Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Itt lehetne beszélni mindenféle képregényről, legyen az szuperhősös, fantasy, sci-fi, horror, történelmi, európai, magyar, amerikai, távol-keleti, stb.... Az elmúlt években nálunk is rengeteg különféle képregény megjelent, és meg fog jelenni jó pár. Úgy gondoltam, megérne egy külön témát a Könyvekhez, Filmekhez, Sorozatokhoz hasonlóan.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Hosszú Halloween

 

Most már értem miért ez Christhopher Nolan kedvenc Batman kalandja. A filmjeihez hasonlóan ez is egy földhözragadt sztori. Feltűnik benne Batman hírhedtebb gonosztevői, de nem rajtuk van a hangsúly, hanem a közönséges maffiózókon. Végig feszült, csavaros krimi epizódikus felépítéssel. Minden epizód egy ünnepnapot mutat be, ahol az Ünneprontó nevű gyilkos csap le. Ha valaki szemezett már az Eaglemoss DC gyűjteményével, de csak 1-2 kötet tud megvenni belőle , akkor ezt a két kötetet bátran ajánlom.

 

Más: A Kingpin kiadónak hála idén jönni fog tőlük a Gyilkos tréfa puha, és keménytáblás kiadásban is, valamint a népszerű Sötét lovag visszatért is kiadják. Az utóbbiból a két részes animációs filmet is ajánlom.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, luke19 írta:

Más: A Kingpin kiadónak hála idén jönni fog tőlük a Gyilkos tréfa puha, és keménytáblás kiadásban is, valamint a népszerű Sötét lovag visszatért is kiadják. Az utóbbiból a két részes animációs filmet is ajánlom.

Előbbiből, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 25. szám

Batman 11. (Új 52): Testvérem őrzője

A Baglyok bírósága sztori 11., befejező része. Hú, hát ez elég hosszú sztori volt.

Batman és Lincoln összecsapása hihetetlenül akció dús és látványos. Lincoln March nagyon erősen hisz benne, hogy ő az ifjabbik Thomas Wayne, aki Bruce öccse. A végén Bruce épp, hogy csak túléli az ütközetet. Lincoln-nak viszont nyoma vész. Az utolsó oldalakon Bruce és Dick az eseményekről beszélgetnek. (Korábban az is egy hihetetlenül jó fordulat volt, hogy Dick-et majdnem beszervezték Karomnak a Baglyok.) Érdekes, hogy nem zárható ki 100%-ban Lincoln állítása. Bár én már az előző szám végén kamunak éreztem.

Hosszú, de nagyszerű volt ez a történet. Greg Capullo rajzai nagyon jók. Scott Snyder pedig az egyik legnépszerűbb Batman történetet hozta össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság Ligája: Igazság (DCNK 29. és 30. kötete)

 

Ez egy meglepően jól megírt, és fordulatos történet, ahol a liga tagok ellenségei lépnek egymással szövetségre. 12 részből áll a történet, amiben hiába tűnik fel rengeteg hős, és gonosz, mindenki elegendő játékidőhöz jut. Nagy erőssége a sztorinak, hogy az ellenségek tényleg fenyegetést jelentenek a hősökre, akik láthatóan nem elpusztíthatatlanok. Egyértelműen 5/5. 

 

Még megemlíteném, hogy igazából a rajzok miatt vettem meg ezt a két kötetet, azt nem tudtam, hogy sztoriban is ennyire erős. 

Alex Ross festményei gyönyörűek benne. Nem egyszer volt, hogy percekig néztem csak a képeket. Itt egy oldal a képregényből példaként:

dcnk-29-elozetes-4.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Miért, a DC-nél nem? :o 

Hát a fordítás néhol elég furcsa, volt már, hogy 1-2 mondatot többször is át kellett olvasni, hogy értsem is mit akart a fordító. A kedvencem, hogy volt eddig egy Justice League: Year One, és egy Robin: Year One kötet. Ezekben a Year One-t Első évnek fordították. Most megjelenik majd egy Batgirl: Year One is, amit meg Batgirl: Első évadnak fordítottak. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 25. szám

Az Igazság Ligája 3. rész.

