Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Aquaman:

Semmilyen elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban. Talán csak annyi hogy jobb legyen mint a JL, amit azért nem nehéz megugrani. A BvS és a MoS után ez tetszett még leginkább a DCEU filmjei közül. Először azt hittem előzmény film lesz, de aztán utaltak a JL eseményeire. A történet nem olyan bonyolult. Megvannak a tipikus szuperhős filmes klisék, 2 dimenziós főgenyákkal. Úgy tűnt mintha a Thorból és a Black Pantherből vettek volna át ötleteket. A látványa, a víz alatti civilizációk, városok bemutatása lenyűgöző. Még a zene is tetszett. Az akciójelenetek jók voltak. A történet nem laposodott el. Nem nagyon voltak üresjáratok. Plusz pont a vörös hajú Amber Heard miatt! :P

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aquaman

Valamit nagyon jól csinál a DC és a Warner, legalábbis nekem biztosan jót. Az Aquaman már a hatodik DC moziverzumos film, mely abszolút lenyűgözött. És a film megnézése után nem csak az a vágy fogott el, hogy jó lenne újra megnézni, de tovább erősödött a DC párti érrésem is.

A film az elejétől a végéig feszes tempót diktál, gyorsan magába szippantott.

A sztori elején még azt hittem, hogy a cselekmény magja még az Igazság Ligája előtt fog játszódni, aztán Mera utalt Steppenwolf legyőzésére, mely egyértelművé tette, hogy a Liga után vagyunk.

A film nagyszerű izgalmakat, feszültséget, csodás, festői és elképesztő látványvilágot nyújtott. (Remélem, ha lesznek majd D&D fantasy filmek a jövőben és ott felbukkanna Mélysötét, akkor azt ugyanolyan rendesen megcsinálják, mint itt Atlantiszt.) Volt olyan megható jelenet is, melyen rendesen elérzékenyültem,

Főleg azon, amikor kiderült, hogy Atlanna él.

A sztoriban Arthur rendesen hozza azt a figurát, amit az Igazság Ligájában megszoktunk tőle.

A laza, kemény harcosból lassan érettebb szereplő válik, aki inkább csak a béke érdekében vállalja a királyságot. Az atlantiszi világ nagyon szép. Nem is tudtam, hogy ennyire széttagolt, több királyságra oszlik. Orm haragját még jogosnak is éreztem a sok szennyezés miatt. Mera figurája is nagyszerű volt, jó párt alkottak Arthur-ral. Vulko és Atlanna szintén nagyszerűek voltak. A bölcs megfontoltságuk és helyes cselekedeteik miatt rendkívül szimpatikusak lettek a szememben. Fekete Manta jó gonosz volt, el tudnám képzelni őt Luthor csapatában később. A harci jelenetek és a csaták nagyszerűek és mesések. A helyszínek varázslatosak.

Nagyszerű film lett, remélem még sok ilyet csinálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A másolásokról. Én a fordítottját hallottam. Thort és Namort mintázták Aquaman-ről, illetve Fekete Párducot Fekete Mantráról.

Namor 1939-ben jelent meg először a képregényekben, amíg Aquaman csak 1941-ben, és a Fekete Párduc is megelőzte Black Manta-t kb. egy évvel. Lehetséges, hogy később Namor és T'Chall karakterét "dc-sítették" a két fenti karakter alapján, de a Marvel előbb vette elő ezeket az archetípusokat ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, luke19 írta:

A stáblista utáni jelenet mi volt? Nem tudtam maradni rá sajnos.

Spoiler

Black Mantát a vízen hánykolódva megtalálja az az ázsiai tudós, aki Antlantisz létezését próbálja bebizonyítani. Manta magához tér, és kéri, azaz parancsolja hogy segítsen megtalálni Aquamant, hogy kinyírhassa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Namor 1939-ben jelent meg először a képregényekben, amíg Aquaman csak 1941-ben, és a Fekete Párduc is megelőzte Black Manta-t kb. egy évvel. Lehetséges, hogy később Namor és T'Chall karakterét "dc-sítették" a két fenti karakter alapján, de a Marvel előbb vette elő ezeket az archetípusokat ;)

