Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Sajnálom az Arrow -ot, de logikus lépés, nemhiába kezdték el idén például a jövővel is foglalkozni. Mivel már felfedték a nagy big bad -et, így valszeg a 8. évadban előveszik a képregényekből a Ninth Circle történetet, sőt talán még Kevin Smith is megérkezhetne rendezni egy részt, ahol Onomatopoeai lenne az ellenség - ha már Ono az ő karaktere. És valszeg a Crisis részével zárnak így 

Spoiler

elég sanszos, hogy Oliver meghal, mert a mostani részben is amikor a jövőben Mia megkérdezi William -et, hogy az apja egy hős volt -e, Will ráböki, hogy igen. Ebből nekem az következik, hogy Oliver feláldozta magát Barry és Kara helyett. :(

No remélem azért a rövidebb évad során megtudja mutatni magát a sorozat, kevesebb rész, több költség -bár ebből sok elmegy majd a krízisre- és nagyszabásúbb évad. Legalábbis remélem. :)

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Bárcsak a Gotahm is megélt volna legalább annyi évadot, mint az Íjász. Sok gonoszt be lehetett volna még mutatni. Pl.

  Spoiler elrejtése

Kétarc, Halálcsapás, Deadshot, Talia, Krok, Babakészítő, Dr. Halál, .... stb.

Two-face akkor jönne/jött volna a Gotham -be, ha recastingolják a csókát, aki játszotta, mert ő időközben elment ügyvéskedni egy másik sorozathoz. :(

A többit én is szívesen láttam volna, az egyik azonban

 

Spoiler

Krok szerintem megjelent a sorozatban. Az idei szezon 8. részében Bruce és Alfred a csatornában szembeszáll egy Krok -hoz hasonló csókával. Burning man -ként hivatkoznak rá, de eléggé Krokkos kinézete volt. :)

 

A fene... most újabb szünet lesz, mert a kövi rész csak március 21. -én érkezik. :( A finálé is április 25. -én érkezik, így a 11. rész vagy az I am Bane után jön, vagy a finálé előtt. A Fox vajon mit szív? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Bárcsak a Gotahm is megélt volna legalább annyi évadot, mint az Íjász. Sok gonoszt be lehetett volna még mutatni. Pl.

  Spoiler elrejtése

Kétarc, Halálcsapás, Deadshot, Talia, Krok, Babakészítő, Dr. Halál, .... stb.

 

Ezek közül néhánnyal

Spoiler

(Deathstroke, Deadshot, Talia)

foglalkozik az Arrow is. :) Az elsőként említetthez ráadaásul a szvsz legjobb évad is fűződik, amiben főszereplő. 

 

Én egyébként nyáron terveztem elkezdeni a Gothamet. Kíváncsi vagyok rá, mert eddig sok jót hallottam róla. Remélem, Harley Quinn és Catwoman tiszteletüket teszik benne (bár ez utóbbiban szinte biztos vagyok) :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Sajnálom az Arrow -ot, de logikus lépés, nemhiába kezdték el idén például a jövővel is foglalkozni. Mivel már felfedték a nagy big bad -et, így valszeg a 8. évadban előveszik a képregényekből a Ninth Circle történetet, sőt talán még Kevin Smith is megérkezhetne rendezni egy részt, ahol Onomatopoeai lenne az ellenség - ha már Ono az ő karaktere. És valszeg a Crisis részével zárnak így 

  Spoiler elrejtése

elég sanszos, hogy Oliver meghal, mert a mostani részben is amikor a jövőben Mia megkérdezi William -et, hogy az apja egy hős volt -e, Will ráböki, hogy igen. Ebből nekem az következik, hogy Oliver feláldozta magát Barry és Kara helyett. :(

No remélem azért a rövidebb évad során megtudja mutatni magát a sorozat, kevesebb rész, több költség -bár ebből sok elmegy majd a krízisre- és nagyszabásúbb évad. Legalábbis remélem. :)

Elvileg Stephen Amell akart kiszállni, ezért lendült a kasza a sorozat felett. :( Viszont abba is ő egyezett bele, hogy legyen egy 10 részes lezárás. Remélhetőleg méltó búcsúval készülnek. :) 

A DC karaktereinek tárháza szinte végtelen, így szerintem nem okozott volna gondot még "x" évadig főellenségeket előkapni.

