Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Jó kérdés. Az eddigi köteteket mind könyvtárból kölcsönöztem. Majd, ha a legújabb kötetek is bent lesznek, akkor tudok véleményt mondani.

Én most készülök rendelni egy kisebb csomagot belőle. Neked eddig mi nyerte el a tetszésed?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mi a véleménye annak aki még veszi a Nagy Dc gyűjteményt? Mennyit javult a minősége az indulás óta?

Nekem megvan mind. Az utóbbi időben jobb a fordítás. Az elején az életrajzokat stb nem szoktam elolvasni. A legtöbb hiba ott volt régebben. Bár a legutóbbi Új Istenek kötet kicsit magyartalan lett, de Jack Kirby miatt elnéző voltam. A Batman sor fordítása is rendben van szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 18. - 19:05, Iqvi írta:

Én most készülök rendelni egy kisebb csomagot belőle. Neked eddig mi nyerte el a tetszésed?

A normák DC sorból a Hush két kötetét, A Démon születése két kötetét és az Igazság két kötetét kölcsönöztem és olvastam. Ezek jók lettek. A Batman sorból párat megvettem az új 52-esek közül, de aztán láttam, hogy bekerül a könyvtárba és úgy döntöttem leállok. A Mindörökké különkiadás sorozatot még összegyűjtöm, de többet nem veszek.  Az új 52-esek közül is volt olyan, amit kölcsönöztem. Pl. a Baglyok történetszál. Az új 52-esek nagyon tetszenek. A Baglyok Bírósága, A Baglyok városa, a Nulladik év két kötete a Született gyilkos, a Halál arcai, A félelem átka, Az erőszak körforgása. Ezek bejöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jól néz ki. Egyébként azt lehet tudni, hogy a The Batman film része lesz-e a DC-s mozi univerzumnak, vagy sem? Egymással ellentmondó dolgokat olvastam erről. Egyik forrás azt állította, hogy a része lesz, míg másik azt állította, hogy éppolyan külön film lesz, mint a Joker volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az egész DC-moziverzumot szerintem a JL -el befejezettnek lehet tekinteni. Az azt követő események (Aquaman, Birds of Prey) inkább félhivatalos folytatások. Ben már nem Batman, Henry Cavill se fog egyhamar visszatérni Superman szerepében, legalábbis az elmúlt éveket figyelembe véve. :(

 

Ez a film saját történet lesz Matt Reevestől. Továbbá a Flash film elég erősen a Flashpointot fogja megteremteni, amivel talán egy újraindulás lesz a DC-moziverzumnak, márha egyáltalán számolnak ezzel még. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 22. - 20:32, Bence1997 írta:

Ezt az egész DC-moziverzumot szerintem a JL -el befejezettnek lehet tekinteni. Az azt követő események (Aquaman, Birds of Prey) inkább félhivatalos folytatások. Ben már nem Batman, Henry Cavill se fog egyhamar visszatérni Superman szerepében, legalábbis az elmúlt éveket figyelembe véve. :(

 

Ez a film saját történet lesz Matt Reevestől. Továbbá a Flash film elég erősen a Flashpointot fogja megteremteni, amivel talán egy újraindulás lesz a DC-moziverzumnak, márha egyáltalán számolnak ezzel még. :)

Henry még tavaly ősszel - olyan október-november körül - nyilatkozott, hogy nem tett még le Superman szerepréről.

Flashpoint. Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy így tudnak csinálni egy soft reboot-ot, olyat, mint amilyen az új 52 is volt a képregényeknél. És akkor elgondolkodtam, hogy talán a Jokert és a Matt Reaves-féle Batmant is ide integrálhatják.

 

Egyébként én a következő projektekről olvastam: Ugyebár tudjuk, hogy lesz 2021-ben The Batman, új Öngyilkos Osztag, Baldk Adam. 2022-ben jön a Shazam 2, Aquaman 2, és a Flash. A Flash 2 forgató könyvírója jegyezné a Batgirl filmet, lenne egy Darkseid-os- Új Genezis film.... Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Henry még tavaly ősszel - olyan október-november körül - nyilatkozott, hogy nem tett még le Superman szerepréről.

Éppen ezért írtam, hogy egyhamar nem fog visszatérni. 2023 lehet az az év, amikor viszontláthatjuk Superman szerepében, annál korábban ne várjuk a szereplését, ha nem cameozik valahol.

