Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Aquaman

 

Szerintem a legjobb film a DC moziuniverzumából. Végig lekötött, és nagyon élveztem, egyszerűen fantasztikus volt.

A látvány totálisan lenyűgözött. Rendkívül ügyesen mutatták be a vízivilágot; nagyon érdekes, látványos nézőpontokból tekinthettük meg a tenger alatti fiktív világot. Az akciójelenetek elképesztően jól sikerültek, nekem főként a videojátékszerű pillanatok tetszettek. Az animáció meg csodálatos volt!

A hangulat is teljesen megfogott. Végre nem az a gyengére sikerült, erőltetett sötét hangulat volt, mint a Bvs-nél meg a MoS-nél. Ráadásul még humoros jelenetekben is gazdag volt a film.

A szereplőket nagyon jól megválogatták. Jason Momoa egyszerűen zseniális volt főhősnek. Tény, hogy nem egy Oscart érdemlő színész, de erre a szerepre tökéletes választásnak bizonyult. Komolyan mondom, ő erre a szerepre született. :D Maga a karakter is nagyszerű volt, bírtam a laza, jópofa, higgadt stílusát. A többi színész is nagyon jól hozta a formáját.

Eleinte nem néztem jó szemmel, hogy Aquaman gyerekkora után rögtön a felnőttkorába csöppenünk, de ezt tökéletesen sikerült ellensúlyozni a flashbackekkel. 

 

Azért tartom ezt az egyik legjobb DC-filmnek, mert nemcsak arról szól, hogy van egy gonosz ipse, aki jókedvében el akarja pusztítani a világot, vagy ki akar szúrni egy szuperhőssel, hanem olyan társadalmi témákat feszeget, mint a tengerszennyezés, a tengeri csaták, a kalózkodás, egyebek. S ezek azért elgondolkodtatóak. Illetve az egész tulajdonképpen egy szívet melengető szerelmi történet.

 

Nem tudok rá nem 10/10-et adni. 

 

Eddig nálam ez a sorrend a DCEU-filmeket tekintve:

1. Aquaman (10/10)

2. JL (10/9)

3. SQ (10/7)

4. Wonder Woman (10/7)

5. BvS (10/6)

6. MoS (10/4)

 

(Azt hozzá kell tennem így, zárójelben, hogy már elég régen láttam a DCEU-s filmek nagy részét, az SQ-t pl. 2016 nyara óta nem, szóval a lista nem teljesen reális, bár nem gondolom azt, hogy egy újranézést követően óriási változások történnének a helyezéseket illetően.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes a listád, @caseyjones, főleg a MoS és a SQ helyezése. :) Mi az oka, hogy ennyire nem tetszett az Acélember?

 

Más:

Gotham promók, egyre közeledünk fiúk. :D

 

Pingvin utazása az első évadtól az utolsóig.

 

 

 

Promó Macskanőről: jujj, de morcos itt valaki. :P

 

És végül Jeremiah is kapott egy újabb promóciós videót. Egyre jobban felfigyelhető a jelenléte az eddigi promóciókban. Szerintetek hány részben fog szerepelni? :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Érdekes a listád, @caseyjones, főleg a MoS és a SQ helyezése. :) Mi az oka, hogy ennyire nem tetszett az Acélember?

Egyszer láttam csak, de az elég volt. Egyszerűen nem kötött le annyira, mint más képregényfilmek. Számomra unalmas, vontatott volt, nem tudtam élvezni. Az meg főként nem tetszett benne, hogy érződött az egész filmen, hogy egyfajta sötét köntösbe akarták bújtatni - amit a BvS-nél is tapasztalhattunk -, és ez a sötét hangulat szerintem nagyon nem működött, ahogy a BvS-nél sem. Viszont volt jó pár látványos jelenet a filmben, meg Henry Cavill marha jó Superman volt.

A SQ meg sokakkal ellentétben nekem bejött, elvégre Will Smith a kedvenc színészem, Harley Quinn karaktere, illetve az őt megszemélyesítő Margot Robbie pedig elképesztően jó volt. Illetve a filmzene is nagyon bejött. 

 

Annyit hozzátennék, hogy én abszolút nem vagyok otthon a DC-képregények világában, életemben nem olvastam még DC-képregényt, mert én inkább Marvel-párti vagyok (de ez nem jelenti azt, hogy utálom a DC-t), szóval én nem tudom, hogy ezek a DCEU-filmek mennyire képregényhűek. Nyilván egy nagy DC-rajongó sokkal szkeptikusabb a DCEU-s filmekkel kapcsolatban, nekem mint afféle laikusként viszont tetszett a SQ meg a JL is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones Értem. :) Én sem vagyok otthon a DC-képregényekben. Marvelnél meg főleg Póki nyerte el a tetszésemet.

Én még nem láttam az Aquamant, hamarosan végre eljutok oda, hogy megnézzem, Atlantisz érdekel engemet a legjobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOTHAM 4. évad TOP10!