Spoiler

Amire jelenleg kíváncsi vagyok, az a jövő szál miértje. Egyesek arra tippeltek, hogy addig tervezik nyújtani a sorozatot, amíg a "jelen" szál be nem éri a "jövő" szálat, de ezt immár kilőhetjük.

  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ezek közül néhánnyal

  Spoiler elrejtése

(Deathstroke, Deadshot, Talia)

foglalkozik az Arrow is. :) Az elsőként említetthez ráadaásul a szvsz legjobb évad is fűződik, amiben főszereplő. 

Maximálisan egyetértek. De remélem a mostani főgonosz lepipál mindenkit. :D

27 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én egyébként nyáron terveztem elkezdeni a Gothamet. Kíváncsi vagyok rá, mert eddig sok jót hallottam róla. Remélem, Harley Quinn és Catwoman tiszteletüket teszik benne (bár ez utóbbiban szinte biztos vagyok) :D  

Cat szinte biztos előbbiről nem nyilatkozok mert a Gotham máshogyan mutatja be a dolgokat mint a képregények. De khm... tudjukki eredete... khm... bámulatos. Cameron Monaghan számomra HL, JN és MH szintjén mozog. :)

25 perccel korábban, Darth Sky írta:

DC karaktereinek tárháza szinte végtelen, így szerintem nem okozott volna gondot még "x" évadig főellenségeket előkapni.

  Spoiler elrejtése

Amire jelenleg kíváncsi vagyok, az a jövő szál miértje. Egyesek arra tippeltek, hogy addig tervezik nyújtani a sorozatot, amíg a "jelen" szál be nem éri a "jövő" szálat, de ezt immár kilőhetjük

GA ellenségek simán vannak még. Pl. Aki most eszembe jut az John King, Komodo - bár ő már szerepelt, de az csak 1 rész volt és nem is volt Komodo sztem - és akkor az Outsiders. William Bigghs, Red Dart, Cheshire stb. Sőt meg Lady Shivat is emlegették korábban. Csupa olyan karakter, akikket még belehetett volna hozni.

 

A spoilerben írtakrameg igen: lehet ez volt a terv, de én éreutem, hogy nem mennek el addig. De még a 10. évadig simán lett volna benne spiritusz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: Nulladik év második kötet

A Nulladik év második kötete folytatja az új 52-es Batman eredetének feldolgozását. Újabb 6 füzetet kap az olvasó, a Batman 27, 29-33. számait. A 28. nem tudom miért maradt ki, talán az nem kapcsolódik ehhez a sztoriszálhoz.

27, 29. szám, Sötét város

A Sötét város cselekmény szál vége.

Batman épphogy csak elmenekül Gordon segítségével a csapdából, amit Rébusz állított fel neki. Jim és a Sötét Lovag kapcsolata itt kezd el barátivá alakulni. Gordon visszaemlékezése a korrupt zsarukra nagyon drámai. Látható, hogy már belefáradt a korrupt és velejéig romlott rendőrökbe. Hamarosan kiderül, hogy Dr. Halál valójában Nygma szövetségese. Végig együttműködtek és Rébusz nagy tervében fontos szerepet adott Helfernnek. Nagyszabású a projekt, Rébusz át akarja venni az egész város felett az irányítást. Nagyon élveztem Batman színrelépését a léghajón, ott erősen érződött, hogy ő lesz a remény szimbóluma. Nem hittem volna, de végül Ed terve valóra vált. Emlékképekben pedig új színt kapott a tragédia éjszakája a gyermek Burce életében.

