Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igen, mert a kutyát nem fogja érdekelni a többi,  az újonnan kitalált detto, az átlag nézőnek fogalma sincs, hogy létezik más is a 2 nagyon kívül, biztos van azoknak is egy valamekkora rajongotabora , de az édeskevés lenne a boldogsághoz, esetleg egy trilogiat fel lehetne húzni rájuk , de ennyi.

Ezért nincs manapság szinte semmi kreativitás az alkotókban, nagyrészt csak franchise-ok folytatásai meg adaptációk vannak, eredeti ötlet alig. Meg se adják a nézőknek az esélyt, hogy megszeressenek valami újat, mondván úgyse működne. Érdekes módon egy Mass Effect-hez nem kellett semmi alapmű, meg tudtak teremteni egy teljesen új univerzumot és sikeres lett. Vagy az íróknak nem kell képregényeket meg egyéb alkotásokat feldolgozni, mert tudnak sikeres világokat építeni. De anno pl. egy Lucas-nak se kellett már létező művet feldolgozni, csak inspirációt meríteni. Csak a filmesek lustultak így el, meg megy a biztonsági játék, ami szerintem nagyon rossz irány. És lehet mondani, hogy a szuperhősvilág más, de szerintem meg nem az, itt is lehetne újat alkotni, olyat, ami ha jól sikerül, akkor a nézők is zabálják. Csak ahhoz dolgozni is kéne.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Az X-meg gyakorlatilag szóló film volna csak 4 központi karakter van 1 helyett , a többi csak asszisztál és az eljövendő múlt napjával ők  is bdledobtak mindenkit mint egy bosszuallokban

Ezt nem is igazán értem, én egyáltalán nem így látom az "X-univerzmot".

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A Nolan féle világba elég nehéz lett volna beletuszkolni az emberfeletti hosoket.

Meg lehetett volna azt oldani, csak ésszel és ügyesen. De ha nem akarták volna, akkor maradhattak volna annál a koncepciónál, hogy földöz ragadtabb hősökkel dolgoznak, illetve az eredetieket úgy szabják át, hogy illeszkedjenek ebbe a koncepcióba. Azért Nolannél se csak Batman szerepelt, hanem egy csomó másik képregényes karakter, és be tudta őket tenni a világába, nagyon is jól működött az egész.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Tehát akkor ha változtatnak az nem gáz

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

itt meg mégse  lenne jó? kicsit ellentmondásos 

Csak pont ezt a részt hagytad ki, ami miatt nem ellentmondásos. :D Ahogyan írtam is, az univerzumépítéshez vajmi kevés köze van egy karakter rasszának. Lehet változtatni, ha annak értelme van és szolgálja a jobb minőséget vagy a koncepciót. Csak úgy öncélúan változtatni, vagy mondjuk azért, hogy több ilyen vagy olyan "elnyomott réteg" kerüljön bele, na az már tényleg kockázatos és veszélyes.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyébként Hugh Jackmant is támadtak anno csak akkor még más világ volt nem volt akkora ereje egy negatív vélemény hullamnak mint most.

Mindenkit támadnak, nem ez a lényeg. Hanem, hogy pikk-pakk megszerették, nemhogy nem bukott meg miatta az X-Men, de a mai napig a legnépszerűbb karakter, Jackmant pedig nagy általánosságban imádják a szerepben.

7 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mert univerzumot csak úgy lehet építeni ha kimesz az űrbe? Vagy ha kimesz az űrbe az már egyből univerzum építés?

Nem. De ha egy olyan univerzumot akarsz felépíteni, aminek a döntő többsége az "űrben" van, mert nemcsak a Földből áll a világod, akkor elég gáz, ha 7 film után még mindig ott tartasz, hogy 99%-ban csak a Földön vagy. Ez olyan, mintha pl. a GoT-ban még 3 évad után is csak Deresben jártunk volna. Vagy a SW-ban az egész OT csak a Tatooine-on meg a Halálcsillagon játszódik. Jó filmek ettől még lehetnének, de az univerzumépítéssel sehol nem jártak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ezt nem is igazán értem, én egyáltalán nem így látom az "X-univerzmot".

Nem is 4 inkább 3, M agneto, Xavier,  Logar, a többi csak asziszt,  Mistique és Jean emelkedik még melléjük egy-egy részben.