 

+2 They Who Hide Behind Masks (4×03)

BS3twF3.jpg

Playboy Bruce!!! :lol2::lol:

Nagyon, de nagyon kevésen múlt, hogy nem került be e TOP10 -be. Megemlítettem, mert amit Bruce lenyom ebben a részben, az fergeteges! :D

 

+1 The Blade's Path (4×05)

gB9n67a.jpg

Ez a másik, ami madjnem bekerült a legjobb 10 -be. Valami plusz mindenképpen hiányzott belőle, de legalább a hazai gulyás tiszteletét tette benne - bár inkább pörkölt volt az, mintsem leves. :D

 

10. Pax Penguina (4×01)

6AViYRT.jpg

A sorozat legjobb évadnyitója... eddig. :D Maga a kezdés remekül lefektette az évad első felének történetét a Pingvines és a Bruce -os szállal. A Bruce-Selina-tetőtéri jelenet a Batman-Catwoman mintára épít és végre Bruce elbeszélgetett Pingvinnel. A Tabitha-Selina páros remekül működik és holy crap, a végén lévő jelenet nagyon creepy! :D

 

9. The Shinking Ship, The Grand Applause (4×15)

XADVodi.jpg

Szépen lezárja a Sofia-szálat, míg tovább robogunk Jim "mocskában". A rész jól sikerült, bár a végén húztam a számat

Spoiler

azért Lee fejbelőtte Sofiát, erre a csaj kómába esett. WTF??? :?

ezen kívül a főszállal nem volt semmi gond, ahogy a gonoszok szövetkeztek, illetve Jimék is félretették nézeteltéréseiket. :)

 

8. A Beautiful Darkness (4×13)

npwhdvM.jpg

JEROME!!! De örültem, hogy visszatért! Az egyik legjobb karakter a sorozatban, ez vitathatatlan. Ivy, mint Peyton List érdekes volt, kicsit szoknom kellett, de mára már elfogadtam. De nekem nagyon nem jön be ez a folyamatos Ivy színészváltoztatás. :angry:

Bruce látomása azonban 10/10. :D

 

7. To Our Deaths And Beyond (4×19)

uUMy5p3.jpg

Két szálon futott a történet. Míg a Nygmás szál úgy ahogy elment, addig a ligás szál maga volt a csemege, különösen érdekesen alakult, bár Barbara engemet hidegen hagyott ebben az évadban. Amilyen jól kezelték az évad első felében, addig a 2. felében a ligás szállal szerintem nagyon félrementek vele. De ez csak az én véleményem. :)

 

6. That's Entertainment (4×18)

hhThDjR.jpg

Nos aki nézi a sorozatot, az kérdezheti: na de Bence, miért nincsen ez a rész feljebb? Mondjuk a top3 -ban? A válasz egyszerű: Barbara. Az ő szála a ligával nagyon levitte nálam a részt, bár nem volt sok szerepe ennek a történetrésznek, de összességében nézve sajnos ezt az aspektusát is vizsgálva a rész nem olyan kiemelkedő, mint annak kellene lennie, viszont ezen kívül az egész Jerome-terv briliánsan lett véghez véve. A végén lévő jelenet pedig az egyik legeslegjobb jelenet a sorozatban! :yeah:

 

5. Mandatory Brunch Meeting (4×17)

EvQ4zEB.jpg

Nagyon kiemelkedő rész a sorozatnak. Az egész gonosz bagázs, akik összeállnak valami veszett jól működnek. Bár csak nagyon kis ideig szerepelnek. Jim külön nyomozása érdekesen alakult és a felfedezés valóban sokkoló. :)

 

4. One of My Three Soups (4×16)

bKZbwQi.jpg

Bár az előző két rész jobb akciót garantál számunkra, azonban ebben a részben remek összképet kapunk. :) Jim és Harvey Mad Hatter elleni csatája illetve Bruce és Selina nyomozása az Arkhamból kiszabadult Jerome után mind tartogat meglepetéseket. Barbara szála viszont megint csak szódával elmegy kategória.

 

3. One Bad Day (4×21)

c8SmNeX.jpg

A finálé felvezetése. Ezért nem lett annyira kiemelkedő, mint például a 20. vagy éppen a finálé. Viszont Jeremiah egy állat! Azokat, amiket megtesz ebben a részben, valami kegyetlenül végrehajtja. De nem, nem mosolyog, csak a végefelé, de nevetni még nem látjuk őt! :)

Bruce újta pedig valóban One Bad Day. És a vége! :o

 

2. That Old Corpse (4×20)

vHDrz4A.jpg

Amiért nem lett annyira kiemelkedő rész a 21., úgy annyira lett majdnem hibátlan ez a rész. Az egész terv, amit kieszelt Jeremiah egy mastermind! Valóban megidézi a gengszerfajta Jokert. Amúgy meg: Bruce és Jeremiah "barátsága" szépen megágyaz a későbbi Batman-Joker párosnak, márha Jeremiah valóban ő lesz.

