Ugrás a kommentre

Első Rend vs. Új Köztársaság


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A film nagy kérdése, hogy mi lesz a galaxis két nagy szervezetének konfliktusában? Mit lép majd az UK? Már persze ha tudnak majd mit lépni. Én azért remélem, hogy maradt még nekik elég haderejük, és kiegészülve az Ellenállás egységeivel, szembeszállnak az Első Renddel. Az egész dologban az a legizgalmasabb, hogy tulajdonképpen nem igazán tudjuk mi a helyzet a nagy képen. Szeretném ha kapnánk egy nagy monumentális csatát a filmben, bár a RO túl magasra tette a mércét. Azt mind érzelemben mind látványban megugrani, szinte lehetetlennek látszik most.

 

Ti mit vártok ezen a téren a filmtől?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Új Köztársaság teljesen kidőlt a Hosnian-rendszer elpusztulásakor, akkor csak a parányi Ellenállás állna szemben az Első Renddel, amely szerintem a legérdektelenebb és legunalmasabb forgatókönyv lenne.

 

Mivel a teljes elit megsemmisült, egyébként is hatalmas politikai zűrzavar lehet most az ÚK-ban, nem beszélve a hatalmi vákuumról, amelyet a másodvonalbeli opportunisták elfoglalhatnak, vagy akár a "békepártiak" eltűnésével az Ellenállás vezetői is... Leia a film egészéhez képest szokatlanul elegáns öltözetben jelent meg a TFA végén, amely inkább az utóbbi megoldást erősíti a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film nagy kérdése, hogy mi lesz a galaxis két nagy szervezetének konfliktusában? Mit lép majd az UK? Már persze ha tudnak majd mit lépni. Én azért remélem, hogy maradt még nekik elég haderejük, és kiegészülve az Ellenállás egységeivel, szembeszállnak az Első Renddel. Az egész dologban az a legizgalmasabb, hogy tulajdonképpen nem igazán tudjuk mi a helyzet a nagy képen. Szeretném ha kapnánk egy nagy monumentális csatát a filmben, bár a RO túl magasra tette a mércét. Azt mind érzelemben mind látványban megugrani, szinte lehetetlennek látszik most.

 

Ti mit vártok ezen a téren a filmtől?

 

Az egyik - számomra - legbosszantóbb hibája az Ep7-nek az volt, hogy szinte semmi reakció nem érkezett az UK pusztulására. Finn felkiáltott, de egyébként semmi. Pedig jó lett volna ha kiderül hogy ez most mit is jelent. Akár valamiféle pánik is kitörhetett volna a több száz tagbolygón, hiszen oda a védelem. Én egyébként továbbra is azt gondolom - inkább csak remélem - hogy maradt még flotta. Taktikai szempontból óriási hiba lett volna az egész flottát ugyanazon a bolygón tárolni. Ennyire nem lehettek ostobák.

 

Szinte biztos vagyok benne hogy lesz űrcsata. Az RO valóban magasra tette a lécet de ez nem feltétlen baj. Nem az a cél hogy minél monumentálisabb legyen a csata. Számomra fontosabb hogy legyen más. Hogy legyen új és egyedi. Az Ep3 eleji űrcsata sem volt monumentálisabb mint az RO mégsem mondanám hogy rosszabb lett volna. Egyszerűen más volt de annak is megvolt a hangulata. Ezt várom az Ep8-tól is.

 

Amit Nute időközben leírt azzal teljesen egyetértek.

Most hogy kiderült az Ellenállásnak igaza volt, hirtelen kedvező helyzetben találhatják magukat politikailag. Azt már tudjuk hogy Leia fontos szerepet kapott a filmben, lehet nem csak mint Kylo anyja, de mint politikai vezető is.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A VII-ben nem volt erre idő de ezt már beszéltük.

 