 

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

De ha egy olyan univerzumot akarsz felépíteni, aminek a döntő többsége az "űrben" van, mert nemcsak a Földből áll a világod, akkor elég gáz, ha 7 film után még mindig ott tartasz, hogy 99%-ban csak a Földön vagy.

Az MCU filmek nagyrésze is a Földön van, mégis működik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: A halál arcai

Tony S. Daniel nevével már találkoztam a Spawn lapjain. Ott nagyon tetszettek a rajzai. Az új 52 Detective Comics sorozatát is ő kezdte rajzolni. Csakhogy itt még az írói munkát is ő végezte. Méghozzá kitűnő munkát végzett. A sztorik lenyűgözőek, a rajzok pedig élettel telik, részletesek, energikusak. A Detective Comics 1-7. számait tartalmazó gyűjteményben egy sötét és kemény Batmant tár az olvasók elé. A történetek valamennyivel földhöz ragadtabbak. Horrorisztikus vonások is megjelennek ezekben a füzetekben.

Az 1-4. szám képez kb. egy történetet.

Végre megismerhetjük a Babakészítőt, akire a Kingpin füzeteiben futó Halál a családra című történetben már utaltak. Örültem, hogy megtudhattam, hogyan történt Joker arcának lenyúzása. Ennek igazság szerint nem igazán van túl sok hatása a Halál a családra sztorira, így az e nélkül is érthető. Feltűnik egy új sorozat gyilkos, aki embereket rabol el, és brutálisan megkínozza, feldarabolja, megnyúzza őket. Sokan Jokerre tippelnek, de már az első füzetben egyértelműen kiderül, hogy nem ő az. Már a sztori elején a halál bohóca el is tűnik.

A második füzettől Babakészítő bekeményít. Oliviát, egy ártatlan 11 éves lányt is felhasznál ahhoz, hogy csapdába csalja Gordont és Batmant. A beteg sebész doktor sleppje nem semmi figurákból áll: Matilda, Bentley. Rémbohóc. Szóval újabb pszichopata szörnyetegekkel bővült a Sötét Lovag ellenfeleinek panteonja. Keményen meg is izzasztják hősünket. Barton Mathis, azaz a Babakészítő sötét múltjáról is lehull a lepel. Az apja egy kannibál sorozat gyilkos volt, szóval nem meglepő, hogy a fia is bekattant. Szegény Jim se úszta meg ép bőrrel, kivették az egyik veséjét. Batman pedig egy arénában volt kénytelen megküzdeni egy rakás őrülttel. A végén a nagy összecsapásban Babakészítő és Matilda meglóg. Szóval jó horrorisztikus Batmant kaptunk.

Az 5-7. számok újabb történetszálat mutatnak be. Kár, hogy az 5. szám nem teljes. Tudomások szerint az eredeti 5. füzetben volt még egy kiegészítő sztori is, de abban Batman nem szerepelt. Ennek ellenére sajnálom, hogy nem került be.



Ezúttal Batman barátnője, Charlotte Rivers nagyobb szerepet kap. Charlotte testvére, Jill Chase részt vesz Pingvin agyafúrt tervében, melyben több szupergonosz pénzét meg akarja szerezni, úgy hogy ellenfeleit kiiktatja. Jill eszközként Kígyóbőrt, más néven Jack Houstont használja fel. Oswald terve nagyszerű volt. Egészen a végéig nem tudtam ki kivel van. De végül is rosszul sültek el a dolgok. Szegény Charlotte súlyosan megsérült. Kígyóbőr szintén, bár őt egyáltalán nem sajnáltam. A végén Pingvin mindenkit át akart verni, de Batman nagyszerűen közbelépett. Különösen tetszett az, amikor Bruce Charlotte segítésérre siet. A fordulat, mely a végén tárult elém, szintén meghökkentő volt. Csak a Lobbanékony, Mérgesgáz, Hipnotizőr jelentette csapat volt kissé béna.

Mindkét történetszállal nagyon elégedett voltam, Szóval Tony S. Daniel meggyőzött. Izgalmas, fordulatos, hátborzongató Batman képregény született. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 32. szám

Folytatódik a Halál a családra. A Batgirl 16. számában a Szép kis baleset – Szertartás című történetet olvashatjuk. Folytatódik a Joker által elszabadított őrület. Barbara Gordon az összeomlás szélén jár a halál bohócának kegyetlensége miatt.