 

1. No Man's Land (4×22)

wgPWFse.jpg

Na igen. Ez az a rész, amely szinte tökéletesen lezárta a 4. évadot és remekül elindította az 5 évadot! A rész jól van felépítve és nagyon nem is írnék róla. Elég annyi, hogy az utolsó negyed óra a sorozat egyik legjobb 15 perce. :D

 

Na lányok és fiúk! Vége a Gotham top10 listámnak, így a héten felkészülten várhatjuk a Gotham utolsó évadjának premierjét. Már csak 2 nap - számunkra 3 - és elindul a denevéremberré válás! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új tv-spot a Gotham 5. évadához. Kicsit rossz a minősége, de ennyi baj legyen vele. :D

 

Továbbá a Spoiler.tv -n olvasható egy kritika az első részről. Spoilermentes, de igazából kicsit spoileres is. Az egész rész egy bevezető, hiába Year One az epizód címe. Annyi kiderült belőle, hogy mindenkiből fogunk látni valamennyit - mínusz Jeremiah és Echo. Azonban előreugrunk, láthatjuk majd, milyen a város kb. 1 évvel a No Man's Land után, aztán visszatérünk és az egész évad arra a pontra fog elvezetni bennünket. Van egy tippem, hogy mi lehet az. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis teóriázgatásba kezdtem az előző nap - meg az azelőtti nap, meg az annak előtti napján is :D - és valahogy úgy érzem, hogy a következőképpen fog alakulni az utolsó évad:

1. Az utolsó, 5. évadot 3 részre lehet majd bontani: 1-4. rész, 1-7. rész, 5-11(12?). rész. :)

2. Az első szakasz az első négy részt taglalja magába. Itt arra számítok, hogy - a szinopszisokból kiindulva - a No Man's Land következményeit láthatjuk, ahogy majd mindenki az egyes területén megpróbál túlélni: Jim Gordon és a rendőrség tkp. nem létezik, viszont a hely, ahol vannak, Heaven -nek (magyarul Mennynek) nevezik. Pingviné a városháza, ő ott a király. A Szirének Barbara és Tabitha vezetésével nem tűrik meg a férfiakat. Tabitha továbbá bosszút akar Butch haláláért ezért Pingvint megakarja ölni. Scarecrow is ural egy szektort, Ivy -nak is van egy és a többi ellenségnek.

3. Az első részben mindenképpen lesz egy összetűzés a "rendőrség", a Szirének és Pingvin között, továbbá ha jól láttam, akkor valahogyan Bruce is odakeveredik majd. Itt lesz majd a Tabitha-Pingvin jelenet és

Spoiler

mivel a Tabithát alakító szinésznő a többi rész szinopszisában nem szerepel, mint a stáb tagja és korábban azt hangoztatták a készítők, hogy Barbarát egy súlyos veszteség fogja súlytani, így arra lehet ebből következtetni, hogy az első részben pápá Tigress -nek!

4. Az első 2 részben Bruce a városban tesz rendet, miközben valamennyire Jeremiah után is kutat, eközben minden segítségre szüksége van, hogy megmentse Selinát. Egy boszorkáhozfog fordulni a 2. részben --> sokan Ivy -ra tippelnek és az előzetesben van is egy jelenet Bruce és Ivy között. Bár lehet ez későbbi részből is, de én is azok táborát erősíteném, akik Ivyt sejtik a boszorka kiléte mögött. :)

5. A 2. részben fog szerepelni Mother és Orphan.

6. A 3. rész nagyon érdekes lesz majd: Selina Jeremiah után kutat, Bruce a segítségére lesz. A Mutant Gang itt fog megjelenni - akik állítólag a 2. évadban is megjelentek, ami nekem most új :? - és lesz egy harcjelenet a két fiatal és a Mutant Gang között. Bruce és Selina nézeteltérésben fog részesedni az előzetesek alapján. :)

7. Jeremiah az első 3 részben nem fog szerepelni - vagy a 3. rész végén megjelenik, de ez 50-50%, a 3. rész vendégszereplői között nem szerepel - a 4. ben viszont mind Mr. J és mind Ecco tiszteletét teszi. Ott lesz majd a táncos jelenet tippem szerint, és Selina is bekavar majd a dologba - First Look trailerből kivéve a dolgot. Befog öltözni Ecconak ám Jeremiah ezt észrefogja venni. Továbbá Pingvin és Selina pont ott lesznek, ahol Jeremiah és Ecco táncoltak. Érdekes, kíváncsi vagyok, hogy miért lehet ott Oswald. Lehet a Heaven elleni támadás az oka, ami a 4. részben történik. És Pingvin Jeremiah embereit sejti a dolog miatt. Érdekesség, hogyha homályosan is, de James itt ott található majd. :)

8. Tehát az első négy rész a NML következménye. Jöjjön a Part 2: 1-7. rész. Ezt én Jeremiah-szálnak nevezem. Bár J nem lesz jelen az első 3 részben, de hivatkozni fognak rá sokszor. A tippem, hogy a 4-7. részben fog szerepelni, de lehet hogy az 5. rész kimarad nála. Remélem nem. J -ből sese elég. :D

9. Jeremiah elrabolja majd Alfredet, tippre a 6. részben. A Wayne ház lefog égni, ezt az előzetesből is jól tudjuk. Úgy sejtem, hogy a 6. részben ez lesz az egyik szál, ahol Bruce, Alfred és Jeremiah lesznek a főszereplők és talán Selina. A 7. rész - címe Ace Chemicals - annyiból érdekes, hogy Mad Hatter is felfog bukkanni és valszeg Jeremiah -val szövetkezett.

