Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Az előbb végeztem ki a Gotham szezonnyitóját. Jó ütős kezdést nyomtak le a skacok. Elég kilátástalan a helyzet a városban. Mindenkinek fel kell kötnie a liberót.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5. évad 1. rész: Year Zero

image.jpeg

:yeah:Imádtam a kezdést. Valami veszett jól kezdték az utolsó évadot. Azzal, hogy kevesebb részt kell készítsenek, látszólag a filmszerűségre mentek rá, mert olyan kameramunkát látunk a kezdéskor, hogy csak tátottam a számat! :o A kezdésről annyit, hogy váó, na így kell ezt. :D

Spoiler

Az időugrásnál - Day 391 oh my :D - a 4 fiú csatlakozásakor libabőrös lettem, pedig az előzetesekben nem volt annyira nagy a jelenet, de itt ütött.

Aztán visszaugrunk a 87. napra ami megint csak döfi volt.

A karakterek közül egyedül Nygma volt az, akinek a szálát nem annyira élveztem. Tkp. ugyanazt eljátszották vele, mint az elmúlt évadokban. De a helikopteres harcszíntér volt a rész egyik csúcspontja, és ha már helikopter

Spoiler

nekem 2 tippem van, hogy ki is lőtte le a repcsit:

1. Bane és emberei: ez a valószerűtlenebb, mert szerintem még nincsenek Gothamben - az majd ha jól tudom, a száluk az 5. résztől kezdődik - így nem hinném, hogy a heli lelövése Bane-ék ötlete volt.

2. a tettes szerintem Jeremiah volt. Őt láthattuk utoljára pl. RPG -vel futkározni - azzal lőtte le az emberét a finálé előtti részében - és az Echos jelenettel rá is jöttem. Mert ezzel a helis dologgal akarta kivontatni a zsarukat a rendőrségről, így Echo könnyedén besurranhatott és elhelyezte Jeremiah jelét. Ezzel jelezvén, hogy ő ám a kiskirály, élvezi is nagyon Jeremiah a dolgot. :D

@Rog @Darth Revan9 ti kire gondoltok?

Selina jelenetein megszakadt a szívem. Az utolsó jeleneténél átéreztem a fájdalmát - mostmár hogy tudom milyen a színésznő családi háttere, mégjobban átjön a jelenet, amikor a kiáltásával kiadja mindenét, ami fáj neki :( - az egyik katartikus rész volt.

Spoiler

Tabitha halála nekem már köztudott volt. Na nem spoilereztem magam, de a színésznő nem volt már kiírva, mint állandó tag a többi résznél és a marketingben sem szerepelt.

De a helikopteres rész nagyon durva volt. És az is tetszett egyébként, hogy mind az ételért, mind a fegyverért és az ellátmányokért - medicin - meg kell harcolnia a hőseinknek. Igazi No Man's Land.

A kormány meg kapja ... rem értitek. :D

 

Röviden tetszett, hosszabban meg fentebb olvashatjátok. :P

Várós a kövi rész, jön még izgalom, nem is kicsi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddie jeleneteit én se komálom igazán. Egyre jobban becsavarodik a pali. Mulatni azért lehetett valamennyit rajta. Annyi haszna csak van az itteni

 

A kettő tipp közül az utóbbit tartom valószínűbbnek de azt se zárom ki hogy más áll a háttérben.


Amúgy Oszi ütősen oldotta meg kutyájának a névadását. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sajnálatos, hogy így betesznek a Kingpinnek. Én nagyon nem örülök neki. A Kinngpin tempója az új 52-nél követhető volt számomra. Így nem  tudom, hogy a The New 52-öt tudom-e követni. Az Eaglemoss tempója számomra az elmebetegséggel határos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5. évad 1. rész

Jó indítás volt. Mindenkiből kaptunk valakit.

