Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Na régen írtam már top10 -es listát. Majd valamikor jövők a Gotham utolsó évadjával -ott mondjuk nem top10 lesz, hanem az egész évad, mivel 12 részes volt csak :D- de most újra előveszem az íjászt. A 3. évad Top10 -es listáját láthatjátok alább.

 

Először is egy nagyon rövid összegzés:

Az évad nagyon vegyes érzelmeket keltett bennem anno és még most is így érzem. Vannak benne remek jelenetek, jó karakterpillanatok -mínusz Felicity :P- de ugyanakkor egy majdhogynem felemás befejezés, amely ugyanakkor elmehetett volna akár egy sorozatzárónak is. Legalábbis az utolsó jeleneteket látva. A történet fő szála szerintem kihasználatlan lett. Komolyan, itt volt megadva számukra Ra's Al Ghul, az árnyak ligája és így elszúrni. :facepalm: Pedig szvsz. jól kezdték el -nem remekül, de határozottan jól- és végül a végeredmény egy olyan évad lett, amely hagy némi kivetnivalót maga után. Node lássuk, mely epizódokat sikerült kiválasztanom a legjobb 10-nek. :)

 

10. My Name Is Oliver Queen (3×23)

image.jpeg

Az évadzáró. Igen, annak ellenére, hogy a 4. évad után ennek van szerintem a legrosszabb fináléja, mégis a top10 -ben sikerült végeznie. És hogy miért? Igazából csak azért, mert végre végetért ez az egész hercehurca, az egész dráma a szerelmi élettel és az identitással kapcsolatban. Van a részben 1-2 nagyon jól sikerült jelenet - például az elején lévő harc a repülőn kifejezetten bejövős - de a végkifejlet nem sikerült éppen a legszebbre.

 

9. The Magician (3×04)

Képtalálat a következőre: „arrow s3e04 the magician”

Ez a rész az évad elején szerintem az egyik legjobb - igazából csak 2 rész előzi meg ezt + a crossover - de mégis, valami igazán üdítő volt látni Oliver és Nyssa párosát együtt dolgozni látni. Az évad elején lévő misztérium nem tartozik a kedvenc történeteim közé, ám mégis itt valamiért erről elfeledkezek és imádom nézni, ahogy ezek ketten összefognak és megpróbálják kideríteni a fő gyilkosság elkövetőjét. A rész sötét hangvétele pedig mégjobban megerősíti bennem azt, hogy ez egy jól sikerült epizód. A vége pedig hidegrázós - mégha a végkifejlet hát... tudjuk hogyan alakult. :)

 

8. Uprising (3×12)

image.jpeg

Az évad második felét elkezdő "trilógia" záródarabja megadta nekünk az Arrow TDKR -jét. :D De komolyan, itt is van utcai harc - csak éppen éjjel és nem nappal - a főhős drámaian visszatér, hogy megmentse a napot - igaz, ez nem úgy történt, ahogy a TDKR -ben, de aki látta a részt, érti mire gondolok - és a trilógia egy szép lezárást kap. A trilógia főgonosza Brick, aki nagyon jól szerepelt mindhárom részben. Igaz, később alulhasználták, de volt egy pont, amikor szinte tökéletes volt a szereplése. De arról majd később. A dráma sajnos itt se tűnt el, a végére muszáj volt egy "Olicity" drámát berakni, amiért még mindig haragszom a készítőkre. Egy tök jó szálat így lezárni. :?

 

7. Corto Maltese (3×03)

image.jpeg

Nos, ez egy meglepetés epizód. Mert jó részre számítottam anno, de még jobb lett, mint vártam. Öröm volt elhagyni egy kicsit Starling Cityt. Az akció Corto Maltesen remek volt. Thea tréningje is tetszett. Jó kis epizód, amely a 3. évad egyik fekete báránya - persze jó értelemben. :)

 

6. Nanda Parbat (3×15)

Képtalálat a következőre: „arrow s3e15 nanda parbat”

Ez a rész egy vízválasztó. Mert itt derül ki Ra's indítéka, hogy miért is keresztezte a sors az útját Oliver Queenével. És meglehetősen Batmanesre vették itt a figurát. A rész amúgy nem volt rossz, kifejezetten tetszett, hogy végre Nanda Parbatba eljutunk egy mentőakció végett.

 

5. The Climb (3×09)

Képtalálat a következőre: „arrow s3e09 the climb”

(ez a párbaj rengeteg SW-mém otthona lett :D)

A félévadzáró nagyon ütősre sikeredett. Majdnem minden pillanatát élvezi az ember, az egész igazából felkészülés a nagy összecsapásra, az első igazi megmérettetésre Oliver és Ra's között. És milyen párbaj volt ez te jó ég... :o A rész vége után sokáig nem is tudtam megszólalni, annyira a hatása alatt voltam. Mondhatjuk azt, hogyha egy kicsit összeszedettebbé teszik a rész első felét, akkor ez az egyik legjobb félévadzáró lenne az Arrow sorozat történetében. De a vége... áááááá!!!!