10. A 7. rész története szvsz a következő: Jim és Lee valahogy az Ace Chemicals helyre kerülnek és Mad Hatter hipnotizálja őket, de csak miután Harley leütötte őket. Ezek után Jeremiah elintézi a dolgokat és beöltözteti Jimet és Leet azokba a ruhákba, amikbe Thomas és Martha Wayne voltak a haláluk napján. És valszeg újra lejátssza azt az estét Bruce -nak. Végül Bruce megtudja menteni őket és leszámol Jeremiah -val az Ace Chemicals -nál ami azzal végződik, hogy Jeremiah beleesik a zöld löttybe. :) Ezek után Jeremiaht a finálé 10 éves időugrásánál láthatjuk, mint a JOKER!

11. Az utolsó szál az 5-11. részig vagy éppen 12. részig tart. Ez a Bane-szál. Eduardo valszeg az 5. részben fog megjelenni. Ha az 5. -ben nem is, de a 6. rész végére kitudódik, hogy mit is akar. A 7. részben nem hinném, hogy szerepelni fog. De a 8. rész - I am Bane - szerintem az ő átváltozásáról fog szólni és van egy sanda gyanúm, hogy a Jeremiah-szál után Bruce -nak kell valami löket, ami később Bane után hajtja. Ez lesz szerintem Alfred hátának eltörése Bane által a 8. részben. :(

12. Az utolsó részek nem annyira tiszták, de lesz egy rész - eredetileg a 9. rész lett volna (They did what? címmel), de a plusz két rész miatt ez valszeg a 11. rész lesz - ahol mindenki felvonul - Jim, Lee, Selina, Bruce, Pingvin, Ed és gondolom még egy páran - Bane és a katonasága ellen. Van egy bts videó, ahol láthatjuk Brucet és Selinát, ahogy Bane ellen fognak harcolni.

13. És az utolsó részben természetesen időt ugrunk, láthatjuk majd Batmant, a képregényhűen kinéző Riddlert, a kissé meghízott Pingvint - akinek van már ez a szemüveg vagy mi az egyik szeménél - és vélhetően sok más gonosztevőt is. Gordon bajusszal 100%. :D

 

Holnap már nézhetjük mi is!!! :yeah:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aquaman


Minden kétséget kizáróan az eddigi legjobb DCEU film! Imádtam minden percét. A hangulata nagyszerű, a látványvilág és a képi beállítások elsőrangúak, olykor még a kamerakezelés is meglepően ütős lett, főleg a harcjeleneteknél. Atlantisz ábrázolása baromi ötletes, tele kreatívabbnál kreatívabb elemekkel, amelyek mindegyike szemkápráztató. De még a felszínenen, Szicíliában játszódó jelenetek vizualitásába is láthatóan sok munkát fektettek. Persze a látvány pusztán körítés, még ha nem is mellékes. Arthur karaktere most volt igazán elemében (nem csak szó szerint), és jól működött a kémia Merával. Orm átlagos negatív figura volt, semmint kiemelkedő, ennek ellenére nem volt vele gond. Black Manta inkább a fanservice hatását keltette, de abból is a jó fajtát. A történettől ne várjunk nagy csavarokat, mivel a film az elvárt alapok mentén építkezik, és az az egy "komolyabb" fordulatnak szánt elem is kitalálható volt. Ennek ellenére a sztori meglepően érdekes, én legalábbis egyszer sem unatkoztam a majd 2 és fél óra alatt. Az egyensúlyra is ügyeltek: kellő arányban láthatunk drámai jeleneteket és poénokat. Én kellemeset csalódtam. Ha a DCEU meg tudna maradni ezen a szinten... :clap2:

 

 

Az Aquaman előtt tartottam egy maratont a korábbi filmekből, így azokról is írnék egy-két mondatot egy listával egybekötve. Az 1. hely az előbb említett filmmé, majd sorrendben a többi:


2. Wonder Woman

Bár a történet kissé lassan indul be, valamint nem mentes a kliséktől, a végéig tartó út során számomra egyre érdekesebbé vált. Leginkább az Árésszal/emberiséggel kapcsolatos (jogos) mondanivaló és a kezdetben igen naiv, de egyre többet tapasztaló Diana karaktere miatt, aki a végére helyes konklúziót von le, noha nem mentes a naivitástól. Hiszen az emberiség alaptermészetéből fakadóan, olyan világ sosem lesz, ahol a szeretet dominál és megold minden problémát. Themyscira, valamint a mitológia bővítése is tetszett a görög elemek beemelésével. 