Értem, nem mindig hallok jó dolgokat. Jó legalább ezeket is tudni, köszönöm. Viszont azért tudtommal a Marvel is elég sok figurát a DC-ből merített. Jó lenne egyszer konkrétan tudni, hogy kiket. A Darkseid - Thanos és a Solomon Grundy - Hulk dologról viszont konkrétan olvastam is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor jöjjön a Gotham 3. évad top10 -es listája. :)

 

10. Time Bomb (3×10)

rgIp3YI.jpg

Holy foggy, boggy, toggy. :D (mielőtt kérdeznétek, nem, nem tudom, hogy mi ez, az agyszüleményem talán? :P)

A rész éppen hogycsak beelőzte nálam a hipnózisos dupla egyikét, és hogy miért? Nos egyrészt, mert jobb, másrészt, mert Nygma és Bruce szála viszi előre a cselekményt. Alapvetően nem csípem Nygma szálát, de ha ettől eltekintünk, akkor a vallatásos jelenet bitang jó. Bruce szála meg a Baglyak bíróságával érdekes, fordulatos. Továbbá szépen építkezik a kövi, félévadzárós részre. :)

 

9. Beware the Green-Eyed Monster (3×11)

APYCFvo.jpg

A főszál nem a legjobb - amúgy se csipázom a szerelmi háromszögeket, de a Bruce-Alfred-Selina hármas akciója miatt muszáj itt lennie a top10 -ben. Amúgy meg jó félévadzáró, de az eddigiek közül sajna az egyik leggyengébb. :|

 

8. Pretty Hate Machine (3×20)

w6jRw4E.jpg

Na itt már kezdenek felértékelődni a részek. Az előző kettő bár jó volt, volt ami nem tetszett. Itt volt sok dolog, ami tetszett, bár igaz, volt ami szintén nem. Ilyen Fish visszahozása... ami értem, hogy miért történt, de könyörgöm, miért??? :facepalm: Ezen felül a vírusos száltól borsódzik a hátam... rossz értelemben. Viszont a körítés valamiért mindig feledteti velem ezt a két dolgot. Ami azért jelent valamit. És az a szöveg: and out of the ashes, a dark hero will rise. :D

 

7. The Primal Riddle (3×17)

AUEGrFE.jpg

Amikor a Rébusz (találó magyar név, mondhatom, jó értelemben :)) elkezdi a hatalmát kiépíteni Gothamben. Remekül felépített rész, ahogyan Pingvin a seregét építi, miközben Riddler a Court figyelmét akarja magára terelni. Továbbá Bruce szála is kecsegtet újdonságokkal, pláne a klónos szakasz Selinával. Az a jelenet belevésődött az emlékezetembe, amikor Bruce2 kilöki szegény lányt az ablakon. :(

 

6. These Delicate and Dark Obsessions (3×16)

VZEcIBe.jpg

Ben McKenzie első rendezése egy igazán erős rész, bár nem az évad legjobbja, azonban előkelő helyen szerepel a listán. Jim és Bruce szála remekül van felépítve, és még Pingvin is mutat egysmást. A Court of Owls bemutatása szépen sikerült, Bruce látomása is kellően hatásos. :)

 

5. Destiny Calling (3×21)

OAjfB3O.jpg

A finálé első része. Bevallom, a 3. évad fináléja nekem baromi erősen végződött, de az első fele - ez a rész - valahol elhasalt. De nem tudom, hogy min. Vagyis hát, Fish és a vírus dolog még mindig itt leledzett, amiért mindig fájni fog a szívem. Bruce útja a rész végéig izgalmas, ámbár kicsit fura, hogy az öreg ennyire a hatása alá kerítette. Jim és Lee meg nekem nem jöttek be - pláne a vírussal egybegyúrva, jájjjjjj. :para:

 

4. Anything for You (3×05)

GuW3WaH.jpg

Egyszerűen imádom ezt a részt. Nem tudok rá rossz szemmel nézni - ha pedig tehetném, akkor az a Pingvin-Rébusz ölelkezés és Pingvin arckifejezésétől a hányinger kerülget, nem tudom, hogy innentől kezdve miért kellett erőltetni ezt a szálat, amikor enélkül is működik a két karakter együtt, :? - és ez főként a fentebbi jelenet és előzményei illetve a főszál miatt van. Először is a főszál remek. Ahogy Butch elveszti a hitét Pingvinben és a végén lévő csavar is bejött nekem. A Bruce-Selina jeleneten pedig még mai napig tudok nevetni, ahogyan Bruce esetlenül bevallja érzéseit a lánynak és ahogyan reagál annak reakciójára az valami haláli. "So you have feelings for me? I'm confused." Erre már csak Selina szövege teheti rá a pontot az i -re: "Good." És elsétál. :lol::lol::lol:

 

3. Smile Like You Mean It (3×13)

5LbOySR.jpg

Holy boggy, toggy, foggy. (már megint ezzel jövök. :D) Ez a rész egy hálaisten epizód, márcsak azért is, mert a fentebb látható úriember újra feltűnt. A jelenet, amikor visszatér, hátborzongató és ahogy az arca visszakerül a helyére... fujjjjj!!!!! :D Amúgy meg: BEST... VILLAIN... EVER... (nos, egálban van a bratyójával :D)

 

2. Heavydirtysoul (3×22)

2a6F9bM.jpg

Fulfill...your...destiny! Mondá Snoke... akarom mondani Ra's Al Ghul! :D (egyem a szívüket, vajon melyikük copyzott melyiktől? :P)

Az évadfinálé elhoz számunkra egy nagyon izgalmas zárórészt, ahol hőseinknek muszáj leküzdeni a félelmeiket, démonaikat, mert csak így győzhetnek a sötétség ellen. A végjáték izgalmak tömkelegét nyújtja és amit hozzátennék, ha nem tudtátok, hogy eredetileg a készítők nem tudták, hogy lesz 4. évad, így a finálét ezért alkották meg így Bruce -al a végén, hogyha esetleg kasza érné őket, akkor legyen valami a jövőre nézve. Érdekes hír, én is 1 hete tudtam meg ezt. :)

 

1. The Gentle Art of Making Enemies (3×14)

VkIiFAi.jpg

Hát mi más lenne az első helyen, mint ez a rész? Ami amúgy ha az évadot nézzük, nem félévadzáró, de valamiért úgy híresztelték, miközben decemberben már leadták a 11. részt.

De magáról a részről: :yes::clap::o Jerome valami beteg állat! A cirkuszi jelenetek mind lenyűgözőek, a tükörtermes jelenet meg kvázi Batman vs. Joker, csak fiatalabb kiadásban. A mellékszál nem erős, ez színtisztán érezhető, a Pingvin-Rébusz ellentét nagy gyengéje az évadnak, de ennyi baj legyen. A főszál azonban őrjítően beteg! Jerome nálam nagyon adja, a Bruce -al való dinamikája nagyon nagy piros pontja a résznek. David brillírozik Bruce szerepében (amikor kiáll Jerome ellen + a tükörtermi jelenet és az Alfreddel való beszélgetés a végén, amikor elindul a Ne Ölj! elv felé!!! :clap:) és Cameron is remek választás volt anno a készítőknek. Bravó, Gotham, ez a rész az egész széria egyik legerősebb darabja, ez tagadhatatlan! :)

 

