerinted normális? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Világszinten annyinak meg kellene lennie. 

 

@Brodie Tősgyökeres rajongói fórumokon korántsem olyan rossz a helyzet. A filmes blogokra meg egyéb fröcsögő helyeken rengeteg szociopata írogat. A filmek sikeresek, ebből látni, hogy ez a hangos kisebbség. Amikor valaki alázza a TLJ-t és azt veti fel, hogy a régi Thrawn trilógiát kellett volna megfilmesíteni, aminek a végén Luke a saját klónjával küzd meg az szerinted normális? 

De, hogy például ezek az emberek mit keresnek a hivatalos Star Wars facebook bejegyzései alatt? Sőt, szinte csak ők írnak.

Igazából egy számukra sosem volt korszakba vágynak vissza, mert ezek ugyanazok az emberek ám, (még ha nem is személy szerint) akik a Jedi visszatér óta minden Star Wars filmet utálnak, sőt az a szintmérője a rajongásuknak, hogy ki utál több filmet. Az igazi fekete öves RAJONGÓK immár 8 filmet utálnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Sw annyira popkulturális elem, hogy szinte mindenkinek van vèlemènye róla. És a legtöbbük épp úgy foglal állást róla, mint Krande az infinity warról a Marvel topikban. Bocs Krande. Nevesül, hogy nem igazán van képben a világgal és az előzményekkel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ezek hatalmas rajongóknak állítják be magukat. Amikor meglátom, hogy úgy kezdi, hogy ő már 77-ben is a moziba ült.... És akkor mi van? Ettől az ő véleménye már többet ér mint másé? Attól még lehet totál idióta, hogy 77-ben mozizott. Szóval itt inkább az arányokkal van baj, nem is kicsi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelött a Facebook-on pár kritika alatti hozzászólásokba beleolvastam. Odynak és Dzséjtnek még mondtam is hogy boritékolom hogy már megy a fikázás. Szóval belepillantva iszonyú amik a hozzászólásokban mennek. Tényleg a legalja fröcsögés. Ami viszont ledöbbentett hogy nem is látták még a filmet. Elolvasta a manus a kritikát és már rótta is a sorokat. Szóval ezen a szellemi szinten nem is tudom van-e esély velük épkézláb eszmecserét folytatni. Nem mintha szeretnék. Nagyon remélem én is hogy ez a kisebbség.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteki forgalom: 35,6 millió. Nem olyan rossz mint amit a Deadline jósolt -ők 30-33-at mondtak- de picit alatta annak amit Rth mondott. Egyelőre friss WW eredmények nincsenek, csak a hétközbeniek. Azokkal együtt 47 millió az összforgalom de ha megjönnek a friss adatok lesz ez több is. Most azt mondják, hogy a négynapos hétvégére Amerikában 108-115 millió a reális. Tehát vagy a hatodik vagy az ötödik legnagyobb Memorial hétvégés nyitás lesz. Már ha jól tippelnek.

Most így néz ki a pénteki állás. A Deadpool 2 a vártnál nagyobbat esett. Igazából a két filmből egyik se jön ki jól ebből a viaskodásból (bár a Deadpool 2 nyilván sikeresebb lesz)

1 - Solo: A Star Wars Story BV $35,631,000 - - 4,381 $8,133 $35,631,000 1
2 1 Deadpool 2 Fox $12,100,000 +79% -77% 4,349 $2,782 $176,807,352 8
3 3 Avengers: Infinity War BV $4,255,000 +123% -42% 3,768 $1,129 $609,449,638 29
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 26. - 9:31, Bomarr írta:

A már jól ismert okokon csak azért zongoráztam végig mert kiváncsi vagyok hogyha a vártnál rosszabbul teljesit a film akkor mi lesz a konkluzió a Lucasfilmnél. Nem lesz több spin-off? Vagy lesz csak hanyagolni fogják a prequeleket? Vagy Rian trilógiája kerül veszélybe? Vagy csak átrendezik a bemutatónaptárt és mostantól minden SW film legalább egy évvel az előző után kerül mozikba?

Ez egy nagyon érdekes kérdés. A nem lesz több spin-off vonalat kizárnám, mert az RO például sikeres tudott lenni, sőt jobban is hozott mint ahogy azt várni lehetett. Ráadásul már vannak hivatalos információk a tervben lévő Boba és Obi-Wan filmekről is, amiket szerintem mindenképpen végig fognak vinni.
Pá pá prequelek? Ez már egy fokkal sanszosabb, de még erre sem mondanám hogy igazán valószínű lenne, mert mind Han mind Lando megítélése elég pozitív és ezután a film után feltehetően sokan beülnének egy Lando prequelre - én kifejezetten vágyom egyre. Szóval azt mondanám ez sem feltétlen reális veszély.