30-33. szám, Vad város

Gotham Rébusz uralma alá került pár hónapra. Kb. olyan Senki földje érzésem volt. Eszembe jutott a Gotham legújabb, 5. évada, és A Sötét Lovag: Felemelkedés film is. A hangulat nagyon posztapokaliptikus. Rébusz minden nap kihívja a városlakókat rejtvényfejtésre, közben terrorizálja őket. Bruce eközben felépül és újra harcba száll Gordon oldalán. Segítséget kapnak pár tengerész gyalogos és Lucius Fox szerepében. A helyzet elég reménytelennek tűnik Batman sokszor épphogy csak megússza Ed csapdáit. A végén úgy tűnik nem is győzhetnek, Bruce pedig megtanulja, hogy Batman lényege az állhatatosság, az, hogy soha nem is adja fel. Egyik kedvenc részem a rejtvényfejtős játék, és az ahogy Batman átvágja a gordiuszi csomót, melyet Nygma állított. Batman nagyot nőtt a város lakóinak szemében. Az emlékképekben, illetve a sztori végén felbukkan Julie Madison Bruce egyik első szerelme. Julie-val Bruce családot alapíthatott volna, és megismerhette volna a mélységes örömöt. Egyik kedvenc jelenetem, ahogy ezt Alfréd el is képzeli. Alfréd szívből remélte, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik, de Bruce úgy dönt, hogy ez elutasítja. Inkább Batman útját választja és Gotham védelmezését.

Kiváló, mind a hat füzetre megadom az ötöst. Nagyon tetszett az elejétől a végéig az egész sztori. Már értem, hogy mennyi minden lett átemelve a Gotham sorozatba is. A fordítás egy kicsit jobb, kevesebb a fura mondat és az elütés. Scott Snyder egy remek történetet tett le az asztalra, Greg Capullo rajzai fantasztikusak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy volt-e már, de Idris Elba fogja felváltani Will Smith Deadshot -ját a James Gunn rendezte Suicide Squad c. filmben.

 

Gotham hírek:

- Érkezett a héten egy Bane Red Band trailer, ami hát... huh, Bane hangja k val kezdődően nagyon jó. Érdekes 2 rész áll ellőttünk a finálét megelőzően. :)

 

 

- A finálét korábban április 4. -ére írták, de ez fake, marad az április 25. A finálé különleges lesz sok szempontból is.

- Néhányan már látták az utolsó részt, és spoilermentesen annyit mondtak, hogy

happy oswald cobblepot GIF by Gotham

:P

- Rébusz sajnos nem kapja meg a botját, ellenben Pingvin monoklija (félszemüvegje) ott lesz. Nem lesz nagy szerepük, az egyik néző Rébuszt 10 -es skálán 6 -osra értékelte, Pingvint 8 -ra. :)

- Selinát ugye Camren Bicondova alakítja. A fináléban viszont egy idősebb színészt találtak, aki hát wow... mintha a Batman Returns Michelle Pfeiffer és a Gotham Camren B. színészét keresztezték volna! :o

- Az, hogy Bruce Wayne felfog -e tűnni a fináléban, nem tudni, de Batmanusunk biztosan. És a készítők szerint nem Smallvilleznek, kap játékidőt a bőregér bőven. :D

- Jim Gordon bajsza megjelenik, de rejtélyesek ezzel kapcsolatban. Elképzelhető, hogy csak nagyon kis ideig láthatjuk az ikonikus bajuszt. :|

- Catwoman -nek állítólag nem lesznek macskafülei.

- Ami a legfontosabb: Barbara Gordon tiszteletét teszi a sorozatban. Mivel 10 év telik el, így egy 10 éves lány fogja alakítani őt.

- De ami ennél is fontosabb: Joker is megjelenik! Horroros kinézete lesz és ha minden igaz, 4 jelenetet fog kapni! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Gotham utolsó epizódja normál kb. 40-45 perces játékidejű lesz? Valahol azt olvastam, hogy másfél órás lesz.

Ez egy jó kérdés. Még nem tudni, valószínűleg normális hosszúságú lesz, nem hinném, hogy kb. filmhosszal búcsúznának, bár megmondva őszintén, annak nagyon örülnék. Meglátjuk majd, nagyon izgalmas lesz. :)

 

Apró érdekesség: Batman első számát 1940. április 25. -én adták ki. A Gotham sorozatzárója pedig 2019. április 25. -én fog érkezni. Jó évfordulós ajándék Batmannek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várós Bane. Remélem odapörköl. :D

 

Kiderült időközben, hogy a Fox eredetileg kaszálta volna a Gotham -et a 4. évad után, mert a nézettségi adatok rosszak voltak - az utolsó részek már a 2 millió nézőt se érték el - de a Warner Brothers közbelépett és az ő segítségük miatt a Gotham kapott egy utolsó, záró évadot. Végre valami ésszerűt cselekszik a WB! :yeah: 

