Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem az a legfőbb gond, hogy a DC ezen filmjei max. a Marvel kifejezetten gyengébbnek tartott darabjainak színvonalát ütik meg.

 

A Marvel anno indított egy nem túl acélos Hulk filmmel és egy piszok erős Vasemberrel. Az első fázisnál továbbra is hullámzó volt a színvonal (Vas2 és Thor, Amerika Kapitány), de sikerült egy Bosszúállókkal zárni. Ez eleve egy erősebb sor, mint a DC esetében. Ráadásul akkor még érthető módon megbocsátóbbak voltak az emberek. Pl. a Hulk-féle színészcserét is könnyen vették.

A Marvel azóta hatalmas filmes univerzummá nőtte ki magát, eltelt egy évtized, ma már mások az elvárások. Ha már a DC ugyanazt az utat akarja követni, akkor el kell fogadni, hogy a Marvelhez fogja őket mérni mindenki. Márpedig a DC-nek eddig nemhogy nem sikerült olyan alkotást felmutatni, mint a Vasember vagy a Bosszúállók, de még a közelében sem jártak. Nincs húzófilmjük, csak ilyen "szódával elmegy limonádék".

 

Most ha ehhez hozzávesszük a nem épp biztató pletykákat és ilyen-olyan furcsa körülményeket, akkor érthető miért inog nagyon a Warner alatt ez az egész szerkezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már ízlés kérdése, de szerintem pl. a Wonder Woman vagy a Justice League bőven megugorja némely I. fázisos Marvel-mozi szintjét (pl. The Inrcredible Hulk, Iron Man 2, Captain America). De a Marvelnél is csúsztak be gyengébb alkotások a későbbiek során is (Guardian of the Galaxy vol. 2, Ant-Man). A DC egyelőre nem tud annyi filmet felmutatni, de szerintem nem rosszak az arányok: egy gyenge, két átlagos és két jó film.

Viszont tény, hogy kellene egy Kevin Feige-hez hasonló személy, aki jobban koordinálja a franchise-t, letisztultabb koncepciót adva neki. Jó lenne, ha kiforrná magát ez a filmes univerzum, és nem omlana össze a negatív hullámtól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ez már ízlés kérdése, de szerintem pl. a Wonder Woman vagy a Justice League bőven megugorja némely I. fázisos Marvel-mozi szintjét (pl. The Inrcredible Hulk, Iron Man 2, Captain America).

Az lehet, csak a többi DC meg fényévekre van a Vasembertől vagy a Bosszúállóktól. Ezért lesz a Marvel 1. fázisa erősebb, mint a DC eddigi termése, nem is kicsivel. Én ezt mondtam, nem azt, hogy a DC összes filmje rosszabb, mint a Marvel 1. fázisának alkotásai. ;) Csak pont ez a baj, hogy a DC közül a jobbak vannak ott, ahol a Marvelnél a rosszabbak. És ez nemcsak az 1. fázisra igaz.

34 perccel korábban, Darth Sky írta:

De a Marvelnél is csúsztak be gyengébb alkotások a későbbiek során is (Guardian of the Galaxy vol. 2, Ant-Man).

Lásd feljebb.

35 perccel korábban, Darth Sky írta:

A DC egyelőre nem tud annyi filmet felmutatni, de szerintem nem rosszak az arányok: egy gyenge, két átlagos és két jó film.

Ez nyilván tényleg ízlés kérdése is, de én nem látom ilyen "fényesnek" a helyzetet. Nálam max. 2 átlagos, a többi inkább gyenge. Főleg, ha a Marvelhez viszonyítom. A WW-t dicsérik sokan, pedig az szerintem egy olyan sablonos és jellegtelen semmilyen valami, hogy max. átlagosnak nevezném. Hasonló a helyzet az Acélemberrel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legnagyobb hibát a Warnernál akkor követték el, amikor olyan ember kezébe adták a fontosabb filmek kreatív döntéseit, aki eleve arról volt hírhedt híres, hogy a látványt helyezi előtérbe minden mással szemben. Ezért lett az egész Man of Steel olyan lagymatag, miközben a végső csata meg ugyan látványos volt, de teljesen súlytalan.

A BvS-re javult kicsit a helyzet, de ott meg az a gond, hogy a mozis verzió teljes mértékben értékelhetetlen... Még a rendezői változattal is nagyon jószívűen egy gyenge közepes a film.

A Justice League meg egy katyvasz lett a két ellentétes személyiségű rendező alatt, bár a 3 film közül még mindig ezt tartom a legnézhetőbbnek, azért ez sem egy erős alkotás.

Ezek közben beesett egy katasztrofális SS, és egy "szódával elmegy" WW.

A Shazam-ban látok némi potenciált, de az Aquaman előzetes közel sem győzött meg. A Flash filmnek már legalább 2-szer teljesen újraírták a forgatókönyvét, és annyi rendezőt emlegettek már vele kapcsolatban, hogy 1 kezemen meg sem tudom számolni...

 

Ha igazak a pletykák, akkor az MCU indulása sem volt éppen zökkenőmentes, de ez, ami a DC háza táján folyik, már kezd nevetséges lenni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem célom nyafogni, kötekedni, tényleg semmi rossz szándék nem vezérel, de ez a topik nem kizárólag a képregényeknek van szentelve? 