 

4. The Brave and the Bold (3×08 - CROSSOVER Part 2)

image.jpeg

Az első crossover 2. része. És szvsz. a jobbik. Bár a Flash 8. epizódja is magával ragadó, ahogy elsőként összehozták ezt a két szériát, de ebben a részben egy kicsit jobban kitudták dolgozni a történetet. Míg a Flashben Oliverék Central Citybe mennek, hogy elkapják Bumeráng kapitányt, az egészből végül nem lesz semmi. Itt az Arrow részben azonban a csapat összeáll, hogy legyűrjék a fickót. Ez a crossover még úgy épül fel, hogy ha csak az egyik szériát nézi az ember, akkor is értse, hogy mi fán terem a ló. A többinél ez nincs így. :D

 

3. Public Enemy (3×18)

Képtalálat a következőre: „arrow s3e18 public enemy”

Nagyon jó epizód, amely végig arról szól, hogy az Íjászt el kell kapni. Olivernek pedig ekkor borul fel teljesen az élete. Lance és Ra's találkozása nagyon érdekes, Ra's igazából alig csinál valamit, hagyja, hogy a többiek elintézzék egymást lelki szinten, így ő csak a felesleget gyűjti be. Kár, hogy a Démon nem mutatta meg az igazi erejét az évad során. :|

 

2. Broken Arrow (3×19)

image.jpeg

A 18. rész utáni WTF után a 19. rész megágyaz mindennek, ami az ezt követő epizódban történni fog. És nagyon jól csinálja. Egyrészt, búcsút veszünk egy időre egy állandó karaktertől. Már a búcsú is nagyon szép, hát a kivitelezés méginkább. Megkapjuk itt az első metánkat. Érdekes volt szupererővel bíró gonoszt egy földhözragadt sorozatban látni. :)

Ray és Oliver kettőse nekem tetszett. A vége abszolút double WTF!

 

1. The Return (3×14)

Képtalálat a következőre: „arrow s3e14 the return”

A legjobb rész... ebben az évadban. Ezt kimerem jelenteni. Mindig is szerettem azokat a részeket a sorozatban, amikor megcserélik a bevált receptet: több a flashback jelenet és kevesebb a jelen szál. Az első két évadban remekül sikerültek az ilyen részek, és bár a 4. évadban nem kaptunk - ennek nagyon örültem, jesszus azt se tudom, ott a flashbackben mi is történt :lol: - az 5. évad kárpótolt ezért. De itt van nekünk ez a rész, amely a jelen eseményeit a szigetre tereli, míg a flashback jelenetek nagyon nagy mennyiségben zúdulnak a nyakunkba. De amit kapunk, az nagyon is szép. Egy negatívuma van a résznek: Manu Benett jelenléte. Ez nem negatívum, hanem inkább sajnálat. Mert ő többet érdemelt annál, hogy a 2. évad után így parkolópályára küldték. Ebben a részben imádom a jeleneteit, de közben ott van az a baljós sugallat, hogy sokáig nem is látjuk őt. :|

De a flashback jelenetek egyszerűen mesések. Ahogy megágyaz sok jelenbeli - korábbi - eseménynek és előrevetít néhány kellemes - és néhány kellemetlen - pillanatot. :)

 

Végülis nem rossz évad, ha rangsorolnom kellene az eddigi 7 évadot, akkor valahol az 5-6. hely környékén kullogna, de fényévekkel a 4. évad színvonala felett.

Hamarosan jövök a 4. évad top10 -es listájával... csak elsőnek rá kell jöjjek, hogy mely 10 epizód volt ott az, amit élveztem. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem tűnik gagyinak a dc cw-s univerzuma? Itt ott belefutottam infinite chrisis-es jelenetekbe, és nekem nagyon borzalmasnak tűnik a szinészi játék, meg a karakterek is inkább cosplayesekhez hasonlítanak.

A Lucifer-ből megnéztem két évadot, igazából csak azért nem dobtam, mert mindig vártam a következő csattanót, de meguntam, hogy kettő között csak üres, lényegtelen sztorit kaptam. Nem tudom, hogy ebbe az univerzumba tartozik, vagy a cw csinálja, de az egyik jelenetben ő is benne volt.

Constantine-ból, Zöld íjaszból, Flashből csak jeleneteket láttam itt-ott.

Nem akarok beszaladni a fxxal teli erdőbe, csak kiváncsi vagyok, hogy van-e valami pozitívum, amit ezek a jelenetek, és az előzetesek nem adnak át. Szeretném megérteni, mit esznek ebben a rajongók.

Tehát egy aféle ajánlást kérnék a pozitívumokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Csak nekem tűnik gagyinak a dc cw-s univerzuma? Itt ott belefutottam infinite chrisis-es jelenetekbe, és nekem nagyon borzalmasnak tűnik a szinészi játék, meg a karakterek is inkább cosplayesekhez hasonlítanak.

Gagyinak nem nevezném, de az biztos, hogy gyengébb, mint a manapság induló képregény sorozatok, de ugye lényegesen korábban is indultak akkor még más volt a zsáner. A költségvetése is biztos kisebb, mint pl.: egy Titansnak ráadásul több résszel is dolgozik évadonként.