 

Fox, te pedig: :fuckoff::fuck2:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az Aquamant, hát ez javarészt egy szörnyen vásári gagyi... Pedig megint mondták, hogy ez már végre egy jó DC film, de ugyanúgy pofára estem, mint a WonderWoman esetében. Én nem tudom mi a francot művelnek arrafelé, hová lettek az érdemi ötletek, az igazi mondanivaló és tartalom? Hogy egy Nolan-féle Batman-trilógia vagy egy V for Vendetta után ilyen bazári hulladékokkal álljanak elő, ez nonszensz.

Értem, hogy a MCU-ból akarnak meríteni, át is vesznek elemeket, de semmi nem áll össze belőle. A MCU filmjeinek többsége se feltétlen túl eredeti, látványfilmek, amiknek sokszor csekély a mondanivalója. De legalább működnek, a maguk nemében élvezetesek. A DCEU meg átveszi a legrosszabb MCU alkotások sekélyességét, sablonosságát, komolytalanságát, majd köré tesz egy rakat működésképtelen motívumot. Nincs min csodálkozni, hogy semmi nem sül ki belőle.

 

A sztori megint piszkosul klisés, cserébe legalább kellően negédes és giccses. És persze kiszámítható, de most még csak semmi igazi fordulat sincs, semmi ármány vagy cselszövés. A szereplők sztereotipikusak, mesterkélt karakterfejlődéssel. Pontosabban ennek nyomai maximum a főszereplőn mutatkoznak, de ott is megalapozatlanul. Az meg pláne röhej, hogy Aquaman és Fekete Mantra motivációja gyakorlatilag ugyanaz.

Ez a trónharc nem sokat mondott nekem, elvégre nem ismerem Atlantisz népeit, sem a hagyományaikat, tehát totál értelmezhetetlen volt, ami történt. Főképp úgy, hogy először azt hittem egységet kell kovácsolni a háborúhoz, ha más nem, hát csellel és koholt indokkal, ürüggyel. Aztán a végén csak nyílt öldöklés lett, ami közben felmerült bennem a kérdés, hogy akkor már nem egyszerűbb lett volna rögtön nekiállni a földiekkel háborúzni? Így semmi értelme az atlantiszi küzdelemnek, pont a lényege veszett el az egésznek.

 

Amber Heard meseszép, ezen nincs mit tagadni, de sajnos a férfiasságom nem a minőségi film felé mutató iránytű. :D Ha értitek mire gondolok, ebből filmélmény nem kerekedik. Na, Momoa ugyanez lehet, csak a hölgyeknek. Általánosságban elmondható, hogy a színészi játék leginkább annyiban merül ki, hogy visszaverik a fényt. És ez alól Kidman, Dafoe vagy Lundgren sem kivétel. Kedvenc klónunkat meg jópofa volt az egyszem hősszerelmes szerepében látni, de kb. ennyi is.

 

Sokan a látványt magasztalták az egekig, hogy az fantasztikus. Őszintén szólva, nem voltam hasra esve. Nyilván jól mutat a film, csak hát 2019-ben ez ilyen szinten tök átlagos. Kb úgy festett a víz alatti világ, mint a Subnautica-ban, csak míg az egy indie játék, addig ez egy nagyságrendekkel magasabb költségvetésű 2 órás film. Manapság már nem fognak kiemelkedni azzal, hogy Windows Vista háttérképek és képernyőkímélők színvilágát meg neoneffektjeit villogtatják.

A CGI meg egyenesen rusnya volt szerintem, legalábbis nagyon feltűnő. Ami még "tetszett", az a Power Rangers szökevény jelmezek voltak, amiket nem is tudtam hová tenni. Ezt tényleg komolyan gondolták a készítők? Fekete Mantrán egyenesen bekakiltam hogy nézett ki, és akkor komolyan kellett volna venni. De az se volt semmi, hogy olyan technológiát kap a kezébe, amiről fogalma nincs, messze túlmutat a földi ismereteken, erre nekiáll szétszedni az egészet, meg átalakítgatni, ezermesterkedni.