Barbara megérkezett a templomba és kénytelen hozzámenni Jokerhez, ha azt akarja, hogy édesanyja és a túszul ejtett ártatlanok életben maradjanak. Gail Simone nagyszerűen ábrázolja Barbara kétségbeesett, szinte már az őrület határán járó érzéseit, hozzátéve pár drámai visszaemlékezést a Gyilkos tréfát követő időkből. Amikor Joker előkapja a láncfűrészt és úgy tűnik sokkal rosszabbra készül, Barbarában elpattan a cérna. Vad csata kezdődik és egy pillanatra úgy tűnik, hogy Batgirl győz. De aztán közbelép James, a testvére, aki Joker kezére játssza Barbarát. A vége elég bizarr és félelmetes, ahogy Joker ott áll és felfedi a fedőt.

Istentisztelet.

Egy rövid kis történet. Joker ráveszi Pingvint, hogy vegyen részt az arkhami csapdában. Ravasz és ötletes.

Batman és Robin 16. szám Az óriás árnyéka.

Damien megütközik egy Batman ruhás alakkal. Én már az előző szám végén biztos voltam abban, hogy ez nem Bruce és igazam lett. Damien viszont elhitte. Az összecsapás drámai. Peter J. Tomasinak sikerül a korábbi konfliktusokat belevinnie ebbe a sztoriba. Damien sem akar apjáról lemondani, küzd érte. A végén beveszi, hogy Batman meghal, érzelmileg meginog, és Joker magával hurcolhatja a végjáték helyszínére.

Ezek a mellékszálak csak jobban elmélyítették a Halál a családra drámaiságát és jól előkészítik a talajt a fináléra. Ötös.

 

Batman 33. szám

Két rövid kiegészítő sztorival indít a füzet.

Piros lámba, zöld lámpa.

Ebben végre láthatjuk, hogy Joker hogyan vette rá Rébuszt a csatlakozáshoz. Joker jól ismeri Nygma gyengéjét. is és ezt kihasználja.

Ítélet

Kétarc története nem sokkal azután, hogy Batmant kiütötték a villamosszékkel a Batman 16. számának végén. (Az nem tiszta, hogy Kétarc hogy lett újra sérült, a Hush képregényben épp helyrejött az arca. Sajnos nem ismerem mi történt azóta. 1. lehetőség: Harvey arca egy idővel újra olyan lett, mint Kétarc korában. 2. lehetőség: az új 52 eltörölte, vagy felülírta a Hush-ban vele történteket.) Kétarc mindenáron végezni akar Batman-nel, vagy ott lenni a bukásánál, de Joker a finálét csak magának tartogatja. Jól kihasználja Harvey megosztott tudat állapotát, hogy elbizonytalanítsa és a rácsok mögött tartsa Rébusszal és Pingvinnel együtt.

A Batman 17. számában a Csattanó című történetben Scott Snyder lezárja ezt a hátborzongató és nagyszerű történetet. Már az előző részekben is látszott: Joker betegebb, mint valaha. Erre a finálé csak még jobban ráerősít. Hihetetlenül erős pszicho thrillert és drámát kapunk. A feszültség tapintható. Az érzelmek erősek és sokkolók.

Batman felébred és kikötözve találja magát a Denevér család tagjaival együtt. A családtagok arcát véres kötés borítja. Joker igyekszik mindenkit egymás ellen fordítani, illetve megpróbálja elérni, hogy Tim, Barbara, Damien, Jason és Dick Bruce-t hibáztassák. E mellett igyekszik rámutatni arra, hogy Batman azért nem öli meg őt, mivel szüksége van rá. Úgy állítja be a dolgokat, mintha Batman meg akart volna szabadulni mindenkitől. Beteg módon úgy véli, hogy Batman és Joker alkotják a tökéletes párost, nem kell ebbe a képbe más. Beteg módon azt is elhiteti, hogy mindenki arcát lenyúzta. Valami nagyon állat ez a Joker. Batman véget vet a színjátéknak és támad. Szerencsére kiderül, hogy Joker mindenkivel csak szórakozott, senkinek se nyúzta le az arcát. Viszont az olvasóra frászt hozhatott. Jön a végső összecsapás. Batman szépen összezavarja az őrült bohócot. Joker nem akarja, hogy tudják ki is volt ő, nem akarja, hogy tudják ki is Batman. Csak folytatódjon az őrült játék. Batman elhiteti, hogy tudja ki is Joker valójában, ezzel megkavarja az őrültet, aki leesik a vízesésről. A család tagjai ezek után igyekeznek kiheverni a traumákat. A bizalom helyreállt, de mindenkinek szüksége van egy kis pihenésre.