Idézet

A Lucifer-ből megnéztem két évadot, igazából csak azért nem dobtam, mert mindig vártam a következő csattanót, de meguntam, hogy kettő között csak üres, lényegtelen sztorit kaptam. Nem tudom, hogy ebbe az univerzumba tartozik, vagy a cw csinálja, de az egyik jelenetben ő is benne volt.

Hát igen a Lucifer is meg az összes CW DC sorozat is epizodikus, azok meg ilyenek. Lucifer eredetileg nem ez az univerzum (és Fox-os volt ma már Netflix), csak a CW-s sorozatokban pár éve bejött, hogy évadonként egy történet szál átfutott az összes sorozaton és a szereplők vendégszerepeltek egymás sorozataiban, tehát pl. a történet első része a Zöld Íjászban volt, a második a Flash-ben, a harmadik Holnap legendáiban a 4. a Supergirlben és ez a 4 rész adta ki a teljes történetet, ez eléggé bejött a népeknek és manapság már ott tart, hogy szinte az összes DC sorozat szereplői megfordulnak ezekben a részekben.

Idézet

Constantine-ból, Zöld íjaszból, Flashből csak jeleneteket láttam itt-ott.

Nem akarok beszaladni a fxxal teli erdőbe, csak kiváncsi vagyok, hogy van-e valami pozitívum, amit ezek a jelenetek, és az előzetesek nem adnak át. Szeretném megérteni, mit esznek ebben a rajongók.

Tehát egy aféle ajánlást kérnék a pozitívumokról.

Ezek szerintem tipikusan azok a sorozatok amiket azért néz valaki, mert DC rajongó. Hatalmas fordulatos, feszült történetvezetést ne várj, sőt jó néhány esetben klisések is. Ahogy már írtam epizódikus sorozat, tehát kb. minden rész arról szól, hogy jön egy új vagy már ismert gonosz akit aztán a főhős lecsap a végére, néha ezt csak két részen keresztül sikerül kivitelezni, de alapjában véve ez a helyzet és az évadon átívelő sztori csak alig épül egy-egy epizódban, ha egyáltalán épül valamelyest. Szóval ha a Lucifer nem jött be szerintem ezek sem fognak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

Csak nekem tűnik gagyinak a dc cw-s univerzuma? Itt ott belefutottam infinite chrisis-es jelenetekbe, és nekem nagyon borzalmasnak tűnik a szinészi játék, meg a karakterek is inkább cosplayesekhez hasonlítanak.

Mint ahogy Cupsy is említette, ezek a sorozatok több résszel operálnak, ergo kisebb a költségvetésük, mivel egy adott mennyiséget kell beosztaniuk egy 22-23 részes évadba. A DCUniverse sorozatai azért "jobbak", mert egyrészt, nem a CW csatornán adják őket, ami igazából egy kis csatorna Amerikában, hiába egylapon emlegetik a Fox/CBS/NBC stb. csatornákkal, a CW évről-évre egyre kevesebbet hoz - és tkp. nekem van egy sanda gyanúm, hogy a külföldi piacra eladott sorozataik miatt van még fenn a csatorna - ritkán nézik 1 millióan. Ebből is kitűnik, hogy egy kis csatorna és egy streaming szolgáltatás között zongorázni lehet a különbséget. Ott több pénzt tudnak költeni, a CW ebből a szempontól hátrány. :)

15 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

A Lucifer-ből megnéztem két évadot, igazából csak azért nem dobtam, mert mindig vártam a következő csattanót, de meguntam, hogy kettő között csak üres, lényegtelen sztorit kaptam. Nem tudom, hogy ebbe az univerzumba tartozik, vagy a cw csinálja, de az egyik jelenetben ő is benne volt.

Constantine-ból, Zöld íjaszból, Flashből csak jeleneteket láttam itt-ott.

Minden sorozatnak van egy átívelő szála, de igazából nehéz 20-22 részen keresztül egy olyan történetet kitalálni, amely nem fullad ki félútnál. A Zöld Íjász a 6-7. évadban például azzal próbálkozott, hogy 2-3 kisebb történetet mesélt el, kisebb-nagyobb sikerrel.

De ezek tényleg epizodikus sorozatok, az átívelő szál van amikor meg se említődik, de mivel ezek nagyon sok karakterrel operálnak, így nem mindig szólhat minden a főszálról. De a Zöld Íjász utolsó évadja például 10 részes és a Crisisre van kihegyezve. :)

15 órával ezelőtt, starwarsfan1113 írta:

Nem akarok beszaladni a fxxal teli erdőbe, csak kiváncsi vagyok, hogy van-e valami pozitívum, amit ezek a jelenetek, és az előzetesek nem adnak át. Szeretném megérteni, mit esznek ebben a rajongók.

Tehát egy aféle ajánlást kérnék a pozitívumokról.