 

3. Batman v Superman: Dawn of Justice

Ezt a filmet már nem egyszer ültem le úgy megnézni, hogy arra akartam fókuszálni, mi nem tetszik benne sokaknak, mert szerettem volna megérteni. A leginkább felmerülő érv a "túl sötét hangulat" szokott lenni, ami nonszensz egy DC alkotásnál, hiszen ezek általában eleve sötétebb tónusúak, mint a konkurencia.

Spoiler

Superman - Batman ellenállásában sem találtam kivetnivalót, logikus indokokkal van alátámasztva mindaz, miért mennek egymásnak, majd az, miért hagynak fel az ellenségeskedéssel.

Luthor tervének kicsúcsosodása és az addig vezető út végig érdekes, kiemelve őt a sablon gonoszok táborából. Az olyan komolyan vehetetlen támadásokba bele sem megyek, hogy "a film java részében nem is kopasz, ami szentségtörés". Hibák mindenben, így nyilván itt is vannak, de ezt továbbra is egy méltatlanul alábecsült filmnek tartom.

 

4. Man of Steel
Bár nem kiemelkedő, nem is rossz alkotás. Nyitó filmnek ideális, amely bevezeti Superman karakterét. Ami kezdetben homályos a kryptoniak, illetve Zod terve kapcsán, az a végére értelmet nyer. Superman nem a kedvenc szuperhősöm, de kellőképp emberi és szerethető karaktert faragtak belőle.

 

5. Justice League
A rossztól ez is távol áll, de itt már egyre több dolog nem tetszett. Superman röhejesen eltávolított arcszőrzetét inkább hagyjuk. A történet faék egyszerűségű, illetve a Man of Steel után nem is túl eredeti

Spoiler

a Földet terraformálni kívánó főgonosz figurája. Árésszal vagy Luthorral ellentétben Steppenwolf már sokkal inkább volt B-kategóriás rosszfiú, akit valami oknál fogva nem lehetett túl komolyan venni, holott igyekeztek úgy beállítani, mint Darkseid szárnysegédje, akihez egy egész Liga kell, hogy elbírjanak vele. Aztán Superman feltűnésével a maradék renoméja is elpárolgott. Superman halála fontos mozgatórugója volt a filmnek (Steppenwolf feltűnésének, a Liga megalakulásának), ennek ellenére jó, hogy visszahozták. Noha a Liga inkompetenciáját jelezheti, hogy nem voltak képesek egymaguk legyűrni a megszállót, csapatként nyilván erősebbek lesznek a jövőben a kryptoni oldalán. Már ha Cavill marad...

Flash kapcsán igyekeztek poénokat is elültetni az amúgy sötét filmbe, több kevesebb sikerrel. A többieknek (Cyborg, Aquaman) is igyekeztek szerepet keríteni, de lehet, hogy célszerűbb lett volna előbb a saját filmjeiket bemutatni, hogy megalapozottabbak legyenek. Filmbeli szerepük persze így is működik.   

 

6. Suicide Squad
Erről a filmről már kevés jót tudok említeni. Harley Quinnen és a betétdalokon kívül szinte semmit. A történet harmatgyenge. Gyakorlatilag annyi az egész, hogy

Spoiler

az összeverbuvált csapat kimenti Wallert a szorult helyzetből, majd felrobbantják Enchantresst.

A gyenge sztori még nem lenne baj, ha a karakterek érdekesek lennének. Próbálkoztak, de Harley-n kívül egyedül Deadshot az, aki úgy, ahogy mélységet kapott. A többiek sajnos felejthetőek. Margot Robbie viszont a legjobb, ami Harley Quinnel történhetett. Tökéletesen illik a kívülről ártatlan, belülről már kevésbé jámbor ex-pszichiátriai gyakornok szerepébe. Őrültsége, Joker iránti érzései és helyenként emberi megnyilvánulásai érdekes elegyet alkotnak. Pozitívum, hogy mellőzték azt az idegőrlő nyávogását, ami amúgy szintén a karakter főbb jellemzője. 


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ezt a filmet már nem egyszer ültem le úgy megnézni, hogy arra akartam fókuszálni, mi nem tetszik benne sokaknak, mert szerettem volna megérteni. A leginkább felmerülő érv a "túl sötét hangulat" szokott lenni, ami nonszensz egy DC alkotásnál, hiszen ezek általában eleve sötétebb tónusúak, mint a konkurencia.