 

Na hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyáltalán nem szórakoztam jól a film bizonyos részein. Csakhogy ezek leginkább azokhoz a jelenetsorokhoz kapcsolódnak, ahol kvázi ilyen "feelgood" jelleggel elengedték az egészet. A humor pár jelenetben jól működött, még ha máskor inkább kellemetlen is volt. Sokkal jobban működött volna ez a film egy paródiának, hozzátenném néha nehezemre esett eldönteni nem ahhoz van-e szerencsém. De aztán szembesültem a szörnyű igazsággal, hogy sajnos nem, ezt komolyan gondolták.

Pedig a könnyed jelenetek egész jól ültek, csak bántóan gyakran próbálta magát komolyan venni a film, ami nem állt jól neki. Sajnos ehhez kevés az "tartalomnak", hogy a gonosz emberek a vízbe szemetelnek, dobjuk hát vissza nekik, ami az övék. Mert nyilván sokkal jobb egy háborúban lerombolni a világot, nemcsak a felszínen, de az alatt is. Az biztos sokkal kíméletesebb az óceánvilággal.

Spoiler

Apropó, milyen gondolatmenet már az, hogy a derék atlantisziak hiperfejlett civilizációja üldögél a hiperfejlett technológián, ami ingyen energiát csihol, miközben a fenti elmaradott embereket ócsárolják, amiért azok füstölnek és szennyeznek. Ez kb. olyan, mintha mi a kényelmes foteljeinkből azért ekéznénk az afrikaiakat, hogy a megélhetésükhöz állatokat vadásznak meg törzsi háborúkat folytatnak, rombolják a környezetet, a primitív bunkók.

 

Spoiler

Most az olyan szörnyű logikátlanságokról már ne is beszéljek, hogy a felszíni emberek nem tudnak róla, hogy a víz alatt van egy ilyen civilizáció, amely csodafegyverekkel meg technológiával rendelkezik? Még akkor se hiszik el, amikor köztük él egy fazon, aki beszél a halakkal meg hangsebességgel suhan a vízben? Meg amikor Szicíliát lerohanja Fekete Mantra pár daft punk rajongó katonával? De ami a legnagyobb vicc, hogy a végén vívnak egy olyan csatát, amikről még a sarkvidéki pingvinek is tuti értesülnek, ehhez képest az emberek még ezt követően sem eszmélnek. :facepalm:

Azt amúgy jól dekódoltam, hogy Atlan király kitalált egy olyan fejtörőt a fegyvere megszerzésére, amely során egy római uralkodó szobrának kezébe kellett tenni egy palackot? Egy olyan római uralkodó szobrának kezébe, aki valójában sok-sok évvel később létezett csak egyáltalán ahhoz képest, hogy Atlantisz elsüllyedt, a királya pedig remeteségbe vonult? Érdekes...

Arra a logikátlanságra pedig már utaltam, hogy elvileg Atlantisz népeinek egyesítése lett volna a cél, ezért okoskodott Orm. Aztán a cinkelt diplomáciát felváltotta a nyers erő, egyszerűen megölte az egyik nép királyát. A végén meg már egy hatalmas csatába fogott az egyik saját néppel. Most ennek így mi a tököm értelme volt? Ha már más eszközökkel nem tudja összekovácsolni az atlantisziakat, akkor minek erőlködik egyáltalán? Nem sokkal értelmesebb lett volna akkor rögtön a földiek ellen indulni? Meg ugye azt nehezen lehet megvédeni, hogy a vízivilág és Atlantisz védelmében irtaná ki a nagy részüket, meg vívna pusztító háborút a víz alatt is...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legtöbb képregényfilmnek pont az a célja, mint a képregényeknek úgy általában: szórakoztatni. Kevésnek van komoly mondanivalója. Én nem is várom el tőlük. Csak azt, hogy jót szórakozzak. Számomra az Aquaman hatalmas élmény volt. Összehasonlítva az általam látott Marvel Mozis Univerzumos filmekkel - három Vasember film, Bosszúállók 1. film, Amerika Kapitány: Polgárháború- az Aquamant mindegyiknél jobbnak érzem és sokkal jobban szórakoztam rajta, mint a fentebb említett Marvel filmeken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A legtöbb képregényfilmnek pont az a célja, mint a képregényeknek úgy általában: szórakoztatni. Kevésnek van komoly mondanivalója.