Ha szereted a DC univerzumát, akkor az ember nézheti ezeket egész nyugodtan. A mai világban érzésem szerint nagyon a minőségre mennek az emberek, ha ez mindig így lenne, akkor sokkal kevesebb sorozat létezne. A CW sorozatok nem tökéletesek, de amit tudnak, kihozzák belőlük. Én imádom az Íjász földhözragadtságát, a Flash technikusi részét - bár volt 1-2 pillanat, amikor szerintem még a készítők se tudták mi van :D - és a Legendák bohócságát. Aki DC rajongó, az jól elvan ezekkel a sorozatokkal. Ha valaki nem rajongó, az nehéz helyzetben lehet, bár szerintem úgy is élvezheti a sorozatokat, ha nem tud semmit se a DC univerzumáról. Például a Zöld Íjász első évada simán élvezhető úgy, hogy semmi ismerete nincsen az embernek. Még nekem is az első évad közepén esett le, hogy a karakter amúgy a DC -hez tartozik. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Batman: A Baglyok Bírósága

Scott Snyder az új 52-es Batman korszakot a hosszúra nyúlt Baglyok Bírósága sztorival nyitotta meg. A Legendás Batman sorozatban ez két kötetben jelent meg. Az első kötet az új 52-es Batman 1-7. számait tartalmazza. Snyder tudomásom szerint Morrison után kapta meg a fő szériát. Indításként valami nagy szabásút akart az olvasók elé tárni. Egy olyan történetet, ami megrengeti Batman világát. És ez szerintem sikerült is. A Baglyok Bírósága méltán lett rövid időn belül az egyik legnépszerűbb Batman sztori. (A történet 2011-2012 folyamán ment Amerikában.) Szerintem olyan jó, hogy egyenesen mozivászonra kívánkozik. Ha ez a történet 10 évvel korábban jelenik meg, akkor talán még Christopher Nolan Batman filmjeinek egyikébe is belefért volna feldolgozva. A Gotham Tv-sorozat már tudott foglalkozni ezzel a nagyívű történettel. Méghozzá nem is akárhogy.

A képregényben Snyder meglengeti a mézes madzagot: lehet, hogy a Bíróság rendelte meg Thomas és Martha Wayne meggyilkolását? Hamar kiderül, hogy nem, de a TV sorozatban eljátszanak ezzel a gondolattal és ebbe az irányba viszik a történetet.

Ez nagyon tetszett. Élőszereplős Batman filmben is szívesen látnám ezt a megoldást.

A Baglyok Bírósága egy árnyékszervezet, mely a legendák szerint már 100 évnél is régebben irányítja a várost. Mindig is szerettem az ilyen árnyékban megbúvó hatalmakat. Az új 52 egyik fontos újítása, hogy Batman eddigi pályafutását és a fontosabb eseményeket 5 évbe sűríti be. Ennyi idő alatt a Sötét Lovag már rég kilépett a legendák köréből. Bruce joggal hiszi, hogy Gotham az ő városa, ismeri és képes rá, hogy megvédje bárkitől és bármitől. Aztán jön egy rejtélyes gyilkosság és egy fenyegetés. Minden a feje tetejére borul.

A Baglyok Bírósága kilép az árnyékból. Valószínűleg Bruce rehabilitációs programja készteti őket erre a lépésre. Egy Karomnak nevezett elpusztíthatatlannak tűnő bérgyilkos tűnik fel, aki előbb megöl egy ismeretlen személyt, majd célba veszi Brurce Wayne-t. Bruce nyomozni kezd, de úgy érzi, hogy ez a Bíróság csak mese. Túlzottan magabiztos, de most nagyon nagy ellenféllel kerül szembe. A Sötét Lovag szembesül azzal, hogy talán mégse ismeri olyan jól a városát, mint hitte. A Bíróság után nyomozva többször is összecsap a Karommal, míg csapádba kerül egy labirintusban. Bruce itt szembesül vele, hogy a Bíróság hatalmas.

A történet jól tálalja a misztikumot és a titokzatosságot. Bruce gondolatai és Greg Capullo rajzai elmélyítik ezt az érzést. Gotham eldugott zugai szépen be vannak mutatva. A gótikus stílus többször is visszaköszön. Több titokra is fény derül a Wayne családról.

Megismerjük Alan Wayne-t, Bruce ükapját. Kiderül, hogy a Karom nem más, mint Dick dédapja. A Bíróság a Karmait felt tudja támasztanai egy különleges módszerrel. Nekem Ra’s al Ghul jutott eszembe erről.

Bruce-t nagyon erősen próbára teszik.

A labirintusban való bolyongása megterheli. Az őrület kezdi kikezdeni az elméjét, de a gondolkodó. logikus énje igyekszik a kiutat keresni. Ez különösen tetszett. Tudat alatt a detektív mégiscsak működött. Nagy nehezen, de sikerül kikerülni a csapdából. Ezeknél a jeleneteknél éreztem, hogy Bruce életének egyik legnagyobb kihívása előtt áll.

A végkifejlet folytatásrét kiált. A következő kötetben – A Baglyok városa – megtalálható a történet folytatása.

Egy kemény utazás, mely lélekben Bruce-t nagyon megviseli. De így megerősödve kerülhet ki a küzdelemből. Capullo rajzaira visszatérve: nem tudtam nem észrevenni, hogy számtalan oldalon Batman egy kicsit Spawn-os beütést kapott. Főleg, amikor Batman szakadozott köpenyét ábrázolta. Szeretem ezt a misztikus, nyomozós és egyben komoly belső, lelki harcokat felvonultató történetet. Ötös. Tényleg az egyik legjobb Batman sztori.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9:

A DCAMU "Batman kontra Robin" c. animációs filmben is, még ha tömörítve is, de feldolgozták a Baglyok Bíróságát.