Szerintem pont nem a sötétebb hangvétellel van a legtöbbeknek problémája. Sőt, gyakorlatilag pont ez a film tán legnagyobb erénye. A DCEU nagyon rossz következtetést vont le a kritikákból, amikor elkezdték erősen oldani a borús tálalást és alaphangulatot, mert egyáltalán nem ezzel volt a gond a filmjeikben, sőt, ez azon nagyon kevés elemek közé tartozott, amik jól működtek. Ebben a világban meg igencsak kacskán mutat az a könnyedebb bohóckodósabb irány, amit aztán behoztak, ráadásul elég feltűnően "majmolós" is.

 

Egyébként a BvS leginkább a "rendezetlensége" és saját inkonzisztenciája miatt lett annyira lehúzva. Az eredeti verziótól tekintsünk is el, mert igencsak hiányos és problémás volt, a bővített kiadás már javított a helyzeten. Viszont még így is az a probléma, hogy a film kb. utolsó harmada lerombol mindent, amit addig építettek. Vegyük csak a legszembetűnőbb dolgot, a két hős a címszereplő, az ő konfliktusukra volt felépítve előzetesen minden, illetve sokáig maga a film is. Aztán ezt egy rendkívül bugyuta, és még bugyutábban tálalt húzással fél pillanat alatt felülírják, majd kiderül, hogy valójában ez a film teljesen másról szól, más irányba mutat,

Általánosságban is elmondható, hogy a BvS nagyon jól indít. Az alapfelvetés érdekes és tanulságos, ráadásul egész egyedi is. A világ és a hangulat jól működik, ügyesen építgetik a sztorit, még ha kicsit lassan is bontakozik ki. Luthor tényleg jó kis figura, előkerülnek más szuperhősök is, megy minden a maga útján. Amikor először néztem, akkor jó darabig én se értettem, hogy miért szidják ezt ennyien, sőt egyre inkább azt éreztem, hogy ezt már nagyon nehéz lenne úgy elcseszni, hogy ebből egy rossz film legyen. Aztán sikerült bebizonyítani, hogy márpedig el lehet ezt rontani, nem is kicsit.

 

És ilyen szempontból ez még jobban is fájhatott mindenkinek. A SS pl. egyszerűen csak egy gyenge eresztés, amit megnéz az ember, aztán el is lehet felejteni. Már a nézése közben lehet tudni, hogy ezt el kell engedni, mert max. pár jobban sikerült vagy látványosabb jeleneten kívül úgyse fog adni semmit. A BvS viszont elhúzza a mézesmadzagot, magasra emel, majd onnan csap a földhöz. Amikor már kezdi elhinni az ember, hogy ebből kisülhet egy remek képregényfilm, akkor jön a feketeleves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, pb69 írta:

Általánosságban is elmondható, hogy a BvS nagyon jól indít. Az alapfelvetés érdekes és tanulságos, ráadásul egész egyedi is. A világ és a hangulat jól működik, ügyesen építgetik a sztorit, még ha kicsit lassan is bontakozik ki. Luthor tényleg jó kis figura, előkerülnek más szuperhősök is, megy minden a maga útján. Amikor először néztem, akkor jó darabig én se értettem, hogy miért szidják ezt ennyien, sőt egyre inkább azt éreztem, hogy ezt már nagyon nehéz lenne úgy elcseszni, hogy ebből egy rossz film legyen. Aztán sikerült bebizonyítani, hogy márpedig el lehet ezt rontani, nem is kicsit.

Tény, hogy a Doomsday vonal megtöri az addig felépített szálat (ami főként a két hős szembenállásáról szól). Ugyanakkor Luthor mesterkedése is az elejétől a végéig jelen van (nem értem, hogy szólt volna végig másról a film), amibe passzol Doomsday behozása, mint eszköz. A film alcíme nem véletlenül "Dawn of Justice". Már itt el akarták kezdeni a Liga felvezetését, amihez kellett a végső harc. A Marthás feloldásról pedig már írtam korábban, miért működik. De kíváncsi vagyok, mi lett volna a "jó" feloldás azoknak, akiknek a filmben látott nem jött be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Hollywood Reporter szerint a The Batman című filmet idén ősszel - pontosabban novemberben - kezdik el forgatni. Értesüléseik szerint már az év vége előtt bejelenthetik, hogy ki is lesz az új Batman - ugyanis nem biztos, hogy Ben Affleck még visszatér a szerepben.

 

:?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

inkább próbálnának meg mindent megtenni, hogy Ben visszajöjjön...

Biztos vagyok benne, hogy 100x jobb forgatót írt volna és rendezett is volna, de persze az ilyet nem hagyhatja a warner... még a végén készülne még egy jó DCfilm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ugyanakkor Luthor mesterkedése is az elejétől a végéig jelen van (nem értem, hogy szólt volna végig másról a film), amibe passzol Doomsday behozása, mint eszköz.

Nem is azzal van a gond, hogy Doomsday ne lett volna beleszőve Luthor terveibe. Olyan értelemben passzol a képbe, hogy Luthor ügyködött vele, viszont jellegében már megkérdőjelezhető. Luthor terve fifikás és kifinomult volt, alaposan megtervezett, ami a manipulációra és háttérben történő machinálásra alapszik. Ebbe a vonulatba nehezen beilleszthető az, hogy egy Doomsday típusú "szörnyet" rászabadítson a világra. Főképp úgy, hogy a két szuperhőst már "elrendezte".