Az előző két részhez hasonlóan ez is nagyon akció dús lett.

Az új 52 Dianája éppolyan harcias, mint a filmben. Cyborg az átalakulása közben megpillantja Darkseid-ot. Ez utóbbi volt a szám egyik legjobb pillanata. Batman, Superman, Zöld Lámpás és Flash vált válnak vetve harcolnak a paradémonok ellen. Az itteni akciójelenetek kifejezetten tetszettek. Főleg, amikor Wonder Woman is belépett a csatába. Úgy tudom, hogy az új 52-ben Diána és Clark között van valami, bár ez most még nem látszott teljesen. A végén Aquaman is színre lépett.

Látszódik a történeten, hogy Az Igazság Ligája filmet e sztori alapján készítették. Várom a folytatást. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: Föld Egy

Különleges sztori volt. Egy újabb Batman eredet sztori. Valahogy nem tudom ezeket megunni. Ahogy észrevettem itt azért több dolog is eltért.

Alfred-nek itt műlába van. Pingvint végleg kiiktatják a sztori végén. Maga Oswsald is tervbe vette a Wayne-szülők meggyilkolását. A sztori sokáig elhiteti az olvasóval, hogy Pingvinnek is köze lehetett a dologhoz. De aztán itt is csak egy közönséges rabló gyilkosság lett. A Cobblepot-Wayne rivalizálás nagyon érdekes lett. A Szülinapos egy elég félelmetes és beteg sorozatgyilkos lett. Pingvin történet végi halála meglepett. Feltételezem, hogy e miatt ez a történet nem kapcsolódik egyik Batman alap sorozathoz sem. Jó volt látni a kezdő Batmant és az első lépéseit. James Gordon-t és Harvey Bullock-ot is sikerült nagyon egyedi módon ábrázolni. Barbarának a sztori végére nagyobb szerep jutott.

Nagyon tetszett. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 15. - 20:07, caseyjones írta:

Usagi Yojimbo-képregényeket olvasott már valaki közületek? Én tervezem, hogy elkezdem. Lehet kapni újra az összes kötetet a Szukitsnál.

Valami köze van az Usagi képregényeknek a Tini Nindzsa Teknőcökhöz, vagy a képregényekben teljesen független?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Valami köze van az Usagi képregényeknek a Tini Nindzsa Teknőcökhöz, vagy a képregényekben teljesen független?

A képregényekben teljesen független, önálló figura. Később vendégszerepelt a TMNT-sorozatokban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 19. - 16:40, caseyjones írta:

A képregényekben teljesen független, önálló figura. Később vendégszerepelt a TMNT-sorozatokban. :)

Ez érdekes. Meg mertem volna esküdni, hogy valami szorosabb kapcsolat van Usagi és a Teknőcök között képregény szinten is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Halál a családban (DCNK 11. kötet)

 

Batman 50. évfordulójára készült, aminek az érdekessége, hogy az olvasók telefonos szavazáson dönthettek Robin sorsáról.

Maga a történet nem nagy szám. Joker megszökött az Arkhamből, és mivel lefoglalták az összes pénzét, ezért az atombombájátát akarja eladni Libanonban terroristáknak. Eközben Robin meg akarja keresni a valódi anyját, mivel forrófejűsége miatt Batman már nem számít a segítségére. Batman meg elmegy megállítani Jokert. A szállak hamar összeérnek, mivel az anya jelöltek is pont a Közel-Keleten vannak. A rajzok a szokásos 80-as évekre jellemző stílus, amik nekem tetszenek. Összeségében 5/4.