 

Ja, és a "Gyöngyszem" c. kötetben szerepel még egy Baglyos történet Damian Wayne főszereplésével, ami a Baglyok Éjszakája ??alatt/folyamán:hmm:?? játszódik.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 29. - 15:13, HeirToGrievous írta:

@Darth Revan9:

A DCAMU "Batman kontra Robin" c. animációs filmben is, még ha tömörítve is, de feldolgozták a Baglyok Bíróságát.

 

Ja, és a "Gyöngyszem" c. kötetben szerepel még egy Baglyos történet Damian Wayne főszereplésével, ami a Baglyok Éjszakája ??alatt/folyamán:hmm:?? játszódik.

Igen, a Gyöngyszem kötetben szereplő Baglyok sztoriról tudok. Sőt, úgy tudom, hogy az összes új 52-es Bat címben a 9. számok mindegyike a Baglyok sztorihoz kötődik. (Baglyok éjszakája crossover) Batman  & Robin 9, Batgirl 9, Batman: The Dark Knight 9, Detective Comics 9, Nightwing 9, Red Robin 9, Red Hood and the Outlows 9, Catwoman 9, Brids of Prey 9....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: A Baglyok városa

A Baglyok Bírósága sztori második fele tele csomó kiegészítéssel. Az új 52-es Batman 8-12. számok és az első éves különszám kaptak helyet még egy plusz történet kiegészítéssel, mely a Kingpines kiadásban nem kapott helyett. A nagy misztikusság és nyomozás után ezek a számok már tele vannak drámai és nagy összecsapásokkal.

Bruce elbizonytalanodott magában. Eddig biztosra vette, hogy ismeri a város minden zegét-zugát, illetve biztos volt benne, hogy a Baglyok Bírósága csak kitaláció. A labirintusban átéltek elbizonytalanították és megváltoztatták. A Bíróság kiküldi a Karomok seregét a városra és számtalan személyt célba vesznek. Bruce-t is megtámadják az otthonában. Korábban bizonytalan voltam abban, hogy a Bíróság ismeri-e Bruce titkát.

 Miután a Karmok lejutnak a Barlangba, számomra úgy tűnt, mintha bennük is akkor tudatosult volna, hogy Batman valójában Bruce Wayne. Persze lehet, hogy ettől még a Bíróság tagjai tudtak Bruce titkáról, vagy sejtetették, de ez nem derült ki. Elkeseredett harc alakul ki a Barlangban és a város számtalan pontján. Bruce páncélba bújik, és úgy küzd meg a Karmokkal. A Denevér család többi tagja pedig felveszi a harcot a többi bérgyilkossal. Így is nagyon sokan meghalnak. Őszintén szívesen olvastam volna a többi címet is, főleg Batgirl-ét. Valószínűleg ő védelmezte Gordont. A támadás visszaverése után Bruce is bekapcsolódik a városba dúló harcba. Sajnáltam, hogy kimaradt az a cím, ami az Arkhamben történtekkel foglalkozott. Valószínűleg ez a Detective Comics 9. száma, vagy a Batman The Dark Knight 9. számában voltak benne. Így pontosabb képet kaphattunk volna, hogyan használata ki a Bíróság Fagy technológiáját a Karmok újjáélesztéséhez. A Batman 9. számának végén Lincoln March halála jó csattanó volt.

Azt nem értettem, hogy az első éves különszámot miért kellett a 9. szám után helyezni, egy kissé megtörte s a sztorit. Mindenesetre az Első hó című történet.

Jól bemutatta, hogy Fries mennyire téveszmés őrült. Ráadásul Nora nem is a felesége.

A 10-11. számokban jön a végső leszámolás a Bírósággal. De ez sem úgy zajlik, ahogy az olvasó várná.

A Bíróság tagjai látszólag öngyilkosságba menekülnek. A pénzforrásukat szinte lehetetlen követni. Bruce sokat töri a fejét, úgy érzi, valami elkerülte a figyelmét. És mint jó krimihez illően egy-két apróság hívja fel a figyelmét a megoldásra. Lincoln March volt a fő gonosz. Tagja volt a Baglyok Bíróságának, de végig a saját pecsenyéjét sütögette. Ő maga mérgezte meg a Bíróság tagjait. Hihetetlen sztorival áll elő, amitől leesik az olvasó álla: ő maga Thomas Wayen, Bruce elveszettnek hitt testvére. Jön a végső összecsapás Batman és Owlman között, ami nagyszabású és epikus lett. Bruce-t ez a végletekig elviszi. A nagy harcban Lincoln eltűnik. Bruce elmagyarázza a helyzetet Dicknek. Nem gondolja, hogy Lincoln-nak igaza lett volna, téveszmésnek tartja. Ebben a jelenet sorban benne van, mennyire nagy ellenfél volt a Bíróság. Még Bruce szüleibe vetett hitét is megingatták egy rövid időre. De csak rövid időre, mert Bruce tudja, hogy a szülei elmondták volna neki, ha koraszülött öccse túlélte volna azt a balesetet.