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Flashpoint. Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy így tudnak csinálni egy soft reboot-ot, olyat, mint amilyen az új 52 is volt a képregényeknél. És akkor elgondolkodtam, hogy talán a Jokert és a Matt Reaves-féle Batmant is ide integrálhatják.

Jokert nem hiszem, hogy összeeresztik a Reeves-féle Batmannal. Nagyon különállónak tervezte meg Todd Philips a filmet, nagyon meglepődnék, ha Jacque Jokere egyáltalán folytatást kap, nemhogy összeeresztik egy DC -s hőssel.

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként én a következő projektekről olvastam: Ugyebár tudjuk, hogy lesz 2021-ben The Batman, új Öngyilkos Osztag, Baldk Adam. 2022-ben jön a Shazam 2, Aquaman 2, és a Flash. A Flash 2 forgató könyvírója jegyezné a Batgirl filmet, lenne egy Darkseid-os- Új Genezis film.... Meglátjuk.

A Flash -ig okés a dolog, a Batgirl film bár az utóbbi időben újra szárnyrakelt, hiszen valaki nyilatkozta, hogy szívesen rendezné azt a filmet, de ennyi. A Darkseid/Új Genezis meg szerintem nem fog megvalósulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

ha Jacque Jokere egyáltalán folytatást kap, nemhogy összeeresztik egy DC -s hőssel.

Egyet értek. Annak a filmek a karakterdrámában volt az ereje, anélkül már jóval kevésbé működne. Valamint egyet értek a Retroshock videójával is amit a filmről készített, miszerint az a Joker akit a film végén láthattunk még nem egy teljes Joker, rálépett az útra, de még nagyon nem az valaki aki méltó ellenfele lehetne egy Batmannak, ezt az utat is meg kellene még tennie a karakternek először, de erre egy külön filmet szánni túl sok lenne, Batman mellett viszont túl kevés idő lenne kifejteni. Más kérdés, hogy Phoenix mennyire lenne érdekelt egy olyan filmben amiben már lényegesen kevesebbet kellene játszania és itt nem az időtartamot értem, hanem inkább minőségileg.

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ha rebootolják az univerzumot, azért remélem hogy megtartják az Aquamant és a Shazamot, és azok folytatásaival, és spin-offjai-val építik újra a DC imázsát.

Ha rebootolnak remélem lehiggadnak és szépen lassan állnak neki építeni az univerzumot.

Idézet

De amit megnéznék az egy jó Green Lantern film.

ryan reynolds ugh GIF by 20th Century Fox Home Entertainment

:D

 

De ez csak poén, én is örülnék, bár reboot ide vagy oda azért nem első körben nyomatnám a helyükben, túl nagy ugrás lenne megint valami kozmikussal kezdeni, először vezessék fel itt a földön játszódó sztorikkal aztán jöhet ő is. Azt is remélem, hogy ha meglépik akkor John Stewarttal fogják csinálni. Így a PC is megkapja ami neki jár és nem kell egy karaktert sem más rasszba kényszeríteni plusz talán az előző GL fiaskósem nyomja rá annyira a bélyegét, ha másik karaktert használnak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Green Lantern sorozat majd lesz a HBO Max streamingre. Nem hiszem, hogy így kapunk mozifilmet majd a közeljövőben, persze ha sikeres lesz a sorozat.

 

Egy esetleges DCEU soft reboot esetén én Gal Gadot Wonder Womanre is igényt tartok ha lehet :P

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, luke19 írta:

Egy esetleges DCEU soft reboot esetén én Gal Gadot Wonder Womanre is igényt tartok ha lehet :P

Az erősek megmaradnak, a gyenge kihull. 

 

47 perccel korábban, luke19 írta:

Green Lantern sorozat majd lesz a HBO Max streamingre. Nem hiszem, hogy így kapunk mozifilmet majd a közeljövőben, persze ha sikeres lesz a sorozat.

Ezt várom nagyon. Úgyis ma érkezett egy csomag Zöld lámpás képregényem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 23. - 22:01, Iqvi írta:

Ha rebootolják az univerzumot, azért remélem hogy megtartják az Aquamant és a Shazamot, és azok folytatásaival, és spin-offjai-val építik újra a DC imázsát. De amit megnéznék az egy jó Green Lantern film.