És pontosan ezért emelkedik ki az a kevés a tucatból. :) A szórakoztatás ugyanis nem zárja ki, hogy legyen tartalom és mondanivaló. Attól még lehetnek jól felépített és kidolgozott karakterek, értelmes és logikusan vezetett sztori, frankó látvány stb..

14 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én nem is várom el tőlük. Csak azt, hogy jót szórakozzak.

Ez azért veszélyes, mert ha a nézőknek nincsenek érdemi elvárásai a filmekkel szemben (akár szubzsáneren belül is), akkor a tucatalkotások elárasztják a piacot, idővel pedig nem lesz minőség. Meggyőződésem, hogy a mércét jóval magasabban kellene meghúzni, mert akkor legalább néhány készítőnél felmerül az, hogy azt akár meg is lehetne ugrani.

A többség akkor is a könnyebb ellenállás felé fog mozdulni, vagy épp a tehetség hiányában nem sikerül megfelelni ezeknek a komolyabb igényeknek, de ezek jó részéből még akkor is lehet egy átlagos, élvezhető alkotás. Ha viszont csak ennyit tűzünk ki célnak, akkor ezt fogják módszeresen alulmúlni és csak ritkán felül, amiből kiemelkedő filmek nemigen lesznek, de az átlag nívója is zuhan.

Szóval tök jólesik néha egy fingós-hányós vagy szexes vígjátékot megnézni, vagy egy jumpscare-ekkel teli horrort, vagy egy agyatlan látványfilmet. Nincs ezzel gond, de ilyenek akkor is fognak születni, ha a lécet magasabbra teszi a publikum. Ellenben, ha nem teszi magasabbra, akkor szinte csak ilyenek fognak születni, az igényes és minőségibb alkotásokat meg nagyítóval kell keresni.

14 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Számomra az Aquaman hatalmas élmény volt.

Az a baj, hogy ha csak szórakoztatni akartak, akkor az is lehetett volna egy irány, csak akkor nem kellett volna sokszor ennyire komolyan venni magát a filmnek. Akkor maradjanak meg annál, hogy kapunk egy ilyen félig-meddig paródiát, ahol megy a vicceskedés, minden más pedig a háttérbe szorul. Építsenek köré parádés látványvilágot és akciójeleneteket, mutassanak kidolgozott és izmos férfitesteket a hölgyeknek, a fasziknak pedig lenge vagy épp testhez feszülő rucikban csinos csajokat, köldökig kigombolt dekoltázzsal, és ennyi.

Csak egy ilyen filmben a komolykodás, meg a nagy érzelmi évődések zavaróak. A legegyszerűbb, mondhatni primitívebb vígjátékokban volt (talán még ma is) divat, hogy néha beleszőttek valami hatalmas nagy bölcselkedést, tanulságot, érzelmeskedést. Na ezzel engem a világból ki lehet kergetni. Az egy dolog, hogy ezek leginkább az ilyen Coelho-féle ürességtől kongó vagy semmitmondóan klisés bullshitek szintjén mozogtak. De nem illettek a filmbe, kidobtak a hangulatból és élményből.

Ez volt az Aquamannel is, épp elkezdtem volna érezni a hangulatot, élvezni az ökörködős jeleneteket, a furcsa, de néha meglepően betaláló zenei betéteket stb., aztán hirtelen jött a nagy moralizálás, a nagy érzelmi hullámok és bölcselkedés. Durva példa, de az ember egy pornófilmben sem arra kíváncsi, hogy a szereplők nekiállnak elfogyasztani a lyukas pizzát, meg kávét, teát főznek hozzá. Vagy, hogy a főszereplő elkezdi leszámolni a szolgálataiért járó díjazást, közben mélyfilozófiai elemzésekbe bocsátkoznak a pénz mibenlétéről, a rászorulókról, zöldpolitikáról stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, pb69 írta:

És pontosan ezért emelkedik ki az a kevés a tucatból. :) A szórakoztatás ugyanis nem zárja ki, hogy legyen tartalom és mondanivaló. Attól még lehetnek jól felépített és kidolgozott karakterek, értelmes és logikusan vezetett sztori, frankó látvány stb..