Jövőhéten érkezem a 4. évad TOP10 -es listájával, aztán pedig 2 hét múlva pedig már nézhetjük is az 5. évadot. Az előzetes az eddig legjobb, már alig várom. Tippre az első 7-8 részből mutattak csak jeleneteket, mert azt tudni, hogy Bruce és Selina harcba szállnak majd Bane ellen - forgatási videó is van róla valahol - illetve Pingvin is megsérül majd, meg úgy tűnik, hogy mindenki Bane ellen lesz, legalábbis is Jim, Bruce, Selina, Pingvin és a többiek egy csoportképen látszódnak, ahogy Gotham utcáján úgy gondolom, hogy Bane ellen vonulnak fel. Érdekes lesz az évad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titans 1. évad - Nos véget ért az újonca sorozat. Azt kell mondanom, hogy egyáltalán nem hittem volna így fogok rá nézni, de nagyon reménykedtem benne. Robin mindig is az egyik, ha nem a legkedveltebb karakterem volt a DCs karakterek közül, így baromira megörültem, hogy a Teen Titansból készült sorozat. Ám amikor megláttam az első képeket, eléggé szkeptikus lettem. Kory mint egy utcalány, Raven mint egy éretlen tini, Beastboy pedig nem zöld ésatöbbi. Aztán olyan pozitív csalódás ért, hogy csak na. A DCre mindig is jellemző volt a darkosabb stílus, és ezt végre itt meg is mutatták, nem úgy mint a CWs sorikban, amiket szintén kedvelek, de mostanra úgy érzem, hogy meg se közelítik ennek a szintjét. A CW próbál egy pörgős, szórakoztató irányt mutatni, ami azzal jár, hogy rengetegszer felületesen és kapkodósra írják meg a részeket. Nos ezzel a Titans teljesen szembemegy, és teljesen ráfókuszál a karakterekre, és mélyíti őket minden egyes résszel. Nem sietik el  a dolgokat, a történet szépen lassan folyik, viszont amikor kell akkor úgy az ember képébe robban, hogy csak néz. Remek hangulatot teremtettek az egész történetnek a jól kidolgozott karakterekkel, pörgős zenékkel és látványos akciókkal. A rengeteg easter eggről meg nem is beszélve. Persze ilyenkor is eszembe jut mindig, hogy baromi jó ez a sorozat, viszont ha egy Titansból ilyet ki tudnak hozni, miért nem mernek Batman karakteréhez hozzányúlni, csak távolról emlegetni. Ettől függetlenül ez az évad brutálisan jó volt, egyetlen bajom vele, hogy rövid és olyan gyorsan vége lett, hogy most csak pislogok. És pont a rövidsége miatt nem értem teljesen a végét a sorozatnak ahova totál a vége előtt beillesztettek egy filler résznek mondható előzményrészt, ami teljesen megakasztotta a cselekményt, valamint az évadzáró is furi volt, mert bár marha jól megírt és felépített rész volt, picit hiányérzetem maradt, mert most egy évet lehet várni a folytatásra. :D:D Ezt az évadzárót kb egy dupla részben tudtam volna elképzelni. Igazából mindenkinek ajánlom, aki kicsit is szereti a DCs világot, vagy úgy a képregényeket általában, mert a DareDevilen kívül, ez a másik sorozat, amire azt mondom hogy szinte tökéletes. 9,5/10 a részletekbe és történésekbe most nem mennék bele részletesen, mert annyi időm nincs, pedig lenne mit írnom. :D

titans-new-pics.jpg?fit=628,364&ssl=1

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, luke19 írta:

Elkezdtem ma a Végtelen világok krízisét olvasni. Eddig kb. 50 oldalig jutottam, de holnapig félretettem, mert a betett poénok agyilag kikészítettek. :D 

Én egy nap alatt ledaráltam mikor megjelent. Engem a nehezen követhető történet és az elképesztően sok szereplő készített ki. :D Kissé katyvasz a kötet, de még így is tetszett, ha az összképet nézem. Szeretem az ilyen kozmikus történeteket DC és Marvel fronton is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 26. - 19:50, mui-ruy írta:

Én egy nap alatt ledaráltam mikor megjelent. Engem a nehezen követhető történet és az elképesztően sok szereplő készített ki. :D Kissé katyvasz a kötet, de még így is tetszett, ha az összképet nézem. Szeretem az ilyen kozmikus történeteket DC és Marvel fronton is.

Ma végeztem vele, hát nekem nem annyira jött be, nagyon érződik rajta a kora. Agyamra ment, hogy mindenki egyfolytában kimondta a másik nevét. Remélem a januári különszám jobb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, luke19 írta:

Remélem a januári különszám jobb lesz.

Lehet, hogy csak a fél gárda fogja kimondani a másikat. :lol:

 

A Gotham 6 nap múlva - számunkra 1 hét - visszatér, így jött egypár érdekesség. Elsőként is egy fantasztikus fan art. :clap:

A képen a következők lehetnek: 1 személy

 

Másodjára itt egy rövidke reklám Jeremiah -val a főszerepben. Creepy. :D

 

És itt van pár videócska néhány karakterről az elmúlt évadok során végbement változásokkal karöltve. :)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 nap múlva a Gotham visszatér - számunkra 6 - a Gotham twitter oldalán pedig naponta jelennek meg promóciós videók az utolsó évadhoz. Tegnap Jeremiah kapott egy kis teasert, most pedig maga a rébuszok mestere, Riddler. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.