Még olvashatunk egy kiegészítőt, mely Jarvis Pennyworth-ről szól, Alfréd apjáról.

Jarvis még Alfréd előtt szolgálta a Wayne családot, és a Bíróság lett a veszte. Érdekes volt olvasni ezt a történetet. Martha Wayne nagyot nőtt a szememben adakozó, nyíltszívű és a a korrupt gazemberekkel szembeszálló magatartása miatt. Kiváló jellem volt ő is.

A 12. szám Harper Row-t mutatja be, aki

még a 7. számban mentette meg Batmant. Akkor még nem lehetett hova tenni a lányt, most már igen. Megható Harper és Cullen története. Egyik kedvenc jelenetem, amikor Batman megvédi őket. Cserébe Harper Batman egyik új szövetségese lesz – holott a Sötét Lovag nem igazán kér a segítségéből. Remélem, találkozunk még Harperrel.

Az előző kötet drámaisága és misztikuma után jött a végső összecsapás epikussága és sodró lendülete. Ide is bekerült egy nagy csavar, ami bizonytalanságban tartja az olvasót még a történet végén is. Scott Snyder nagyon nagyot alkotott ezzel a Baglyok Bírósága sztorival. Nekem mindenféleképpen bekerült a kedvenceim közé. Szívesen látnám élőszereplős filmben is. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

a CW krízis crossoverének van valamilyen hatása a DC filmes univerzumra(már ha még lehet ilyenről beszélni) az Ezre Miller cameo miatt?

Semmi hatása nincsen. Tkp. az Ezra Milleres cameo az utómunkálatok során került bele. Nem tudni, hogy volt -e más helyette, de amikor a Krízis utómunkálatai folytak, a Warner egyik embere megkereste Marcot, és felajánlotta ezt a lehetőséget, a CW emberei pedig természetesen elfogadták a lehetőséget és Ezrával + Granttal le is forgatták a mókás jelenetet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfogyott a türelmem, úgyhogy a Gotham maradék 7 részét ledaráltam eredetiben. Nem tudom, mit csinálnak a Prime-nál. Az első négy évadnál olyan gyorsak voltak. Lehet, hogy a Netflix rátette a kezét az 5. évad vetítési jogaira?

Egyébként óriásiak voltak az utolsó részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 21. - 21:49, Darth Revan9 írta:

Elfogyott a türelmem, úgyhogy a Gotham maradék 7 részét ledaráltam eredetiben. Nem tudom, mit csinálnak a Prime-nál. Az első négy évadnál olyan gyorsak voltak. Lehet, hogy a Netflix rátette a kezét az 5. évad vetítési jogaira?

Elképzelhető. Bár nagyon nem csinálnak vele semmit. :| Mondjuk most az összes DC képregénysorozat ingatag lábakon áll, ha a hazai piacot nézzük. Arrow 5. évadig van, Flash 3. évadig leszinkronizálva, egyedül a Legendák és Supgirl az, amik kb. követik a külföldi helyzetet: Supgirl 4. évadját leadta a Sony valamelyik csatornája, a Legendák is megvan már. A Viasat 1-2 éve kapott új tulajt, akik jól átrendezték a csatornát - úgy tudom, a legnézettebb pankráció is ment a levesbe náluk - szóval megállt a vonat. Majd lesz egyszer valami...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Elképzelhető. Bár nagyon nem csinálnak vele semmit. :| Mondjuk most az összes DC képregénysorozat ingatag lábakon áll, ha a hazai piacot nézzük. Arrow 5. évadig van, Flash 3. évadig leszinkronizálva, egyedül a Legendák és Supgirl az, amik kb. követik a külföldi helyzetet: Supgirl 4. évadját leadta a Sony valamelyik csatornája, a Legendák is megvan már. A Viasat 1-2 éve kapott új tulajt, akik jól átrendezték a csatornát - úgy tudom, a legnézettebb pankráció is ment a levesbe náluk - szóval megállt a vonat. Majd lesz egyszer valami...

Nem túl jó. De a többi DC sorozat ha jól értem a Viasat csoporthoz tartozik. A Gothamet eddig a Prime vetítette, mely a TV2 csoporthoz tartozik. Az bosszantó, hogy az első négy évadnál nagyon gyorsak voltak. A negyedik évadba már akkor belekezdtek, amikor Amerikában be se fejezték.

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

@Darth Revan9 Hallottad hogy a Kingpin Batmanjének nem áll jól a szénája?

Igen, hallottam. Sajnos. Ez a másik, aminek legkevésbé sem örülök. Pont belement az újjászületés korszakába és most kénytelen leállni. Ez sajnos azt jelenti, hogy a legújabb, Rebirth-ös Batman belátható időn belül nem lesz magyarul. Az Eaglemoss Batman sorából csak az új 52-esek érdekeltek, de már azokat se veszem. A Mindörökké történetszálat még befejezem. Mármint a vásárlást, az olvasását nem fejezem be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman 37. szám

Én vagyok a halálvágy, 1. rész

Az Én vagyok a halálvágy az Én vagyok Gotham történetszál folytatása. Tom King egy nagyon érdekes sztorival folytatja az Újjászületés korszakát Batman életében. Kronológiailag viszont egy kicsit meg vagyok zavarodva.