Csak furcsálltam, mikor ma délelőtt benéztem ide képregénykritikákat olvasni, aztán a DC-filmekről megy a diskurzus. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a DC elég nagy brand ahhoz, hogy saját topikot kapjon, bátorkodtam nyitni neki egyet. Úgy láttam, többünket is érdekel annyira, hogy legyen értelme. A jövőben bőven érkezik DC tartalom, így szerintem témában sem lesz hiány. A fórum is letisztultabb, és átláthatóbb lesz így. Plusz, ha már a Marvelnek is van, miért ne? :P Ide jöhetnek a DC-vel kapcsolatos filmek (ami alatt nem csak a DCEU-t értem, hanem minden egyéb DC filmet is), sorozatok kibeszélői, trailerei és minden egyéb, ami a DC-vel kapcsolatos. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Darth Sky lezárta, megnyitotta, lezárta és megnyitotta ezt a topikot
13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A DC képregényest akkor át kell írni mert az is mehet ide. 

 

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Jogos felvetés. Nyitottam egy külön topikot a DC-nek, remélem, nem indítok el vele lavinát... :P 

 

Tehát akkor ez a topik simán csak "Képregények" lesz, és ha DC-képregényről akarok írni, akkor a "DC" topikba menjek? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a "DC" és a "DC és egyéb képregények" topik össze lett vonva egyetlen DC topik alá, főleg mert az "egyéb képregények" topik is DC-vel volt tele. Mostantól, akárcsak a Marvel topik esetében, itt is lehet mindenről dumálni, ami DC: képregényekről, filmekről, sorozatokról, játékokról, törülközőkről, bögrékről, pulcsikról, stb. Egyéb képregények topikot egyelőre nem nyitunk, de ha többen is úgy érzik, hogy szeretnének többet beszélni más képregényekről (az eddigiek alapján nincs erre nagy igény, hiszen alig termelt ki valamit az "egyéb képregény" topik, az is DC volt), akkor lehet róla szó. De két post kedvéért felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :peace:

 

Na akkor gyorsan egy Gotham hír: a héten elkezdték írni a sorozat befejező részét. (Jelenleg az 5. részt forgatják jövőhét szerdáig, aztán még aznap belekezdenek a 6. rész forgatásába)

Ha minden jól megy, akkor legkésőbb november végére befejeződik a forgatás. :)

 

És ha már Gotham: tegnap volt Batman nap (elindult a DC Universe streaming szolgáltatás ;)) és Cameron Monaghan ezt osztotta meg - csak olvassátok el Jokeresen :D

yrd402fntgm11.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első képek a Joker film forgatásáról.  Joaqin Phoenix szerintem jó kis Joker lehet majd. 

 

Közben a rendező megosztotta az első hivatalos képet. A bejegyzés csupán egy keresztnévből állt: Arthur. :D

41930107_1803401736409257_37598741310933

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Nem követem a DC világát túl közelről - távolról is alig -, de ez a film nézős lesz, ha már egyszer egyik kedvenc színészem játssza a főszerepet :) Kapcsolódik a többi filmhez? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Köszi :) Nem követem a DC világát túl közelről - távolról is alig -, de ez a film nézős lesz, ha már egyszer egyik kedvenc színészem játssza a főszerepet :) Kapcsolódik a többi filmhez? 

Nem fog kapcsolódni hozzájuk. Reméljük ez előnyére válik a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 13. - 21:01, Darth Revan9 írta:

A Titan Books a DC Comics-szal együttműködve bejelentett egy új regény sorozatot, melyben DC-s sztorikat dolgoznak fel regényben.

1. kötet The Killing Joke,

2. kötet: Mad Love

3. kötet: Court of the Owls.

Az első ugyebár a Gyilkos tréfa regényváltozata , a második Harley Quinn sztorija, a harmadik a Baglyok Bírósága sztori feldolgozása lesz.

Szerintetek lenne igény ezekre a regényekre?

 

2018. 09. 13. - 23:15, luke19 írta:

Remélem igen! :clap2:

Akkor jó, mert megkezdődött az első, tapogatózási fázis. Reméljük sikerrel zárulnak a tárgyalások és akkor jöhetnek magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham S5:

- Az egyik színész - aki egy gonoszt játszik - instájára kirakott egy képet, ahol dicsérte a fiatal Bruce -t alakító Davidet és továbbá elmondta, hogy alig várja a januárt. Lehet, hogy elkotyogta a show premierjét? Jó lenne, régen pusmogtak márciust is, de jobban örülnék a januárnak.

- A sorozat egyik írója kitette a 7. rész forgatókönyvének első oldalát, ahol fel van fedve a cím, az író és a rendező. Spoiler mögé rakom, mert eléggé spoileres, de ha megteszik, akkor ő bizony jönni fog!!! :yes:

Spoiler

i2zqny31x9n11.jpg?width=640&crop=smart&s

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Gotham S5:

- Az egyik színész - aki egy gonoszt játszik - instájára kirakott egy képet, ahol dicsérte a fiatal Bruce -t alakító Davidet és továbbá elmondta, hogy alig várja a januárt. Lehet, hogy elkotyogta a show premierjét? Jó lenne, régen pusmogtak márciust is, de jobban örülnék a januárnak.

- A sorozat egyik írója kitette a 7. rész forgatókönyvének első oldalát, ahol fel van fedve a cím, az író és a rendező. Spoiler mögé rakom, mert eléggé spoileres, de ha megteszik, akkor ő bizony jönni fog!!! :yes:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Azt majd jó lesz tudni, hogy Jeremiah lesz Joker, vagy más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bohócfestésben is megcsodálhatjuk a Joaquin Phoenix-féle Jokert. Már ha ez a végleges változat. 

Nem rossz, de lehetne jobb is. Számomra eddig az Arkham játéksorozat Jokere az igazi mind megjelenés, mind személyiség terén.  

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Már ha ez a végleges változat. 

Nem hinném, hogy a végleges lesz, hiszen komédiásként akar boldogulni a filmben, lehet így lép fel. :D Bár nekem tetszik. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.