Rian trilógiája? Ha valami miatt veszélyben lehet Rian trilógiája, az maga a TLJ. Megosztó film lett és lehet a Disney majd komolyabb kreatív kontrollt fog alkalmazni, de szerintem a Solo film fogadtatása nincs közvetlen hatással Rian trilógiájára.

Bemutatók dátuma? Na ebben szinte biztosan komoly mérlegelés lesz a következő hónapokban és szinte biztosan újra fogják alkotni a naptárat. Kézenfekvő a december, bár az Avatar 2-5 miatt ott sem lesz majd olyan üres a mezőny a következő pár évben. Az is biztos, hogy egy darabig nem kell évi 2 SW filmre számítani, ezek után szinte biztos vagyok benne hogy gondosan ügyelnek majd a megfelelő időközökre.

Egy másik lehetséges következmény az, hogy nem a filmekben, hanem a szervezeti felépítésben lesznek változások, pl. Kathleen Kennedy kap majd maga mellé (vagy helyett) egy Disney producert, aki nagyobb kreatív kontrollt fog gyakorolni a későbbi filmtervek felett. 

 

De meglátjuk még mi lesz, eddig sem a rajongói reakciók (azok egész jók) sem a box office nem tragikus. 

 

Szerk.: A Box office kezd azzá válni...

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem pont a Box Office Mojo előrejelzéseit... hát ez nem túl fényes. Még ahhoz képest sem amire eddig számítani lehetett. 4 napos hétvégére a Disney korábban 130-150 milliót becsült, ehhez képes most már a 100 millió is kétséges.

Nemzetköziben 65 milliót tudott összekaparni úgy hogy egyedül Japánban nem mutatták be a fontosabb piacok közül... 

 

Eddig nem kongattam vészharangot, de ez nagyon nagyon vérszegény teljesítmény. :para:

 

Ehhez még hozzájön hogy 300 milliós büdzséről szólnak a hírek + marketing. Ebből nagy gond lehet.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom azt mondani, hogy megmondtam, de megmondtam. 

Amikor SW cikkek alatt is kommentekben arról olvasni, hogy rengetegen azon drukkolnak (és meg is tesznek mindent ennek érdekében) hogy bukjon a film, az semmi jóval nem kecsegtet ... és továbbra is azt mondom, amit egyszer már leírtam. Még ha kisebbségben is vannak a TLJ gyűlölői elképesztő teret kaptak a film ócsárlására, amit az egész internetre ki is terjesztettek és lényegében a TLJ premierje óta nem állnak le ezzel. Befolyásolják a RT és az IMDB szavazatokat (Solo esetében már jóval a premier előtt akcióba lendültek az IMDB-n). 

Érdekes egyébként ez a Disney haterkedés, anno a Fekete Párduc előtt is ajvékoltak, petíciókat indítottak, akcióat szerveztek, hogy bukjon a film. Bár pont annál a filmnél nem jött be, mert eszeveszett BO eredményeket hozott, de ettől függetlenül ez a hater bázis bőszen tevékenykedik és az SW filmeket különösen gyűlölik. Véleményem szerint a Solo (bár sok összetevős a dolog) ennek az áldozata. Lehet a film alármennyire jó (mert tudjuk, hogy az) nem szempont, nem mérvaó ezeknek az elvakult fanatikusoknak! 

Sajnos a film a vártnál sokkal alacsonyabban fog teljesíteni. :( Nem vészmadárkodom... elmondhatatlan szomorúsággal írom ezeket a sorokat, de így lesz. Eleve nem volt fényes a nyitás, és innen csak esni fog! 

De természetesen NE ÍGY LEGYEN! De nem látok okot bizakodásra!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick szerinted a haterek miatt van ez? Ne hülyéskedj már... Ki az a barom akit befolyásolnak ilyen vélemények abban, hogy megnézze egy filmet? Amúgy sok TLJ hater oda van a filmért. Kb. a rajongók imádják de ez ennyire elég. Sok minden el lett rontva ennél a filmnél, de szerintem pont nem a haterek miatt nyitott gyengén. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.