Rendkívüli módon élveztem a finálét. Az egyik legjobb Batman sztori lett, amit eddig olvastam. A mellékszálam csak még többet dobtak rajta. Jó lenne ezt egyszer filmben is látni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shazam: egy újabb moslék a DCEU boszorkánykonyhájáról. Megint sikerült egy szintalatti gagyit letenni az asztalra, szörnyen erőltetett humorral. Azért "jó", hogy a DC elkezdte nyomni ezt a vicceskedő vonalat, mert így még könnyebben össze lehet hasonlítani a MCU-val, és még szembetűnőbb mennyivel rosszabb ez az egész univerzum és az izzadságszagú vergődéseik.

Kapunk megint egy ötlettelen sablonszuperhőst, aki igazából egy gyerek-Superman, az ő béta verziója. A film felében nézhetjük a szánalmas bohóckodásait, mint a képességeivel bánni nem tudó, azokat nem ismerő csetlőbotló szerencsétlen. Ez kb. a szuperhősös paródiafilmek színvonalán mozog, ebből is a rosszabb fajtából. Aztán a másik felében persze hirtelen tényleg ő a nagy hős, aki lenyom minden gonoszt és megment minden jót. A színésznek pedig lehet ez volt megírva, de ez a ripacskodás bántó volt a szemnek és a fülnek.

 

Történet valójában nem volt, pontosabban szuperhősös szempontból nézve. Komolyan mondom, arra jók ezek a DCEU filmek, hogy felértékelődnek mellette a MCU gonoszai. Rengetegen pattognak azon, hogy a rivális háza táján milyen ötlettelen és motiválatlan főgonoszok szaladgálnak, de a DC mindig el tudja érni, hogy visszasírjam még a leggyengébb negatív karaktereket is, bármilyen univerzumról legyen is szó.

Ez a bibliai körítés a fő bűnükkel meg imádsággal is úgy hiányzott, mint egy telefosott zseb. Mennyire sikerült megint klisés és már kismilliószor megrágott és visszaöklendezett motívumokkal operálni? Ráadásul a film a saját szabályait és logikáját köpi szembe nem egyszer.

Szóval a tényleges sztori Billy emberi sorsából rajzolódik ki, már amennyire kirajzolódhat a maga elnagyolt módján. Ezzel is csak az a baj, hogy már unalomig ismételt sablonokat pufogtat, a tálalás pedig szörnyen szájbarágós és gejl. Ez az egész alkotásra általánosan jellemző, hogy tolakodóan negédes és giccses. Erre a multikulti családra is nagy szükség volt, minden rassz képviselte magát egy házon belül, sőt még egy mozgássérültet is sikerült belepasszírozni a sztoriba. Hiányoltam egy meleg szereplőt, így csak Shazam cuki gesztusai és mozdulatai képviselték a melegfrontot a filmben.

 

A látványvilág a jelmezektől kezdve, a szörnyeken át a semmitmondó helyszínekig gagyi volt. A cselekmény unalmas és kiszámítható, a humorvilág többnyire gyerekes. Volt pár jobban sikerült poén, a többi esetben kínosan feszengtem a székben. Kamukonfliktusok kamufeloldásai, mesterkélt történetvezetés. Egy gyerekmese komolyabb ennél minden téren, illetve azokból is hasonló tanulságokat lehet leszűrni. Nem vártam sokat ettől a filmtől, de azt is hiába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, pb69 írta:

Kapunk megint egy ötlettelen sablonszuperhőst, aki igazából egy gyerek-Superman

Hát igen a DC ismertebb/népszerűbb hősei eléggé egy kaptafára lettek teremtve: szupererő, szupergyorsaság, repülés.