Ki lehet az a boszorkány? Erre nem sikerült rájönnöm. Valamint ki lehetett az, aki felhívta Jimet és azt mondta segítnek? Mi történik Rébusszal? Nem volt világos, de remélem a folytatásból kiderül. Pingvinnek számtalan jó pillanata van. A legjobb mégis Bruce. Érződik, hogy egyre inkább fontosabb, többször ő menti meg a helyzetet. Nagyszerű. Tabitha halála… Hát nem tudom. Meghalt egyáltalán végleg? Annyi mindenkit visszahoztak már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Gotham 5. évad 1. rész

Jó indítás volt. Mindenkiből kaptunk valakit.

  Spoiler elrejtése

Ki lehet az a boszorkány? Erre nem sikerült rájönnöm. Valamint ki lehetett az, aki felhívta Jimet és azt mondta segítnek? Mi történik Rébusszal? Nem volt világos, de remélem a folytatásból kiderül. Pingvinnek számtalan jó pillanata van. A legjobb mégis Bruce. Érződik, hogy egyre inkább fontosabb, többször ő menti meg a helyzetet. Nagyszerű. Tabitha halála… Hát nem tudom. Meghalt egyáltalán végleg? Annyi mindenkit visszahoztak már.

Spoiler

Én Ivy -ra tippelek, mint boszorkány. Az, hogy ki hívta fel Gordont, nos, erre van egy tippem: lesz Bane mellett állítólag egy másik gonosz, a neve Teresa Walker - vagy Theresa, nem tudom pontosan a nevét - szóval lehet egy csel lesz majd, mint anno a TDKR -ben, ahol Talia volt az igazi gonosz. Legalábbis ez a teória terjeng a neten.

Tabitha pedig 100%, hogy halott. Állítólag ez fogja elindítani Barbit egy érdekes úton, aminek a végén egyfajta hőssé válik majd.

 

Úgytűnik, hogy Mr. J elsőként a 4. részben fog feltűnni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 08. - 20:15, mui-ruy írta:

Ez szuperjó hír. Akkor a DC sort addig veszem, amíg a gerinckép el nem ér Jokerig. Ez a Batman sor sokkal jobb címeket tartalmaz. Két sorozatot meg nem akarok futtatni egyszerre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2016-ban a DC megint újra indította a világát. Ez a Rebirth éra. Azt hallottam, hogy ez már radikálisabb újraindítás volt, de konkrét részleteket nem tudok. Ez az éra Amerkiában még mindig fut a DC-s címeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megvolt a Gotham S05E02. Nagyon faja rész. Jókat lehet izgulgatni közben.

 

 

Jimmy-ék szála vitte a hátán az egészet de a többi se szégyenkezhet. Jól bevállalta a koma a mentőakciót. Tökös gyerek meg kell hagyni.
Brucey megint kitett magáért. Jól kiügyeskedte a növénybigétői a magot. Neki hála Selinka csúszdázhat lefele a lejtőn. Biztos nem lesz könnyű eset a csajszi.
Eddie szála is érdekesebbé vált. Testhezálló rejtélyt talált magának a pali.
 

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5. évad 2. rész

Bruce itt Selina miatt felkutatja a boszorkányt. Nem voltam biztos benne, hogy Ivy az, lehetett volna más is. Szegény Bruce nagyon kétségbe van esve Selina miatt. Érdekes volt, ahogy hatni próbált Méregcsókra. A mag hatása rémisztő volt. Selinának már nem volt veszteni valója, de Bruce halálra rémült. A végén Macskanő megszületett. Nagy pillanat volt.