Itt viszont mivel egyenesági folytatása lesz a VII-nek már ki lehet bontani a konfliktust. Főleg az UK érdekel, hiszen szinte lefejezték őket. Szerintem is az Ellenállás veszi át a vezetést, akár Leia személyében. A nagy kérdés még az, hogy az Első Rend ezek után mit lép? A fő fegyverüket elvesztették, és a meglepetés ereje is oda. Nyílt invázióba kezdenek? Lennének olyan erősek?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a nagy kérdés, hogy mennyi Első Rend szimpatizáns maradt az új Köztársaságban. Ne feledjük, hogy a Vérvonalban ez egy igen komoly szál volt és Johnos tanácsokat adott a könyvhöz. Leia biztos nagy szerephez jut, de attól tartok, hogy a Hosnian Prime-mal a kormányzat néppárti oldala veszett oda. És nekem kifejezetten tetszene, ha magán a Köztársaságon belül sem lenne minden fekete és fehér, hanem afféle belső hatalmi harc is kialakulna az Első Rend fenyegetése mellett. Ez pedig mindenképpen középpontba helyezné Leiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött az ideje a színvallásnak. Ha mindenki a saját rendszerével csatlakozik a neki szimpatikus oldalhoz akkor nagyon cudar világ jön a galaxisra. Nagyobb káosz mint anno a polgárháború idején volt. Gyakorlatilag nem lehet tudni ki a barát és ki az ellenség. Bárki lehet áruló ha ez kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem viszont az Ep8 nem ebbe az irányba megy tovább. Az eddigiek alapján én inkább azt gondolom hogy az Erő és a Jedi lét kérdéseiben fog alámerülni mélyebben a történet, míg a politikát legfeljebb az RO-OT szintjén, fogják behozni. De lehet megmaradnak az Ep7 szintjén ami még annál is kevesebb.. Egyszerűen nem gondolom hogy a Disney visszahozná ezt a vonalat a sok PT fikázás után.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig muszáj lesz kibontani ezt a konfliktust mert a dráma abban is ott van. Ha csak annyi lesz (azaz semmi) mint az EPVII-ben, akkor nálam bukta a film. De ettől nem félek, mert Rian egy csomó gondolatot adott a Vérvonal című politikai regényhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A makingstarwars infói szerint a következő a helyzet a galaxisban a TFA-t követően. Néhány dolog elég kézenfekvő.

 

Snoke számára a Starkiller elvesztése legalább annyira lényeges volt, mint a Köztársaságra mért csapás. A hadserege immár nem titok többé a galaxis számára, és akik addig csak legyintettek az Első Rendre, azok is megdöbbennek. A hidegháború szerű szembenállásnak immár vége és Snoke-ot se tekintik többé irreleváns figurának. A galaxis nagyrésze tudja, hogy vagy ellenállnak, vagy pedig az Első Rend leigázza őket. Tudják, hogy véget ért a béke korszaka. Snoke is tudja, hogy vége a titkos hadviselésnek ezért nyílt háborúra készül. A Köztársaság teljesen összeomlott a Hosnian Prime pusztulása után, teljes a káosz. Minden rendszernek oldalt kell választani. Leia tábornok immár nincs egyedül a nézeteivel, miszerint csak egyetlen lehetőség van: a harc!

 

Úgy tűnik tehát, hogy itt a harmadik galaktikus polgárháború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A makingstarwars infói szerint a következő a helyzet a galaxisban a TFA-t követően. Néhány dolog elég kézenfekvő.

 

Snoke számára a Starkiller elvesztése legalább annyira lényeges volt, mint a Köztársaságra mért csapás. A hadserege immár nem titok többé a galaxis számára, és akik addig csak legyintettek az Első Rendre, azok is megdöbbennek. A hidegháború szerű szembenállásnak immár vége és Snoke-ot se tekintik többé irreleváns figurának. A galaxis nagyrésze tudja, hogy vagy ellenállnak, vagy pedig az Első Rend leigázza őket. Tudják, hogy véget ért a béke korszaka. Snoke is tudja, hogy vége a titkos hadviselésnek ezért nyílt háborúra készül. A Köztársaság teljesen összeomlott a Hosnian Prime pusztulása után, teljes a káosz. Minden rendszernek oldalt kell választani. Leia tábornok immár nincs egyedül a nézeteivel, miszerint csak egyetlen lehetőség van: a harc!

 

Úgy tűnik tehát, hogy itt a harmadik galaktikus polgárháború.