 

Superman: Titkos eredet (DCNK 31. kötet)

 

Egy újabb Superman eredettörténet, amit 2009-ben adtak ki. A hat számból az első kettő Clark iskolai éveit mutatja be. Ezekből Zack Snyder egy pár dolgot átvett Az acélemberben. A maradék négy szám pedig Metropolisban zajlik, ahol az idősebb Clark állást kap a Daily Planetnél. Jelen van a történetben Lex Luthor is, aki szokás szerint féltékeny Superman erejére. Valamint Metallo is feltűnik. Főleg vele zajlanak az akciójelenetek. Nem volt rossz eredet sztori, de a Föld-1 eredet jobban tetszett egy kicsivel. Egy régebbi eredettörténet még itt figyel a polcon, kíváncsi leszek arra is. Ez a kötet is összességében 5/4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lex Luthor: Az acélember (DCNK 12.kötet)

 

A történet főszereplője végig Luthor. Az ő szemszögéből élhetjük meg, hogy milyennek látja Supermant, és a gondolataiba is részletes bepillantást nyerhetünk, amikkel egyébként simán egyet lehet érteni. Feltűnik még Batman is rövid ideig a történetben, hibátlan módon. Lex Hope-al való kapcsolata is érdekes. Na meg a kötet végi csavar, arra nem számítottam. A rajzok is gyönyörűek benne. 5/4.5

_lhL1-JUS-t7f5DkyfnsTnua-un44jTDqXAGBBZh

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 20. - 17:24, Darth Revan9 írta:

Ez érdekes. Meg mertem volna esküdni, hogy valami szorosabb kapcsolat van Usagi és a Teknőcök között képregény szinten is.

Hát én úgy tudom, a képregényeket tekintve semmi közük egymáshoz. Csak a rajzfilmsorozatokban hozták össze őket. 

Egyébként meg lesz majd Usagiból egy önálló rajzfilmsorozat, ha minden igaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 20. - 20:53, luke19 írta:

Batman: Halál a családban (DCNK 11. kötet)

 

Batman 50. évfordulójára készült, aminek az érdekessége, hogy az olvasók telefonos szavazáson dönthettek Robin sorsáról.

Maga a történet nem nagy szám. Joker megszökött az Arkhamből, és mivel lefoglalták az összes pénzét, ezért az atombombájátát akarja eladni Libanonban terroristáknak. Eközben Robin meg akarja keresni a valódi anyját, mivel forrófejűsége miatt Batman már nem számít a segítségére. Batman meg elmegy megállítani Jokert. A szállak hamar összeérnek, mivel az anya jelöltek is pont a Közel-Keleten vannak. A rajzok a szokásos 80-as évekre jellemző stílus, amik nekem tetszenek. Összeségében 5/4.

Ismerősnek tűnt ez a sztori, ezért a hétvégén kutakodtam a képregényeim között és rá is akadtam az elejét rejtő 1990-es füzetre. Később leesett hogy az az első Batmanus képregényem. A folytatáshoz még nem volt szerencsém úgyhogy ebből pótlás lesz aminek 28 év elteltével épp ideje már.

 

0Iw76Vv.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Batman 26. szám

Szellem a gépben

Egy egyszerű, de nagyon jó sztori, mely két fiatal testvér szemszögéből mutatja meg Batmant.

Batman védelmébe veszi Harper Row-t és testvérét. Cserébe Harper úgy dönt segít a Sötét Lovagnak. A lány rájön hogyan tud Batman láthatatlan maradni. Mikor az egyik nyom-eltüntető doboz kikapcsol, azt hiszi Batman bajban van. De kiderül, hogy a Sötét Lovag ura a helyzetnek. Azért Harper is besegít. Jó ellenfélnek tűnik a Tigriscápa.

Az Igazság Ligája, 4. rész

Folytatódik az apokaliptikus történet. A látvány és a rajz nagyszerű.

Darkseid is végre színre lépett.

Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Batman 27. szám

Batman első éves különszám

Első hó

A történet még egy laza szállal kötődik a Baglyok Bírósága sztorihoz. A központi hős, az egyik kedvencem, Mr. Fagy. Bepillantást nyerünk Victor Fries múltjába. Láthatjuk milyen volt gyerekként, hogyan lett belőle később felnőtt tudósként Fagy. Victor kegyetlen és kíméletlen, a saját téveszméi rabja. Kiderült, hogy az a Nora, akit feleségének hisz valójában egy teljesen ismeretlen nő, akihez valamilyen okból elkezdett ragaszkodni. Fagy egy téveszmés beteg, megszállott figura. Lelki gondjainak köze lehet az anyjához és sérüléséhez. Jó volt látni Pingvint, Éjszárnyat és Robint is. Batman és Fagy összecsapása rövid, de hatásos.