Jim, Harvey és a többiek behatolnak a Sötét Zónába. Az a fazon, aki rabszolgáságban tartotta a gyerekeket arra a csatorna király fickóra emlékeztetett a Batman animációs sorozatból. Ez az Anya nem tudom kicsoda. Őt nem ismerem a Batman ellenfelek közül. Nagyon beteg ellenfél, tiszta horror volt az a rész, amikor a házában bújkáltak. A Barbarának való tartozás érdekes fordulat lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham 5×02 röviden: jó rész volt, de valami hiányzott belőle. Jó volt a két szálon futó történet, de valamiért nem tudtam annyira élvezni a részt - persze attól még tetszett. :)

 

Gotham 5×03: Nos, ez a rész a szöges ellentéte az előzőnek. Számomra az évad legjobb része.

Spoiler

Selina & Bruce vs. Mutant Gang. Fergeteges volt. Selina jól bedurvult.

A Pingvin-Jim konfrontáció is nagyon jól lett elmesélve, vicces volt a két frenemies megszökése. :D

Mr. Penn halála váratlanul ért. Amúgy a korábbi hírekből ítélve ha a sorozat nem kapott volna kaszát, akkor Penn -ből Ventriliquist vált volna. Érdekes lett volna, annyi szent. De az utolsó mondata nagyon jó volt. :lol:

És visszakanyarodva egy kicsit a Selinás részhez: Camren baromi jól hozta a karaktert, öröm volt nézni és nem csak őt, de Eccot is, azaz Harleyt. Egyem a kis száját, a puding szólamú megmutatta, hogy van más arca is. De még hogy milyen. Már a beavatási ceremónia is kegyetlen volt az orosz rulettel, de a csaj beszéde a cicához hátborzongató volt. A színész telitalálat. Ja és: ez komoly, hogy Jeremiah -nak van egy templom felállítva? Jó, gondolom régen normális kinézetű volt az épület, de akkor is muris az a freskó róla. :lol:

A vége azonban felvethet újabb érdekes kérdéseket. Már az első részben is történt egy hasonló eset: a helikopter. Nem tudjuk, hogy ki lehetett az elkövető, ahogy itt se... egyelőre. Legalábbis a készítők szerint hamarosan megtudjuk a robbantót, 2 rész múlva. Talán mégse Eduardo/Bane az, mármint az egyik készítő szerint Eduardo pont ezért fog érkezni, hogy Jimnek segítsen megtalálni a robbantót. :hmm:

 

Jövőhéten is újabb remek résznek nézünk elébe, Mr. J is visszatér(:yeah:) bár úgy tűnik, hogy az azt követő rész után szünet lesz, egy hetes. Ergó a 6. rész február 14. -én érkezik. :)

 

2019. 01. 15. - 11:16, Darth Revan9 írta:

Gotham 5. évad 2. rész

  Spoiler elrejtése

Ez az Anya nem tudom kicsoda. Őt nem ismerem a Batman ellenfelek közül. Nagyon beteg ellenfél, tiszta horror volt az a rész, amikor a házában bújkáltak.

Spoiler

Ő Mother és a fiú Orphan. Ők Batman ellenségei a képregényekben. Mondjuk a 4. évad végén tudtam meg én is, hogy ilyen ellenfelei is vannak denevérünknek. :D

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 31. szám

Két füzetet kaptunk, ezúttal Batgril (Barbara) és Robin (Damien) a főszereplők.

Batgirl 15. Szép kis baleset, eljegyzés

Nagyon beteg a helyzet. Barbarát épp az az őrült kéri meg, aki évekkel korábban tolószékbe kényszerítette és most az anyját is megcsonkította. Batgirlben elpattan a húr, bedurvul, de Joker is felkészült, méghozzá mesterlövészekkel. Barbara kénytelen beleegyezni az ajánlatba. Az öccse, James közben figyelemmel követi az eseményeket. Nem tudom mi lesz ebből és az sem világos, hogy Jamesnek mi a szerepe. A végén lévő templomi jelenet nagyon jó. A múltban játszódó jelenetnek egyelőre nem látom értelmét.