30 perccel korábban, pb69 írta:

Ez a bibliai körítés a fő bűnükkel meg imádsággal is úgy hiányzott, mint egy telefosott zseb.

 

30 perccel korábban, pb69 írta:

Erre a multikulti családra is nagy szükség volt,

Ezeket mind-mind a képregényekből hozták. 2013-ban  lépett színre mindkét csoport, a bűnök januárban, a család augusztusban és már akkor is multi-kulti volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Pedig szerintem pont a Shazam a legnézhetőbb film a DCEU felhozatalában. Jó ez nyilván nem mond sokat, de ezen szórakoztam a legtöbbet :D 

Ez oké, de attól, hogy valami kevésbé kaka, mint a többi, attól még az. :D

Volt benne pár jó poén, voltak jobb részei, de összességében egy semmitmondó, unalmas, klisés giccsparádé volt. Ilyen karaktterekkel, történettel és stílussal max. 10 év alattiaknak nyújthatott bármilyen újdonságot vagy szolgálhatott némi tanulsággal. Másoknak max. egy középfos alkotás, amin el lehet szórakozni, de ennyi. Ezzel a szinttel meg az a baj, hogy ennél egy ilyen Warner-DCEU vonalnál sokkal többet várna az emberfia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titans - 1. évad


Bevallom, korábban voltak előítéleteim a sorozattal kapcsolatban, miután az előzetes képek nem festettek túl bíztatóan. A karakterek többségének külseje viszonylag távolt állt az általam ismert képregényhű megjelenésüktől. Starfire: egy afro-amerikai, utcalánynak kinéző csaj; Raven: egy ártatlannak/gyámoltalannak tűnő tinilány; Beast Boy: egy bájgúnár, akinek még csak nem is zöld a bőre. Többé-kevésbé Robin volt a legígéretesebb a csapatból. A gyengének tűnő casting miatt a sorozattól sem vártam túl sokat, bár azért csillogott a remény az alagút végén, mivel az eddigi DC sorozatoknál jóval komolyabb hangvételt ígértek. Szerencsére ehhez maximálisan tartották magukat, és sikerült megteremteni pontosan azt a hangulatot, amiért szeretem az univerzumot. Ilyet talán az Arkham-játékok óta nem éreztem. Felüdülés volt az Arrowverse családbarát sorozatai után egy cenzúrázatlan alkotást látni. A brutalitás szerencsére nem fordult át öncélú kegyetlenkedésbe, sőt, mivel az egyik karakter fejlődésének fontos mozgatórugója a dolog, így megkerülhetetlen volt, hogy foglalkozzanak vele. Tabuk nélkül kerültek elő olyan témák, mint a gyerekmolesztálás, vagy a kegyetlenkedés eszközének helyessége az igazság nevében. A történet végig fenntartja az érdeklődést és a karakterek közti kémia is jól működik. 

Spoiler

 

A leginkább Hawk és Dove sztorija tetszett: a találkozásuk, az első közös ügyük, ami önkényes igazságosztók szerepébe juttatta őket. Ami igazán megfogott bennük, az az, hogy nem földönkívülekkel, vagy alvilági szervezettekkel küzdöttek, hanem hétköznapi bűnözőkkel, akik jóval elérhetőbbek, ám nem kevésbé veszélyesek. Azt sugallva, hogy nem számít milyen kicsiben kezdi az ember, azzal is képes változást hozni a világba. 

Az alapfelállás nagy vonalakban: Dick Grayson (az első Robin, aki majd Nightwing lesz) maga mögött hagyta Batmant és Gothamet, hogy nyomozóként kezdjen új életet Detroitban. Itt találkozik Rachel Roth-tal (Raven) egy ügy révén, aki egy ijesztő, természetfeletti hatalom birtokosa, mellyel nemcsak magát és a környezetét, de az egész világot veszélybe sodorja. A lány az események fő muzgatórugója, aki köré az évad építkezik, ügyesen adagolva a rejtélyek és válaszok kombinációját. Rachel és Dick később megismerkednek Starfire-el (aki Kori néven nyomja és rejtélyes módon nem emlékszik a múltjára), majd Beast Boy-jal és a Doom Patrollal, akiknek ezek után még kíváncsibb vagyok a saját sorozatára. A tágabb DC univerzumra való utalások (Batman, Superman, Joker) is tetszettek. Starfire és Beast Boy kevesebb időt kaptak, mint Robin és Raven, de remélhetőleg a 2. évadban jobban előtérbe kerülnek, akárcsak Hank és Dawn. A végén sajnálatos volt Raven tette, még ha valahol érthető is: Beast Boy megmentése érdekében azt sem érdekelte, hogy az ismerten rossz szándékú Trigon előtt nyit kaput. Ugyanakkor a naivitása (hogy a történtek után az apja tényleg jó szándékkal jött) még fiatal kora ellenére is fura volt.