Scott Snyder és James Tynion remek történetet tálalt elénk. James Fabook rajzai kiválóak.

Az Igazság Ligája, 5. rész

Darkseid színre lépésével még jobban elszabadul a pokol. Az összecsapások száma fokozódik. Darksed ereje hihetetlenül nagy. Superman fogságba kerül. Ha jól láttam, át akarják mosni az agyát, mint azt az általam látott Superman rajzfilmben történt. Feltételezem ez képregényben is megtörtént még az Új 52 előtt. Nem tudom ki lehet Darkseid lánya, de remélem kiderül.



Mivel itt is az egyik kedvenc DC gonosztevőm szerepel ezt is nagyon élveztem. Geoff Johns jól ír. Jim Lee rajzaival is elégedett vagyok. Várom a következő számot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul Tobin: Vaják: Az elátkozottak háza képregény

A Dark Horse-nak nem volt könnyű dolga, amikor a díjnyertes lengyel szerző, Andrzej Sapkowski Vaják könyvsorozatának világán játszódó képregényt készített. Sapkowski stílusa egyedülálló és különleges. Mégis úgy gondolom, hogy Paul Tobin írónak és Joe Querio rajzolónak sikerült jól megfogniuk ezt a világot, nagyszerűen ráéreztek Geralt karakterére és egy élvezetes sztorit tettek le az asztalra. A történet önállóan olvasható, független a Vaják-ciklus bármelyik kötetétől, így azok is kézbe vehetik, akik nem olvasták a regényeket, antológiákat.

A történetben Geralt találkozik egy Jakob nevű vadásszal, aki egyedül kóborol Angren földjén, a Fekete-Erdőben. Különös egy szerzet. Állítása szerint a brukszák elragadták szeretett feleségét, Martát és brukszát csináltak belőle. Geralt és Jakob egy elátkozott házba tévednek. Elég kísérteties hely, ahol rendre felbukkan a titokzatos Marta is. Egy Vara nevű szukkubusz is feltűnik. A helyszín hangulata nagyon misztikus és rejtélyes. Az üvegablakok állandóan változnak, valamilyen történetet mesélnek el, vagy veszélyre figyelmeztetnek. A ház és a környéke tele van élőhalottakkal és különféle szörnyekkel. A síri boszorka, a fullasztány és a lesi nagyon jól meg vannak rajzolva és kifejezetten ijesztőek. A történetben sokáig nem tudjuk, ki kicsoda és milyen szándékok vezérlik A történet végén maga Marta ad magyarázatot, ami végül nagyon más képet fest Jakob-ról, mint azt az olvasó elsőre gondolta. Jakob egy téveszmés és erőszakos bolond, aki ráadásul szadista is. Így a sztori végén egyáltalán nem tudtam sajnálni, mikor elérte a végzet.

Tobin jól meg tudta fogni a régi Geraltot, aki még a Cirivel való találkozás előtt zárkózottabb volt, és inkább semleges igyekezett maradni. A figurákról sokáig nem sokat árul el, így van meglepetés is a sztoriban. Mindig is szerettem, ha egy szereplőről kiderül, hogy végül is nem az, akinek mondja magát. Joe Querio rajzaival elégedett vagyok. Pár helyen egy kissé elnagyolt, de nagyon hangulatos és misztikus képeket varázsolt az olvasók elé. Különösen érezhető a feszültség, a sejtelmesség azokon a képkockákon, melyeken nincs szöveg. Az érzelmek ábrázolása kitűnő.

Rendkívül elégedett vagyok az első Vaják képregény kötettel. Egy egyszerű sztori, de mégis magával ragadó a misztikussága és a rejtélyessége. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.