Arnold Wesklernél említik a Tréfák és rébuszok háborúját, ami, ha jól láttam, később jelent meg.

King kellő feszültséggel és izgalommal vezeti fel ezt a történetet.

Batman segíteni akar Gotham Gril-nek, de ehhez el kell utaznia Santa Priscára és ki kell hoznia Lélekkalózt Bane börtönéből. De ehhez nem a Denevércsaládhoz fordul segítségért, hanem az Arkham elmegyógyintézetbe látogat potenciális segítők után. Ez kellően ledöbbentett. Bruce biztos valamit forral a fejében és nem véletlenül fordul őrültekhez és elvetemült bűnözőkhöz. Az első Hasbeszélő, Arnold Weskler az első. Tehát az újjászületés DC képregényei ebben is az új 52-t folytatják, melyben Weskler korábbi halálát semmissé tették. (Vagy feltámasztották időközben?) Elképzelni se tudom, hogy Weskler hogyan segíthet a Sötét Lovagnak Santa Priscán. Ben Turner, a Bronztigris számomra új figura. A harci tudása biztos jól fog jönni. Netti és Mario is érdekesek. Batman jól rászedte Mariót. Ebből is sejtem, hogy Bruce tudja mit csinál. Macskanőn meglepődtem, nem értettem mit keres itt. (Biztos valamelyik korábbi DC képregény bővebb magyarázatot adna erre.) És akkor Bane-ből is kaptunk egy keveset. Nekem úgy tűnt, mintha Lélekkalóz csak azért kéne neki, hogy erősítse a megtört lelki világát. Pedig biztos többről van szó.

Remek indítás, felkelti a figyelmet.

Én vagyok a halálvágy, 2. rész

Batman nem haboz és

betör egyenesen Santa Prisca légterébe. A történetből kiderül, hogy az állam szuverén és Bane uralma alatt áll. Bruce szerintem tudta, hogy úgy is elfogják. Szerencsére Bane nem kokszol, úgyhogy most nem olyan extrém erős, de így is erős sérülést okoz a lovag hátán. Plusz pont az utalásért a Knightfall eseményeire. Bruce egész végig ugyanazt a szöveget mondja folyamatosan. Nem igazán értettem miért. Talán, hogy lelkileg felkészítse magát Bane-re? Bruce lekerül a verembe, ahol Bane raboskodott. – A sötét lovag felemelkedés érzése egyértelmű. – Itt pedig helyrehozza a sérülést. Megjegyzem elég gyorsan. De legalább pörögnek az események. A háttérben szövegként végig olvashatunk egy levelet, melyet Selina írt Bruce-nak. Itt tudjuk meg, hogy egy terrrortámadást torolt meg és legyilkolt egy teljes terrorista szervezetet. Erre kíváncsi lettem volna. A levélben jó párhuzamot lehet találni Bruce és Selina sorsa között. Végig ott van megváltás és megbocsátás kérdése is.

A folytatás is ígéretes lett, az olvasó méltán várhatja a folytatást.

Elégedett vagyok az Én vagyok a halálvágy első két részével, várós lesz a folytatás. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, ZoliZoltán írta:

Ez most komoly?(Kingpin)

Mar a R.I.P is el lett cseszve....

De meg a Rebirth is kasza lesz???:o

A R.I.P. nem tudom miben lett elcseszve.

Egyelőre még nem tudni, hogy leáll-e csak annyit, hogy kétesélyes, hogy lesz-e 39. szám májusban. Persze ez a történetszál - Én vagyok a halálvágy - még be lesz fejezve.

Egyszerűen túl sok lett a Batman képregény, valószínűleg alaposan visszaestek a Kingpin Batman eladásai mióta az Eaglemoss beindította a Legendás Batman sort. És e mellé még a DC gyűjtemény is megy tovább és ott is lesznek Batman kötetek. Túl nagy lett a kínálat egy dologból egy pici magyar piacon. Én azért még reménykedek abban, hogy ha Tomi le is állítja most a Batmant, akkor majd ha évek múlva kifutott a két Eaglemoss széria, akkor újra indítja a saját Batman címét és ott folytatja, ahol abbahagyta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én azért még reménykedek abban, hogy ha Tomi le is állítja most a Batmant, akkor majd ha évek múlva kifutott a két Eaglemoss széria, akkor újra indítja a saját Batman címét és ott folytatja, ahol abbahagyta.

Ez is egy alternatíva, bár így marha nagy lemaradásunk lenne az Amerikai piachoz képest. Én már javasoltam neki a fórumon hogy megpróbálhatná a csak előfizetéses terjesztést mint a PPP esetében, de azt írta hogy nem lenne rá elég ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A R.I.P. nem tudom miben lett elcseszve.