 

A képregények és a DC univerzum kedvelőinek bátran ajánlom, számomra az eddigi legjobb DC-sorozat. Kíváncsian várom a 2. évadot. Addig is, vár még egy Doom Patrol és egy Swamp Thing, de csak miután letudtam a Gotham 1-5. évadát. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrowerse EW image

Post image

 

Az Arrow utolsó évadának első része tisztelgés lesz az első évad felé (Tommy, Malcolm, Moira visszatér, továbbá az 5. évad főellensége is :)), míg a 2. rész a harmadik etapot helyezi előtérbe.

A Flash -nél meg elméletileg RF mellett a 2. legszemélyesebb ellenséget kapja Barry, aki nem Red Death lesz, akit tavaly beteaseltek. Könnyen lehet, hogy Eddie Thrawne visszatér, mint Cobalt Blue. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb Arrowerse -es hír:

 

Az idén érkező, 5 órás Crisis on Infinite Earths c. crossoverben feltűnik újra Tyler Hoechlin, mint Superman, TOVÁBBÁ Brandon Routh a 2006 -os Superman visszatér után újra magára ölti az Acélember szerepét! :o

A képen a következők lehetnek: 2 ember

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm az összes DCs trailer bejött. Bár az arrow szinte semmi újat nem mutatott.

Flash-nek talán végre lesz egy normális ellenfele. A tavalyi valami bűn gyenge volt. Bloodmaster és talán Zoom is visszajön.

SG pedig úgy nézem kezd átmenni társadalomkritikába, ami az előző évadban baromi jól állt neki, és a DC sorik közül számomra is meglepetésként, de ő hozta a legjobban megírt évadot, de remélem nem viszik túlzásba se. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

The Flash - 6. évad... az idei főellenség pedig

Annyi kiegészítés, hogy ő csak a Krízisig lesz a főgenya, utána érkezik az évad második felében az évad kvázi igazi főgonosza. :)

 

Az Arrow -ét megkönnyeztem. :) Azért na, egy éra fog újból lezárulni. A hírek szerint minden egyes rész filmszintű lesz - mivel mindösszesen 10 részes lesz - és amin meglepődtem, hogy csak az első 7 rész fogja felvezetni a Krízist. A 8. rész lesz az a rész, amely a crossovert takarja, míg az utolsó 2 a crossover következményeivel foglalkozik. Ez roppant érdekesnek hangzik.

Csak egyet kérek az évadtól: legyen méltó búcsú a sorozatnak! :clap2: (Ja és Robert Queent újra feltűnni szeretném, mint Föld-2 Zöld Íjász ;))

Továbbá hír, hogy Charlie Barnett castingolva lett, mint John Diggle Jr., aki a jövőbeli Deathstroke banda feje lesz!

 

A Flash érdekesnek ígérkezik, bár fura egy előzetes volt. Az új showrunnerben bízom.

 

Brandon Rough megerősítette, hogy a crossoverben a Kingdom Come Superman -jét, Alex Rosst fogja alakítani!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én általában csak szinkronosan nézek sorozatokat, nehogy belefulladjak a felhozatalba, ennek ellenére rendesen megúsztatnak mostanában, elkezdték adni szinkronosan a Doom Patrol 1. évadát, a Krypton 2. évadát, a Supergirl 4. évadát több résszel hetente, kidobták a Titans 1, évadát, közben ott van egy évadnyi (2.) Légió illetve a Runaways 2. évadjának végéből 2-3 rész a konkurenciánál amik még rám várnak. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, kudar írta:

Batman Hush - mehh, akartam róla pár szót írni, de elég legyen annyi, hogy szerintem ez a legjobb egész estés Batman animációs film. :D Tessék megnézni mert baromi jó lett.