Batman és Robin 15. Kis nagy ember

Damien nyomoz Alfred eltűnésének ügyében. Bruce fia nagyon talpraesett, sajnos korábban nem olvastam történeteket, melyek rá fókuszáltak volna. Robin az állatkertben esik csapdába, ahol Joker kifejti elmebeteg nézeteit. Nem tudom, hogy Alfredot tényleg megkínozta-e, vagy sem, hisz volt már rá példa, hogy átvágta az embert, csak a lelki terror miatt. A végén nem tudom ki jelent meg. Batman agymosottan, vagy ez Joker egy újabb trükkje? Majd kiderül.

Hecc

Ez egy kisebb kiegészítő történet Jokerrel és Harley Quinnel a főszerepben, amiben a két őrült felkészül Batnan érkezésére. Harley-n nagyon látszódik, hogy most erősen fél az ő pudingjától. Érdekes szösszenet volt, de önmagában nem nagy szám.

Bár nem történt komolyabb előrelépés, de nagyon tetszett. Jól elmélyültünk a drámai helyzetekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy fest, a Warner a jövőben inkább a hősök önálló filmjeire koncentrál, és a Marvellel ellentétben nem erőlteti tovább a közös univerzumot (legalábbis kevésbé koncentrálnak majd rá). Mivel az Aquaman és a Wonder Woman lett a 2 legsikeresebb DCEU film, sőt, az Aquaman az összes DC filmet nézve a legjövedelmezőbb lett, úgy látták jónak, ha jövőben minden film saját stílust képvisel, saját kreatív elmékkel, jóval inkább függetlenítve egymástól. 

 

Én azért remélem, a "kevésbé koncentrálnak" a filmes univerzumra, nem jelenti azt, hogy teljesen letesznek róla... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én azért remélem, a "kevésbé koncentrálnak" a filmes univerzumra, nem jelenti azt, hogy teljesen letesznek róla... 

Pedig jól teszik, ha letesznek róla. A korábbi oktalan Marvel majmolásnál szerintem ez egy sokkal egészségesebb irány lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Te előfizető vagy a kingpines batmanre?

Nem. Az újságosnál veszem.

 

Én nem láttam Marvel majmolást a DC filmeknél. A DC képregényekben is éppúgy előfordul több hős egy sztoriban, mint a Marvel képregényeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nem. Az újságosnál veszem.

 

Én nem láttam Marvel majmolást a DC filmeknél. A DC képregényekben is éppúgy előfordul több hős egy sztoriban, mint a Marvel képregényeknél.

Mikor látták, hogy a Marvelnek mennyire bejött ez a filmes univerzum építés és a hősök közös filmes összeeresztése, akkor a DC is ugyanerre pályázott, csak sokkal kevesebb tudatossággal és sokkal gyorsabban. Ehhez képest üdvözítőnek tűnik az a konklúzió, amire most jutottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Donát írta:

Pedig jól teszik, ha letesznek róla. A korábbi oktalan Marvel majmolásnál szerintem ez egy sokkal egészségesebb irány lenne.

Szerintem arra kéne jobban rágyúrniuk, hogy legyen egy céltudatos koncepció a világépítés hátterében, ami összefogja a különböző alkotásokat. Ellenkező esetben (ha a filmek többé-kevésbé függetlenek egymástól), nem sok értelme van filmes univerzumról beszélni. Pedig a Marvelhez hasonlóan a DC is olyan világ, amiből sokat ki lehetne még hozni. Sajnálnám, ha leragadnának a független filmeknél... persze, az eddigi legtöbbet kaszáló DCEU filmek egy-egy főkarakterre fókuszáltak (az én listámon is ezek vannak az 1-2. helyen), de nem hiszem, hogy ebből mindjárt azt a konklúziót kéne levonni, hogy akkor hagyjuk a hősök közös összeeresztését és a nagyszabásúbb sztorikat. A "majmolással" addig nincs baj, amíg egészséges rivalizálást és jó filmeket eredményez a görcsös megfelelni akarás és konkrét utánzás helyett. Oké, az MCU vitte elsőként sikerre a komolyabb mennyiségű alkotást tartalmazó filmes univerzumot, de sajnálnám, ha ez az ő privilégiumuk maradna, és más nem alkotna a jövőben sikeres filmes univerzumot.