És sajnos ez a kettősség nemcsak Luthor tervében, de magában a karakterében is megvan. Amit a filmben szinte végig csinál, az egy rendkívül intelligens ember képét rajzolja ki. Egy ilyen tervhez és annak pontos kivitelezéséhez szellemileg igencsak a topon kell lenni. Ehhez képest a film végére már egy totálisan őrölt figurát kapunk, akiből azt nem lehet kinézni, hogy a cipőfűzőjét meg tudja kötni. És emögött nincs egy felismerhető és célzott jellemfejlődés, egyszerűen csak így tálalja a film, és kész.

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Már itt el akarták kezdeni a Liga felvezetését, amihez kellett a végső harc.

El kellett volna dönteni miről akar szólni a film. Batman és Superman ellentétéről, Luthor tervéről, az IL felvezetéséről, Doomsday-ről? Mert ez így egy kaotikus katyvasz lett. Mindenről akar szólni, közben kidolgozatlan és elkapkodottak ezek a szálak. Az első két említett szálat szépen felvezetik, majd hirtelen lecsapják egy nem túl eredeti huszárvágással, hogy jöhessen az utóbbi kettő elem. Amikre viszont nem marad elég idő, hogy normálisan kezdjenek vele valamit. Ha ennyi dolgot akartak egyszerre megoldani, ahhoz legalább 2 filmre lett volna szükség, hogy értelmesen megoldható legyen.

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Marthás feloldásról pedig már írtam korábban, miért működik. De kíváncsi vagyok, mi lett volna a "jó" feloldás azoknak, akiknek a filmben látott nem jött be.

Eleve nem vagyok benne biztos, hogy itt bármilyen "feloldásra" szükség lett volna. A filmnek a két szuperhős szembenállásáról és könyörtelen harcáról kellett volna szólnia. Semmi nem indokolta azt, hogy már ebben a filmben feloldják a konfliktusukat és egy oldalra álljanak.

A filmben látott feloldás azért nem tud működni, mert abszolút nem az eredeti konfliktusra reflektál. Felépítenek egy szembenállást a 2 hős között, amit Luthor egy húzásával mélyítenek el olyannyira, hogy a harc elkerülhetetlen legyen. Ez mondjuk már eleve nem túl szerencsés, de szódával elmegy. Viszont az eredeti konfliktus mögött koncepciók, filozófiák húzódnak meg. Két különböző világlátás ütközik.

Spoiler

Batman és Superman nem azért balhéznak, mert összevesztek egy lila lapáton a homokozóban, vagy mert az egyik szemet vetett a másik nőjére. Ez egy ennél sokkal mélyebb konfliktus, aminek amúgy semmi köze nincs egyikőjük anyjához se, Luthorhoz se, semmi ilyesmihez. Ezt feloldani azzal, hogy "Martha", nonszensz. Ha csak Luthor miatt ugrottak volna egymásnak, akkor azt mondom elmegy egy ilyen. De a film addig végig arról szólt, hogy a kettejük ellentétét rajzolják ki, ezt (a jellegéből fakadóan) nem lehet feloldani egy ilyen bagatell húzással.

Ez olyan, mintha a SW-ban az oldaná fel a sith-ek és jedik ősi konfliktusát, hogy a Mustafaron Obi elismeri mennyire csinos és szép Padmé, de valójában soha nem akart tőle semmit, mert egyrészt mást szeretett, másrészt tiltva volt, harmadrészt tudta, hogy Anakinnal van.

Egy olyan filmben, ami ilyen eszközökkel és ilyen ideológiákra húz fel egy ellentétet, nem lehet értelmesen megoldani annak feloldását egyetlen motívummal. Pláne ilyen hevenyészettel. Vehetjük az X-Menben Magneto és Charles példáját, egy olyan konfliktust nem fog megoldani valami személyes felismerés és 2 perces beszélgetés. És ráadásul egy ilyen húzás nemcsak belegondolva röhejes, de maga a film egyensúlyát és dramaturgiáját is felborítja. Sose jó, ha egy szálat órákon át építenek és fejtegetnek azért, hogy aztán fél percben összecsapottan lezárják.

Spoiler

De ha meg ilyen bugyuta irányba akartak indulni, akkor elég lett volna annyi, hogy Superman felfedi miért kellett megtámadnia Batmant, Luthor gonosz tervét. Ezzel rájöttek volna, hogy most van egy közös ellenségük, aki még jobban egymás ellen akarta uszítani őket, így hát átmenetileg össze kéne fogni, hogy a nagyobb fenyegetést elhárítsák. Ehhez semmiféle martha-s negédeskedős ügyetlenkedés nem kellett volna.