Ez jó elgondolás, akár 6 epizódon keresztül is el lehetne mesélni, ez attól függ, hogy az Első Rend mennyit tud meghódítani az ismert galaxysból, és hol az a pont, ahol az Ellenálás megszervezi az ellentámadást és győzelemre vezeti a harcot. A háttérben meg megmutathatnák, hogy a semmiből, hogy építik fel újra a Köztársaságot. Minden epizódnak lenne valamilyen kulcsfontosságú csatája. Az első sötét időkben a gonoszok győznek míg az Ellenálás magához nem tér, utána pedig fordul a kocka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az egész konfliktusban amúgy az a nagy kérdés, hogy hogyan akarják megoldani. Mert a Konföderáció-Köztársaság konfliktusát végül szépen véglegesítették: mivel egy ember állt mindegyik mögött, az egyiket szó szerint lekapcsolták/legyilkolták, a másikat meg Birodalommá alakították. De a Köztársaság és az Első Rend mögött nem ugyanaz az ember áll, és eleve, a Köztársaság valószínűleg nem játszik a teljes kiirtásra, viszont az már bebizonyosodott, hogy az eszmét nem lehet elpusztítani egyetlen emberrel. Hiába ölték meg Palpatine-t, a Birodalom eszméje tovább élt a maradványaiban, ami Első Rendként újra megszületett (és mint tudjuk, az írmagját még a Köztársaságból sem tudták kiirtani). Szóval hogy fog végső győzelmet aratni a jó fiúk csapata a rossz fiúkon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem bele fogják azt szőni, és ezzel a történet szintet is fog lépni, hogy valójában az Erő játszmája ez az egész, és nincs mit tenni, mert ez a dolog ciklikusan ismétlődni fog az idők végéig. Luke valamilyen módon erről meg fog bizonyososdni, és valami nagyon újat fogunk megtudni az Erő valódi természetéről. A csavart én ettől várnám, és a TCW-ban ezt nagyon elgondolkodtató módon elkezdték kibontani. Valami más is eszembe jutott. Szerintem Luke nem egyértelműen a világos oldalt képviseli, és Ő már nem az az ember már akit megismertünk. Valami olyasmire gondolok, hogy Ő lesz az aki ezt a sötét és világos oldal örök küzdelmét eldönti. Ne feledjük ez még mindíg a Skywalkerek története lesz. Ben, Luke, Leia. Rey?, Szerintem Ő sem kívülálló.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az összeomlás alatt érthetjük azt, hogy nem is fog újra összeállni, legalábbis a háború elején nem, ezért is írta, hogy mindenkinek magának kell oldalt választania. Az egységes kormányzás teljesen elfüstölt. Tehát benne van az általad iderakott szövegben.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jó, hogy tisztázta az ürge a dolgot. Én már a hír megjelenésekor is úgy képzeltem el, hogy jóformán nem létezik a Köztársaság. Na persze, hogy ebből az egészből végül mennyi lesz az igazság, az már más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van Yoda József! Ezt írta konkrétan: "Unfortunately, The Republic has completely collapsed after being attacked by Starkiller Base in Star Wars: The Force Awakens. The galaxy is in complete disarray."

 

Erre kérdezett rá az illető és ekkor konkretizált Ward, mire is gondolt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy nincs Köztársaság úgy kell értelmezni sztem hogy működés képtelen lett. Mint egy lefejezett kígyó. Elviekben még létezik de gyakorlatilag nem. Nem képes már szervezet formában tovább működni hogy reagáljon az Első Rend ellen. Leia-nak gondolom ezért lett volna fontos szerepe a 8-9-ben mert ő lett volna az a személy aki gatyába rázta volna a galaxist egy valami új szövetség formájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ezzel a " The Republic has completely collapsed after being attacked by Starkiller" ötlettel csak az a bajom, hogy így elsőre nagyon kiszámíthatónak hangzik. Most egy kicsit megrogyott a nagyszerű Új Köztársaság, de majd talpra áll és a trilógia befejező darabjában győz. Ez így baromi sablonos. Amennyire izgalmasan hangzik az egész Erő vonal, a titokzatos Ren lovagokkal (+Snoke) annyira fantáziátlannak tűnik a galaxis sorsa.

 

Én nagyon nagyon boldog lennék ha valami váratlan csavarral megfejelnék ezt a részt. Valami olyasmivel mint ami a Klónháború lezárása volt. Mert aki sorrendben látta a filmeket először, az nagyot koppant az Ep3 idején ezen a téren - nekem van két ilyen ismerősöm. Valami ehhez hasonló kiszámíthatatlanság szerintem kell ahhoz hogy működjön ez a vonal.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Most, hogy egyre-másra jelennek meg az új hajókról a leírások, meg jönnek a figurákról a képek, feltűnt, hogy mindenhol az Ellenállás szerepel (az Ellenállás katonája, cirkálója, bombázója), és sehol az új Köztársaság. Nekem ebből az jön le, hogy a Hosnian-rendszer felrobbantásából, vagyis a politikai és katonai vezetés, több milliárd polgár és a hadsereg gerincének elpusztításából a Köztársaság nem tud felállni, pláne úgy nem, ha az Első Rend azonnal támad is. Szerintem a Köztársaság teljesen összeomlott, az ep8-ban már múltidő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak teljes a káosz. Azért ne feledjük, hogy az Ellenállás egy szervezett organizáció, amely szinte teljesen független a Köztársaságtól. Nem váratlan, hogy ők jobb helyzetből vehetik fel a harcot az Első Renddel. A nagy kérdés az, hogy az Első Rendnek lesz-e annyi kapacitása, hogy terrorizáljon egy egész galaxist (nem lesz). De még ha lesz is, kérdéses, hogy a bolygók mennyire fogják őket hagyni ebbéli tevékenységükben. A Birodalmat senki nem feledte el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.