Ez jó hír. A képregény nagyon tetszett. Hihetetlen, hogy az alapsztori mennyi karaktert felvonultat, mégsem érzem, hogy túlzsúfolt lenne. Lehet, hogy annak idején Az Acélember film után egy Hush feldolgozásnak kellett volna jönnie, hogy felvezesse az ottani Batman világát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Ez jó hír. A képregény nagyon tetszett. Hihetetlen, hogy az alapsztori mennyi karaktert felvonultat, mégsem érzem, hogy túlzsúfolt lenne. Lehet, hogy annak idején Az Acélember film után egy Hush feldolgozásnak kellett volna jönnie, hogy felvezesse az ottani Batman világát.

Szerintem is csak itt ugye az lenne a bajuk a készítőknek h kb szinte egyik gonosznak sincs háttérsztorija. Csak úgy bedobálják őket, ami egy rajongó számára okés, de aki nem ismeri az csak csipázik, hogy ez ki és mit akar. :D Amúgy a "mese" végét eléggé átírták a képregényhez képest, szóval ne lepődj meg, ha megnézed. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letudtam a Titánok első évadát, határozottan tetszetős ez az új megközelítés, értem ezalatt a felnőttes megközelítést, amivel DC sorozat esetében ha jól tudom csak a Preacher esetében találkozhatunk. Bár több akciót azért elviselnék a következő évadra nézve. Érdekes, hogy nem rendezték le a konfliktust az évad végére, ez sem túlzottan jellemző szuperhősös sorozatoknál. Külön örülök, hogy további hősöket is erőszeretettel "hívnak" vendégszerepelni.

 

És ha már a vendégszereplőknél tartunk:
Doom Patrol: Első 2 rész után... mégis mi a tök ez??? :D Elborult egy holmi az biztos, de tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, kudar írta:

Szerintem is csak itt ugye az lenne a bajuk a készítőknek h kb szinte egyik gonosznak sincs háttérsztorija. Csak úgy bedobálják őket, ami egy rajongó számára okés, de aki nem ismeri az csak csipázik, hogy ez ki és mit akar. :D Amúgy a "mese" végét eléggé átírták a képregényhez képest, szóval ne lepődj meg, ha megnézed. :D

Jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 07. 30. - 22:25, Darth Cupsy írta:

Letudtam a Titánok első évadát, határozottan tetszetős ez az új megközelítés, értem ezalatt a felnőttes megközelítést, amivel DC sorozat esetében ha jól tudom csak a Preacher esetében találkozhatunk. Bár több akciót azért elviselnék a következő évadra nézve. Érdekes, hogy nem rendezték le a konfliktust az évad végére, ez sem túlzottan jellemző szuperhősös sorozatoknál. Külön örülök, hogy további hősöket is erőszeretettel "hívnak" vendégszerepelni.

Örülök, ha tetszett. :) Szerintem az eddigi legminőségibb DC sorozat. Remélem, tartja ezt a szintet.

Én nem bántam, hogy a karakterépítés oltárán (főként Revan, Robin, Hawk, Dove) feláldozták az akciót, bár nekem utóbbi kapcsán sem volt hiányérzetem.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Igazság Ligája: Igazság, 1. kötet

Ez a sztori olyan nagyszerű, hogy akár filmen is megállna a helyét. Jó lenne, ha az Igazság Ligája folytatásaként ezt adaptálnák. Egy 12 részes hosszú történetet kap az olvasó két kötetben. Az első kötet az 1-6. részeket tartalmazza. Nem is tudtam, hogy Eisner díjat is kapott. Jó, hogy annak idején néztem jó pár epizódot az Igazság Ligája rajzfilmsorozatból, mert a történet rengeteg karaktert vonultat fel, jó részüket csak az említett szériából láttam. Még így is voltak olyan figurák, akiket nem tudtam hová tenni, szerencsére nem túl sokan.