 

-----------------------------------------------

 

Közben befutott mégegy Shazam! előzetes:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Donát írta:

Mikor látták, hogy a Marvelnek mennyire bejött ez a filmes univerzum építés és a hősök közös filmes összeeresztése, akkor a DC is ugyanerre pályázott, csak sokkal kevesebb tudatossággal és sokkal gyorsabban. Ehhez képest üdvözítőnek tűnik az a konklúzió, amire most jutottak.

Itt azt látom, hogy a Marvelesek a filmeknél hamarabb kezdtek bele a filmes univerzum kiépítésébe. Ebben nincs semmi majmolás, ez csak a véletlenek összjátéka. Eljátszadoztam azzal a gondolattal, hogy mi lett volna, ha az 1997-es Batman és Robin buktája után a 2000-es évek első felében hozzáláttak volna  a Warnernél az egységes DC filmes univerzum kiépítéséhez, újraindítva először Batmant, aztán jöttek volna a többiek is. Szerintem egy ilyen esetben meg a DC-t istenítenék és a Marvelt fikáznák. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Eljátszadoztam azzal a gondolattal, hogy mi lett volna, ha az 1997-es Batman és Robin buktája után a 2000-es évek első felében hozzáláttak volna  a Warnernél az egységes DC filmes univerzum kiépítéséhez, újraindítva először Batmant, aztán jöttek volna a többiek is.

Megtehették volna, de nem tették. A Disney-Marvel pedig igen. Ez így jött össze.

 

Amúgy én se értem, hogy a Warner miért akarja a csapatfilmeket felváltani a szóló filmekkel. Egyszerű a dolog: a filmekben hangyányi kapcsolódást hoznak össze a filmek között, így önmagukban simán megállják a helyüket, szórakoztatóak stb. Aztán meg a csapatfilm is külön lenne. Hasonlóan mint egy képregény. Ott sincsenek utalgatások a hősök és a csapatok füzetei között. Minden külön számban van, itt is húzhatnak egy ilyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Itt azt látom, hogy a Marvelesek a filmeknél hamarabb kezdtek bele a filmes univerzum kiépítésébe. Ebben nincs semmi majmolás, ez csak a véletlenek összjátéka.

Lehet, hogy te nem látod, de amúgy ordít, hogy a DC és a Warner nagyon hajtott arra, hogy megcsinálják a saját "Bosszúállójukat". 

 

Eleve az eredetileg önállónak tervezett Man of Steel sikere adta meg a lökést a Warnernek, hogy a Marvel mintájára ők is közös filmes univerzumot csináljanak (a filmben van egy "pislogj és lemaradsz" jelenet, ahol feltűnik a Wayne vállalat logója, de több kikacsintás nincs a többi szuperhős felé). Ekkor még arról is volt szó, hogy a közös univerzumhoz hozzácsapják a 2011-es Green Lantern filmet, de aztán szerencsére valakinek megjött az esze.

Rögötn a Man of Steel után adták ki az ukázt az írónak, hogy írja meg a folytatást, és abban legyen benne Batman is (BvS), és ha már úgyis belelendült, akkor a Justice Leage forgató könyve is legyen már kész mihamarabb (amit utána még számtalanszor újra is írtak...). A végeredményt meg szerintem nem kell ragozni, elég megnézni a számokat, mind a kritikusoknál, mind a kasszáknál.