Egyelőre még nem tudni, hogy leáll-e csak annyit, hogy kétesélyes, hogy lesz-e 39. szám májusban. Persze ez a történetszál - Én vagyok a halálvágy - még be lesz fejezve.

Egyszerűen túl sok lett a Batman képregény, valószínűleg alaposan visszaestek a Kingpin Batman eladásai mióta az Eaglemoss beindította a Legendás Batman sort. És e mellé még a DC gyűjtemény is megy tovább és ott is lesznek Batman kötetek. Túl nagy lett a kínálat egy dologból egy pici magyar piacon. Én azért még reménykedek abban, hogy ha Tomi le is állítja most a Batmant, akkor majd ha évek múlva kifutott a két Eaglemoss széria, akkor újra indítja a saját Batman címét és ott folytatja, ahol abbahagyta.

Az eredeti RIP nem lett teljes egeszeben  kiadva....se fule se farka.

 

Enis abban bizom,hogy az eaglemoss kifutasa utan ujra lesz Battsy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ma este... one last time! :(

"A halál az élet természetes része. Örömmel gondolj azokra, akik végre egyesülnek az Erővel. Ne gyászold őket! Ne fogózz beléjük! A ragaszkodás féltékenységhez vezet. És az a kapzsiság ikertestvére." :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow 4. évad TOP10

Összegzés: Véleményem szerint egy jó kezdést olyan pocsék lezárás folytatta, hogy ahhoz nincsenek szavak. Pedig az évad első fele még tetszett is a maga módján. Node a Top10. Rövid leszek.

 

10. Schism (4×23) Muszáj az évadzárót idetennem. Egyszerűen annyira megörültem, hogy vége lett az évadnak. :D A vége nem is tudom mi volt már.

9. Restoration (4×03) A 3. rész lehetett volna ütősebb. Jó ötlet volt feloldani az Oliver és Diggle közötti ellentétet. Az ellenség érdekes volt, a maga fura módján még tetszett is. A Nanda Parbatos részek tetszettek. :)

8. Brotherhood (4×07) A kamerakezelés miatt kettősség fog el: valami piszok látványos, de vannak bizonyos részletek, amikor csak fogja az ember a fejét. :lol: A történet mondjuk nem rossz, szerintem érdekes dolgokat is ki lehetett volna ebből hozni. No mind1.

7. Lost Souls (4×06) Talán a 4. évadból ez az egyetlen olyan epizód, ahol az Olicity részeket még élvezet volt nézni. :D Curtist jó volt itt megismerni mélyebben, a nyomozás és a kiszabadítás tetszett. Csak Felicity mamája... de örülök, hogy többet nem került elő. :D

6. The Candidate (4×02) Anarky bemutatkozó epizódja... és nekem marhára bejött. Legalábbis nekem nem volt nagy gondom a fickóval. A rész végén, miszerint Oliver polgármesterré szeretne válni, érdekes dolgokat vetített előre.

5. Haunted (4×05) Constantine bemutatkozása az Arrowverse univerzumában. Nagyon élveztem ezt a részt akkoriban és még manapság is tetszetősnek gondolom. A felélesztős jelenet érdekes aspektusa az univerzumnak.

4. Sins of the Father (4×13) Oliver vs. Malcolm, round X. :D Piszok élvezet ezt a két színészt nézni a vásznon. A harcuk különösen élvezetes volt, a vége nagyon csattant. Szomorú volt látni, ahogy az önző Malcolm nem akar segíteni a haldokló lányán. A liga felbomlása mondjuk meglepett akkoriban.

3. Green Arrow (4×01) Ekkor még azt hittem, hogy de jó kis évad elé nézünk. Hát pedig tényleg élveztem az évadnyitót. Semmi bajom sincsen vele most sem - a fura kameramozgást, meg néhány akciót leszámítva :D - szerintem egy korrekt kezdése a 4. évadnak. Megágyazott néhány érdekes dolgoknak, a főgonosz, Damien Darkh is bemutatkozott. És végre a Zöld Íjász végre tényleg Zöld Íjász!

2. Beyond Redemption (4×04) A színészi játék itt egyszerűen fergeteges. Stephen Amell és Paul Blackthorne epizódja volt ez, különösen erős jelenet volt, amikor Oliver szembesíti Lancet a tetteire és annak következményeire. A 4. évad egyik kimagasló epizódja.

1. Legends of Yesterday (4×08) A Crossover második felvonása és természetesen a 4. évad - számomra - legjobb epizódja. :D A két csapat Central Cityben próbálja meg megállítani Vandal Savage tombolását. Flash időutazása valami fergeteges. Az Oliver körüli dráma - a fiával kapcsolatban - nagyszerű, igaz, az Olicity dráma kihagyható lehetett volna ebből a részből. Szépen felvezették valamennyire a Legends of Tomorrow sorozatot. :)

 

Összegezve a 4. évad nekem olyan 4,5/10, ez főleg az első 15 résznek köszönhető. A 15. rész vége valami pocsék: hát hogy fejezték be azt a részt, te jó ég... onnan lejtmenet volt. A 18. rész máig az egyik legmegosztóbb epizódja a sorozatnak. Szerencsére az 5. évad már egy más szintet képvisel. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.