Így az lett a végeredmény, hogy felépítettek egy ideológiai mély ellentétet két karakter közt, akik végül egy teljesen más, sokkal primitívebb ok miatt estek egymásnak. Aztán egy erősen megkérdőjelezhető ötlet rossz megvalósításával az utóbbi gyengébb konfliktust feloldották, de az eredetivel nem foglalkoztak. Lényegében amiből kiindult a film, és amit hosszasan fejtegetett nekünk, azt elfedték egy alacsonyabb szintű és kevésbé kidolgozott motívummal, innentől pedig már csak ez érvényesült.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ártatlan kérdés, de hogy lehet rajongani olyan szuperhősért akinek "ezer feldolgozása", "hatezer filmje" és "húszezer megformálója" van? Hogyan lehet komolyan venni ezt? Hogyan lehet szeretni ilyen identitás nélküli valamit? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ártatlan kérdés, de hogy lehet rajongani olyan szuperhősért akinek "ezer feldolgozása", "hatezer filmje" és "húszezer megformálója" van? Hogyan lehet komolyan venni ezt? Hogyan lehet szeretni ilyen identitás nélküli valamit? 

Egyszerűen: lehet választani kedvenc feldolgozást, filmet, megformálót. Személy szerint rajongok az MCU-ért, de egyáltalán nem érdekel a többi Marvel-vonal. Nem láttam a Deadpool 2-t , a Venomot, de az X-menek közül is az utolsó, amit láttam, a Days of Future Past - és azt is talán egy évvel a mozipremier után néztem meg. Vagy ott van Batman. Nolan filmjeit és Bale Batmanjét nagyon szeretem, de az összes előtte lévőtől viszolygok és nevetségesnek találom, a DCEU feldolgozást meg egyszerűen gyengének érzem.

Ugyanez kivetíthető képregényekre. Az adott éráknak megvan a kőkemény identitásuk, amikkel lehet azonosulni. Van, akinek ez jön be, van, akinek egy másik éra jön be. A képregény-rajongók között pont erről szoktak vérre menő viták zajlani, hogy melyik éra a jobb vagy igazibb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Magyarul nézhető ez a sorozat/van hozzá felirat?

Mindkettőre a válaszom: igen. :D Annyi pontosítás, hogy magyarul az első 4 évad van meg - a Prime adta régen - míg az utolsó évad most indult a héten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Sky írta:

DCEU = DC Extended Universe 

 

Bár ez nem a hivatalos elnevezése, az "Worlds of DC", de úgy kb. senki nem hívja.

Értem: Köszönöm.

 

Gotham új promó. Az utolsó képeknél libabőrös lettem. Az eddigi legjobb jelenetsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Mindkettőre a válaszom: igen. :D Annyi pontosítás, hogy magyarul az első 4 évad van meg - a Prime adta régen - míg az utolsó évad most indult a héten.

Most melyik adón fog menni? A prime-on megint vagy egy másikon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bence1997 írta:

 Hogy mikor az jó kérdés, mondjuk alapból este 10-11 körül adták a részeket, egyem a kis szívüket. :D

Na akkor azért nem tudtam erről, csak extrém esetkeben vagyok addig éber állapotban, ha fent is vagyom akkor már nagyon fáradt szoktam lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Na akkor azért nem tudtam erről, csak extrém esetkeben vagyok addig éber állapotban, ha fent is vagyom akkor már nagyon fáradt szoktam lenni.

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mondjuk nem csoda, hogy ilyen későre rakták. Ez nem gyerekmese.

Na igen, ez valóban nem gyerekeknek szánt alkotás, bár vannak benne humorok, de maga a világ inkább idézi a 30-as, 40-es, 50-es évek Al Capone-féle alvilágát és noiros hangulatát, bár ez később teljesen megváltozik, azért a sötét hangulat megmarad.

Amúgy kicsit nézegettem a hazai nézettséget és ennek apropóján, hát... a 7ezer néző mond valamit? :para:

Jó, a Prime ha jól tudom, nem sok helyen kapható, nekünk is csak akkor volt már Prime, amikor nagyobb tv -t kaptunk és ott már fogta a kábel a Prime csatornát. Pont a Jerome -os bemutatkozásnál. :D

De annyit látni, hogy a kezdéskor az esti 10 órás premiert 50 ezer néző látta, ami valljuk be, este egy kis csatornán nem rossz teljesítmény. :)

A csatlakozásomkor meg 7-8 ezer néző. Míg a többi műsort több, mint 20ezer néző nézte akkor, ami azért is történhetett, mert elsősorban a Gotham -et késő este adták, míg a többit általában főműsoridőben (7-9 óra). Sőt, a 4. évad végefelé már a top10 -be se került bele, a 18-59 -es célcsoportban mondjuk ilyen 40ezer a legalacsonyabb, a Gotham nincs ott. Talán majd valamikor valamelyik csatorna leadja normális időszakban. :D Mondjuk rem nem a Zöld Íjász sorsára jut. Pár hete láttam, hogy hajnali 2-3 körül adják a 2-3. évados részeket az RTL -en. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.