 

A legnagyobb hibát annak érzem, hogy a DC-nél nincs egy Kevin Fiege, akinek már az első film óta ott lebegett a szeme előtt a végcél, és aki mindent megtett hogy ez meg is teljesüljön. A DC-nél ilyen szempontból a fejeseknél azt érzem, hogy "a Marvelnek ez bejött, mi is csináljunk valami hasonlót gyorsan, aztán lesz ami lesz". Nincs egy egységes terv, egy elérni kívánt cél (a box office sikert leszámítva), nincs aki egyben tartsa az egész filmes univerzumot. Talán az elején Zack Snyder volt ilyen, de sajnos neki egy filmben fontosabb, hogy valami barón nézzen, ki, minthogy jól összerakott legyen a történet és kiforrottak legyenek a karakterek, és erre meg hosszútávon nem lehet építkezni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Lehet, hogy te nem látod, de amúgy ordít, hogy a DC és a Warner nagyon hajtott arra, hogy megcsinálják a saját "Bosszúállójukat". 

 

Eleve az eredetileg önállónak tervezett Man of Steel sikere adta meg a lökést a Warnernek, hogy a Marvel mintájára ők is közös filmes univerzumot csináljanak (a filmben van egy "pislogj és lemaradsz" jelenet, ahol feltűnik a Wayne vállalat logója, de több kikacsintás nincs a többi szuperhős felé). Ekkor még arról is volt szó, hogy a közös univerzumhoz hozzácsapják a 2011-es Green Lantern filmet, de aztán szerencsére valakinek megjött az esze.

Rögötn a Man of Steel után adták ki az ukázt az írónak, hogy írja meg a folytatást, és abban legyen benne Batman is (BvS), és ha már úgyis belelendült, akkor a Justice Leage forgató könyve is legyen már kész mihamarabb (amit utána még számtalanszor újra is írtak...). A végeredményt meg szerintem nem kell ragozni, elég megnézni a számokat, mind a kritikusoknál, mind a kasszáknál.

 

A legnagyobb hibát annak érzem, hogy a DC-nél nincs egy Kevin Fiege, akinek már az első film óta ott lebegett a szeme előtt a végcél, és aki mindent megtett hogy ez meg is teljesüljön. A DC-nél ilyen szempontból a fejeseknél azt érzem, hogy "a Marvelnek ez bejött, mi is csináljunk valami hasonlót gyorsan, aztán lesz ami lesz". Nincs egy egységes terv, egy elérni kívánt cél (a box office sikert leszámítva), nincs aki egyben tartsa az egész filmes univerzumot. Talán az elején Zack Snyder volt ilyen, de sajnos neki egy filmben fontosabb, hogy valami barón nézzen, ki, minthogy jól összerakott legyen a történet és kiforrottak legyenek a karakterek, és erre meg hosszútávon nem lehet építkezni...

Az Igazság Ligája előbb volt képregényben, mint a Bosszú Angyalai. (Bosszúállók). Igazság szerint a Bosszú Angyalai a Marvel Igazság Ligája. Egyébként olvastam, hogy Igazság Ligája filmet már a Marvel mozis univerzum előtt terveztek, de hát sajnos akkoriban még nem gondolkodtak egységes mozis univerzumban. A Marvel előbb indított, mint a DC. Ez így alakult, de ettől még nem tudom elítélni a Warnert és a DC-t, mert utólag ők is belevágtak. Én nem személy szerint nem bánon, hogy a Warner/DC-nél nincs egy baromi részletes terv mindenféle fázisokra egy évtizedre előre lebontva. Az eddigi DC univerzumos filmeknél látok egy szép ívet,  másképp csinálták, mint a Marvel, de ez nem baj. Legalábbis nekem nem. Engem meggyőztek, nekem tetszik, amit eddig csináltak. Át is pártoltam kb. 6-7 év alatt a Marveltől a DC-re. Vannak olyan emberek, akiknek nem tetszik, hát ezt pont lecsokizom, nem érdekel. Én osztom azt a véleményt, hogy divatfikázási hullám indult meg, mely érinti a DC-s filmeket. És arról is meg vagyok győződve, hogy ha 10-15 évvel korábban indult volna el a DC filmes univerzum, akkor most meg gondolom a Marvelt fikáznák az ügyeletes trollok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a képregényekben ki csinált mit előtt nem vitatható, viszont jelen esetben nem releváns, hisz most a mozis univerzumokról beszélünk ;) 