Ami elsőre igazán megfogott ebben a képregényben, azok a rajzok. Doug Braithwaite és Alex Ross munkáját csak dicsérni tudom. Elképesztően lenyűgözőek ezek a festett illusztrációk. Jó bennük gyönyörködni. Realista ábrázolásmódjuk hihetetlenül részletes, pontos. A rajzolók minden részletre ügyeltek, láthatók a tükröződések, fodrozódások, gyűrődések,…stb. Az arcvonások élethűen visszaadják az érzelmeket. Szóval nem semmi munka lehetett ezt összehozni. Ráadásul a füzetek vastagabbak is az átlagnál.

A történetre sincs panaszom. Habár rengeteg karaktert felvonultatnak, (köztük olyanokat is, akiket kevésbé ismerek) mégse éreztem zsúfoltnak. Mondjuk, ha ezt adaptálnák filmben, azért le kéne csökkenteni valamennyivel a szereplők számát.

Megalakul a Legion of Doom Lex Luthor vezetésével. Luthor összegyűjti a Liga tagjainak ellenfeleit. Egy összetett tervet dolgoz ki a hősök térdre kényszerítésére. Először is a rosszak eljátsszák a jót. Éhezőken adnak ételt, rokkantakat, betegeket gyógyítanak meg. Egy új aranykor eljövetelét hirdetik meg. Eközben a Liga minden tagját támadás éri. Megfejtették mindnyájuk személyazonosságát Batman szuperszámítógépe segítségével. (Érdekes, hogy a történet elején, mintha Rébusz nem tudná ki is Batman, pedig az Igazság megjelenése jóval a Hush után van.) Kíváncsi leszek, ez hogyan oldódik meg, milyen következményei lesznek. Supermannel csúnyán elbánnak az ellenfelei: Bizarro, Metallo, Parazita, Grundy. Majdnem megölik, csak Marvel Kapitánynak (azaz Shazamnak) köszönheti a megmenekülését. (Ha jól tudom Shazam eredetileg Marvel Kapitány volt, aztán a Marvel is előállt egy ugyanilyen nevű karakterrel.) Aquamant elfogják és Brainiac kísérletezik vele. Zöld Lámpást Sinestro csapdába ejti egy ismeretlen űrben. Flash-sel Fagy Kapitány csinál valamit, aminek az lesz a hatása, hogy Barry nem tud megállni. Diánát megtámadja Gepárd. Batman pedig a gonosztevők irányítása alá kerül. Mindennek a középpontjában egy álom áll, mely a világ pusztulását és a Liga tehetetlenségét vetíti előre. Nem lennék meglepődve, ha ez is Luthorék agyszüleménye lenne. Bajba kerül Atom, Zöld Íjász, Fekete Kanári, Vörös Tornádó, Sólyomlány és Sólyomember, a Marsi Fejvadász. A Végzet Légiója van fölényben. Elsőként Superman, Wonderwoman és Batman szedik össze magukat. De valami több van itt a háttérben. A folytatásból remélem kiderül.

Kiváló lett az első 6 rész. A végkifejlet felkelti az érdeklődést a folytatásra. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan néznek az eljövendő DC filmek premier dátumai? Egy kicsit eltévedtem, hogy mik jönnek és mik nem. A Joker idén októberben jön. A Wonder Woman 1984 2020. júniusában. Hallottam, hogy lesz Gotham City Ragadozók (Birds of Prey) film, mely elméletileg 2020. februárjában jönne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig így néz ki a premiernaptár:

 

Joker (2019. 10. 04.)
Birds of Prey (2020. 02. 07.)
Wonder Woman 1984 (2020. 06. 05.)
The Batman (2021. 06. 25.)
The Suicide Squad (2021. 08. 06.)
Aquaman 2 (2022. 12. 16.)

 

Persze még van rakás tervezett film, de azokhoz egyelőre nincs bejelentve premier dátum.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jokert a hónap végén bemutatják a Velencei Filmfesztiválon, méghozzá a verseny szekcióban. Szerencsére utána csak egy hónap, és láthatjuk. Egyedül ez a film érdekel egyelőre ebből a "mezőnyből". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: köszönöm szépen!:clap:

 

A Joker érdekel a legkevésbé. Az előzetes egyelőre nem hozta meg hozzá a kedvemet, inkább elvette. De ennek ellenére megnézem, hátha jó lesz és az előzetes csak megcsalta a szemem.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.