Ez azért veszélyes, mert ha a nézőknek nincsenek érdemi elvárásai a filmekkel szemben (akár szubzsáneren belül is), akkor a tucatalkotások elárasztják a piacot, idővel pedig nem lesz minőség. Meggyőződésem, hogy a mércét jóval magasabban kellene meghúzni, mert akkor legalább néhány készítőnél felmerül az, hogy azt akár meg is lehetne ugrani.

A többség akkor is a könnyebb ellenállás felé fog mozdulni, vagy épp a tehetség hiányában nem sikerül megfelelni ezeknek a komolyabb igényeknek, de ezek jó részéből még akkor is lehet egy átlagos, élvezhető alkotás. Ha viszont csak ennyit tűzünk ki célnak, akkor ezt fogják módszeresen alulmúlni és csak ritkán felül, amiből kiemelkedő filmek nemigen lesznek, de az átlag nívója is zuhan.

Szóval tök jólesik néha egy fingós-hányós vagy szexes vígjátékot megnézni, vagy egy jumpscare-ekkel teli horrort, vagy egy agyatlan látványfilmet. Nincs ezzel gond, de ilyenek akkor is fognak születni, ha a lécet magasabbra teszi a publikum. Ellenben, ha nem teszi magasabbra, akkor szinte csak ilyenek fognak születni, az igényes és minőségibb alkotásokat meg nagyítóval kell keresni.

Az a baj, hogy ha csak szórakoztatni akartak, akkor az is lehetett volna egy irány, csak akkor nem kellett volna sokszor ennyire komolyan venni magát a filmnek. Akkor maradjanak meg annál, hogy kapunk egy ilyen félig-meddig paródiát, ahol megy a vicceskedés, minden más pedig a háttérbe szorul. Építsenek köré parádés látványvilágot és akciójeleneteket, mutassanak kidolgozott és izmos férfitesteket a hölgyeknek, a fasziknak pedig lenge vagy épp testhez feszülő rucikban csinos csajokat, köldökig kigombolt dekoltázzsal, és ennyi.

Csak egy ilyen filmben a komolykodás, meg a nagy érzelmi évődések zavaróak. A legegyszerűbb, mondhatni primitívebb vígjátékokban volt (talán még ma is) divat, hogy néha beleszőttek valami hatalmas nagy bölcselkedést, tanulságot, érzelmeskedést. Na ezzel engem a világból ki lehet kergetni. Az egy dolog, hogy ezek leginkább az ilyen Coelho-féle ürességtől kongó vagy semmitmondóan klisés bullshitek szintjén mozogtak. De nem illettek a filmbe, kidobtak a hangulatból és élményből.

Ez volt az Aquamannel is, épp elkezdtem volna érezni a hangulatot, élvezni az ökörködős jeleneteket, a furcsa, de néha meglepően betaláló zenei betéteket stb., aztán hirtelen jött a nagy moralizálás, a nagy érzelmi hullámok és bölcselkedés. Durva példa, de az ember egy pornófilmben sem arra kíváncsi, hogy a szereplők nekiállnak elfogyasztani a lyukas pizzát, meg kávét, teát főznek hozzá. Vagy, hogy a főszereplő elkezdi leszámolni a szolgálataiért járó díjazást, közben mélyfilozófiai elemzésekbe bocsátkoznak a pénz mibenlétéről, a rászorulókról, zöldpolitikáról stb..

A legtöbb képregény filmnek iszonyat kevés mondanivalója van. Ezt érvényesnek látom az olyan filmekre, mint az első Bosszúállók, az Amerika Kapitány: Polgárháború, az Aquaman, a Sötét lovag, vagy az X-men Az eljövendő múlt napjai. Sokszor egy-két mondatban össze lehet foglalni.

Mindig nézőpont kérdése, hogy mi a tucat alkotás és mi a minőség. Ezt az egyén eldönti. Az elvárás minden  embernél más. Nincsenek egyen elvárások, ezért lehetetlen is megfelelni mindenkinek. Így is úgy is lesznek olyanok akik csalódnak, és lesznek olyanok is, akik remekül szórakoznak.