Abban is biztos vagyok, hogy az esetleges 90-es évek végi/2000 évi eleji Justice League film teljesen másmilyen lett volna, mint a most megszokott képregény crossover filmek. Eleve a két korszak filmjei merőben mások, még képregényfilmes mércével mérve is. Hogy működött volna, azt nyilván lehetetlen megítélni, de biztos máshogy durrant vona, mint anno a Bosszúállók 2012-ben.

 

És nem azzal van a problémám, hogy a DC is elkezdett egy ilyen univerzumot (basszus, én DC-n nőttem fel, nekem ők voltak a hőseim), hanem azt fájlalom, hogy koncepciótlanul és pénzéhesen kezdtek bele az egészbe. Volt egy nem katasztrófális filmük (mert a Man of Steel még messze van a jótól), aztán bele is csaptak a közepébe, remélve, hogy az ikonikus karakterek és a látvány egyedül elviszik a hátukon a filmeket, csak közben elfelejthették szerethetően megírni őket, és értelmes történetet sem sikerült mindig kreálni köréjük. Nem véletlen, hogy azok a filmek leltek a legjobb fogadtatásra, ahol kevés karakterre fókuszáltak, és vica versa. Én szeretném szeretni a filmeket, és az Aquaman-t leszámítva mindegyiknek magadtam az esély a moziban, de újra és újra csalódnom kell a DC filmjeiben.

 

A Man of Steel lapos, a BvS-nek megvannak a momentumai (főleg a Batmannel foglalkozó részek), de a végére nagyon kisklott, a Suicide Squad kritikán aluli, a Wonder Woman szódával elmegy, a Justice League-en meg nagyon érződik a két ellentétes hozzáállású rendező kézjegyei, ami nagyon furcsa élményt nyújt a nézés közben. A Shazaam-ot viszont várom :D Abban még látom a szikrát 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az eddigi DC univerzumos filmeknél látok egy szép ívet,

Milyen ívet? Erre kíváncsi lennék.

 

A Warner/DC tipikus példája a nagy akarásnak nyögés lett a vége, és ezt úgy mondom hogy nem vagyok egy képregény-film fan és alapvetően nekem tetszenek a DC filmek de a jobb DC filmek kanyarba sincsenek a jobb Marvel filmekhez képest. Az a baj a Warnerral hogy meglátták a Marvel példáját és megérezték a pénzszagát és azt amit addig a Marvel felépített 6-7 év alatt ők 2 év alatt akarták hogy degeszre keressék magukat és mind ezt koncepció és semmilyen ív nélkül. Nagyon jó hogy felhoztad ezt az ívet mert ez pontosan a Marvelnál látható. Én a kezdeti Marvel filmeket egyáltalán nem szerettem de pont az hogy egy koncepcióra van építve és van egy íve az egész univerzumnak és a filmeknek ami egy Avengers 3-4-nél csúcsosodik ki emeli a Marvel-t igazán a DC fölé. Ezzel ellentétben a DC nem hogy két film között nem tud  összhangban lenni de sokszor egy filmen belül se igazán. Darkos de próbál viccelni, sokszor darabosak a filmjeik mint ha ők se tudnánk mit akarnak elmondani a filmben és tele vannak csapongásokkal a rendezők jönnek mennek az egyes projekteknél és évek óta nem tudnak egyről a kettőre jutni lásd Batman és Flash film. Egy kabaré pedig egy aranybányán ülnek csak nem tudják megülni és most már belátták ami nem megy nem kell erőltetni és inkább csinálnak solo filmeket talán az menni fog mert abba nem kell annyit gondolkodni mert amikor kell akkor bajba vannak.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.