Hát azt a két filmen én még mindig nem láttam, szóval ebben az ügyben nem tudok nyilatkozni. :D Green Lantern meg ugye sorozat lesz az HBO Maxon, bár még bármi kisülhet belőle. :D

12 órával ezelőtt, luke19 írta:

Egy esetleges DCEU soft reboot esetén én Gal Gadot Wonder Womanre is igényt tartok ha lehet :P

:D

 

Elvileg Gal Gadot és Jason Momoa is szerepelnének a Flash filmben - mondjuk a sztorit ismerve kihagyhatatlanok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, luke19 írta:

5 évente reebotolja az univerzumot a DC. Nem hiszem hogy megszűnik, max a füzetes formátum szűnik meg, és maradnak a TPB-k és Omnibusok. Egyébként az USA-ban a füzetes eladások jobb számokat muttatak tavaly , mint 2018-ban. 

Attól hogy jobbak voltak tavaly az eladási számok, mint 2018 -ban, nem jelent semmit. Lehet '18 -ban veszteségesek voltak, tavaly picit jobban zártak, de lehetnek még mindig veszteségesek. ;)

 

Persze én csak most szembesültem ezzel a hírrel, igazából eléggé fura, hogy a mozifilmek - pláne a Marvelnél - pörögnek, meg szinte kasszákat robbantanak, a képregényeket azonban egyre kevesebben veszik. Olvastam egy cikket, miszerint a folyamatos változtatás mind2 kiadó részéről a gyűjtőket felbosszantja, eléggé elapadt a képregények árusítása. Most a DC egy végső rohamot indít elvileg, valami 5G nevű rebootot, ahol kvázi teljesen átírják az eddigi ismert karaktereket: Batman Lucius Fox lesz és fekete lesz a denevérünk, Flash Captain Cold fia(?) lesz, stb. A Marvelnél is voltak változtatások, például úgy olvastam, hogy amikor a 2015 -ös Secret War történettel átadták a stafétát, és Sólyom lett AK, Ms. Marvel is egy indiai lány lett, Jane is átvette Thortól a szerepet, stb., akkora visszaesés volt, hogy 2-3 éven belül visszatértek az eredeti felálláshoz. Ha a DC -nél se válik be ez a reboot, akkor elvileg az AT&T lehúzza a rolót a DC -nél - ettől még persze jönni fognak filmek, animációs sorozatok, stb., csak képregények nem jelennek meg, maximum a régiek újrakiadása fog megtörténni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az meg a másik. Durva, ha ez bekövetkezik.

Igen, de lehet, hogy csak clikbait kiabálások ezek. A Marvel is csinált jó erős újra indítást, de aztán pár év múlva visszacsináltak mindent és ment tovább a szekér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de lehet, hogy csak clikbait kiabálások ezek. A Marvel is csinált jó erős újra indítást, de aztán pár év múlva visszacsináltak mindent és ment tovább a szekér.

Sőt főleg azok. Üzletpolitika változhat a két nagy kiadónál, de bőven képregényeket fognak kiásni mikor már mi nem is leszünk. Egyébként a jobb képregényeket nem feltétlenül náluk találja az ember hanem pl. Az Image kiadónál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Iqvi írta:

Tőlük olvasol valamit? Eddig főleg a Star Wars és Szuperhős vonalon mozogtam, mit ajánlasz például tőlük? Vagy úgy a többi kiadótól mit?

Mindent olvasok amit hoz a Fumax magyarul. Nekem a kedvencem az Orgyilkos osztály. Rick Remender jól ír, Wes Craig rajzai nem a megszokott de nagyon illeszkedik a történethez. Imádom benne a főszereplő kissé depresszív belső dumáit. A Monstress se rossz kissé manga szerű fantasy, fantasztikus rajzstilussal. A sztori mondjuk nekem még kicsit kusza két kötet után is. :hehe:

Majd márciusban jön a Tokyo Ghost a Fumaxtól, az is Image képregény. Ezt Sean Murphy rajzolta, ő a Batman fehér lovaggal debütál itthon a hónapban. Ha más nem a rajzok itt is kiemelkedőek lesznek. Bár úgy tudom ez egy nagyon erős cyberpunk sztori. Annyit hozzátennék hogy ezek mind felnőtt képregények. Durva beszéd, vér, meztelenkedés, minden van benne.

 

 Ha hétvégén lesz időm akkor megmutatom a képregény gyűjteményemet. Már szerencsére kétszáz felett van a számuk a dömpingnek köszönhetően.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.