Amiben te csalódsz, abban egy másik ember örömét leli. Ez mindig is így volt, és így is lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Amiben te csalódsz, abban egy másik ember örömét leli. Ez mindig is így volt, és így is lesz.

Kivéve, ha valami sz*r. Mert abban csak a legperverzebbek lelik örömüket. De hogy egy csalódásra egy örömködés jutna az finoman szólva is kétséges. Khm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég láttam én is az Aquamant, azok közé tartozom, akik nem voltak elégedettek a filmmel. Mondjuk szerintem a DCEU átlagos szintjét hozza, nem sokkal rosszabb, vagy jobb, mint a korábbiak, de áttörést semmiképpen nem jelentett. A látványvilág giccses, a jelmezek nevetségesek (főleg az a kalóz, hát az valami eszméletlen, hogy ezt komolyan gondolták), bár azt hozzá teszem, hogy én nem ismerem az eredeti képregényt, így lehet, hogy ennek direkt kell így kinéznie. Én nem feltétlenül vártam volna mélyebb mondanivalót, vagy komolyabb tartalmat, csak hogy ne legyen ilyen kiszámítható és sablonos a történet. Egyébként maga Aquaman sem volt egy szimpatikus figura, néhol kifejezetten bunkó volt, máskor meg olyan debilnek ábrázolták, hogy nehezen tudtam volna azonosulni a hős karakterével. Ezek még mindig eltörpülnek a film véleményem szerinti legnagyobb hibájával szemben, ami a párbeszédek, a szövegkönyv. Ilyen infantilis dialógusokat talán egy 13 éves gyerek írna, mint amilyen szövegeket itt a szereplők szájába adnak, persze ez alól a Marvel sem mindig kivétel (khm. Fekete Párduc). A James Gunn féle Suicide Squadra még kíváncsi leszek, de továbbra sem győzött meg a DCEU, ezzel a filmmel sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

főleg az a kalóz, hát az valami eszméletlen, hogy ezt komolyan gondolták), bár azt hozzá teszem, hogy én nem ismerem az eredeti képregényt, így lehet, hogy ennek direkt kell így kinéznie.

Black Manta a képregényekben is többé-kevésbé így néz ki, szóval ehhez tartották magukat.

 

ef9ffcf151486707c5f2ebdbee836428.jpg

 

1 órával korábban, Wilde írta:

A James Gunn féle Suicide Squadra még kíváncsi leszek, de továbbra sem győzött meg a DCEU, ezzel a filmmel sem.

Nem hiszem, hogy már sok értelme van DCEU-ról (mint az MCU mintájára egységes univerzumról) beszélni. A jövőbeli DC filmek jóval függetlenebbek lesznek egymástól. A Wonder Woman 1984 önállóan is értelmezhető lesz (az Indiana Joneshoz hasonlították, ahol egy film egy önálló kaland), az említett új Suicide Squad pedig reboot lesz, nem folytatás... ha ehhez még hozzávesszük, hogy Cavill és Affleck kiszálltak, valamint a Flash film körüli sz*rakodás nem akar szűnni, akkor nem sok jót remélek. Mondom ezt úgy, hogy én elégedett voltam az Aquamannel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

Kivéve, ha valami sz*r. Mert abban csak a legperverzebbek lelik örömüket. De hogy egy csalódásra egy örömködés jutna az finoman szólva is kétséges. Khm.

Nézőpont kérdése, hogy mi a sz*r. Ami valakinek rossz, az lehet másnak zseniális is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt szerencsém megtekinteni a filmet. Anno a viszonylag jó kritikák hatására majdnem elmentem rá moziba, de hál istennek nem tettem. Szerintem már a WW is egy maximum közepes film volt, de ez még attól a szinttől is messze elmaradt. A humor nem működött, a karakterek gyengék, az egész nyomozósdi nevetséges, látvány téren semmi extra, és Orm terve is faék egszerű (bár legalább nem olyan katyvasz, mint Luthoré volt a BvS-ben).

Sok pozitívumot nem tudok kiemelni, talán Heard kisasszony kinézetét. 

A Shazaam ennek ellenére várós, de ha az sem hozza a szintet, akkor én elengedem ezt az egész DC univerzumot, ahogy tette Cavill és Géza is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.